1 Schouderham mager100 gram lü Choc.Repen 2 Pale Sherry Superüfarfc- m i»'-' Krentenbrood Varkensrollade Handappelen Zandtaartjes Deze week bij Bij elk pak of blik AH-Koffie QAr dit 500 gramspak Speculaas 3 Choc. Pasta huishoud cti Wijnzuurkool I Albert Heijn kuo C» 9 MAXIMUM KWALITEIT b MINIMUM PRIJS 75 Prima Honing Po, l?9 Choc. Hagelmelkgram l?9 Soepballetjes 2 blikjes 88 Hairspray reuze spuitbus 16 oz.2 MacQueen Thee oogam 76 Shampoo Appelsap Kiss Repen Macaroni 500 gram 49 Palmoliezeep doos 4 stukken 75 Perziken RedDart !/i blik I?9 Rozebotteljam u houdpo 99 Malse Braadkip l®9 Knackebröd Ryvita pak 58 Leverkaas 100 gram 39 Toiletpapier bleu 12 rollen I!6 Celstofluiers Polly pak 15 st. Nylons Jolie Madame. - Nieuwe PMC-premies brengen zilveren schoonheid in uiv huis!- m Plantenmargarine Runderlappen gfa°:3?® Varkenslever 500 gram Luncheon Meat b"k34^SS Paprikaper stuk 19 Rode Kool 39 Handperen 89 Rollen Drop 3 stuks NU i AH-PepermuntNiji Dierenvoediikg ïïïï'69 Wonderwerk in Zeeland Garage P. SMIT 125 125 mm Weekaanbiedingen geldig t/m 8 september Nienw Gemberkoek 1/1 blik ,89" 79 en extra in elke GROOT 14» van de lende gg LANGSTE BRUG VAN EUROPA NADERT VOLTOOIING SCHOORL GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN BERGEN Albert Heijn Weekaanbieding (t/m 8 september) Kruidig en knapperig - zó uit onze bakovens - komt AH-Speculaas in de winkel. Precies op tijd, want het gezellige speculaasseizoen is nu weer aangebroken Om iederéén te laten profiteren;- ter kennismaking deze aanmerkelijke reductie op de toch al zo lage prijs Wij willen 50.000 nieuwe klanten winnen! 887 medium dry pot Schotse melange chocolade met caramelvulling flacon vanaf 69 grote fles 59 3 voor 48 met naad maten 9 t/m 11 Alleen deze week SILVERPLATE SERVIEZEN, Chippendale Style Uit Engeland geïmporteerdzeer fraai gevormde i Silverplate serviezen met 10 jaar garantie. THEESERVIES met theepot (16 cm CLUBp hoog), suikerpot, melkkan en ovaal onderblad (40x 30 cm.) Vw f 360.- J 222«a KOFFIESERVIES met koffiepot (19 cm R hoog), suikerpot, melkkan en ovaal onder blad (40x30 cm.) Vw f 390.- J 242-- SILVERPLATE KANDELABER Klassiek model, 4 delig, daardoor 8 varia- tie-mogelijkhedcn biedend. (Alle afgebeeld in speciale folder). Vw f 130.- ƒ78." w Van alle opgegeven Clubprijzen dient f 52.- in PMC- cheques te worden voldaan, de rest contant. Vw - Vergelijkbare winkelwaarde. GOLD QUEEN Ongezouten In lichtdicht aluminium Per pakje 48 TER KENNISMAKING: ELK e PAKJE 25 600 gram in sierglas^'' m Doorregen om te koken of te bakken Heerlijke gekruide 500 gram Verse groene Prdeose de Trevoux kilo James Grieve Fab food - puur vlees pak 7 stuks jèlKI Bergen, Breelaan 14 10 minuten rijden van Alkmaar Groot parkeerterrein achter de AH-SuperMart. Nog even, dan zal een van de laatste Zeeuwse eilanden geen echt eiland meer zijn. Letterlijk zal er dan een brug zijn geslagen met het vasteland. Een brug waarover men, zoals bij vrijwel elk onderdeel van de wereldvermaard geworden Del tawerken, alleen maar dn superla tieven kan spreken. Een wonderlijk staaltje van techniek meer dan vijf kilometer lang (en daarmee de langste van Europa), een zware be tonnen constructie steunend op zo'n vijftig pijlers, maar architectonisch zo mooi uigevoerd, dat het hele ge vaarte boven het woelige water van de Oosterschelde lijkt te zweven. De brug zal begin volgend jaar voor het verkeer worden opengesteld, zo rond fébruari. Zij vormt de verbin ding tussen Schouwen Duiveland en de Bevelanden en daarmee een van de belangrijkste etappes in de nieuwe verbinding van Zeeland met de Randstad Holland, een verbin ding die tot de meest indrukwek kende in de wereld behoort. Een nieuwe snelweg is al aangelegd van Rotterdam naar het Haringvliet. Een brug en een dam leiden het verkeer over dit brede water naar Overflakkee. Van hier strekt zich over kilometers de brede Grevelin- gendam uit naar Schouwen Duive land. Deze dammen en de brug over het Haringvliet zijn vorig jaar ge reed gekomen. Als volgend jaar de lange brug over de Oosterschelde gereed is, zal de rijafstand Rotter dam met liefst 90 kilometer zijn verkort. De nieuwe brug wordt geheel gebouwd voor rekening van de pro vincie Zeeland. In het kader van de door het rijk betaalde deltawerken kon geen ruimte meer worden ge vonden voor dit stuk verkeerstech niek, dat immers, strikt genomen, geen werk is ter beveiliging tegen de woeste aanvallen van de zee. Rond zeventig miljoen gulden zal de provincie uitgeven voor de brug. Om de kosten er weer uit te halen zal tol worden geheven. Men ver wacht grote belangstelling van het verkeer in 196.6 een miljoen au to's, in 1978 twee en een half mil joen. Daar komen nog een half tot drie kwart miljoen rijwielen en mo toren bij. Het bouwen van de brug was het resultaat van een fors stukje touw trekkerij. Dat de verbindingen in Zeeland, die voornamelijk steunden op tijdrovende pontveren, snel moesten worden verbeterd was iedereen wel duidedijk. De grote vraag was hoe. De eerste gedachte was een dam op de plaats waar nu de brug staat. Of een nieuwe veer- verbinding. Dit laatste plan zou een investering vragen van enige tien tallen miljoenen guldens, terwijl 't nadeel van de veren lange wachttijden bij drukte zou blij ven bestaan. Een vaste dam kon, zo berekenden de waterstaatkundi gen, niet eerder worden gebouwd dan het moment waarop de mond van 'de Oosterschelde zou zijn ge sloten. De getijstromen zeer sterk in de Zeeuwse wateren zouden het werk aan de dam zo niet on mogelijk, dan in elk geval te kost baar maken. De dijk, die de mond van de Oosterschelde moet afsluiten komt echter pas in 1978 gereed. Het rijk was niet bereid deze datum te vervroegen. En zolang kan Zeeland niet wachten. Als enige alternatief bleef de brug. Wie volgend jaar in zijn auto over de brug rijdt, zal nauwlettend op zijn snelheid moeten passen. Over Volwassen 4-persoons auto, volledig uitgerust met o.a. verwarming, ruitensproeiers, zonnekleppen e.a. Heus, slechts E 3575>- Thans ook leverbaar met roldak. Meerpijs f 250,-. OFF. DEALER Dorpssraat 18, Bergen-Nh. het brede water van de Ooster schelde heeersen verradelijke winden, die iemand gemakkelijk de macht over het stuur kunnen ont nemen. Verhoogt dit niet het risico dat een ongelukkige automobilist over de rand van de brug heen van zeventien meter hoogte in het vijf en dertig meter diepe water ver dwijnt? Nee, zeggen de deskundi gen. Zolang men niet sneller rijdt dan vijftig kilometer per uur is men zelfs bij een forse storm nog veilig. Het totale wegdek van de brug is 11.85 meter breed. Het gedeelte waarover de auto's zullen rijden heeft een breedte van 7.60 meter, daar komt 2.75 meter bij voor het rijwielpad. De rest van de breedte wordt gebruikt voor afscheidingen. De scheepvaart zal van de nieuwe brug weinig hinder ondervinden Een van de knapste staaltjes in de construktie is de dubbele bascule- brug, die in het tracé is opgenomen. Deze biedt een doorvaartwijdte van minstens dertig meter. In novem ber zal het laatste stukje van de brug worden ingepast. Dan kunnen de eerste voetgangers van de Be velanden naar het noordelijke Dui veland lopen over de Oosterschelde heen. Het rijdend verkeer zal tot volgend jaar tot de officiële ope ning moeten wachten. De brug moest eerst nog worden afgewerkt. Op het betonnen dek zal een stroeve laag asphaltbitumen wor den gestort om slippartijen te voor komen. MIDGETGOLFCLUB „DE DUINRAND Op zondag 29 augustus j.l. vonden de selectiewedstrijden voor de a.s. Nederlandse kampioenschappen, die op 12 september a.s. te Arnhem gehouden zullen worden, plaats. Ofschoon de resultaten buiten ver wachting slecht waren, behoeven we de toekomst toch niet slecht in te zien. Dit optimisme wordt o.m. gestaafd door de wetenschap dat de gewone speelresultaten van alle spelers beter zijn. Bovendien gaan de meesten binnenkort met eigen materiaal trainen en spelen. Als de leverantie hiervan niet te lang opge houden wordt krijgen de zes afge vaardigden voor de Nederlandse kampioenschappen nog tijd genoeg om zich met hun eigen sticks en ballen voor te bereiden. Het volgende Midgetgolf-nieuws komt uit Boxtel waar op 19 septem ber a.s. een internationaal toernooi gehouden zal worden. Hiervoor is reeds een team van vier man uit de Schoorlse club ingeschreven. Helaas zijn er hier in de omge ving van Alkmaar, ondanks het aantal wedstrijdbanen helemaal geen andere clubs, zodat het moei lijk is om cijfers te vergelijken of wedstrijden te houden. Het enige richtpunt is momenteel de uitslagen van de Europese kampioenschappen die begin juli in ons land gehouden zijn. Hierbij vergeleken zijn onze cijfers uiteraard nog veel te hoog. Hoe lang zal dit nog duren? Uitslagen van de 29 augustus ge houden wedstrijden: 1. M. Gutter 106; 2. A. Ruis 107; 3. G. de Jong 108; 4. J. Klous 113; 5. H. Buit 119. in he ijdvak van 12 .m. 23 aug. Gevonden: wit nylon vest, witte sokken, auto sleutels, blauw meisjesjack, zwarte portemonnaie, goudx schakelarm band, zonnebril, grijze pullover, badhanddoek, zwembroek, bruine portemonnaie, 2 paar damesschoe nen, herenhorloge, mapje met foto's, portefeuille, herenhorloge, transis tor radio, fototoestel, trouwring, he renhorloge, dameshorloge, rode da- mesparapluie, zonnebrillen, zonne bril, sleuteltjes, rode portemonna.e, damesslipper, zilveren rozenkrans, pakketje, voorzet zonneglazen, een beurs met inhoud. Verloren: donker groeen blasertje, groen le ren portemonnaie, fietstassen, brui -ne portemonnaie, transistor radio, zware as, gouden slavenarmband, wite enveloppe met inhoud, badla ken, poncho, zonnebril, gouden schakel armband* dameshorloge, portemonnaie met inhoud, gasaan- steker, ceintuur en hoofddoek, geel damesvest, zwarte nylon tas met jas bankbiljet f 10.-, fototoestel Agfa, grijs dames vest, damesbril, heren- bril donker montuur, dames por temonnaie, gebreid kinderbroekje blauw, bruine keeshond.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 4