Ronnie ZJeed Actie „Present voor het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar" 400 miljoen uitgekeerd Rijksgroepsregeling zelfstandigen UTD Pluimvee conferentie TWEEDE BLAD DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1965 PETTEN pan De officiële openingsdatum van het nieuwe Centraal Ziekenhuis te Alkmaar begint te naderen >n van vele zijden wordt reeds ge vraagd, hoe men blijk kan geven van zijn belangstelling in dit voor Noord-Holland Noord groot ge beuren. Want dit Centraal Zieken huis is een medisch centrum voor een groot gebied. 32 Gemeenten (Akersloot, Alk maar, Barsingerhom., Beemstér, Bergen, Castricum, Callantsoog, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen, Graft, Heiloo, Hoogwoud, Koedijk Langedijk, Limmen, Nieuwe Nie- dorp, Oterleek, Oude Niedorp, De Rijp, Schagen, Schermerhorn, Sint Maarten, Schoorl, Sint Pancras, Texel, Wieringen, Wieringermeer, Wieringerwaard, Winkel, Zuid- en Noordschermer, Zijpe) vormen in een gemeenschappelijke regeling de leiding van het ziekenhuis en dra gen de lasten ten behoeve van de bevolking van het gebied, dat deze gemeenten omvatten. Het prachtige nieuwe Beddenhuis staat als een bewijs van deze sa menwerking. Vanzelfsprekend vol doet de medische inrichting aan de meest moderne eisen, maar er is nog veel nodig om de huiselijke sfeer te scheppen, die ook in een zieken huis van zo groot belang is. Daarvoor is geld nodig. Om leiding te kunnen geven aan allerlei acties, heeft zich een comi té gevormd, waarin o.a. enige bur gemeestersvrouwen uiit de aange sloten gemeenten zitting hebben. Het dagelijks bestuur bestaat uit de dames I. Eecen-Schipper, Oudkar spel (tel. 02260-2444), G. Holzmül- ler-Teengs, Alkmaar (tel. 02200- 12984) en J. H. J. Pesman-van der der Tak, Heiloo (tel. 02200-18710). Zij zullen gaarne alle inlichtingen verstrekken. Op postrekening 2162 van de Am sterdam-Rotterdam Bank in Alk maar kan men een bijdrage gire ren onder toevoeging „Actie C.Z.". In de maand september zullen in door Levensverzekeringsmaatschappijen Aantal dodelijke ongevallen belangrijk gestegen. Bij de uitkeringen wegens over lijden van verzekerden hebben de levensverzekeringsmaatschappijen in '64 belangrijk meer dodelijke on gevallen geregistreerd dan in 1963- Op een totaal van 12.452 overlij- densgevallen in 1963 was de doods oorzaak 874 maal een ongeluk. Ver leden jaar echter overleden 13.680 verzekerden, van wie 1.056 door een ongeluk. Ook de hiermede gemoei de uitkeringsbedragen zijn belang rijk gestegen. Zij bedroegen ƒ8,1 miljoen in 1963 en f 11.7 miljoen in 1964. Bij al deze cijfers zijn de klei ne verzekeringen buiten beschou wing gelaten. In totaal kwamen verleden jaar in ons land ruim 5.000 mensen door een ongeval om het leven; onge veer 20 procent van dit aantal be schikte dus ovier een polis van le vensverzekering, afgezien van dege nen die een kleine verzekering voor begrafeniskosten hadden. Uit de cijfers van de levensver zekeringsmaatschappijen blijkt dat de uitkeringen wegens dodelijke on gevallen gemiddeld circa f 11.000, per verzekerde bedroegen .Bij over lijden door andere oorzaken was het gemiddelde f7.500,—. Dit verschil moet worden toegeschreven aan het feit dat het de laatste jaren meer en meer gebruikelijk is geworden levensverzekeringen te sluiten waar van de uitkering verdubbeld wordt wanneer het overlijden het gevolg is van een ongeval. Het totale bedrag dat de levens verzekeringsmaatschappijen jaar lijks uitkeren is in een kwar eeuw meer dan vervijfvoudigd. In 1939 werd aan polishouders dan wel aan hun nagelaten betrekkingen f 77 miljoen uitbetaald, terwijl dit ver leden jaar f 400 miljoen was, of ge middeld ruim anderhalf miljoen per werkdag. Van deze f 400 miljoen bestond ruim de helft uit bedragen die in de vorm van uitkeringen-ineens be schikbaar kwamen terwijl het reste rende gedeelte betrekking had op 'allerlei soorten periodieke uitke ringen, zoals pensioenen en lijf renten, opvoedings- en studieren ten enz. De betekenis van de risicodekking die levensverzekering biedt, wordt duidelijk geïllustreerd door het feit j.dat er verleden jaar in ruim 3500 gevallen uitkeringen gedaan moes ten worden wegens overlijden van verzekerden reeds binnen twee jaar na het sluiten van de verzekering. Op deze polissen was f 675.000, de aangesloten gemeenten allerlei acties gevoerd worden. Er worden collectes georganiseerd, zakdoekjes ten verkoop aangeboden en er wordt een speciaal speldje ver kocht. Vele leden van de vrouwen verenigingen zullen medewerken teneinde het „Present voor het Cen traal Ziekenhuis" zo groot mogelijk te maken. Helpt U ook mee? Bij de officiële opening van het Beddenhuis van het Centraal Ziekenhuis zal dam een klinkend bewijs van medeleven kunnen worden aangeboden. 7óö*L7cöVJ7c tK_J76ö^_7óö^L_76 EVEN VOOR HET SLAPEN GAAN Even voor het slapen gaan, even voor het ogen sluiten, met het maantje in de ruiten en de sterren in hun baan. Van de bijna dode dag blijft herinnering slechts over. 't Avondwindje en 't getover van de zilveren manelach. Hebben wij de dag geplukt, of ontgleed hij onze handen? Langzaam voelen wij ons landen, komt de droom die ons verrukt. Jan Visser Met ingang van 1 januari 1965 is de nieuwe Algemene Bijstandswet in werking getreden. Op deze wet berust een aantal Rijksgroepsrege lingen, waaronder ook één voor zelfstandigen. Deze 'Rijksgroepsre geling Zelfstandigen', komt in de plaats van de vroegere zelfstandi genregeling. Op grond van deze regeling kan een bepaalde zelfstandige een pe riodieke uitkering worden verleend, afgestemd op het normale bedrijfs- of beroepsinkomen en kan veel al bij wijze van lening bedrijfs kapitaal worden verstrekt. Aan deze regeling ligt het beginsel ten grond slag, dat voor zelfstandigen de voortzetting van de arbeidsmoge lijkheden in het eigen bedrijf als doel voorop dient te gaan. De uitvoering van deze regeling De uitvoering van deze rijksgroeps regeling is opgedragen aan burge meester en wethouders van de ge meente van verblijf van de aan vrager. Op de beslissingen van B. en B. is beroep mogelijk. In eerste instantie via een bezwaarschrift bij dit college en daarna bij gedepu teerde staten. Is de aanvrager het daarna nog niet eens met het ge nomen beslissing, dan kan hij ten slotte nog in hoger beroep gaan bij de Kroon. Wanneer is de regeling van toepassing Deze kan alleen dan worden toe gepast, indien de zelfstandige door de bestaande instituten voor kre dietverlening niet of niet voldoende kan worden geholpen. Hierbij dient niet alleen te worden gedacht aan bankinstellingen, maar ook aan de borgstellingsfondsen v. de midden stand, het Borgstellingsfonds voor de landbouw en de Waarborginsti- tuten voor de tuinbouw. Deze kre dieten worden op economische gron den verstrekt, terwijl bij de toepas sing van de 'Rijksgroepsregeling Zelfstandigen' sociale omstandighe den van doorslaggevende betekenis kunnen zijn. Wie komt in aanmerking voor uitkeringen Dat zijn de ondernemers, die a. in het bezit zijn van de voor hun bedrijf of beroep wettelijk vereiste vergunningen. b. geestelijk en lichamelijk geschikt zijn hun bedrijf of beroep uit te oefenen. c. nog geen 65 jaar zijn. d. niet rechtens van hun vrijheid zijn beroofd. Bij deze voorwaarden kan nog worden opgemerkt, dat indien ver wacht kan worden, dat de zelfstan dige, ondanks de uitkering, toch geen voldoende middelen van be staan zal kunnen vinden in de voortzetting van zijn bedrijf of be roep, hem bijstand kan worden ver leend om een ander zelfstandig be drijf of beroep te gaan uitoefenen. Hierbij geldt dan wel, dat de be langhebbende gedurende een rede lijke tijd reeds zelfstandig moet zijn geweest. Een en ander ter beoorde ling van burgemeester en wethou ders. Dit college kan tevens voor waarden stellen met betrekking tot de bedrijfsvoering of de beroepuit- oefening. Tevens kan worden voor geschreven, dat de ondernemer ver- DE DUINSTREEK genheid zijn hun bedrijf of be roep voort te zetten of tijdelijk door een vervanger te doen voortzetten; II zij, die hun beroep of bedrijf tij delijk niet of nagenoeg niet kun nen uitoefenen of doen uitoefe nen. De voorzieningen voor zelfstan digen bedoeld onder I, zullen bij voorkeur gericht zijn op de be- drijfs- of beroepsuitoefening. Deze bijstand kan bestaan uit a. een rentedragend krediet. De hoogte van de rente wordt door B. en W. vastgesteld op grond van de te verwachten financiële uitkomsten van uitoefening van het bedrijf of het beroep; b. een renteloos krediet; (Voor a. en b. stellen B. en W. een aflossingsregeling vast). c. een bedrag om niet. Het college van B. en W. over weegt deze mogelijkheden in de vermelde volgorde. Een combinatie daarvan is mogelijk. Bij het verle nen van een uitkering kunnen, in overleg met de aanvrager, bindende aanwijzingen worden gegeven, die een juiste besteding van de ver strekte gelden verzekeren. Maxi mum-bedragen worden in de rege ling niet genoemd. De uitkeringen waarvoor de zelf standigen, bedoeld onder II. in aan merking kunnen komen, dragen meer het karakter van voorzienin gen in de persoonlijke behoeften. Grondslag hiervoor is een periodie ke uitkering, welke naar een per centage van het genoten inkomen wordt berekend. Eventuele door de aanvrager op andere wijze verkre gen inkomsten worden in mindering gebracht. Het percentage van het genoten inkomen, dat als maatstaf voor uitkering geldt, bedraagt voor: a. kostwinners 75%; plicht is, de aanwijzingen van een of meer met name te noemen in- i b. alleenstaanden, niet jonger dan stanties op te volgen. Administratie Het verlenen van bijstand is me de afhankelijk van het inzicht, dat B. en W. heeft kunnen verkrijgen in de bedrijfsuitoefening van de aanvrager. Een deugdelijke, over zichtelijke, financiële administratie is hiervoor noodzakelijk. Uitkeringen Uitkeringen, die krachtens de .Rijksgroepsregeling Zelfstandigen' kunnen worden verleend, zijn af hankelijk van de omstandigheden waarin de aanvrager en zijn bedrijf verkeren. Er zijn twee mogelijkhe den I zij, die met behulp van krach tens de regeling te treffen voor zieningen in staat en in de gele- 18 jaar, 60%; c. thuiswonenden, niet jonger dan 18 jaar, 45%. Hiervoor gelden wel maximum bedragen, die periodiek kunnen worden herzien. Deze bedragen kunnen worden verhoogd met kin derbijslag, een vergoeding voor vas te bedrijfslasten en de premiekos- ten van verzekering tegen geldelijke gevolgen van arbeidsongeschiktheid en met de kosten voor geneeskundi ge verzorging. Naast deze uitkerin gen kan een al dan niet rentedra gend krediet of een bedrag a fonds perdu worden verleend, gericht op de instandhouding van het tijdelijk niet uitgeoefende bedrijf of beroep. Bijzonderheden Bij de uitvoering van de 'Rijks groepsregeling Zelfstandigen' laat het college van B. en W. zich ten aanzien van de kredieten bijstaan door een 'Plaatselijke Commissie Zelfstandigen'. Deze heeft een bre de samenstelling. Ook personen uit het bedrijfsleven kunnen daarvan deel uitmaken. Aanvragen voor bijstand kunnen schriftelijk of mondeling worden ingediend bij het gemeentebestuur in de woonplaats. Het is niet nood zakelijk, dat dit door de aanvrager zelf wordt gedaan. Wie na een maand nog geen beslissing op zijn aanvraag om bijstand heeft ontvan gen, kan in beroep gaan op de wijze zoals hiervoor reeds is vermeld. Dit kan eveneens gebeuren, als men het met de genomen beslissing niet eens is, of als men vindt, dat de beslissing niet goed wordt uitge voerd. Op een bezwaarschrift aan het college van B. en W. krijgt men een schriftelijk antwoord, waarin de gronden staan aangegeven, waar op de beslissing is genomen. Zowel voor een bezwaarschrfit als voor be roep, is een eenvoudige brief, waar in de redenen zijn vermeld, vol doende. Op donderdag 23 september, de eerste dag van de pluimveetentoon stelling „Ornithophilia" houdt N.V. Mengvoeder U.T.-Delfia een confe rentie voor pluimveehouders, die om 2.15 uur n.m. aanvangt. De bij eenkomst vindt plaats in de grote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht en duurt tot 5.15 uur. Een tweetal sprekers zal het woord voeren, namelijk de heren ir. E H. Ketelaars, Rij kspluimveeconsulent voor Noord-Brabant en B. Ligten- stein. Directeur Inkoop Albert Heijn N.V. De heer Ketelaars zal spreken over „De kip en bedrijfsvoering op het grotere legbedrijf"; de heer Ligten- stein ov.er ,Het ei en de consument'. Na de pauze worden vragen uit de zaal beantwoord door een forum, waarvan de heer ir. M. G. Wage naar Hummelinck, adj. directeur van de N.V. Mengvoeder U. T.-Del- fia, voorzitter is. Behalve de spre kers hebben in het forum zitting de heren H. H. Garrelds, voorzitter v. het Produktschap voor Pluimvee en Eieren en dr. A. C. Voeten, dieren arts verbonden aan de Gezondheids dienst voor Dieren in Noord-Bra bant. Bezoekers aan de conferentie kun nen 's morgens vóór of 's middags na de conferentie „Ornithophilia" bezoeken. Ten gerieve van hen, die niet over een eigen vervoermiddel beschikken, wordt gezorgd voor een autobusverbinding van het tentoon stellingsterrein naar het Gebouw v. Kunsten en Wetenschappen en te rug. Lezers van dit blad kunnen zolang de voorraad strekt op aanvraag 'n gratis toegangsbewijs krijgen bij N.V. Mengvoeder U. T.-Delfia te Maarssen. LAMPIONOPTOCHT De lampionoptocht, georganiseerd door de zomieTcommissie, is weer een groot succes geworden. Ook wat het weer betrof had men niet te klagen. Was het de gehele week zo dat er een harde wind stond uitgerekend op deze avond was het windstil. Om ongeveer 8 uur zette een stoet van 360 kinderen zich in beweging, vooropgegaan door de „Golondrina's". Deze hadden op een landbouwwagen van de heer H. Raat plaats genomen en zorgden voor de nodige sfeer. Het was wederom oen aardig ge zicht om al die kinderen met lam pions door de straten te zien gaan. Natuurlijk werden ze door de zo- mercommissie getrakteerd. De heer G. Anneveldt sprak namens de commissie woorden van dank en waardering voor de grote deelname en deelde mede dat dit het laatste feest was geweest. In totaal heeft de commissie, die bestond uit de heren G. Anneveldt, L. Kaan, P. J. Brugman en W. v. Loenen, 19 feesten georganiseerd in dit seizoen. Hiervan moest er één worden uitgesteld door het slechte weer. Dit was de kinderoptocht die een week later is gehouden. Vorige week zondag kon, ook al door het slechte weer, het schatgraven geen doorgang vinden. Hoogepunten van deze festiviteiten waren „De Win- schoter Kunstrollers" en het „Ste delijk Muziekcorps'' uit Den Helder Een woord van warme dank en hulde voor deze heren, is hier ze ker op zijn plaats. O. L. SCHOOL KRIJGT EEN VIERDE LEERKRACHT. Ingaande het nieuwe schooljhar zal er een vierde leerkracht bij komen aan de o.l. school. Aange zien de school de beschikking heeft over drie .lokalen zal één klas tij delijk worden ondergebracht in de wachtkamer van het consultatiebu reau. Met dit onderwijs zal voorlo pig worden belast mevr. C. J. H. Gaettsch-de Rijke. Inmiddels is door B. en W. van Zijpe klein verlof aangevraagd bij de minister van Defensie voor de heer H. S. Duurs- ma, wonende in Beetsterzwaag. De heer Duursma is op dit moment in gedeeld bij het le L.K.A. in de le gerplaats 't Harde. FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK 29 en mijn huis hier me wat konden schelen, als ik zo van iemand zou houden, dat lik met hem wilde trouwen?' Sorry, Yo; je hebt gelijk. Ik schaam me.' Hij hoorde haar lachen. ,Het is je vergeven. Juist; omdat je zo spontaan eerlijk bent, hou ik van je. En zodra Augie op de proppen komt, ga ik hem eerst een poosje heerlijk uitlachen, voor ik hem de deur uit bonsjoer. Voorgoed.' .Waarom zou je dat doen? Misschien houdt hij wel erg veel van je.' Augie houdt alleen van zichzelf. En vindt, dat de wereld dankbaar moet zijn, dat hij bestaat. Dat zal me de advokaat wel worden. .Misschien schudt iemand hem wel eens een keer ruw terug tot de werkelijkheid.' ,Maak je om Augie maar geen zorgen. Die redt zich wel, dank zij mijn relaties en zijn welbespraaktheid. Nou, ik houd je op de hoogte en zodra Bep zover hersteld is, dat ze me niet meer nodig heeft, zie je me wel verschijnen.' ,Ik verheug me er bij voorbaat op.' ,Je meent het?' Hij onderkende lin haar stem, dat ze zich gestreeld voelde. Zodra je er bent, omhels ik je als een zuster.' ,Dat doet me genoegen broertje. Tot ziens en doe kalm aan, he?' Nadenkend legde hij de hoorn neer. Vijftien september in Brussel, dacht hij. En in zijn gedachten rijpte een plan. HOOFDSTUK 13 .Welnee, ik denk er niet aan! Ik heb trouwens helemaal geen trouwplannen meer. We. waren het indertijd tame lijk eens met elkaar en in een zwak ogenblik wilde ik toe stemmen in een huwelijk met een zekere meneer Beelen, weet je nog? Nu weten jij en ik intussen, dat een huwelijk tussen ons misschien even dwaas zou zijn als mijn eerste huwelijk. We zijn in dit opzicht verstandige, nuchtere men sen. Maar dat jij Augie geloofde, Ronnie het is gewoon om te gieren ,Mijn toestemming heb je', antwoordde hij droog. .Waarvoor? Om te trouwen met Augie?' ,Om te gieren. Ga gerust je gang.' ,Die Ronnie Weet je wat Augie mankeert, lieve jongen? Zoals vele mensen een minderwaardigheidsgevoel hebben, heeft Augie precies het tegenovergestelde: een meerderwaar- digheidscomplex. Ik weet niet eens, of zoiets in werkelijk heid bestaat, maar zo noem ik het altijd. Mij dunkt, dat jij wel kan weten, dat ik altijd om zijn gezwam lachte en hem stil zijn gang liet gaan. Waarom niet? Het was volkomen ongevaarlijk. Augie dan zou ik nog honderdmaal liever serland; alwaar hij voor etenstijd in Bern arriveerde. i met jou trouwen. j jn be^ hotel werd hij begroet door een volkomen verrast ,Dank je voor het compliment, Yolanda. j meisje. Toen hij haar kamer betrad, kwam ze wondersnel ,Het was eerlijk als zodanig bedoeld. Ik mag je wel en ik overeind en vloog hem om zijn hals. .Ronnie wat heerlijk, weet ook, dat ik van je houd. Je bent lief. Maar we weten mijn schat dat je er bent! Ik heb naar je verlangd Hij kuste haar rustig. ,Een verrassing, he? Heb ik expres allebei, dat voor een huwelijk nog 'iets meer nodig is. Van daar, dat we als verstandige mensen geen dwaze stap on dernemen en het laten, zoals het is. Heb ik gelijk?' .Misschien', antwoordde hij voorzichtig. ,En die tienjaren- termijn dan?' gedaan. Als vrouw van Ronnie Beelen zul je vaker dergelijke verrassingen te verwerken krijgen. Maar dan blijft het altijd nieuw voor ons, he?' Ze nam zijn arm, hem stevig vasthoudend en deed enkele ,Dat was zo', bevestigde ze. ,En ik begin je te begrijpen, passen <Joor het vertrek, waarna ze hem met vragende blik beste vriend. Jij dacht natuurlijk, toen je hoorde, daarom j aankeek 30e doe ik het? Beter als de vorige keer?' weigerde Yolanda steevast met me te trouwen, is het niet?' ffi. en Jk gta ervan te kijkeni Krui_ ,En als dat zo was. I melt je. Weet je, dat ik de gelukkigste man van de wereld 'Dan ben je een grotere dwaas dan ik dacht. Weet je nog,, z(yn Mv als jy bent bij me?- dat ik die avond in je hotelkamer in Amsterdam bij je was en me min of meer aanbood? Dat ik me helemaal aan je j Ze legde haar hoofd tegen zijn schouders. ,Ik houd van je, aan premie ontvangen terwijl de wilde geven? Dat ik met je wilde trouwen?' maatschappijen ongeveer zestien .Natuurlijk weet ik dat nog.' maal zoveel, n.l. f 10.5 miljoent aan .Lieverd, dat was enkele maanden voor de termijn verstre uitkeringen verschuldigd werden, ken zou zijn. Wat dacht je, dat mij die maandelijkse toelage ,We hebben je gisteravond op de t.v. gezien, Ronnie.' Aagje knikte. ,Je hebt jezelf overtroffen. Wat een applaus, he?' ,Ja.' Het kon hem niet zoveel meer schelen. Hij was er aan gewend. Terwijl hij naast het meisje ging zitten, zei hij: ,Ik heb nog een verrassing voor je, Kruimeltje.' Ze keek hem vol verwachting aan. ,Wat dan?' ,Ik heb nu een paar dagen vrij. Weet je wat wij gaan doen? 15 September moet ik in Brussel zingen Morgen breken we hier op en dan rijden we rustig in de richting België. Dwars door de bergen, zodat er voor jou weer iedere dag veel te genieten valt.' Haar ogen begonnen te glinsteren. ,0, Ronnie, dat lijkt me geweldig!' ,En na Brussel heb ik weer vijf dagen. Dan rijden we terug naar de Beemster en stap je doodnuchter uit de wagen en loop je gewoon naar de voordeur. Zodat iedereen kan zien: Aagje Vet loopt weer als een kieft. Ze lachte verheerlijkt. Het volgende ogenblik kwam ze overeind en plofte op zijn schoot neer. Schat van me, ik verheug me iedere dag in jouw nabijheid. Dat doen we.' Later op de avond, toen mevrouw Vet al naar bed was gegaan, zaten ze nog even, dicht naast elkaar in de kamer. ,Ronn)ie', vroeg ze zacht, terwijl ze hem over zijn wang streek; mag ik je wat vragen?' ,Ik ben een en al oor, Kruimeltje.' ,Het is ik houd erg veel van je en ik weet; dat ik me Ronnie Beelen oogstte nieuwe suksessen: in Berlijn, Ham- l als een koningin zal voelen, als we getrouwd zijn. Maar vind burg, in Bremen en in Parijs. En de dag; nadat hij in Parijs je het heel erg, als ik je vraag te wachten, tot ik weer gezongen had; wachtte hij niet eens de kranten af om de helemaal kan lopen? Ik wil graag goed lopend naar de kerk recensies te lezen; maar nam het vroege vliegtuig naar Zwit- en het gemeentehuis gaan zie je? Vind je dat nu gek?" Hij kuste haar iin de hals. .Kruimeltje; jij bent nu al mijn koningin. Jij mag de trouwdatum vaststellen. Is dat goed?' Ze omhelsde hem met het vuur van haar jeugd. ,Dank je, schat, dat je dit allemaal goed vindt. Ik beloof je, dat ik mijn uiterste best zal doen, om het zo vlug mogelijk goed te leren; want Ze boog zich dieper naar hem toe en verborg haar gezicht. ,Ik verlang ook naar je Bern-Brussel. De reis was een vreugdetocht voor alle drie inzittenden van de wagen. Af en toe keek Aagje naar de rolstoel in de auto. Die heb ik niet meer nodig, dacht ze. Twee dingen heb ik nu, die me intens gelukkig maken: ik kan mijn benen weer gebruken en ik krijg een man, die ik zielslief heb. Wat blijft me nu nog over? Niets. Ik ben alleen maar gelukkig. In Brussel wachtte Ronnie een verrassing. Nadat hij voor Aagje en haar moeder in een hotel een gelijkvloerse kamer antwoordde ze eenvoudig. ,Ik ben gelukkig, als je bij me bad gevonden, vertrok hij zelf naar een verdieping hoger., bent. waar een geheimzinnig lachende piccolo de deur voor hem Mevrouw Vet keek lachend toe, tot hij aich losmaakte en opende. In de kamer stond Yolanda en keek hem lachend zijn aanstaande schoonmoeder begroette. 1 aan.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5