Macaroni elleboog jes500 Margarine Choe. Hagel 49 Ventilatorkachel Amandel- speculaas Deze week bij Truck Ossestaart Druiven Prima Slaolie Albert Heijn SuperMoi^ lï9 Nootmuskaat busje 49 Drop diverse soortenzakje 100 gram NU Peperbusje 39 Toiletpapierpak rollen Kleutertaai reuzezak 500 gram 89 AH-Knakworst Bordeaux i Kiss Repen Jaffa Gold. Groningerkoek 740 gram 1!° Pindakaas eerste kwalitei Ai-Slasaus Snijworst AH-Erwtensoep 39 AH-Bier_ 3 pullen of 4 flesjes Croquetten diepvries 3 voor 59 Korstloze Kaas i. Mals Rookvlees h»,»» 59 Vermicellis Tomatenketchup 8r£: 98 Appelsapgrote fles 59 Wijnzuurkool— —1/1 blik 89 Choc. Repen_2 oor 88 Biscuits AH-Lucifers Huishoudkoffie_2SOgam Runderlappen grl 358 Runderrollade grl 3®8 AndijvieUh Handperen Favourite kilo Sinaasappelen 2k,« l*9 Grilettendpvrics Gruyère kaas 250 b2x l?8 Bali waf els!, SO met oplegger MAXIMUM KWALITEIT MINIMUM PRIJS Zilvervloot Havermout5oogram 35 Boterhamworst .gram 49 Plantenmargarine™:,^ 48 Clubprijs s/ 48.- Grote Repen S 8 oor L- 81 49 AH-BleekmiddeL»oflgrcao: 35 Buitengewoon lekkere gram l89 Herfstmaand in het Noordhollands duinreservaat HUISHOUD I Actuele PMC-premie 500 Weekaanbpedingen geldig t/m 15 september PArTilrpn Echte Griekse 149 en extra in elke Albert Hei in VVeekaanbieding (t/m 15 september) AH's Rozebotteljam is een kwaliteitsjam, boordevol vitamine C: zo belangrijk voor kinderen, maar ook voor volwassenen. Juist nu, met herfst en winter in aantocht! Binnenkort verwachten wij de 50.000ste nieuwe klant. Heugelijk nieuws voor alle AH-klanten. Want hoe groter de omzet, hoe lager de prijzen. Daar is iedereen bij gebaat melk of puur gram pak 500 gram blik 10 st. i rood of wit - Réserve du Palais Gallien chocolade met caramel- vulling UF VOOr 3 voor 48 fles 0.75 liter vruchtenlimonadesiroop sinaasappel of citroen (met thermostaat) Verjaagt snel de koude uit kamer of keuken. Centrifugaalsysteem: behaaglijke warmte Capa citeit 1000 of 2000 Watt Handige drukknopbe diening. Ingebouwde thermostaat regelt auto matisch de temperatuur. 220 Volt. 1 jaar garantie. Vergelijkbare winkelwaarde f 89.- Bestelnummer F635 Keuze 100 gram 20 O&IVaiv 500 gram 100 gram middel 250 gram 29 100 GRAMS melk, puur of extra bitter door en door met fijngesnipperde Zaanse Molen xol 225 gram Maak een krachtige soep met l19 500 gram Magere Doorregen Honingzoete witte Import 500 gram Sappige A UI LlAvIl Elberta'skilo A (om te persen) 15 a 18 stuks grote fles NU pak 454 gram 2^0 Lengte 50 cm. Plastic. Zijwanden van oplegger zijn afneembaar. Bergen, Breelaan 14 10 minuten rijden van Alkmaar Groot parkeerterrein achter de AH-SuperMart. Nu de herfst met rasse schreden nadert, sporen wij u aan nog van de buitenlucht te genieten door de septembermaand die zich al met mooie pasteltinten aandient zo veel mogelijk in de natuur door te brengen. Een tocht naar het Noord hollands Duinreservaat geeft u alle kansen. Bloeiende heide Allereerst, doch u moet niet te lang meer wachten, is daar nog de laatste bloei van de heide. U vindt deze in het kalkarme duin onder Bergen. Vooral het noorderlijke ge deelte van dit terrein is een be zoek ten volle waard. Rondom de prachtig gelegen meertjes ten wes ten van het pompstation is het de ze maand wel bijzonder mooi. U kunt er zich dan tevens van over tuigen dat het devies 'Kom per auto wandelen' een bijzonder goede leus ïs. Drie soorten heide Wist u dat in het terrein behalve jje gewone heide (de Latijnse naam is Caluna vulgaris) de dopheide (Erica) groeit, alsmede op vele plaatsen de kraaiheide? Deze laat ste soort is echter al lang uitge bloeid. Zij bloeit nl. reeds in fe bruari en maart. De als het ware in matten uitgespreide heide draagt thans zwarte bessen die eetbaar zijn en in het bijzonder voor de vogels een lekkernij zijn. Bramen zijn schaars Als het zgn. 'kraaienzomertje' nog wat aanhoudt, zullen er wellicht nog wel wat bramen komen. Let u echter op de nadere aankondi gingen of het plukken is toegestaan en, zo ja, in welke periode. Oase van rust Als in de morgenuren de grond- nevels oplossen, lijkt het duin uit een diepe slaap te ontwaken. De nachten zijn ook kouder geworden en door de zon moeten eerst de waterparels in de webben van de spinnen oplossen, alvorens de spin nen in actie komen. Evenals de dauwdruppels glinstert de spin in het zonlicht. Zij doet haar weten schappelijke naam Epeira diadema alle eer aan. Af en toe krijgt u contact met een soindraad van de jongq dieren die met een draad slechts weinig thermiek nodig heb ben om zich kilometers te ver plaatsen. Late bloeiers Het meest of althans het sterkst geurend is wel de zandkool. Wede rik en leverkruid bloeien nog volop evenals berenklauw, helmkruid, witte en paarse dovenetel. Er zijn er meer die van de late zonnepe- riode willen profiterenviooltjes, vlasleeuwenbek, vergeet-mij -nietje, kromhals, peen en pastinaak. Witte en gele kleuren domineren daarbij sterk. De duindoorns hullen zich nu in feesttooi, want uit hun nederige onopvallende bloei in de vroege lente zijn nu de fel oranje bessen ontstaan, die duin en dal kleuren met een bijna onwezenlijke tint van een lichtende kleur. Hierbij komt de fel rode kleur van bessen van Gel derse roos, meidoorn, kamperfoelie, heggerank en bitterzoet, terwijl de ligusters glimmend zwart van de bessen zien evenals de wegedoorn. Ook de egelantier valt met helder rode bottels bijzonder op. In de kardinaalsmutsbosjes han gen de takken gekromd onder de last v. rode opengebarsten vruchten waarin de hartgele zaden zich ver tonen en een landschap toveren als tekeningen op Japanse siervazen. Langzaam begint de grote trek De vogels beginnen zich te ver zamelen en de eerste groepen trek ken reeds zuidwaarts. Eerst nog wat speels, doch als oktober nadert en in noordelijke streken de koude invalt, beginnen onze gevleugelde vrienden haast te maken. Wat in deze maand opvalt zijn de vele zwermen spreeuwen. Teza men vormen zij grote groepen die, afwisselend omhoog en omlaag vliegend, met veel lawaai hun schermervluchten maken om daar na vrij plotseling in hun slaapbo- men neer te strijken. Hun aanwe zigheid is dan duidelijk hoorbaar door het neerkomen van de uit werpselen. Deze verrijken niet al leen de bosboden doch boven dien ontwikkelen zich aldaar het volgende jaar verschillende planten uit de zaden die met de excremen ten in de grond zijn gekomen. Tentoonstelling 'Herfsttooi 1965' Reeds nu wijzen wij er op dat het in de bedoeling ligt om rond het week einde 9-10 oktober a.s. weer een tentoonstelling te houden alwaar al hetgeen op het gebied van herfst vruchten, paddestoelen e.d. die in deze periode in het reservaat voor komen, overzichtelijk en instructief zal worden getoond. De tentoonstelling zal dit jaar nabij het Theehuis Johanna's Hof aan de Zeeweg te Bakkum worden gehouden. BIJ HET HEENGAAN VAN ALBERT SCHWEITZER Er is een groot mens heengegaan Hij heeft zijn taak verricht, Hij bracht aan vele mensen In 't duister leven licht. Zijn grote gaven van verstand Heeft dienstbaar hij gemaakt Aan 't lijdend mensdom dat een kreet Om helpe had geslaakt. Zijn eerbied voor het leven Dreef hem op Gods bevel, Naar Afrikaanse wouden, Daar was zijn werk 't was wel Hij heeft het Woord van Christus Heel duidelijk verstaan 'Wat ge aan de minst' der broederen doet. Dat hebt gij Mij gedaan.' Vaarwel dan trouwe Schweitzer, Op uwe grote reis. Moog gij aanschouwen 't Grote Licht In 't Hemels paradijs. Maartje N. Zwaan Alkmaar, 5 september 1965.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 4