Internationale (lieven van hun bpd goliclil 99 Keltumpleet I'rathlig geslaagd jeugdtiternoni v.v. „Schoorl" Terug van weg geweest gironummer Gerritsen doktersdiensten TSHcamsietkunst ARTISJOK 101 DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1965 40c JAARGANG No» 38 Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden OPGEHELDERD Klanten kunnen niet meer voor hun beurt gaan Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Streekplan vermeldt inwonersgrens Burgerlijke stand NIET FEN BRIL, MAAR DE JUISTE BRIL Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen Bejaardentrip Einde van expositie SCH00RLSE GEMEENSCHAP Wij zijn met vakantie <~Pro}eóócr (^.régkel Ueéttad w W IfV if V Ww^rWW Dit nummer bestaat uit 4 pagina's ..DE DUINSTREEK INBRAAK V.V.V. Op verzoek van Interpol heeft de Rijkspolitie van Bergen twee perso nen van Zwitserse nationaliteit op gespoord en gearresteerd. Het blij ken internationale dieven te zijn, het groenje dat aanvankelijk uit drie personen bestond had in hun eigen land, Zwitserland, meerdere malen een grote slag geslagen en vertoefde, blijkbaar om uit te rus ten of om weer nieuwe plannen uit te broeden, in een gerenommeerd pension. Via Interpol waren van de Zwitserse politie voldoende gege vens en aanwijzingen verstrekt om de daders in Bergen te kunnen op sporen. Dit is inderdaad gelukt en twee van hen, een man en een vrouw werden zaterdagmorgen in alle vroegte van hun pensionbed ge licht om deze te verwisselen met de koude cel van het politiebureau in Bergen en tijdelijk in Heerhu- gowaard. De derde betrokkene in de affaire bleek juist enige dagen tevoren om onbekende redenen via Osnabrück naar Denemarken te zijn vertrokken. In de enkele we- Bakkerij Baltus heeft in zijn zaak aan de Stationsstraat in Bergen een systeem aangebracht waardoor de klanten niet meer voor hun beurt kunnen gaan. Dit systeem dat slechts nog maar één winkelzaak in Alkmaar toe past, werkt als volgt. Zodra de klant de winkel binnenkomt trekt hij uit een roltrommel 'n nummer tje. Achter de toonbank bevindt zich op drie verschillende plaatsen achter de verkoopsters een knopje dat elk van hen moet indrukken als ze een klant hebben geholpen Dan verspringt er een nummer in een kastje dat voor elke klant dui delijk zichtbaar is bevestigd. Men kan dus zelf aflezen wanneer men aan de beurt is. Men kan de tus senliggende tijd dan eventueel ge bruiken om in de winkelstraat van de Stationsstraat nog even bood schappen te gaan doen. Voor enke len is het systeem nog wat onwen nig maar de meesten juichen het gebruik hiervan toe. Ook voor het winkelpersoneel betekent het een verademing nu zij zonder wrijving rustig elk klant werkelijk op zijn beurt kunnen helpen. BERGER LUCHTPOST Laatste wedvlucht van de duiven- club 'Berger Luchtpost', vanaf Roo sendaal over een afstand van 126 kilometer. Aankomst eerste duif van J. Weijers om 9.56.11. vervol gens van J. van Exter om 9.57.05, J. Pluister 9.57.52., J. v. de Kamer 10.05.28, A. Staadegaard 10.09.16, A Mink 10.09.52. De Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen heeft voor het ko mende seizoen al een gedeelte van haar programma samengesteld dat zeer gevarieerd is. Donderdagavond, vanavond dus, komt mevrouw Roos, candidaat no taris te Alkmaar, spreken over 'Rechten en plichten van de vrouw' een onderwerp waarvan de vrouw, zeker in deze tijd, wel iets meer mag weten, nu zij vaak in vele zaken betrokken is. Aanvang 7.45 uur in zaal Hovenier, Breelaan 26. Men bepaalt zich niet alleen tot het verzorgen van culturele avon den. Zo is er een zangkoortje, een nog te vormen handwerkclubje en bij voldoende deelname een hoed jescursus. Kosten voor vier lessen ongeveer 8,00 plus kosten materi aal. Tenslotte is er op woensdag morgen van 10-11 uur een cursus volksdansen onder leiding van de heer Wout Meijer. ken die ze hebben doorgebracht in Bergen, 'genoten' ze van de omge ving maar beperkten zich hier tot de inbraak van het VVV-kantoortje in Bergen aan Zee op 4 september waar ze uit een lade een bedrag van circa 100,- mede namen, als mede een schrijfmachine en in Schoorl een foto-toestel, waarmede ze waarschijnlijk hun laatste in drukken van Bergen en omgeving hebben vastgelegd. Ze zullen bin nenkort voor de officier van Justi tie worden geleid waarna uitleve ring van de ongewenste gasten naar Zwitserland zal volgen. De pensionhoudster heeft niet het minste argwaan tegen de gasten ge koesterd in de periode dat ze bij haar verbleven. Op de laatste raadsvergadering vroeg de heer Dinkelberg of het juist was dat het streekplan een inwonersgrens voor Bergen zou heb ben vastgesteld en dat dit bepaald zou zijn op 15.000 inwoners. Vol gens de heer Dinkelberg zou de li miet van het streekplan dit aantal aangeven. Burgemeester L. J. de Ruiter heeft toen geantwoord dat het inwoner aantal niet zal worden bevorderd en dat dit niet onrustbarend toe neemt. Het aantal inwoners neemt elk jaar met ongeveer 200 personen toe. Hij wist niet of in het streek plan een aantal personen was ge noemd doch algemeen wordt aange nomen dat het de grens van 20.000 inwoners niet zal overschrijden. Men verwacht in de jaren 1980- 1990 een inwonertal van ongeveer 16.000. PAROCHIE NAM AFSCHEID VAN KAPELAAN OVERTOOM Met weemoed en dankbaarheid heeft de parochie Bergen vorige week afscheid genomen van kape laan Overtoom, die in Nijmegen pastoraal gaat studeren. Op de afscheidsavond schetsten vele sprekers, onder wie kapelaan Spiekerman, burgemeester De Rui ter en pastoor Van Beers, de vele verdiensten van kapelaan Over toom, en lieten die woorden verge zeld gaan van afscheidsgeschen ken. Wij wensen kapelaan Overtoom veel succes met zijn verdere sudie. van 13 september tot 20 september 1965 GEBOREN: Esther Cornelia Marga- retha Johanna, dochter van Hen drik E. Faas en Johanna C. Hoo- geboom, Kogendijk 14s. Elizabeth dochter van Martinus van der Ham en Lucia Reder, Schoorl. Bart, zn. van Willem Smit en Adele Wilhel- mina Hulda van Pel, Zuidlaan 39. Willemijn Gesina Maria, dochter v. Anthonie H. Zonjee en Maria Jo hanna Noort, Wiertdijkje 2s. Jan Wim, zoon van Pim Stad en Mag- dalena T. P. Mol, Irenelaan 6. Jo hannes Theodorus, zoon van Jaco bus Johannes Koopman en Cathari- na Cornelia Wit, Kogendijk 85s. ONDERTROUWD: Pieter Jan Ste kelbos, winkelier, Jacob Kalffweg 8 en Jeltje Boersma, zonder beroep Witteweg 23. Adriaan Cornelis Hoogeboom, badman, Paulineweg 11 en Barbara Stuhlmann, zonder beroep, Paulineweg 11. Jacobus Jo hannes van den Berg, hofmeester, Bloemendaal, Bloemendaalseweg 287 en Elisabeth Maria Lidwina v. Kampen, zonder beroep, Eeuwige laan 27. Johannes Jacobus Rijgers- berg, Vertegenwoordiger, Amster dam, Pieter Postsingel llhs en Eu- femia Johanna van den Berg, tech nisch tekenares, Matthieu Wieg- manweg 20. GEHUWD Nicolaas Vrasdonk, vertegenwoordiger, Natteweg 5 en Maria Johanna Glorie, zonder ber. Colnotweg 6. Nieuw adres: Jaap Weijandweg 1. Johannes Gerardus van der Heijden, chauffeur, Alk maar, Lyceumstraat 64 en Elsje J. van der Heide, dameskapster, Ou de Bergerweg 37. Nieuw adres: Oude Bergerweg 32s. Hilbrand Ba- kema, elektronicus, Amsterdam, Haringvlietstraat 15'" en Guurtrui- da Cornelia Maria Ranzijn, boek houdster, Oude Bergerweg 65. Nieuw adres: Amsterdam, Sarpha- tistraat 141. Richard Chapin James Somerville, meteoroloog en Sylvia Francisca Bal, Eeuwigelaan 6. Nw. adres: New-York, USA. Hendrik Frans Josef Linnartz, Amsterdam Valeriusstraat 3 en Marie Louise Best, Studler van Surcklaan 4. Nw. adres: Amsterdam, Gabriel Metsu- straat. 2. OVERLEDEN: Jacobus Joannes Jo seph van Campenhout e/v E. van Heijningen, Tjipke Visserweg 3. Garment Dekker, wed. van A. Nieuwland, Berkenlaan 16a. Jacob Lind, wed van A. E. Pronk, Dr. v. Feltlaan 43. Wolmbed Kwakman Lijtweg 51. Wie verre reizen doet kan veel verhalen, vermeldt een oud gezegde. Maar men behoeft echt zo ver niet te gaan om in eigen land veel in teressante dingen op te kunnen doen. Zo is een trip door het fleurige en bloeiende land van Twente, ten volle de moeite waard.. Daarbij vallen enkele bijzonder markante dingen in het oog. Aller eerst omdat het er een ruim en leefbaar gebied is. Geen jachtend en jagend verkeer op de wegen. Een bijzonder vriendelijke bevol king, vol aangename belangstelling en behulpzaam voor een ander. Zeer voorkomend en vriendelijk, vooral bij het busvervoer, altijd bereid al le mogelijke inlichtingen te verstrekken. Opmerkelijk is vooral de ruimte om de huizen en de prachtige ver zorging rondom de woningen. Bij vrijwel elke woning is een schuur tje of garage geplaatst en deze is overal waar men komt aangepast aan de bouw van het huis zodat dit nergens een storende factor is. Is het huis met riet bedekt, dan ook de garage of schuur. Is 't huis met lakverf geschilderd, hetgeen daar zeer veel wordt toegepast, dan is ook de schuur in dezelfde kleur ge schilderd of gelakt, en in de meeste gevallen met pannen gedekt. Bo vendien zijn de woninge riant op gezet. Men kan in dit gebied nog ongestoord fietsen of auto rijden want men komt vooral op de goed verzorgde buitenwegen haast nie mand tegen. Het toerisme neemt dan ook steeds meer toe, vooral in Ootmarsum. Dit plaatsje wat slechts 3000 inwoners telt weet zich bijzonder goed aan het toerisme aan te passen. Maakt men een vergelijk met Bergen dan Goede organisatie door de heer Verhagen Zaterdag en zondag werd er in verband met het dit jaar te vieren 45-jarig bestaan voor de jeugd van de voetbalvereniging 'Schoorl' een toernooi met feestavond gehouden. De bezoekers waren Slotermeer die zaterdagmiddag arriveerden met 'n welpen-, 2 aspiranten- een juni orenelftal. De ontvangst vond plaats in 'De Rustende Jager', waar de jeugd werd getrakteerd en de programma indeling werd bekendgemaakt. De zaterdagmiddag werd doorge bracht met het spelen van 2 wed strijden. De welpen van Slotermeer wonnen de wedstrijd en de aspiran ten verloren. Na deze sportieve wedstrijden werden de jongelui naar hun pleegouders gebracht om kennis te maken en te eten. 's Avonds vond er een filmavond plaats in 'De Rustende Jager' waar we eerst een Micky Mouse film kregen en daarna de hoofdfilm 'Sabu'. Twee prachtige films die voortreffelijk werden vertoond door de operateur N. Schreiner. Het was er gezellig met de jongelui en dat de films boeiden bleek wel uit het feit dat het muisstil was in de zaal. Dat wil wat zeggen met een ruime honderd jongelui. Zondags kregen we een stralende dag. Een heerlijk zonnetje maakte dat er ook veel publiek was. 's Mor gens weer voetbal van aspiranten, die verloren en junioren die won nen. Voor elke wedstrijd boden de spelers van Slotermeer een vaantje aan de spelers van Schoorl. Elk winnend elftal kreeg een takje aangeboden en de verliezers een medaille die werden uitgereikt door de heer De Leeuw. 's Middags een grote speurtocht door de duinen waaraan bijna de gehele jeugd deelnam. De tocht was uitgezet door de heer Wilbers. Zo kwam een einde aan twee mooie dagen voor de jeugd. Vooral de Slotermeerbezoekers waarvan er verscheidene waren die Schoorl nog nooit zo mooi hadden gezien, heb ben genoten van deze prachtige omgeving. Woorden van dank aan de jeugd leiders voor hun verzorging van deze jongens. Ook de jeugdcommis sieleden, die hier zeer veel werk aan hebben gehad en alle anderen die hebben meegewerkt dit feest zo te doen slagen. Misschien wel even in het bijzonder de heer Ver hagen die alles prima had georgani seerd en er vele avonden voor op pad is geweest. Zulke mensen zijn onmisbaar voor de vereniging en daarom voor hem een extra dank woord tot besluit. Redaktie en administratie drukkerij Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v. Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl Abonnementsprijs 6,85 per jaar, 1,75 per kwart. Advertentieprijs 15 ct. per mm, contracten speciale tarieven. Zo snelde de .tijd spoedig voorbij en werden door de directrice van Schoorl en Callantsoog woorden van dank gesproken voor deze we derzijdse ontmoeting. Ook een bewoner van 'Huis ten Oghe' bedankte Schoorl voor de hartelijke ontvangst en hierna werd besloten tot de thuisreis naar CaH lantsoog. Zeer zeker is dit voor wederzijd se bewoners een prettige middag geweest die weer enige afwisse ling heeft gebracht in het leven van alledag. aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. denkt men met een tikkeltje ironie aan 'de parel van de Noordzeekust' waar men dan nog een grote ach terstand heeft in te halen. Zo heeft men daaar een geheel nieuwe mu ziektent met stenen fundering ge bouwd (het is trouwens een lelijk ding), terwijl in Bergen de muziek tent van de houtworm in elkaar zakt en er geen geld is voor een nieuwe. Zo wordt op een ideale plaats, zeer centraal gelegen, een zwembad gebouwd dat reeds is aan besteed terwijl men in Bergen eerst 4V2 kilometer moet gaan om er te komen, met de kans dat het straks in Alkmaar komt te liggen, of ge sloten zal worden. Dan bouwt men een geheel nieuw raadhuis in oude stijl, terwijl het middeleeuwse ge bouw wordt gerestaureerd. Een en ander zal zeker zeer gro te bedragen vergen voor deze plaats met 3000 inwoners. Maar het komt er toch allemaal maar. En in Bergen met zijn bijna 12.000 inwo ners (dus vier maal zo veel) is geen muziektuin, geen zwembad en geen representatief raadhuis. ,Maar daarvoor wonen jullie ook in het westen'. En dan hebben ze daar nog gelijk ook. E. H. KUNSTENAARS CENTRUM BERGEN De zomerexpositie in het Noord hollands Kunstcentrum, Plein, Ber- gen-Nh. is met ingang van heden beëindigd. Zodra, na interne veranderingen in het pand, weer 'n tentoonstelling geopend zal worden zullen wij u hiervan tijdig in kennis stellen. BEZOEK VAN BEWONERS VAN 'HUIS TEN OGIIE' VAN CALLANTSOOG AAN HUIZE WESTERKIMME' TE SCHOORI. Op initiatief van de heer Kaptein en zijn collega's busondernemers met medewerking van De Schager Courant hebben in de kop van Noordholland uitwisselingen plaats van bewoners van bejaardentehui zen. Zaterdag j.l. hadden de bejaarden van Schoorl het genoegen, de be jaarden van Callantsoog in het pas verbouwde en uitgebreide Wester- kimme te mogen ontvangen. De recreatiezaal was door de di rectrice in een zeer korte tijd om getoverd tot een prettige ontvangst zaal, met op de tafeltjes een bloe metje en alles gerangschikt voor 'n prettige ontvangst. Om 3 uur arriveerden ongeveer 35 bejaarden in 'Huize Westerkim- me' en nadat alleen hadden plaats genomen werden ze door de direc trice hartelijk welkom geheten, en vertelde mevrouw Doom op welke wijze deze ontmoetingen hebben kunnen plaatsvinden, en verder over de belevenissen tijdens de nieuwbouw en de verbouwing aan het reeds bestaande gedeelte. Toen iedereen, bewoners en gas ten voorzien waren van een kopje thee of koffie met gebak, werd door mevrouw Doorn meegedeeld, dat zij de heer Van de Garde bereid had gevonden om enige dia's van oud- Schoorl te vertonen. Daarna gingen de gasten onder leiding van direc trice en personeel het nieuwe aan gebouwde en het verbouwde ge deelte van Westerkimme bezichti gen. Na afloop van deze rondgang, werd wederom in de gezellige zaal een prettig onderonsje gehouden. Zoals altijd waren er mensen die elkander al eerder hadden gekend of een familielid hadden ontdekt, waar je zelfs het bestaan niet eens van vermoedde. Hebt U ,De Duinstreek' al betaald Ter vermijding van de hoge incassokosten var- zoeken wij onze abon nees hun abonnement vóór 1 okt. a.s. te vol doen. Kwartaalabonnement (1 okt. 1965- 31 dec. 1965 ƒ1.75 Jaarabonnement (1 okt. 1965- 30 sept. 1966) 6.85 t.n.v. Fa. Volkers Leegwatei Schoorl Bij voorbaar vriendelijk dank. Bibliotheek van de vereniging 'Algemeen Welzijn' Met ingang van 17 september elke vrijdagmiddag 15.30-16.30 uur Uitlening van boeken. VRIJDAG 24 SEPTEMBER Ledenvergadering van de Konijnenfokvereniging 'De Duin streek', in café Slijkerman. Aanvang 8 uur. VRIJDAG 24 SEPTEMBER A S. Vergadering vogelliefhebbers bij de heer Slijkerman. Aanvang half acht. ZONDAGSDIENST ARTSEN VOOR BERGEN B. A. LUIF Nieuwe Bergerweg 1 Telefoon 3130 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringalaan 18, tel. 360 van 27 september tot en met 9 oktober Stationsstraat 19 - Bergen 2de deel EEN GRATIS BAD Een waterzuil steeg op uit het gat, waarin Sluyper en Brussels- lofski verdwenen waren. ,Haha bulderde koning Kre- lis; ,zeg eens op professor, hoe vind je die mop. Goed, wat!' Créghel vond de mop inderdaad geslaagd en gedurende enige ogen blikken was het gelach niet van de lucht. Verwonderlijk is dat niet, want de heren Sluyper en Brus- selslofski waren in een stenen bad kuip met vies water terecht geko men en boden een alleszins be lachelijke aanblik. Brusselslofski was met het hoofd naar beneden in het bad gevallen en zei dus nog niet veel. Sluyper echter uitte met luide stem zijn afschuw over het gebeurde: ,Aba jakkes hoe halen die idioten het in hun hoofd, wat intens gemeen om twee niets ver moedende lieden zo te behandelen, ba Zijn betoog werd ruw gestoord door professor Créghel, die niet stilgezeten had, doah ergens een stuk touw had weten te bemach tigen. Vriend Sluyper, treur niet', lachte de professor opgeruimd; ,wees blij dat ge de schoongewas sen gevangenis in gaat.' De secretaris bleek echter weinig gevoel voor humor te bezitten en zag het leuke van de zaak niet in. Dit was ook ten dele de schuld van koning Krelis, die zijn ongeladen buks dreigend op de secretaris ge richt had.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 1