Opening sporthal Schoorl LAPPENDAG 14 BeW supermarkt S 1.19 s 3 Cd v.a. 6 9*7 5 oud weer Gerda's eigen weg A Gerard Snuif en wrijf Jacket na jacket 't ene na 't andere jacket Mj Agent voor Groet en omgeving DIE U PAST WALA CORSETTERIE VVV Groet- Camperduin e.o. Burgerlijke stand WEEKEND RECLAME Karbonade feest Schouder karbonade 500 gram Rib-karbonade 500 gram Haas-karbonade 500 gram Bloemkool per stuk Witlof Kassla sinaasappelen gr1o0te James Grieves po3nd Speculaas Bloembollen Roomboter 1.24 op 't PLEI TWEEDE BLAD DONDERDAG 21 OKTOBER 1965 Korsetterie Corsettenhuis De Boer ELKE DAG BIJ DE Tiventschè Textielhandel van "Gelderse varkens Hamburgers 3 stuks 99 Ossestaart 500 gram 99 extra grote Soeppakket per stuk extra mooi zachte 500 gram 2 krop pers heerlijke gevulde nu planten Grote keuze! verse per pak nu czJlóóurantlën^-, de beste polisvoorwaarden czAssurantiekantoor Korver B urrie FEUILLETON w Onder zeer grote belangstelling is jl. zaterdagmiddag de sporthal in de toeristenkerk officieel door dr. Van Zijl, secretaris van de Neder landse sportfederatie geopend. De opening was op 3 uur gesteld, maar ver voor die tijd was het pu bliek naar de kerk gestroomd om deze voor Schoorl zo belangrijke ge beurtenis bij te wonen. Voorafge gaan door de Schoorlse drumband, onder aanvoering van tambour- maitre Arie Ligt, marcheerden te gen drieën de plaatselijke sport verenigingen het terrein op. Allen maakten front naar de Ne derlandse vlaggen die daar in een standaard waren geplaatst en luis terde men naar het fanfarecorps 'De Vriendschap' die de mars Flo rida speelde. De drumband gaf een roffel en toen werden door de af gevaardigden van de voetbal- en gymnastiekverenigingen, de tennis club de vaandels in de daarvoor bestemde standaards geplaatst. Dit alles gebeurde onder de tonen van de bekende mars 'Our director' die door 'De Vriendschap' ten gehore werd gebracht. Toen dit gebeurd was zocht ieder een een plaats in de toeristenkerk die nu als sporthal onze plaatselij ke sportverenigingen de hele win ter van dienst kan zijn. Burgemeester Bergh opende de rij van sprekers. Namens het ge meentebestuur heette hij iedereen van harte welkom, in het bijzon der de heren van Zijl van de NSF en de heer Merckx lid van Gede puteerde Staten van Noordholland. De heer Bergh stond eerst stil bij de voorbereidingen voor het tot standkomen van de hal kon zijn. ,De schoonheid van ons dorp', zei de burgemeester vindt zijn weer slag in het kerkbezoek. Honderden gasten moesten de dienst bijwonen die pastoor Herzberg noodgedwon gen op het kerkhof moest houden, omdat de r.k. kerk te klein was. Uiteindelijk is het de parochie gelukt om de fondsen tot het stichten van een toeristenkerk bij een te brengen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de ruimte in de wintermaanden voor stalling van caravans werd gebruikt. Bin nen college van B. en W. was het wethouder Kaandorp die als eerste het idee opperde een sportzaal te creëren die door alle gezindten ge bruikt zou kunnen worden. Dit was een voor Nederland revolutionaire gedachte. De heer Dekker, lid van de ge- meeneraad had dezelfde suggestie als wethouder Kaandorp en na uit werking van de plannen werd con tact met de kerk opgenomen die begrip voor de zaak bleek te be zitten. Zij heeft met de gemeente de goede strijd voor de totstandko ming van de sporthal gestreden en na contact met de Ned. Sportfede ratie werd de heer De Bie bereid gevonden als adviseur op te treden. Het voorstel tot aanbrengen van een sportaccomodatie in de kerk ruimte bracht uiteraard met zich mee dat de verschillende verande ringen moesten plaatsvinden Men raamde ongeveer een ton nodig te hebben voor het aanbrengen van een zwaardere staalconstruktie, een ander soort vloer, de aanleg van centrale verwarming en de beno digde kleedkamers en wasgelegen heden. De vraag was: Hoe komen we aan dit geld? De pastoor en ik, aldus de burgemeester hebben toen een bezoek aan de NSF gebracht en dit resulteerde in hhet door de sportfederatie beschikbaar gestelde renteloze voorschot van honderd duizend gulden. Zowel bet college van Gedepu teerde Staten als de Ned. Sportfe deratie dank ik hiervoor hartelijk. Pastoor Herzberg en ik hebben veel met elkaar samengewerkt en hiervoor waren ook enkele nachte lijke tochten noodzakelijk. Men hoorde zelfs vragen: Het zal me benieuwen wanneer de burgemees ter rooms wordt. Maar het gaat erom, zei de heer Bergh, dat we georganiseerd sa menwerken voor het welzijn van de mens. Het gaat ook om respect voor eikaars overtuiging en ik hoop, zo besloot de heer Bergh, dat de sport hal door alle gezindten gebruikt zal worden. Want dan beantwoorden we aan het ideaal van de stichter van de Olympische Spelen, De Cou- bertin, die de verbroedering der mensen voor ogen stond. Hierna sprak dhr. v. Zijl namens de Ned. Sportfederatie. ,We leven in een tijd', zei de heer Van Zijl; ,dat de struktuur anders is. De we tenschap heeft gezegd dat door steeds maar weer te analyseren het scheppen van leven mogelijk is. Er is strijd ontstaan tussen kerk en wetenschap omdat de wetenschap meende dat er na dit leven niets meer zal zijn. We moeten samen iets doen, zei de heer Van Zijl verder en in deze tijd van welvaart kan de kerk iets brengen zodat de mens dankbaar kan zijn dat zij er is. En waarom is er een afzonder lijke kerktijd en sporttijd? Er moest meer eenheid komen in al onze sportvelden en zwembaden.' Vervolgens overhandigde de heer Van Zijl aan de burgemeester een cheque onder couvert die pas op 26 oktober mag worden geopend. Na dat de heer Van Zijl het gemeen tebestuur en de vereniging met de aanwinst had gelukgewenst, ver klaarde hij de sporthal voor geo pend. Hierna sprak de heer Merkx, lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland die er op wees dat men zich in het verleden veel moeite heeft getroost om dit tot stand te brengen. ,Het is moeilijk om de burgemeester van Schoorl iets te weigeren, vooral als hij in gezelschap van een pastoor aan de balie verschijnt. Deze combinatie is uniek, zei de heer Merckx, die ver der vertelde dat een begin zal wor den gemaakt met de vorming van een sportfonds in Noordholland. Pastoor Herzberg las een brief voor van de vicaris-generaal, van het bisdom Haarlem, waarin deze kerkbestuur en gemeente feliciteer de met het gebouw. De pastoor wees er op dat in een gezond li chaam een gezonde geest moest wo nen. Hij feliciteerde de burgemees ter die zich als het ware in deze zaak heeft vastgebeten. Ons weder zijds vertrouwen is de basis voor de groeiende saamhorigheid tussen de inwoners van Schoorl, zo besloot pastoor Herzberg. DE DUINSTREEK den gezorgd. In een geestig toe spraakje bood burgemeester Bergh trommeltjes met Schoorlse duintjes aan de heren van de NSF en Ge deputeerde Staten. Ook dankte hij zr. Van Zomme- ren, de directrice van het tehuis voor de terbeschikkingstelling van de eetzaal van het bejaardentehuis. En zo is onze gemeente en zijn vooral onze sportverenigingen een fraai gebouw rijker geworden. Ook wij bieden onze gelukwensen aan en hopen dat er van deze unie ke combinatie een dankbaar ge bruik zal worden gemaakt. VAN DRUKKERIJ VOLKERS EN LEEGWATER IS H. C. BOEKEL - MEEUWENLAAN 11 - GROET 0 Opgave voor uw familiedrukwerk 0 en opgave voor al uw andere drukwerk 0 Uw abonnement voor De Duinstreek 0 Het afhalen van evt. niet bezorgde kranten BUSTEHOUDERS KORSETTEN GAINES CORSELETS STEPINS PANTY'S U kunt in onze zaken een keuze maken uit toonaangevende merken, waarbij wij u gaarne vakkundig en vrijblijvend adviseren. LANGESTRAAT J17 ALKMAAR PAYGLOP 23 ALKMAAR Namens de organisaties buiten de sportverenigingen sprak de heer G. de Boer. Naast zijn gelukwensen bood hij een fraaie klok aan. De heer De Witte, voorzitter van de onlangs geïnstalleerde sportraad gaf een overzicht van de werk zaamheden die de sportraad heeft te verrichten en die onder meer bestaan uit het propageren en sti muleren van sport en spel. Hij sprak zijn vreugde uit over het tot standkomen van dit gebouw en ook van de aanleg van de sportterrei nen. Hij betreurde het dat een zwembad nog steeds ontbreekt. Na mens de sportverenigingen bood hij de standaards aan, waarin voor de in gebruik stelling van de sporthal reeds verschillende vaandels van de verenigingen waren geplaatst. Hierna gaven de plaatselijke gym nastiekverenigingen enkele demon straties en tegen vijf uur begaf het gezelschap zich naar St. Jan ter Duin waar een gezellige receptie werd gehouden. Dit was niet in de laatste plaats te danken aan de hr. Van de Garde en zijn personeel die voor een voortreffelijk buffet had- BERGEN MOLENSTR. 16 Voor huid Hjp M "0 M en handen H BTm Het seizoen is al weer enkele we aken achter de rug. De Groeter VVV kan met voldoening terugzien op de gehouden evenementen, voor al de ballonnenwedstrijden moch ten zich, ondanks het slechte weer in een goede belangstelling verheu gen. Zoals wij meldden zijn enkele ballonnen zeer ver texecht geko men en alle vinders zijn gelukkig gemaakt met een pakket bloembol len, die belangeloos door de firma Hopman uit Egmond-Binnen ter beschikking waren gesteld. Door de commissie is hiervoor veel werk verzet en het is te hopen dat de bollenzendingen zullen resulteren in 'n nog toenemend toeristenbe zoek aan onze kustplaats. GEMEENTE SCHOORL GEBOREN: Hendricus Petrus, zoon van H. A. Kaandorp, en C. J. M. Slijkerman, Duinweg 58. Johan Her man, zoon van Tiong Djien Oei, en Engelina Jacoba Knol, Plevierweg 22. Elizabeth, dochter van Martinus met echte amandel en zuiver spijs 300 gram van der Ham en Lucia Reder, Mun- nikenweg 11. Aljosja, zoon van D. Hooijer en Hendrika Johanna M. Vogel, Meeuwenlaan 14. GEHUWD: Dirk Mesman, Bergen en Jeannette Susan Korver, Voorw 54a. Bernard Pier Bergsma, Alk maar en Marijke Hillegonda Hoog Aangepast aan UW persoonlijke behoeften en daarbij in de eerste plaats gelet op vindt u bij het BETROUWBARE en DESKUNDIGE SCHOORL, Voorweg 54a Telefoon (02209) 265 ALKMAAR, Dr. Schaepmanplein 2 Telefoon (02200) 1 84 07 door HENK VAN HEESWIjK 's Morgens vroeg op is toch wel prettig', meende Gerda en gezond. Des avonds bracht Gerda haar tante in de auto naar het station. Na het broodeten had tante Gerdien aan haar zwager gevraagd, of hij een taxi wilde bellen, maar de boer had op rustige toon, tot grote verwondering van zijn dochter, ge antwoord: Gerda brengt je wel met onze wagen naar het station. Onderweg dacht het meisje: Van vader kun je nu nooit hoogte krijgen. Slechts bij hoge uitzondering mag ik eens rijden en dan zelfs als alleen als vader zelf naast me zit, want hij is o, zo zuinig op zijn nieuwe wagen. En nu mag ik ineens in mijn eentje tante Gerdien naar het station brengen. Terwijl ze de oprijlaan afreed, voelde ze de ogen van haar vader op zich gericht. Doch ze werd niet zenuwachtig en reed perfect de grote weg op. Intussen babbelde de andere vrouw: Dat was een prettige dag. Ik heb genoten. Ik was weer wat blij, dat ik de oude Peppelhorst weer terugzag na zoveel jaren.' .Waarom bleef u dan ook zo lang weg, tante?' De ander haalde haar schouders op. ,Och, hoe gaat dat he? Nijloo is niet bepaald naast de deur van Amsterdam. En ik ben van nature erg lui, zie je? Daarom is het maar goed, dat ik nooit boerin geworden ben, want daar zou ik niet voor deugen. Nu kan ik werken, als ik er zin in heb, en als dat niet het geval is, doe ik niets.' Bij het station namen de twee vrouwen afscheid van elkaar terwijl Gerda vroeg: ,Komt u nu wat vaker, tante? De ander knikte glimlachend. ,Ja hoor, het zal nu geen zeven jaar duren, voor ik weer kom.' ,We hebben wat kersebomen, tante. Volgende maand zijn de kersen rijp. Komt u dan weer eens een dagje? Waarom komt u eigenlijk niet eens een weekeinde?' ,We zullen wel eens zien. Dank je wel voor het weg brengen. En voor de fijne dag.' De twee stoptreinen kwamen bijna gelijktijdig aan. Gerda stond op het stationnetje en wuifde naar haar tante, die het raam open gedraaid had en bleef wuiven, toen de trein ver trok. Gelijk met de uit de andere trein komende passagiers liep ze naar de controle. Terwijl ze vriendelijk knikte tegen de stationambtenaar perronkaartjes werden hier niet ver kocht hoorde ze een bekende stem, die ineens riep: ,Dat is de derde keer, juffrouw van 't Grashek. Hoe maak u het sinds die morgen in lijn één?' Voorbij de controle draaide Gerda zich om. Het was Arie de Nots, de Amsterdamse conucteur, maar nu in een keurig kostuum gekleed. .Meneer de Nots. Ook weer eens naar het ouderlijk huis terug? Of doet de tram het tegenwoordig zonder u? Hij liep lachend naast haar naar de straat. .Drie vrije da gen', antwoordde hij, en ze onderkende de vreugde ervan in zijn stem. .Vandaag ben ik uit de vroege dienst gekomen; vrijdag begin ik laat. Vandaar, dat ik de warme stad ben ontvlucht. Misschien kan ik me thuis verdienstelijk maken. Ze knikte. ,Dat zal best. Op een boerderij is in de zomer altijd wel wat te doen.' ,Gek, dat ik u niet gezien heb', vervolgde hij. ,Kwam u ook uit Amsterdam?' Gerda glimlachte. ,Nee hoor. Ik heb familie naar de trein gebracht.' ,Bent u op de fiets?' Ze wees zwijgend naar de glanzende auto voor het station. ,Met vader's wagen.' Hij bleef naast haar staan en knikte. ,Tja, zo gaat het in het leven, he? De hoge kant rijdt in een auto, de lage lieden doen het met de fiets, hoogstens met de brommer.' Ze ging er niet op in. ,Hebt u de fiets hier staan?' ,Die heb ik niet eens meer', antwoordde hij grinnekend. ,Het is dat ik die zware koffer hier heb; anders ging ik wan delen.' Gerda keek van hem naar zijn koffer. ,Hoe doet u het dan? Halen ze u op?' ,Ze weten niet eens, dat ik thuiskom. Over een half uur gaat de bus. Het is mooi weer dus ik wacht wel.' ,Nou, het beste, mener de Nots. En veel plezier deze dagen.' ,Dank u wel.' Gerda stapte in de auto en startte de motor, terwijl ze nog even naar de jongeman op het Stationsplein keek. Hij had inmiddels de koffer neergezet en stak een sigaret op. Een paar sekonden aarzelde ze, toen opende Gerda het portier. Op afgemeten toon zei ze: ,Stap maar in, dan breng ik u naar huis.' Er kwam een ongelovige trek op zijn gezicht. Bedoelt u, dat ,Ja. Zegt u maar, hoe ik rijden moet.' Hij pakte de koffer en gleed in de wagen, de koffer op de achterbank zettende. ,Dat mag ik niet afslaan. Dat is verbazend aardig van u, juffrouw van 't Grashek.' Ze gaf geen antwoord en reed gelijk het plein af. .Linksaf', wees hij; ,de overweg over en dan voorlopig rechtdoor. Wilt u een sigaret?' Ze schudde haar hoofd. ,Niet als ik rijd. Trouwens, ik rook niet veel.' ,Komt u nog wel eens in Amsterdam?' Er kwam een glimlach op het gezicht van het meisje. ,Eén keer per jaar.' ,Dat is niet te vaak.' ,Voor mij voldoende.' Hij keek haar van terzijde aan. Vindt u Amsterdam geen prettige stad?' ,Och, daar heb ik geen oordeel over. Die enkele malen, die ik er geweest ben.' ,Als u Amsterdam goed zou kennen, ging u er ook van houden; net al ik. Daar, bij gindse lantaarn moet ik rechtsaf, maar ik wil daar wel uitstappen. Het is een zandweg, ziet u?' ,Hoe ver is het dan nog?' ,0, een twintig minuten lopen.' ,En dat met die koffer? Ik breng u wel.' Opnieuw keek de jongeman het meisje aan, doch Gerda stuurde vakkundig de wagen de zandweg op. Heel kalmpjes, zoveel mogelijk de ergste gaten in de weg vermijden, reed ze in de richting van het Moordgat. Na een kilometer wees hij naar een verbreding. ,Stpot u hier maar, juffrouw van 't Grashek, want hier kunt u nog behoorlijk keren. Verderop wordt de weg steeds smaller. Met vijf minuten ben ik dan thuis.' ,Zo u wilt, antwoordde het meisje en stopte op de aange geven plaats. Ze drukte zijn toegestoken hand. .Hartelijk dank voor het wegbrengen, juffrouw van 't Grashek en tot wederdienst bereid.' ,Geen dank en prettige dagen.' ,Dank u en tot ziens.' vorst, Voorweg 22. Adrianus Johan nes, Kleiweg 5 en Maria Antonia Arnolda Dongelmans, Heereweg218 Jacobus Nicolaas Stam, Wagenma- kersweg 13 en Johanna Cornelia A. Heinsbergen, Anna Paulowna. Hen dricus Nicolaas Praat, Frederiks- laan 23 en Guusje Nelly Kleibroek, Schagen. Petrus Albertus Hof, Voorweg 42 en Divera Johanna Bruin, Oude Niedorp. Dirk Johan Wiering, Molenweg 8 en Wilhelmi- na Maria J. van Wingerden, Haar lem. OVERLEDEN: Tammo Teio Mee- dendorp e/v J. W. Blijham, Heere- weg 237a. Geertje Pranger, w/v H. Stenneberg, Boschmansweg 8. Diewertje Schuitemaker w/v H. P. C. van de Ree, Duinweg 30. Jan de Groot, e/v M. Steege, Voorweg 59. Uw -erkoudheid van neus, keel of borst weg met Sturka sterk vertegenwoordigd in wol. Dan zijn er die van Zwitserse en Franse poplins, en die nylon jackets tintelend van kleur En hoe u wilt met of zonder capuchon,voe ring in ruit of effen, .een leuke 3/4 jacket misschien .Mode in jackets, kom! Alkmaar Langestraat, hoek Houttil Bergen, Plein 17

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5