99 RAIiïElSENBANK SCHOORL/ BERGEN Keltumpleet Bergen gaat raadhuis verbouwen geopend w Leger des Heils eeuwfeestviering Komt u deze week nog even langs? Nog t/m 5 november a.s. duurt onze Raiffeisen-spaaractie H. K. FINKENSIEPER alle werkdagen Zelfkeuze met bediening Gerritsen Agenda Doktersdiensten KNICKERBOCKERS de nieuwe mode 106 bé DONDERDAG 28 OKTOBER 1965 40e JAARGANG No. 43 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden de spaarbank met volledige bankservice WARENHUIS EN IJZERHANDEL Schoorlse Gemeenschap Jongensmaten Heren knickerbockers <~ProJe<5«5or réql\el 2de deel ■li ,iyr«\ %-ir i dit nummer bestaat uit 8 pagina's IVeeittad ..DE DUINSTREEK Redaktie en administratie: DrtJ. Volkers en Leeg-water (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 Schoorl Tel. (02209) 268 223 Giró 55 28 67 Bankrel tie: Alg. Bank Nederland n.v. Bi i- i n Coop. Raiffeiscnbark, Schoorl cn Bergen. Abonnementsprijs /6,85 per jaar; ƒ1,75 p. kwartral Advertentieprijs 15 cent per m.m. Contracten speciale tarieven. Reeds tal van jaren is de ruimte in de raadszaal ontoereikend, voor al tijdens raadsvergaderingen waar tijdens bijzonderere onderwerpen het publiek en pers op een kluitje zitten en waarbij het practisch on mogelijk is iemand in de banken te passeren. Hieraan wil men een einde maken, hetgeen helaas tevens betekent dat men voorlopig niet zal overgaan tot de bouw van een nieuw raad huis. Dat de bouw van een nieuw raadhuis voorlopig in de ijskast wordt gestopt kan enerzijds worden betreurd, anderzijds worden toe gejuicht. Door alleen de raadszaal uit te breiden tot een representa tief geheel kan heel wat geld wor den bespaard. De totale kosten, in clusief de bouw van een wethou derskamer, worden begroot op on geveer 40.000,Een geheel nieuw raadhuis kost naar tegen woordige maatstaven van openbare gebouwen zeker een kleine mil joen gulden. De gemeente Bergen heeft nog genoeg op zijn verlang lijstje staan, zoals bijvoorbeeld het rioleringsplan. In de raadsvergade ring van morgen zal het plan aan de raad ter goedkeuring worden voorgelegd. Voorbereiding recreatie-plannen Door het Dienstvak Landschaps verzorging van het Staatsbosbe heer is ontworpen een landschaps structuurplan 'Duinzoom Noordhol land', waarin onder meer is opge nomen een recreatieplan voor het gedeelte ten zuid-oosten van Ber gen gelegen. In dit verband heeft men overleg gepleegd met de Grontmij te De Bilt over 'de mogelijkheden van re alisering van dit recreatieplan. Dit vooral met het oog op waterpartij en en de daaruit voortvloeiende zandaanwinning ten behoeve van wegen en bouwterreinen in de ag glomeratie Alkmaar. Omdat vele gronden in dit gebied reeds ge meente-eigendom zijn, wil men juist nu al voorbereidingen tref fen. De Grontmij stelt voor de plan nen juist nu al voorbereidingen gaan treffen. De Grontmij stelt voor de plannen in drie fasen op te stellen. De 1ste fase houdt in 't maken van een rapport met een globaal plan en bijbehorende kos tenraming. De uitvoering zelf zal, waar het hier een groot project betreft, ver moedelijk eveneens in verschillen de etappes verlopen over 'n tijdvak van meerdere jaren. Aankoop grond in plan Bergen-Noord Met de heer S. Kaandorp, Zuid laan 59 is overeenstemming be reikt over de aankoop van de hem in eigendom behorende grond, ge legen in het uitbreidingsplan noord ter grootte van ongeveer 24.000 m2. Reeds 2 jaar geleden waren met de hr. Kaandorp onderhandelingen gevoerd over de aankoop van de bedoelde grond. Men kon toen niet tot overeenstemming komen. Men besloot toen in verband met de volkshuisvesting dit te gaan ont eigenen. Inmiddels heeft de heer Kaan dorp zich bereid verklaard om na een herziening van de verkoop waarde de grond te verkopen voor de prijs van ongeveer 6,20 per m2, geheel vrij van gebruik, huur op pacht op te leveren. Indien het voorstel tot aankoop door de raad wordt goedgekeurd, zal de onteige ningsprocedure worden ingetrok ken. Aankoop grond in het plan Bergen-Noord Met de heer N. de Waard, wo nende Voert 9 is overeenstemming bereikt inzake aankoop van grond gelegen aan de Landweg dat is op genomen in het plan noord. Het omvat wei- en hooiland, groot 45.000 m2 tegen een prijs van respectievelijk f 5,- en f 4,- per m2. Bovendien zal in de verkoopsom een bedrag van f 36.000,worden verdisconteerd als bedrijfsschade wegens gedeeltelijke opheffing van het veehoudersbedrijf. De totale som bedraagt f 226.000,De grond zal worden ingebracht in het ge meentelijk grondbedrijf. Aankoop boerderij en landerijen Schapenlaan 15, van mevrouw T. Bruin-Blaauw. Het gedeelte tussen Oudburger- weg en Schapenlaan zal worden bestemd voor de aanleg van sport velden, kleed- en slaapgebouwen, bergingen, tribune; manege; sport hal en overdekt zwembad, een en ander overeenkomstig de plannen van het provinciaal sportcentrum Noordholland in oprichting. Inmiddels heeft zich de mogelijk heid voorgedaan de boerenwoning met bedrijfsgebouwen en verdere opstallen, alsmede landerijen met 'n totale oppervlakte van 151.000 m2 eigendom van mevrouw T. Bruin- Blaauw, Elkshove 1, Bergen, aan te kopen. Aangezien het overgrote deel van de weg er hopeloos smal, hetgeen bij het gereedkomen van de Land weg en het daarbij toenemende ver keer op de aansluitende wegen, er niet beter op zal worden. Daarom wordt er aan de raad voorgesteld het aanleggen van een riolering over een lengte van 500 meter en de aanleg van een geheel nieuw wag-tracé met een breedte van 51/a meter, voorzien van as- phaltverharding. De kosten hiervan zullen in totaal 194.000,bedra gen, volgens de begroting. Men wil deze werken gelijktijdig combineren met de aanleg van een rioolplan en wegenaanleg in het plan Noord, dit ten behoeve van de bouw van de Euratoom-wonin- gen, genaamd de 'Negen nessen' in verband met de bespoediging van de tweede bouwfase. Bouw rioolgemaal In verband met de aanleg van een riool in het plan Noord wil de ge- Programma van alle bijzonderheden Het honderdjarig bestaan van 't Leger des Heils en het twintig ja rig bestaan van de afdeling Bergen zal met het volgende programma gevierd worden. Zaterdag en zondag 6 en 7 nov. zal het muziekkorps van korps Gouda in Bergen zijn. Gezamenlijk met het Chr. Ge mengd Koor uit Bergen zal zater dagavond een uitvoering van mu ziek en zag gegeven worden in de Gereformeerde Kerk. Donderdagmiddag worden graag veel dames verwacht op de ge zinsbondmiddag waar ondermeer door de leden van de gezinsbond uit Utrecht een bijbels lekenspel 9 iedere nieuwe spaarder ontvangt een premie van 2,50 iedere 50e inlegger ontvangt een GOUDEN TIENTJE 9 bovendien ontvangt iedere inlegger een aardige attentie e.e.a. bij een minimum inleg van f 10, Per spaarder wordt slechts eenmaal een premie of attentie verstrekt. Kantoor Schoorl Heereweg 56 Kantoor Bergen Stationsstraat 6 Jan Oldenburglaan 17-19 - Bergen-Nh. - Telefoon 2152 VANAF 1 NOVEMBER 1965 van maandag tot en met zaterdag van half negen tot half één van kwart voor twee tot zes uur dit onroerend goed is gelegen in het gebied van de bedoelde sport velden, terwijl een klein restant volgens het streekplan voor Noord- Kennemerland is bestemd voor voorstadsbebouwing, is het met het oog op de realisering van het ge- pojecteerde sportcomplex gewenst de aankoop de aankoop-omgelijk- heid te benutten. Aan de raad wordt voorgesteld het onroerend goed aan te kopen voor de som van f 470.000,met dien verstande dat de boerderij met erf, samen groot ongeveer 6000 m2 voor de duur van 5 jaar zal worden ver pacht aan de huidige pachter, de heer H. Bruin en telkens van jaar tot jaar. Voorts zal de gemeente medewerking verlenen bij de bouw van een woning met bedrijfsgebou wen voor agrarische bestemming op de hoek Schapenlaan-Noord laan en bij de bouw van een villa ten behoeve van mevrouw Kroon- Bruin, zonder bedrijfsgebouwen. Zuidlaan krijgt riolering De Zuidlaan, die spottend wel eens de naam krijgt van Rioollaan omdat de waterlozing van de hui zen is hier opgericht en de muizen op klaarlichte dag rustig over de weg tippelen, zal ingrijpend wor den verbeterd. Omdat ook de waterlozing van de huizen op de daar langs lopende sloot hier en daar veel te wensen over, ontstaat er vaak, vooral ge durende de zomermaanden een wel zeer onwelriekende geur. Niet be vorderlijk voor de gezondheid van de bewoners en ter bevordering van het toerisme. Bovendien is meente overgaan tot de bouw van een rioolpompwaterinstallatie (een word met 25 letters, redactie). De kosten hiervan zouden f 218.000, bedragen. Door onderhandse aanbe steding heeft de aannemer echter toegezegd de installatie te bouwen voor de prijs van f 109.200,het geen dus aanmerkelijk beneden de raming is gebleven. Straatverlichting Sluislaan Langs het gedeelte Studler van Surcklaan-Sluislaan en Meerweg is tot nu toe geen straatverlichting aangebracht. Aan de raad wordt voorgesteld toestemming te verle nen voor plaatsing van 12 licht masten voor een bedrag van 10.000,—. Uitbreiding Elkshove De plannen voor uitbreiding van het bejaardencentrum 'Elkshove' liggen voor uitvoering gereed. Men hoopt binnen afzienbare tijd met de realisering te kunnen beginnen. Het zal een ingrijpende wijziging en uitbreiding worden die zeker dan weer een belangrijke bijdrage zal betekenen voor de opheffing van de woningnood. Het complex zal worden uitge breid met 20 woningen voor ge- zinsbewoning. Voorts een moderne nieuwe woonvleugel met 41 kamers allen voorzien van een eigen toilet op de plaats waar zich nu de eet zaal bevind. Verder een nieuwe re creatiezaal aan de oostzijde van het gebouw en een ziekenafdeling met ongeveer 18 bedden. De verbou wing vindt plaats onder architec tuur van de heer D. Zuiderhoek. opgevoerd zal worden. Vrijdag is het de avond voor de jeugd. De stringband van korps Hilversum zal een uitvoering geven en het r.k. Jongenskoor uit Bergen zal een paar liederen zingen. Zaterdag en zondag 13 en 14 no vember zal het muziekkorps van korps Deventer in Bergen zijn. Wederom op zaterdagavond een uitvoering van zang en muziek in de Gereformeerde Kerk; ditmaal met medewerking van de koorver eniging Bergen. Behalve de beide zaterdagavonden, zijn alle verdere samenkomsten zondag en in de week in het gebouw van Bergens Harmonie op het Plein. Omdat de muzikanten van Gouda en Deventer in verband met de zondagsbijeenkomsten in Bergen blijven overnachten, zoeken wij lo geeradressen voor één of meerdere muzikanten. Leden van de bond van vrienden van het Leger des Heils en ook andere personen verzoeeken wij zich daartoe liefst zo spoedig mogelijk met ons in verbinding te stellen. Ons adres is Breelaan 5, telefoon 2610. Giften ter bestrijding van alle onkosten willen wij graag ontvan gen of kunnen gestort worden op giro 3039 van de Amro Bank in Bergen onder vermelding: Jubile um Leger des Heils. Zie verder advertentie in dit blad. HOND ACHTER SCHAPEN Op de Duinweg heeft een hond in gezelschap van een man en kin deren, maar niet onder geleide van een halsband achter de schapen ge jaagd. Het gevolg was dat een schaap door verschilelnde ernstige beten moet worden afgemaakt, ter wijl bovendien nog twee schapen uit de sloot moesten worden ge haald. Men heeft de eigenaar niet meer kunnen achterhalen. IEDERE MAANDAGAVOND Schoorlse Bridgeclub in De Roo- de Leeuw, aanvang 8 uur. ZATERDAG 30 OKTOBER j Feestelijke bijeenkomst van de Algemene Nederlandse Bouwbe- I drijfsbond in Honky Tonk te Schoorl. Aanvang 20.00 uur. MAANDAG 1 NOVEMBER Hervormde Vrouwengroep. Bijeenkomst in de consistorieka mer van de N.H. Kerk te Schoorl. Majoor Bosshard uit Amsterdam zal vertellen over haar werk voor het Leger des Heils. Iedereen hartelijk welkom. Aanvang 19.45 uur. WOENSDAG 10 NOVEMBER Schoorlse IJsclub, ledenvergade ring in de zaal van C. Bakker, Laanweg 2, aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 29 OKTKOBER K.P.J.-bijeenkomst in het Verenigingsgebouw te Catrijp. Aanvang 8 uur. ZONDAGSDIENST ARTSEN VOOR BERGEN B. A. LUIF Nieuwe Bergerweg 1 Telefoon 3130 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringalaan 18, tel. 360 HELANCA, tot 8 jaar STURKA-CORDUROY, tot 16 jaar TWEED, vanaf 6 jaar BREDE-RIB MANCHESTER in juniormaten BREDE-RIB MANCHESTER ƒ33,50 TELEFOON 2545 - BERGEN DE PROF MOET NOG EEN NACHTJE BLIJVEN .Aartsbedrieger, ben je daar?' gil de Brussellofski, toen Créghel de gevangenisruimte onder het paleis binnenstapte. ,Ho ho vriend een beetje kalmer aan!' sprak koning Krelis berispend; ,je moet in het vervolg beter op je woorden letten. Profes sor Créghel is een grootmoedig man, aan hem heb je te danken, dat je nu veilig en wel achter de tralies zit.' ,Knap gezegd, Krelis'; zei profes sor Créghel diep geroerd door zo veel kameraadschap. ,Ik vind, dat wij onze kostbare tijd niet langer meer aan deze ondankbare lieden moeten verspillen. Mijn taak is hier beëindigd. Ik ga naar mijn ei gen land terug.' ,Ben je mal?' riep Krelis uit. ,Je blijft vanavond hier hoor. Het is nu te laat om nog weg te gaan, wat mij betreft kan je gerust op de di van slapen.' Dat was meer dan de professor had durven hopen. Enigszins onder de indruk, nam hij afscheid van Sluyper en Brusselslofski, die ech ter reusachtig onbeleefd waren en niets dan lelijke dingen sohreeuw- den. Ten slotte ging Créghel maar met de koning mee naar boven.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 1