De winter door met Sperziebonen xP x Kapucijners Perziken Appelsap Appelmoes Rookworst Koffiemelk Amandelspeculaas Cavelli Vermouth Zoute Pinda's Knakworst Krentenbrood Zoetzuur 1.5° 79 Speculaas Bijenhoning Afwasmiddel Choc. Repen LuneheonMeat Aardbeienjam Macaroni 49 Koffie se*}® S N Pils/Oud Bruin 49 Anti-Vries P8lyco,bsr Wereldspaardag Hier is weer een serie nieuwe lage prijzen. Alleen AH biedt u zoveel reeël voordeel! Kom ook naar Albert Heijn! X X f X X X X X XX X Cola-drinkt Up-drink Havermout35 Grote Repen S 8!.- Choc. Pastilles Aardbeien Rode Bessenblikje 55 69 Margarine Zilvervlootpakje 36 Prima Bloem Kil Opak 67 Blanke Tonijn IS™! 95 Slaolie plastic flacon 750 gram P9 Tomatenpuree;^; 3^54 Witte Bonensr™* 79 Spliterwten _pak5oogam 59 Mals Rookvlees ^69 RuitenontdooierPUb. l50 *™kaanb.ed.ngen Mager Zuurkoolspek^n 89 Ruitenkrabber 39 Leverpastei Fijne Snijworst Gebr. Gehakt blik 4 ballen 98 Zakdoekjes 2 liter 4?5 Bruine Bonen kan'-:;1^r^69 89 Maximum kwaliteit Minimum prijs! Culturele dag Noordholland Cursus kinderdans en muziek PETTEN Malse 1/1 BLEK Even verwarmen... klaar! 1/1 BLIK Halve, Californische 1/1 BLIK Uit verse Appelen! 1/1 FLES Prima X X Gelderse ^Nieuw! Albert HeijtX reuzepak 500 gram Italiaanse import LITERfles reuzezak 500 gram Groot vacuumpak *7 stuks Albert Heijn Reuzepak Prima Knijpflacon Groot blik Pot 109 HEEFT EEN HOOGST ACTUELE BOODSCHAP De wereld kijkt terug op onge veer anderhalve eeuw spaarbanken. De Alkmaarse Nutsspaarbank werd opgericht in 1847. Groot zijn de so ciale en economische veranderin gen die de wereld in die anderhal ve eeuw heeft doorgemaakt. De laatste 20 jaar vormen een periode van gestage economische groei, al thans in de landen die van oudsher een industriële ontwikkeling ken nen. Werkloosheid is een legenda risch begrip geworden. Dat wordt vooral door hen die de jaren van de grote depressie nog bewust heb ben meegemaakt, als een zegen be seft. Maar waar de samenleving zich voor moet hoeden is, wat naar analogie van het levende organis me kwaadaardige groei zou kun nen worden genoemd. Toenemende produktiviteit, toenemende wel vaart, een ordelijke verdeling van die welvaartstoenemi'ng, het is al lemaal op zichzelf heel gunstig. Maar het gevaar voor ontwrichting ligt steeds op de loer. Het is ech ter in principe stellig te voorkomen De bedoelde ontwrichtingsverschijn selen worden aangeduid als over verhitting van de conjunctuur, prijs- en loonspiraal, het in de knel komen van voor de gemeenschap hoogst belangrijke, ja zelfs nood zakelijke openbare investeringen Harmonische groei Economische groei is prachtig. Maar de groei moet harmonisch zijn De gemeenschap kan het zich niet permittteren, alles te zetten op de kaart van die takken van industrie die voor de individuele consump tie werken. Er moet een voldoende groot gedeelte van het productief vermogen beschikbaar blijven voor het onderzoek, de vernieuwing en uitbreiding van het produktie-ap- paraat, die vereist zijn om de groei van de produktiviteit te bestendi gen en om te zorgen voor de openbare voorzieningen die nodig zijn om leefbare omstandigheden te waarborgen (onderwijs, woning bouw, verkeersvoorzieningen, ge zondheidszorg enz.) Een sprekend zij het wat mate rialistisch voorbeeld: Wat heeft men aan een auto als men er niet mee vooruit kan op een verouderd wegennet? De evenwicht brengen de factor is het sparen, met name het sparen in de consumptie-huis houdingen, dat zijn dus de gezins huishoudingen. Dit sparen is dus voor de gehele samenleving en daarmede voor ieder van ons let terlijk van levensbelang. De func tie van de spaarbanken, nl. het be vorderen van het sparen in de ge zinshuishoudingen, is dan ook hoogst actueel. Bezitsvorming De harmonische groei gaat uit stekend samen met de bezitsvor ming. De vrijwillige besparingen van de gezinshuishoudingen, geka naliseerd door de spaarbanken, le veren een belangrijke bijdrage voor vereiste investeringen, maar blijven tevens het eigendom van de spaarders, hun rentegevend bezit. De wenselijkheid van bezitsvor ming wordt door vrijwel de gehele openbare mening onderschreven. Ook van die kant bekeken, is de spaarbank-functie uiterst actueel. Openstelling kantoren Op de Wereldspaardag, vrijdag 29 oktober, zullen de kantoren van de Nutsspaarbank zonder onderbre king geopend zijn van 8.45-20.0.0 uur. Op deze traditionele spaardag wordt aan alle bezoekers de spaar bankkalender voor 1966 uitgereikt Vorig jaar werd op de wereld spaardag door 2115 personen een bedrag van 280.488,90 op de spaarbankboekjes ingelegd. Op de ze dag lieten 88 personen zich als nieuwe spaarder bij de Nutsspaar bank inschrijven. PETTEMERKERMIS WERD WEER EEN GEZELLIG FEEST De Pettemerkermis is weer een gezellig feest geworden. Door het fraaie weer waren velen gekomen om de laatste kermis mee te vie ren. We kunnen dan ook zonder meer stellen dat de vele kermisat tracties goede zaken hebben ge daan. Vooral zondag en dinsdag was het op de kermis zeer druk. Maandagmiddag had het kermis- comité kinder- en volksspelen ge organiseerd waarvoor weer een grote belangstelling bestond. Maar ook de traditionele draverij om het kampioenschap van de Zijpe trekt ieder jaar weer een grote schare belangstellenden van buiten het dorp. Mensen die ieder jaar weer terug komen om deze unieke dra verij mee te maken. De uitslagen van de kinderspelen waren: Meisjes le en 2e klas; prijs- trekken: 1 Joke Wiersma; 2 Mar- Albert Heijn's 'Jüétw® lage prijzen! 1/1 BLIK 250 GRAM 59 99 l39 98 LITERFLES ^Gesneden Komkommer^ LITERPOT PER FLES 25 99 500 GRAM 1/1 POT 98 DUBBELE INHOUD Melk, puur of extra bitter tOO GRAMS 340 GRAM 98 88 HUISHOUD I LITERfles 55 LITERfles 55 l div. smaken rol 100 gram blikje 59 100 gram blikje 56 gram^3^25 (papieren) 5 lOOst. 1.- AH-Badzeep 3 zware stukken Albert griet Beek; 3 Annelies Kamp; 4 Alice Weijgertze. Meisjes 3e en 4e klas: ei op lepel: 1 Ely de Leeuw; 2 Annet Qyaad- vliet; 3 Ineke Takkenberg. Meisjes 5e en 6e klas, bal-kruien: 1 Sieta Snip; 2 Willy Koster; 3 Susanna Sarapof; 4 Jany Bakker; 5 Marjan v. d. Vliet.I Jongens le en 2e klas: kegelen: I Ruud Verschoor; 2 Robert van Loenen; 3 Izaak Reedijk; 4 Martin Zwagerman. Jongens 3e en 4e klas, baltrappen: 1 Klaas Jongerden; 2. Wolfert Quaadvliet; 3. Rob Marcelis 4 Gerard v. d. Vliet. Jongens 5e en 6e klas. doeltrappen: 1 Gerrit Rademaker; 2 Jan Vries; 3 Simon Brommer; 4 Jaap Jongerden. In totaal deden er 130 kinderen mee die ten slotte allen met een aardige prijs huiswaarts gingen en natuurlijk werden getracteerd, ter wijl men enkele kaartjes in ont vangst mocht nemen voor de diver se attracties. Aan de volksspelen deden dit jaar minder mensen mee dan an dere jaren. Over de zes groepen verdeeld deden 100 mensen mee om te proberen een van de aan trekkelijke prijzen in de wacht te slepen. Het gemeentebestuur van Pur- merend nodigt de Culturele Raad Noordholland uit op 4 november in Purmerend zijnCulturele Dag te beleggen. Daartoe stelt het een mo dern schoolgebouw in het nieuwe stadsdeel Overwhere ter beschik king. Wij richten ons tot hem die voor het culturele leven in ons gewest verantwoordelijkheid dragen en tot de daarbij in welk verband ook ge- interesseerden. Het onderwerp van de dag is De structuur voor een beleid ten aanzien van het lokale en regiona le culturele leven, in het bijzonder daar waar zich snelle maatschap pelijke veranderingen voltrekken. Het is voor ons een grote vreug de dat mr. M. Vrolijk, minister van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk, zich bereid verklaarde dit onderwerp in te leiden. Wij verwachten de deelnemers om 10 uur in het schoolgebouw. Zij worden welkom geheten door de burgemeester van Purmerend mr. C. Kooiman, waarna de voor zitter van de Culturele Raad Nrd.- holland, de heer B. J. Kalb, de dag opent. De minister spreekt om 10.45 uur. Het onderwerp achten wij van dermate belang dat wij ons voor nemen onderlinge discussie van de deelnemers in kleine groepen te organiseren gedurende het laatste deel van de ochtend. Daarover wordt na de lunch verslag uitge bracht. Het gemeentebestuur van Pur1- merend biedt het gezelschap een bustocht met toelichting aan door het sterk groeiende Purmerend. De dag wordt besloten met toneel twee één-akters van Ostrowsky en Saroyan, ingestudeerd door de pro vinciale toneeladviseur, Gelijn Mo- lier, in het seizoen 1964-'65 met 2 werkgroepen uit het Gooi. De kosten bedragen 6,p.p. Inlichtingen: Bureau Culturele Raad Noordholland, Hoflaan 22 te Bergen, telefoon (02208) 3943. In Alkmaar wordt een bijzonder interessante cursus gegeven, die ontstaan is uit samenwerking tus sen de Volksmuziekschool Alkmaar Bergen-Schoorl en het Kadercen trum Ludische Vorming. Beide instellingen beogen de kunstzinnige activiteiten van on derwijskrachten, jeugdleiders en ouders te verhogen en te stimule ren. Dit doel wordt nu nagestreefd door een cursus, te houden in de volksmuziekschool Alkmaar, Blee- kerskade 12, waarbij de muzikale vorming van het kind wordt be handeld door de heer O. Bootsma (opbouw van het lied-repertoire, spelen om en met liedjes, ritmi sche vorming, melodische ontwikke ling en improvisatie wordt hier be handeld). In het tweede deel van de cursus wordt beoogd de dans van het kind gestalte te geven. Dans in de vorm van gezongen en gedanst kinder spel o.l.v. de heer J. Wout Meijer, terwijl de vrije dans en beweging behandeld wordt door mevrouw Kit Jacobs uit Amsterdam. Dit is een kans voor ieder die het musiceren en dansen van kinderen ter harte gaat, om zich te bekwa men in dit belangrijke facet van de kunstzinnige activiteiten. Vooral onderwijskrachten van kleuterscholen en lagere scholen vinden hier een boeiende applica tie. Ook de inspecteurs van het l.o. hebben grote belangstelling voor de gang van zaken van deze cursus. Inlichtingen en opgave is mogelijk bij Kadercentrum Ludische Vorming, Bergen, telefoon (02208) 39 43.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 6