19 99 Bergen's oudste inwoner HORLOGES GERRITSEN rouwen 7 Fa. A. Nieuwland ,ome Coen Bogtman' vierde feest NIET EEN BRIL, MAAR DE «JUISTE BRIL Jan P. Strijbos Dammen K.C.B. Leger des Heils De zee sloeg toe Vestigingen in Bergen Stichting Dorpshuis Agenda Doktersdiensten DONDERDAG 16 DECEMBER 1965 40e JAARGANG No. 50 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen - W f) Schoorldam Een gezonde huid, een mooie huid! Schoorlse Gemeenschap WeMlad dit nummer bestaat uit 6 pagina's DE DUINSTREEK Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg] Laanweg 35 Schoorl Tel. (02209) 268 223 üiro 55 28 67 Bankrelatie: Alg. Bank Nederland n.v. Bergen Coop. Raiffeisenbank, Schoorl i n Bergen. Abonnementsprijs 6,85 per jaar; 1,75 p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per m.m. Contracten speciale tarieven. In zijn pension aan de Russenweg, ten huize van mevr. Kofman, heeft Bergens oudste inwoner, Coen Bogt man van Bergens Harmonie, in uit stekende gezondheid zijn 95ste ver jaardag gevierd. Op de vooravond van zijn verjaar dag bracht zijn Bergens Harmonie hem een serenade, dezelfde Harmo nie die hij 68 jaar geleden, samen in het befaamde driemanschap van de B's, Joh. Beekman, Piet Blanken- daal en Coen Bogtman, had opge richt. Nadat de eerste twee reeds enkele jaren geleden afscheid van het leven hebben genomen, is hij de enige die nog is overgebleven en in goede gezondheid een lange levens avond in volle tevredenheid in het huis van mevr. Kofman doorbrengt. Zijn verjaardag kan zeker een unie ke gebeurtenis worden genoemd, vooral omdat hij, (de import niet meegerekend) de oudste inwoner van Bergen is. Een uniek feit is tevens dat hij 68 jaar lid is van een ver eniging die hij bovendien zelf heeft mede opgericht. Van deze 68 jaren was hij 63 jaar lang penningmeester, doch moest nu zijn taak noodge dwongen overdragen aan de heer J. Ivangh. Het was een heel bijzondere penningmeester want kastekorten deden zich niet voor. Ja, ze waren er wel. Eenmaal heeft men op de rand van de financiële afgrond ge staan en deze gebeurtenis zal altijd in de vereniging van historische be tekenis blijven. Er werd op initia tief van Bergens Harmonie in Ber gen op het Maesdammerhof een con cours gehouden die financieel gezien, een volkomen mislukking werd. Men was bankroet en de verslagenheid was bijzonder groot. Het gat was niet te stoppen en opheffing van Bergens Harmonie dreigde. Maar ome Coen zag het anders en sprak de nu historisch geworden woorden; „We gaan gewoon deur jongens, ge woon deur gaan." Men ging gewoon door en de jaarvergadering zou wel meer aan het licht brengen dacht men. Maar zoals altijd klopte on danks het enorme tekort de kas tot op de laatste cent. Men was er stil van op deze avond. Maar ook ome Coen bleef stil. Iedereen bleef stil maar elk lid begreep dat stilzwij gend door hem de kas weer klop pend was gemaakt. Met dit stilzwij gende gebaar maakte hij tevens dui delijk dat men ondanks alle moei lijkheden zich nooit moet laten ont moedigen, welke deze ook moge zijn Ook zelf moet hij zich nog dage lijks aanpassen. Vooral als men be denkt dat al zijn leeftijdsgenoten, in familie en kennissenkring van hem zijn heengegaan. Dat men gerust kan zeggen dat hij zijn generatie meer dan 25 jaar heeft overleefd en hij als het ware alleen op de wereld staat. Gelukkig wordt hij niet vergeten en komen de „jonge broekjes", zo als Joost Ivangh, W. van Tiel, Jan Admiraal en Jan van Zoonen hem zo nu en dan opzoeken, die nu al 25 tot 40 jaar „meedraaien." Een bijzondere steun heeft hij aan mevr. Kofman, waaraan hij veel dank verschuldigd is en die hem tot volle tevredenheid een prima verzor ging geeft. Hier voelt hij zich thuis, temidden van de zijn talrijke jubileumwand borden en oorkonden en de Konin klijke onderscheiding die hij op zijn 80ste verjaardag mocht ontvangen en waarvan de versierselen op zijn re- vèr werkelijk door het dagelijks dra gen min of meer „versleten" zijn. Hij voelt dat hij zich moet aanpas sen aan deze tijd, en doet dit dar ook bewust. Hij geniet, voor zo ver zijn ogen hem dit toelaten, van de televisie en de krant. Hij volgt het dagelijks leven op de voet en het zijn alleen zijn benen die hem voor een groot deel in de steek laten. Toch maakt hij nog dagelijks een rondje om het huis, want zo is hi.i de mening toegedaan „als ik dat niet meer doe, is het met mij afgelopen". Op de dag naar bed gaat hij be slist niet, want zo zegt hij ons „op bed sterven de meeste mensen'" Met een regelmatig leven en een „uiltje knappen" in de stoel kan je heel ver komen. En al mijmerend denkt hij terug aan de tijd toen ze met niks volop pret konden maken. Aan de tijd dat men op de boerenkar van zijn vader en die van zijn buurman op concours gingen.. Ja, toen werd er pret gemaakt en er werd nog lang, heel lang over gesproken. aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. De bekende publicist en cineast heeft zaterdag in het kader van de culturele avonden in het Oranje-ho tel een boeiende lezing gehouden over verschillende natuurreserva ten. Bijzonder fraaie films, zoals we ze nog maar zelden te zien kregen, waren door de spreker opgenomen. In Afrika bezocht hij de Ronde Vlei, waar hij lange tijd verbleef en unieke opnamen maakte. Vrienden van hem, professor Tinbergen en de bioloog dr. Sem Broekhuizen hielpen hem een vlot te bouwen, waarmee hij alle gebieden kon bezoeken. Op dat vlot stond de schuilhut, waaruit hij de geelbekreigers, de koereiger de kwak, de zwartnekreiger en andere reigersoorten bespiedde. Een heel bijzondere vogel in dit gebied is de slangenhalsvogel, een dier met een heel bijzondere tekening. We maak ten kennis met de purperhoen waar van vast kwam te staan, dat deze vogel een groot eierenrover is, iets wat nog niet eerder was geconsta teerd. Zijn maaltijd bestaat tevens uit stukjes van een rietstengel, die hij met de poot vasthoudt en zo eet hij ei met een rietje. Tallozen pelikanen werden ge filmd, die hier kwamen om eten te zoeken. Het broeden geschiedt op 'n eiland, 50 km verwijderd van de Ronde Vlei. Strandopnamen toon den de rijke bloei van de zoutmin- nende mesembriantheum, een fami lielid van onze bekend kamer- en tuinplanten. Hier zagen we ook strandpleviertjes. Op de Faröereilanden kampeerde Strijbos in een oude vuurtoren. Op het eiland broeden kuifaalscholvers, drieteenmeeuwen, Noorse stormvo gels en niet te vergeten de grappige papegaaiduikers en zeekoeten. De laatsten nestelen in grote kolonies op basaltzuilen voor de kust. Een En gels bioloog, een leerling van de be kende prof. in de biologie Nico Tin bergen, die we eveneens op de film zagen, heeft door langdurige studie ontdekt, dat elke drietenmeeuw een aparte vleugelpatroon heeft, 'n soort van vingerafdruk dus. Van de schotse hooglanden met 't zwaarbehaarde rund, dat winter en zomer buiten leeft, vertoonde Strij bos schitterende natuurtaferelen machtige bergen, steeds met sneeuw bedekt, snelvlietende beken, waar de zeldzame waterspreeuw is te zien en liefelijke landschappen. Na de pauze werd Rottum bezocht, het eilandje, dat steeds verder naar het oosten wandelt en waar Jan Toxopeus de scepter zwaaide. Hier broedden de visdiefjes en de grote stern. Deze laatste broedvogel is in tien jaar gedaald van 40.000 broed- paren tot 1000 paren. Rottumeroog wordt in de toekomst de plaatsvervanger van het boven genoemde eilandje, waar nu nog Noorse stern, eidereend en bergeend in kleine aantallen broeden. Een natuurgebied, dat niet toegan kelijk is, werd door de spreker in fraaie beelden getoond. Dit stuk duinmeer is particulier eigendom. Hier is een rijk natuurleven ont staan. In het begin broedden er vele kokmeeuwen, die geringd werden. Terugmeldingen kwamen overal van daan, zelfs uit de Baltische landen en Marokko. Allerlei weidevogels wisten dit gebied ook te waarderen. Van de watervogels zag men bijzon dere opnamen van de meerkoet met jongen, waarvan vooral het voeren opviel: het mannetje bracht voedsel aan en gaf dit over aan moeder de vrouw. Van de planten noemen we duizendguldenkruid, sedum acre, waarvan we een hele vallei zagen, evenals van viola tricolor. De heer Schuil bracht de spreker dank voor de heel bijzondere avond, wat beklemtoond werd door alle aanwezigen. De voorzitter wenste de heer Strijbos een goede reis naar Turkije en riep hem een tot weer ziens toe. Het winterprogramma na de kerst dagen wordt nader bekend gemaakt. Nieuwe donateurs van deze avonden kunnen zich opgeven bij boekhandel De Haan of bij de besturen van K.J.V.O. en Ando, Zuidlaan 11 en Lijtweg 25. In de onderlinge competitie heerst er weer grote spanning. De grote fa voriet W. van Hattum staat weder om aan de spits, evenals D. Buisman die ook nog ongeslagen is. Beiden bekampen elkaar dus om de grote wisselbeker, de Berger Cup. Onderaan heerst er spanning in verband met de rode lantaarn. Er zijn 5 spelers die hier zorgvuldig hun kansen wikken en wegen. De stand is nu als volgt Groep A W. van Hattum 10 18 D. Buisman 6 11 E. Stam 8 10 H. Kruisinga 9 11 P. Beukers 7 9 P. Mienes 9 7 J. de Rover 8 5 C. Tromp 9 5 J. Stam sr. 115 P. Boots 7 3 Groep B G. Roosloot J. Bliekendaal J. de Moor N. Veld J. Stam jr. P. Fransen Dongelmans 11 19 11 18 11 14 11 8 9 11 Maandagavond speelt Bergen 1 te gen Zaandijk I, aanvang 7.30 uur. Vervolgens op 20 december Bergen- Beemster en op 28 december de laat ste wedstrijd uit tegen Krommenie in de bondscompetitie. AUTO WERD TWEEMAAL VERNIELD Een personenauto die bij een ver keersongeval total loss werd ver klaard, werd op weg naar een roem loos einde op het auto-kerkhof voor de tweede maal gekraakt. De vernielde auto, eigendom van de heer Duivenvoorde uit Den Hel der werd op een dolly door de heer Bakker naar Den Helder versleept. Bij de vlotbrug op de Helderseweg brak het verbindingselement van de trekker en de hele zaak schoof over 't fietspad heen in de sloot. Nu moest zelfs een kraanwagen uit Den Hel der er aan te pas komen om het onwilige en inmiddels prijzig gewor den obstakel weer op de kant te krijgen voor verder vervoer. BESTUURDER ZOCHT VERKEERDE WEG OP Op het gedeelte van de Landweg dat nog in aanleg is en dat regelma tig met aanduidingsborden is aan gegeven als teken dat dit gedeelte nog niet voor het verkeer ontsloten is, reed een auto, bestuurd door Trovéuit Vieux, olieboorder en won- nende in 't Zand pardoes een sloot in. Dit gebeurde omdat nu toevallig het plaatsen van de borden achterwege was gelaten en de heer T. door de duisternis misleid recht door reed. De inzittende liepen geen letsel op maar de beschadigde wagen moest met een takelwagen worden bevrijd. VISCOMPETITIE EINDIGDE MET GOEDE VANGST Voor de veertiende en laatste maal vond in de Wieringermeer de baars- competitiewedstrijd plaats, waarbij de 16 deelnemers tezamen 166 stuks vis hebben gevangen. De resultaten van de wedstrijd wa ren als volgt: 1. J. Smeets; 2. L. de Jager; 3. P. Pielaet. Winnaar van de competitie werd de heer L. de Jager die uit oogpunt van sportiviteit zijn prijs deelde met de heer Jan Vras- donk die tot voor kort de leiding in deze competitie innam. De competitie is een buitengewoon succes gewor den. Het gemiddelde aantal deelne mers bedroeg 30 personen. KLAVERJASDRIVE OM LEVEND WILD De klavérjasclub „De Oude Prins" organiseert in het gelijknamige hotel een klaverjasdrive om prachtige prijzen, waaronder 10 levende konij nen. Aanmelding vooraf is zeer ge wenst. Ook liefhebbers uit Schoorl zijn welkom. De aanmelding kan ge schieden bij de heer G. Schekker- man, Oosterweg 6, Bergen, telefoon 3981. De wedstrijd vindt plaats op woensdag 22 december. De tweede kunstavond die ons Centrum zijn werkende leden en con- tributanten in dit seizoen aanbiedt zal plaatsvinden op: Maandagavond 20 december a.s. in de voorzaal van De Rustende Jager te Bergen en zal worden verzorgd door de auteur Ab Visser die zal spreken over het the ma: 'De detective story: Kunst of kitsch?' Ab Visser is, zoals bekend, een in hoge mate veelzijdig man. Behalve dat hij als literair criticus aan het dagblad 'De Telegraaf' verbonden is, is hij de auteur van een aanzienlijk aantal eigen boeken, met name van goed gereputeerde detective stories. De heer Visser geldt dan ook als een internationaal georiënteerde expert op het gebied van de detective sto ry. Hij zal deze avond spreken over het fenomeen van de detective lite ratuur, ook wel genoemd 'Het stief kind van de literatuur'. Daarbij hoopt hij voor de pauze een aantal aspecten te belichten van de detective roman, n.l. het onstaan en de ontwikkeling er van. Hierbij komen ter sprake de verschillende stromingen zoals de Angelsaksische en de Franse, de vraag in hoeverre wij hier te maken hebben met lite ratuur', alsmede de betekenis van enkele hoofdfiguren als Edgar Allan Poe, Conan Doyle, Agatha Christie, Ian Fleming, Raymond Chandler, etc. Voorts: Superspeurders en politie Hardboiled thrillers en traditionele deductieromans; Politieke aspecten van de detectiveroman; Hoe zal de detectiveroman zich ontwikkelen; Het burgerlijke aspect ervan, etc. Na de pauze stelt Ab Visser zich voor in discussie te treden met zijn auditorium. Men heeft de vrijheid hem alles te vragen wat maar direct of zijdelings met het onderwerp van deze avond 'de detective story' te maken heeft. De spreker is van plan de eventueel binnengekomen vragen op- en aanmerkingen te beantwoor den in de vorm van een geïmprovi seerde lezing. Volgens Ab Visser is het discussiegedeelte van een derge lijke avond doorgaans aanzienlijk plezieriger dan het eerste gedeelte. WIJ VERZORGEN DE. GEHELE STOFFERING VAN UW WONING, KEURIG EN BILLIJK. LEVEREN PE NIEUW- 5TE WONINGTEXTIEL EN OOK ALLE AO- PELLEN HEUBELEN Kerstfeest voor bejaarden en invaliden Evenals voorgaande jaren geeft 't Leger des Heils ook nu weer een kerstfeest voor bejaarden en invali den van alle gezindten op donderdag 23 december 4 uur in De Oude Prins. De directie van De Oude Prins zal zeker al hetgeen in hun vermogen ligt doen om het kerstfeest weer te doen slagen. Wij verzoeken hen die dit kerst feest willen meevieren zich voor maandagavond op te geven, met de mededeling of zij wel of niet van huis gehaald moeten worden. De zee heeft over een lengte van ongeveer 500 meter een zeer breed gedeelte van het duingebied wegge slagen. Het betreft slechts het zui delijk gelegen gedeelte van het strand. Maar de zee heeft hier dan ook op ongekende wijze toegeslagen. In de loop van een periode van on geveer vier weken is hier, naar wij met zekerheid konden vaststellen, 15 tot 20 meter weggeslagen en kwam zelfs de fundering naar be neden van een daar vroeger be staand exclusief gebouwtje dat aan de familie Van Reenen toebehoorde. Op de plaats waar zich elke zomer de gebouwen van de N.V. Bouw Ex ploitatie Maatschappij bevinden, is nu een groot stuk bunker, dat des tijds in de bodem werd verzonken, volkomen bloot komen te liggen. Daarentegen is van andere bunker- resten geen spoor meer te zien. De duinen hebben hier een rechtstan dige hoogte verkregen van 6 tot 8 meter. De in rijke mate in PUROL aanwezige, stimulerende krachten maken en houden de huid zachter, zuiverder en gezonder. Hierdoor worden huid-verarming en huid-veroudering tegengegaan. PUROL: wereldvermaard, enig in zijn soort. over de maand oktober H. M. E. Pieters, militair van Oir- schot naar Kogendijk 53. Edith E. Olmberg, met 1 kind, van Suriname Kogendijk 53. Johannes Rijgersberg tekenaar van Amsterdam naar M. Wiegmanweg 20. Jacobus van den Berg, hofmeester van Bloemendaal naar Matthieu Wiegmanweg 20. Johannes Keetman, met vrouw van Hoorn naar Breelaan 53. Johannes J. Oosterbaan, techniker, met vrouw van Schoorl naar Doorntjes 8. Kees Abrahams, fysicus, met vrouw en 2 kinderen van Alkmaar naar Em- malaan 41. Catharina Bruijn van Muiden naar Dr. van Peltlaan 58. K. Brandwijk Nodelijk, nautisch expert van Muiden naar Dr. van Peltlaan 58 Johannes Seldenthuis, leraar van Utrecht naar Witteweg 23. Antje E. Bolsenbroek e/v Sel denthuis van Utrecht naar Witte weg 23. Gerardus A. A. Smit, pen sionhouder met vrouw en 1 kind, van Epe naar Ruïnelaan 21. Jan A Hoogkamer, onderwijzer van Am stelveen naar Patijnweg 8. Cornelis Schouten e/v Hoogkamer van Am stelveen naar Patijnweg 8 Antonius J. Beezemer onderwijzer met vr. en 1 kind van Schagen naar Patijnweg 8. Maria D. Heijen van Loosdrecht naar Turfweg 7. Irene J. C. van den Berg e/v v. d. Grijspaarde van Leimuiden naar M. Wiegmanweg 18. Anna Toes e/v Otter van Zijpe nr. Van Blaaderenweg 44. Nelly Feijl- brief e/v Woud met 1 kind van Amsterdam naar Pinksterbloemweg 24. Jentje Monen e/v Postma var Callantsoog naar Doorntjes 15s. Adriana van der Ham van Velsen naar Loudelsweg 24. Anna G. M. Poel van Heerhugowaard naar Lou delsweg 24. Euphemia A. M. Lief- ting van Castricum naar Loudels weg 24. Elisabeth H. L. Rijnja van Uithoorn naar Loudelsweg 24. Ma ria J. Vader linnenjuffrouw van Castricum naar Elkshove 1 Elisa beth A. J. Plevier van Haarlem nr. Elzenlaan 2. Catharina M. van de Vliet van Boskoop naar Loudelsweg 20. Elizabeth J. L. Houtenbos e/v A. P. Vrasdonk van Heiloo naar Karei de Grootelaan 29. Tom Kür- ten, onderwijzer van Beemster nr. Natteweg 8. Jacobus Faro van Vel sen naar Ruïnelaan 21. Theodorus Overmeer van Haarlem naar Zee weg 24. Catharina M. T. Eggen, v. Oudewater naar Loudelsweg 24. Jo hannes Langewisch van Beverwijk naar Ruïnelaan 21. Johannes Bak ker, monteur van Hoorn nr. Lou delsweg 107. Jacobus Schenk ma gazijnmeester, met vrouw en 6 kin deren van Antwerpen naar Pauli- neweg 6. Gemma Koppen van Den Helder naar Loudelsweg 20. Siege- berta Groot van Goirle naar Karei de Grootelaan 6. Friederich W. Focke, met vrouw van Zweden nr. Rehbockweg 5. Elisabeth Bakker, wed. C. van Loenen van Schoorl naar Dorpsstraat 29. Adriana W. Alkemade van Amsterdam naar W. Reijersweg 6. Christiaan G. Quat- fass werktuigkundige, met vrouw en 2 kinderen van Amstelveen nr. Oranjelaan 5. Catharina M. J. Smit van Texel naar Loudelsweg 20. Afra M. Betjes e/v Span van As sendelft naar Duizendbladweg 5. Gertrudis C. Juurlink van Wierin germeer naar Loudelsweg 24. Ce cilia van der Plas e/v Zeisen van Alkmaar naar Piet Boendermaker- weg 57a. Johannes A. Solleveld, rk pastoor van Amsterdam naar Dorps straat 20. Klaas H. Zevering, met vrouw en 1 kind van Doorn naar Pier Panderweg 4. Arnold H. van Doom met vrouw en 1 kind var Alkmaar naar Bergerweg 63. Leo- nardus H. de Vos, kok met vrouw en 1 kind van Leiden naar Zuid laan 44. Annie Moeijes e/v A. Vet van Heiloo naar Ereprijsweg 3. Dirk Plug metaalbewerker, met vr van Alkmaar naar Westerweg 50. Henriette Jansen e/v S. W. Boors- ma van Alkmaar naar Witteweg 19a. Pieter de Boer van Alkmaar naar Prinsesselaan 17. Johanna M. Nijs- sen van Tilburg naar Van der Wijckplein 5c. Anna B. C. Witsel, kantoorbediende van Westzaan nr. Paulineweg 10. Johanna Touber, kantoorbediende van Westzaan nr. Paulineweg 10. Johanna R. Abels, religieuze van Nieuwveen nr. Lou delsweg 20. Theresia Jansen, e/v Santilhano van Haarlem nr. Eeuwi gelaan 4. Tony S. P. G. Santilhano verkoopleider van Heemstede naar Eeuwigelaan 4. Elisabeth Krijt var Den Haag naar Breelaan 51. Gerard A. Lammere, opzichter van Amster dam naar P. Boendersmakersweg 13. Annechina van der Werf wed. Bran denburg van Den Haag naar Ruïne laan 21. Petrus Laan fabrieksarbei der van Alkmaar naar Ereprijsweg 6. Bartholema van Twisk van Alk maar naar Kogendijk 51. Anne-Ma- rie Serbock e/v Koolmees van Hei loo naar Jan Oldenburglaan 5a. Jo hannes B. F. M. Koolmees banket bakker van Alkmaar naar Jan Ol denburglaan 5a. Johan H. Hovingh, kellner met vrouw en 2 kinderen, van Heerlen nr. Kleine Dorpsstraat 13a. Auwel Wezel machinist met vrouw en 2 kinderen van Beemster naar Bergerweg 114. Theodora C. M. J. van den Broek e/v Troost met 1 kind van Tilburg naar Van der Wijckplein 5c. Antonius R. M. Boeren scheikundige van Rotterdam naar Jan Oldenburglaan 43. Het Dorpshuis is bezig uit te groeien tot een goed functionerende instel ling die steeds meer de plaats gaat innemen in de dorpsgemeenschap waarop het streven van bestuur en leiding is gericht. De belangstelling neemt sterk toe. Het lid zijn van een club en dee' uit maken van een groep wordt door velen velen niet langer gezier als een zinvolle besteding van de vrije tijd, maar tevens als een be langrijk middel tot contact met an deren. Het clubwerk werd verricht door 2 vakkrachten en liefst 18 vrijwilli gers, vaak dezelfde medewerkers waardoor 't samenwerken op langere termijn 'n goede geest brengt en de verkregen ervaring 'n bijzondere rol gaat spelen. Door een grote groep van donateurs gesteund, is men in staat geweest grote en duurzame goederen aan te schaffen, zoals vloerbedekking, materiaal en ge- reedschapskasten. Doelmatigheid en sfeer heeft men zo veel mogelijk doen samengaan. Men heeft nu 3 handenarbeidgroepen voor de jeugd, 1 voor volwassenen, 1 voor meisjes en een handwerkgroep voor meisjes en dames, voorts een timmer-, foto- en tekenclub voor jeugd en volwas senen. Het dorpshuis telde 225 weke lijkse bezoekers in de leeftijd van 5 tot en met 18 jaar, terwijl 126 vol wassenen een club bezochten. Men hoopt de club 'Wij werken met hout', voor jongens 11 en 12 jr verder uit te breiden, evenals 'teke nen en schilderen' voor ouderen en jeugd. Dan zoekt men nog een echtpaar dat leiding kan geven bij het 'in- stuifwerk'. Men wil gaarne het Dorpshuis open stellen voor de jeugd van 14-18 jaar en met hen 'n jeugd- societeit vormen waar jongelui met elkaar kunnen praten en plaatje- draaien. Men doet hierbij een be roep op hen die hiervoor werkelijk interesse hebben, desnoods afgewis seld door een ander echtpaar. VRIJDAG 17 DECEMBER 1965 Afdeling Schoorl en Groet van de Nederlandse Bond v. Plattelands vrouwen 14.30 uur: Kerstbijeenkomst voor de bejaarden; 19.45 uur: Kerstbijeenkomst; in café De Rustende Jager te Schoorl. ZATERDAG 18 DECEMBER 1965 Bloemenshow in verwarmde kas sen. Vanaf 9 uur geopend. F. de Boer, ingang Dennenlaantje. ZATERDAG 18 DECEMBER 1965 Uitvoering van de Harger Toneel vereniging 'De Komedianten' met het stuk 'Explosie in de Daber Klamm', in café Swart. Aanvang 20.00 uur. ZONDAG 19 DECEMBER: Ruilbeurs voor ansichtkaarten, munten, postzegels, suikerzakjes e.d. van 14-16 uur in het Ver. gel- te Catrijp, vrij entree. MAANDAG 20 DECEMBER 1965 In de consistoriekamer van de Ned. Hervormde Kerk hoopt de Hervormde Vrouwengroep haar kerstbijeenkomst te houden. Allen hartelijk welkom. Aanvang 19.45 uur. WOENSDAG 22 DECEMBER Kerstavond van de K.P.J. in het Verenigingsgebouw te Catrijp. Aanvang 19 30 uur. DONDERDAG 23 DECEMBER Klaverjasdrive, uitgaande van de v.v. Schoorl in café Honky-Tonk Aanvang 20.00 uur. VOOR BERGEN B. A. LUIF Nieuwe Bergerweg 1 Telefoon 3130 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heïingalaan 18, Iel. 360

De Duinstreek | 1965 | | pagina 1