WeekMad Meteorologisch jaaroverzicht GERRITSEN Fa. A. Nieuwland Jaar 1965 met veel bijzonderheden Koud en nat beheerste gastenseizoen Verhuizingen Leger des Heils Slijterij-Wijnhandel WIERSMA Dammen Burgerlijke stand Tentoonstelling Klaverjassen KLOKKEN Agenda Doktersdiensten DONDERDAG 30 DECEMBER 1965 40e JAARGANG No. 52 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Schoorldam Schoorlse Gemeenschap dit nummer bestaat uit 6 pagina's ..DE DUINSTREEK" Redaktiu en administratie: Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 Schoorl Tel. (02209) 268 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie: Alg. Bank Nederland n.v. Brrgin Coop. Raiffoisenbank, Schoorl rn Bergen. Abonnementsprijs f6,85 per jaar; ƒ1,75 p. kwartaal Advertentieprijs: 15 cent per m.m. Contracten speciale tarieven. Enorme regen in lente en zomer plus winterse november het meest extreem Willen wij in een paar regels de meest opvallende weergebeurtenis- sen in het klimatologisch jaar 1965 (1 december t.m. 30 november) sa menvatten dan noemen wij in de eerste plaats de overvloedige regen val tussen 1 april en 1 augustus toen in een groot deel van ons land meer regen viel dan normaal in een heel jaar. De landbouw in het noorden en oosten van ons land, als ook langs de grote rivieren (die tot in de zo mer buiten hun oevers traden), leed de meeste schade. Verder hadden wij een zeer teleurstellende zomer en 'n compleet winterse november met sneeuw en ijswedstrijden, een droge februari en oktober, welke laatste maand de beste van het hele jaar werd. Een jaar met een etmaalgemiddelde (temperatur) in De Bilt van 8.5C C tegen normaal 9.2° C. Te koud dus, want van de 365 dagen bleven er 238 (65%) kouder dan normaal. In De Bilt totaal 1506 (normaal 1563) uren zon, een tekort van 57 uren. Een zonnige herfst maar een veel te sombere lente en zomer. In het hele land een belangrijk te nat jaar, voor al in het midden en oosten van Ne derland, waar de 1000 mm werd overschreden (Hattem 1126 mm) te gen 'n normaal 730 a 750 mm. In De Bilt, waar 1087 mm regen viel, was het 't natste jaar sinds 1848. Het re- record bedroeg tot dusver 1045 mm in 1852. Kwakkelwinter De winter 1964-1965 had weinig te betekenen. Er kwamen twee vorst perioden van enige betekenis voor. De eerste duurde van 19 tot 29 de cember en bracht ons voor de derde opeenvolgende maal een 'witte kerst De tweede kwam heel laat, namelijk in de eerste week van maart. In bei de vorstperioden was 13 graden de laagste temperatuur, op tweede kerstdag te Gilze Rijen (Brabant) ge meten en de tweede keer op 3 maart te Haamstede (Z) waargenomen. Op 9 december 1964 (de winter wordt berekend over december, januari en februari), steeg het kwik in Wage- ningen tot 14 graden. Een winter, waarin de schaatsliefhebbers weinig kansen kregen en waarin vorst en sneeuw over het algemeen van min der betekenis zijn geweest dan in de bar koude november van dit jaar. Februari was een droge maand, de cember en januari alleen in het zui den te nat. Totaal leverde de winter in De Bilt 145 uren zon tegen nor maal 155 uren. Kortom, een winter, die weinig of geen indruk maakte, met als meest bijzondere de volop winterse kerstdagen met enige sneeuw. Barre Pasen Het voorjaar begon in de eerste week van maart met een koude golf en al werd het na 10 maart veel zachter, toch werden er 15 vorstda- gen in De Bilt genoteerd. 29 Maart was een warme dag met bijna 22 graden te Kappenbrug (Z) gemeten. De natte moeson, die deze lente en zomer kenmerkte, begon in april. Gemiddeld over het hele land 85 mm regen tegen normaal 45 mm, in Zuid- Limburg de voor april record hoe veelheid van 171 mm regen. Het bleef een te koude maand, waarin de temperatuur in De Bilt niet boven de 20 graden kwam. De paasdagen (18 en 19 april) wa ren bijzonder k )ud en guur met hier en daar hagel- en sneeuwbuien. De zaterdag vóór Pasen een stromende regen met als hoogste dagsom 48 mm in Noord Drente. De land- en tuinbouw, die door de koude en natte april al wat achterop was geraakt, vestigde nu zijn hoop op de meimaand. Het werd nog er ger. Opnieuw te veel regen, Zalt- bommel zelfs 148 mm en over het hele land gemiddeld 82 tegen nor maal 49 mm regen. Ook een groot tekort aan zon. Op 12 mei zware nachtvorst, te Wageningen -1.0 C. Een korte warmtegolf op 14, 15 en 16 mei met 28 graden in Zuid- Limburg kon niet veel goed maken. Een te koud en nat voorjaar met to taal in De Bilt 436 uren zon tegen 502 uren normaal. Verregende zomer De zomer is, althans tot begin au gustus, een groot regenverhaal ge worden met zo goed als geen warme dagen. Juni veel te nat, over het hele land gemiddeld 84 tegen normaal 54 mm, met als top 152 mm regen te Dedemsvaart. Opvallend was ook de herhaaldelijk hoge waterstand van onze grote rivieren waarbij de uiter waarden tot ver in juni blank kwa men te staan, hetgeen hoogst zelden voorkomt. Met veel moeite kwam in De Bilt het kwik op twee dagen juist boven 25° C, de limiet voor een of ficiële zomerse dag. Juli was nog veel natter. Het ge middelde record voor het hele land, groot 145 mm tegen normaal 77 mm kwam dicht bij het record van 1942. Op 26 juli viel er 's nacht een zond vloed bij het Veluwemeer en de nrd. Veluwe (Oldebroek 70 mm), waar door campings onder water kwamen te staan. Slechts op één dag kwam het kwik in De Bilt boven de 25 gra den, het tekort aan zon bedroeg maar even 53 uren. Ook de bouwvak-vakantiegangers troffen een slechte veertien dagen. Augustus was de beste van de drie zomermaanden. De zware re gens gingen verdwijnen en 5 augus tus werd de warmste dag van het jaar, waarbij in Zuid-Limburg de 30 graden werden overschreden. Het bleef in De Bilt echter maar bij één zomerse dag (bovenen 25° C), maai er werden 202 tegen normaal 186 uren zon waargenomen, zodat er van een vooruitgang sprake was. In zijn geheel was de zomer zeer teleurstellend met totaal in De Bilt 4 tegen normaal 19 zomerse dagen en 532 uren zon tegen normaal 608 uren. Ook was het een bijzonder natte zo mer, waarvan met name de land bouw in Overijssel en Gelderland de dupe werd als ook langs de grote ri vieren. Oktober de beste September mag dan niet zijn ge worden wat wij wel een klein beetje hadden gehoopt, toch was vooral de tweede helft fraai met in De Bilt nog zeven dagen boven 20 graden. Op 25 september werd in Zuid-Lim burg nog 27 graden gemeten. Opval lend was de voor sept. bijzonder koude nacht van 20 september toen op het vliegveld Twente -4 graden werd gemeten, een temperatuur, die zeker in 100 jaren zo vroeg in het seizoen niet zo laag was geweest. In Zuid- en Noordholland was septem ber te regenrijk, met als top 141 mm te Heemstede. De tien met de griffel gaat dit jaar naar oktober. Een zeer zonnige en droge maand met hoge temperaturen. In de eerste week in De Bilt vier dagen boven 20° C, 165 tegen normaal 102 uren zon en in het hele land heel weinig regen. 1966 Kan gauw beter November wist geschiedenis te maken met een extreme koudegolf. De eerste zondag van de maand (7 november) leidde ons om de tuin met een warmtegolfje, waarbij in het zuiden nog 19 graden werd gemeten, één graad beneden het warmterecord voor die maand. Een week later viel de vorst in en op 16 november no teerde 't vliegveld Eelde al -13 gra den. Een temperatuur, die de laatste eeuw zo vroeg in het seizoen niet zo laag was geweest in ons land. Er volgden twee weken met win terweer, waarbij ook veel ij zei en in het noorden sneeuw voorkwamen. Er zijn heel wat winters op te noe men, die minder vorst en minder sneeuw brachten dan dit keer in november is voorgekomen. Het laatste record was op 29 no vember jl. de uitzonderlijk lage ba rometerstand van 724 mm, zodat wij over 'bijzonderheden' in 1965 niet te klagen hebben gehad. Wel jammer, dat ze vrijwel allemaal naar de on gunstige kant uitvielen. Misschien kan 1966 daar iets aan doen. In ie der geval: Het kan gauw beter. Het afgelopen seizoen zal de hi storie ingaan in slechts een bewoor ding: 'Koud en nat'. Toch ie de be zetting van de hotels en pensions be hoorlijk tot goed bezet geweest, vooral in het na-seizoen. Alleen die bedrijven die afhankelijk zijn van zonnige dagen in het hoogseizoen, ondervonden veel nadeel. Door het kille en natte weer trokken velen om ontspanning te zoeken naar het bin nenland, maar anderszij ds kon men goed constateren dat het bezoek aan het duin- en bosgebied aanmer kelijk hoger lag dan voorgaande ja ren. En toch stelt men in het jaar overzicht van de V.V.V. vast dat het duingebied voor velen nog onbekend terrein is. Propaganda en samenwerking Beide onderwerpen zijn nauw met elkaar verbonden. Zo werd samen met de V.V.V. Bergen, evenals vori ge jaren propaganda materiaal naar het buitenland verzonden. Voorts werden door beide V.V.V.'s adverten ties in buitenlandse bladen geplaatst, waarin speciaal de aandacht op voor- en naseizoen werd gevestigd. In sa menwerking met de kust-V.V.V.'s werden in het voorjaar advertenties in het buitenland geplaatst. Gezamenlijke folder In overleg met de V.V.V. in Ber gen, de Egmonden, Schoorl en Groet- Camperduin werd een begin gemaakt met coördinatie op het gebied van de evenementen. Voor het eerst werd op dit gebied een gezamenlijke fol der uitgegeven. De samenwerking met de V.V.V. Bergen gaat echter nog veel verder. Men heeft de mogelijkheid onder zocht om gezamenlijk tot meer kos tenbesparing over te kunnen gaan. De besprekingen zullen waarschijn lijk in de toekomst goede resultaten opleveren. Bestuursmutaties Door verschillende omstandighe den zag het bestuur zich genoodzaakt om op 31 oktober af te treden. Zij zet haar werkzaamheden tot de ko mende jaarvergadering van 10 jan. voort. De commissie die als gevolg van een besluit op de ledenvergade ring van 25 september genomen, heeft thans nieuwe candidaten aan gezocht voor het nieuw te vormen bestuur. Er is bovendien een nieuw werkplan dat ter goedkeuring aan de leden zal worden voorgelegd. Werkplan Op het bureau zal een vaste be taalde kracht moeten komen die geen deel zal gaan uitmaken van het dagelijks bestuur. Voorheen had een bestuurslid dagelijks de leidiijg van het bureau zonder enige vergoeding. Door het aanstellen van een vaste kracht zal een informatrice kunnen worden uitgespaard. Desondanks zal de post salarissen aanzienlijk stij gen. Naar raming zullen de personeels lasten met ongeveer 11.000. stijgen. De contributies zullen der halve gemiddeld 60°/o verhoogd moe ten worden. Hierbij wordt echter aangetekend dat ook de V.VV. Ber gen een contributieregeling heeft van 8°/o over het verhuurbedrag in aug. van gemeubileerde woningen. Voorts pleit de commissie voor nauwer contact tussen bestuur en leden. Naast haar taak als V.V.V. heeft ze hier nog tevens de funktie te vervullen van adviescollege in zake plaatselijke aangelegenheden en belangen, wat voorheen via de dorpsvereniging 'Paal 33' werden waargenomen. Voorts nauwere samenwerking met de V.V.V Bergen en er bij het ge meentebestuur krachtig en aanhou dend blijven aandringen op verho ging van het aanzien van de bad plaats. Uitbreiding en handhaving van de zomerfeesten. De volgende personen hebben zich bereid vi rklaard bij een verkiezing zitting in het bestuur te nemen: De heer C. Bommezij, D. Bos, G. C. Bui- zer en de dames# A. F. Klein-Meyer en F. H. Ouwersloot-Klinkenberg. Excursies in het duingebied. Deze stonden onder leiding van de heer Verink en hieraan namen 442 perso nen deel waarvan bijna de helft bui tenlanders. Enkele excursies konden wegens het slechte weer geen door gang vinden. Zomerfeesten Een succes werd de ballonwedstrijd, welke gelijktijdig in Bergen en Ber gen aan Zee werden gehouden. Som mige ballonnen legden een afstand af van meer dan 800 kilometer. Voorts werden verschillende at tracties op het strand gehouden. Sommige feesten moesten door het slechte weer worden afgelast. Strandvervuiling Dit blijft elk jaar een groot pro bleem. Het aanleggen van strand- vuren een paar maal per maand kon de hoeveelheid strandvuil aanzien lijk verminderen. Men ondervind veel medewerking van de Bouw Ex ploitatie Mij. VANDALISME BIJ DE LEGER DES HEILS KERSTBOOM OP HET PLEIN Uit ervaring van vorige jaren is bekend dat de onderkant van de kerstboom niet versierd noch ver licht kan worden wegens de ver nielzucht. Hoewel de versiering en de verlichting dus hoger is aange bracht heeft men toch weer de kans gezien de slingers uit de boom te trekken en lampjes stuk te slaan of mee te nemen. binnen de gemeente Bergen over de maand november Jan Offenberg, chauffeur, met vr. en 1 kind van Stationsstraat 21a n. Zuurvensweg 14. Carel W. Roder- mond, met vrouw, van Zuurvensweg 14 naar Stationsstraat 21a. Cornelis Lourens Vrasdonk, postbesteller, met vrouw en 1 kind van Jaap Weijand- weg 37a naar Berkenlaan 10. Agatha M. Rose e/v H. A. Krijgsman, van Oosterweg 26 naar Patijnweg 5. H. A. Krijgsman elektricien, van Beem- sterlaan 4 naar Patijnweg 5. Alida C. Kemo. e/v F. Schoonhoven, van Duinzendbladwes 6 naar Breelaan 126. Jan Kesseling, van Russenweg 1 naar Hoopweg 17. Jacob Simons, met gezin van Nassaulaan 38 naar Nassaulaan 40. Maarten Leeuwrik. timmerman, met gezin van Zeeweg 28 naar Stronmerlaan 12s. Jan Mak van Jan Oldenburfflaan 19a naar Elkshove 1. Pieter Frans, handelaar met vrouw van Pr. Bernhardlaan 30 naar Pr. Bernhardlaan 49. Cornelis L. Min. iizervlechter. met gezin. v. Nesdijk 29s naar Oude Bergerweg 7s. Catharina A. Botman, dienstbode, v. Prinsesselaan 14 naar Oude Prinsw 17. Christina A. Coers. dienstbode van .Tan Oldenburglaan 16 naar Hof- laan 7. Theodorus H. Leering, tim merman, met vrouw van Kogendijk 14 naar Jaap Weijandweg 30. Maria P. .T. Mors, van Kanaaldijk 67 naar Loudelsweg 24. Elisabeth M. Driessen van Loudelsweg 20 naar Loudelsweg 24. Franciscus C. Vink, chauffeur, met gezin van Herenweg 37 naar Verlengde Geestweg 4. Hessel Koop- mans, natuurk. ass., van Jaap Weijandweg 28 naar Kogendijk 29. Cornelia M. Kager, wijkverpleegster van Beukenlaan 5s naar Karei de Grootelaan 13a. Geertruida van der Meer, van Jaap Weijandweg 28 nr. Nesdijk 91a. Herman Meijer vn Oos- terweg 10 naar Nesdijk 81. Adrianus F. Germing, met vrouw van Ver lengde Geestweg 26 naar Nesdijk 89. Catharina Dorré. wed. Van den Brulle, van Nesdijk 3 naar Nesdijk 93. Lubbertus van Oene van Jan Ol denburglaan 11 naar Nesdijk 97e. Willem K. Bos, met vrouw, van Achterweg 8 naar Nesdijk 73a. Gerarda J. van Alphen, van Bree laan 126 naar Nesdijk 95. Johanna Winder, wed. P. Ruiter, van Doorn tjes 14 naar Nesdijk 91. Aaltje van Dijk, wed. van A. Blokker, van Oos- terweg 7s naar Nesdijk 95a. Alida M. Rijper, van Oosterweg 33 naar Nes dijk 83. Jacobus Je Rover, m. vrouw van Jaap Weijandweg 30 naar Nes dijk 97. Johanna F. van Kesteren, v. Loudelsweg 24 naar Nesdijk 79a. Christine van Rooij, wed. Neles, v. Zuidlaan 38 naar Nesdijk 73. Bernar- dus R. Sombroek van Zuidlaan 38 n. Nesdijk 73. Henriette C. Roos, wed. De Vris, van Breelaan 45 naar Nes dijk 93a. Cornelis Verweel van Ko gendijk 64 naar Nesdijk 83a. Corne lia Liefhebber, wed. Beek, van Bree laan 56 naar Nesdijk 81a. Jacoba A. Visser, wed Burgering van Verl. Geestweg 4 naar Nesdijk 85. Maria Oudt, wed. Wit, van Karei de Groo telaan 35s naar Boendermakerhof 7a. Jacob Beets, met gezin van Oude Bergerweg 83s naar Spaansepad 4. Gerard W. Camphuijnder, v. Noord laan 20 naar Pinksterbloemweg 20. Nellie Witte e/v S. W. Gieling, van Tuindorpweg 7 naar Verl. Geestweg 26. Sijbrandus W. Gieling, schilder van J. M. Graadt van Roggenweg 1 naar Verl. Geestweg 26. Sijvert W Boorsma,,van Ruïnelaan 33 nr. Wit- teweg 19a. Theodorus S. M. Span, van Dorpsstraat 19 naar Duizend- bladweg 5. Franciscus G. Zeitsen, v. Van Borselenlaan 10 naar P. Boen- dermakerweg 57a. Christiaan Kruk, van Verl. Geestweg 24 naar Midd Geestweg 23s. Robert den Broeder, van Stationsstraat 9a naar Stations straat 7a. Rudolf Lagrange van Rei gerslaan 2 naar Lijtweg 27. Theodora Boendermaker, wed. N. Tromp, van Herenweg 69 naar Kruisweg 22s. KERSTFEESTVIERING Donderdag 23 december hebben 'n 90-tal bejaarden, de Spaanse en de Griekse arbeiders en de beide studenten uit Afrika die allen in Bergen en Schoorl vertoeven, kerst feest gevierd met het Leger des Heils in De Oude Prins. En zij allen hebben volop genoten. Medewerking werd verleend door mevrouw Moree-Dol piano, het ko perkwartet bestaande uit de heren v. Zoonen, Delis, Vel en Tromp; en het kerstverhaal werd verteld door de heer v. Berge. Het kerstevangelie werd met een filmstrip aanschou welijk voorgesteld. De directie van De Oude Prins had evenals voorgaande jaren de maaltijd en de andere tractaties keu rig verzorgd. Tot slot van het feest dat 5 uur duurde werd de film vertoond van het eeuwfeest van het Leger des Heils. Wij wensen onze geachte cliëntele, vrienden en bekenden EEN HEEL VOORSPOEDIG 1966. Moge de relatie met u op gelijke wijze nog vele jaren voortgezet worden. RUÏNELAAN 10 - BERGEN-Nh. - TELEFOON (02208) 2760 OUDEJAARSAVOND SAMENKOMST IN HET LEGER DES HEILS Vrijdagavond 7 uur wordt een oudej aarssamenkomst gehouden in het Dorpshuis. Iedereen is welkom. DAMCLUB BERGEN BOEKTE MOOI GELIJK SPEL (10-10) Na de grote nederlaag tegen DKZ heeft Bergen kans gezien zich be hoorlijk te herstellen en tegen de club 'A. de Heer' gelijk spel te be machtigen. Bergen heeft in deze wedstrijd bewe zen tegen 'n sterkere club mentaal sterk genoeg te zijn een goede wed strijd te spelen. Hierdoor heeft ze nog een goede kans om in deze eer ste klasse, waar dit jaar voor het eerst in wordt gespeeld, zich te kun nen handhaven én de rode lamp te ontlopen. De uitslagen luiden als volgt W. van Hattum-W. Zomerdijk 1-1 J. Stam-G. Westerveld 0-2 P. Beukers-A. Eyssen 1-1 H. Kruisinga-S. Ronner 2-0 P. Mienes-Van Twisk 0-2 D. Buisman-W. Reuzenaar 1-1 J. de Rover-P. van 't Hof 2-0 P. Boots-Zeeman 0-2 C. Tromp-P. Stuving 2-0 E. Stam-P. J. Slagt 1-1 der gemeente Bergen van 20 december tot 27 december 1965 GEBOREN: Geertruida Maria, doch ter van Cornelis J. P. de Haan en Geertruida Maria Huiberts, Dorps straat 42. Fake, zoon van Marius J. Groeneveld en Hanna Smelik, Meer wijklaan 6. Anna Huiberta Johanna, dochter van Johannes C. Bleeker en Alida J. Snijders, Oosterweg 18. Viola Adriana Anneliese, dochter v. Jan de Boorder en Klasina J. Bak ker, Schoorl. Bregtje Dien. dochter van Ernst Kaars Sijpesteijn, en Con stance J. Harvey, Buerweg 22. ONDERTROUWD: Robertus de Rij- bel, timmerman, Amsterdam en Mar griet Beemsterboer, modinette, A. M. Graadt van Roggenweg 3. GEHUWD: Johannes Gerrit Vos kamp, huisschilder, Dorpsstraat 94 en Evelien Bakker, verkoopster, Alk maar. OVERLEDEN: Johanna Henriette, w/v G. Grondsma, oud 78 jaar, Guurtjeslaan 8. Sander Johannes Marius Bison, oud 34 jaar, e.v. A. H. Roodhuijzen, Bergerweg 66. BERGENAAR BIJ BOTSING GEDOOD De 56-jarige Bergenaar Louw Hof, wonende Loudelsweg 36 in Bergen is in de nacht van de eerste op de tweede kerstdag in Heerhugowaard op zijn brommer in botsing gekomen met een personenauto en om het le ven gekomen. Hij was werkzaam bij de dienst gemeentewerken. JEUGDIGE DUIVENLIEFHEBBERS De postduivenvereniging 'De Ber ger Luchtpost' heeft sinds een jaar een eigen zelfstandige jeugdafdeling met actieve jonge liefhebbers. Op de tweede kerstdag organiseer den ze een tentoonstelling in café Nieuwenlijk waar 11 inzendingen waren met in totaal 55 duiven. De voorzitter J. v. d. Linden bracht speciaal dank aan de heer B. G. Dobben die buitengewoon werk heeft verzet. In het belang van de jeug dige liefhebbers verrichtte de heer H. Bielsma uit Alkmaar, geheel be langeloos de keuring. Bij de keuring die zeer streng was werd vooral toegezien op de bouw, tentoonstel- lings- en vliegwaarde met een pun tenwaardering van 89 '/2 tot en met 92 punten. Gezien de slechte en nat te weerperiode luidt de eindconclu sie dat de vogels van zeer goede kwaliteit en uitstekend verzorgd wa ren. De uitslagen luiden: 1. De meeste punten voor het geheel P. Kooy, te vens de eerste prijs voor de mooiste duif. 2. J. van Exter; 3. J. Weijers. De heer Bielsma gaf tenslotte nog een toelichting en uitleg ten aan zien van de keuring en de fokkerij. KLAVERJASCLUB 'DE OUDE PRINS' De drive van de K.J.C. De Oude Prins was een sukses, de zaal was geheel gevuld, er namen 120 perso nen deel. De uitslagen zijn 1 Scholte-Noordbergen 5691 2 2 Boet je-Wijnoogst 5522 2 3 G. Schekkerman jr.-Mors 5485 2 4 Schekkerman-De Beer 5304 1 5 Schouten-Broersen 5252 3 6 v. d. Grijspaarde-v. d. Berg 5431 2 7 Alles-Alles 5220 8 Jongejans-Pielait 5210 3 9 Paping-Elles 5179 4 10 Fam. Kleverlaan 5143 3 11 Timmerman-Beuning 5125 1 12 Fam. Hoeben 5043 3 13 Akkerman-Duin 5035 2 14 Aksen-De Beer 4975 2 De marsenprijs: Paping-Elles 4 mars. De poedelprijs: Van Alphen- Jongejans 3535 WIJ VERZORGEN DE GEHELE STOFFERING VAN UU WONING, KEURIG EN BILLIJK. LEVEREN DE NIEUW STE WONINGTEXTIEL EN OOK ALLE MO- DELLEN MEUBELEN NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN In het gebouw Sint Jan dat nu als openbaar gebouw uitstekend geschikt is voor dergelijke gelegenheden hiel den de Plattelandsvrouwen een bij zonder geslaagde kerstavond. Met pianobegeleiding van mevr. v. d. Lans zongen de ongeveer 85 dames verschillende kerstliederen. De presidente, mevrouw Stammes wees in haar kersttoespraak op de grondbeginselen van de bondel kaar leren kennen, elkaar helpen en samen werken. Ze wekte allen op de ster van de vrede te volgen, want het doel en streven van de bond is de vrede aan alle volkeren. Eerst dan horen we de engelenstemmen van vrede op aarde. Mogen deze stemmen spoedig en altijd klinken. Vervolgens verzorgde mevrouw v. Laren-Zwuup uit Wijdenes een voor dracht getiteld 'Het schoonste lied', een geboorteverhaal van een Vlaam se schrijver, alsmede het kerstevan gelie. Voorts droeg ze een aantal proza-stukken en gedichten uit ei gen werk voor. Er is bijzonder ge noten van haar voordrachtskunst met uitstekende tonatie, van de rust die bij haar uitging, haar zin voor rea liteit, originilateit en gezonde humor, haar goede zinsbouw en woorden keuze; een genot om naar te luiste ren. Beide avonden werden door be stuursleden van de verschillende vrouwenorganisaties bezocht. NIEUWJAARSDAG Bloemenshow in verwarmde kas sen van 9 tot 12 uur. F. de Boer. ingang Dennenlaantje. VOOR BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2 Tel. 2027 VOOR SCHOORL dr. RLSSELADA Dr. Heringalaan Tel. 360

De Duinstreek | 1965 | | pagina 1