UeekStod 99 De wildernis GERRITSEN Bronchi letten KELTUM PLEET Aanleg parkeerstroken Jeuadfesfijn van brandende kerstbomen Uitbreiding bakkersbedrijf Uitbreiding Bestek klaarmaken Burgerlijke stand Algemeen welzijn Jeugdherbergwerk Agenda Schoorlse Gemeenschap Doktersdiensten NIET EEN BRIL, MAAR DE «JUISTE BRIL Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen DONDERDAG 6 JANUARI 1966 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden 41e JAARGANG No. 1 SCHOORL ..DE DUINSTREEK met zijn echtgenote een buitengewo ne prestatie verricht door alles in één stijl te houden en alles op de juiste wijze op elkaar af te stemmen in kleuren, meubilering en stoffe ring. In het midden is de eigenlijke bar gecreeëerd waar men in 'n vierkant overal kan plaats nemen. Naast de bar zijn verschillende zitjes gevormd waar men een eigen clubje kan vor men. Binnen is de scheidingszaal tussen restaurant en bar geheel op getrokken van natuursteen. Het werk werd uitgevoerd door de firma Jorritsma jr uit Hoorn, het schilderwerk door de fa. Peperkamp, het sanitair door de fa. Dronkers, de verlichting door de fa. Abbo uit Schoorl en de stoffering door de fa. Kofa-Spruit uit Alkmaar. De belangstelling was overstelpend en uitte zich in talrijke bloemstuk ken en fruitmanden. JULI AN AL A AN EN C. F. ZEILERBOULEVARD Teneinde in Bergen aan Zee tot meer parkeergelegenheid te komen is in overleg met de groepscomman dant van de Rijkspolitie alhier een plan gemaakt voor de aanleg van 'n drietal parkeerstroken op de weste lijke berm van de Julianalaan. In verband met de steile helling van de bermen en taluds van de aan sluitende particuliere terreinen, is het niet mogelijk de bermen, gele gen tussen de Jac. Kalffweg en de Patijnweg, en tussen laatsgenoemde weg en de Rehbockweg, over de vol le breedte te benutten. Over deze ge deelten is daarom een parkeerstrook gedacht van 2x1 meter diep, zodat in de lengterichting moet worden geparkeerd. Het gedeelte, eelegen tussen de Rehbockweg en c.e C. F. Zeilerboule vard is slechts gedeeltelijk voor par keerstrook geschikt te maken in verband met de vele particuliere in ritten. Wel is het hier mogelijk voor die strook de volle bermbreedte te benutten. De uitvoering van de parkeerstro ken is gepland in eeri klinkerkeiver- harding in gele kleur. Aangezien de C. F. Zeilerboulevard tussen het Van der Wijckplein en de Pier Panderweg reeds thans aan één zijde voor het parkeren van auto's mag worden benut en mede doordat ter plaatse een éénrichtingverkeer geldt, kan deze parkeerlengte door het versmallen van het trottoir ter plaatse nog worden uitgebreid met het boulevardgedeelte tussen de Pa tijnweg en de Rehbockweg. Bovenomschreven voorzieningen, waarvan de kosten worden geraamd op totaal f 16.000,zullen de par- keercapaciteit in Bergen aan Zee vergroten met 90 auto's en wel 80 langs de Julianalaan en 10 langs de C. F. Zeilerboulevard. Dit betekent derhalve een investering van plm. f 180.per parkeerplaats. Hoesfdrank in tabletvorm.95ct De begroeiing op de oosthellingen langs de binnenrand van 't Schoorl- se duin met eiken en beuken is in zijn geheel een uitzonderlijk merk waardig bos. Het is wel wat langgerekt en ook ontbreken enkele stukken, maar toch blijft het iets van bijzondere waarde. Mooi is het in elk jaargetij, in de winter zowel als in de zomer, maar in de lente en de herfst beleeft het bos zijn hoogtij dagen, dan kan het somtijds onvergetelijk mooi zijn. Als in het vroege voorjaar het zachte groen van het jonge beukenloof zich aftekent tegen de donkere achter grond van de omgeving, dan is deze verschijning in staat om een echt feestelijke indruk op te wekken van wege de bekoring die er van uitgaat. Omdat het bos is opgegroeid aan een nogal steile helling komt het van enige afstand gezien op zijn mooist uit. De herfst doet weer heel anders, die maakt er helemaal een wonder van waar het hele bos aan mee doet. Het is alweer de steile helling, die het geheel zo fantastisch doet uit komen van enige afstand gezien. Op tijden als de omstandigheden voor de belichting gunstig zijn, kunnen de herfstkleuren het geheel herscha pen in een echt sprookjesbos. Dan komen er hele tijden, dat het bos als het ware in vuur en vlam staat. Van onder tot boven, dan doet het zich voor als in zijn gehele uitgestrekt heid betoverd te zijn. Doordat de helling zo heerlijk beschut ligt voor de stormen, die soms van de zeekant komen opdagen kan het zich heel lang in al zijn grootsheid handhaven. In de aanleg van het bos met eiken en beuken is van enige regelmaat niets te bespeuren; integendeel er zijn stukken met veel en met weinig beuken en ook zijn er zelfs plaatsen waar alleen eiken voorkomen. In het verleden werden vooral de din gen aanvaard zo als ze zich voorde den, maar in deze tijd nu de geschie denis van allerlei zaken zoveel be langstelling weet op te wekken, zijn wij niet gauw tevreden. Wij begin nen dan veel vragen te stellen. Ten opzichte van het genoemde bos rij zen vragen op, die in de meeste ge vallen onbeantwoord moeten blij ven. Ik zou b.v. graag willen weten of het bos ineens of bij gedeelten is aangelegd en ook of sommige stuk ken door verstuiving ten onder zijn gegaan en later weer opnieuw zijn beplant (zouden het de stukken kunnen zijn waar alleen eiken groei en)? Om welke reden zou achter het dorp Schoorl alleen de bovenste helft van de rand bebost zijn? De beplan ting van de onderste helft is uit la ter tijd. Maar het belangrijkste zou een antwoord zijn op de vraag wan neer ongeveer eens met de aanleg is begonnen. Op al deze vragen zal wel geen bevredigend antwoord te geven zijn. Het is nu een bos geworden van opgaande bomen maar in vroeger tijden moest het een echt hakhoutbos geweest zijn. Het is ruim zestig jaar geleden voor de laatste keer gehakt, maar reeds toen was het al voelbaar, dat de tijd van takkebossen en aanver want brandhout ten einde liep. Het De heer N. Baltus die naast zijn bakkersbedrijf aan de Stationsstraat in Bergen onlangs ook in Alkmaar op de Laat een filiaalbedrijf heeft gevestigd, gaat binnenkort weer uit breiden. De bakkerij in de Stationsstraat in Bergen heeft een te geringe capa citeit. Uitbreiding is hier echter niet mogelijk. In dit verband heeft hij het filiaal van de heer Zweep aan de Dr. van Peltlaan 11, bestaan de uit een woonwinkelhuis en bak kerij aangekocht. De heer Baltus gaat hier nu uitsluitend de in dit pand bestaande bakkerij vernieuwen en uitbreiden. GRANDIOZE OPENING VAN DE 'PILARENBAR' Op waarlijk feestelijke wijze vond in de Kerkstraat de opening plaats van de geheel nieuwe 'Pilarenbar' van de heer Th. Loos. De heer Anthonie van Kampen, zo juist uit Brazilië teruggekeerd ver is waarschijnlijk om die reden later gedund tot een bos bos van opgaand hout. Vroeger werd 't in zijn gehele lengte door iedereen de Wildernis genoemd. Ik vermoed dat dit hier de offici ële naam zal zijn geweest, misschien wel overgeleverd uit ouder tijden. Als hakhoutbos was de begroeiing zo dicht en zo wild, dat het een hele toer was om er door te komen van boven naar beneden of omgekeerd. De naam 'Wildernis' was daarom in dit geval helemaal niet misplaatst. Ongeveer 1860 werden door de re gering plannen overwogen om het gehele duingebied te beplanten met naaldhout. Voorzichtigheidshalve zullen eerst op enige plaatsen proe ven worden genomen, die uitgevoerd zullen worden onder de beproefde leiding van de geoloog en landbouw deskundige Dr. Staring. Door velen van de Hoogmogende Heren worden bezwaren te berde gebracht tegen de plannen. Voornamelijk tegen die overbeplanting met naaldhout. Er zijn er, die meer voelen voor een be planting met loofhout. Een van de heren brengt iets in het midden, dat op onze Wildernis slaat. Hij brengt onder de aandacht van de regering het feit, dat de houtkap aan de duin kant te Schoorl de staat een jaar lijks voordeel oplevert van een paar honderd gulden en soms nog iets meer. Uit deze gegevens zouden wij kunnen opmaken, dat er elk jaar enige parken gehakt werden en waarschijnlijk wel geveild. (Afgeleid uit: 'Geschiedenis van de duinbebos sing door Dr. Van Stein). In de tijd van de Bataafse Repu bliek wordt de heer Kops, woonach tig in de omstreken van Haarlem door het bestuur van deze republiek belast met het onderzoek naar ont- ginbare goede cultuurgrond in de duinen. In deze hoedanigheid moest de heer Kops ook de Schoorlse dui nen verkennen en heeft dat ook ge daan. Het is wel aannemelijk dat hij de zandweg langs de duinen gevolgd heeft, want in zijn rapport wordt vol lof gewag gemaakt van de duinrand, die, zegt hij, van onder tot boven prachtig begroeid is met bomen, heel Schoorl langs tot Groet aan toe. De grens van de gemeente Groet liep over 't wegje vlak ten noorden van de boerderij 'Het Witte Paard'. Getrouw aan zijn opdracht is hij ook in de duinen geweest, maar vhn de toestand daar is hij geschrokken. 'Net een woestijn' zegt hij. (Uit het in 1798 verschenen boek: 'Tegen woordige staat der duinen van het voormalig gewest Holland zijnde het eerste deel van het algemeen rapport der commissie van sperintedentie over het onderzoek der duinen.' Toen Superintendant Kops de Schoorlse duinen inspecteerde was waarschijnlijk de gehele duinrand nog intact. Het zou toen nog bijna honderd jaar duren voor het grote stuk langs de Oorsprongweg er uit genomen werd door de zandafgra- ving in het laatst van de vorige eeuw, en waar nu als het ware een grote wond geslagen is in de vroe ger aaneengesloten begroeide bin- nenduinrand. Jan Pool richte de officiële opening door een fles champagne, voorzien van een roodwit en blauw lint tegen de muur stuk te slaan bedoeld als symbolische handeling bij het 'dopen' van de bar. Vervolgens ontsloot burgemeester L. J. de Ruiter met een versierde sleutel de toegangsdeur en verklaar de bar voor geopend. Waar 6 weken geleden nog een dro gisterij was gevestigd, is in de tijd van 5 weken een bar ontstaan die het meest de Bergense sfeer bena derd en waar men zich onmiddellijk thuis voelt. De voorgevel is subliem geworden, juist door zijn eenvoudige vormge ving en de eenheid van de kleuren wit en groen. Hier is tevens het be wijs geleverd dat een verbouwing van een gevel of winkelzaak wel degelijk aan het dorpskarakter kan worden aangepast. Het prachtige uit hangbord, alsmede de lantaarns in en buiten de bar werden op mees terlijke wijze uitgevoerd door sier- smederij Wim Pik. 'Het Huis met de Pilaren' heeft sinds haar 10-jarige bestaan niet al leen een uitstekende reputatie ver worven door zijn uitstekende keu ken maar in het bijzonder door zijn eigen rustige intieme sfeer, waarvan de bar nu een nog sprekender bewijs is. De heer Th. Loos heeft hier samen Door ideale samenwerking met de vrijwillige Bergense Brandweer heeft de jeugd van Tuindorp, bijge- 1 staan door hun ouders een spannend vuurwerk van brandende kerstbomen beleefd. Elk jaar werden hier en daar een aantal kerstbomen verbrand die dan vanuit de buurt werden opgehaald. Enkele met de jeugd meelevende ouders meenden echter dit in groter verband en meer georganiseerd te moeten laten plaatsvinden. De ou ders hadden succes en bepaalden de plaats en het tijdstip van het ver branden. Niet alleen de vlammen van de kerstbomen maar ook het enthousiasme van de jeugd laaide deze dag hoog op. Vanuit het hele dorp werden de bomen aangesjouwd waarvan enkele afkomstig uit kerk gebouwen met een lengte van soms 4 meter. Om ontijdig verbranden te voorkomen werden de bomen achter in de tuinen gedeponeerd onder het wakend oog van de huisgenoten. Onder streng toezicht van ouderen UITBREIDING RIOOLGEMAAL MET POMPINSTALLATIE EN AANLEG PERSLEIDING NAAR ALKMAAR In de oorspronkelijke plannen van de herziening van het gemeentelijk rioleringsstelsel met een eigen ge meentelij ke rioolwaterzuiveringsin stallatie was de plaats voor de ves tiging van laatstgenoemde installatie gedacht op een terrein aan de Ka naaldijk. Bij tussentijdse besprekingen met vertegenwoordigers van de gemeente Alkmaar is gebleken, dat de moge lijkheid bestaat om vanaf het riool gemaal op het hoekpunt Dreef-Ber- gerweg door een persleiding in de Bergerweg aan te sluiten op de toe komstige riolering van het gebied ten Noorden van de Jan van Scorel- kade, dat in de toekomst aan Alk maar zal worden afgestaan. Via de ze riolering kan dan worden geloosd op de rioolwaterzuiveringsinstallatie van de gemeente Alkmaar en wordt de aanleg van een zodanige eigen installatie overbodig. In een schrijven van 7 juli 1965 heeft het bestuur van het Hoogheem raadschap van de uitwaterende slui zen in Kennemerland en West-Fries land reeds haar instemming betuigd met aansluiting op de installatie van Alkmaar, zowel om waterstaatkun dige als om economische redenen en daarbij tevens verklaard deze oplos sing krachtig te zullen steunen, ook door te bevorderen, dat voor het maken van de nodige zuiverings- technische werken door het rijk en zo mogelijk ook door de pro vincie in de kosten zal worden bij gedragen. Tenslotte heeft het bestuur te kennen gegeven er naar te stre ven, dat een uitvoering der werken overeenkomstig de laatstbedoelde plannen mede in aanmerking komt voor financiële bijdragen van ge noemd hoogheemraadschap. In verband met het vorenstaande is door de N.V. Ingenieursbureau 'Mabeg' een vergelijking gemaakt werden om 7 uur in de avond de bomen midden op een plein aan de Jb. Weijandweg de bomen gedepo neerd. Met wel 20 stuks tegelijk werden de bomen aangevoerd. Er werden er in totaal 172 geteld. Samenwerking met de brandweer De Bergense brandweer had zich onder leiding van commandant J. Blaauw belangeloos bereid ver klaard om precies om 7.30 uur met de nevelspuit aanwezig te zijn om zonodig in te grijpen. Zodra de brandweer arriveerde werd de enor me brandstapel met terpetine en kranten aangestoken en kon de jeugd volop genieten van een grandioos vuurwerk. Het werd een imposante vuurzee die 'n grote hitte afstraal de. Toen het vuur bijna was gedoofd werd met de nevelspuit de laatste restanten enkele minuten goed nat gehouden. Als dank ontv^^en de brandweer lieden van de fa. A. Wittebrood een fles wijn die zorgvuldig naar huis werd meegenomen. van de kosten van exploitatie van een eigen rioolwaterzuiveringsinstal latie met die van aansluiting op de installatie van Alkmaar. Uit deze vergelijking blijkt, dat bij aansluiting op de installatie van Alkmaar op de exploitatiekosten van gemaal, pompinstallatie en perslei ding een 25°/o-subsidieregeling rijk en provincie) kan worden toegepast, hetgeen een besparing geeft van plm. 8800.per jaar, terwijl de aansluiting bij Alkmaar vergeleken met de kosten van een eigen installatie een besparing van 18.000.per jaar oplevert, tesamen een bedrag van plm. 26.800. De totale jaarnjKse lasten bij aan sluiting op de Alkmaarse installatie worden in bedoeld vergelijkend overzicht geraamd op een bedrag van 141.100.omtrent een moge lijke terugontvangst van dit bedrag uit een in te stellen rioolafvoerbe- lasting. De kosten van het bestekklaarma- ken van het uitbreiden van het riool gemaal met pompinstallatie wel ke uitbreiding ook bij de aanvan kelijke voorgenomen bouw van een eigen rioolwaterzuiveringsinstallatie noodzakelijk zou zijn geweest én van de aanleg der persleiding naar Alkmaar worden door de N.V. Mabeg geraamd op totaal 25.000. der gemeente Bergen van 27 december tot 3 januari GEBOREN: Maria Ludovica, dochter van Gerardus Mattheus Vis en Anna H. M. Wesselingh, Bergerweg 163. Remco Silvester, zoon van Pieter C. Mak en Clerdine J. C. Fijneman, Dorpsstraat 9s. Bastiaan Johannes, zoon van Johan nes Seldenthuis, en Antje S. Bolsen- broek, Witteweg 23. ONDERTROUWD: Geen. GEHUWD: Nicolaas Jacobus Jonker scheepswerktuigkundige, Alkmaar, Stationsstraat 50 en Wilhelmina Jo- Dit nummer bestaat uit 4 pagina's zefine Teileman, Leo Gestelweg 13. Nieuw adres: Heerhugowaard. Cornelis Vonk boekhouder, Oude Prinsweg 5 en Maria Johanna Geer- truida Cools verpleegster, Beverwijk Vondellaan 13. Nieuw adres: Oude Prinsweg 5. Charles Mc Leod, tekenaar-construc teur, Amsterdam en Elly Legerstee verpleegster, Rondelaan 13. Nieuw adres: Amsterdam. Aloysius Hermanus Gerardus Bruij- nen, 27 jaar, kruidenier, Haarlem mermeer en Clasiena Cornelia Maria de Jongh, Jan Oldenburglaan 14. Nw. adres: Jan Oldenburglaan 14. OVERLEDEN Lourentius Hof, oud 56 jaar, w.v. C. Hoogzaad, Loudels- weg 36. WEDEROM EUROPESE KERKDIENST TE BERGEN AAN ZEE A.s. zondag 9 januari, 10.15 uur is in het kerkje te Bergen aan Zee een Europese kerkdienst in de Franse en Duitse taal. Voorganger Ds. M. A. van Rhijn. Deze vereniging geeft op vrijdag avond 14 januari weer een avond in De Roode Leeuw. Deze keer zal mej. Nel Kars optreden die steeds meer bekendheid gaat verkrijgen, doch de bewoners van onze gemeente nog niet van haar kunnen heeft laten ge nieten. Mej. Kars zal toneel-fragmenten ten beste geven uit heden en verle den. Zij belicht tevens de tijd met de mode en gebruiken waarin de ver schillende stukken spelen. Zo wordt ieder deel gespeeld in het costuum van het daarbij behorende tijdvak. Als afwisseling van avonden met sprekers en het vertonen van dia's, lijkt het goed gezien dat de vereni ging deze keer iets gaat bieden op toneelgebied. DUINTREFFERS NIEUWS De uitslag van de laatste Duin- tref ferskla ver jasdrive is als volgt 1 De Vries-May 5169 2 K. Delis Jz.-Joh. Delis Pz. 5164 3 K. Glorie-G. Delis Jz. 4936 4 G. Rietveld- mevr. R. Delis-Stokman 4814 5 M. de Wit-Jb. Hof 4753 Marsenprijs: M. de Wit-Jb. Hof 4 Troostprijs: P. Delis sr.-P. Delis jr. 4067 punten. Vrijdag 7 januari is de volgende Duintreffers klaver jasdrive die wordt gehouden in café Slijkerman, aanvang 8 uur. De stand in deze klaver jasdrive is als volgt Uit 4 drives 1 De heer K. Delis jr. 19531 2 Mevr. R. Delis-Stokman 19527 3 De heer P. Slijkerman 19370 4 M. de.Wit-Jb. Hof 19328 5 P. Delis sr.-P. Delis jr. 19162 6 K. Glorie-G. Delis jr. 19042 Uit 3 drives De heer G. Rietveld 15046 De heer Joh. Delis Pz. 14268 Mevr. May en mevr. De Vries 14230 Zoals u ziet volop spanning in deze aantrekkelijke klaver jasdrive, laat deze spanning die in onze drives heersen mede helpen tot een nog grotere deelname. Want het gaat voor de jeugd die de sport zo hard nodig heeft. Het bestuur V.V. SCHOORL PROGRAMMA 9 JANUARI Schoorl 3-RKAFC 7, 2.30 uur Jun. Schoorl-Berdos, 12.30 uur Asp. Schoorl a - DTS a, 10 uur Asp. Schoorl b - Dirkshorn 11.15 uur Opst. Jun.: B. de Boer, H. Zuidema, S. Bredewout, B. Minkema, W. Nieuwland, K. Hooiveld, W. Half, R. Bakker, P. Medendorp, S. Duin, KI. Half. Reserve: KI. Medema, P. A. Hooier, G. de Jong. Leider: Teuwisse. Asp. a: K. Koel, Th. Schotvanger, Ivang, S. Kootstra, Jb. Mereboer, B. Butter, H. Hoogvorst, H. Hooiveld, F. Half, T. Teuwisse, B. Medema, M. Snip. Leider: W. Verhagen. Asp. b: A. IJssels, J. de Vet, F. Bootsma, R. Hooier, J. Ens, G. Waal, N. Mooi, P. Roos, R. May, J. Vries man, J. Rotteveel. Reserve: H. Hooier Leider: C. Waal. UITSLAG VERLOTING V.V. SCHOORL Nr. Prijs 1271 1 Hoogtezon 1695 2 Elektrische deken 1432 3 Levensmiddelenpakket 550 4 Kist sigaren 583 5 Werphengel 399 6 Kruk 786 7 Schemerlamp Redaktie en administratie: Dry. Volkers en Leegwater (y.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 Schoorl Tel. (02209) 268 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie: Alg. Bank Nederland n.v. Bergen Coop. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen. Abonnementsprijs ƒ6,85 per jaar; ƒ1,75 p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per m.m. Contracten speciale tarieven. 1680 8 Weekend shirt 752 9 Kist sigaren 1016 10 Asbak 381 11 Vleesbon 1783 12 Fruitbak 1103 13 Fles limonade 1157 14 Taart 331 15 Fles wijn 652 16 Handdoeken 305 17 Fles limonade 1263 18 Doos sigaren 560 19 Ontbijtlaken 1458 20 Vleesbon 643 21 Fles limonade 940 22 Werpmolen 644 23 Doos glazen 981 24 Fles wijn 346 25 Doos sigaren 986 26 Fles wijn 1152 27 Fles limonade Prijzen af te halen bij de heer Leeuwenkamp, Heereweg 303, Groet ONDANKS GOED JAAR TELEURSTELLENDE SUBSIDIE De Nederlandse Jeugdherberg Cen trale heeft het agelopen jaar 523.815 jonge mensen ontvangen. De buiten landse overnachtingen stegen van 187.559 tot 190.475. Meer dan 100.000 verenigingsleden en bijna 140.000 schoolkinderen vonden tijdens week einden en meerdaagse schoolreizen verzorgd onderdak. Er werden buitenlandse reizen ge organiseerd en buitenlandse bezoe kers rekenen op goede voorlichting, routebeschrijvingen en verzorging in Nederland. De N.J.H.C. zorgde we derom voor een uitbreiding van haar service en verbetering van de jeugd herbergen. De organisatie streeft er naar om haar taak voor de vakantie en vrije tijdsbesteding van jongeren uit bin nen- en buitenland, alsmede voorde schoolreizen, steeds aan te passen en houdt nauwkeurig de ontwikkelin gen op het gebied van de recreatie en het jeugdtoerisme in het oog. Zo is, rekening houdend met publikaties van de Rijksdienst voor het Nationa le Plan en eigen gegevens, berekend dat 't aantal jeugdherbergbedden de eerstkomende 2 jaar verdubbeld moet worden. De waardering voor het jeugdher bergwerk is ook in het Parlement aanwezig. Woordvoerders van alle regeringspartijen drongen er vorig jaar bij Staatssecretaris Drs. L. J. M. van de Laar op aan om de subsidie regeling te herzien. Het huidige sub sidiebeleid dat - 40°/o van de nieuw- bouwkosten, tot een maximum van 100.000,per jaar kan geven, is absoluut ontoereikend. De N.J.H.C. zelf noemt een bedrag van 500.000 per jaar, dat ook deels besteed zou kunnen worden voor verbouwingen en grote onderhoudswerkzaamheden. Ondanks de unanieme steun van de Tweede Kamer en daarmede de erkenning van het algemene nut der jeugdherbergen, blijkt uit de Rijks begroting voor het dienstjaar 1966 van het Ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschapplijk Werk, dat het subsidiebedrag slechts verhoogd is met 50.000,-, als aanpassing aan de sedert 1960 gestegen bouw- en inrichtingskosten. Vooral omdat uit voornoemde begroting blijkt dat an derszins op het gebied van de re creatie beduidend hogere bedragen ter beschikking worden gesteld, is er feitelijk dus sprake van een rela tieve achteruitgang van de subsi die voor het jeugdherbergwerk. Het Bestuur van de N.J.H.C. heeft thans een schrijven gericht aan de leden en plaatsvervangende leden van de vaste commissie voor Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk uit de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarin gevraagd wordt bij de behandeling van de begroting we derom de subsidie voor het jeugd herbergwerk ter sprake te brengen. VRIJDAG 7 JANUARI Openbare klaver jasdrive, uitgaan de van de r.k. tafeltennisvereni ging 'Duintreffers' in café Slijker man. Aanvang 20.00 uur. MAANDAG 10 JANUARI: N.H. Vrouwengroep. Zangavond in verband met de nieuwe psalmbe rijming. Organist: Willem Madron. Allen hartelijk welkom in de kon- sistoriekamer van de N.H. Kerk te Schoorl. Aanvang 19.45 uur. VRIJDAG 14 JANUARI Voor Algemeen Welzijn treedt op Nel Kars, in 'De Roode Leeuw', aanvang 20.00 uur. VOOR BERGEN H. W. J. M. POOT Dorpsstraat 30 - Telefoon 2423 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288. aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd.

De Duinstreek | 1966 | | pagina 1