99 40 jaaz V.V.V. Groet-Camperduin e.o. GERRITSEN Nieuwjaarsrede DONDERDAG 13 JANUARI 1966 41e JAARGANG No. 2 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Hoe het begon KWALITEITS- ARTIKELEN Voor C~~7l _"j.1 J" "/V Rnkir nTvU«<»^l -w Baby Kristal met zilver NIET EEN BRIL, MAAR DE «JUISTE BRIL Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen van burgemeester L. J. de Ruiter van Bergen Agenda Schoorlse Gemeenschap Doktersdiensten WeeMad DE DUINSTREEK Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 Schoorl Tel. (02209) 268 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie: Alg. Bank Nederland n.v. Bergen Coop. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen. Abonnementsprijs 76,85 per jaar; 71,75 p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per m.m. Contracten speciale tarieven. 12 Januari 1966 was het veertig jaar geleden dat de VVV Groet- Camperduin werd opgericht. Dit ge beurde op 12 januari 1926 ten huize van de heer Marees, caféhouder te Groet. Reeds een aantal jaren had een afgevaardigde van Groet een ze tel in het bestuur van de VW te Schoorl, maar men meende dat de tijd rijp was om tot de oprichting van een zelfstandige afdeling te ko men. Reeds op deze eerste bijeen komst was er veel belangstelling en kon worden overgegaan tot de be noeming van een bestuur, dat be stond uit de heren Déhé, T. T. Mee- dendorp, Jb. Koeten, C. Jonker en J. Vriendjes. Vooral de heer Mee- dendorp kunnen we zien als de 'mo tor' van de VVV, daarin vanaf het eerste moment bijgestaan door de heer Koeten. De contributie werd gesteld op 2 gulden. Er werd besloten statuten en huishoudelijk reglement vast te stel len en een kaart te doen vervaardi gen. Er gingen stemmen op tot het oprichten van twee informatiebu reaus, 1 te Camperduin en 1 te Groet. Tenslotte werd gestart met een bureau te Catrijp, dat werd be heerd door de heer Venneker. Reeds toen werd al gesproken over een weg naar zee terwijl werd besloten om in samenwerking met de VVV Schoorl een gids uit te geven. Op 15 januari kwam men met het bestuur van Schoorl bijeen in het lokaal van Casembroot en werd besloten gelde lijke steun van winkeliers en pen sionhouders zien te verkrijgen om 'n en ander ruim te kunnen opzetten. Er werden advertenties geplaatst en richtingsborden aangevraagd, ter wijl de secretaris van de VVV te Scheveningen gevraagd werd naar de ontwikkeling van het Badleven waarvan de in die dagen verschij nende kranten gewag maakten. Ook de gemeente zal subsidie worden gevraagd hetgeen aanleiding was tot heftige debatten in de gemeenteraad. In het eerste seizoen kwamen 93 aanvragen binnen waarvan 38 schrif telijk, terwijl 13 hiervan voor de tweede keer werden benaderd zoals men destijds, nauwkeurig en in schoonschrift optekende. De begroting voor 1927 vermeldde reeds een sterke stijging ten opzich te van het eerste jaar, n.l. 270. tegen 120.De eerstgenoemde met een nadelig saldo van 130.50, de tweede inclusief een bijzondere bij drage van vijf gulden van de bur gemeester. Deze begroting sloot dank zij een contributieverhoging van 2 kwartjes. Sommige leden vroegen zich af of reclame wel noodzakelijk was, maar het bestuur was van mening dat me de hierom de vereniging werd opge richt. Men kan reeds dadelijk van een saamhorigheid onder de leden spreken; men belegde gezellige avon den waarop onder andere een taart DONDERDAG 13-1-66 le DAG UITVERKOOP 10 lorling werd verloot ter versteviging van de kasmiddelen. Voorzitter Déhé was tevens diri gent van een mandolineorkest. Hij placht hiermee de avonden op te vrolijken terwijl de heer Cloeck werd uitgenodigd te declameren. In het seizoen 1927 werden strand feesten voor de gasten gehouden en men vroeg zich af of het boetestelsel voor het niet nakomen van de ver plichtingen door de leden moest wor den ingesteld. Dit werd echter niet wenselijk geacht. Aan de autoriteiten werd aandacht gevraagd voor de aanleg van water leiding, gas en telefoon. Hiervoor werd door de VVV veel gedaan maar men had destijds niet veel medewerking van de conservatieve inwoners die niet van het belang van zulke moderne zaken overtuigd waren. Men kwam ook in die dagen ver schillende malen met het bestuur van de VVV Schoorl bijeen. Er werd een gids met een oplage van 6000 stuks uitgegeven waarin een platte grond werd opgenomen. Veel activiteit De hierna volgende jaren werden gekenmerkt door een toenemend aantal bezoekers. Bij het Gemeente bestuur werden stappen ondernomen om Camperduin wat meer aandacht te geven, strandpachten te regelen en reddingsmateriaal met waarschu wingsborden op het strand aan te brengen. Bij de onderhandelingen met het gemeentebestuur gaat het niet altijd even zoetsappig toe, ge tuige een uitlating van het raadslid D. Duin Wzn., die burgemeester Van Fridagh toevoegde: 'Hier niet te passen' (vergadering 26 mei 1930). In 1928 werd de heer P. Kos voor zitter, onder zijn leiding nam men stelling tegen de aanleg van een rij wielpad langs de duinvoet van Ber gen naar Camperduin. Het rijwielpad kwam er gelukkig toch, dit in te genstelling tot een weg van Bergen door de polder naar Camperduin, waarvoor men reeds in 1926 aan dacht vroeg. In 1936 werd het tienjarig bestaan gevierd. De vergadering van de Fe deratie van VVV's is gast van de VVV Groet-Camperduin in het toen malig restaurant van de heer Y. Minkema te Camperduin. Reclame De 2de reclametocht werd gehouden en men poogde 'zelfs in de winter Groet bekendheid te geven als ski oord, nadat in het seizoen 303 pen siongasten en 1247 tentkampeerders vele duizenden gulden lieten rollen. De begroting voor 1937 gaf een bedrag aan van 645,50, terwijl bij de derde reclametocht die dat jaar werd gehouden, 3 bussen en 8 auto's meereden voorzien van vlaggen en spandoeken. Men ging toen naar Ede. De verslagen van vergaderingen in 1938 lieten enige zorg doorklinken over de ontwikkeling in Europa. De heer Kos werd in dat jaar ge huldigd naar aanleiding van zijn 10- jarig voorzitterschap. Aan de bos bouwkundig ambtenaar de hr. Greup werd als dank voor zijn medewer king vooral bij de duinwandelingen een fraaie wandelstok aangeboden. Mobilisatie en oorlog Toen in 1939 de mobilisatie werd afgekondigd ontstond er onzekerheid over de komende jaren ondanks het feit dat er 28.huur van de mili taire autoriteiten werd ontvangen voor gebruik van het informatiebu reau. In het bestuur deed de heer Groothoff zijn intrede en als de oor log in 1940 ook over Nederland is gekomen bedanken de heren Kos, Koeten, Duinmeijer en Schoen. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP De bezetter liet voorlopig het strand vrij op eigen risco van de ge bruikers. De busdienst van De Jong moest worden stilgelegd wegen ben zinegebrek. De Berger firma Schalk wijk stelde toen voorlopig een auto busdienst Bergen-Camperduin in met 7 ritten per dag. De heren D. Duin Wzn. en G. Druiven komen in 1940 in het bestuur en zo maakte men ervan wat er in de gegeven omstandigheden van te maken was. Van een normale gang van zaken is natuurlijk geen sprake ondanks het feit dat de begroting over 1942 een bedrag nadert van duizend gul den. Zeker niet toen er nog slechts drie busdiensten per dag plaatsvon den. VVV bleef zelfstandig Er werd tot nu toe weinig vermeld over een streven van Schoorlse zij de om beide VVV's samen te voegen. In de jaren veertig werd getracht de fusie te forceren door met inhouding van subsidie te schermen en met het 'Groot-Germaanse Eenheids- streven' tot voorbeeld te stellen. Er werden harde noten gekraakt doch men bleef zelfstandig, subsidie of niet. A.N.V.V. en Federatie hebben nog getracht te bemiddelen door bei de besturen aan te laten blijven en een overkoepelend orgaan in te stel len. Maar men bleef zelfstandig. Opleving na de oorlog In 1943 en 1944 waren er weinig activiteiten wegens vergaderver bod en evacuatie. Maar als in 1945 de bevrijding komt en het Militair Gezag het strandbezoek ook alweer op eigen risico toestaat, komt de zaak weer op gang. Gas, electra, te lefoon enz. functioneren weer, de eerste bootjes verschenen weer in de Hargervaart en de wegen werden hersteld. En dan is er reden bevrij dingsfeesten te organiseren. De ver eniging telde toen 80 leden en toen het bestuur om zuiveringsreden en in de algemene najaarsvergadering haar mandaat ter beschikking stelde werden alle leden weer herkozen. Door de inhouding van subsidie van de gemeente over de laatste drie jaar is de financiële positie precair, maar de Federatie laat zich van zijn goede kant zien door de contributie over de laatste drie jaar en ook voor 1946 kwijt te schelden. Bovendien verleende de Federatie veertig gul den per jaar subsidie. Het jaar 1946 kenmerkt zich door een verdergaand herstel en reeds op 18 januari komt de eerste aanvraag binnen. Mede doordat de tramdienst op Schoorl wordt stopgezet worden de autobus diensten van de fa. Schalwijk uit gebreid. Weer was er werk aan de winkel voor de VVV als het erom gaat de aanleg van een militair schietterrein te Hargen te keren. En met succes. Vooral de mooie zomer van 1947 stimuleert het bezoek aan de badplaats. Maar opnieuw dreigen er gevaren want men moet met een petitie rondgaan voor het behoud van de busdienst NHADO. De bun ker te Camperduin kan worden ge huurd voor het bergen der reddings middelen die voorheen onder het in de oorlog verwoeste restaurant Min kema een plaats vonden. Bewegwijzering Staatsbosbeheer zorgde het hier- opvolgende jaar voor bewegwijze ring in het duingebied waarvan veel echter reeds spoedig weer verloren ging. Vqorstellen van de VW Groet- Camperduin die een verbetering hiervan beoogden, werden tot heden niet geaccepteerd, ook niet als de vereniging hiervan de kosten zou dragen. Het is betreurenswaardig dat deze instantie die elders in Ne derland ten aanzien van de recrea tie zeer grote uitgaven doet, het duingebied van Groet en Camper duin zo stiefmoederlijk behandelt. De begroting voo,r 1949 sluit met een bedrag van 1780.In dat jaar neemt het maken van reclame toe, op de vrachtwagens van P. de Boer's besteldienst op Amsterdam wordt ook al de aandacht voor de VVV gevraagd. Bij de leden werden VVV-schild- jes geplaatst en een contributiever hoging voorbereid, zodat in 1951 het 25-jarig bestaan gevierd kan worden met een begroting van 3500.De geest van saamhorigheid wordt nog versterkt als gevolg van de grote toename van bezoekers. En toen het jaar daarop de mentor van de vere niging, de heer T. T. Meedendorp wegens het klimmen der jaren af trad deed hij dat in het besef een krachtige vereniging mede te heb ben opgebouwd. Kampeerartikelen en contact met Federatie Het kamperen had inmiddels een grote vlucht genomen en er ontstond een verschil van inzicht over het al dan niet gewenst zijn hiervan. De door verschillende figuren aan gewakkerde stemming tegen het kamperen werd echter in de volgen de jaren omgebogen en toen dit soort vakantiebesteding meer en meer toenam als gevolg van de al gemene sociale vooruitgang, was het jammer dat enkele leden-kampter reinhouders de VVV de rug toekeer den omdat men 'haar niet meer no dig had'. De meesten echter blijven hun VVV trouw. Een ander aspect dat voortvloeide uit een algemeen aktief deelnemen aan het wel en wee der gezamelijke VVV's, ontwik kelde zich na 1950, toen de tentoon stelling 'Van de Wadden tot het IJ' werd gehouden. De toenmalige directeur van de Federatie was dan n.l. niet meer ge wild en een besluit van het Federa tiebestuur hem te ontslaan, was voor de VVV aanleiding als lid van de Fe deratie te bedanken. Dit besluit vond geen steun bij de andere aangeslote nen maar het zou vijf jaar duren voordat men zich in de gelederen van de VVV bezint en de ledenver gadering besloot tot wedertoetreding. De samenwerking met de Federatie wordt dan weer als vanouds. Samenwerking met Schoorl Ook met de zustervereniging te Schoorl bleef op meerdere punten overleg en contact bestaan. Het kwam echter niet tot een samen voeging, ondanks suggesties van de inmiddels nieuw benoemde burge meester. Ook de heer Bergh moest na enkele jaren toegeven dat met veel goede samenwerking op basis van respect voor eikaars belangen, het meest haalbare is bereikt. Inmiddels namen de werkzaamhe den met de toename van het aantal gasten toe. Ook werden acties onder nomen tegen de verdere afgraving der duinen te Hargen welke succes had na de stormramp van 1953. De vestiging van een reactorcentrum te Petten deed de VVV een telegram aan de regering zenden waarin ver ontrusting werd geuit over de lozing van het afvalwater in zee. Verkeer De VVV onderschreef niet het in zicht van de burgemeester van Ber gen en de voorzitter van de VVV Schoorl dat zich in 1956 bij de ope ning van de Velsert.unnel een ver- keers-chaos zou ontwikkelen. Inmid dels was n.l. een provinciaal plan bekend voor een rondweg om Bergen en aansluiting van Camperduin hier aan door een tracé dat grotendeels door Schoorl leidt. Zoals reeds opge merkt vroeg de VVV al in 1926 om een dergelijke weg. De chaos is niet direct gekomen. De weg overigens ook niet, doch thans zouden de au toriteiten maar eens moeten ophou den met achter het oor te krabben, en zonder uitstel met de aanleg er van aanvangen. In Bergen is men gelukkig reeds zover. Bestuursmutaties Het toverwoord Vakantiespreiding was in zwang gekomen. Als in 1958 de vereniging terugkeert in de ge lederen van de Federatie wordt secretaris Sleking voorzitter. In dat jaar deed voor het eerst een vrou welijk bestuurslid haar intrede. Het was mejuffrouw Verkoren die de post van secretaresse bezette en toen zij wegens vertrek naar elders moest bedanken werd haar plaats ingeno men door de heer E. R. E. Grevelt. Zijn bijzonder goed beheer van dit werk was een steun voor de reeds weer na enkele jaren opvolgende waarnemer hiervan, de thans nog in functie zijnde heer Th. Vergter VVV Schoorl 50 jaar Het jaar 1959 kenmerkt zich door haar feestelijk karakter want de zus tervereniging te Schoorl bestond 50 jaar en de Federatie 25 jaar. Het bezoek aan de badplaats was nog steeds stijgende en planologen maakten dan ook een plan tot ves tiging van een satelietstad bij Groet bekend terwijl er sprake van was aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. dat de Hondsbossche Zeewering met ca. 3 meter zou worden verhoogd. Hieraan was het plan gekoppeld om het verpachte strand in zuidelijke richting te verleggen, ruime par- keermogelijkheden en toegangswe gen daarheen te projecteren. Er ont stonden papieren schermutselingen over de wenselijkheid de zomerhuis jes in de winter op de terreinen te laten staan. Maar ook ontstaat strijd over het verbod des zondags te bou wen. Men kan het als een waardering voor de gehele vereniging zien als de heer S. Gutker door de ANVV wordt onderscheiden met de bron zen legpenning in verband met zijn 35-jarig penningmeesterschap. In 1963 begroting van 10.000. Een bijzondere gebeurtenis was het bezoek van Hare Majesteit Ko ningin Juliana in het voorjaar van 1961. In het daarop volgende jaar gaf de begroting een bedrag van tien mille aan en kan andermaal van een mijlpaal worden gesproken. Het jaar 1963 deed zich onderscheiden door het verzenden van een telegram aan de Ministex van Binnenlandse Zaken over de plannen der Duitse zware industire die haar afvalstoffen via een pijpleiding in de Noordzee wil lozen. Bij de lozing van rioolwater van meerdere grote steden meende het bestuur er goed aan te doen haar verontrusting hierover kenbaar te maken en te vragen of deze omstan digheden wellicht gevaar voor de volksgezondheid zouden kunnen op leveren. Geen zwembad Door gerichte reclame en andere acties neemt het bezoek aan de bad plaats nog altijd toe. 1963 werd dan ook gekenmerkt als een bijzonder goed seizoen. Andermaal diende zich een contributieverhoging aan en het was jammer dat dit door de kam peerterreinhouder, de groep die de grootste revenuen heeft, aange grepen werd, een speciale afvaar diging in het bestuur te verlangen. De relativiteit in het denken en handelen van de mens wordt zicht baar bij het maken van overzichten en balansen over perioden die hij doorleefd heeft. Maar tegelijk tracht hij iets van de toekomst vast te leg gen een stuk van morgen in zijn greep te krijgen door het maken van prognoses. Zo leeft hij steeds in een grensgebied en vloeit hij mee in de voortgang van de tijd. Wanneer hij zich dit duidelijk inscherpt, dan vor men deze twee overwegingen de kracht en de zelfbeheersing van de moderne bestuurder. Het is moeilijk zo niet ondoenlijk om 'n klaar beeld van de ontwikkeling van de eigen tijd te hebben, zelden is dat meer waar geweest dan in onze tijd. Het is hier niet de plaats om daarover bespiegelingen te houden, maar wie niet inziet, dat de veranderingen die zich voltrekken op en in de sferen rondom onze planeet rechtstreeks van invloed zijn op ons denken en handelen, kan geen bijdrage verle nen aan een postitieve opbouw in de aan hem toegewezen bestuurs- kring. Een gemeentebestuurder, die zich beperkt tot de eigen problema tiek der onderwerpelijke gemeente huishouding en niet kan of wil mee denken in het grotere verband der samenhangen moge een aantrekke lijk object voor de kiezers van het pure eigenbelang zijn, een waarach tig bestuurder is hij niet. In onze gemeente kennen wij geen partij voor het zogenaamde gemeen tebelang, ik acht dit soort partijvor ming in onze tijd een gevaar omdat het ontkent de verbindingen met 't algemene politieke denken hetwelk voor mij een noodzakelijke voor waarde is om de samenhangen, die ik noemde te kunnen constateren. Ik noem dit probleem met name om dat er ook in ons land bij bepaalde stromingen een neiging bestaat om de politieke overtuigingen binnen 't kader der parlementaire democratie verdacht te maken. Indien wij ons hiertegen, een ieder vanuit zijn eigen overtuiging, niet met kracht verzet ten zullen wij onherroepelijk naar een niet-democratische bestuurs vorm afglijden om bij anti-democra tie terecht te komen. Maar dat vraagt tevens van de overtuigde de mocratie een duidelijkheid en zin delijkheid in de afspraken en een goed functionerende oppositie. Vier jaren heeft de raad in deze samenstelling gewerkt en wanneer wij een voorlopige balans opmaken, niet zonder vrucht. Maar in het be sturen heeft een balans alleen maar zin, wanneer ze van tussentijds ka rakter is en één van de uitgangs punten voor het toekomstige beleid wil zijn. Daarom is een van de be langrijke voorwaarden bij de opbouw en de uitbouw der gemeentelijke huishouding een zekere continuteit in de samenstelling van de raad. Het is geen zaak, die mij recht streeks, dat wil zeggen naar zijn partijpolitieke konsekwenties aan gaat en ik zal mij daar zeker ook niet mee bemoeien maar nu de lijs ten voor de a.s. raadsverkiezingen weer worden opgesteld, acht ik het mijn plicht, de verantwoordelijke partijbesturen hierop te wijzen. Mutaties hebben in het achter ons liggend jaar binnen de raad niet plaats gevonden. Wethouder Zonjee is gelukkig van een ernstige ziekte weer hersteld en de waarneming door het raadslid Wittebrood waar borgde een goede voortgang van het belangrijke werk der huisvesting, waarvoor ik hem nog hartelijk dank zeg. Helaas moeten er nog altijd wo ningen worden verdeeld. Nationaal gezien is er enige verbetering in de vervolg op het tweede blad VRIJDAG 14 JANUARI Voor Algemeen Welzijn treedt op Nel Kars, in 'De Roode Leeuw', aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 15 JANUARI Openbare Klaverjasdrive, uitgaan de van de Konijnenfokver. 'De Duinstreek' in De Rustende Jager aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 20 JANUARI ANWB Propaganda Avond met films, dia's etc., betrekking heb bende op het toerisme en de werk zaamheden van de bond. De Rustende Jager, 20.00 uur. VRIJDAG 14 JANUARI Schoorlse Ijsbaan Kinderwed strijden, 's middags ongeveer 2 uur Bij niet inwilliging zou men bedan ken. Zelfs meende men dat de ver hoging te zwaar zou zijn nu deze van ca. één-zesde tot een kwart hunner ontvangsten zouden worden ver hoogd. Gelukkig bleven de meeste kampeerterreinhouders lid. Het gemeentebestuur stelt de ANWB in 1963 ƒ1500.— ter beschik king voor betere bewegwijzering naar de badplaats en verleende de VVV vergunning tot het plaatsen van handwijzers die de weg naar 't informatiebureau aanduiden. Staatsbosbeheer maakte tot aller vreugde bekend een plan tot aanleg van een zwembad te hebben met camping en parkeerterrein in de voormalige zandmennerij. Compleet met tekeningen wijst men dit in ho gere regionen van dit machtig insti tuut van de hand en bleven Groet en Camperduin weer zoals zij waren. Trottoiraanleg Een nieuwe contributiergeling van de Federatie deed het VVV-bestuur besluiten een tegenvoorstel in te die nen. Dit gebeurde in 1964. Helaas werd dit voorstel niet door de ver gadering der Federatie aangenomen maar de uitvoerigheid en gefun deerdheid van het voorstel doet ho pen dat dit in de toekomst nog eens uit de ijskast zal worden gehaald en zal dienen voor een regeling op ba sis van evenredigheid. 1964 liet zich heugen door een mooie zomer terwijl het steeds toe nemende verkeer langs de Heereweg het gemeentebestuur doet besluiten in de kom van Groet trottoirs aan te leggen. Nieuwe wervingsfolder In 1965 ziet een nieuwe wer vingsfolder in vierkleurendruk en vier talen het licht die een waardi ge introduktie vormt het gebied van de VVV te bezoeken. Dit jaar stond reeds in het teken van het komende jubileum, n.l. het 40-jarig bestaan van de vereniging. En, zo het de ge- interesseerde lezer zal zijn opgeval len, dit vond 12 januari plaats. De viering zal echter plaats hebben op 23 april en de inmiddels werkzame commissie belooft hier een waardig evenement van te maken. Ook verheugt de VVV zich reeds nu op de komst vah de Federatie vergadering die dit voorjaar te Groet of Camperduin zal worden belegd. Dankwoord Het zou van onvolledigheid getui gen niet met een enkel woord hen te bedanken die hebben bijgedragen tot het ontstaan en behouden van de VVV. In het bijzonder autoriteiten gemeentebestuur, bestuursleden en leden zowel als begunstigers. Kort om aan allen en alles wat niet met name kon worden genoemd, zoals b.v. de verschillende commissieleden die de zomerevenementen verzorgd hebben en hun echtgenotes die vele avonden in eenzaamheid doorbrach ten. Last but no least de publiciteits media die mede door juiste en ob jectieve berichtgeving de weg naar het werkgebied van de VVV hebben aangegeven. Verantwoording U zult begrijpen dat aan het sa menstellen van bovenstaand artikel veel werk heeft vastgezeten. Er moesten oude notulen voor worden doorgeworsteld, er moest met mensen worden gepraat terwijl ook de Duin streken uit die tijd hun diensten aan de samensteller hebben bewezen. En, ere wie ere toekomt, de actieve voorzitter van de VVV Groet-Cam perduin, de heer F. A. Sleking, heeft het bovenstaande keurig voor ons op papier gezet zodat uw verslag gever er weinig werk aan heeft ge had. We danken de heer Sleking voor zijn moeizame arbeid en hopen ook in de volgende jaren weer even goed met het bestuur te kunnen sa menwerken als in het verleden het geval is geweest. VOOR BERGEN Dr. J. M. P. LUGTEN Hoflaan 6, telefoon 2700 VOOR SCHOORL dr. RISSELADA Dr. Heringalaan Tel. 360

De Duinstreek | 1966 | | pagina 1