Gerda's eigen weg ÏKNOP OMDRAAI: Schoorlse gemeenteraad vergaderde Broncniletten Subsidies voor '66 BP-WARMTE GEMAKKELIJKE j Bel 02267-2428 A. ten Bruggencate Jaarvergadering Voor het kind TWEEDE BLAD DONDERDAG 27 JANUARI 1966 Prins Hendrikkade 11 Broek op Langendijk VOOR BABY'S HUIDJE De Schoorlse Gemeenteraad kwam j.l. maandag 24 januari voor de eer ste maal in 1966 ter vergadering bij een. De heren Eecen en Koelewaard wa ren niet aanwezig. De heer Bergh hield eerst de tra ditionele toespraak waarin hij de di verse gebeurtenissen van de afgelo pen drie jaar belichtte: 'Er zijn de afgelopen 3 jaar veel wensen ver vuld', zei de buremeester; 'terwijl anderen nog moesten wachten. In '64 heeft het inwonertal van Schoorl de 4000 inwoners overschreden en op 1 januari 1966 bedroeg het aantal in woners 4265. Veel werk werd ver richt i.v.m. de wegenverbetering de aanleg van rijwiel- en voetpaden. Ook de gebeurtenissen rond ons brandweercorps werden door de heer Bergh besproken, in 1963 werd de nieuwe brandweerkazerne geopend, in het jaar daarop werd het perso neel voorzien van nieuwe uitgaans- uniformen, terwijl in 1965 de goed keuring afkwam voor de aanschaf van een brandweerautospuit. De burgemeester prees onze plaat selijke bestrijders van de Rode Haan en sprak van de goede geest in het corps. 9 mensen van de B.B. kregen een medaille voor 10 jaar trouwe dienst, terwijl de Rijkspolitie vooral tijdens het seizoen kampt met huisvestings- en personeelsproblemen. Over het onderwijs merkte de burgemeester onder meer op dat er in de kwestie kleuterschool Groet enig perspectief is gekomen. Uitvoerig werd verder door hem ingegaan in de nieuwe bijstandswet; in 1965 bedroegen de uitkeringen rond 100.000. Met de plaatselijke organisaties bestaat een goede verstandhouding, vooral op de vrouwenverenigingen wordt nimmer een vergeefs beroep gedaan. Op sportgebied is de laatste 3 jaar ook het een en ander gebeurd. In 1963 kreeg de Schoorlse IJsclub 5000.subsidie, er werden sport velden en tennisbanen aangelegd, terwijl de in 1965 gereedgekomen toeristenkerk annex sporthal hierbij wel het hoogetepunt vormde. De ergste woningnood is geleden, hoewel het aantal woningzoekenden nog steeds rond de 100 schommelt. De heer Bergh toonde zich verheugt met wat in samenwerking met an dere instanties is tot stand geko men en hoopte dat de medewerking voor het nieuwe plan van 172 wo ningen in Schoorl-Oost ook zo groot zou zijn. De toeristische druk op onze kust neemt elk jaar toe zei de burgemees ter verder. De problematiek wordt steeds groter en dit noodzaakte de gemeente zich aan te sluiten bij de Vereniging Contact Noordzeekust gemeenten. De gemeente vecht voor de ontsluiting van het strand. Vanaf Camperduin naar Hargen aan Zee zal een weg worden aangelegd door het Staatsbosbeheer. De gemeente moet in samenwerking met Rijk en Provincie zorgen voor de toeleidingsweg maar realisering hiervan is een lange weg, zei de hr. Bergh. De financiële positie van de ge meente is slecht, zoals u ook in de begroting kunt lezen. De recreatie gemeenten zijn pas uit de moeilijk heden als de objecten voor de volle 100 procent door het Rijk worden gefinanciëerd. In 1965 werd aan weg onderhoud voor 150.000.besteed terwijl Hoogheemraadschap een plan uitwerkt voor de bouw van een ri oolwaterzuiveringsinstallatie. 2 wensen gaan binnenkort in ver vulling; de aanleg van de aula op de begraafplaats en ook de aanleg van 4 parkeerterreinen. De heer Kaag bracht als nestor van de Raad de burgemeester dank voor het vele werk dat deze voor de ge meente verricht. 'Als Raad zijn wij dankbaar voor uw vechtlust', zei de heer Kaag. Ingekomen stukken Van Gedeputeerde Staten waren verschillende goedkeuringen van eerder genomen raadsbesluiten bin nengekomen. B. en W. stelden de raad voor deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen, waarmee door de Raad werd ingestemd. Benoeming woonruimte-ad viescommissie In het afgelopen jaar hadden in deze commissie zitting: mevrouw Jansen-Breevaart en de heren Kaag, De Leeuw, Pastoor en Th. Vegter en als plaatsvervangende leden de he ren Krimp en Kater. In aanmerking genomen de ervaring die deze leden hebben inzake de toepassing van de Woonruimtewet stelden B. en W. voor hen wederom voor een jaar te benoemen. De aanwezige leden namen hun herbenoeming aan en de burgemees ter prees hen voor hun ijver. De hr. De Leeuw zei blij te zijn met de uit breidingsplannen vooral als men weet dat de gemeente slechts 4 wo ningen per jaar uit het bouwvolume krijgt toegewezen. Wijziging Algemeen Ambtenaren reglement en verdere rechtspositieregelingen De raad werd voorgesteld een wij zigingsverordening van het Ambte narenreglement vast te stellen en ook van de arbeidsovereenkomst verordening. Agendapunt nr. 4 vermeldde ook voorstellen tot wijziging van de Wachtgeldregeling en de Uitkorings- verordening, dit alles ten behoeve van het gemeentepersoneel. De Raad ging accoord met het voorstel van B. en W. Bijzondex'e uitkering 1965 De Minister van Binnenlandse Zaken heeft nadere richtlijnen vast gesteld over de toekenning van een bijzondere uitkering van 2%> over '65 en B. en W. verdochten de raad de ze maatregelen ook voor het gemeen tepersoneel van toepassing te willen verklaren, waarmee het College in stemde. Vaststelling bedragen Lager Onderwijswet Ingevolge een artikel in de Lager Onderwijswet 1920 dient in de ge meenten waar een of meer lagere scholen is gevestigd voor 1 maart het bedrag door de raad te worden vastgesteld welk bedrag per leerling wordt beschikbaar gesteld. Voor 1966 bedragen deze kosten 71,56 per leerling en B. en W. stelden de raad voor het ontwerp besluit in deze vast te stellen, ook hiermee ging de Raad accoord. Vaststelling vergoedingen kleuteronderwijs Aan het bestuur van de r.k. kleu terschool werden destijds voorschot ten verstrekt die thans definitief die nen te worden vastgesteld en de raad werd gevraagd deze voorschotten met de daarvoor vastgestelde be dragen te doen verrekenen, waarmee het college accoord ging. Straatnamen in plan Evendijk De werkzaamheden die verband houden met het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan 'Evendijk' zijn in zoverre voltooid dat binnen kort kan worden begonnen met de bouw van de eerste woningen. Men dient nu de geprojecteerde straten een passende naam te geven en B. en W. hebben hiervoor aansluiting gezocht bij de termen 'Scorelban' en 'Rekerlanden' zoals deze voorkomen op een kaart van het jaar 1680. B. en W. stelden de raad voor de nieu we straten de volgende namen te geven: De oostelijke randweg: Re- kerweg, de zuidwestelijke weg die het plan begrenst: Bosrandweg en de noordelijke begrenzingsweg Evendijk. De daartussen gelegen straten krijgen dan de naam: Landenstraat genoemd naar de Rekerlanden, Tol- banstraat, met verwijzing naar het te Schoorldam gestaan hebbende Tolhuis en de Heerbanstraat, doe lende op de begrenzing, in dit ter rein van de justitiële macht, van de ambachtsheer van Schoorl. De heer Sleking zei dat de burge meester destijds had beloofd dat de straten in een nieuw plan de namen zouden krijgen van leden van het koninklijk huis. Maar de heer Bergh repliceerde dat men hier op historisch gebied stond en dat men de band met het verle den diende vast te houden. In het plan Oost-I komen veel wegen die dan eventueel de namen van leden van het koninklijk huis kunnen krijgen. Aankoop gronden aan de Onderweg Met de Kerkvoogdij en de Diaco nie der N.H. Gemeente werden des tijds gronden aan de Onderweg ge ruild. Een en ander kreeg het fiat van Gedeputeerde Staten maar ont moette bezwaar bij het Prov. Toe zicht der N.H. Kerk. Door het ge meentebestuur werd toen voorge steld de zaak voor te leggen aan de Commissie voor Onteigeningsgoede- DE DUINSTREEK ren te Rotterdam maar bij nader in zien werd dit voorstel door het Prov. College van Toezicht op de N.H. Kerk niet aanvaard. Men heeft als nog getracht overeenstemming te be reiken door met de wederpartij de zaak te gaan bespreken en dit heeft geresulteerd in 't voorstel tot aan koop van ruim 68 are grond door de gemeente voor de prijs van 17.320.-. De eigenares van een der aange legen percelen van een zijweg aan de Boschmansweg heeft de gemeen te verzocht een gedeelte grond van haar aan te kopen voor de prijs van i.per m2. B. en W. verzochten de raad het aankoopbesluit te be krachtigen. Hiermee werd zonder discussie mee ingestemd. Verkoop bouwgrond plan 'Evendijk' De heer Van Burken uit Zaandam had hét gemeentebestuur verzocht 575 m2 grond a 30.— te mogen aankopen in het uitbreidingsplan 'Evendijk', voor de bouw van een woning. De raad werd gevraagd dit besluit vast te stellen. Destijds is het besluit genomen om de grond aan Schoorlaars voor 22.en aan buitenstaanders voor 30.per meter te verkopen. Na enkele discussie beloofde de burge meester zich in eze kwestie te zul len verdiepen. Op 18 februari als de volgende Raadsvergadering wordt gehouden, zal de Raad hierover na der worden geïnformeerd. Aanschaf zand- en zoutstrooier In Schoorl wordt nog steeds een zeer primitieve werkwijze toegepast om de gladheid te bestrijden. Deze methode is niet zonder gevaar voor de werklieden terwijl het gebruik van een volautomatische zand- en zoutstrooier impliceert dat efficiën ter kan worden 'gewerkt. Om tot de aanschaf van een der gelijke strooier te kunnen overgaan, verzochten B. en W. de raad hier voor een crediet van 8200.be schikbaar te stellen. Na een deskundige toelichting van de heer Pastoor werd met de aan schaf accoord gegaan. De burgemeester prees het perso neel van de dienst Gemeentewerken die altijd zeer vroeg present zijn om de burgerij begaanbare wegen te verschaffen. Rondvraag De heer Dekker vroeg de sport raad een bredere basis te geven. Er sijn wel eens moeilijkheden zei hij. De heer Pastoor klaagde dat de af val nog steeds in de bosjes wordt gedeponeerd en achtte dit een anti reclame voor onze plaats als recre atiegebied. De heer De Leeuw pleitte voor het aanbrengen van uitwijkplaatsen langs de Teugelaan, terwijl de heer Sleking opmerkte dat de verlichting in de sporthal nog steeds niet in orde was, vooral de tennissers had den hier last van. De heer Sleking vroeg aan de burgemeester hoe het stond met de hotelbouw in Hargen. Als er een gegadigde komt, vroeg hij, is die dan ontvankelijk De burgemeester antwoordde dat er in beginsel altijd iets mogelijk is, maar waagde zich er niet aan de hr. Sleking een rechtstreeks antwoord op zijn vraag te geven. Nadat de verdere aanleg van het rijwielpad tussen de Duin- en Klim- weg nog even ter tafel was gebracht sloot de burgemeester even half tien deze geanimeerd verlopen Raads vergadering. Zoals gebruikelijk verzochten B. en W. de raad om, tegelijk met de vaststelling van de begroting, ook de subsidies aan verenigingen en instellingen voor 1966 vast te stellen. Een groot aantal verenigingen en instellingen heeft weer een verzoek aan de gemeente gericht haar een subsidie toe te kennen en burge meester en wethouders hebben de raad uitvoerig omtrent hun voor stellen ingelicht. Wij kunnen slechts een greep doen uit de subsidieaanvragen. Aan de Stichting Katholiek Bure au voor huwelijksaangelegenheden werd voorgesteld een subsidie te verlenen van 71/2 cent per r.k. inwo ner. Aangezien Schoorl plm. 1400 katholieke inwoners telt, beloopt het subsidiebedrag 105. De stichting voor geestelijk volks gezondheid krijgt een subsidie van 0,77 per inwoner terwijl wordt voorgesteld om aan de Nederlandse Kampeerraad een subsidie te verle nen van 100.zijnde het dubbe le bedrag van 1965. De drie plaatselijke toneelvereni gingen krijgen elk een bedrag van f 100.De Schoorlse reddingsbri gade en de EHBO krijgen elk dit zelfde bedrag. Schoorl's Gemengd Koor krijgt, evenals de twee voetbalverenigingen 250.en de twee turnverenigin gen elk 180. Algemeen Welzijn krijgt evenals de Jeugddrumband 200. Ons fanfarecorps 'De Vriendschap' krijgt f 750.en het Oranjecomité f 150.Tot slot mogen we vermel den dat onze beide VVV's elk 2000 subsidie zullen ontvangen. Hoes+drank in tabletvorm.95ct 15 door HENK VAN HEESWIJK 'Kom je dan gauw weer terug, jongen?' 'Ik zal je schrijven, wanneer ik vrij ben. Ik heb drie dagen vroege dienst, ben ik om drie uur klaar. Zal ik van de week een avondje komen?' Ze aarzelde tussen haar verlangen naar hem en het onno dig geld verreizen. 'Dat is toch veel te duur?' Hij keek haar schalks aan. 'Voor jou is niets te duur, snoepie.' 'Ach, jij met je snoepie.' 'Heb je het liever niet?' Ze boog zich over de jongen heen en kuste hem innig. 'Jij mag het zeggen.' Terugfietsend naar Nijloo, zei hij zacht: 'Gerda, al kom ik van de lage kant, ik heb een spaarpot, hoor. Een heel goeie spaarpot. Als.... als we samen.... ik bedoel.... ik kom niet met lege handen.' Ze kneep hem in zijn hand. 'Malle jongen, wie denkt daar nu aan?' 'Nu ja, het is maar, dat je het weet. Ik ben geen armoed zaaier. Natuurlijk kan ik ook niet tippen aan jou en....' 'Wil jij je mond wel eens houden? Daar spreken we gewoon niet over. We houden van elkaar en dat is voldoende. Of niet soms?' 'Snoepie, ik ben dol op je. Straks, op het station ga ik vast huilen.' Ze schrok. 'Zeg, je houdt je fatsoen, hoor!' Hij lachte vrolijk. 'Wat denk je wel van me? Maar 't zou helemaal niet gek zijn. Ik wou wel, dat ik nu in Nijloo woonde.' 'Laten we niet te hard van stapel lopen, jongen', antwoord de ze zacht. 'Als je van de week een avondje kunt komen, vind ik het goed.' 'Overmorgen schrijf ik je, wanneer en hoe laat ik kom, he?' Maar op het station had Gerda zelf grote moeite om zich goed te houden. Dapper verdrong ze de opkomende tranen met een glimlach. Nog een laatste kus, een hand, een liefkozing en toen reed de trein het station uit. Toen ze, in gedachten verzonken naar de uitgang liep, stond plotseling Tannie Maayenberg voor haar, die haar vriendin vorsend aankeek. 'Hallo', zei Gerda toonloos. Ze liepen samen verder en Tannie vroeg: 'Wie was dat?' 'Wie? Wat bedoel je?' Tannie lachte smalend. 'Kom nou? Ik heb mijn broer weg gebracht. Die is in Haarlem in militaire dienst. Ik stond nog geen tien meter van je vandaan. Nooit geweten, dat je ineens verkering hebt. Zal Brand wel leuk vinden.' 'Wat heeft Brand hiermee te maken?' 'Nou, die jongen rekent er op boer te worden op 'De Pep pelhorst'. 'Hij is gek.' 'Ja, dat is-ie zeker. Op jou. Maar wie is die jongen? Ga je er al lang mee? Daarom wou je toen niet naar Apeldoorn zeker? Of kende je hem toen nog niet?' 'We kennen elkaar al van mei af.' Tannie keek haar vriendin verbaasd aan. 'Zolang al? Dan heb je het wel goed voor je kunnen houden. Waarom heb je het mij nooit verteld? Vind ik helemaal niet aardig.' Ze bestegen hun fietsen en reden langzaam de stad in. 'Och, ik was aanvankelijk niet zeker van mezelf.' 'Wie is het? Ken 'k hem? Ik kon hem niet goed onder scheiden. Waar woont-ie?' 'In Amsterdam.' 'Heb je hem bij je tante leren kennen?' 'Nee, niet precies. Hij komt van hier. Zijn vader heeft hier een boerderij. We hebben bovendien samen in dezelfde klas gezeten.' 'Dan moet ik hem toch ook kennen. Ik zat ook in die klas. Hoe heet hij?' 'Arie. Arie de Nots.' Het meisje dacht enkele ogenblikken na. 'Arie de Nots', her haalde ze. 'Die naam komt me wel bekend voor. Wacht eens neee.... dat kan niet. Waar woont-ie dan?' 'Ach, wat doet dat er nu toe. Hij woont in Amsterdam.' 'Alle mensen, Gerda, een stadsjongen. Vinden ze dat thuis goed?' 'Waarom niet? Hij is een keurige, nette jongen.' 'Dat zal best. Hoor je mij het tegendeel beweren? Maar jij je vader rekent er vast op, dat je met een boer trouwt.' Gerda antwoordde heftig: 'O ja? Is dat voor ons een wet van Meden en Perzen? Ik zou wel eens willen weten, wat jij zou doen, als je verliefd werd op een jongen buiten ons bedrijf.' Tannie glimlichte. 'Dat zal mij niet gebeuren.' 'Zeg dat maar niet te hard. Misschien heb ik dat vroeger ook wel eens gedacht. Overigens, Arie is als boerenzoon op gegroeid en op zijn vrije dagen helpt hij thuis ook nog mee, als het zo uitkomt. Er zijn teveel broers, daarom heeft hij een ander vak gekozen.' 'Wat doet-ie?' 'Hij heeft een goeie baan en verdient best', antwoordde haar vriendin diplomatiek, niet van plan zijnde het beroep van de jongen te vertellen. 'ArieArie de Nots, zei je? Wacht eens, nu weet ik het ineens. De Notsheeft die geen boerderijtje in het Moord- gat? Aan de lage kant?' 'Dat klopt. En?' Gerda keek haar vriendin strijdlustig aan. 'O, niets hoor. Dat moet je zelf weten. Hoewel....' 'Hoewel Tannie Maayenberg er niet aan zou denken aan te pappen met een jongen van de lage kant, wilde je zeggen, he? Dacht je, dat ik je niet ken? Jij bent de dochter van de grote boer van 'Groot Wullenhoven', dus van de hoge kant. En jij hebt je van het kind af aan al laten opwarmen: denk er om, jij bent er eentje van de hoge kant, gedraag je als zodanig. Maar de tijden zijn gelukkig veranderd. Vandaag kijkt niemand meer neer op de boeren van de lage kant, als het maar fat soenlijk mensen zijn. Nu ja, een paar oerconservatieve boe ren misschien nog welmaar dat ras sterft spoedig uit. Ik wou je wijzer hebben, Tannie. Ik heb liever een hartelijke, keurige jongen van de lage kant, dan een dictator van de hoge kant, die denkt dat hij 'De Peppelhorst' al in zijn broekzak heeft.' 'Meid, wind je niet zo op. Ik zeg er toch niets van? Je moet zelf weten, met wie je gaan wilt.' 'Dat zal ik zeker.' 'Kind, maak je niet kwaad. Ik zal me er niet bemoeien. Als jij die jongen aardig vindt, ga je gang. Daarom kunnen we toch evengoed wel vriendinnen blijven?' Gerda zakte bij. 'Neem me niet kwalijk, Tannie, ik bedoel het niet zo.' 'Al goed, al goed. Ik wip van de week wel een middagje over. Goed?' 'Doe dat. Zeg, Tannie....' 'Ja?' 'Zeg maar niks thuis, he? En ook niet tegen Brand, als je hem zou spreken.' 'Gaat ze niks aan. Maar ze zullen het gauw genoeg merken.' 'Och, het kan me eigenlijk niets schelen. Nou, ik ga naar huis. Ik zie je wel verschijnen.' 'Doeg.' HOOFDSTUK 14 IK KEN EEN BOER IN HET MOORDGAT 'Onze Gerda is verliefd', stelde Van 't Grashek op een avond in het laatst van oktober vast, toen hij de slaapkamerdeur achter zich en zijn vrouw had gesloten. Terwijl hij zijn jas losknoopte, keek hij zijn vrouw aan, alsof hij zeggen wilde: Heb jij dat dan niet eens opgemerkt? 'Ze heeft tenminste al een paar keer een brief gehad', ant woordde zijn vrouw. 'Dus je denkt, dat ze gebroken heeft met Brand?' 'Dat moet haast wel. Aan de ene kant vind ik het wel jam mer, want Brand is een flinke kerel. Die zou hier precies op zijn plaats zijn.' 'Zullen we het haar morgen eens vragen?' Van 't Grashek schudde zijn hoofd. 'Niet doen, vrouw. Gerda moet er zelf mee voor de draad komen. Als ze het nodig acht, horen we het wel. Misschien komt ze spoedig zelf wel met hem thuis.' Op vrijwel hetzelfde ogenblik zaten Gerda en Arie op hun bankje in het polderplantsoentje, dicht tegen elkaar en het meisje zei: 'Vandaag of morgen ga je met me nee naar huis, Arie. Ik weet zeker, dat ze thuis al lang gemerkt hebben, dat ik een jongen heb. Het gaat niet op hen langer in het onzekere te laten.' Hu knikte. 'Ja, dat zal er een keer van moeten komen, maar Ze trok hem naar zich toe en gaf hem een stevige zoen. 'Een beetje bang, he? Ik weet al precies, wat je zo nu en dan ge dacht hebt: dat loopt nooit goed af, als ik voor de grote boer van 'De Peppelhorst' sta. Ik, doodgewoon tramconducteurtje, zoon van een boertje van de lage kant en nog wel een uit het Moordgat.die schopt me het erf af. Is het zo niet ongeveer?' Hij grinnikte schaapachtig. 'Vind je het soms gek?' Ze knikte heftig. 'Ja, jongen, dat vind ik zeker gek. We le ven in een moderne tijd, waarin de jeugd zijn eigen weg gaat. Hoge kant en lage kant zijn begrippen, die een of twee gene raties misschien nog van betekenis waren, maar vandaag de dag lacht een verstandig mens er om. En je baantje op de tramis dat soms schande? Is dat een minderwaardig slag mensen, dat trams bestuurt en kaartjes knipt? Mankeert er wat aan dat uniform van je? Je verdient toch zeker op een eer lijke en behoorlijke manier je brood? En als vader zegt: Alles goed en wel, meneer De Nots, maar mijn dochter trouwt met een boer, dan antwoord je: Dan zeggen we de tram vaarwel en gaan we weer op de boerderij werken. Vader zal je best kun nen gebruiken. Vorige week is er alweer een knecht vandoor gegaan, omdat hij zaterdags niet meer wou werken. Om van de zondag maar helemaal te zwijgen.' WARMTE. MET EEN REGELT U ECONOMISCH I EN ZUINIG DE l I BEHAAGLIJKHEID IN I UW KAMER. /ARMTE PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Schoorl-Groet van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige week vrijdag haar jaar vergadering in de zaal van de heer Swart te Hargen. De opkomst was niet zo goed als we gewend zijn, mis schien zijn de dames niet zo erg ge brand op het bijwonen van jaarver gaderingen. De voorzitster van de afdeling, mevrouw Broersma kon slechts een 45-tal dames welkom heten. Er wer den enkele nieuwe leden welkom ge heten maar uit het hierna door me vrouw Kroon voorgelezen jaarver slag bleek dat de afdeling te kam pen heeft met een teruggang in le denaantal. De afdeling telt nu 174 leden. Heel wat oudere leden heb ben het afgelopen jaar bedankt en er zijn te weinig nieuwe leden bijge komen. Ik maak zelden voor een vereniging reclame maar ik wil toch wel onderstrepen dat de maandelijk se bijeenkomsten van de Platte landsvrouwen zelfs voor een simpel manspersoon als uw verslaggever over het algemeen zeer interessant en leerzaam zijn. De penningmeesteresse las vervol gens het financieel verslag voor en hieruit bleek dat er een batig saldo bestond van bijna honderd gulden. Men heeft uit de St. Nicolaasattrac- tie het bedrag van f 944.39 ontvangen dat besteed zal worden aan het hou den van culturele avonden, de be jaardenzorg, de actie voor het Groe ne Kruisgebouw en voor het 20-ja- rig bestaan in oktober a.s. Mevrouw Broersma deed verder nog enkele mededelingen. Men zal kunnen deelnemen aan de huisvrou- wengymnastiek, terwijl voor het wijkgebouw van het Groene Kruis, waaraan wij reeds meermalen aan dacht besteedden, op 12 februari 'n oliebollenactie zal worden gehouden. Hierna nam de heer Van Meurs uit de Beemster het woord die een causerie hield over Israbl, waarbij 't gesprokene met het vertonen van fraaie dia's werd geïllustreerd. De heer Van Meurs vertelde veel inte ressants over het land van het Oude Volk, veel aspecten en problemen van de Joodse Staat werden door hem belicht. Bij de bestuursverkiezing die in de pauze werd gehouden werden de da mes Delver en Van Dellen gekozen in plaats van de aftredende dames Ruis en Schermer. De scheidende bestuursleden werd dank gebracht voor het vele werk dat zij voor de vereniging hadden gedaan en zij mochten enkele attenties in ant- vangst nemen. Aan het eind van de bijeenkomst dankte de voorzitster de zaalhouder, de heer Swart die per 31 dezer gaat vertrekken, voor de vele goede zor gen die hij steeds aan de vereniging had besteed. Op 24 februari zal in samenwer king met de Holl. Maatschappij voor Landbouw de volgende bijeenkomst worden gehouden. De verkoop van kaarten en zegels op het postkantoor heeft het mooie bedrag opgeleverd van 933.n.l. te Schoorl 751.en te Groet 182. Allen hiervoor hartelijk dank en daarbij nog een extra dankwoord aan alle dames die weer en wind trotseerden en in de drukke maan den november en december telkens zo trouw op hun 'post' waren in het postkantoor. Comtité voor het kind, Schoorl

De Duinstreek | 1966 | | pagina 5