ff ff Gemeenteraad Bergen vergaderde K®!Ü.Dampo GERRITSEN IVOROL Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! Schoorlse drumband bestaat 1 jaar VEILIG 'S-NACHTS NIET EEN BRIL, MAAR DE «JUISTE BRIL KCB met filmavond Burgerlijke stand KLOKKEN Humanistisch Verbond 20 jaar Dammen Agenda Doktersdiensten BP-WiSRMTE Bel 02267-2428 A. ten Bruggencate w Ir if W IrPFfr DONDERDAG 3 FEBRUARI 1966 41e JAARGANG No. 5 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta 50 gram uit verse voorraad f 1,25 Schoorlse Gemeenschap Prins Hendrikkade 11 Broek op Langendijk Weekttod DE DUINSTREEK Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 Schoorl Tel. (02209) 268 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie: Alg. Bank Nederland n.v. Bergen Coop. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen. Abonnementsprijs ƒ6,85 per jaar; ƒ1,75 p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per m.m. Contracten speciale tarieven. Met sneltreinvaart werden de 18 punten van de raadsvergadering er door heen gejaagd, terwijl zo nu en dan de vrolijke noot niet ontbrak. Verschillende stukken grond wer den aan- en verkocht. Dit ontlokte bij mevrouw Zeiler-Kouwenaar de vraag - die haar sterk verontrustte - of de gemeente niet op te snelle wijze haar gronden gaat ver kopen voor bouwterrein en vaak aan niet-Bergenaren. Hoe lang hebben wij nog bouwgrond en hoe lang kun nen we nog huizen bouwen op de beschikbare grond? De huizen in Bergen aan Zee zijn merendeels be stemd voor niet-Bergenaren zodat daar ook geen uitwijkmogelijkheden zijn. We zijn naar schatting over 20 jaar uitgewerkt met bouwgrond, merkte ze tevens op. Burgemeester L. J. de Ruiter vond deze vragen ten aanzien van de verkoop van grond aan Bergenaren bij het Middenblok tegenstrijdig omdat de heer Dinkelberg voorheen gezegd zou hebben dat nu ook eens anderen dan Bergenaren de kans zouden moeten hebben. Ten over vloede deelde hij mede dat juist in plan Noord rekening zou worden ge houden met de wensen van Berge naren, die zoals de heer Zonjee het aanvulde, steeds op de eerste plaats komen. 'Maar', riep toen één van de raads leden, 'wie van ons is nu eigenlijk Bergenaar?' Van het hele college bleken alleen de heren Ploeger en Wittebrood 'rasecht' te zijn en de anderen vroege of late import. De burgemeester meende echter terecht dat we nu allen ingezetenen van Bergen zijn. Hij meende dat het best mogelijk zou kunnen zijn, zon der zich aan voorspellingen te wagen dat Bergen over 20 jaar volledig is volgebouwd. Dan moet er gesaneerd gaan worden. En waarom zouden moderne jonge gezinnen zich niet in de omgeving van Bergen kunnen gaan vestigen. Hij meende dat ves tiging elders niet van essentieel be lang is voor het geluk van de mens. Wethouder Zonjee legde nog eens de nadruk op het feit dat Bergen juist de vestigingen afremt, en zo veel mogelijk Bergenenaren de voor keur geeft. In het wooncomplex van Eura- toom, genaamd 'De negen Nessen' zijn bovendien nog 80 woningen, be staande uit 3-kamerflats met op Amerikaanse leest geschoeide acco- modatie, gereserveerd met huurprij zen die variëren van 250,tot 400,—. Subsidie Oranjevereniging In verband met het huwelijk in het Koninklijk Huis is aan de Oran jevereniging een subsidie verstrekt van 1500, De heer F. Schouten vond dit een bescheiden bedrag, hetgeen de bur gemeester ook beaamde. Hij bracht dank aan de Oranje-vereniging die met de subsidie en een gering kas saldo toch nog een redelijke uiter lijke feestviering en programma weet samen te stellen. Benoeming hoofdleidster T. en O. kleuterschool In de vacature mej. C. A. Hage- doorn is benoemd mevr. E. C. van Kasteel te Alkmaar. Op vragen van de heer Ploeger moest de voorzitter ruiterlijk toege ven dat gebrek aan voldoende acco- modatie oorzaak is geweest dat er voor deze taak zo weinig animo be staat. Voor het jaar 1967 staat een nieuwe school op het programma dat door een speciale bouwmethode dan snel gerealiseerd kan worden. Subsidie Noordhollands Kunstcentrum Alle raadsleden toonden zich spon taan bereid tot de verstrekking van een jaarlijkse subsidie van 2.000,-. De heren F. de Graan, Mr. Sluis en Van Schaik echter met de bepaling dat ook alle andere instanties op overheidsgebied hun in principe toe gezegde beloften zullen na komen. De heer Van Schaik bracht tevens zijn bijzondere dank over aan het bestuur van het KCB voor hun grote activiteit, dat volgens zijn mening meer naar voren zou mogen komen. Ook de heer Sluis sloot zich hierbij aan. De voorzitter wees bovendien nog op het belangeloos particulier initiatief dat hier was ontplooid en bracht dank aan hen die hun tijd en krachten hebben gegeven dit stuk werk uit de grond te krijgen. Meer publiciteit zal het bezoek zeker sti muleren aldus het antwoord aan aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. De filmavond die voor de tweede maal aan de leden van het KCB werd aangeboden werd door ongeveer 300 personen, waarvan een vijfde deel jongeren bezocht. Het program ma was met bijzondere zorg samen gesteld en lag geheel op het gebied van de beeldende kust, literatuur en muziek. De avond werd geopend door Anthonie van Kampen. De eerste flim: 'een zondag op het eiland Grande Jatta' was vervaar digd in verband met de nationale boekenmarkt 1965. Een merkwaar dig en gecompliceerd filmwerk met een simpel gegeven, rijk aan fanta sie, bijzonder grappige en originele fragmenten. Bernard Buffet toonde het werk van de omstreden schilder. Vooral omstreden door zijn copieer-idee van bloemen, planten en dieren. Men zag het scheppen van een stilleven, streek voor streek zorgvuldig tot stand gebracht. Zijn werk is over het algemeen meer in de smaak van het grote publiek dan van zijn colle ga's kunstenaars die meer vrije ex pressie voorstaan. Stuyvesant-collectie. Deze collec tie doeken die verspreid in de siga- rettenfabriek hangt, midden tussen de machineriën en werkende meisjes waren meest abstract. Men liet het werk zien met muzikale omlijsting van Pim Jacobs en zang van Rita Reys. Frans Hals. Een Nederlandse kleu renfilm, zeer goed weergegeven maar van commentaar in gebrekkig Ne derlands voorzien en vrij onsamen hangend. Printmakers. Een film van Ame rikaanse kunstenaars met hun sys temen en technieken van vervaardi ging van meestal moderne en ab stracte kunst. Eskimo artist. Een boeiend Cana dees filmwerk in prachtige kleuren. Een interessante weergave van hun kunstwerken en de vervaardiging er van in wellicht meer traditionele vormgeving. van 24 januari tot 31 januari 1966 GEBOREN: Eduard Dirk, zoon van Jan Amoureus en Jeanette Emmy Jacobs, Nesdijk 21. Herman August, zoon van Johannes Jacobus Noort, en Hendrika van den Bosch, Burg. Lovinklaan 1. Louise Petronella Ca- tharina, dochter van Albertus Fre- derikus van de Kamer en Maria Jo hanna Theresia Bakkum, Sint Adel- bertuslaan 10. Taco Hajo, zoon van Alexander van den Honert en Wil- helmina Aalders, Studler van Surck- laan 6. Eleonora Francisca, dochter van Reiner Dekker en Emma Lief- ting, Kogendijk 20. Juliëtte Janine, dochter van Wilhelmus Leonardus Marie Hanssen en Jenny van Alphen Oude Bergerweg 2. Leendert de Pee, manufacturier, Guurtjeslaan 6 en Rij na Klaver, z. beroep, Ruïnelaan 11. GEHUWD Frans de Hoo, ver koopleider, Alkmaar en Reina Snel, cassiëre, Kruisweg 44. Nieuw adres: Alkmaar OVERLEDEN: Wijpko Wijpkema, oud 47 jaar e.v. N. E. Bijl, Berger- weg 48. Johannes Keetman, oud 80 jaar e/v A. Saai, Breelaan 53. Arie Jongste oud 93 jaar, w/v A. Stuit, Meerweg 2. Adriaan Pieter Blaauw, oud 81 jaar w/v C. IJff, Breelaan 6. OEFENING IN REDDEN VAN DRENKELINGEN Het Roode Kruis gaf onder leiding van Dr. Hodde in de Van Reenen- school aan het Spaanse Pad een in structieavond met een speciaal daar voor geconstrueerde oefenpop, om zoveel mogelijk de mond-op-mond- beademing in de practijk te kunnen benaderen. De belangstelling was bijzonder groot. Men kreeg een duidelijk in zicht hoe men door de patiënt, maar ook zichzelf in een bepaalde houding te brengen, er veel gunstiger resul taten kunnen worden verkregen. OVERNAME WINKELZAAK De heer A. Wittebrood, Jb. Weij and- weg 9 gaat zijn kruidenierszaak overdragen. Na de overdracht die in maart zal plaatsvinden, zal de zaak door de nieuwe eigenaar op de zelfde wijze worden voortgezet. mevrouw Zeiler die meende dat het bezoek 't vorig jaar aan de tentoon stellingszaal was terug gelopen. Óe voorzitter deelde mede dat er naast kritiek ook bemoedigende punten zijn te noemen. Een inwoner van Bergen heeft voor dit doel een bedrag van 10.000,als gift voor het kunstcentrum toegezegd. Men hoopt ook dat kunstenaars buiten Bergen ook komen exposeren en dat andere gemeenten eveneens ruim zullen subsidiëren. De heer Zonjee voegde er aan toe dat men hoopte over 25 jaar het ge bouw geheel in handen van het kunstcentrum te zien. A.s. zondag, 6 februari komen le den en belangstellenden van het Humanistisch Verbond weer bijeen. Evenals vorige malen in restaurant 'De Oude Prins' naast de Ruïne te Bergen. Deze bijeenkomst is om 2 redenen belangrijk en interessant. U ziet het al hierboven. We her denken dezer dagen het 4e lustrum van ons Humanistisch Verbond. Met weinigen begonnen is het nu een vereniging van 15.000 leden met een grote aktiviteit op velerlei terreinen met gezag en invloed bij vele instan ties, metMet toch nog veel te weinig leden Het is nl. zo, dat de strijd om er kenning wel bijna als beëindigd be schouwd mag worden. Het Huma nisme heeft in Nederland een ge stalte, een stem gekregen. Een stem waarmee men het eens is of niet, maar naar wie vriend en vijand luis tert. Mgar er zijn er nog te veel, eigen lijk toch ook geestverwanten, die verstek laten gaan, die onverschillig terzijde blijven staan, die het Huma nistisch Verbond niet kennen en niet weten wat het voor de behar tiging van de belangen van buiten kerkelijken en voor hun vertegen woordiging zo al doet. De komende strijd, een veel moei lijker, zal gaan om erkenning te vin den bij die reusachtige massa van onkerkelijken, waarvan zeer velen immers, wat denken en voelen be treft, in het Humanistisch Verbond thuis horen. De spreker van a.s. zondagmorgen is dr. J. P. van Praag, sinds kort professor in de Humanistiek te Lei den. Velen zullen hem reeds ken nen van de radio en t.v., maar de kans niet willen verzuimen om prof. Van Praag te ontmoeten. Dr. Van Praag is nl. een van die weinigen, misschien mogen we zeggen de op richter en vanaf het begin, 20 jaar geleden - de voorzitter van het Hu manistisch Verbond. (Zie verder advertentie in dit nummer van De Duinstreek). BERGEN MOET HELAAS DEGRADEREN Het is de damclub Bergen in de laatste wedstrijd niet gelukt de de gradatie te ontlopen In de uitwed strijd (met drie invallers) tegen Krommenie kwam het tot een 15-5 nederlaag. De reservespeler J. Bliekendaal haalde nog winst uit zijn partij, ter wijl op verrassende wijze de 71-ja- rige J. de Moor zelfs nog remise wist te bereiken. P. Mienes en C. Tromp behaalden beide een punt. De stem ming bleef echter uitstekend en men zal zeker trachten om het volgend jaar het verloren terrein te herwin nen. De uitslagen luiden als volgt J. G. Genke - W. van Hattum 2-0 P. Groot - H. Kruisinga 2-0 Holtrop - P. Mienes 1-1 D. Stroo - D. Buisman 2-0 G. Huisman - J. de Rover 2-0 K. Brasser - P. Bood 2-0 G. Albert - C. Tromp 1-1 H. Bone - J. Bliekendaal 0-2 B. Kooij - J. de Moor 1-1 Rouwendaal - G. Roosloot 2-0 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN in het tijdvak van 9 januari tot en met 16 januari 1966 GEVONDEN: Ovaal nummerbord 286 Z 7682; meisjesfiets; paar zwar te nappa dameshandschoen; bont keukengordijn; kinderportemonnee inhoud 1,één zwarte lange da meshandschoen, rood plastic porte monnee; twee grammofoonplaten; klein bruin hondje; bruine kinder portemonnee met ritssluiting, witte geit met rode halsband. VERLOREN: Zw°rt leren portefeuil le inhoud 2 bankbiljetten van 10,-; bos sleutels; portemonnee inhoud 15 gulden; bruin etui met sleutels, rechter bruine herenhandschoen, kinderschaats friese-doorloper; gr. bontmuts; zwart paar nylon wanten; grijs suede herenhandschoen; bank biljet 10.jonge donkere boxer hond witte tenen; zw. portefeuille met rijbewijs inhoud 2.50. ONDERLING VEEFONDS HAD GUNSTIG JAAR Het onderlinge veefonds, opgericht met het doel om bij sterfgevallen van het vee de financiële gevolgen daar van zo gunstig mogelijk op te vangen hield in het Berger Veerhuis zijn jaarlijkse vergadering. De verliezen aan vee waren in het afgelopen jaar niet groot geweest zodat de omslagregeling op het zelfde percentage gehandhaafd kon blijven. De uitgaven van schaderegelingen waren zelfs iets minder geweest. Ook nu weer ontving elk lid dat op de vergadering aanwezig was zijn traditionele presentiegeld in de vorm van een harde gulden waar mede het bestuur toch weet te berei ken dat er een groot aantal leden aanwezig waren. Er waren acht koeien en twee kalveren waarvoor schadevergoeding werd uitgekeerd, ten bedrage van 5.550,73. De ontvangsten bedroegen 7.109,23 zodat een voordelig saldo werd geboekt van 1.558,50. De om slagregeling bedroeg 8 maal een pro cent en 4 maal een half procent. Volgens het reglement trad het bestuur in zijn geheel af maar stel de zich herkiesbaar. Met algemene stemmen werd het bestuur volledig herkozen. Omdat het ongebruikelijk is dat een bestuur periodiek in zijn geheel aftreedt, zal volgend jaar een wijziging in de statuten worden aangebracht. Nog geen gebeurtenis om festivi teiten te houden, bestuursleden te huldigen en wat dies meer zij. Maar toch heeft de drumband in haar nog zeer prille bestaan reeds verschillen de malen luidruchtig van zich doen spreken. De band werd opgericht door de heren Koomen en Kater. De heer Koomen kwam via het bestuur van de Bergense fanfare in contact met de heer Groen die bereid werd ge vonden de leiding van de Schoorlse drumband op zich te nemen. De eer ste oefenavond vond plaats op 19 februari van het vorig jaar met 32 leden. Maar er bleek al spoedig dat het aantal trommels te klein was om een band op te richten. Van een drumband in Amsterdam werden 'n aantal tweedehands trommels over genomen, zodat de vereniging nu be schikt over ca. 32 marstrommels en een overslagtrom. Het lag eerst in de bedoeling om de band voor Koninginnedag 1965 over te dragen aan het fanfarecorps 'De Vriendschap' maar van de zij de van de fanfare werd de band ge adviseerd zelfstandig en onder eigen naam door te gaan. U heeft de resultaten van de op leiding van de heer Groen kunnen aanschouwen op Bevrijdingsdag en Koninginnedag terwijl de band op 22 augustus deelnam aan een concours te Egmond aan Zee waar zij een eerste prijs behaalde in de vierde afdeling. Vol lof is men over de pres taties van de instructeur, de heer Groen omdat deze in zeer korte tijd een volwaardige drumband op de weg heeft weten te brengen. Door de gemeente Schoorl werd de vereniging een subsidie van 200 toegekend wat een mooi resultaat was. Men heeft het voornemen om binnen korte tijd over te gaan tot IEDERE VRIJDAGMIDDAG van half vier tot half vijr in het oude Raadhuis te Schoorl biblio theek Algemeen Welzijn. VRIJDAG 4 FEBRUARI Klaverjasdrive bij Slijkerman ge organiseerd door de Duintreffers, aanvang 8 uur. VOOR BERGEN Dr. J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2 Telefoon 2027 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288 de aanschaf van nieuwe instrumen ten, n.l. 2 paukentrommen, 8 trom petten en 3 xylofoons. Ook wil men de band in een uniform steken, waarmee de band goed voor de dag kan komen. Het wordt een uniform van eerste kwaliteit en zal geheel zijn aangepast aan Schoorl, zo ver telde men ons, verder wilde men nog niets loslaten. Maar met de aan schaffing van de instrumenten en dê uniformen is een bedrag gemoeid van 10.000,en om deze uitgaaf te kunnen doen zullen er enkele ac ties worden gevoerd. Momenteel is men bezig met een brieven- en do nateursactie terwijl er twee loterijen zullen worden gehouden. Het concours zal worden gehouden op 26 juni a.s. op het vietbalveld aan de Molenweg. Voor deelname hieraan hebben zich reeds een vier tal drumbands opgegegeven, waar onder de ook hier bekende Amster damse band 'Arti et Amivitiae'. Ook zal door de leden een lompen en oud papieractie worden gevoerd. Het realiseren van deze plannen ver eiste uitbreiding van het bestuur, ook al omdat de drumband in de toekomst een soort bedrijf zal wor den waarin forse bedragen zullen omgaan. Het bestuur is nu als volg samen gesteld N. J. Koomen, voorzitter C. A. Kater, secretaris P. Beeldman, penningmeester N. Hazebelt, 2e peningmeester G. Kooy, algemeen leider en instrumentenbeheerder P. Kootstra, algemen leider P. Roos, algemeen lid Er zal verder door de vereniging worden getracht om met de plaatse lijke verenigingen zoals de beide VVV's en het Oranjecomité tot een goede samenwerking te komen. Enkele leden van het bestuur van de drumband zijn tevens lid van het Oranjecomité maar men heeft hier mee geen binding, zo werd van de zijde van het bestuur uitdrukkelijk gesteld. In Austerlitz zal men voorts deel nemen aan het zg. Uni-concours dat op Hemelvaartsdag zal worden ge houden. Men hoopt te kunnen uitko men in de eerste afdeling. Van de hierboven geschetste plannen heeft onze drumband de steun nodig van alle bewoners van Schoorl en het is te hopen dat men voor de nog jon ge vereniging gul in de beurs tast als hierom wordt gevraagd. Tot slot nog een opmerking. Zoals u hierboven heeft gelezen wordt 't concours gehouden op 26 juni. Ho pelijk is dan de Sportlaen waarop gedefileerd zal worden voor het ge bruik gereed. Mogen we namens de drumband hierbij een beroep doen op de me de uitvoering van dit pro ject belaste personen ER KAN U NIETS OVERKOMEN ALS UW HAARD BRANDT. DUS OVERDAG VEILIG VEILIG WARMTE

De Duinstreek | 1966 | | pagina 1