54 90 65 99 99 59 81 65 2.95 27 52 Spaghetti Varkenslever 158 Tweelingrol «r Biscuits 1.- Lever 2.18 2.48 Gerda's eigen weg REKEN NA! 7a 36 Schouder-Karbonade Rib-Karbonade Kaas-Karbonade 11 89 69 66 12 65 Appelmoes 1/1 bük 1.- 35 I!5 16 Pindakaas pot 23 65 6 1.- 19 70 5 Haarlak iBoz. 1.- Mosterd pot 32 5 56 4 VOORBEELD Cacao-extra 250 9ram 122 Slasaus 1/2 ties 395 Heinz Gebraden Gehakt Kapucijners AH-Bier Pils Abrikozenjam AH-Afwasmiddel AH-Moffiemelk Totale besparing f. 2.90 Dat is ruim 22 0/o 'oelhuisboter Margarine Cream Crackers Grapefruits A Bloedsinaasappelen 2 198 Golden Delicious Q@ Ballen Gehakt Eierkoeken Ludische vorming Filmavond Amaco 450.000 huisvrouwen - dat leert de ervaring - profiteren elke week van Albert Heijn's maximum kwaliteit en minimum prijzen. Ook deze week kunnen zij samen weer een fors bedrag ver dienen: f 1.305.000.- Doe als zij, vergelijk, reken na, verdien! Kom ook naar Albert Heijn! merk artikel Albert Heijn merk Prijs verschil ,55 CUStard 400 gram Wrijfwas doos 140 gram Azijn literfles met gehaktballetjes in tomatensaus fors blik 425 gram NU 250 gram NU om tg, koken of te bakken medium dry per fles mm 9 L zaterdag samen 500 gram pakje 19^ Weekaanbieding NU "SuperMart Weekaanbiedingen Maximum kwaliteit Minimum prijs ZONDAG 6 FEBRUARI V.V. SCHOORL 15 door HENK VAN HEESWIJK 'Ze lijken wel gek. Dat kan op een boerderij toch niet an ders? Je kunt toch moeilijk vrijdagsavonds tegen de koeien zeggen: Aju, hou het nu maar in tot maandagmorgen? Het meisje schoot in een lach. 'Die stomme dieren.... Nee, jongen, maak jij je maar geen zorgen. Wanneer heb je je lan ge weekeinde weer?' 'Over veertien dagen. Van vrijdagavond acht uur tot maan dagmiddag half drie.' 'Mooi. Wat denk je ervan, als ik je zaterdagmiddag ophaal? Bij jou thuis? Kan ik ook kennis maken met jouw vader en moeder?' Hij schudde beslist zijn hoofd. 'Nee, eerst jouw ouders, dat hoort zo. Dan kunnen we desnoods zondag wel naar ons toe.' 'Zo je wilt, jongen. We houden het dus op die zaterdagmid dag. Laten we zeggen: half vier in de stad, bij de Molen. Te gen de tijd, dat we thuis komen, heeft vader zijn middagdutje wel uit. Dan zal ik jou volgens de regelen der kunst voorstel len.' Hij trok haar dicht naar zich toe en zijn lippen beroerden de hare. 'Als wat, snoepie?' Ze legde haar hoofd tegen zijn schouders en antwoordde zacht: 'Als mijn aanstaande man, Arie.' 'Het klinkt geweldig, maar dat mag je niet doen. Ik weet wel, hoe het hoort, dus zal ik formeel om toestemming moe ten vragen. Je stelt me voor als je vriend.' 'Aba, dat klinkt zo gewoon.' 'Je vader zal best begrijpen, dat ik meer voor je beteken dan een vriend.' 'Als vader het vraagt, Arie.... of je op de boerderij wilt komen, doe je het dan?' 'Ik neem meteen mijn ontslag bij de tram, wat dacht je Ja, ik zal daar de gelegenheid om iedere dag in je onmiddellij ke nabijheid te zijn, niet met beide handen aanpakken. Zie je me voor zo stom aan?' 'Ik kan je alleen maar voelen, want het is donker. Maar ik zal erg trots zijn op mijn jongen, dat weet ik nu al, Arie....' Veertien dagen later, na het eten, toen de knechts alweer naar buiten waren gegaan, zei Gerda, terwijl ze de vaat op het aanrecht zette: 'Ik kom vanmiddag mijn jongen voorstellen, als u het goed vindt. We houden van elkaar en willen trouwend Van 't Grashek, die juist zijn bril had opgezet om de krant te gaan lezen, legde hem weer neer en keek zijn dochter met grote ogen aan. Aan de andere kant van de tafel was het de moeder, die haar dochter onderzoekend bezag, Gerda leunde met haar rug tegen het aanrecht en wachtte af, hoe haar ouders zouden reageren. De boer knikte bedachtzaam. 'Zo, dus het is zover. Wel, je doet er goed aan, dat je hem hierheen brengt. Moeder en ik willen wel eens met hem kennismaken. Wie is het?' Het meisje lachte en -liet twee rijen parelende tanden zien. 'Mag ik dat als een verrassing houden? Hij is knap, lief keu rig, kortom een jongen, waarmee ik me kan vertonen. Rustig, beschaafd en één jaar ouder dan ik.' Van 't Grashek begon te glimlachen. 'Dat klinkt allemaal heel aardig. Nog meer bijzonderheden? Hoe lang ga je al met hem?' Gerda dacht even na en keek schalks van haar vader naar haar moeder. 'We kennen elkaar al enige maanden. Hij is een boerenzoon, maar woont niet meer in Nijloo. En meer zeg ik niet, anders is de aardigheid er af. Hoe laat mogen we komen? Als vader zijn dutje uit heeft?' De oudere mensen keken elkaar aan. 'Wat denkt moeder er van? Een uur of half vier?' De boerin knikte. 'Ik vind het best.' Van 't Grashek keek voor zich op het tafelblad. 'Zo, een boerenzoon. Dat doet me in ieder geval genoegen. Ik was al bang, dat je vandaag of morgen met een kantoorklerk of iets dergelijks op de boerderij zou komen.' 'Hoe komt u daarbij?' 'Ja, kind, Nijloo is niet zo groot en als jij al enige maanden omgang met hem hebt, dan zul je wel eens met hem door de stad gelopen hebben. Of gefietst.' 'Dus u wist er al wat van?' 'Och, weten.van horen zeggen, anders niet. Maar moeder en ik dachten: Als Gerda het tijd acht, zal ze vanzelf wel met j hem voor de dag komen. Daarom hebben we maar rustig af- gewacht, zie je?' 'Dat vind ik lief van jullie', antwoordde Gerda spontaan. En meteen liep ze naar de twee mensen, ging op de tafelrand zit ten en sloeg haar beide armen om haar vader en moeder heen. 'Ik houd veel van hem en hij is ook lief voor mij. Als hij vanmiddag komt.... wilt u dan ook een beetje aardig tegen hem zijn? Hij ziet er een klein beetje tegenop, ziet p?' 'Heb je me dan zo zwart gemaakt?' vroeg de boer lachend, j Ze trok hem naar zich toe en kuste hem op zijn wang. 'Dat weet u wel beter. Maar u bent nu eenmaal de grote boer van 'De Peppelhorst', ziet u?' Hij zette zijn bril weer op en pakte zijn krant. 'We zullen proberen rustig af te wachten, wat jij, moeder? En zo, onze dochter heeft waarschijnlijk de man harer keuze gevonden. Dat houdt tevens in, dat wij oud worden, moeder. Zo gaat het in het leven.' Zie wat n, huisvrouwen, deze week weer kunt besparen: L 1.305.000.-! Zie hoeveel u alleen al op dit lijstje verdient, nog afgezien van de besparing op alle andere artikelen in deze advertentie I UPRRPI 11/ I Dit zijn artikelen van LlXULLBJlX vergelijkbare kwali teit, berekend naar gelijk gewicht, respec tievelijk inhoud, met de daarbij behorende, normale prijzen, géén speciale aanbiedingen. Landelijk BlSCUltS rol 215 gram ALBERT HEIJN MERK: PETIT BEURRE ALBERT HEIJN MERK: ZILVERMERK fframbozen/bessen dam huishoud I pot Calif. Pruimen KR UIT ONZE SLAGERIJ In de AH-SuperMarts en in enkele AH-Zetlbedieningszaken Sherry Pale 150 gram 1/1 blik fles 300 cc. 4^5 huishoud I pot flacon 9BC dubbele inhoud 1/2 literfles W NIEUW! CRACKA Zilvervloot pakje pak 23 stuks Nu tijdelijke aanbieding Zilvermerk Cacao 250 gram 75 ct. Deze fruitprijzen gelden t/m zaterdag in de AH-SuperMarts en in een groot aantal AH-Zelf bedieningszaken De echte Jaffa's! TE voor Ür KII.O 1.18KILO A. Fijne handappel±1 KII.O Onvoorwaardelijke Kwaliteitsgarantie. Wanneer u enig bij AH gekocht artikel niet élke cent waard acht die u er voor hebt betaald, dan geeft Albert Heijn u het volle bedrag j. Prompt... zonder enige bedenking *Weekaanbiedingen gelden tjm woensdag 9 februari 100 GRAM Vers vlees alleen in de AH-SuperMarts en in enkele AH-Zelfbedieningszaken. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 5 februari) 55 500 gram 500 gram 500 gram r (gesneden) RedDart wis 1/1 blik Nu ln jus blik 4 stuks doos 18 stuks NU Albert HeijnJ Een AH-SuperMart is een zelfbedieningszaak waar behalve kruidenierswaren minstens ook groente en vers vlees wordt verkocht. FILMVORMING. De film staat volop in de belangstelling. Leraren, jeugd leiders, kortom wie niet, worden haast dagelijks geconfronteerd met gesprekken, die door het zien van bepaalde programma's ontstaan. Er is echter weinig gelegenheid voor nadere bezinning en informatie. In samenwerking met het Instituut Film en Jeugd te Amsterdam en het bureau jeugdzaken <van de Gem. Alkmaar organiseert het Kadercen trum Ludische Vorming daarom een cursus filmvorming op: 21, 28 febr., 7, 14, 21 en 28 maart. Tijdens de cur sus, die vooral het karakter van een werkgroep zal aannemen worden o.a. de volgende onderwerpen behan deld: de benadering van de film; de speelfilm; televisie en samenleving en film- televisievorming. Het ge heel wordt geïllustreerd met films en filmfragmenten, die uitvoerig worden besproken. De kosten van deelname aan deze cursus bedragen 15,—. WOORD EN WEDERWOORD. Het is duidelijk dat bij een aantal men sen de behoefte bestaat om zich naast andere activiteiten vooral ook met het woord bezig te houden. In alle contacten met anderen speelt dit een grote rol. Om meer souplesse te verwerven bij het hanteren hier van vormen wij nu een werkgroep die zich o.l.v. een 3-tal deskundigen, 10 avonden zal wijden aan het woord en wederwoord. De cursus zal star ten op 15 februari, kosten 25, FOTOGRAFIE. Het rijk der fota- grafie is voor vele mensen een boeiend onderwerp om mee bezig te zijn. Om in de geheimen hiervan ingewijd te worden starten wij op 15 februari met een cursus van zes avonden. Enkele onderwerpen die behandeld zullen worden zijn: ken nis van camera's; het oog van de camera; ontwikkelen van een film; vergroten; beeldopbouw enz. Kos ten van deze cursus bedragen 15,-. Opgave voor deze cursussen kunt u doen bij: Kadercentrum Ludische Vorming, Culturele Raad Noordhol land, Bergen-Nh., (02208) 3943 Schoorl 2 - LSVV 4, 2.30 uur Schoorl 3 - St. Adelbert 4, 12 uur Jun.: Alkm. Boys 3 - Schoorl, 10 uur Asp. Hollandia T - Schoorl a, 2.30 uur Sint Boys - Schoorl b, 10 uur Jun.: B. de Boer, H. Zuidema, S. Bredewout, B. Minkema, W. Nieuw- land, P. A. Hooiveld, W. Half, P. Medendorp, R. Bakker, KL Half, K. Hooiveld. Res.: KL Medema, S. Duin Vertrek 9 uur per brommer of fiets. Leider: K. Visser. Asp. a: K. Koel, B. Butter, Th. Schotvanger, H. Hoogvorst, Jb. Mereboer, S. Koostra, H. Hooiveld, B. Medema, T. Teuwisse, F. Half, M. Snip. Vertrek 1.30 uur per auto. Leider: P. Ivangh. Asp. b: J. Ens, J. de Vet, F. Boots- ma, J. Ivangh, A. IJssels, Vriesman, N. Mooi, P. Roos, R. May, R. Hooier G. Waal. Res. J. Rotteveel. Leider: C. Waal. Vertrek 9 uur per auto. Zoals u ongetwijfeld bekend zal zijn, is bij Camperduin met succes naar gas geboord door de Amoco. Op uitnodiging van het gemeen tebestuur gaven enkele personeels leden van deze maatschappij vorige week woensdag een filmavond in de zaal van De Roode Leeuw. De be langstelling voor dit evenement was zeer groot, de talrijke aanwezigen konden nauwelijks een stoel bemach tigen. Na het welkomstwoord van bur gemeester Bergh vertelde de heer Steketee van de maatschappij dat er in Noordholland 7 boringen heb ben plaatsgevonden. De boring bij Camperduin was succesvol hoewel er niet over de grootte van de gas bel werd gesproken. De heer Borger gaf hierna een overzicht van het ontstaan van de olielagen in de grond. Deze lagen vin den hun oorsprong zo'n 4 miljard jaar geleden, toen de aarde nog voortdurend in beweging was en overstromingen, perioden van droog te, regen- en hittegolven elkaar re gelmatig afwisselden. De diepte waarop gas- of olie aanwezig is kan sterk verschillen en voor de opsporing hiervan maakt men na een geografisch onderzoek gebruik van dynamiet. Dit wordt tot ontploffing gebracht, het aantal trillingen waarmee de voortplanting van de explosie gepaard gaan, wor den geregistreerd en nu weet men ongeveer waar zich het zwarte goud bevindt. Overigens is in Nederland 1 op de 2 boringen succesvol, elders op de wereld is deze verhouding on geveer 1 :10. Als men ongeveer weet waar zich de bodemschatten ophouden worden proefboringen verricht die veel geld kosten en dikwijls op een volslagen mislukking uitlopen. Nederland vormt hierop wel een gunstige uit zondering, dunkt ons. Hierna werden enkele films ver toond die een goed beeld gaven van het harde leven van de olieboorders in Canada en Australië. In de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen die uiteraard met de nodige reserve door de heren van de Anamco werden beantwoord want de concurrentie tussen de maatschappijen is groot. Na de pauze werden nog enkele films vertoond. De burgemeester dankte de heren hartelijk voor hun interessante en leerzame avond. 'Het is zowel voor u als voor ons te hopen', zei de heer Bergh, 'dat u de aangevraagde con cessie krijgt. Voor ons zal het wel de nodige reuring met zich meebren gen, maar we moeten het allebei af wachten.' De heer Bergh bood hierna een trommel 'Schoorlse Duintjes' aan de drie heren die de avond hadden verzorgd waarna te kwart voor elf de avond werd gesloten. SCAPINO-BALLET OP 30 APRIL NAAR SCHOORL Optreden thans definitief Het Oranjecomité dat dezer da gen ter vergadering bijeen was, heeft van het gemeentebestuur een ver zoek ontvangen tot organisatie van de plaatselijke inzamelingsactie voor het huwelijksgeschenk prinses Bea trix en Claus von Amsberg. Voorts verzocht men het comité om de vie ring van de 10e maart in de ge meente te verzorgen. In verband met de verdeeldheid van meningen over het betreffende huwelijk vond het comité het bijzonder moeilijk om een inzamelingsactie te organiseren. Ook al omdat een collecte voor het ge schenk wel eens nadelig zou kunnen zijn voor de te houden collecte t.g.v. Koninginnedag. Het Oranjecomité ziet de verzorging van de festivitei ten op deze dag als hoofddoel. Er werd besloten om de door het ge meentebestuur gevraagde medewer king te verlenen en wel op de vol gende wijze: In de week van 14 t.m. 19 februari zal huis aan huis een stencil worden verspreid met het verzoek te willen bijdragen in de kosten van het huwelijksgeschenk. Voorts zal daarin worden bekend gemaakt op welke wijze het geld kan worden gestort, waartoe op de Raiffeisenbank en de Boerenleenban ken een rekening zal worden geo pend. Op zaterdag 19 februari wor den op meerdere plaatsen, bijv. bij benzinestations collectebussen ge plaatst waarin men zijn bijdrage kan deponeren. Verder achtte men het organiseren van festiviteiten in de openlucht op de 10e maart niet wel mogelijk om dat het dan nog te koud is om fes tiviteiten buiten te doen plaatsvin den. Ook verwacht men dat de be volking de gebeurtenissen rond het huwelijk wel op de televisie zal volgen terwijl er ook geen geld be schikbaar is voor het vieren van eventuele feesten. Als er subsidie zal worden gegeven zal voor de jeugd op twee plaatsen een filmmiddag worden georganiseerd. Het houden van een inzamelingsactie voor de viering van de huwelijksdag achtte het Oranjecomité onjuist. Wel zal op de avond van de 10e maart in De Rustende Jager een Oranjebal worden gehouden. SCHOORL-BERGEN 54e keer Het was weer bijzonder spannend in de jaarlijkse billart-ontmoeting De eerste helft van de partijen wer den gespeeld in Schoorl in hotel De Roode Leeuw, waar de fam. Tim merman ons allen weer op prima wijze heeft ontvangen. Door het heen gaan van de heer Feld (wij zul len hem nog lang in ons team blij ven gedenken) zal de heer Buisman trachten hem op waardige wijze te vervangenj Vermeldingswaardig is het nog altijd sterke handspel van D. Duin, ondanks zijn hoge leeftijd, de Bergenaren hebben dat menig maal ondervonden. Er zijn in de eerste ronde 19 par tijen gespeeld, van de 36 te verspe len partijen, er werden door Schoorl 8 en door Bergen 11 partijen ge wonnen, dus een voorsprong van 6 punten voor Bergen. Op 6 februari moet Schoorl naar Bergen en wel naar De Oude Prins, voor de laatste 17 partijen. De wedstrijdleider

De Duinstreek | 1966 | | pagina 2