Hleekitttd Raadsvergadering Bergen GERRITSEN Radio Muelink Boorsma - textiel plezierr.it met met veel agendapunten BEDDEN? DEKENS? DORRESTEIJN! Kristal met zilver Doe het zelf! Philips TV titzianf798,- f 15,- Agressief Agenda Doktersdiensten Burgerlijke stand DONDERDAG 31 MAART 1966 41c JAARGANG No. 13 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden De Keukenhof Concert 'KOOR VERENIGING BERGEN' Binnenkort 1ste en 2de programma kijken via WIERINGEN. Zorg dat uw TV-toestel in orde is incl. 15 meter kabel Ook voor uw RADIO en TV Bekende Bergenaar overleden Uitbreiding wassalon Atlanta Opening cafetaria Vermeulen Triumph-lnternationaal Nieuw, opzienbarend Elasti-Star Be-Ha's - wit en zwart Lang model Triumph kleedt U beter Kies BETERE textiel: Bijeenkomst ANDO EUROPEES BUREAU VOOR VOLKSONTWIKKELING Meeting Europe 1966 Schoorlse Gemeenschap dit nummer bestaat uit 8 pagina's ..DE DUINSTREEK" Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. G. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Abonnementsprijs ƒ6,85 per jaar; ƒ1,75 p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Voor de raadsvergadering die van avond om 8 uur plaats vindt, geven we hier een aantal van de belang rijkste agendapunten weer. Geluidshinder door voertuigen en brommers Het zal in de toekomst niet meer toegestaan zijn op of aan de weg motoren in werking te hebben, an ders dan bedoeld voor het wegrijden van het voertuig noodzakelijk is. Het hinderlijk rond rijden is eveneens verboden. Voorts is het verboden om bedrijfsvoertuigen van een zodanige grootte, dat het geacht kan worden hinderlijk te zijn voor zijn omgeving op de weg te laten staan met het ka rakter de weg te gebruiken als berg plaats. Aanschaffing kaartenlift Voor de bevolkingsadministratie die zich steeds meer uitbreid zou men een aantal kasten moeten toe voegen. De ruimte hiervoor is echter te klein of men zou kostbare voor zieningen moeten treffen. Door de aanschaf van een kaartenlift kan dit op een beperkte ruimte gebeuren. Deze lift kan 45.000 kaarten bevat ten. Gezien de termijn van afschrij vingskosten schat men de jaarlijkse toename van het aantal inwoners op 3000 per jaar. Vergoeding vrijwillige brandweer Gezien de belangrijke diensten die de vrijwillige brandweer in dienst van de gemeenschap verricht, wordt voorgesteld de vergoeding voor oe fenuren en voor de uren waarbij loon wordt gederft, te stellen op 2,- per uur. Voorheen werd voor een oefenuur 1,- en voor brandbestrij- dingsuren 2,- betaald. Verlichting Plein De verlichting op het Plein vol doet niet meer aan de gestelde eisen vooral omdat ze niet passen in de sfeer van de dorpskom. De 24 licht masten zullen worden vervangen door 25 lichtmasten met een hoogte van 4,6 meter. De totale kosten zul len 11.2000,- bedragen. Geluidsinstallatie op het strand De stormen van de afgelopen win ter die grote brokken van de kust strook weg sleurde, heeft aan de vaste onderdelen van de geluidsin- stallatie op het strand grote vernie lingen aangericht. Grondkabel en gegalvaniseerde pijpen zijn afgebroken of verdwe nen. Om toekomstige vernielingen in de toekomst te vermijden zal men nu langs de Boulevard een kabel verbinding maken met afzonderlij ke aftakkingen naar het strand. Het Roode Kruis heeft reeds verzocht om het gehele strand van een geluids installatie te voorzien. Het aantal luidsprekers zou dan moeten worden verdubbeld en worden gebracht van 7 op 14 stuks, over een lengte van ongeveer 900 m. De totale kosten worden geraamd op 11.000,-. Natuurlijk Verkoop bouwterreinen Aan de Boterbloemweg in het plan Nesdijk zullen twee bouwter reinen worden verkocht voor de prijs van ongeveer 30,- per m2. In het zelfde plan een terrein te verko pen aan het Bouwfonds Nederland se gemeenten voor de bouw van 10 bungalows voor de prijs van 29,- per m2. Eveneens in hetzelfde gebied werd een partieel uitbreidingsplan vast gesteld omsloten door verschillende wegen en groot ongeveer 6000 m2. Hier kunnen in de toekomst 10 bun galows worden gebouwd. Ridderstr./Oudegracht I ALKMAAR, tel. 13013 Subsidie voor jongeren Kapelaan J. Hoevenaars heeft n subsidie ingediend ten behoeve van de 'Berger Instuif voor Jongeren' die 70 leden telt. De vereniging stelt hen in staat verantwoorde ontspanning te zoeken in de vorm van gezelschapsspelen en het maken van excursies. De ge vraagde subsidie bedraagt 250,-. Verkoop boerderij De boerderij, Oostendijk 1, door de gemeente destijds aangekocht, zal op voorstel van B. en W. worden verkocht. Het was destijds de be doeling om hier een zuiveringsin stallatie voor het riool te bouwen. Deze plannen zijn inmiddels gewij zigd, door aansluiting op Alkmaar. Verkocht zal worden een boerde rij met schuur, gierkelder, mest- plaats en groot ongeveer 10.000 m2. De boerderij en grond zal tesamen voor de luttele prijs van 52.000,— worden verkocht onder het enige be ding dat niets van de boerderij en omgeving zal mogen worden veran derd dan zonder toestemming van de gemeente. Op zaterdag 30 april zal, naar we hopen, weer een tocht vanuit Schoorl Groet en Bergen worden gehouden naar de Keukenhof. Hiermee zal dan een jarenlange traditie worden her steld. 's Morgens om ongeveer acht uur vangt de tocht aan via Kraantje Lek en de bollenvelden, om dan ongeveer half elf aan de Keukenhof te arri veren. Daar is men vrij om zelf te gaan, waar en zoals men wil. Om drie uur, als de grootste drukte komt vertrekken we weer naar Bergen, waar we dus vroegtijdig weer aan komen. Belangstellenden kunnen zich op geven bij De Haan's Boekhandel of bij de heer B. Schuil, Buerweg 9, telefoon 2086. Ook voor bejaarden is dit een unieke gelegenheid om in alle rust de bloemenweelde van de Keukenhof te zien. De Koor Vereniging 'Bergen', di rigent Oeb Bootsma geeft op 1 april a.s. een concert in De Rustende Jager te Bergen, aanvang 20.00 uur, waaraan medewerken als solisten Jeanne Hendriks-v. d. Winkel, so praan; Peter de Vos, bas. Aan de vleugel en clavecimbel, Liesbeth Meyer. Tevens verzorgt een instru mentaal kwartet de begeleiding. Ver der wordt medewerking verleend door de gemengde zangvereniging 'Daniël de Lange' te Koog aan de Zaan. Dit koor staat onder leiding van Nic. Grandiek met als instru mentale begeleiding, fluit bas, drums en piano-electronisch orgel. Het programma is zeer gevarieerd, dus voor elk wat wils. Het entree bedraagt 2,50, voor bejaarden en scholieren wordt een ruime reduk- tie gegeven van 1,50, deze groepen betalen dus 1,—. Bovendien wor den zij, die moeilijk ter been zijn en toch dit concert willen bij wonen, gratis van huis gehaald en weer thuis gebracht per luxe auto. Wil len diegenen dan wel even naam en adres opgeven aan onderstaande adressen Mevrouw T. Daatselaar, Molenstraat 1, telefoon 3717 De heer A. Voorthuis, Pr. Bernhardlaan 18, telefoon 2701 Mevrouw J. Schutte-Dunk, Berkenlaan 14a Zang- en muzjekliefhebbers(sters), graag ontvangen wij u vrijdag 1 april a.s. in De Rustende Jager. Een goede en genotvolle avond staat U te wachten. Na afloop van het con cert kunt u nog enige uren gezellig dansen onder leiding en muziek van duo v. d. Haak uit Alkmaar. De programma tevens plaats bewijs verkoop loopt snel, voor ziet u zich dan ook zo snel mogelijk van 'n entreebewijs, zolang de voor raad strekt 's avonds aan de zaal. Wilt u zingen, zing dan mee in de Koor Vereniging 'Bergen' onderzeer bekwame leiding van dirigent Oeb Bootsma. Repetitieavond: Maandags van 20-22 uur in de ULO-school aan de Beemsterlaan. Secretariaat Ber kenlaan 14a. 2de programma inbouwen alle merken T.V. vanaf 80,- catalogusprijs 998,- 59 cm serie 66/67 INRUIL TOT 400,- Complete antenne met Wisa matr. en coax kabel Bij aankoop van een Converter ƒ98,-, 2de program ma antenne voor LAANWEG 32 - SCHOORL - TELEFOON 721 Zaterdagavond is in zijn woning Nesdijk 47 (Oldenhove) na een langdurig ziekbed overleden op 77- jarige leeftijd, de heer P. Hopman. De heer Hopman ging reeds op 11- jarige leeftijd in het zakenleven door met kleingoed uit het textiel- vak er op uit te trekken om zelfs in Egmond aan Zee zijn waren aan de man te brengen. Hij trok er toen op uit met de hondenkar. Op 28-ja- rige leeftijd opende hij een zaak in de Kleine Dorpsstraat 9 waar nu W. Schotten is gevestigd. In de Kleine Dorpsstraat bleek de zaak al heel spoedig te klein te zijn en betrok hij het pand Dorpsstraat 14 en begon in manufacturen en speelgoederen. Dil werd toen de eerste mooie zaak in Bergen genoemd. In 1921 kocht hij de oude smidse in de Kerkstraat, toen voorzien van een travaille. Deze moest helaas ver dwijnen voor het verkeer en werd zeer betreurd door de schoonheids commissie. Er gingen zelfs stemmen op om de oude smidse af te breken. Op advies van de gemeentearchitect J. Roggeveen, die altijd op de bres sprong om het artistieke in Bergen te kunnen behouden, wat bij de hr. Hopman direct veel instemming vond werd de smidse verbouwd tot winkelzaak met galanterieën, speel goederen, luxe artikelen en lederwa ren. In 1931 werd de zaak in de Dorps straat opgeheven en werd er een fotozaak van zijn oudste zoon in ge vestigd. Intussen had de heer Hop man in Bergen aan Zee een filiaal geopend in souvenirs en badartike- len. In 1932 opende de heer Hopman in Berger aan Zee eveneens een ijs- salon, die hij 8 jaar later overdroeg. In 1948 droeg hij de Bergense Kunsthandel over aan zijn zoon en trok hij zich uit het zakenleven te rug. Vorig jaar betrok hij een wo ning in 'Oldenhove' waar hij ideaal woonde en zich bijzonder thuis voelde maar waarvan hij zo weinig heeft mogen genieten. De heer Hopman was jarenlang voorzitter van het 'Comité Ouden van Dagen'. GESLAAGD Op het stuurlieden examen te Den Haag slaagde voor tweede stuur man grote Handelsvaart de heer E. Wiegers te Bergen. KADERCENTRUM LUDISCHE VORMING Een groep cursisten heeft met succes het examen van het B-gedeel te 'creatieve handvaardigheid' vol bracht. Zij hebben in Bergen aan 'n examencommissie laten zien dat ze in staat zijn een groep te leiden. De namen van de geslaagden zijn Mevrouw G. van Fruchten, Alkmaar Zr. Josepha Helena, Castricum Zr. Margaretha Maria, Bergen Zr. Maria Ancilla, Bergen Zr. Romuwalda, Bergen Zr. Marialda, Bergen Zr. Letitia, Bergen De heer G. Schum, Alkmaar De cursus werd gehouden onder auspiciën van het Kadercentrum Lu- dische Vorming van de Culturele Raad Noordholland. De belangstelling voor de wassa lon 'Atlanta' aan de Breelaan neemt steeds meer toe. Vele huisvrouwen beseffen dat men voor enkele gul dens en in korte tijd de was gestre ken en wel thuis in de kast kan leggen. Tevens is ook de periode voorbij zich te generen om met een wasje over de weg te lopen. Ook de belangstelling bij de zomergasten neemt steeds meer toe, omdat men met weinig en schoon wasgoed weer de vakantie kan beëindigen. In verband hiermede gaat Atlanta uitbreiden naast de bestaande 12 wasmachines komen er nog 8 bij, met een totaal van 20 stuks. Voorts naasl de bestaande drie droogappa- raten komen er nog twee bij. Ook het aantal centrifuges wordt van 3 op 5 gebracht. Door nauwe samenwerking met de heer v. d. Klugt, van hotel Atlantic gaat de heer Beijnes een gedeelte van het hotel, de biljartzaal verbou wen tot wassalon. Het bestaande ge deelte blijft gehandhaaft maar door het verplaatsen van de mangel en het plaatsen van de overige machi nes in de andere ruimte die dan met edcaar verbonden wordt, komt er in totaal meer ruimte. Zo is het moge lijk geworden voor de ongeveer 500 cliënten die hier iedere week komen tq een koffiebar in te richten (tot nu toe een automaat) een kantoortje en 2 leuke zitjes. Voorts een dry Cleaning apparatuur voor het per sen van een costuum en andere goe deren Als over drie weken de verbouwing aanvangt zal het bedrijf gewoon door gasn en geen dag worden onder broken. In het perceel Breelaan 33 vond de opening plaats van de nieuwe ge vestigde cafetaria 'Vermeulen'. In dit pand was voorheen een kruide nierszaak gevestigd. De beer Vermeulen vestigde zich hier bijna 30 jaar geleden met een kruidenierszaak. Omdat het kruide- niersbedrijf in de toekomst waar schijnlijk weinig mogelijkheden zal bieden en de vestiging van een cafe taria vooral in Bergen goede pers- peciieven biedt, werd besloten de kruidenierszaak op te heffen en tot Horecabedrijf over te stappen. Na zorgvuldig voorbereiding werd na de opheffing van de kruideniers zaak direct met de verbouwing be gonnen en binnen enkele weken kon de nieuwe zaak worden geopend. De nieuwe cafetaria biedt veel goede perspectieven omdat de sector logies met ontbijt elk jaar steeds meer toe neemt. De gasten zoeken in de om voor een redelijke prijs een warme maaltijd te krijgen. Meestal ligt voor deze groep de prijzen in een restau rant te hoog door de gezinsgrootte en meestal gaat men op dit gebied uit boven dc gemaakte begroting. Hierdoor is het in de praktijk ge bleken dat eer. verblijf in hotel of pension uileindelijk voordeliger is dan logies met on tb. omdat de ge raamde besparingen in werkelijkheid veruit teniet werden gedaan. Met de vestiging van deze cafetaria betekent dit werkelijk voor Bergen 'n aan winst. De heer Vermeulen streeft er dan ook naar om iets goeds te brengen voor een ieder betaalbare prijs. De zaak is buitengewoon smaak vol ingericht naar ontwerp en teke ning van de bouwkundig leraar J. C. Vermeulen jr. Het voorgedeelte is geheel in de stijl van cafetaria en bar, terwijl het achtergedeelte een heel andere sfeer ademt door dat hier meer het restaurant idee is ge creëerd. Dit gedeelte is zeer smaak vol maar sober gehouden met wan den die bestaan uit schoon metsel werk en afgewisseld door Parana- pine. Eveneens eenvoudige en rustige plafond en wandverlichting, alles zeer harmonisch op elkaar afge stemd. De verbouwing kwam tot stand door de fa. Wed. Jac. Houtenbos, het schilderwerk door Nic. Volkers, de verlichting werd verzorgd door de fa. Wittebrood en Co., de verwar ming door de fa. Klaver, de stof fering door de fa. J. Paping en het sanitairwerk door de fa. J. van Eeijk. GROTE KLAVERJASDRIVE In de 'Oude Prins' organiseert de klaverjasclub 'De Oude Prins' op woensdag 6 april een grote klaver- iaschive om prachtige prijzen o.a. 700 eieren. Vooraf aanmelden is gewenst bij de heer Schekkerman, Oosterweg 6, Bergen, telefoon 3981. Ook gegadig den buiten Bergen kunnen aan deze drive deelnemen. POSITIE KIEZEN WAAR DIT NODIG IS GEEFT U HET VOORBEELD in kwaliteit en afwerking, pasvorm en jeugdige gratie Cup: B - C - D 27,90 WIT EN ZWART - KORT MODEL Cup: B-C-D 17,60 Bergen - Ruïnelaan 18 - Telefoon 2532 AFDELING BERGEN Op vrijdag jl vond de tweede bij eenkomst van de ANDO in 1966 plaats. Na behandeling van het huishou delijk gedeelte hield de voorzitter 'n inleiding over verkeer en alcohol hol. Nog veel te veel mensen zijn onkundig van de werking van alco hol op de zintuigen van de mensn, waardoor men meent, dat een enkel glas geen kwaad kan. Verschillende onderzoekingen hebben aangetoond, dat bij zeer geringe hoeveelheden al cohol vermindering van rijvaardig heid en reactievermogen optreedt, terwijl het gezichtsvermogen sterk achter uitgaat. Geen wonder, dat vele staten dras tische maatregelen hebben genomen of ze overwegen. Zo nam Oostenriik de maatregel, dat met een bloedal- coholgehalte van boven de 0.8 pro mille het besturen van een motor voertuig strafbaar is, ook wanneer er van een ongeval geen sprake is. In Tsiecho-Slovakije treedt men nog rigoureuzer op: daar is een drink- verbod voor bestuurders. In 1961 werd deze maatregel getro'fen en in dat jaar liep het aantal ongevallen, door alcohol veroorzaakt, met 23.7"/o terug, terwijl het aantal andere on gevallen toenam met 9°/o. Uit vele andere voorbeelden trok spreker de conclusie, dat grote be hoefte bestaat aan juiste voorlichting op dit gebied. Verheugend is. dat de Bond voor Veilig Verkeer hieraan zijn volle medewerking geeft. Na de pauze hield de heer A. Dijk stra, eveneens lid van de ANDO. 'n causerie over Engeland, waarbij hii de aanwezigen meenam naar de Midlands. Aan de hand van fraaie dia's kregen we een goed beeld van de mooie natuur, terwijl we kennis maakten met de universiteiten van Oxford en Cambridge. Ook het leven on de grote boerderijen, waar het Friese vee in de uitgestrekte weiden graast, kregen we te zien.' Het exte rieur en interieur van de grootse kathedralen in de vaak kleine plaat sen gaf een indruk van de geloofs ijver in vroegere eeuwen. Namens de aanwezigen dankte.de voorzitter de heer Dijkstra, die be loofde op de volgende bijeenkomst, op 29 april, een beeld te geven van Londen. PRIJZEN IN DE TOTO De deelnemers in de Berdos-pool hebben dc laatste weken bijzonder veel geluk. Zo kon men vorige week 5 prijzen en de afgelopen week 7 prijzen aan de deelnemers toe wij zen. Het Europees Bureau voor Volks ontwikkeling zal met medewerking van de Fondation Européenne de la Culture en het Prins Bernhard Fonds weer zeven Meeting Europe kursus- sen organiseren. Deze zijn bedoeld voor hen, die een week met andere deelnemers uit verschillende landen willen door brengen en samen problemen van Europese samenwerking willen be spreken. Er zullen inleidingen, dis- kussies en exkursies zijn. In alle kursussen zal Engels de voertaal zijn behalve in de kursus in Frankrijk. De prijs van alle kursussen is 100,- voor verblijf, maaltijden en exkur sies een tegemoetkoming in de reis kosten, variërend van 50,- tot 150 kan worden verleend. De kursus in Finland is reeds vrijwel volgeboekt doch er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar in Oostenrijk (9-16 juli), Engeland (16-23 juli), Frankrijk (23- 30 juli), Nederland (6-13 augustus), Duitsland (13-20 augustus) en België (13-20 augustus). Inlichtingen worden op aanvraag verstrekt door het Bureau voor Volksontwikkeling, Huize 'Kranen- burgh', Hoflaan 22, Bergen. VRIJDAG 1 APRIL Openbare klaverjasdrive, uitgaan de van de R.K. Tafeltennisvereni ging 'Duintreffers' in café Slijker- man. Aanvang 20.00 uur. K.P.J.-bijeenkomst in het Ver.- gebouw te Catrijp. Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 2 APRIL Uitvoering Harger Toneel Vereni ging 'De Komedianten' met het stuk 'Tinus de treiterkop', om 20 uur in 't Hargerhoekje. VOOR BERGEN H. POOT sr. en jr. Dorpsstraat 30, telefoon 2423 VOOR SCHOORL Dr. RISSELADA Dr. Heringalaan, tel. 360 BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN De afdeling Bergen van de Bond van Plattelandsvrouwen hield in de zaal Hovenier aan de Russenweg haar maandelijkse bijeenkomst. De voorzitster, mevr. Grootes- Stammes sprak een vijftigtal leden een hartelijk welkom toe. Ze bracht vervolgens verslag uit van de ver gadering met de besturen van de 7 vrouwenorganisaties in Bergen waaruit een commissie is gevormd om samen eventuele wensen onder de aandacht van verschillende in stanties te brengen en voor uitvoe ring te pleiten. Ze wekte de leden op om de vol gende bijeenkomst, een Ierse avond, te verzorgen. Onder een aandachtig gehoor droeg mevrouw Bakker-Breed uit Scha- gen voor, het uit het boek 'de boer derij van Sieuwert Klomp' in het Westfries. Vooral deleden uit West- Friesland zelf afkomstig, hadden het gevoel alsof ze weer in hun eigen vroegere omgeving waren. 'GEHUURDE AUTO' ZONDER BETALING Het bleek voor enkele jongelieden zeer aantrekkelijk om een niet af gesloten Alva Romeo te berijden, die geparkeerd stond voor het auto verhuurbedrijf van de fa. Bos Eijs- sen aan de Maesdammerlaan. De wagen werd in de nacht van vrijdag op zaterdag weggenomen en de volgende morgen aan de Zuur- vensweg in Bergen teruggevonden. De papieren van de autoverhuur der, alsmede de sleuteltjes bevonden zich nog keurig in de wagen. Men had een gehuurde wagen zonder huur kunnen berijden. van 21 maart tot 28 maart 1966 GEBOREN Maria Klazina Johanna, dochter vaft Paulus M. Beemster en Klazina A. Beers, te Alkmaar. Stephanus Franciscus, zoon van Jo- hohannes Martinus Kleverlaan en Anna M. Kunst, Filarskiweg 25. Johannes Gerardus Maria, zoon van Cornells Bloetjes en Maria Anna Ridder, Groeneweg 30. ONDERTROUWD Johannes Wilhelmus van Rijssel, boekhouder, Hoorn en Nelly Kroon informatrice, Kerkedijk 4. GEHUWD Geen. OVERLEDEN Petrus Hopman, oud 77 jaar, e/v G. E. Boersen, Nesdijk 47. Casper Mauritius Mol, oud 73 jaar, Lijtweg 51.

De Duinstreek | 1966 | | pagina 1