Jubilerend ,Ons Genoegen' met ,Sabrina' Wat de raad te behandelen krijgt IVOROL I VEILIG i'S-NACHTS Gerda's eigen weg Snuif en wrijf Oranjecomité Schoorl 1 gironummer 552867 BP-WARMTE Bel 02267-2428 A. ten Bruggencate a Voorzitter Kuyper Ridder in de orde van Oranje-Nassau fJL TWEEDE BLAD DONDERDAG 31 MAART 1966 Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta f 1,75 Prins Hendrikkade 11 Broek op Langendijk De toneelvereniging 'Ons Genoe gen' heeft haar 50-jarig bestaan j.l. zaterdag op grootse wijze gevierd met een voortreffelijke opvoering van het blijspel 'Sabrina' van Sa muel Taylor. De zaal van De Rusten de Jager' was overvol vooral veel oud-leden waren komen opdagen uit alle windstreken om het spel van hun opvolgers gade te slaan. Voorzitter Jac. Kuyper opende de avond met een woord van welkom, in het bijzonder aan mevr. en bur gemeester Bergh, de vertegenwoor digers van de zusterverenigingen St. Genesius en de HTV 'De Kome dianten' en aan afgevaardigden van andere verenigingen. Eén van de oprichters van de ver eniging n.l. de heer S. W. de Leeuw was in de zaal aanwezig en voor hem was het wel een bijzondere avond, zei de heer Kuyper. Niet al leen speelde een dochter van de heer De Leeuw mee, maar zijn kleindochter speelde de titelrol. Hierna ging het doek voor het eerste bedrijf open en toonde een fraai decor dat door de vaardige handen van de heren Koel en Se- venhysen was gemaakt. De plaats van handeling was het fraaie terras van een huis aan de noordkust van Long-Island in Amerika waar de rijke familie Larrabee woont. Deze familie bestaat uit de heer des hui zes, Linus een geslaagd zakenman, zijn vrouw Maude en twee zoons nl. Linus jr. en David. Zij leiden een luxueus bestaan in een omgeving waar meer bedienden zijn dan men sen zoals Julia, een studievriendin van mevrouw Larrabee, het uitdruk te. David is gescheiden van zijn vrouw Gretchen, terwijl Linus jr. 'n nogal cynische figuur, nog op vrij ersvoeten is. DE rust in het huis van de patriachale heer Larrabee wordt verstoord als Sabrina, een en al levenslust, na een lang verblijf in Parijs op het landgoed terugkeert. Sabrina is de dochter van chauffeur Fairchild en is van het kleine meis je dat de famlie zo goed kende, ver anderd in een levenslustige jonge vrouw. We worden in het stuk geconfron teerd met het dolce far nente van sommige Amerikaanse families waarvan de familie Larrabee het prototype is. Na talloze verwikkelingen sluit Linus jr. uiteindelijk Sabrina in de armen nadat hij geprobeerd heeft haar aan zijn broer David uit te hu welijken. De inhoud van het boeiende blij spel is hiermee zeer beknopt weer gegeven. Een blijspel, dus een luch tig niemendalletje was het volgens ons niet, daarvoor zat er in het stuk teveel inhoud. We hebben zelden een zo perfecte rolkennis gezien dan bij deze uit voering door de spelers van 'Ons Genoegen' en we mogen de speelster van de titelrol mevrouw M. Nap- Koeten wel een compliment geven voor haar feilloze uitspraak zowel van het Nederlands als het Frans. De rol van mevrouw Larrabee, ook lang geen eenvoudige werd door me vrouw Koeten-De Leeuw, ook in het dagelijks leven moeder van de hoofdrolspeelster, vaardig op de planken gezet. De heer P. Sevenhuysen gaf een rake typering van de heer des hui zes, terwijl de beide zoons werden gespeeld door de heren F. Leysen en G. Wilbers. Het dienstmeisje werd ten tonele gevoerd door mej. Weeshof, de ex- vrouw van David, Gretchen door mevrouw De Geer-Snijders en de vader van Sabrina door de heer E. Breen, het toonbeeld van een in de dienst van zijn rijke werkgever ver grijsde chauffeur. Er verschijnt ook een Fransman ten tonele, n.l. de heer Paul d'Ar- genson die door de heer S. de Leeuw werd gespeeld. De andere rollen werden ten tonele gevoerd door -W. Sevenhuysen, D. Gerrits, C. Jonker en V. Paarlberg. Zoals gezegd waren de decors gebouwd door de heren H. Koel en W. Sevenhuysen, terwijl voor de verlichting de heren K. Koe ten en C. Paarlberg hadden gezorgd. Het kapwerk was in handen van de heer W. Kuyt uit Zuid-Scharwoude, terwijl de algehele leiding berustte bij de heer Broersma. Nadat het doek tijdens een ovati oneel applaus van het publiek voor de laatste maal was gevallen nam andermaal de heer Kuyper het woord. Hij dankte de spelers voor hun mooie spel en de heer Broersma voor zijn goede regie. Aan de laatste overhandigde de heer Kuyper een enveloppe met inhoud, terwijl de echtgenote van de regisseur een fruitmand kreeg aangeboden. Ook werd door de heer Kuyper dank ge bracht aan mevrouw Wilbers, die op het laatste moment als souffleuze had moeten invallen en aan de fam. Roos voor de gastvrije ontvangst die de vereniging telkens ondervindt. Burgemeester Bergh kreeg hierna het woord. 'Namens het gemeentebe stuur feliciteer ik u hartelijk met dit jubileum', zei de heer Bergh. 'Een mens is gelukkig als hij een hobby heeft en men verrijkt zichzelf als men toneelspelen tot een vrijetijds besteding heeft gemaakt. De heer Kuyper is sinds 1921 voor zitter van de vereniging, zei de bur gemeester en ik weet uit ervaring hoe moeilijk het is om die functie te vervullen. U bent een blij mens en u bezit een grote burgerzin, daarom doet het me een groot ge noegen u te kunnen meedelen dat 't H.M. de Koningin heeft behaagd u te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.' Onder applaus van het publiek reikte de burgemeester vervolgens de versierselen (in zilver) die bij deze Orde behoren uit aan de heer Kuy per en wenste hem nog lange jaren in gezondheid de vereniging te mo gen dienen. Nadat een kennelijk ontroerde heer Kuyper de burge meester dank had gebracht, werd de pas geridderde toegesproken door de heer F. Leysen die hem namens de leden van Ons Genoegen de draag- medaille aanbood die bij de onder scheiding behoort. De heer De Boer sprak vervolgens enkele woorden namens de beide zusterverenigingen, terwijl de heer Van de Garde mede namens zijn vrouw een geschenk onder couvert aanbood naast het aanbieden van vele goede wensen. De heer Ter Burg voerde woord namens de aanwezige oud leden en de heer De Leeuw haalde in een humoristische speech enkele oude herinneringen op. Als laatste voerde de heer F. We zel het woord die als oud-lid zei te hopen dat de vereniging het huidige hoge spelpeil blijft behouden. Tot ver in de kleine uurtjes bleef men gezellig bij elkaar, onder de tonen van 'De Meteoors' terwijl een geslaagde verloting met vele fraaie prijzen de kas ongetwijfeld weer iets voller zal hebben gemaakt. Wij wensen de heer Kuyper van harte geluk met zijn Koninklijke onderscheiding en de vereniging met haar jubileum. Wij hopen dat wij nog vele uitvoeringen van 'Ons Ge noegen' zullen mogen verslaan. .n neus. ig met Uw -erkoudheid van neus. keel of borst weg met het Het is voor het huidige Oranje comité dit jaar de derde keer dat door hen in de gemeente Schoorl 'n groot feest wordt georganiseerd. Kij ken wij naar het feest in 1964 en '65 en naar het grootse feest op 5 mei 1965, dan zou men kunnen denken dat genoemde feesten niet geëven aard kunnen worden. Het tegendeel is echter waar. Het Oranjecomite is er weer in geslaagd een geheel nieuw en bij zonder aantrekkelijk programma voor de viering van Koninginnedag 1966 samen te stellen. Een wel heel bijzondere gebeurte nis voor Schoorl is wel het optreden van het beroemde Scapino Ballet, welke balletgroep doorgaans uitslui tend optreedt in grote steden. Door hen wordt gebracht een programma dat geschikt is voor jong en oud. Des midags wordt een groot ruiter feest gegeven waaraan door drie landelijke ruiterverenigingen en Schoorlse ruiters wordt deelgeno men. Ook dit programma waarin onder meer dressuur, springen en wedstrijden zijn opgenomen is aan trekkelijk voor jong en oud. Voor 's avonds staat weer een vreugdevuur op het programma. Om dit vreugdevuur wordt een grootse show gebracht waaraan door circa 150 personen wordt meedegewerkt. Ook dit jaar wordt weer het in middels bekend geworden program maboekje gratis uitgereikt. Het Oranjecomité heeft aangedurfd om dit nogal kostbare programma in Schoorl te brengen omdat ook vo rig jaar is gebleken dat de inwoners var. Schoorl door hun financiëele bijdrage te geven, achter hun comité staat. In de week van 4 april t.m. 9 april a.s. komen de collectrices weer huis- aan-huis om uw bijdrage in ont vangst te nemen. Geef met milde hand zodat ook dit jaar het feest in Schoorl een groot succes wordt. DE DUINSTREEK Vanavond, donderdag 31 maart, komt de Schoorlse Gemeenteraad weer om acht uur ten Raadhuize bijeen. Men krijgt een agenda van 12 punten te behandelen. Ingekomen stukken Het College van Gedeputeerde Staten heeft te kennen gegeven geen bezwaar te hebben tegen eerder ge nomen raadsbesluiten van wege en kele salarismaatregelen voor het ge- meentepersoneel. Verder is een schrijven binnenge komen van het gemeentebestuur van Wemeldinge waarin een motie van de raad van die gemeente ter ken nis wordt gebracht aangaande een protest tegen het tegenwoordige be leid in herindelingszaken. B. en W. stellen de raad voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Het historisch genootschap 'Oud Westfriesland' heeft het gemeente bestuur verzocht lid te worden van dit genootschap en B. en W. advise ren de Raad er toe te besluiten dat de gemeente Schoorl als lid tot het genootschap toetreedt. Hoger beroep tegen eis in in rechten In opdracht van de gemeente wer den destijds verbeteringswerkzaam- heden verricht aan het pand Duin weg 71 dat toebehoort aan mevrouw Iliohan-Hoving te Rotterdam. In het procedure om de aan deze werk zaamheden verbonden kosten terug te vorderen heeft de eigenaresse ver zet aangetekend. De raad besloot op vrouw Iliohan niet-onvankelijk ver eis verweer te voeren en bij het vonnis van de Arrondissements rechtbank te Rotterdam werd me- 25 mei 1962 om tegen de betreffende klaard. Aangezien eiseres in hoger Hebt II ,De Duinstreek' al betaald Ter vermijding van de hoge incassokosten ver zoeken wij onze abon nees hun abonnement vóór 1 april a.s. te vol doen. Kwartaalabonnement t.n.v. Fa. Volkers Leegwatei Schoorl Bij voorbaat vriendelijk dank. door HENK VAN HEESWIjK 's Middags, terwijl ze samen zaten te eten, vroeg Gerda 'Tante, mijn moeder en u waren de erfgenamen van 'De Pep pelhorst', nietwaar?' De vrouw knikte. 'Ja, we hadden geen broers, dus Het meisje keek nadenkend voor zich uit. 'Ik ben de laatste tijd mijn moeder met andere ogen gaan bekijken. Die eerste keer, dat Arie bij ons thuis was, voelde ik intuïtief, dat moeder hem niet wilde accepteren, alleen omdat hij niet van de hoge kant kwamen. Ik zag bepaalde trekken in moeders gezicht die ik vaker gezien had, maar waarop ik eigenlijk nooit bijzonder acht had geslagen. Op bepaalde momenten, als daartoe aanleiding bestond, toonde moeder, dat zij de boerin was van De Pepel- horst, de grooste boerderij uit de wijde omgeving. Op de middag, dat Arie bij ons thuis was, begreep ik, wat er in moeder omging. Het was haar trots. De trots van de boerin, die duidelijk liet merken, dat er maar weinigen waren, die enigszins overeenkwamen met haar eigen stand. Maar ik ging daar verder over nadenken. Moeder wilde dus, dat ik zou trouwen met een boerenzoon van onze eigen stand, dus één van de hoge kant en dan natuurlijk één der groten, zoals bijvoor beeld Brand van Gispelaar. Maarmoeder zelf dan, tante? Vader was, toen hij met moeder trouwde, toch ook geen boer? Hij was domineeszoon en ik weet nu, dat opa het toen ook niet al te breed had. En ik heb nu zo het idee, dat mijn overgroot vader, die wel een boerderij bezat, af en toe financieel bij sprong. Ik dacht thuis: zodra ik eens bij tante Gerdien ben, zal ik het haar vragen. Nu ben ik hier, gauwer dan ik gedacht had. Tante, waarom trouwde mijn moeder, die zich toen toch ook wel gevoeld zal hebben als erfgenaam of mede-erfgename van De Peppelhorst met mijn vader, die praktisch geen cent cent bezittende domineeszoon?' De oudere vrouw had belangstellend geluisterd. Onderwijl haar nichtje aan het woord was, begon ze te glimlachen, als wist ze bij voorbaat al, wat ze uiteindelijk zou vragen. Gedu rende enige tijd keek ze in het vragende gezicht van het meisje en schoof toen haar bord opzij. 'We gaan eerst een sigaret op steken, dan zal ik je een verhaaltje vertellen. Je bent geen kind meer en ik merk wel, dat niemand het je ooit verteld heeft.' Ondanks Gerda's protest moest zij ook een sigaret aansteken en toen de beide vrouwn rookten, begon tante Gerdien, de armen op de tafel, te spreken. 'Acht en twintig jar geleden, hadden we in Nijloo een heel goede dominee, een knappe jongen, een groot redenaar: domi nee Hamers. Wij, zo jong als we waren, begrepen best, dat wij deze begaafde predikant niet lang zouden bezitten in een klein stadje als Nijloo. Toen hij dan ook een beroep kreeg naar een grote stad, nam hij het aan en vertrok. Het duurde enige tijd, voor er en nieuwe dominee kwam en omdat de kerkelijke gemeente Nijloo die jaren snel groeide, wilde men een tweede predikant beroepen. Omdat aanvankelijk elke beroepen dominee bedankte, zocht men een emeritus pre dikant om althans iemand te hebben en dominee Van 't Gras hek, die juist 65 geworden was, nam de benoeming tot hulp prediker naar Nijloo aan en zodoende kwam je grootvader ruim 27 jaar geleden met vrouw en kinderen naar Nijloo. Jouw va der was toen 22.' 'Tijdens een fietstochtje door de polder kreeg de dominee, die vergezeld was van zijn zoon Geurt, een ongelukje, niet ernstig. Het was net in de bietentijd; een wagen van ons zou de oprijlaan inrijden. De knecht, die op de bok zat, lette niet voldoende op en reed de dominee klem, waardoor hij kwam te vallen. Enfin, om kort te zijn, dominee en zijn zoon werden op de boerderij gehaald, waar je moeder de wond uitwaste en de knecht met het koestje naar de pastorie stuurde om een ander pak kleren voor de dominee te halen, omdat de jas en broek, welke hij aan had, door de val helemaal gehavend waren. Je moet weten, het was begin november en er viel nogal wat regen De dominee zei: Ik ben zelf boerenzoon, dus lieten wij het tweetal de boerderij zien. Omdat het onze onze schuld was - dat ongeluk bedoel ik zorgde je moeder ervoor, dat de domi nee een nieuw pak kreeg en zijn fiets werd gerepareerd. e kwamen nog een keer om voor alles te bedanken. Het was net melkenstijd en eigenlijk voor de grap ging Geurt van 't Grashek mee naar de stal. Tot onze verwondering kon hij uit stekend melken. Later kwam hij in zijn eentje nog eens een keer en nog eens. Er waren een paar zieken onder de knechts en Geurt bood aan mee te helpen, zolang het nodig was. Je moeder, die al een paar huwelijksaanzoeken van rijke boeren zoons, kon hoe langer hoe beter overweg met je vader, maar. hij was geen boerenzoon en dat was voor haar aanvankelijk n beletsel. In die dagen overleed onze buurman, een grasboer, wiens huis al lang afgebroken is. Hij, Bouwman geheten, bezat enkele bun ders grasland, dat enigszin ingesloten lag tussen onze bezittin gen. Mijn vader had al vaker geprobeerd met Bouwman tot een overeenkomst te komen, maar de prijs, die onze buurman vroeg, was zo hoog, dat geen zinnig mens er aan zou denken die ervoor neer te leggen. Na de dood van Bouwman spraken je moeder en ik er over en bij dat gesprek was ook je vader, die toen al zo half en half bij ons knecht was. Wij, je moeder en ik probeerden met de erfgenamen tot een akkoord te komen, m331" tot onze stomme verwondering hoorden we, dat het land al verkocht was. Dezelfde avond overhandigde je vader de eigen domsbewijzen van het land. Toen bemerkten wij, dat hij de koper was. Al spoedig kwamen we te weten, dat Geurt van 't Grashek naar Olderhoek was gekomen, naar zijn grootvader, die daar op hoge leeftijd nog steeds boerde, en van hem het geld had losgekregen om dat land te kopen. Ik begreep toen de opzet van deze transactie: Geurt van 't Grashek wilde graag beroep tegen dit vonnis is gegaan, adviseren B. en W. de raad om ook in hoger beroep verweer te voeren, zulks op advies van Mr. H. Schol ten te Alkmaar. Nieuwe verordening reinigingsrechten De lasten aan het ophalen van het huisvuil zijn de laatste jaren aan merkelijk gestegen zodat B. en W. de raad voorstellen de tarieven voor het ledigen van de vuilnisemmers enigszins te verhogen. Voor het ledigen van de eerste emmer zouden B. en W. het bedrag willen vaststellen op 15,en voor het ledigen van iedere volgende em mer 10,(oude bedragen waren respectievelijk 12,en f 10, B. en W. stellen de raad tevens voor om gedurende het tijdvak 1 juni t.m. 31 augustus het recht van het tweemaal per week ophalen van huisvuil aan de kampeerterrei nen te vehogen van 0,20 tot 0,30 per week per tent of per huisje. Tenslotte wordt de Raad gevraagd om het tarief van het van gemeen tewege ophalen van puin e.d. te ver hogen van 7.50 tot 15,— per uur. De verhoging van bovenvermelde rechten brengt een meeropbrengst van 5000,met zich mee. Wijziging verordening warenkeuring Aangezien er in de warenwet twee artikelen zijn verwisseld, dient ook de gemeentelijke verordening te worden aangepast en B. en W. ver zoeken de raad deze verordening te doen wijzigen. Verpachting van het strand te Camperduin en Schoorl aan Zee Aangezien per 31 december 1965 de vergunningen afliepen van het gebruik van het strand dienen deze opnieuw te worden verleend. Voor het jaar 1965 was het ge bruik vergund van de strandvlakken I en II te Camperduin vergund aan de heren C. Minkema en C. Kerk- meer voor een recht van resp. 750,- en f 1000,-; het strand te Schoorl aan Zee aan de heer B. M. C. Sporre voor f 1250,- en het bouwwerk en de rijwielstalling aldaar aan de heer J. Wittebrood voor een recht van totaal 1150, In een gesprek met betrokkenen hebben B. en W. verzocht een in- sehriiving te doen on basis van een tijdvak van drie iaren met 2 optie- jaren te rekenen vanaf 1 ianuari 1966. Door de heren Kerkmeer, Snorre en Wittebrood ziin dezelfde bedragen voor 1966 geboden als het vorig iaar terwijl de heer C. Minke ma zijn gedeelte van het strand voo>- f 450,— wenste te pachten op grond van een eerder door hem gevoerde argumentatie. B. en W. stellen de raad voor de betreffende besluiten te bekrachti gen. trouwen met Eefje van Elten, maar wilde niet met lege handen aankomen. Om de verhoudingen enigszin op gelijke voet te brengen, had hij het grasland voor onze neus weggekocht en omdat vooral je moeder erg gebrand was op die stukken gras land, stemde ze toe in een huwelijk met je vader. Waarover toen is geweest, want aanvankelijk wist niemand natuurlijk, wat de prijs was geweest en velen hebben nadien nooit gewe ten, dat het Geurt van 't Grashek was geweest, die met geld van zijn grootvader het land van wijlen buurman Bouwman had gekocht.' De vrouw zweeg en keek haar nichtje aan. Gerda had met grote aandacht geluisterd en nu begon ze verschillende dingen te begrijpen. Haar mond viel open. Met grote ogen keek het meisje aan en eindelijk durfde ze de vraag te uiten Tante, wilt u daarmee zeggen, dat het vader in de eerste plaats om de boerderij te doen was en de tweede plaats om mijn moeder? Langzaam schudde de vrouw haar hoofd. Jouw moeder hield van de rustige Geurt en hoewel je vader altijd erg spaarzaam was met zijn uitingen van genegenheid, wil ik alleen maar aan nemen, dat hij op zijn beurt ook van je moeder hield. Maar je moeder was ook erg gebrand op uitbreiding van het bezit van De Peppelhorst. De kwestie is namelijk, dat een honderd jaar geleden dat land al in het bezit was van de Van Elten's. Maar door verkeerd beleid van één onzer voorvaderen moest toen een deel van het bezit verkocht worden, en daaronder was het land, dat gedurende een halve eeuw in het bezit was van de familie Bouwman, begrijp je? Waarschijnlijk beschouwde je moeder het als een ereplicht tegenover het voorgeslacht om de oude bezittingen weer aan De Peppelhorst toe te voegen. Gerda knikte. 'U zegt het allemaal netjes en voorzichtig, tan te Maar ik kan toch niet loskomen van de gedachte, dat zake lijke overwegingen bij beiden een grote rol gespeeld hebben dan het enkele feit, dat men van elkaar hield, niet?' De ander kneep haar sigaret uit en keek nog even naar de laatste rookspiralen. 'Wie kan de mens doorgronden? Wie kan beoordelen, of de woorden, die gesproken worden, ook uit het hart komen, of a - leen maar op de oppervlakte liggen? Ik matig me geen oordeel aan. Maar in de kringen, waartoe ik krachtens mijn geboorte behoorde, speelde niet alleen de liefde een rol, als het ging om een huwelijk. Dan waren er meer factoren, die voorzichtig a - gewogen werden en soms van beslissende betekenis bleken te zijn Een oud-Nederlandse gezegde luidt: Geld trouwt met geld. In dit opzicht is er gelukkig wel wat aan het veranderen ook in de kringen der gezeten boeren, maar een of twee generaties waren er heel wat haken en ogen en moest er behoorlijk gepast worden, vooralseer een huwelijk tussen een rijke boerenzoon en een dito boerendochter tot stand kon komen. Daar moesten oudelui doorgaans aan te pas komen en hing het in menig op zicht van hen af, of het huwelijk al dan met kon doorgaan. En omdat generatie op generatie met deze gang van zaken ver trouwd was geraakt, beschouwden ook de jongens tot voor kort dit als een vanzelfsprekende zaak en was er. feitelijk niemand, die er tegen in verzet kwam of met bezwaren durfde te komen. ER KAN U NIETS l OVERKOMEN ALS UW HAARD BRANDT. DUS OVERDAG VEILIG VEILIG WARMTE Huur terrein aan de Hargervaart Het is wenselijk gebleken om me de de beschikking te krijgen over een aan de provincie toebehorende strook grond aan de Hargervaart. Aangezien Gedeputeerde Staten zich bereid hadden verklaard om deze grond voor 50,- per jaar aan de gemeente te verhuren stellen B. en W. de raad voor besluiten, de grond in huur te nemen. Wijzigingen Politieverordening Tot nu toe kwam in de gemeente lijke politieverordening geen bepa ling voor, die een verbod inhield om met een luchtbed of een ander drijf middel de zee in te gaan. Een der gelijke bepaling wordt bij vele an dere kustgemeenten wel toegepast. Door de strandexploitanten is B. en W reeds gewezen op de noodzaak van zulk een bepaling terwijl on langs bij Callantsoog iemand bij ge bruik van een luchtbed is verdron ken. Het komt B en W. dan ook wen selijk voor om uit preventief oog punt de poliie en men stelt de punt te wijzigen en men stelt de raad dan ook voor aldus te beslui ten. Verkoop industrieterrein aan de Damweg Aangezien de heer N. J. Koomen, directeur van het 'Alkmaarse Con fectie Atelier' plannen tot stichting heeft van een bedrijfsgebouw in Schoorl heeft hij het gemeentebe stuur verzocht een perceel grond aan de Damweg te mogen aankopen. Het betreft hier een gedeelte industrie terrein dat is opgenomen in het uit breidingsplan 'Evendijk' en volgens de bebouwingsvoorschriften kan 40 procent van dit terrein met be drijfsgebouwen worden bezet. Het te verkopen terrein heeft een opper vlakte van 2250 m2 en is het laatste dat aan de Damweg voor uitgifte is bestemd. In overeenstemming met de gedragslijn die is gevolgd bij de verkoop van bouwterrein aan een brandstoffenhandel en een timmer bedrijf in hetzelfde complex is de verkoopprijs op 25,per m2 ge steld. B. en W. verzoeken de raad het besluit inzake de verkoop te be krachtigen. Vaststelling plan 'Evendijk' B. en W. achten het gewenst dat in het uitbreidingsplan 'Evendijk' gesitueerde eensgezinswoningen in een aantrekkelijke en verantwoorde groepering een plaats kunnen vin den. Deze doelstelling is onveran derd gebleven ondanks dat het plan in juni door de raad werd ingetrok ken om administratief-technische redenen. Ter vervanging van dit plan is op grond van de nieuwe wet op de ruimtelijke ordening een nieuw ontwerp ter visie gelegd te gen welk plan geen enkel bezwaar schrift werd ingediend. B. en W. geven de raad in overwe ging op de ontwerp-besluiten te be krachtigen. Rondvraag Zoals gebruikelijk zullen we u volgende week een résumé geven van dit laatste agendapunt en de ge voerde discussies. RUSTIG ROLSCHAATSEN Een Japanse rolschaatsenfabriek heeft een nieuw soort rolschaatsen in de handel gebracht met balvormi- ge rubber rollers. Men zou zich daarmee 'als op het ijs' voelen, ter wijl men zich bovendien geruisloos kan voortbewegen. Dit laatste zullen vele ouders en buren in kinderrijke buurten ver moedelijk het meest op prijs stellen,.

De Duinstreek | 1966 | | pagina 5