portS Partij 2000 voor één politiek in de in de nieuwe gemeenteraad Schoorl Agent voor Groet en omgeving Kankerbestrijding Ingezonden SUPERMARKTEN HEILOO ALKMAAR BERGEN Ruilbeurs Schoorl Onze puzmMioelc VRIJDAG EN ZATERDAG NOG MEER VOORDELEN Kalfslappen v«a. 500 gram Hamlappen extra mag. 500 gr. Varkens frikandeau extra kwaliteit 500 gram Runder- of Kalfsgehakt 500 gr Kasspinazie kg. Bananen Fyffes le soort kg. Kassla 3 kroppen Sinaasappelen extra groot 10 st» Diepvries spinazie pak 350 gram van 59 nu Diepvries soepgroente per beker van 29 nu 13 Chocolade hagelslag pak 200 gram van 59 nu Lever, Pekelvlees, Schouderham per 150 gram Lange ving. rs 200 gram nu Literblik abrikozen of perziken van 113 nu 109 Groot pak verse zoute pinda's van 99 nu Pracht droogkokende rijst 500 gram 55 nu Chocolade Paaseitjes of Paasbonbons 150 gram Tik-Tak koffie per pak 189 nu Cavelli vermouth literfles nu Alle kleuren Peli wrijfwas grote doos van 70 nu Puikbeste grauwe erwten pak 500 gram 69 nu Kippen- of aspergesoep zilverzak 45 nu Nieuw extra kwaliteit Bona mar garine, in leuke plastic doos p. pak 4 heerlijke verse croquetten nu planten Anemonen 50 stuks Enorme keuze HEESTERS enz. Alles voor uw tuin KOOP ÓÓK VOORDELIGER BIJ ALLE Nieuwe partij met revolutionaire ideeën De gemeenteraadsverkiezingen staan nog niet direct voor de deur, maar toch zult u, lezer, over enkele maanden als inwoner van Schoorl moeten beslissen wie u in de ge meenteraad zullen vertegenwoordi gen. Want zoals u weet is een ge meenteraad samengesteld met de burgerij. Nu besteden wij in De Duinstreek vrij veel aandacht aan de activitei ten van de raad omdat wij van me ning zijn dat de burgerij dient te weten wat uit haar naam wordt ge zegd. De raad zoals die nu is samen gesteld zal niet meer terugkeren en we zullen vele vertrouwde gezichten niet meer terugzien. Mevrouw Jan sen en de heren Kaag en Kaandorp hebben zich niet meer herkiesbaar gesteld terwijl er nog enkele wijzi gingen zullen plaatsvinden. We laten hieronder een opsom ming volgen van diegenen die een raadszetel ambiërern Katholieke Volkspartij 1. R. Dekker 2. J. B. M. Meijer 3. G. Louter 4. Mevr. v. d. Linden-Kaag Party van de Arbeid De lijst van de PvdA fractie was bij het ter perse gaan van dit num mer nog niet officieel bekend. Wij hopen u in een volgende editie de namen van de fractieleden te kun nen meedelen. Algemeen Belang 1. J. de Leeuw 2. F. A. Sleking 3. Mevrouw Kroon 4. W. Butter 5. Mevrouw Ruis-Dekker 6. J. Blom 7. W. Henneman Schoorls Belang 1. Mevr. A. de Boer- Hemminga 2. P. Beeldman 3. Mr. Eecen 4. K. van Lienen 5. J. v. d. Oord 6. R. Roos 7. M. W. v. d. Garde 8. S. Gutker Partij 2000 Ook de namen van de mensen van deze pas opgerichte partij waren nog niet bekend. Een woordvoerder van de partij was desgevraagd toch be reid een sluier op te lichten over de doelstellingen van deze nieuwe loot aan de stam der politieke groepe ringen in ons dorp. 'Wij <zijn', zei hij, 'er niet content mee dat in een plaats van 4000 in woners drie of vier politieke partij en zitting hebben, deze toestand is voor een zo kleine plaats ronduit be lachelijk. Wij zijn van mening dat er slechts één politiek belangrijk i», n.l. die van de gemeente. Wij heb ben ons aaneengesloten en onze par tij gevormd die een revolutionair programma heeft. De naam 'partij 2000' komt voort uit het denkbeeld dat wij ons heb ben gevormd over de leefbaarheid van Schoorl in het jaar 2000. Onze gemeente moet ook dan leefbaar zijn voor zijn tienduizenden inwoners. Wij streven naar uitbreiding van de woon- en werkgelegenheid en re creatiemogelijkheden. Wij willen en kele zwembaden al dan niet met gelden van het Staatsbosbeheer, enkele gelegenheden waar men het hazard- of andere kansspel kan be oefenen en een lunapark op de plaats waar vroeger het barakkenkamp stond. Dit laatste zou zoiets moeten worden als de Efteling zodat wij de toeristenook bij slecht weer en vooral de kinderen enig vermaak kunnen bieden. Een en ander zou moeten worden gefinancierd uit de logeerbelasting voor welke invoering wij straks in de nieuwe raad zullen pleiten. Want de toerist moet het voor recht achten dat hij in Schoorl zijn vakantie mag doorbrengen, wij zijn immers de Parel aan de Noordzee kust Daarom dient de z.g. Kurtax worden ingesteld.' Verder werd ons door de woord voerder van de nieuwe partij dui delijk gemaakt dat zij haar verkie zingspropaganda op Amerikaanse wijze za1 voeren en wel door de zg. Shake-hands methode. Dit houdt in dat men huis-aan-huis door de ge hele gemeente de mensen met een bezoek zal vereren en hen vragen hun stem op de partij 2000 uit te brengen. Verder zal zij met behulp van luidsprekerwagens de komende we ken enkele malen door ons dorp rij den, terwijl zij last but not least openbare discussieavonden op ver schillende plaatsen in Schoorl zal houden. Deze bijeenkomsten zullen het ka rakter krijgen van die in Hyde-park in Londen waar ook iedereen mag zeggen wat hij wil. De eerste van deze reeks openluchtmeetings vindt vrijdagavond om acht uur plaats op de Paardenmarkt te Schoorl. Omdat men er van de zijde der partij van overtuigd is, dat Groet onmiddellijk zijn zelfstandigheid moet herkrijgen en een eigen gemeente moet worden zal op hetzelfde tijdstip een bijeen komst plaatsvinden op de Kerk brink aldaar. Het partijbestuur zei ons veel pu bliek te verwachten. In onze volgen de editie hopen wij u over het ver loop bij deze twee bijeenkomsten op de hoogte te brengen. VAN DRUKKERIJ VOLKERS EN LEEGWATER IS H. C. BOEKEL - MEEUWENLAAN 11 - GROET Opgave voor uw familiedrukwerk en opgave voor al uw andere drukwerk 4 Uw abonnement voor De Duinstreek Het afhalen van evt. niet bezorgde kranten Afgelopen zondag werd in het Verenigingsgebouw te Catrijp voor de tweede keer een ruilbeurs gehou den. Na het succes van de eerste bijeenkomst kon men er haast van verzekerd zijn, dat ook dit keer geen gebrek aan belangstelling zou be staan. En inderdaad, toen om half twee de toegang tot de zaal werd opengesteld stroomden de bezoekers toe en was er in korte tijd geen stoel meer onbezet. Bovendien kon men overal een levendige ruil waar nemen, waarbij dit keer, naar ons gevoel, vooral de postzegelverzame laars aan hun trekken kwamen. Doch er waren ook weer een behoor lijk aantal muntenverzamelaars, zo dat ook de meeste van deze mensen bepaald niet ontevreden huiswaarts keerden. De Schoorlse heer Kramer, ver zamelaar van boeken en prenten, zat met een verheugd gezicht, wat voor al kwam door de prachtige oude prent van Anton Pieck, die hij aan zijn omvangrijke verzameling kon toevoegen. Bepaald verheugend, dat iemand met zo'n enorme verzameling als de heer Kramer toch nog iets van zijn gading tegenkomt. Ook de jeugd was in belangrijke mate vertegenwoordigd. Hier was 't bepaald opwekkend te zien dat zo veel jongens en meisjes voor aller lei verzamelobjecten een serieuze belangstelling aan de dag feggen. Dat de bijeenkomst van zondag niet een strikt plaatselijke aangele genheid was moge nog blijken uit de aanwezigheid van bezoekers uit o.a. Sint Pancras, Bergen, Warmen- huizen, Valkoog, Purmerend en zelfs uit Amsterdam Nu is gebleken, dat er voor een ruilbeurs in onze gemeente levens vatbaarheid aanwezig is zijn de or ganisatoren van plan om ook in het seizoen een tweetal bijeenkomsten te beleggen, vermoedelijk in juni en augustus. Uiteraard hoopt men dat dan ook een flink aantal gasten met ruilwaar aanwezig zullen zijn. In dit verband zouden de organisatoren nog gaarne zien dat gemeentenaren, voorzoveel dat mogelijk is, hun aan staande gasten van een en ander op de hoogte brachten, opdat deze men sen ook beslagen ter beurze kunnen verschijnen. VOORLICHTINGSAVOND VAN HET KONINGIN WILHELMINA FONDS Jaarlijks overlijden in Nederland 20.000 mensen aan kanker. Met behulp van het Koningin Wil- helminafonds was het mogelijk om in Nederland 14 centra voor kanker bestrijding te vestigen. Deze centra zijn gevestigd te: Amsterdam (twee centra), Deventer, Eindhoven, Den Haag, Groningen, Leeuwarden, Lei den, Maastricht, Middelburg, Nijme gen, Rotterdam, Tilburg en Utrecht. Dank zij het steeds intensiever we tenschappelijk onderzoek, waaraan ook in ons land door de beste ge leerden wordt deelgenomen, kan er een vooruitgang in de behandelings methoden van kankerpatiënten worden gekonstateerd. Om de inwoners van Schoorl in staat te stellen iets meer over de genezingsmogelijkheden van kanker te vernemen en vooral om de vaak nog onnodige angst die er ten aanzien van deze ziekte bestaat weg te ne men, geeft de plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhelmina Fonds op vrijdag 1 april a.s. een voorlich tingsavond in De Roode Leeuw, aanvang 7.45 uur. Op deze avond zal ruimschoots de gelegenheid worden gegeven om vragen te stellen. Tevens zal op deze avond worden verteld hoe de inge zamelde gelden van het Konigin Wilhelmina Fonds worden besteed. De avond, die geheel gratis wordt aangeboden, is toegankelijk voor personen van 16 jaar en ouder. Het programma van de avond is als volgt 1. Opening 2. Medische causerie over kanker 3- Vertoning van een film over de kankerbestrijding 4. De heer H. van Wijck, promotor, spreekt namens het Koningin Wilhelmina Fonds 5. Pauze 6. Gelegenheid tot vragen stellen aan de arts 7. Vertoning van een mooie kleuren film over Engeland 8. Sluiting. In het belang van de volksgezond heid in Nederland is het noodzake lijk, dat ook wij in Schoorl iets meer over de kankerbestrijding weten en de avond van vrijdag 1 april a.s. bezoeken. I DUINTREFFERNIEUWS De uitslag van de 7de klaverjas- drive is als volgt 1 P. Timmer-J. Stam 5642 2 Mevr. Stam-Delis Mevr. Berkhout-Delis 5094 3 A. de Wit-A. Kaandorp 5088 4 C. Kaandorp-C. Admiraal 5068 5 P. Delis jr.-Joh. Delis 4904 Marsenprijs: A. de Wit-A. Kaandorp 4 marsen Troostprijs J. de Vries-de heer May 3357 Vrijdag 1 april aanvang 8 uur, in café Slijkerman, wordt de laatste en tevens grote Paasdrive gehouden, die meetelt voor het kampioenschap die de Duintreffers aan hun drives heeft verbonden. In deze competitie is het momenteel zeer spannend. Na deze laatste drive zal bekend wor den wie zich de sterkste van dit winterseizoen mag noemen en daar bij de prachtige standaards in ont vangst mag nemen. De stand is als volgt uit 5 drives 1. P. Delis jr. 25.803 2. P. Delis sr. 25.363 3. Mevr. Delis-Stokman 25.206 4. P. Timmer-J. Stam 24.919 5. G. Rietveld 24.839 6. K. Glorie-G. Delis jr. 24.691 7. A. de Vries 24.436 8. M. de Wit 23.963 9. A. Kaandorp 23.738 10. C. Admiraal- C. Kaandorp 23.694 Vrijdag a.s. de Paasdrive waarvoor prachtige prijzen beschikbaar zijn, het bestuur hoopt dan ook op een spannend slot. Horizontaal 1 gemeente op de Veluwe 4 afgunst 6 boom 9 (zolang) opbergen 12 ondeugende grap, streek 16 etc. 17 landbouwwerktuig 18 ad interim, afk, 19 razend woedend 20 Naaml. Vennootschap, afk, 21 snavel 23 kleverig plantesap 25 elem. Beryllium, afk. 26 opa's echtgenote 27 sleutel 29 vrouw van Jacob 30 moeder 32 woonboot 33 riviertje in Drente 34 zie 1 horizontaal 36 lengtemaat, afk. 38 lengtemaat 39 enz. 41 haast hebbend 42 Nederl. omroepvereniging, afk. 44 hoge akker 45 mij 46 hulde 48 heer, afk. 49 behoort bij een toga 51 Reichsmark, afk. 53 plooisel, halskraag 54 iemand die bloed afstaat 56 nakroost 57 naar mijn mening, afk. 58 stok, stang 60 oud verveloos huis 62 laatstleden, afk. 64 het ik 66 voorzetsel 67 gij 68 tentoonstelling gebouw voor auto's te Amsterdam, afk. 69 zeemeerminnen 72 dunner gemaakt 74 lidwoord 75 kloosterzuster 76 nauw Vertikaal 1 ongekunsteldheid 2 dat wil zeggen, afk. 3 en anderen, afk. 4 een ongenoemde, afk. 5 zieleherder, afk. 6 pers. voornaamwoord 7 gelofte 8 opperbest, beproefd 9 mand 10 wandelplaats voor kippen 11 stekelig zoogdiertje 13 akelig 14 verbeelding 15 luchtige, doorschijnende 21 uncle-: Amerika 22 halsbont 23 afsluiting 24 groente 28 dwingen 31 nauwelijks 33 alvorens 34 ieder 35 zie 64 horizontaal 37 meesters, messieurs, afk. 38 riviertje in prov. Utrecht 39 zie 1 horizontaal 40 centenaar, afk. 43 geloofsleer 47 spoedig, binnenkort 48 soort van school, afk. 49 buitenkansje 50 soort van zeil 52 schadelijk insect 54 vrouw 55 bevlieging 57 snijwerktuig 59 1000 kg. 61 Soc. Econ. Raad, afk. 63 lidmaat 65 Zweedse munteenheid 68 gemalen eikenschors 70 voegwoord 71 een ongenoemde, afk. 72 Veren. Naties, afk. 73 lidwoord ZESTIGJARIGE ZEEWEG In De Duinstreek van 24 maart j.l. stond een artikel van de heer Fr. Ot- ten getiteld: 'Van de Franschman nr. de C.F. Zeiler Boulevard'. In dit artikel stond o.a. te lezen 'dat in de duinvallei De Verbrande Pan' de dichter Herman Gorter op 25-jarige leeftijd zijn bekend gedicht MEI heeft geschreven. Ook werd ver meld, dat de grote architect H. P. Berlage in 1903 in Bergen het raad huis bouwde. De auteur Evert Zandstra schrijft in zijn boek: Onbekend Nederland in zijn hoofdstuk 'Het Huis van de dichter' het volgende: 'We moeten echter niet vergeten dat Herman Gorter zijn grote gedicht MEI niet in De Verbrande Pan heeft geschre ven. Herman werkte niet buiten maar aan de schrijftafel', vertelt mevrouw Roland Holst, zelf dichte res en een vriendin van Gorter. En in de dagen van MEI stond die schrijftafel niet in het Witte Huis in De Verbrande Pan. In het boek 'De Heerlijkheid Ber gen' door mevrouw M. van Reenen- Völter, staat o.a. op blz. 83: 'Een sieraad voor het dorp is het nieuwe raadhuis, waarvan de eerste steen gelegd werd op 17 november 1902 door J. J. H. H. van Reenen en dat met de onderwijzerswoning in 1903 gebouwd werd door de Berger aan nemer J. Tuinman, volgens het ont werp van de bouwkundig ingenieur J. A. G. van der Steur te Haarlem.' Hier staan dus verschillende le zingen tegenover elkander, die van de heer Fr. Otten tegenover die van Evert Zandstra en die van de heer Fr. Otten tegenover die van wijlen mevrouw M. van Reenen-Völter. Welke zijn juist G. L. Funke ,n„ langestraat 57 kenn.straatweg 109 |aat 1g1 plein 4 met ruime parkeergelegenheid

De Duinstreek | 1966 | | pagina 6