ft Gemeenteraad Bergen GERRITSEN Bronchiletten HET GROENE KRUIS (vroeger WITTE) Radio Muelink Boorsma - textiel KELTUM PLEET Burgerlijke stand Afdeling Bergen van Philips TV titzianf798,- Doe het zelf! f 15,- „RAMO" kinderkleding „RAMO" kleding kan tegen een stootje Voor „RAMO" textiel naar /Oasen /tyóó Kankerbestrijding Agenda Doktersdiensten Dammen De Simca karavaan DONDERDAG 7 APRIL 1%6 41e JAARGANG No. 14 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Indrukwekkend concert door koorverenigingen Binnenkort 1ste en 2de programma kijken via WIERINGEN. Zorg dat uw TV-toestel in orde is incl. 15 meter kabel Ook voor uw RADIO en TV Bergenaren kunnen hun vuilnis niet kwijt Lijstinzameling bejaardentocht Schoorlse Gemeenschap UeelMod dit nummer bestaat uit 8 pagina's DE DUINSTREEK Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. G. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Abonnementsprijs ƒ6,85 per jaar; 1,75 p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Het is opmerkelijk dat de raadsleden er bijzonder van bewust worden dat de gemeentegelden alleen moeten worden besteed als het economisch verantwoord is. Dit kwam in het bijzonder tot uiting bij het voorstel tot de vervanging van de openbare verlichting op het Plein. De bedoeling was het verwij deren van de 24 lichtmasten omdat deze niet passen in de sfeer van het dorp. Dit zou 11.000,- moeten kosten, met dien verstande als de oude palen zouden worden verkocht. Deze zouden 4000,- opbrengen. De heer van Schaik meende de oude palen niet te moeten verkopen want als men ergens anders in het dorp lichtmasten nodig heeft moet men ze duurder inkopen. De heer Valkering meende dat het niet tot een verstandige huishouding behoorde om zo maar 12.000,- over boord te gooien voor andere palen. De heer F. de Graan was hevig geschrokken van het bedrag. Hij vond de verlichting niet fraai maar wel doelmatig. De heer Dinkelberg vond de ver lichting meer dan goed, achteraf foei lelijk en lukraak neergezet maar de kosten nu te hoog in verhouding met verfraaiing. De heer Zee wilde eerst de moge lijkheid zien de palen elders over te brengen, bijvoorbeeld bij dorpsuit breiding en dan pas het Plein ver nieuwen, De heer Woudstra merkte op dat Stationsstraat en het Plein op ver- lichtingsgebied als een eenheid moet worden gezien en dan ook gelijktij dig vervangen dient te worden. Voorzitter was zeer verwonderd deze geluiden uit de raad te horen omdat deze zelfde raad voortdurend had gepleit om andere verlichting, en nu is ze een andere mening toe gedaan. Hij maakte van het plan van de heer Zee een voorstel om eerst een bestemming te hebben voor de bestaande palen op het Plein, het geen met algemene stemmen werd aanvaard. Geluidsinstallatie Ten aanzien van de geluidsinstal latie op het strand maakte de heer Ploeger zich ongerust omdat hij het bereik van de geluidsinstallatie over 'n lengte van 1300 meter nog onvol doende vond. Velen trekken veel verder weg en zijn dan nog onbe reikbaar. Hij vroeg tevens of de Bouw Exploitatiemaatschappij Ber gen aan Zee ook nog niets aan de kosten bijdroeg, ook al is het geen vrij strand. Voorzitter deelde mede dat dit niet het geval was. Hij meende echter dat het een zaak van openbare veilig heid was en onderschreef volkomen dat het gehele strand beveiligd moet zijn. Er zal zo spoedig mogelijk een onderzoek plaatsvinden om tot nog meer uitbreiding over te gaan dan het aanvankelijke plan was. Uitbreidingsplan Nesdijk Op een gedeelte van het Nesdijk- plan, groot ongeveer 6.000 m2 zullen eeri tiental bungalows worden ge bouwd. De partij flip niet agn goU- tiek doet had het deze avond bijzon der druk met zijn verkiezingspro paganda en reageerde overal zeer vlot op. Mevr. Zeiler meende dat deze grond beter bestemd zou kunnen vvorden voor een wijkgebouw, De heer Dinkelberg, eveneens Middenblok vond het hele Nesdijk- plan een fantasieloze indruk geven. Hij zag weer een tiental bungalows van het zelfde type voor zijn raam, allemaal lelijk en met weinig varia tie. Als op dit stuk twee huizen min der gebouwd zouden worden zou men een mooi open stuk hebben voor beplanting, was zijn mening. Voorzitter antwoordde dat een wijkgebouw op deze plaats reeds lang van de baan was. Ook de bouw van een regionaal politiebureau was vervallen en het stukje grond is veel te klein voor andere mogelijkheden, waarvoor het oorspronkelijk was be doeld. Het gevraagde uitstel van de heer Dinkelberg kon nu niet plaats vinden omdat de woningbouw door moet gaan. Men overweegt een be planting aan te brengen die in het plan zal passen. Voorzieningen kleuterschool In de openbare kleuterschool T. en O. zullen bepaalde sanitaire voor zieningen worden getroffen. Mevr. Broekman-Vriesman deelde als wethouder van onderwijs mede Haestdrank in tabletvorm.95ct dat deze voorzieningen niet de nieuwbouw van een kleuterschool in de weg zouden staan. Deze is nog steeds in bewerking. Subsidie voor jongerenvereniging Kapelaan Hoevenaars heeft voor zijn jongens een subsidie aange vraagd ten behoeve van de aanschaf van spelen en het maken van ex cursies. De heer Van Schaik meende dat hij niet direct tegen een subsidie is maar wel dat men ook de contribu tie eerst eens kan verhogen die slechts 10,- per jaar bedraagt. De heer Dinkelberg vond de be naming van 'Berger instuif voor jon geren' een machtig mooi woord, maar vond het bezoek aan een bierbrou werij sterk contrasteren met de Ken- nemer-jeugdgroep, die alleen maar geheelonthouden. Een bezoek aan 'n brouwerij kan stichten, maar hij had het culturele peil liever hoger ge steld en vond de argumentering van de contributie-aanvraag niet erg ge lukkig. Voorzitter antwoordde dat een contributie van 10,- vooral door de zomermaanden toch nog wordt ge haald. Lezingen en dergelijke dingen trekt de jongeren van nu niet meer. De jeugd begrijpt ons niet meer en vroeg zich tevens terecht af of het andersom wel het geval is. Het col lege van B. en W. is blij dat er iets wordt ondernomen door helaas slechts enkele mensen. Er wordt in verhouding al veel te weinig voor de jeugd gedaan. Hij wekte de leden op een belang in de jeugd te stellen. De jeugd is niet zo duf en dof als wij soms denken. Wij kunnen hier in verhouding al veel te weinig voor de jeugd doen omdat we in Bergen nu eenmaal niet over aantrekkelijke ge bouwen voor dit doel beschikken. het gedeelte dat paralel loopt met de Filarskiweg heeft gemeentewerken vele vrachtwagens weggesleept. De volgende dag liggen er al weer, ge bundeld met een touw, gesnoeide heesters en rozen. Tussen de aanplanting tussen Gr. van Roggenweg en Foeke Kamstra- weg liggen eveneens hoopjes tuin- vuil. Zou het niet economischer zijn als er wekelijks een vrachtwagen van gemeentewerken langs de huizen zou rijden of op enkele vaste plaatsen, omgeven door hoge aanplant enkele containers waaronder een vrachtauto zou kunnen rijden, zouden worden neergezet? Men moet en wil toch zijn tuinvuil kwijt en als het het daglicht niet kan verdragen is de avond er goed voor is de stelregel geworden. In 'De Rustende Jager' werd door de Koorvereniging 'Bergen', met zijn 46 verenigingsjaren, tesamen met de 'Gemengde Zangvereniging Daniël de Lange' met 77 verenigingsjaren 'n concert verzorgd dat in alle opzich ten subliem werd uitgevoerd. In het eerste gedeelte trad de Koorvereniging Bergen op met haar bijna 60 medewerkenden. Onder lei ding van de dirigent Oeb Bootsma werden een 7-tal werken uitgevoerd, hoofdzakelijk oratorische composi ties. Bijzonder fijn en stemmig werd het Matona Mia Cara uitgevoerd, evenals het 'Dartel meisje aan de bron'. Ook stukken die gemakkelij ker in het gehoor liggen zoals 'Het gevoerd. Beide verenigingen onder vonden uitermate veel waardering van de ongeveer 350 bezoekers w.o. veel oud-leden. Waarschijnlijk om de jeugd te trekken werd met een bal besloten. Maar het bal bleek bij de jeugd niet bepalend te zijn voor het bezoeken van dergelijke muzikale avond, want meer dan 5 procent jongeren bene den 25 jaar konden niet worden ge teld. Dit is bijzonder jammer. Want zo'n concert moet geen uitzonderlijke gebeurtenis vormen maar dient re gelmatig plaats te vinden. En om de jeugd meer contert-minded te ma ken zou een bezoek van scholieren uit het middelbaar onderwijs in klas sikaal verband hier zeer suggestief kunnen werken. Men zou ze op deze wijze kunnen laten horen dat er naast pop-muziek ook nog andere mooie stukken zijn, die ze als ze niet muziekdoof zijn, zeker kunnen waar deren. Zo zouden ook de subsidies die aan het middelbaar onderwijs voor culturele doeleinde worden ver leend, in eigen plaats de verenigin gen ten goede komen. GEMEENTE BERGEN van 28 maart tot 4 april 1966 GEBOREN Wouter, zoon van Cornelis W. Hens- bergen en van Dieuwertje A. Blom, Egmond-Binnen. Cora, dochter van Adrianus J. Delis en J. Greuter, Midden Geestweg 46. Petrus Vincentius Jozef, zoon van Aan de leden wordt verzocht, zulks ter vermijding van incasso kosten de contributie 1966 ad 7,50 vóór 25 april 1966 te voldoen door storting bij of overboeking naar de Algemene Bank Neder land, Jan Oldenburglaan 14, Bergen. Het postgironummer van de bank is: 4925. catalogusprijs 998,- 59 cm serie 66/67 INRUIL TOT 400,- Complete antenne met Wina matr. en coax kabel 100, 2de programma inbouwen alle merken T.V. vanaf 30,- Bij aankoop van een Converter 98,-, 2de program ma antenne voor Div. inrr^il T.V.'s yapaf 100,- met garantie LAANWEG 32 - SCHOORL - TELEFOON 721 Het wordt een heel groot probleem om op een behoorlijke wijze het overtollige huisvuil kwijt te raken. Ongeveer 90°/o van de bewoners in Bergen heeft een tuin die in meer of mindere mate wordt onderhouden. Elk stukje grond brengt afval met zich mee, bestaande uit gemaaid gras bladeren en heesters. Men kan wat in zijn eigen vuilnisvat deponeren na het fijn gemaakt te hebben, men kan er ook nog een tweede vuilnis emmer deponeren. Men kan het door particulieren of door gemeentewerken laten ophalen. In het gunstigste geval bedraagt dit 9,- per keer. Als men elk kwar taal de hoeveelheid heeft die in een kruiwagen geladen kan worden, wordt het een kostbare zaak. Hierdoor ontstaan dan ook bij zonder vervelende en rommelige si tuaties. Zo haalde de dienst gemeen tewerken bij de Graadt van Rog genweg ettelijke vrachtwagens piet alleen van de berm af maar moes ten verschillende vrachtwagenladin gen uit de sloot worden gevist, waar onder talrijke kerstbomen en hees ters. Ook aan de Van Blaaderenweg op Zigeunerleben' van Robert Schu mann werden uigevoerd. Een uiter mate modern stuk waarvan men op pervlakkig zou menen dat men tegen de toon zou staan vormde de uit voering van 'Torenmuziek'. Het stuk geeft de eenzaamheid weer in de nachtelijke uren en de beklemmende stilte in de straten van de stad, af gewisseld door een enkele voetstap maar in het bijzonder door het ca rillon-klokkenspel. Een prachtig werk van de geboren Alkmaarder Hans P. Keuning die hierin op zo voortreffelijke manier het klokken spel van de Waagtoren in weet te verwerken. Als solisten werkten hieraan mede Jeanne J. Hendriks- v. d. Winkle sopraan en Peter de Vos bas. Aan de vleugel en clave- cimbel Liesbeth Meyer. Een scherp contrast vormde in 't tweede gedeelte het optreden van de gemengde Zangvereniging 'Daniël de Lange' uit Kppg aan de gaap. Zocht Bergen het in het oratorische vlak, de Zaanse vereniging bepaalde zich uitsluitend met zijn ongeveer 40 leden in liederen van het Ameri kaanse genre, begeleid door fluit, bas, drums, piano en electronisch orgel onder leiding van dirigent Nic. Grandiek. Een meer luchtig pro gramma in een zeer vlot tempo uit- APART - MOOIER - STERKER LAAT UW KINDEREN ER MAAR IN ROBBEDOEZEN BLOUSES - ROKJES - JURKJES OVERGOOIERS - PAKJES - JACKS Bergen - Ruïnelaan 18 - Telefoon 2532 Joannes C. J. Schipper en Margere- tha M. Koekenbier, Kerkstraat 11a. ONDERTROUWD: Geen. GEHUWD: Dirk Waal, veehouder, Opmeer, Spanbroekerweg 213 en K. G. van der Meer, kantoorbediende, Bergerweg 43. Nieuw adres: Opmeer Spanbroekerweg 213. Frans Koopman, zonder beroep, Am sterdam, Kinderdijkstraat 36III en Marjolein Krijt, Breelaan 51. Nw. adres; Amsterdam- Geert Harm Olthoff, chauffeur, Cas- tricum en Janna M. van Tiel, kan toorbediende, Jaap Weijandweg 21. Nieuw adr-es: Alkmaar, Pranoiscus A. Fiolet, verftechnicus, Rijswijk en Judith J. Verstegen, se cretaresse, Emmalaan 22. Nieuw adr. Leiden. OVERLEDEN: Cornelia Bijl, e.v. A. de Moei, Oude Bergerweg 19. Het is nu bijna weer een jaar ge leden, dat het Comité Ouden van Dagen te Bergen bij de bewoners van het dorp aanklopten voor 'jen geldelijke bijdrage. Het vorig jaar hebben ruim drieduizend bejaarden genoten van de tocht naar het ei land Texel. Dit jaar gaat het comité een ge heel andere reis organiseren. Het wordt hoofdzakelijk een tocht over het. water. Met autobussen vertrekt het gezelschap op 18 mei naar Zaandam, waar een salonboot klaar ligt, om de bejaarden door de Oran jesluizen over 't IJsselmeer door de Vecht en het Amsterdam-Rijnkanaal weer naar Zaandam te brengen. Lunch en diner worden gebruikt tijdens de vaartocht. Het comité Ou den van Dagen, dat voor Bergen een begrip is geworden vanaf 1934 organiseert zij de tochten ziet zich thans genoodzaakt bij de in woners aan te kloppen voor een fi nanciële bijdrage, door middel van het aanbieden van inzamelingslijs- ten. Er is hiervoor veel geld nodig. Het comité rekent dan ook even als andere jaren op uw gulle bij drage. De lijsten worden aangeboden in de week van 12 tot 16 april. Zijn er Bergenaren die 65 jaar zijn gewor den, en aan de tocht willen deelne men, dan kunnen zij zich bij de be kende adressen en lijstloopsters op geven. Er wordt echter op gerekend, dat zij, die aan de tocht willen deel nemen, ook zelf een kleine bijdrage zullen offeren. Als 't Goede Vrijdag is geweest En aan het schande-kruis De Heiland is gestorven, Gehoond, bespot, verguisd, Dan daalt een vredige stilte Over het koele graf Van Hem die tot het einde, Zijn grote liefde gaf. Maar God laat nimmer varen Het werk, door Hem begonnen Zijn kroon heeft aan 't nu lichtend kruis De wereld overwonnen. De Liefde is sterker dan de dood, De Heer is opgestaan, En blijft nu eeuwiglijk met ons Bij 't moeizaam verder gaan. Het onbegrijpelijk Wonder is Op Golgotha geschied, Het licht verwon de duisternis En deed het kwaad teniet. Pasen! Hoort de klokken luiden, Zij doen alomme kond 'De Heer is waarlijk opgestaan!' Het graf men ledig vond. Halleluja, lof zij de Heer De Liefde kent geen grenzen' De Grote Vader en de Zoon, Omvatten alle mensen. Pasen is het blijde feest Van de verrijzenis! Weet: dat God Liefde is! Maartje N. Zwaan WIST U, dat in ons land momenteel 14 kanker-centra gevestigd zijn, waar patiënten met de meest mo derne apparatuur en geneesmid delen geholpen kunnen worden? WIST U, dat door een nauwe sa menwerking met de huisartsen het mogelijk is in veel gevallen de genezing door vroegtijdige her kenning te bevorderen? WIST U, dat door middel van voor lichting wordt getracht de angst voor kanker te verminderen en begrip bij te brengen, dat een vroegtijdige behandeling heel veel genezingskansen biedt WIST U, dat dit veelomvattend werk mogelijk gemaakt wordt door de gelden, die jaarlijks met behulp van het Nederlandse volk, door de Nederlandse Vereniging tot steun aan 't KONINGIN WILHELMINA FONDS voor de bestrijding van deze ziekte beschikbaar wordt ge steld en dat hiervoor ruim 3 mil joen gulden per jaar nodig is? Het Konigin Wilhelmina Fonds, dat deze verplichting op zich genomen heeft, doet dan ook jaarlijks 'n zeer intensief beroep op elk Nederlands gezin. Er zijn vele plaatsen in Neder land, waar men via huisbezoek voor het grootste gedeelte lid is gewor den van het Koningin Wilhelmina Fonds voor een minimum bijdrage van 2,50 per jaar. In de komende week zullen ook de gezinnen van Schoorl bezocht worden om als lid toe te treden. Het gaat hier om een ziekte, waar van jaarlijks ruim 30.000 nieuwe ge vallen worden geconstateerd en waaraan jaarlijks ongeveer 20.000 mensen overlijden. Dit betekent, dat het gemiddelde gezin, ook in de ze gemeente, in zijn omgeving of zelf met deze ziekte geconfronteerd wordt. Daarom vragen wij u: Laat dit bezoek aan u niet tevergeefs zijn en treedt toe als lid van het KONINGIN WILHELMINA FONDS. Alleen met ons aller hulp en met besef voor uw verantwoordelijkheid is het mogelijk de wetenschappelijke werkers in staat te stellen ook voor dit ernstige vraagstuk een oplossing te vinden. VRIJDAG 8 APRIL Klaverjasdrive in café-restaurant 'Honky-Tonk' te Schoorl. Aanvang 8 uur. 11 APRIL (tweede Paasdag) Schoorlse Reddingsbrigade. Puzzel-wandeltocht voor iedereen des middags 2 uur. Inschrijven bij café 'De Bonte Koe'. DONDERDAG 14 APRIL Ned. Bond van Plattelandsvrouwen des avonds 7.45 uur in De Rusten de Jager. Mevrouw Broersen uit Callantsoog houdt er boekbespre king. VOOR BERGEN Dr. J. J. A. A. HODDE Telefoon 2027 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288 NIEUWS VAN DE DAMCLUB 'BERGEN' W. van Hattum en J. Bliekendaal kampioen In de damcompetitie van de Ber ger-dammers is de beslissing geval len. In groep A werd door een be slissingspartij W. v. Hattum-D. Buisman eerstgenoemde kampi oen. J. Bliekendaal werd kampioen door te winnen van G. Roosloot. Maar. kreeg de eerste nederlaag tegen 'reuzendoder' N. Veld. De stand in A is als volgt 1 W. van Hattum (kamp.) 18 31 2 D. Buisman 18 28 3 E. Stam 18 21 4 P. Beuker 17 19 5 H. Kruizinga 18 19 6 J. de Rover 17 15 7 P. Mienes 18 14 8 P. Boots 18 14 9 J. Stam 18 11 10 C. Tromp 18 8 GROEP B 1 J. Bliekendaal (kamp.) 15 22 2 G. Roosloot 16 20 3 J. de Moor 16 19 4 N. Veld 16 13 5 P. Fransen 15 4 DAM AGENDA Dinsdag 12 april: Gongdamwedstrijd om eieren. 18 april: Sluitingsavond, Simultaan door J. de Ruiter, Alkmaar. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken op dinsdag 12 april, 1966 te 16.00 uur, in het wijkgebouw Karei de Grootelaan 27 te Bergen. De controle op de reactie zal plaatsvinden op dinsdag 26 april a.s. eveneens 16.00 uur op dezelfde plaats. De oranje inentingsboekjes dienen te worden medegenomen. Dinsdag 12 april komt op het Plein te Bergen en aan de Duinweg te Schoorl de Simca-Karavaan. Alle types van de Simca kollektie kunt U daar grondig bekijken en berijden! Alle inlichtingen worden verstrekt door Schoorl's Automobielbedrijf C. Rijke n.v. Voor nadere inlichtingen leze men de advertentie in dit nummer van De Duinstreek.

De Duinstreek | 1966 | | pagina 1