mmm iKLANT Neem óók TWIN prettig lekker rollen, roken! Gerda's eigen weg Korver Burrie VVV Groet-Camperduin e.o. vierde 40-jarig bestaan BP-WARMTE NIET M EEN BRIL, Opticiën BRIL MAAR DE «JUISTE D. W. PASTOOR, Bergen Schoorl Schoon Schip Gehoord in de raad „Duintreffers" 3el 02267-2428 'a ten Bruggencate TWEEDE BLAD DONDERDAG 21 APRIL 1966 cAóóurantië^ de beóte polióooorwaarden cz&óóurantiekantoor r. Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 Prins Hendrikkade 11 Broek op Langendijk Veel belangstelling op geslaagde receptie De VVV Groet-Camperduin en omstreken hield op zaterdag 16 april een receptie in café Mereboer te Groet ter gelegenheid van haar 40- jarig bestaan. Er was voor dit gebeuren buiten gewoon veel belangstelling, niet al leen werd het bestuur geluk ge wenst door vertegenwoordigers van vele plaatselijke verenigingen, ook de zusterverenigingen uit wijde om geving gaven acte de présènce. Er waren deputaties van de VVV's uit Heiloo, Bergen, Bergen aan Zee, Petten, Egmond-Binnen; Koedijk en Julianadorp. De federatie van VVV's boven het Voordzeekanaal werd vertegenwoor digd door de voorzitter, de hr. Bree- baart en de directeur de heer Adri- ani. Onder de gezellige muziek van 2 leden van het Broodway-kwartet .troomde even na drieën de zaal vol en werden de aanwezigen welkom geheten door de voorzitter van het 'eestcomité de heer Van 't Hof. Als eerste werd het woord verleend aan burgemeester Bergh die de vereni ging hartelijk met haar jubileum "omplimenteerde. 'Het is een alge meen menselijke eigenschap', zei de heer Bergh, 'om zich bij een jubile um te bezinnen en ook U heeft dit -mdaan. De vereniging is in 1926 opgericht en het is voor mij een hachelijke zaak hierover iets te -eggen want ik weet hier uiteraard weinig van. Maar ik stel mij voor dat in die jaren de rijkdom niet zo bijzonder dik gezaaid was en dat men eikhalzend uitzag naar een bron -an bestaan. Het feit dat u in deze prachtige omgeving naast zakelijk, ook idieele belangen zag, gaf u de bewogenheid ook anderen met uw werkgebied in aanraking te brengen. We zien in deze tijd dat vrijwel alle rensen vakantie hebben en u heeft met uw organisatie 2 doelen voor ogen, nl. het brengen van economi- -che welvaart voor de ingezetenen en het scheppen van vakantiemogelijk heden voor duizenden landgeno- en. In deze welvaartsstaat wordt vakantie niet langer als luxe be schouwd maar als iets noodzakelijks 0 deze gemotioneerde tijd, waarin wij leven. In een recreatiegemeente als de onze neemt een VVV een bij - mndere plaats in ook al omdat zij veel dichter bij de bevolking staat 'an een gemeentebestuur. De ver houding bestuurders-bestuurden ordt hoe langer hoe groter en er dreigt gevaar van kortsluiting. Maar -elukkig helpt uw vereniging het -ontact op de goede manier in stand a houden en ik breng u hiervoor dank.' 'Ik hoop', zo besloot de heer Bergh lat het u gegeven mag zijn in leng- 1 van jaren welvaart over ons dorp a brengen en ik wens zowel de lorzitter van de VVV als de voor- tter van het feestcomité nogmaals -luk met dit jubileum.' De volgende spreker was de heer "r. D. Breebaart, voorzitter van de aderatie van VVV's in Noordhol- nd boven het Noordzeekanaal. 'De -insluiting van uw VVV bij de Fe- -ratie liep niet altijd op rolletjes', -"dus de heer Breebaart, 'door uw oorgangers in het bestuur werd het -antact met ons verbroken, maar 'alukkig werd later ingezien dat men 'et alleen moet werken, en bent u -"3 verloren zoon in onze gelederen ,'uggekeerd. Uw jubileum is voor -■as reden om de vlag uit te steken aar voor u is dit niet mogelijk, adat u geen vlag bezit.' Vervolgens bood de heer Breebaart n de heer Sleking een vlag in de tionale kleuren aan die is voor- 'on van het VVV-embleem en zei 'aij tot slot te hopen dat men ook in de toekomst met de Federatie goed al kunnen samenwerken. De heer De Leeuw voerde hierna at woord namens de afdeling hoorl van de Kon. Nederlandse middenstandsbond en het fanfare- arps 'De Vriendschap'. De hr. De -euw stipuleerde dat de VVV zeer na is betrokken bij de ontwikke- "ng van de middenstand en dat de 'eniging hieraan veel doet. Het is Heen jammer dat vele mensen pro- eren van het werk van de VVV, -wijl ze geen lid zijn. Dit zijn pa- OP KUNT U WANT U BENT EEN l GEWAARDEERDE GEEN NUMMER IN EEN KAARTENBAK. WARMTE rasieten, zei de heer De Leeuw. Door de VVV wordt propaganda ge maakt en hiervan profiteert het he le dorp. Namens het fanfarecorps sprekend zei de heer De Leeuw dat men van de VVV wel eens een bittere pil te slikken heeft gekregen. Het is met De Vriendschap zo, dat men wel wor stelt, maar niet boven komt. Hij zei te hopen dat het fanfarecorps het nog eens waardig zal blijken te zijn de festiviteiten van de VW op te luisteren. De heer De Leeuw bood de vere niging een fraaie elektrische klok aan waarbij hij de hoop uitsprak dat men bij de tijd zal blijven. De heer R. Dekker feliciteerde de vereniging namens de afdeling van de r.k. Middenstandsbond. Hij onderschreef datgene wat de heer De Leeuw al had opgemerkt en merkte op dat het leven bij 40 be gint. 'Als we de gehele ontwikke ling zien', zei de heer Dekker, dan wacht u nog een zware taak. Door de goede tunnelverbindingen zal de stroom toeristen steeds groter wor den.' De heer Kager, die vanaf de op richting lid is van de VVV bracht de oprichting in herinnering en zei te hopen dat de VVV waarbij een ie der belang heeft, nog vele jaren vol zegen zijn arbeid mag verrichten. De heer H. J. Meedendorp rele veerde dat wijlen zijn vader zoveel werk voor de VW had gedaan en gaf een schets van het vreemdelin genverkeer in Schoorl in de oprich tingsjaren'. Het was toen zo', zei de heer Meedendorp, 'dat ieder een die een zaak had, bij de mensen die een huis verhuurden of pension hielden, informeerde wanneer de gasten kwamen. Als deze waren ge arriveerd stonden er soms 2 slagers 2 bakkers en 2 kruideniers klaar om te vragen of zij mochten leveren. Nu is de toestand eigenlijk andersom, nu gaat de gast naar de kruidenier om te vragen of deze hem alsjeblieft wil helpen.. Vroeger, zei de heer Meedendorp was er voor de gehele gemeente Schoorl één VVV, maar dit was niet naar de zin van de Groeters die meenden dat de positie van Schoorl voor wat betreft het aantrekken van gasten gunstiger was omdat men daar eerder arriveerde. Men richtte toen zelf een VVV op en liep zich hiervoor het vuur uit de sloffen. Zelfs zo, dat de WV bij velen voor ging boven het eigen bedrijf. De hr. Meedendorp zei zijn speech te hebben gehouden als een posthume hulde aan de mannen van het eerste uur en zei te hopen dat de aankomende generaties het estafettehoutje zal worden doorgereikt. Uiteraard voerde ook iemand v?m de zustervereniging uit Schoorl het woord en wel de heer v. d. Garde. 'Ik heb geen hekel aan Groet' zei de voorzitter van de VW Noord- Kennemerland,' 'een ieder van ons doet zijn best de vreemdelingen naar zich toe te trekken in een vreedza me concurrentiestrijd. We hebben veel contact we leven tenslotte in een dorp en we snoepen elkaar de gasten heus niet af.' Vervolgens bood de heer v. d. Garde een enveloppe rret inhoud aan en zei het bestuur gaarne terug te zien bij de viering van het 60-jarig bestaan van de Schoorlse VVV. Nadat de heer Bloothoofd namens de VVV Koedijk nog zijn gelukwen sen had uitgesproken sprak de voor zitter van de recipiërende vereniging de heer F. A. Sleking een woord van dank aan alle aanwezigen. Hij sprak een woord van waardering aan het adres van de leden van het comité dat de gehele receptie en de op 22 april in de sporthal te houden feestavond organiseerde. Verder dankte de heer Sleking de verschil lende sprekers en dankte hij voor de cadeaux en fraaie bloemstukken die van verschillende zijde waren aangeboden. En hiermee kwam een einde aan deze uitstekend geslaagde receptie van de jubilerende VVV. Ook redaktie en verslaggever bie den gaarne hun gelukwensen aan en hopen dat wij nog vele vergaderin gen en evenementen van de VVV Groet-Camperduin mogen verslaan. Aangepast aan UW persoonlijke behoeften en daarbij in de eerste plaats gelet op vindt u bij het BETROUWBARE en DESKUNDIGE SCHOORL, Voorweg 54a Telefoon (02209) 265 ALKMAAR, Dr. Schaepmanplein 2 Telefoon (02200) 1 84 07 aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. Enkele dagen voor de viering van de 5e mei 1965 kreeg het Oranje comité bericht dat de brandstapel voor het vreugdevuur door enkele onverlaten vroegtijdig in brand was gestoken. Begrijpelijk betekende dit een grote teleurstelling. Verbazing wekkend was echter de algemene verontwaardiging onder de Schoorl se burgers over deze lafhartige daad en hun bijzonder spontane reactie. Met medewerking van de Rijkspoli tie, de Dienst Gemeente Werken en kele particuliere transportonderne mingen en nagenoeg alle inwoners van onze gemeente werd binnen en kele dagen een nieuwe brandstapel opgebouwd grootser en hoger dan de vroegtijdig afgebrande stapel. Er ging in die enkele dagen voor de 5e mei 1965 een golf van sponta niteit door Schoorl zoals wij die ken den in de periode vlak na de be vrijding in 1945. Het vreugdevuur werd een groot succes. Ook dit jaar wordt weer een vreugdevuur gehou den waarvoor een grote hoeveelheid brandbaar materiaal nodig is Reeds nu kan dit materiaal door u aange bracht worden op de hiertoe aange wezen plaats op het sportveld aan de Molenweg. De dienst gemeente werken wil ook dit jaar medewer king verlenen door het afhalen van grote partijen welke niet door eigen middelen te vervoeren zijn. De wagen komt maandag te Aagt dorp; dinsdag te Schoorl-west; woensdag Schoorl-oost eri Catrijp; donderdag Groet en Camperduin. DE DUINSTREEK Tevens is er voor vrijwilligers met vrachtwagens gelegenheid ladingen brandbaar materiaal op de brandsta pel te deponeren. Een ieder die het zelf brengt kan ook overdag terecht. Wij wijzen er nog op dat de dienst gemeentewerken haar medewerking toezegde onder voorwaarde dat het weg te halen materiaal op gemak kelijke wijze te bereiken is. Laten wij weer eens tonen dat wij nog spontaan zijn door er voor te zorgen dat er weer een grote brand stapel komt gelijk aan die in 1965 en niet pas warm worden na een lafhartige daad. Het Oranjecomité U zult met mij eens zijn dat de verslagen van de vergaderingen die onze gemeenteraad houdt, nou niet direct prettig leesbaar zijn. Het is dan ook niet gemakkelijk om de veelal in ambtelijke taal gestelde voorstellen in normaal leesbaar Ne derlands om te zetten. Gelukkig wordt deze droge stof gelardeerd door het commentaar van de raads leden en de gevoerde discussies met B. en W. Er worden grapjes gede biteerd of rake opmerkingen ge plaatst en enkele hiervan die mij treffen, worden dan gepubliceerd onder een raadsverslag. Eén van de raadsleden heeft nu moeilijkheden gekregen door een op merking die hij tijdens de laatste vergadering maakte en die is ge publiceerd. Nu kan men stellen dat een raads vergadering openbaar is, dus dat theoretisch gesproken de gehele be volking van Schoorl deze kan bij wonen en dat de raadsleden hiermee met hun uitlatingen rekening dienen te houden. Maar aan de andere kant moet men deze dingen zien in hu moristische zin en er niet teveel aanstoot aan nemen. Ook raadsleden zien hun taak gelukkig soms van de humoristische kant en plaatsen wel eens opmerkingen die het ge heel wat opwekkend maken. Nogmaals: neemt u dit rubriekje niet al te serieus en valt u de raadsleden niet aan om een futili teit die zij zich, wellicht onbewust uit de mond hebben laten vallen. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN Afgelopen zaterdag, 16 april jl., wa ren dan de onderlinge wedstrijden van de 'Duintreffers'. Het ging er om, wie zich de sterkste mocht noe men. Laten we eens bij de junioren beginnen. In de verschillende poules waren de sterksten wel de meisjes Anneke Meijer, Carina Stoop. Marian Stoop, Anneke Meyland, Greetje Delis en Joke van de Ploeg, die naar de winnaarspoule overgingen. In de ze poule werd fel gestreden. Anne ke Meyer en Marian Stoop moesten het uiteindelijk uitvechten. Zij had den alles gewonnen en moesten dus ook maar zien van elkaar te winnen. Marian Stoop wist het te klaren en zo werd tenslotte de uitslag: 1 en kampioene: Marian Stoop; 2. Anneke Meyer; 3. Greetje Delis; 4. Anneke Meyland, die wel heel sterk naar voren kwam, hoewel ze pas twee maanden op de vereniging zit. In de verliezersronde van de meis jes werd ook fel gestreden, want ze wilden elkaar natuurlijk geen duim breed toegeven. De uitslag was dan ook als volgt: 1. Arjan Repko; 2. Greetje Borst; 3. Joke Druijven. Bij de jongens liep het tot de fi nale, zoals we konden verwachten. Het ging hier tenslotte tussen Frits i Tamis en Johan van Assem. Johan van Assem streed fel. Hij wist dan ook een game te winnen, maar ten slotte moest hij toch zwichten voor Frits Tamis. De uitslag was als volgt 1 en kampioen: Frits Tamis; 2. Jo han van Assem en 3. Bert Laan. De dames waren met zijn drieën en verdeelden de buit als volgt 1. en kampioene: Mevr. Delis-Stokman 2. Tiny Kalk; 3. Annie Ory. Bij de heren was het weer 'n gro te strijd. Zoals u weet moest de heer N. Kaag zijn titel verdedigen en dat heeft hij moedig weten te klaren tot aan de finale. In de verschillende poules kwamen de volgende heren tot de finale-poule: J. Delis; F. Dek ker: A. de Vries; N. Kaag; P. Hof en J. Stoop. De uitslag werd als volgt: 1 en kampioen: J. Delis; 2. N. Kaag; en 3. F. Dekker. Hierna werden de prijzen uitge reikt door de heer R. Dekker, wat hij elk jaar weer heel graag doet. Daarna werd de avond besloten met een gezellig samenzijn, waarbij de heer A. de Wit wederom voor leuke muziek zorgde. Al met al weer een geslaagde dag. SCHOORLSE REDDINGS BRIGADE Op donderdag 7 april zijn, in het Overdekte Zwembad te Alkmaar, afgenomen door de Kon. examens Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. Hieraan hebben ook jeugdleden van de Schoorlse Red dingsbrigade deelgenomen welke al lemaal geslaagd zijn. De geslaagden waren: Voor jeugd- brevet I: Frits Tamis; Louis Rezel- man; Jakob Mereboer; Rob de Ro ver; Louis van Assem en Jos Zoon. Voor Jeugdbrevet II: Ruud Selhorst en voor jeugdbrevet III Johan van Assem; Guus Sleking en Lex Laan. Dit was de eerste keer dat de SRB met zoveel jeugdleden aan examen voor Reddend zwemmen deelnam. Op Tweede Paasdag is onder aus piciën van de SRB een puzzelwan deltocht georganiseerd vanaf café Slijkerman. Deze tocht was uitge zet door de heren: D. Kuiper; P. Koopman en C. Bouwman. Tijdens de tocht was het droog zodat de 65 deelnemers een fijne wandeling ge had hebben en de SRB terug kan zien op een geslaagde middag. te met de familie De Nots en van deze mensen een prettige indruk kreeg. Met veel moeite had ze in een der dorpen rond Amsterdam een stalhouderij gevonden, die nog beschikte over keurige koetsjes en ook wel aan twee witte schimmels wist te komen, zodat Amsterdam zijn ogen vergaapte aan de ouder wetse, maar dure trouwpartij met rijtuigen en paarden. Gerda van 't Grashek was een allerliefst bruidje een ko ninginnetje in tule, was het oordeel van tante Gerdien met naast zich een rijzige brudegom in jacquet. En al was er bij de jonge vrouw het stille, nauwelijks bedwongen verdriet van wege de afwezigheid harer ouders, veel werd er goed gemaakt door de onverwachte verschijning van haar vriendin Tannie en Geert Alfrinkhof: wat dacht jij? Ik ben toch zeker je vriendin? En ik heb toch een uitnodiging van je ontvangen? Dus hier ben ik, met mijn vriend Geert. Ja, we kunnen de laatste tijd heel goed met elkaar overweg, nietwaar Geert? Tante Gerdien had alles gedaan wat mogelijk was om een zo prettig mogelijke huwelijksdag voor de twee jonge mensen te arrangeren en daarin slaagde ze ten volle. Na de plechtig heden in het stadhuis en de kerk, reed het gezelschap terug naar de grote woning in de Anna Vondelstraat, waar alles in gereedheid was gebracht voor een uitgebreid diner, terwijl 's avonds een orkestje zorgde voor de stemming. Temidden van de vele gasten, vrienden en bekenden, troonde het pasgetrouw de paar. Geleidelijk aan raakte Gerda er mee verzoend, dat haar ouders, benevens haar tante en nichten niet aanwezig wa- door HENK VAN HEESWIJK Gedurende de winter verbleef Gerda van 't Grashek onafge broken bij tante Gerdien in de Anna Vondelstraat. Hoewel ze na een paar weken het plan opperde om ergens in de stad in betrekking te gaan, wilde tante Gerdien er niet van horen. 'Schatje, ik heb nog nooit zo'n prettig en gemakkelijk leven gehad sinds jij over de vloer bent. Ik zal je iedere week een paar centen geven, want je neemt me in dit grote huis prak tisch al het werk uit handen en je bent meer waard dan een dienstbode voor dag en nacht.' Hoewel Gerda protesteerde en het beetje werk, wat zij deed nog niet eens voldoende achtte om haar kost en inwoning mee te betalen, hield haar tante voet bij stuk en gaf haar iedere week een paar briefjes. In het voorjaar deed Gerda's tante nog één poging om de ouders te verzoenen met de gedachte, dat hun dochter met Arie de Nots ging trouwen, maar beiden waren onvermurw baar. Gerda bleef op De Peppelhorst altijd welkom en voor de rest basta. Tante Gerdien kon zich de moeite voortaan be- ^^mi^Trouwden Gerda van 't Grashek en Arie ue imucs in ben enkele malen op De Peppelhorst geweest, Ger. Zal ik jou dig ieder weekeinde aan de boemel. Hij mag van geluk spre- tti nracht en praal. Alles was voortreffelijk eens wat vertellen? Dit komt allemaal weer in orde. Vandaag ken dat jouw Arie er indertijd geen politiewerk van gemaakt e+antp Gerdien georganiseerd in samenwerking met de is het natuurlijk aan de ene kant verdrietig, dat je ouders er heeft. Daarom zeg ik vandaag eerlijk en zonder omwegen: Ger f- ilip Dp Nots want na het tweede bezoek aan De Peppel- niet zijn. Maar ik ben ervan overtuigd, dat zij op de duur wel je hebt een goede keus gedaan. Ik hoop. dat jullie erg geluk- horst had de oudere vrouw de taxichauffeur opdracht gege- bij zullen draaien. Kom nou.... je bent hun enig kind en ik kig mogen worden en dat andere.... ach, dat komt vanzelf wel ven door te rijden naar het Moordgat, alwaar ze kennis maak- zal vandaag of morgen als ik naar De Peppelhorst ga, wel in orde. Let maar eens op.' ren, want de anderen vergoedden zoveel in hartelijkheid, liefde dacht, dat jij en Brand vandaag of morgen wel zouden trou eens een boekje opendoen over jouw kersverse echtgenoot. Meid het is dat ik Geert hier bij me heb, maar ik zou haast jaloers worden op die knappe knul van je. En. eh. Arie, rakker ik heb bewondering voor je, hoor, dat wil ik nu echt wel we ten. We komen af en toe eens kijken in Amsterdam, hoe jullie het maken en pas op, meneertje, dat je mijn vriendin vertroe telt en goed voor haar bent, want anders krijg je met ons te doen, nietwaar Geert?' De jongeman grinnikte een beetje en keek met een verheer lijkt blik in zijn ogen naar het meisje aan zijn zijde. 'Ik denk dat het wel aan Arie toevertrouwd is om het Gerda naar de zin te maken', was zijn mening. Later op de avond had Gerda gelegenheid om onder vier ogen met Tannie te praten. 'Hoe is het met moeder? En met vader?' Het meisje dacht even na, voor ze antwoordde: 'Ik zou lie gen, als ik zei, dat het ze niets kan schelen. Ja vader is ouder geworden en ik heb zo het idee, dat je vader zelf geen bezwa ren gehad zou hebben. Maar ja.je moeder is een Van Elten he? Dat zegt al genoeg. Ze laat niets merken als ik er ben, maar als ik over jou en Arie vertel wat ik dan wist lui- tert ze met open oren, dat had ik best door. Nu ja, ze zullen het zich wel een beetje aantrekken en vandaag zullen ze hele maal wel een beroerde dag hebben, maar het is tenslotte hun eigen schuld. Ik weet wel, toen ik pas hoorde van jou en Arie, heb ik eerst een poosje over lopen piekeren. Ik heb altijd ge en vriendschap dat haar hart er vol van werd. Tannie zat met Geert geruime tijd bij het jonge paar. wen. Achteraf bekeken is het maar goed, dat je hem niet geno- 'Ik men hebt, Gerda,, want hij is een zuiplap en gaat tegenwoor-

De Duinstreek | 1966 | | pagina 5