Concours- en showwedstrijd Schoorlse jeugddrumband VSM magazijnrekken fa. Volkers Leegwater Dinie wordt een dame Recreatieoord 'De Duinrand' uitgebreid Monseigneur W. M. Beckers 1908-1966 Zelfbouwprofiel 10 pluspunten TWEEDE BLAD DONDERDAG 23 JUNI !%6 Wij lazen Taster voor blinden signaleert opstakels .DE DUINSTREEK Ondank^ het feit, dat de Schoorlse Drumband nog maar kort bestaat, heeft zij al aan tal van evenementen haar medewerking verleend. Door medewerking van de burgerij en het gemeentebestuur beschikt ons dorp over een keurig geüniformeer de drumband, terwijl bestuur en instrukteur hun best doen de muzi kale prestaties van de band op een zo hoog mogelijk peil te brengen. A.s. zondag, 26 juni vindt op het sportpark een concours plaats dat door het bestuur van de drumband is georganiseerd en op die dag zul len een 450 muzikanten voor een deskundige jury hun uiterste best doen. Om 12 uur is er een ontvangst ten gemeentehuize voor deputaties van de 14 deelnemende bands en andere genodigden. Om 1 uur wordt met het concours begonnen, waaraan de volgende verenigingen deelnemen 1. Jeugddrumband Schoorl in sa menwerking met het fanfare korps 'De Vriendschap' (onze drumband doet aan het concours mee, maar buiten mededinging; het is de gewoonte om de or ganiserende vereniging uitslui tend buiten mededinging te la ten meedoen); 2. Drumband 'HFC' Den Helder; 3. Tambour en bazuinkorps 'Ex celsior' uit Alkmaar; 4. Drumband 'Wieringerwaard' Wieringerwaard 5. Drumband 'Jong Leven' Wervershoof 6 Jeugdkorps 'Arti et Amicitiae' Amsterdam; 7 'Simon van de Bergh', Rotterdam; 8. Drumband en vlaggengroep 'Praeses van Nispen' Amsterdam 9. Meisjeskorps 'DSV', Warmen- huizen 10. Drumband 'Zevenaar' Zevenaar; 11 Jeugddrumband 'Bergen' Bergen-Nh. 12. Tamboer- en trompettekorps 'Arion', Wijk aan Zee; 13. Trompettekorps 'Alkmaar', Alkmaar. 14. 'Jong Hoorn' uit Hoorn 15. 'Minerva', Amsterdam in De Duinstreek van 21 juni 1934 dat er in Bergen, onder de jongelui die de Hertenkamp als racebaan gebruikte, twee doden vielen, doordat enkele jongens boven op een auto botsten; dat er bij de gemeenteraadsverkie zingen in Bergen 2849 geldige stemmen werden uitgebracht; dat tijdens de Schoorlse kermis de dansmuziek in de zaal van Nic. Schuyt verzorgd werd door de ABC-Boys met medewerking van Tokkie, harmonicavirtuoos dat een fietsbinnenband bij ENOS te Bergen 65 cent kostte. De jury bestaat uit de heren De Joode, Janssen en Van Stigt, allen leden van de Amsterdamse Politie- kapel. Zij zal de deelnemende korp sen beoordelen op vele punten zoals uitvoering van de muziek, techniek en tempo, ordelijk en gericht mar cheren en het tempo. Ook de tambour-maitres worden beoordeeld en wel naar algemeen optreden, wijze van aangeving en tempo. Na afloop van het concours vindt een défilé plaats waarna de uitslag wordt bekend gemaakt en de prijs uitreiking volgt. Om direct na afloop de deelnemen de korpsen het resultaat te kunnen mededelen heeft men een telcom- missie ingesteld die bestaat uit de heren Groen, Hazebelt en Beeldman. De leiding van het concours ligt in handen van de heren Koomen, Groen en Kater. Om half acht des avonds vindt een showwedstrijd plaats, een uniek evenement aangezien het zelden voorkomt dat aan een coucours een dergelijke wedstrijd wordt verbon den. Aan deze wedstrijd wordt naast de Schoorlse drumband en ons fanfarecorps door acht verenigingen deelgenomen. Om kwart over negen volgt dan de prijsuitreiking. Tijdens het concours heeft ieder een vrij toegang tot het sportveld; wel wordt men verzocht zich van een programmaboekje te voorzien. Voor de showwedstrijd is de toe gangsprijs gesteld op een gulden voor volwassenen en vijftig ct voor kinderen. Het actieve bestuur van deze nog zo jonge loot aan de stam van de plaatselijke verenigingen komt hul de toe voor het initiatief dat zij heeft genomen tot het organiseren van dergelijke voor Schoorl zulke aantrekkelijke evenementen. Vanaf deze plaats roepen wij een ieder op beide wedstrijden bij te wonen, al was het alleen maar om te horen dat onze eigen band tussen al deze lan ger bestaande zusterverenigingen toch lang geen gek figuur slaat, zo wel letterlijk als figuurlijk. BIJZONDERE FRANKEERZEGEL Ter herinnering aan het verblijf van Michiel Adriaansz. de Ruyter op St. Eustatius zal de Postadmini stratie van de Nederlandse Antillen op 19 juli 1966 een bijzondere fran keerzegel in de waarde van 25 cent zonder toeslag uitgeven. De zegel, die werd ontworpen door de kunste naar Oscar Ravelo Nadal te Wil- lemsstad, Curacao, toont de beelte nis van M. A. de Ruyter en het eiland St. Eustatius. Naast de land en waardeaanduiding is als bijzon dere tekst: „Ter herinnering aan het verblijf van Michiel Adriaansz. de Ruyter op St. Eustatius" opgenomen. De zegel is uitgevoerd in de kleuren bruin, blauw en rood. De prijs be draagt in Nederlandse munt f0,50. Enkele jaren geleden opende loco burgemeester Kaandorp met enige welgekozen woorden de aan de Hee- reweg gelegen midget-golfbaan die door de heer Schmidt uit Bergen wordt geëxploiteerd. Wij hebben aan dit gebeuren destijds ruime aan dacht besteed en ondergetekende heeft toen ook zelf de stick ter hand genomen om deze ogenschijnlijk zo gemakkelijke sport te proberen. Reeds velen hebben de baan van de heer Schmidt bezocht. De baan werd uitgebreid, er werden voor zieningen aangebracht waarbij de dorstigen gelaafd en de hongerigen gespijzigd konden worden, kortom, men amuseerde zich best. Maar dit gold voor oudere kinderen en grote mensen, want de kleintjes onder de tien verveelde het al gauw, om naar het al of niet foutloze spel van pa en moe te kijken. Maar ook voor deze catagorie medeburgers is door de heer Schmidt iets uitgedacht. Hij heeft met de pinksterdagen namelijk een verkeerstuin geopend ter groot te van 1100 m2 waar de kleinere kinderen zich kostelijk kunnen amu seren in een tiental trapautootjes die van vele veiligheden zijn voorzien. Deze voertuigjes hebben heel wat te verduren, want over het algemeen zijn kinderen niet zo zachtzinnig. Maar het materiaal kan er tegen, hoewel de aanschaf nogal wat voe ten in de aarde had, want gewone speelgoedauto's zijn voor iets derge lijks niet te gebruiken. Maar in de Zaandijker Spits werd de man ge vonden die de constructie voor zijn rekening nam. Deze heeft ook de autootjes gebouwd die op de ver keerstuin in Assen worden gebruikt. Overigens is dit een circuit dat on der politietoezicht staat waar de kinderen spelenderwijs de verkeers regels onder de knie krijgen. Voor het toezicht op ons plaatselijk cir cuit je weet de exploitant zich van de medewerking verzekerd van een aantal verkeersbrigadiers die met luider stemmen de verkeerszondaar- tjes tot de orde roepen. Er zijn voor deze betrekking vele vrijwilligers, maar als over enkele weken het hoogseizoen aanbreekt zal er zo mo gelijk een volwassene met het toe zicht worden belast. Voor twee kwartjes per tien mi nuten mogen de kinderen naar har telust trappen, op een verkeerscir- cuit dat voorzien is van zebrapaden, verkeersborden en stoplichten. Er is op het terrein van de heer Schmidt nog wel wat grond over en mocht de toekomst uitwijzen dat er voor de verkeerstuin genoeg belang- steling bestaat dan kan de midgèt- golfbaan worden omgelegd waarbij er ruimte voor uitbreiding van het circuit vrij komt. Er zijn nog maar weinig van deze gelegenheden in Nederland en in onze provincie is dit de enige ver keerstuin boven het Noordzeekanaal. De firma Min, die het geheel aan legde, is nog niet geheel klaar met het werk, het asfalt wordt nog van een slijtlaag voorzien. Maar men kan als kind zijn gang gaan, op straat wordt het zo langzamerhand levensgevaarijk ook in Schoorl, om met speelgoedautootjes op de open bare weg te komen. En daarom geloof ik wel dat de heer Schmidt succes zal hebben met zijn verkeerstuin waar de kinderen zich spelender wijs de regels van het verkeer eigen maken. En dat een grondige kennis en niet te vergeten toepassing hier van dringend noodzakelijk is, zult u begrijpen als u de capriolen ziet die sommige volwassenen zich menen te kunnen veroorloven. I FRIES TWEEWIELER MUSEUM TE HEERENVEEN In dit museum - de enige perma nente historische tweewielerexposi- tie in Nederland - geven een hon derdtal antieke twee- en driewielers en een ruime sortering curiosa op tweewielergebied, een goede indruk van de rijke geschiedenis van de fiets. Vanaf de eerste fiets - de Drai- sine-loopfiets van 1817 - tot de mo dernste brommer anno 1966, worden alle technische ontwikkelingen in een modern interieur voor het nage slacht bewaard. Dit jaar is de reeds zeer volledige collectie met enkele unieke antieke rijwielen en motorfietsen uitgebreid. Een aantal opmerkelijke aanwinsten komen uit Engeland; hieronder be vinden zich een uit 1878 daterende driewieler 'Starley Sociable Quad' waarop twee personen naast elkaar konden plaatsnemen en de 'Starley Salvo', eveneens een driewieler, van het type waarvan koningin Victoria er een heeft bezeten. Ook voor recreatie in de buiten lucht, biedt de Friese Z.O.-hoek tal van mogelijkheden. Voor de water sportliefhebbers zijn daar de beken de Friese meren: voor de fietstoe- risten de Woudenroute van de ANWB die op enkele honderden meters afstand langs het museum loopt. Ook het Oranjewoud met zijn fraaie bossen ,het hotel Tjaardamet grote speeltuin en dwaaltuin. het vogelpark Tropenfauna, he meertje Nannewyd met strandbad en cam ping zijn een vakantietochtje naar deze streek meer dan waard. Gedurende de zomermaanden is het Fries Tweewieler Museum elke middag van 2-5 uur geopend en op zaterdag en zondag van 12-5 uur. In de Verenigde Staten is een fo to-elektrisch 'tastapparaat' geprodu ceerd, waarmede blinden opmerk zaam gemaakt kunnen worden op obstakels op hun weg. Het toestel dat niet groter is dan een zaklantaarn, bevindt zich in een aluminium huls en wordt door een batterij gevoed. Langs foto-elektri sche weg worden veranderingen in lichtsterkte op een lichtmeter over gebracht, die de frekwentie der elektrische impulsen aangeeft. Er is een variatie mogelijk van 4 tot 400 impulsen per sekonde. Met behulp van dit toestel kan de blinde voor werpen zo dun als eer waslijn on derscheiden. Na het overlijden van Zijne Hoog waardige Excellentie Monseigneur W M. Beckers is vooral bij de Ne derlanders, die zijn TV-toespraken regelmatig hebben gevolgd, de wens ontstaan deze toespraken nogmaals te kunnen lezen of via band of gra- mofoonplaat te kunnen her-beluis teren. Dank zij de spontane mede werking van de KRO (Brandpunt), de VARA en de NTS, die de geluids banden beschikbaar hebben gesteld, is het mogelijk gebleken op deze wijze via de langspeelplaat een pos- thume eer aan de zo levende nage dachtenis van de Bisschop te kun nen brengen. Van de vele commentaren, die Mgr. Beckers bij zijn leven voor de TV gaf, is een keuze gemaakt uit enkele op zichzelf staande toespra ken over onderwerpen, die zowel Mgr. Beckers als zijn toehoorders ernstig ter harte gingen, zoals de geboorteregelingen, de beroemde Kersttoespraak, zijn commentaar op vrijlating van oorlogsmisdadigers en zijn wijze, humane visie rond de ,Zo is het' affaire. Bovendien zijn frag menten gekozen uit het gesprek dat mevrouw Mies Timp-Bouwman in ,Mies en scène' had met Mgr. Bec kers voor de VARA-TV, waarin de bisschop op de hem zo karakteristie ke gemoedelijke manier iets over zichzelf vertelde. Het was de laat ste maal, dat Mgr. Beckers op de TV-schermen kwam De plaat opent en eindigt met 2 liederen, die tijdens de uitvaart dienst werden gezongen: Niemand leeft voor zichzelf' en Barmhartige Heer.' De baten van deze plaatuitgave - die zowel door de platenhandel als de boekhandel zal worden verspreid - komen ten goede aan de zielszorg en het sociaal-maatschappelijk werk onder de woonwagenbewoners in Nederland, waarvoor Mgr. Beckers eveneens veel werk heeft verzet. De prijs van de plaat is bepaald op f 12,50 (Philips DL 88109). WONDERDOKTERS VOORTAAN BELASTINGPLICHTIG Het doordringen van de bescha ving maak de mens niet altijd ge lukkiger. Dit zal ongetwijfeld de mening zijn van de medicijnmannen en tovenaars van de LUO-stam in Kenya. Terwijl zij tot dusver hun magisch beroep uitoefenden zonder enige overheidscontrole is thans be paald, dat ze zullen worden onder worpen aan een proeve van be kwaamheid, alvorens ze tot de prak tijk worden toegelaten. Wij weten he laas niet welke eisen voor dit exa men worden gesteld, maar naar alle waarschijnlijkheid zal het feit, of de patiënt al dan niet in leven blijft na de behandeling wel de doorslag ge ven. Dit is natuurlijk wel een wanke le basis voor het uitoefenen van de medische praktijk, want tenslotte overlijden wij allen! De nieuwe maatregel vindt intus sen nog niet zoveel tegenstand als een andere, die te zelf der tijd is ge nomen. De medicijnman en de tove naar moeten voortaaninkomsten belasting betalen. MOOIE DOOS MET LUCHT VOOR RUIM EEN GULDEN Romeinse souvenirshandelaren heb ben weer een nieuw 'handelsobject' ontdekt, nl. lucht. Nadat kort geleden bij de kiosken op de Via Vineto dozen met 'Romein se' lucht waren opgedoken, verkopen thans verder denkende straatventers bij de Fonana di Trevi dozen met gewoon maar 'Italiaanse lucht'. De dozen zijn versierd met afbeeldingen van carabinieri, Siciliaanse ezelkar retjes en bezienswaardigheden zoals de scheve toren van Pisa. Maar de inhoud is zoals er op wordt ver meldt: Italiaanse lucht. Prijs: 200 lire 1,15). En ze worden verkocht, want de dozen zijn de prijs wel waard. Het staat overigens vast, dat zolang men in Italië vertoeft ze inderdaad Italiaans lucht bevatten. de eenvoudigste en goedkoopste oplossing voor alle opbergproblemen in kantoor, fabriek, win kel en magazijn 1 Gefabriceerd met de oersterke SAVA-hoekijzcrs 2 Hoogte 2 m. - breedte 0,90 m. diepte 0 40 m. 3 Zes verstelbare legborden (verstelbaar om de 12 mm.) van eerste keus plaatstaal 4 12 Versterkingshoeken, 72 bouten en moeren 5 Eenvoudige montage, zonder speciaal gereedschap 6 Zowel zijdelings als ruggelings koppelbaar 7 Sterk lak- en moffelwerk 8 Enorm stabiel, ruim belastbaar 9 Kan op aanvraag ingericht wor den met glij stangen met laterale hangmappen 10 Extra leverbaar: legborden, staven zelfbouwprofiel, versterkingshoeken, zij- en rugwanden DE PRIJS Valt mee: Het afgebeelde model kost 179, 50 een aanbouwrek komt op f 66,50 Vraag inlichtingen of breng een bezoek aan SCHOORL - LAANWEG 35 - TELEFOON (02209) 268 en 223 door B. 1. TEN WESEPE HOOFDSTUK 1 'ALS U SIGARETTEN BIJ ZICH HEBT De man, die op de invalsweg van de autobaan, aan de kant stond te kijken naar de langs hem gaande auto's, gedroeg zich niet als een lifter. Hij keek alleen, maar stak geen duim op. Blijkbaar was hij weinig geïnteresseerd in een lift. Men kon de indruk krijgen, dat hij op een bepaalde automobilist wachtte, die hem dan zou oppikken. Bij degenen, die op weg naar de autobaan, zouden er moge lijk wel geweest zijn, die de keurig geklede jongeman hadden willen meenemen. Hij zag er in zijn geheel goed verzorgd uit. Helemaal niet het type profiteurs, dat probeerde geld te be sparen door een gratis reisje te maken, die je dagelijks langs de wegen zag staan, de meest praktischen met een bord, waar op de plaats van bestemming was geschreven. Zodat mensen, die een andere richting uit moesten, niet behoefden te stop pen. Nee, hij zou bepaald niet lang daar gestaan hebben, als hij zijn duim wel opgestoken had. Zijn verschijning wekte vertrou wen; er lag een sympathieke trek over zijn gezicht. De conclu sie van hen, die de jongeman opmerkten, was: hij wacht op iemand. Tot op zekere hoogte was dit ook zo. Al leek het, oppervlak kig bezien, dat hij nagenoeg geen interesse had voor de wagens die de oprit inreden, in werkelijkheid ontging hem niets. Scherp van gezicht als hij was, ontdekte hij terstond, wie er achter het stuur zat en wat voor wagen het was. Vandaag prefereer ik een knappe jongedame, had hij beslo ten, toen hij op weg was naar de plaats, waar hij een wagentje wilde hebben naar huis. Althans zo dicht mogelijk bij huis. Ik heb op de heenreis geluk gehad, zodat ik een uurtje kan ris keren. Lukt het me niet, dan kan ik altijd nog de eerste de beste wagen accepteren, die voor me stopt. Hij haalde een zakspiégeltje uit zijn colbert om zijn uiterlijk erin te controleren. Hij streek een paar keer over zijn haar, dat er, ondanks de lichte bries, zogvuldig gekamd uitzag. Zijn das zat goed en het ovehemd was nog hagelwit. Tevreden borg hij het spiegeltje weer weg, waarna hij zijn broek en schoe nen monsterde. Alles pico bello. Ik weet precies, hoe ik er uit zie, constateerde hij tevreden: ik ben een jongen, die gezien mag worden. Zo weggelopen uit de etalage van een kledingma gazijn, maar dan met een echt gezicht. De juiste combinatie. Ja, vandaag wil ik een gooi doen naar het geluk met een grote G. Mijn horoscoop is deze week zeer gunstig; daar moet ik van profiteren. Een rijke, knappe jonge vrouw in een slee zal voor me stoppen en me lachend verzoeken in te stappen. "We zullen een geanimeerd gesprek hebben en voor ik uitstap een afspraak maken. Natuurlijk wordt ze verliefd, 't stond toch in mijn horoscoop? En ik op haar. We gaan trouwen en dan kan mijn broer de zenuwen krijgen met zijn baan. Dan heb ik hem niet meer nodig. De auto's gleden langs hem heen. Hij zag het ternauwernood. Zodra ze in zijn onmiddellijke nabijheid waren, had hij er al geen belangsteling meer voor. Vrachtauto's waren bij voorbaat uitgeschakeld. Die stonken in de cabine, terwijl de zitplaatsen dikwijls smerig waren en de chauffeur ruw. En hij hield niet van onbeschaafde mensen. Daarom had hij ook een hekel aan de trein. Als hij voor Dirk op reis moest en geld kreeg voor een spoorkaartje, omdat Dirk hem geen auto durfde toever trouwen, probeerde hij aan het begin van de snelweg een lift te krijgen, hetgeen doorgaans gelukte. Want hij kreeg natuur- j lijk geen geld voor de eerste klas en aan de tweede klas had hij een gloeiende hekel. Iedereen kon naast je komen zitten: een man in een vuile overal, een dikke juffrouw met snoffende neusof jengelende kinderen met kleverige handen, die natuur- lijk niet van je af konden blijven. Nee, dat was niets voor hem. In de eerste klas zat je rustig, met beschaafde mederei zigers en de conducteur was in de eerste altijd veel beleefder dan in de tweede klas. Maar Dirk was een krenteweger en had j hem uitgelachen, toen hij voor de eerste keer had geopperd, dat het voor de standing van de zaak beter zou zijn, als hij eerste klas reisde. Hij werd nu eenmaal door zijn broer niet helemaal voor vol aangezien. De tegenstelling was al vroeg begonnen in hun beider le ven. Dirk, als oudste zoon, was voorbestemd om vader in de zaak op te volgen. Op ziestienjarige leeftijd, toen zijn broer al hele dagen in het kantoor zat of op reis ging, was het tot hem doorgedrongen dat hij altijd op het tweede plan zou komen. Na tuurlijk konden ze hem niet uitrangeren, net zo min als de drie zussen. Later zou de zaak van hun vijven zijn, zonder enig verschil, bepaalde voorkeur of protectie. De zussen waren jong getrouwd en goed getrouwd, verdwe nen naar verre oorden, zodat ze geen of weinig interesse had den voor de zaak. Na vader s dood was het vanzelfsprekend, dat Dirk de volledige leiding op zich nam, want hij wist er im mers alles vanaf? Voor hem bleef alleen maar een baantje over, naast zijn gro te boer, toen hij uitgestudeerd was. 'Wat wil je gaan doen?' had Dirk gevraagd, toen de school tijd achter de rug was. 'Als je wilt, mag je gaan studeren. Maar luister goed: ik zei studeren. Geen geboemel, geen drank en geen vrouwen. Je krijgt een toelage, maar niet zo groot, dat je er bokkesprongen mee kunt maken. Houd daar rekening mee Laat ik je bij voorbaat zeggen, dat ik ook niet van plan ben om eventuele schulden, die je maakt, te betalen. Dan weet je pre cies, wat je aan me hebt.' Dat was geen nieuws, dat wist hij al lang. Niet moeder be sliste na vaders dood, wat er zou gebeuren, maar Dirk, de oudste van de kinderen, die precies als vader was en ijskoud op alle gebied de teugels in handen nam. Die besliste, zonder anderen raad of advies te vragen. Hoewel hij wel de voordelen van een eventueel studentenle ven had overwogen, welke tamelijk aantrekkelijk leken, was zijn lust om naar Utrecht of Leiden te gaan, bij voorbaat al verdwenen, toen Dirk hem nogmaals verzekerde, dat hij hem kort zou houden. Een student zonder geld is een stakker. Als je niet mee kunt doen met de anderen, omdat de nodige con tanten ontbreken, kun je er beter niet aan beginnen. Nee, er werd niet gestudeerd. 'Ik zoek wel een baan', was zijn commentaar geweest. 'Dat ken ik van jou. Zeker eerst een half jaar op je gemak rondkijken naar iets dat je misschien past en al die tijd op kosten van de zaak? En geen fluit uitvoeren? Aan het werk en wel meteen. Ga maar mee, ik heb genoeg voor je te doen.' Maar zo gemakkelijk had hij zich toch niet laten inpalmen, Hij had geen stap verzet. 'Wat word ik? Loopjongen soms? Pakjes wegbrengen naar de boot en de bodediensten?' 'Ik heb nuttig werk voor je in het magazijn.' 'Dank je. Geen interesse.' 'En ik zeg, dat je het gaat doen! Lanterfanters kunnen we niet gebruiken.' 'Ik ben helemaal niet van plan om bij je in dienst te komen. Ik zoek wel ergens anders wat.' Slaande ruzie was een te groot woord. Hij hield helemaal niet van woordenwisselingen, daar werd je moe van. En hand tastelijkheden vond hij helemaal banaal. Tenslotte had moe der er zich mee bemoeid. Ze zei nooit veel en liet, voor wat de zaak betreft, alles geheel aan haar oudste zoon. Doch nu Dirk blijkbaar zijn broer wilde dwingen als knechtje te gaan fun geren, was dit zelfs moeder te gek. Het resultaat was, dat hij op de factuurafdeling kwam en zo te hooi en te gras op reis zou gaan. Niet tegen een vergoeding van eten en drinken en een zakcentje, zoals Dirk eerst van plan was geweest. Ook daar was moeder tegenop gekomen. Een behoorlijk salaris. Plotseling lichtten zijn ogen op. Door al dat gemijmer zou hij bijna vergeten, waarvoor hij hier stond. Er kwam een crème kleurige Chevrolet omhoog met aan het stuur een vrouw. In een grijs mantelpakje zo te zien. Terwijl de wagen naderbij kwam, produceerde hij zijn lief ste glimlach, stak even zijn duim op en keek de vrouw vragend aan.

De Duinstreek | 1966 | | pagina 5