Wetkltad Concours Schoorlse drumband was een groot succes GERRITSEN gironumnier 552867 Agenda Doktersdiensten KELTUM PLEET Burgerlijke Stand f 1,75 Postabonnees f3,- DONDERDAG 30 JUNI 1966 41c JAARGANG No. 25 j^akv^keerns Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de hegmonden Contracten speciale tarieven BERGEN Kerkelijke berichten Museumbezoek Prijzenverschil Geslaagd Molenkrocht-tournooi start 4 juli Reinigingsdienst Schoorlse Gemeenschap Tuinconcert in het verleden T oeristenvei keer van 20 juni tot 27 juni 1966 GEBOREN Bibara Barbara, dochter van A. P. van Eijk en J. A. J. Hoogland, Ach terweg 11. Eelco Arie, zoon van J. W. Gaastra en M. van der Meijden, Hertshooiweg 8. Janna Johanna Geertruida, dochter van G. Groen en J. J. G. Ruiter, Buerweg 38. Jeroen zoon van J. P. van der Stoop en E. C. Vonk, Loudelsweg 11. ONDERTROUWD Bertus van Saane, verwarminsinstal- lateur,'* Wormer en Hendrika van Dalen, ambtenaresse, Turfweg 4. Johannes Wilhelmus Kaandorp, chauffeur, Limmen en Maria Anna Kos, zonder beroep, Dorpsstraat 50. GEHUWD: Geen. OVERLEDEN: Marius Hubertus Alios, 13-4-89 Breelaan 106. Pieter Kuiper, e/v S. M. Groenewoudt, 24-3-99, St. Anto- niusstraat 56. Henrica Antonia Maria ten Dam, 7-8-93, religieuse, Lijtweg 51. Roger Armand Colomba, 31-7-36. Dina Albertina Felix, 12-7-89, Bree- laan 47. Helena van Hoorn, e/v A. Zwerver, 20-6-95, Bergerweg 19. Hebt U ,Oe Duinstreek' aibetaald Ter vermijding van de hoge incassokosten ver zoeken wij onze abon nees hun abonnement vóór 1 juli a.s. te vol doen. Kwartaalabonnement t.n.v. Fa. Volkers Leegwatei Schoorl Bij voorbaat vriendelijk dank. GESLAAGD De heer v. d. Valk, verbonden als assistent aan Dansschool P. Kempen is geslaagd voor het Rijksdiploma Dansleraar. (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 DE DUINSTREEK Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Abonnementsprijs ƒ6,85 per jaar; 1,75 p. kwartaal Advertentieprijs t-« 17 15 Cellt Per mm- Boven Fanfarecorps 'De Vriendschap' Onder Opbengst voor een goed doel Boven Schoorlse drumband Onder Ook burgemeester Bergh gaf Op initiatief van het bestuur van de Schoorlse Jeugddrumband is j.l. zondag op het sporterrein in Schoorl een uitstekend geslaagd concours ge houden. Ik heb hier vorige week al iets over geschreven en verder heb ben de Schoorlaars het in vele toon aarden kunnen horen. Het feest begon met een ontvangst van de deputaties der deelnemende verenigingen in het raadhuis waar werd gesproken door voorzitter Koo- men en burgemeester Bergh. De heer Koomen heette een ieder welkom en zei dat er op deze dag wat meer vertier in Schoorl zou zijn. Hij stak een pluim op de hoek van ,de heer Kater, die sinds de oprich ting van de drumband veel werk heeft verzet. De heer Koomen dank te de burgerij die het mogelijk had gemaakt dat de band nu over fraaie uniformen beschikt en gaf hierna het woord aan de heer Bergh die de de putaties en jury namens het gemeen tebestuur begroette. 'Als gemeentebestuur', zei de bur gemeester; 'zijn we dankbaar, want het is in een dorp of stad zonder muziek toch maar pover gesteld. Een fanfarecorps of drumband ge ven aan alle festiviteiten van de gemeenschap klank, fleur en daarom ben ik blij, dat wij al jarenlang een fanfarecorps hebben. De nog jonge drumband is springlevend en wordt gekenmerkt door een groot enthou siasme van bestuur en leden. Ik ben blij dat men de moed heeft weten op te brengen een concours te hou den en het is plezierig dat er zoveel korpsen aan mee doen, sommigen zelfs van zeer ver. Zonder chauvi- niistisch te zijn, vervolgende de heer Bergh, wil ik even stipuleren dat wij hier in een mooi dorp wonen en ik hoop dat u iets van die schoonheid zult genieten. Maar bovenal hoop ik dat u een sportieve strijd zult strij den. Dat er op dit feest, toch ook een feest van mensen, enkele foutje zijn geslopen, is verklaarbaar. Maar wat zou het leven monotoon zijn zonder fouten? Ik hoop, zo besloot de heer Bergh, dat de dag goed mag verlo pen en dat het werk van de juryle den zal worden bekroond.' Nadat enkele vragen waren beant woord en er snel een dronk op het bestuur was uitgebracht begaf men zich naar het concoursterrein. De Schoorlse Jeugddrumband stelde zich in de Burg. Peecklaan op en marcheerde onder aanvoering van tambour-maitre Piet Roos en gevolgd door het sterk gegroeide fanfarecorps door Schoorl. En toen iedereen op het veld was aangeko men nam de jury plaats in het tot juryverblijf getransformeerde doel en begon het feest. Vorige week heb ik u al een opsomming gegeven van alle korpsen die meededen en allen zetten ze hun beste beentje voor. blijk van zijn belangstelling Voorzitter Koomen die de micro foon hanteerde riep de korpsen die aan de beurt waren op tijd op en zo kon het gebeuren dat het concours zelfs vroeger was afgelopen dan men had gepland. Maar dit kwam het dé- file weer ten goede dat door de korpsen voor burgemeester Bergh in het centrum van Schoorl werd uit gevoerd. Omstreeks vijf uur was het défilé in volle gang maar door voortreffe lijke medewerking van adjudant Heystek en de zijnen werd het ver keer niet noemenswaardig gehinderd. En toen alle korpsen zich weer hadden opgesteld werden door de hr. Bergh de prijzen uitgereikt. De uit geloofde tambour-maïtre-prijzen vielen ten deel aan de aanvoerders van de korpsen van Jong Leven uit Wervershoof; 'S. v. d. Bergh uit Rot terdam en het Trompetterkorps Alk maar. Alle tambour-maitres (weet iemand hoe een vrouwelijke tambour-mai tre heet, zelf de jury bleef het ant woord schuldig) kregen een fraaie draagmedaile ter herinnering door de heer Kater opgespeld. Ik neem aan dat het u weinig in teresseert hoeveel punten ieder korps in de wacht sleepte. Ik volsta dan ook met te vermelden dat de Schoorlse Jeugddrumband (buiten mededinging) een 2e prijs met 185V2 punt behaalde. De zustervereniging uit Bergen legde ook beslag op een tweede prijs met 182 punten. Het Amsterdamse korps 'Arti et Ami- citiae', dat al zovaak in de zomer maanden haar medewerking aan tal van evenementen verleent, had een 2e prijs met 194 punten. Nadat iedereen een stukje had gegeten en enkele korpsen de thuis reis hadden aanvaard, begon om half acht de showwedstrijd. Ook hierbij was veel publiek aanwezig dat zeer gul was met zijn applaus. Vooral het korps uit Rotterdam met zijn charmante majorettes, oogstte veel bewondering. Veel mensen hadden een drukke dag, ook burgemeester Bergh, want na afloop van de show reikte hij weer de prijzen uit. De gelukkigen waren de Harmonie 'Simon v. d. Bergh' uit Rotterdam; 'Jong Leven' uit Wervershoof; het Trompetter korps Alkmaar; 'Arion' uit Wijk aan Zee en het Amsterdamse 'Arti et Amicitiae'. In zijn afscheidsspeech wees de heer Bergh er op dat aan deze dag een groot stuk organisatie en toe wijding ten grondslag is gelegd en dat een ieder zijn beste krachten heeft gegeven voor het welslagen er van. Nadat door alle korpsen onder lei- dng van de tambour-maitre van het Rotterdase korps de Dienstmars ten gehore was gebracht, kwam tegen tienen een einde aan deze voor Schoorl zo bewogen dag. Het pu bliek verliet, vooraf gegaan door de bands, het met papier bezaaide ter rein en begaf zich naar Schoorl, waar nog lang een gezellige drukte heerste. Volgend jaar weer een concours, zei de heer Kater tegen mij, maar dan één van twee dagen. Ik hoop ook dan in de gelegenheid te zijn u hiervan een verslagje te mogen aan bieden. Voor het eerst in dit seizoen op 3 juli zal er in het kerkje van Bergen aan Zee op zondagmorgen om kwart over een acht een r.k. kerkdienst plaatsvinden. Elke zondagavond zal er eveneens een r.k. kerkdienst plaatsvinden die voorlopig is vast gesteld om 19.30 uur. De eerste kerkdienst vindt plaats in het Ne derlands en 's avonds in de Duitse taal. Voor zo ver het van toepassing is worden de Bergenaren er op attent gemaakt dat zij hun r.k. gasten kun nen inlichten dat er tijdens de H. Missen op de zondagen, vanaf de dienst om 8.15 uur de kinderen on der te brengen in een kindercrèche, vlak naast de parochiekerk. Voorts dat de avondmis om 17.00 uur op de zondagen is vervallen. Een prachtige afwisseling bij min der mooi weer is voor vakantiegan gers, gasten en Bergenaren een be zoek aan het museum naast het post kantoor. Voor iedereen is dit bezoek van veel waarde, mede door de grote verzameling gebruiksvoorwerpen in de huishouding en voor het werk. Er zijn voorts originele klederdrachten en een unieke verzameling prenten en foto's te zien. Als men de prijzen van huizen en grond gaat vergelijken met vroeger, kan men gerust zeggen dat deze vijf maal omhoog zijn gegaan. Zo werd precies 30 jaar geleden door notaris Roos uit Alkmaar 'De Haaf', wat nu het Hervormings Cen trum van de Nederl. Hervormde Kerk is, geveild. Het omvatte toen het huis, een naast en achter gele gen weiland, kassen en siertuin, te- samen groot 3 ha, 4 a en 40 ca. Het bracht de som op van 18.353,-. Verder werden 5 woonhuizen met percelen grond, eveneens behorende tot 'De Haaf', samen 1 ha, 19 a en 21 ca geveild en in verschillende per celen verkocht voor de totale som van 15.967, gerekend naar elk per ceel afzonderlijk een gemiddelde op brengst van 3000,-. De onderstaande leerlingen van de openbare school voor ulo te Bergen slaagde voor het eindexamen. Diploma B met middenstandsdiplo ma: Paul Pesie (Bergen). Diploma BFrans Le Mair, Henk Musch, Bob van Wonderen, Bergen en Arthur Hooijer, Schoorl. Diploma A met middenstandsdiplo ma en wiskunde: Roland Briefjes, Martijn van Schaik, Aaltje Simons, Bergen, Bouke de Boer, Piet Groot Simon Kootstra, Groet, Ruud van Esseveld, Koos de Witte, Schoorl. Bob Slijboom, Heerhugowaard, Ed Boetje, Bert Stok, Alkmaar. Diploma A met middenstandsdiplo ma: Henk Brouwer, Harry van der Linden, Hans van Marwijk, Maar ten Mulder, Kees Overman, Fred Schotten, Peter Waards, Piet van Zoonen, Ineke de Reus, Fred Kuit- waard, Martien Zee, Bergen, Rosa lind Kwinkelenberg, Madeleine Leeuwenkamp, Schoorl. Diploma A met wiskunde: Ronald Dorré, Dolf de Beurs, Kees Jansen, Bergen, Lourens Groenendijk Schoorl. Diploma A: Annemarie Vos, Bergen. Van de 40 candidaten werden er zes afgewezen. Het jaarlijkse tennistournooi van de Molenkrocht begint op maandag 4 juli a.s. Het is een ledentournooi met invitatie, terwijl er in drie ru brieken gespeeld wordt. In de och tenduren, te beginnen met dinsdag 5 juli, wordt het zogenaamde ladies- tournament gespeeld, een tournooi met uitsluitend dames-partijen. Dan op enkele middagen treedt de jeugd aan, waarna dan op de avonden en het weekeinde het C-t^_ ooi wordt gehouden. In dit laatste zal bij de heren Bijvoet uit Nijmegen zijn vo rig jaar verworven wisselbeker ver dedigen, terwijl bij het damesenkel spel een nieuwe beker beschikbaar gesteld wordt, daar mej. Ursem vo rig jaar definitief houdster van de vorige beker is geworden. Voorspellingen omtrent eventuele winnaars zijn niet te geven, daar zich, mede door de deelname van enkele niet-leden allerlei verrassin gen kunnen voor doen. Vast staat wel dat, indien het weer enigszins meewerkt, het tour nooi nog aantrekkelijker en geani meerder belooft te worden dan vori ge jaren. Men kan tot vrijdag 1 juli inschrij ven bij wedstrijdleider M. Lau. Grof vuil van groter omvang dan bij de vuilnisemmer(s) mag worden meegegeven, mits geen tuin- of be drijfsafval zijnde - in hoofdzaak dus grote stukken huisraad e.d. - wordt op verzoek van belanghebbende, ge durende het hele jaar kosteloos op- j gehaald. De openstelling van de vuilnisbelt aan de Baakmeerdijk op maandag, woensdag en vrijdag van 9-12 en van 2-5 uur wordt uitgebreid tot zaterdagmorgen van 9-12 uur. Op genoemde tijden kan iedereen kos teloos onbeperkte hoeveelheden vuil storten met uitzondering van puin en bouwafval. Dus wel tuinafval. j Voorts kunt u in verband met het seizoen voor één of meerdere maan den extra vuilnisemmers bij gemeen tewerken ontvangen. Tenslotte mag u twee maal per week bij het ledigen van de vuilnis emmers KOSTELOOS telkens één bundel grof vuil, tuinafval, takken, en amballage - behoorlijk gebundeld met een afmeting van 30x30x50 cm. - worden meegeven. Elke inwoner kan nu onder nor male omstandigheden al zijn tuin en ander vuil op een behoorlijke ma nier kwijt raken en behoeft geen gebruik te worden gemaakt van het bosgebied of sloten. Bibliotheek Alg. Welzijn. Geopend elke dinsdagavond van 7-8 uur in het Oude Raadhuisje te Schoorl. VRIJDAG 1 JULI KPJ-bij eenkomst in het Verenigingsgebouw te Catrijp. Aanvang 19.15 uur. DINSDAG 12 JULI TOERISTEN MIDGETGOLF- TOERNOOI over twee ronden, Heereweg, Schoorl, uitgaande van de Midget golfclub 'De Duinrand'. Aanvang 19.30 uur. W ARMENHUIZEN: Tot 31 augustus tentoonstelling Moderne kunst in de oude kerk. Alle dagen van 14.00-17.00 uur en van 19.30-21.30 uur, behalve zater dagavond en zondagavond. VOOR BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringalaan 18, tel. 360 DUITS VROUWENOVERSCHOT AAN HET VERMINDEREN De gevolgen van de wereldoorlog demonstreren zich, al is nu overal 't puin wel geruimd, nog altijd in vele landen door vrouwenoverschot. Blijkens de officiële Duitse statistiek waren er in de Bondsrepubliek eind 1965 nog steeds op 1000 mannen niet minder dan 1105 vrouwen. Het ver schil neemt echter jaarlijks af. Een speciale positie neemt Berlijn in. In de westelijke sector van de stad be vinden zich op 1000 mannen niet minder dan 1327 vrouwen. (DIA) HONGAARSE SHELLPOMP ALLEEN VOOR VREEMDELINGEN In de landen achter het ijzeren gordijn hadden tot dusver de wester se oliemaatschappijen geen verkoop punten, daar de communistische overheden dit niet toestonden. Thans is, op uitnodiging nog wel van de Hongaarse regering, een Shell-service-station in Hongarije geopend en andere oliemaatschap pijen zijn in onderhandeling over de opening van dergelijke installaties. De Hongaren zelf intussen zullen er geen gebruik van mogen maken: de ze stations zijn alleen voor toeristen. De achtergrond van de beslissing van de Hongaarse regering is name lijk: bevordering van het vreemde lingenverkeer. (DIA) Wist u dat er precies 30 jaar gele den in de eerste week van de maand juni in Bergen en* Bergen aan Zee tesamen ongeveer 600 gasten verble ven? Het is moeilijk te schatten maar zeker is dat dit getal toch wel vele malen is overtroffen in dezelfde periode van dit jaar. Bergens Harmonie verzorgt reeds meer dan 30 jaar concerten in de muziektuin. Toen was de heer Jac. van Reënen, burgemeester van Ber gen de beschermheer en de dirigent P. Pranger. Als eerste nummer prijkte,,toen op het programma de 'Vakantiemars' van Joh. Beekman, die verschillende stukken heeft ge componeerd. De muziektuin die niet meer in een beste staat verkeerd en nu door het steeds toenemende verkeer op een zeer ongunstige plaats staat, zou geheel vervangen moeten worden en een andere plaats, niet te ver uit het centrum, moeten krijgen. NINA SIMONE Het is al uitvoerig in de Nederland se pers uit de doeken gedaan, maar toch. deze schone foto van een fascinerende artieste, die zich met inzet van al haar kracht achter de doorbraak naar gelijke rechten voor ieder mens schaart, is meer dan al leen een vriendelijke kiek. Bij haar bezoek aan Nederland wilde Nina Simone graag even poseren met haar nieuwe LP-album 'Pastel Blues'.

De Duinstreek | 1966 | | pagina 1