Oefening bescherming bevolking en brandweer STIJLGROEP Neem óók TWIN prettig lekker rollen, roken! Dinie wordt een dame adresboek voor Bergen Schatgraverij Camperduin Bergen Beverwijk NIET EEN BRIL, MAAR DE «JUISTE BRIL \v TWEEDE BLAD DONDERDAG 30 JUNI 1966 GRONINGEN Wij lazen Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 Burgerlijke siand DRUKKERIJ VOLKERS LEEGWATER Ook verkrijgbaar bij boekhandel De Haan en onze bezorger G. Schekkerman, Oosterweg 6 Onder grote publieke belangstelling vond vorige week woensdag een oe fening in plan-oost plaats waaraan liefst 5 groepen Schoorlaars meede den. Het waren onze plaatselijke be strijders van de Rode Haan, de da mes en heren van de BB, de Red dingsbrigade, de EHBO en de wel pen van de padvindersgroep 'Jan van Scorel'. Men ging van de veronderstelling uit, dat het Oostelijk gedeelte van Schoorl te lijden had gehad van de aanval met conventionele wapens. Voor de niet-deskundige: dit zijn 'gewone' wapens, geen atoom- of waterstofbommen (nucleair). Direct na het eerste alarmsignaal trok de BB het terrein in en wist, klaute rend over steigers van de in aan bouw zijnde huizen liefst 22 gewon den te vinden. Deze mensen, die soms de wonderlijkste tatoueringen hadden, werden snel van eerste hulp voorzien en afgevoerd naar de lage re school aan de Molenweg, waar dr, Brust en dr. Jonkers-Both de ge kwetsten verder voor hun rekening namen. Onze padvinders waren op vele punten actief en hielpen waar zij konden. Ze vielen zo op, dat de heer Stro band, districtshoofd van de BB hen uitnodigde om de commandopost te Alkmaar te bezichtigen. Maar ook de brandweer moest in actie komen. De BB gaf telefonisch melding van brand in verschillende fasen, waar toe eerst een hoop af val prooi der vlammen moest wor den. En terwijl de zwarte rook in de stille avondlucht omhoogkringelde, kwamen enkele oude schuren aan de beurt. Als laatste werd de oude boerderij van de heer Delis vakkun dig in brand gestoken. U zult zich wellicht afvragen of grote mensen niets beters te doen hebben dan fik kies stoken, maar ik moet er wel even bij vertellen dat deze gehele happening een tweedelig doel had. Ten eerste zullen op de plaats van boerderij en schuren nieuwe huizen verrijzen en ten tweede werd hier mee de oefening gecombineerd. De branden zelf werden door de brandweer uiteraard symbolisch ge blust, men beperkte zich hier tot het nathouden van de belendende per celen. Dat hierbij ook sommige jeug dige toeschouwers een nat pak op liepen was uiteraard onvermijdelijk. In allerijl haalde men enkele nog bruikbare deuren uit de boerderij, waarna men zich kon vergapen aan het fascinerende spel der vlammen en aan het geraas van vallende dak pannen. Al spoedig stortte de boven bouw van de boerderij in elkaar. De heren van de brandweer had den rookpotten en bengaals vuur achter de hand gehouden maar dit behoefde niet te worden gebruikt. Doordat de ramen en deuren tegen elkaar waren opengezet ontstond er een dermate sterke trek dat de vlammen gretig voedsel vonden. Zoals gezegd was de publieke be langstelling groot, onder hen zagen we de heren Stroband en Van Dijck van de BB, burgemeester Bergh, de beide wethouders, enkele raadsleden En nadat de vlammenzee zichtbaar minder werd, alle gewonden waren afgevoerd en het materiaal bij el kaar was gezocht, trokken ook die genen die daadwerkelijk aan de oe fening hadden meegedaan, zich te rug. Mede dankzij het fraaie weer kan men op een geslaagde oefening te rugzien. Tube 2.95 j BESCHERMT -BRUINT SNEL De plaatselijke VVV's organiseren elk seizoen de traditionele evene menten om de toeristen bezig te houden. Uitbreiding hiervan is nog al kostbaar en dit is dacht ik, ook niet nodig. De gasten vinden hier alles wat zij willen. Schatgraverijen zijn van die festiviteiten die men al jaren en met succes organiseert en jl. zondag organiseerde de VVV Groet-Camperduin er een op het strand. 89 kinderen groeven met overgave in het zand en zoals altijd was de publieke belangstelling groot. Er werd aan het festijn medewer king verleend door de Westfriese Boertjes van de drumband van Jong Hoorn, die hier toch was om het concours mee te maken. De band maakte een dansje op één van de terrassen en gaf op het strand een show weg. Er waren door de VVV en ook door de heren Kerkmeer en Minkema weer talrijke prijzen ter beschikking gesteld die in handen vielen van de volgende gelukkigen Kinderen 6-8 jaar 1. Eddy van Elsland 2. Ingrid Baars 3. Jeroen Doets 4. Monique Nelis 5. Ronald Scheepstra Kinderen 9-12 jaar 1. Gonnie Bakker 2. Marjan Griethuizen 3. Willy Klop 4. Jopie Collée 5. Wim ten Holten DE DUINSTREEK zuiver scheerwol :?y& aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. in De Duinstreek van 28 juni 1935 dat de leerlingen van de openbare lagere school te Schoorldam hun jaarlijkse schoolreisje hadden ge maakt, zij waren naar Schiphol geweest waar de nieuwste Dou glas-machines werden bekeken; dat de voorzitter van het plaatselijk crisis-comité, de heer Smits, zijn functie zou overdragen aan de hr. C. J. van Wijk; dat op 2 juli van dat jaar begonnen werd met het ophalen van vuilnis in Camperduin; dat de Berger kapper Flurschütz een permanent voor 6 maanden garandeerde met zijn Ideal appa raat, kosten slechts ƒ2,50; door B. J. TEN WESEPE Hij had geluk. Natuurlijk, vandaag was zijn speciale geluks dag. De wagen stopte bij hem. Het raampje werd omlaag ge draaid. De vrouw monsterde hem met een gemelijke blik. Blijk baar kon hij de toets der kritiek doorstaan. Ze keek hem aan en zei: 'Als u sigaretten bij zich hebt, kunt u meerijden.' De jongeman haalde een pakje uit zijn zak en stak het tri omfantelijk in de hoogte. 'Genoeg voor een ritje, dame?' Een vleugje lach kwam over haar gezicht. Meteen liep hij achterom de wagen en opende naast haar het portier, schoof binnen in de brede wagen en sloot de deur weer. Gelijk trok ze op. HOOFDSTUK 2 EEN MEISJE ALS IN A de Terwijl de wagen met een gang van honderdtien over weg suisde, accepteerde ze het rokertje. 'Ik had mijn sigaretten vergeten en ik zag nergens een auto maat. En de winkels zijn in deze streek woensdagmiddigs dicht. Stond u al lang te wachten?' 'Eenhalf uurtje. Het is niet mijn gewoonte om te liften, maar ik had pech met mijn wagen. Ik heb hem in de garage gelaten hij wees met zijn duim naar achteren in dat dorp. Maar ik moet nodig naar de zaak, ziet u?' Ze kreeg wat meer belangstelling en monsterde hem nog eens. Zag er keurig uit. Trouwens, dat had ze al gezien, toen hij nog op de weg stond. Helemaal niet als een beroepslifter. Zo, een zakenman. 'Waar hebt u uw zaak? 'In Arnhem. B. Hoogstra's Handelsonderneming. Misschien mag ik me even voorstellen? Bart Hoogstra.' Hij boog, haar aankij kend. 'Ik ben u natuurlijk zeer erkentelijk voor uw lift. 'Geen dank, meneer Boogstra. Ik vind het prettig, dat ik u van dienst kon zijn en u mij. De sigaret bedoel ik. 'Het genoegen is vanzelfsprekend geheel aan mijn kant. Een keurige jongen, dacht ze. Zal ook wel een goede zaken man zijn. Boogstra's Handelsondernemingnee nooit van gehoord. Maar ze kende nauwelijks zakenlieden. 'Wat verhandelt u zo allemaal, meneer Boogstra?' 'Wij vertegenwoordigen zo ongeveer alle aardewerkfabrikan ten in binnen- en buitenland, juffrouw eh. 'Van Hollewaard.' 'Juffrouw van Hollewaard. En verkopen alle mogelijke soor ten borden, kop en schotels, schalen, potten, complete servie zen vanaf het grofste aardewerk tot hst fijnste porselein. Voorts wandborden, tegels voor toeristische doeleinden enfin, te veel om op te noemen.' 'Interessant. Het is allemaal breekbaar, dus er zal steeds weer nieuw gekocht moeten worden.' 'Inderdaad, juffrouw Hollewaard. In alle bescheidenheid kan wel gezegd worden, dat onze Handelsonderneming een goede naam heeft in binnen- en buitenland.' 'Dat moet haast wel. Waar hebt u uw zaak?' 'Aan de Rijnkade. Dat heeft het voordeel, dat we dicht bij het water zitten. En dicht bij het station. 'Juist.' 'Maar we wonen op de Velperweg. Misschien hebt u ons huis wel eens gezien: 'Rijnstate'. Het is een beetje ouderwets, maar het is de oorlog goed doorgekomen.' Ze dacht na. Haar vriendin woonde ook aan de Velperweg, maar ze kon zich niet herinneren een villa gezien te hebben met het opschrift 'Rijnstate'. Er stonden er ook zoveel. 'Het is mogelijk,' antwoordde ze diplomatiek. 'Reist u zelf?' 'Niet vaak, juffrouw Van Hollewaard. Maar af en toe zijn er belangrijke transacties te verrichten, die ik liever zelf be handel. We hebben onze vertegenwoordigers in binnen- en bui tenland. Maarhij draaide zich naar haar toe. 'Ken ik u niet ergens van?' Ze haalde haar schouders op. 'Niet onmogelijk. De wereld is tegenwoordig erg klein. Misschien op één of andere bijeen komst? Of feestje?' Hij knikte. 'Net zo u zegt. Ik weet het ook niet. Het klinkt wel erg afgezaagd, dat weet ik. Maar uw gezicht komt me erg bekend voor. Ik weet haast zeker, dat ik u al eeder gezien heb. Ik meen, met nog een andere jongedame.' Het meisje lachte geamuseerd. 'Ook dat is mogelijk. Ik trek nogal vaak op met mijn vriendin.' 'Wat zou u er van denken, juffrouw Hollewaard, als we eens een avondje samen gingen dansen? U ziet er naar uit, dat u voortreffelijk danst.' 'Meneer Boogstra, het antwoord is neen. Misschien erg triest voor u, maar dat verandert mijn standpunt evenwel niet. Ik voel me vereerd, u hebt zich behoorlijk voorgesteld. Het feit, dat ik snakte naar een sigaret deed mij besluiten u mee te ne men, omdat u er ongevaarlijk uitzag. Mag ik dit zeggen?' Ze keek hem even aan. 'Maar meer als een paar sigaretten kan ik niet accepteren. Ook geen invitatie.' 'Ik hoop, dat ik u niet beledigd heb? Doordat u handschoe nen draagt 'Ik ben niet getrouwd en niet verloofd, meneer Boogstra. Achteraf vind ik het prettig kennis gemaakt te hebben met u. Zij het dan ook op een min of meer onconventionele wijze.' 'Desondanks slaat u mijn uitnodiging af?' 'Desondanks. Weest u blij, meneer Boogstra, dat u me niet kent.' 'Blij ben ik alleen, omdat ik u ontmoet heb, juffrouw Van Hollewaard. Ik ontmoet niet alle dagen zo'n gedistingeerde jon- gevrouw als u.' Ze trok haar wenkbrauwen op. 'Gaat u alstublieft geen flirt beginnen. Ik zou in staat zijn om u hier aan de kant van de weg neer te zetten.' 'U zoudt er binnen vijf minuten spijt van hebben, juffrouw Van Hollewaard. Door mijn zaak ontmoet ik veel mensen Ook jonge vrouwen. Mag ik een kleine, oppervlakkige karak terschets van u geven, juffrouw Hollewaard? Na afloop kunt u controleren, of ik wat mensenkennis bezit. Daar gaan we U bent een zelf verzekerd, gereserveerd type, met diep verbor gen impulsen, die u uitstekend weet te beheersen. Maar in uw hart bent u een hartelijk meisje, dat in vuur en vlam kan slaan voor een ideaal, al zult u dit zo lang mogelijk camoufle ren. U hebt een voortreffelijke opvoeding gehad en kunt bogen op een behoorlijke ontwikkeling. U hebt diplomatieke talenten en u hebt uw zwakke plekken. Doorgaans zult u zoveel mogelijk proberen er voor te zorgen, dat anderen uw zwakke zijde niet zullen ontdekken. En dat zal u meestal wel gelukken. Maar eens zal de man in uw leven komen, tegen wie u geen weerstand kunt bieden. Waarschijn lijk hebt u zich al een beeld gevormd van de ideale man. Wel ke jonge vrouw doet dit niet? Wij eveneens ten opzichte van de vrouw. Heet dat niet het oer-instict? Persoonlijk vind ik het een vulgair woord. Maar dat laten we verder buiten beschouwing. U bent het type dat het plan heeft zeer zorgvuldig uw toekomstige echtgenoot uit te zoeken, maar uiteindelijk zult trouwen met iemand, die dood gewoon iets in u wakker schudt, dat u nog niet kent. Zo, ik zou nog meer kunnen zeggen, maar laat het hierbij. Wilt u me nu nog langs de kant zetten?' Hij keek haar lachend aan. 'Kijk, bij gindse afrit is daarvoor een uitstekende gelegenheid.' De vrouw achter het stuur antwoordde niet dadelijk. Enkele seconden later reed ze met onverminderde snlheid langs de afrit, waarna Bart kalm achterover ging zitten. Doch zij dacht: Kent die man me? Weet hij, wie ik ben? Het is haast griezelig, zo precies als hij me heeft gekenscherst. Maar ik moet er niet op ingaan. Langzaam antwoordde ze:' Ik heb zoéven gezegd, dat ik u meenam, omdat u er ongevaarlijk uitzag. Ik begin nu te vrezen dat ik me in deze veronderstelling vergiste.' 'Dat is niet aardig van u. Overigens, over een paar kilome ters is er weer een afrit. Als u me kwijt wilt, zal ik vast niet protesteren. Aan de andere kant: uw antwoord bevestigt mijn conclusie, dat u diplomatieke talenten hebt. U hebt niet ont kent, dat ik gelijk had in mijn opsomming.' 'Meneer Boogstra, denkt u over me, zo u zelf wilt, ik zal zo vrij zijn geen enkel commentaar te geven op uw zogenaamde karakterschets.' GEMEENTE SCHOORL GEBOREN: Catharina Maria, doch ter van Jacobus Hopman en Johan na Wilhelmina Bakker, Voorweg 78. Josephina Agatha Maria, dochter v. Franciscus Joseph Kaandorp en The- resia Margaretha Maria Kleverlaan, Reigerweg 4. Robert Cornelis, zoon van Cornelis Lourens Krap en Jan netje de Vet, Bergeendstraat 9. Anna Maria, dochter van Lambertus Johannes Hageman en Johanna Ca tharina Maria Delis, Reigerweg 20. Robertus Petrus Gerbrand, zoon van Wilhelmus Petrus Limmen en Wil helmina Cornelia Visser, Dr. Herin- galaan 8. Yvonne, dochter v. Sjoerd Singor en Catharina Johanna de Witte, Koningsweg 12. GEHUWD: Hendrikus Maria Zand bergen, Limmen en Afra Margare tha Bakker, Heereweg 74. Toekom stig adres: Rijksweg 107, Limmen. Hendrik Mooij, Laanweg 62 en Jans- je Catharina Dogger, Alkmaar. Toe komstig adres: voorlopig oude adressen. Lourens van den Berg, Bergen en Annamarie Schoen, Hargerzeeweg 14. Toekomstig adres: Bergen, Dr. van Peltlaan 39. Cornelis Josephus Meereboer, Voor weg 83 en Ria de Gooijer, Koog aan de Zaan. Toekomstig adres: voorlo pig thuis. Jacob Gutker, Heereweg 194 en Ge- rarda Wilhelmina van den Berg. Toekomstig adres: Wormer, Schans straat 59. Johannes Antonius Mol, Gerbrandts- laan 11 en Margaretha Christine Eschbach, Duitsland. Toekomstig adres: voorlopig oude adressen. OVERLEDEN: Klaas Vader, 17-7-70, w/v M. Ootjers, Heereweg 66. Pieter Kos, 4-4-81, w/v M. Schot vanger, Hargerzeeweg 20. Gerbrig Groen, 13-10-73, w/v K. Goet, Duinweg 30. DE LOOP DER BEVOLKING GEMEENTE SCHOORL INGEKOMEN: Ina Schut huish. hulp van Sint Maarten naar Gorterweg 7. Jacobus Johannes Louter, priester, van Nieuw Guinea naar Heereweg 155. Dorothy Lillian Flower e/v B. van den Brink van Groot Brittannië naar Wagenmakersweg 5. Cornelis Visser, brugwachter en echtg. en kinderen van Koedijk naar Voorweg ld. Bauke Zon, organisatie-adviseur van Anna Paulowna naar Gorters- weg la. Cornelis Maria Meijer, han delaar cosmetica van Enschede naar Idenslaan 5. Sebastianus Hendrikus Johannes Bosma en echtgen. van Limmen naar Reigerweg 22. Hans van den Brink kelner van Den Helder naar Wagenmakersweg 5. Gerrit Liefers, opzichter houthandel en echtg. en kinderen van Apel doorn naar Staatsduinen lz. VERTROKKEN PERSONEN Willem Pieter Wisse, wachtmeester I rijkspolitie en echtg. en kinderen, van Meeuwenlaan 3 naar Rockanje. Jacoba Maria Zut van Heereweg nr. Alkmaar. Margaretha Albertina de Boorder, kantoorbed. van Voorweg lb naar Amsterdam. Ingrid Veenstra van Oorsprongw. nr. Groningen. Maria Clarisa Roeland, w/v R. H. van den Winkel van Houtendijk 2a; naar Amsterdam. Frederik Lensen, kantoorbed. van Duinweg 129 nr. Beverwijk. Giuseppe Tronci, arb. confectie-atelier van Voorweg 8 nr. Alkmaar. Andries Pieter Wink, en echtg. van Slotlaan 29 naar Alkmaar Afra Margaretha Bakker, e/v H. M. Zandbergen van Heereweg 74 naar Limmen. Annamarie Schoen e/v L. van den Berg, verkoopster van Har gerzeeweg 14 naar Bergen. Joost Ivangh, coupeur confectie-atelier en echtg. en kinderen van Heereweg 249 naar Vlijmen. Eleonora Maria The- resia Beukers van Nacht.egalenlaan 5 naar Tilburg. Jacob Gutker, ge meente-ontvanger van Heereweg 194 naar Wormer. Dirk Johan Wiering, commissionair en echtg. van Molen weg naar Schagen. Stort 3,50 op postrekening 55 28 67 t.n.v. Fa. Volkers en Leegwater te Schoorl en u krijgt het franco thuisbezorgd SPECIALE STOOMSERVICE VOOR JONG GEHUWDEN Wie niet tevreden is met de ge neugten van 'n huwelijksreis volgens het gebruikelijk patroon kan nu in Oost-Zwitserland gebruik maken van de 'Amor-Express'. Zij loopt van het Meer van Konstanz naar Tuggen- berg door een aantrekkelijk land schap. De expres bestaat uit een fraai opgedofte stoomlocomotief - een van de oudjes, die nog best doen en een salonwagen die geheel is uit gerust als een boudoir. Het is ook mogelijk, deze salonwagen aan een gewone trein te koppelen en aldus de reis ook op andere lijnen voort te zetten. Of deze wijze om de hu- welijksheis te beginnen ingang zal vinden zal nog moeten blijken: de meeste bruidsparen zijn er niet op gesteld zich als jongehuwden te la ten kennen en dit is natuurlijk wel een zeer opvallende manier om dui delijk te maken dat men pas ge trouwd is. (DIA)

De Duinstreek | 1966 | | pagina 5