molenaar voetbal zit u loge met PHILIPS DRAAGBARE TV molenaar leesportefeuille Jf/5 'n PHILIPS uw merk van service en vertrouwen Noordhollands Duinreservaat Nederland in de wereld 1966 zee en strand W. Schotten horloge Th. Veldman Philips draagbare super-ontvanger. Voor aansluiting op het lichtriet. 28 cm Direct-Vision beeld buis. Automatische functies: fijnafstemming voor de kanalen 2-11. horizontale synchronisatie. pasvorm naar maat UW Horloger - Juwelier Als wij u een korselet adviseren,vraagt iedereen of u slanker bent geworden! Overdreven? 't Is een kwestie van juiste pasvorm, van Pas-Tunette! -Ï - Waarom kopen bij de Philips speciaalzaak? omdat u daar het beste advies en de grootste service krijgt omdat u daar de meest uitgebreide collectie aan treft omdat de specialist uw veiligste garantie is omdat u daar het hoogste inruilbedrag krijgt omdat die steeds uit voor- raad kan leveren ALKMAAR - Houttil 48 - Tel: 02200 - 14374 BERGEN - Ruïnelaan 3 - Tel: 02208 - 2514 CASTRICUM - Burg. Mooystraat 16 - Tel: 02518-2373 HIPPOLYTUSHOEF - Nieuwstraat 38- Tel: 02279 - 609 Philips ,,AII-transistor" portable super-ontvanger. Kan aangesloten worden op 12 volts accu en licht- net. Met 28 cm Direct-Vision beeldbuis. Uitschuifbare antenne. Voor 1e en 2e programma 898.- Philips „All-transistor" portable super ontvanger voor aansluiting op lichtnet of 12 volts-accu. Met 48 cm Direct- Vision beeldbuis. Automatische horizontale en verticale synchronisatie. UHF-kanaalkiezer. Gradatiefilter. Uitschuifbare antenne. Vopr 1e en 2e programma 1280.- Zomermaand Al wilde het eerst niet erg vlot ten met het voorjaar, eindelijk is dan toch de volle lente gekomen met al zijn pracht en praal en de zomer heeft aan de deur geklopt. De Meidoorn heeft een overdadige bloesemweelde, waarmede hij nu als met een bruidssluier is overdekt geeft duidelijk aan, dat het duin zich midden in de bruidsdagen be vindt. Als hij straks zal zijn uitge bloeid, zullen weldra de vlieren, die vaak meer naar de zeekant de duin hellingen sieren, zich tooien met hun grote platte roomkleurige bloemschermen. De dennen hebben reeds hun kaarsjes ontstoken en weldra zullen hele wolken stuifmeel voor de bevruchting van de vrouwe lijke bloesem zorgen uit welke ver bintenis dan weer een nieuwe ge neratie dennenappels zal ontstaan. Ook de fraaie bladerkronen van eik, berk, esdoorn, beuk en talrijke po pulierensoorten bloeien nu het oog door hun nuancering van allerhande groene tinten. Van rozengeur en kale jonkers Het duinroosje, dat al begonnen is, de egelantier en de hondsroos, zullen dan volop in bloei staan. Ook de kruidenflora zal dan zijn meest uitbundige hoogtepunt bereiken. De intensiteit van de bloei is echter sterk afhankelijk van de weersom standigheden. De achter ons liggen de maanden zijn wij overvloedig be deeld met hemelwater, uitgezonderd de eerste twee weken van juni, zal weldra het duin één groot veldbou- quet vormen. Nu de lentebloemen nog volop aanwezig zijn en die nu ook reeds op flora's appel verschij nen, is de verscheidenheid in kleur en soort zo groot, dat een opsom ming onbegonnen werk is. Naast de reeds in het opschrift ge noemde kale jonker, een distelsoort en dus - ondanks zijn naam - een wat stekelig sinjeur, willen wij echter één uitzondering noemen. Dat is het onvolprezen blauwe slangen- kruid, waarvan weldra de prachtige forse fakkels het duin zullen tooien! Wel willen wij nog even uw aan dacht vragen voor merkwaardige verschijningen in deze tijd van het jaar. Dat zijn bremrapen. Door hun uiterlijk - namelijk het ontbreken van bladgroen - verraden zij dade lijk hun ware aard Van echte para sieten die hun groeisappen ontlenen aan andere planten, waarop zij woe keren. Hun stoffige zaden hebben vaak jaren nodig om een geschikte gastheer te bereiken, want zij zijn daarin zeer kieskeurig. Zo vormt voor de het meest in de duinen voorkomende bremraap het walstro de plant waarop zij bij voorkeur kie men vandaar ook de naam walstro- bremraap De veel zeldzamer, maar ook wel in het duin voorkomende blauwe bremraap woekert echter op duizendblad. Zes tot acht jaar be houdt het zaad zijn kiemkracht en in die tijd kan het met de regen de bodem indringen. EUROPESE ONTMOETINGEN OP DE VOLKSHOGESCHOOL BERGEN De Volkshogeschool Bergen zal in de komende maanden weer een sterk internationaal karakter dra gen. Van half juni tot half augustus zullen er telkens ontmoetingen plaatsvinden. Buitenlanders vinden hier de mogelijkheid om Nederland te leren kennen in een boeiende combinatie van excursies inleidingen interviews, gesprekken, muziek en films. Voor de Nederlanders, die in de ze weken evenzeer welkom zijn, biedt een dergelijke week een gele genheid om tot een intensief contact met buitenlanders te komen en om het eigen land door de ogen van een bezoeker te leren zien. Van enkele dezer weken is het Engels de voertaal (bijvoorbeeld van de Scandinavisch-Nederlandse ontmoeting van 16-23 juli; van 'Mee ting Europe' van 6-13 augustus en von 'Meeting the Netherlands' van 23-30 juli). In 'A la Recontre des Pays-Bas' (30 juli-6 augustus) wordt Frans gesproken en in 'Begegnung mit den Niederlanden' (van 13-20 augustus) Duits. In de week van 30 juli-6 augustus valt ook de cursus 'Nederland in de Wereld', waar men buitenlanders kan ontmoeten, die zozeer in ons land geïnteresseerd zijn, dat zij ook iets van de Nederlandse taal hebben geleerd, zodat in die week het Ne derlands de voertaal is. Voor opgaven en inlichtingen be treffende deze weken luidt het adres Volkshogeschool Bergen - Noord- Holland. De cursus Nederland in de wereld die ditmaal voor de derde maal zal plaatsvinden wil aan degenen die belangstellen in taal en cultuur der Nederlanders de gelegenheid bieden door ontmoeting met Neder landers en Vlamingen; door gesprek ken met deskundigen op verschillend gebied en door verkenning van een streek een beeld te krijgen van wat er op dit ogenblik in Nederland omgaat. Dit jaar zal de nadruk liggen op enkele aspecten van het culturele en geestelijke leven Hoe staat het met de Nederlandse literatuur en schil derkunst in Noord- en Zuid Neder land, hoe leven de verschillende kerkelijke en niet-kerkelijke groe peringen in Nederland samen, hoe bouwt Nederland zijn nieuwe steden en wijken Het is de bedoeling dat de deelne mers zelf aktief aan het programma deelnemen, o.a. door in de gedach- tenwisselingen te komen tot een vergelijking van de Nederlandse si tuatie met die in het eigen land, door zelf op verkenning en op be zoek te gaan, desgewenst ook door het maken van foto's en van band opnamen. Wie een fototoestel en/of bandopname-apparaat mee kan ne men, zal dit dan zeker kunnen ge bruiken. De cursus vindt plaats op de Volkshogeschool 't Huis Kinheim', een landhuis in Bergen, een kunste naarsdorp, 5 km van zee en 5 km van Alkmaar. 'Kinheim' is beperkt van om vang ,het biedt op kleine slaap zaal tj es van 3 tot 6 personen plaats voor plm. 25 personen. Zoals dit op Nederlandse Volks hogescholen steeds het geval is, leeft men min of meer als in een groot gezin samen, waarbij ook van alle deelnemers gevraagd wordt, el ke dag even mee te helpen, het werk in en rond huis samen op te knappen. De kosten bedragen 75,-. Hierin is zowel het programma als het vol ledige verblijf opgenomen. Welkom is ieder die 18 jaar is, belangstelling heeft voor Nederland. De cursus heeft het Nederlands als voertaal, waar nodig is een korte vertaling in Frans, Engels of Duits mogelijk. Ook Nederlanders die in deze week het eigen land met de ogen van een buitenlander kunnen leren zien, zijn van harte welkom. ORIGINELE KENNISGEVING De I9-jarige Winston Macdonald Kruisweg 14 gaf op originele wijze kennis van het behalen van zijn einddiploma Gymnasium B. Hij deed dat door de vlag uit te ste ken en liet daaraan zijn omgekeerde schooltas bengelen. RECTIFICATIE De rijdende winkel in Bergen werd niet geopend door de burgemeester, maar door de wethoudster mevrouw Broekman. Veel artikelen voor BRILLEN WERP- en ZWEMRINGEN BALLEN ook opblaasbaar EMMERTJES SCHEPPEN ZANDVORMPJES en -ZEVEN enz. KI. Dorpsstraat 9, tel. 2806 belt u dan naar J. J. REIJNE v. d. Vijzellaan 12 Sint Pancras, tel. 02267-2910 Alkmaar Laat 167 Telefoon 15381 Bergen Breelaan 27 Telefoon 2058 Jan Oldenburglaan 3 - Telefoon 2778 - Bergen Voor japonmaten: 38 t/m 44. Cups: A-B-C-D. KORSELET van soepele elastische lycra (voel hoe vrij, hoe luchtig!). Voorpand van nylon-satijn en flatteuze kant. Met voorgevormde en niet-voorgevormde cups. Ook in zwart.

De Duinstreek | 1966 | | pagina 6