ft 99 Gemeenteraad Bergen Swiebertje in Openluchttheater Prof. Ir. E. L. Selleger negentig jaar Paardensport te Schoorl Agenda Opbrengst collecte Groene Kruisgeb. Doktersdiensten DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1966 41e JAARGANG No. 29 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Burgerlijke stand SCHOORL Schoorlse Gemeenschap WeekMad dit nummer bestaat uit 6 pagina's DE DUINSTREEK Vrijdagavond jl. kwam de gemeen teraad bijeen, in de pas gereedge komen raadszaal. Door deze verga dering en uitbouw naar achteren, is de oorspronkelijke raadszaal aan merkelijk vergroot en is er voor pers en publiek een gezellige, intieme ruimte geschapen van 25 zitplaatsen. In zijn opening hoopte burgemees ter L. J. de Ruiter, dat de bespre kingen - in deze zaal met 2 fraaie lichtkronen aan het plafond en schilderijen van Bergense kunste naars aan de wand - op dezelfde wij te gevoerd mogen worden, zoals dat in het verleden het geval is ge weest. Hij dankte dan ook allen, die onder hoge druk, op vlotte wijze deze raadszaal-metamorfose tot stand gebracht hebben. Raad eensgezind achter protestnota Het voornaamste punt van bespre king dat op de vijftien punten tel lende agenda voorkwam, was wel: 'Behandeleri verzoeken grenswijzi ging'. De raadsleden verklaarden dan ook unaniem, zich achter het voor stel van 't college te scharen, inzake de annexatieplannen van Alkmaar, Ze zagen weinig heil in een protest bij de G.S. Mr. S. D. Sluis zei, dat de Gede puteerde Staten geen rekening hou den, met de wensen van de raad, en er ergens anders gezocht moet worden naar een bevredigende op lossing. Hierna wees burgemeester De Ruiter, aan de hand van kaartma teriaal, wat de wensen van Alkmaar waren en op de veelomstreden af takking van Rijksweg 9, die niet overeenstemt met de planologische visie, op de toekomstige ontwikke ling van het wegennet. De heer H. P. T. van Schaik was in principe niet tegen schaalvergro ting maar wel hield hij een kern achtig betoog over de manier waar op Alkmaar aan een ander zijn grondgebied denkt te komen. Alk maar lijkt de leidinggevende ge meente in deze streek. Wij hebben begrip voor hun problemen gehad, maar thans worden alle reële voor stellen van andere gemeenten met een pennestreek nietig verklaard. Zij denken voor ons, over ons, en zonder ons. De tijd werkt voor ons De heer W. J. Ploeger merkte op dat de tijd met Bergen is. Steeds meer mensen komen tot 'de conclusie dat - als de hartweg er is - de af takking van Rijksweg 9 op de 2de plaats komt. De KVP-fractievoorzitter, de heer H. J. N. M. Woudstra, sprak zijn vertrouwen uit, over de door het gemeentebestuur in te zenden pro testnota, waarin volgens hem, het belangrijkste punt wordt aangevoerd de aftakking van Rijksweg 9, hij noemde deze weg een onding, die dan de toekomstige grens met Alk maar zou moeten worden. Mr. S. D. Sluis, vraagt zich af - of als Alkmaar behoefte heeft aan in dustrieterreinen, er waarschijnlijk wel andere gronden te vinden zijn, maar niet op Bergens grondgebied, omdat rond Bergen alles vrij moet bijven, dat is ons argument. Het zou een schadelijke zaak voor Bergen worden, wanneer er buiten - de tachtig hectare grond - die wij zo vriendelijk waren te schenken, nog eens tweehonderd hectare van ons recreatiegebied afgeknabbeld wordt. Wij zullen bij de kamerfrac ties trachten te bereiken, dit te voor komen. De heer J. J. Dinkelberg herinner de er aan, dat de bedreigde gemeen ten voorheen achter elkaar stonden doch nu, ieder voor zich, hun eigen weg gaan. Hij sprak de wens uit, nog eens met het rapport Prins te beginnen. Burgemeester De Ruiter dankte de raad voor hun eensgezindheid in de ze zaak. De heer Dinkelberg ant woordde hij, dat het geen zin heeft nogmaals op 't rapport Prins te ko men; daar dit rapport reeds door de G.S. is afgewezen. Alleen het aan houden van de Alkmaarse rondweg als gemeentegrens, kan de uitbrei dende stedelijke bebouwing afrem men. De westelijke aftakking van Rijksweg 9, hoeft er niet te komen het zou een verknoeine zijn van een zeer gevoelig gebied. Plan Zanegeest Voor het voorbereidende werk, van de bouw van een bejaardencomplex (met dienstencentrum) werd door de raad een bedrag van 14.000,- be schikbaar gesteld. Over een ingekomen stuk van de Woningbouwvereniging 'Algemeen Belang' waarin de vraag werd ge steld, of het nuttig zou zijn, de be woners van de woningen van de vereniging hun huis kunnen kopen - hoewel het standpunt van de ver eniging nog niet geheel duidelijk is - ontlokte het verschillende discus sies. Wethouder H. N. Zonjee, conclu deerde uit dit schrijven, dat de Wo ningbouwvereniging geen principi eel afwijzend standpunt inneemt. Volgens de wethouder, kunnen wo ningwetwoningen worden verkocht aan huurders met een welstands- grens van 11.500,-. Het college zal hierover aan de woningbouwvereniging, om een dui delijker uitspraak vragen. Plan vliegveld Tenslotte werd besloten op de volgende vergadering (woensdag 31 augustus a.s.) de interpellatie van mevrouw J. Zeiler-Kouwenaar, en de heer Dinkelberg (beiden Midden- blok) het vliegveldplan aan de orde te stellen. Inmiddels zal het college trachten meer over deze zaak te we ten te komen. Ongeveer tweeduizend kinderen hebben de vorige week donderdag middag in een uitverkocht open luchttheater genoten van de doldwa ze grappen van het clown-duo 'De Kamee's en de belevenissen van de vrolijke zwerver Swiebertje, die met zijn gezelschap, onder auspiciën van de VVV-Bergen, onder ideale weers omstandigheden de kinderen 'n pret- vtige middag bezorgden. Van een geheel nieuwe programma - dat tevoren was aangekondigd - hebben we maar weinig kunnen ontdekken. Het clown-duo, toonde weer dezelfde kunsten als veertien dagen geleden en het vorige jaar, en Swiebertje - die pas in de 2de helft na de pauze zijn gezicht liet zien - speelde zijn hoofdrol in een oud verhaal, waarin geen zweem van actualiteit voorkwam. Ondanks dit gebodene ontstond er tijdens de voorstelling een enthou siaste binding tussen de artiesten enhun jeugdig auditorium, dat met geestdrift het schouwspel volgde. BERGENAAR MET VELE VERDIENSTEN Dinsdag 2 augustus is de bekende Bergenaar, de heer E. L. Selleger, buitengewoon oud-leraar aan de Technische Hogeschool te Delft en voorheen directeur van de papier fabriek 'Gelderland' te Nijmegen, negentig jaar geworden. In 1918 vestigde de heer Selleger zich met zijn echtgenote, de beken de schrijfster van kinderboeken, mevrouw J. M. Selleger-Elout in Bergen. Toen professor Selleger di recteur was van de papierfabriek fietste hij elke week van Nijmegen naar Bergen. De professor is een van de oudste leden van de ANWB en maakt thans nog gebruik van de fiets. In het jaar 1947 keerde de familie Selleger weer naar Bergen. Hun be zittingen gingen daar in Nijmegen tijdens de laatste wereldoorlog ver loren. Tien jaar later stierf mevrouw Selleger-Elout. Thans woont prof. Selleger bij zijn getrouwde zoon S. Selleger in. Sven Selleger is met zijn planetarium geen onbekende in de onderwijswereld. Regelmatig wijst hij jeugdgroepen, door middel van zijn telescopen, de weg door de ster renwereld en geeft hun tevens les in de astronomie. Dit werk dat hij verricht en zijn Bello-verzameling is tot ver buiten Bergen bekend. Zijn ouders hebben in de dertiger jaren, in samenwerking met de bou wer aan Bergens welvaart, de jour nalist Dirk Klomp, zich met succes beijverd voor het behoud van Ber gens gemeentelijk natuurreservaat. Vele Bergenaren zullen zich dat nog wel kunnen herinneren. EEN PRACHT SUCCES Op de grote landbouwtentoonstel ling te Opmeer, werd een blauw- marter konijn van mevrouw M. Schmalz-Vader, het beste dier der tentoonstelling. ZEE BLIJFT GEVAARLIJK Drie jongens van de Bouw Exploi tatie Mij. hebben er maandag jl. voor gezorgd dat er in Bergen aan Zee een badgast van een zekere verdrinkingsdood werd gered. Drie mensen hadden zich te ver in zee gewaagd, twee konden nog maar net naar het strand komen, maar de derde raakte in moeilijkheden. De drie jongens wisten op tijd een vlet in zee te krijgen en zodoende de badgast te redden. Alle hulde KJVO-KAMP Het kamp op de Veluwe dat elf dagen heeft geduurd, is uitstekend geslaagd. Na een paar dagen regen bij hoge temperaturen konden alle uitgestippelde tochten worden ge maakt. Bijzondere interessante bezoeken werden dit jaar gebracht aan Har derwijk en Vierhouten. Gezwommen werd bijna elke dag in het Veluwemeer en de IJsel. De stemming onder de deelnemers was voortreffelijk en veel te gauw wa ren de dagen om. Door de oudste deelneemster (17) werd dank gebracht aan de leiding die verrast werd met boekenbonnen en dozen chocolade. INBRAAK BIJ B. EN W. Vrijdagnacht 11. heeft de zelfbe dieningszaak B. en W. op het Plein, bezoek gehad van dieven, die via een raam het gebouw zijn binnen gekomen en het verlieten via de achterdeur. Vermist worden 300 pakjes siga retten, enkele dozen sigaren, plus f 125,- aan kasgeld. Diezelfde nacht werd in het dorp uit een kousen automaat zes gulden ontvreemd, ter wijl die nacht in Egmond aan Zee, een sigarettenautomaat werd gede monteerd. waarvan de buit, 10 gul den bedroeg. DE HEER TIMMER WEER CORRESPONDENT VOOR BERGEN Met ingang van heden heeft de heer J. Timmer weer op zich ge nomen deze kolommen te vullen met nieuws en beschouwingen uit Bergen. Zoals bekend heeft de heer Tim mer jarenlang dit werk gedaan, tot hij wegens ziekte zijn werk moest neefleggen. De heer E. Hopman is toen tij delijk voor de heer Timmer inge vallen en heeft e,r dus voor gezorgd dat 'De Duinstreek' ook in Bergen actueel bleef. Wij zijn hem daarvoor zeer erkentelijk. Het adres van onze nieuwe (of zoals u wilt: oude) correspondent is: Jan Oldenburglaan 34s. van 25 juli tot 1 aug. 1966 GEBOREN: Anouk, dochter van J. Morelisse en J. Leffelaar, Rondelaan 17. Suzanne Ellen, dochter van P. Koning en G. Bonselaar, Jan Olden burglaan 7a. ONDERTROUWD: Flamarion den Boef, elektromonteur, Wormerveer, en Dorothea de Graaff, secretaresse Jan Jacoblaan 7. GEHUWD: Bertus van Saane, verwarmingsinstallateur, Wormer en Hendrika van Dalen, Turfweg 4. Nieuw adres: Wormer. Willem Hendrikse, leraar, Van Ree- nenpark 17 en Aida Pagliarin, Alk maar. Nieuw adres: Van Reenenpark 17. Eberhard Schneider, Kastanje laan 4 en Simone de Jong, lerares, Meerweg 21. Nieuw adres: Amster dam. OVERLEDENGerrit van Rosmalen, oud 95 jaar w/v A. Castelijns, He renweg 40, Heemstede. Arendina van der Wal, oud 21 jaar Dorpsstraat 19. Nu er vele bezitters van paarden in Schoorl en omgeving wonen en de behoefte aanwezig is om de paar densport te gaan beoefenen om daarna de rijkunst machtig te wor den, ontstaat de vraag: Is het mo gelijk in Schoorl een vereniging op te richten met het doel: de bevor dering van de hippische sport in al haar facetten te bevorderen en te vermeerderen Deze vraag kan bevestigend be antwoord worden voor de oprichting van een landelijke rijvereniging te Schoorl als onderdeel van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen. Nu ligt het in de bedoeling een dergelijke landelijke rijvereniging in Schoorl op te richten. Alleen zij, die een eigen paard hebben of over een paard kunnen beschikken, komen in aanmerking xoor lidmaatschap. Er wordt onder 'n njin- deskundige, gediplomeerde structeur getraind. Een ieder, die meent hiervoor in aanmerking te kunnen en willen komen, kan zich opgeven aanstaan de maandag 8 augustus des avonds om 8 uur in 'De Rustende Jager' te Schoorl. De buscollecte voor het Groene Kruisgebouw heeft 269,06 opge bracht. Door de slechte weersom standigheden kon de collecte slechts voor een gedeelte worden gereali seerd. Het bestuur doet daarom een dringend beroep op diegenen die-hun offertje nog niet hebben gebracht. Zij kunnen giften storten op giro rekening 595466 tnv Het Groene Kruis te Schoorl. Men beschikt nu over een totaalbedrag van ongeveer 6400,-. Hierbij is een gift van 250 van de Coop. Raiffeisenbank, dit gedaan ter gelegenheid van het feit dat er 5.000.000 aan spaargelden wa ren ingelegd. In totaal moeten er dus nog on geveer ƒ119.000,- op tafel komen wil Schoorl binnen afzienbare tijd kunnen beschikken over het zo broodnodige Groene Kruisgebouw. Op 15 en 16 oktober a.s. wordt in de sporthal een grote fancay fair gehouden voor het goede doel. Tenslotte dankt het bestuur al die genen die op welke wijze dan ook hebben meegewerkt de reeds ge houden acties te doen slagen. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE SCHOORL GEBOREN Arjan Dirk, zoon van D. Kroon en J. Visser, Molenweg 15. Annemieke, dochter van J. de Boer en S. Seijen, Jaagkade 3. Paulus Adrianus, zoon van P. Dalen- berg en G. Kouw, Heereweg 211. Elisabeth Lamberta Theresia, doch ter van P. Boekei en A. Doffer, Staatsduinen 3. Raymond Jan zoon van J. Pril en C. Zwart, Damweg 13. Margaretha Cornelia Maria, dochter van A. Bakkum en M. Willemse, Duinweg 60. Cornelis Jacobus, zoon van J. Hui- bers en M. Bakker, Heereweg 78. Egbert Jan, zoon van J. Spriensma en G. Wierenga, Rijksweg 47. Karin, dochter van G. Tang en H. Schoepstra, Munnikenweg 7. GEHUWD Pieter Johannes Kelder, Schoorl en Lena Heinis, Schoorl. Toekomstig adres: Duinweg 61. Leonardus Adrianus Johannes, Wasdorp, Duitsland en Johanna, Siekman, Amsterdam. Christiaan Willem van Seventer, Leiden en Aarjentje van Lente, Lei den. Toekomstig adres: Leiden. Adriaan Heijstek, Duinweg 10 en Anneke Grietje Vos, Callantsoog. Toekomstig adres: Den Helder. OVERLEDEN: Gerrit Bellis, oud 87 jaar, e/v M. Vriendjes, Heereweg 357 Cornelis Wardenaar, oud 72 jaar, e/v L. Wagemaker, Heereweg 151. Hendrika Dinkelman, oud 55 jaar, e/v S. Lutke, Omloop 16. Pieterszoon Jacobus Prins, oud 83 jaar w/v A. Pieper, Bickerslaan 3. Trijntje de Geus, oud 83 jaar, w/v J. Besse, Heereweg 66. DE LOOP DER BEVOLKING INGEKOMEN: J. Kruijt van Alkmaar naar Onder weg 12. P. den Das, van Ned. Antil len nr. Teugel. 14. G. Munting en echtg. en kinderen v. Haarlem nr. Reigerweg 26. P. Strik v. Roermond nr. Duinw. 30. G. Kromer v. Lands meer naar Oorsprongweg 8. E. Lank- haar van Eethen naar Heereweg 272. A. Buning, echtg. en kinderen van Texel naar Meeuwenlaan 3. F. Reg- top v*n Zwitserland naar Teugelaan 18. C. Jonker van Heerhugowaard naar Heereweg 3. VERTROKKEN L. Kuijken en kind van Heereweg 272 naar Lochem. G. Oldenburg en echtg. en kind van Duinweg 39 nr. Bergen-Nh. R. Lenderink en echtg. van Munnikenweg 19 naar Borculo. S. Oostenbroek van Bickerslaan 5 naar Amsterdam. A. Heijstek van Duinweg 10 naar Den Helder. N. de Boer en echtg. van Bickerslaan 35 naar Laren-Nh. VOOR BERGEN F. HOUDé Hof laan 6, telefoon 2700 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288 Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n v., Bergen Co'ip RSkkeisenba.a:, en Bergen Abonnementsprijs 6,85 per jaar; 1,75 p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Bibliotheek Alg. Welzijn Geopend elke dinsdagavond van 7-8 uur in het Oude Raadhuisje te Schoorl. 27 juli tot en met 6 aug. Vrijdag 19.00 uur 5 aug. Zaterdag 6 aug. Zondag 7 aug. 19.00 uur EVENEMENTEN VAN DE V.V.V. DE EGMONDEN - BERGEN SCHOORL EN GROET-CAMPERDUIN EGMOND AAN ZEE Exposeert de Egmondse kunstschilder Bob Denneboom tekeningen, schilderijen en aqua rellen in het gebouw van de Ned. Herv. Kerk. Dagelijks geopend van 20.00 tot 22.00 uur, zondags gesloten. Wandelpuzzeltoeht. Start VW-kantoor. Deelname 0,50. Rad van avontuur in het O.K. Ver.-gebouw, Julianastraat, geopend van 20.00 tot 22.00 uur geopend van 15.00 uur tot 18.00 uur en van 20.00 tot 22.00 uur. Derde ballonoptocht start in het Achterom. Deelname 25 cent, kaartjes verkrijgbaar bij VW-kantoor. Haal vroegtijdig de kaartjes! Uitreiking van de ballonnen van 16.30-18.30 uur in de Achterom (straat links von hotel 'De Vergulde Valk) hier begint ook de op tocht met medewerking van harmonie Assen delft. Historisch katknuppelen op het strand tegen over de Wagen werf. Strandfeesten op het Noordzeestrand, geor ganiseerd door de heer P. Blok, onder auspi ciën van de VW, opgave bij paviljoen 'De Wijde Bliek', deelname 50 cent. Duinexcursies op alle woensdagen Start bij VW-kantoor om 9.30 uur, deelname 0,60 per persoon; exclusief vereiste duinkaarten. Egmonds museum: Zuiderstraat, alle werkdagen van 15.00-17.00 uur. Entree 25 ct. Vuurtoren: Alle werkdagen van 9-11 uur a 35 ct. per persoon. Voor groepen op aanvr. bij hoofd van de kustwacht, tel. 02206-356. Klaverjassen: Iedere dinsdag in restaurant 'De Klok' Iedere vrijdag in paviljoen 'De Wijde Bliek', Noorderstrand. Aanvangstijden 19.00 uur. Zaterd. 6 aug. Dinsdag 19.00 uur 9 aug. Woensd. 10 aug EGMOND BINNEN Zaterdag 18.45 uur 6 aug. 1-31 aug. Zaterdag 19.00 uur 6 aug. Zaterdag 13.30 uur 6 aug. Maandag 19.00 uur 8 aug. Woensd. 10 aug. Donderd. 14.00 uur 21.00 uur 20.00 uur 11 aug. Exposities tot 12 aug. Voetbalwedstrijd Adelbert-Zeevogels comb, tegen Egmondia op het sportterrein aan de Duinweg. Entree 0,50 t.b.v. de deelnemende verenigingen. EGMOND AAN DE HOEF Tekenwedstrijd voor kinderen van 3-7 en 8-14 jaar, zaterdag 27 aug. expositie tekenin gen in nog nader aan te geven lokaal. Inschrijfgeld 0,25. Ballonnenoptocht Start Raadhuisplein, deelname 0,25. BERGEN-BINNEN Paardensportdag en Concours Hippique op 't terrein aan de Fransman, georganiseerd door de landelijke Rijvereniging 'De Kenne- mer Ruiters'. 120 paarden en 70 pony's zullen deelnemen. Toegang 1,-, kinderen 0,50. Wandelpuzzeltoeht. Aanmelden bij de VW. Deelname 0,50. Kindervoorstelling in het Openluchttheater door het Vestzaktheater: 'Over Ploef de Dom me Boef'. Plaatsen a 1,25 bij de VW of aan de kassa. Bij slecht weer in 'Duinvermaak'. Vuurwerk aan de Landweg, tussen Kerkedijk en Zuidlaan. Amsterdams Studenten Cabaret in De Zwarte Schuur'. Nadere informatie bü de VW. Noordhollands Kunstcentrum, Plein 7 Entree 0,25. Open: 10.30 - 12.30 en 14.00 - 17.00 en 20.00 - 22.00 uur. Frans Meyers: schilderijen, gouaches en zwart-wit. Historisch Museum Open: alle dagen, behalve zondag 10.00- 12.00 en 14.00- 16.00 uur. entree u,25. Open bridgedrive: Elke maandag 20.00 uur in de 'Dikke Boom'. Open klaverjasdrive: Elke woensdag 20 uur in café 'Nieuwendijk' BERGEN AAN ZEE Duinwandeling onder leiding. Deelname 0,60 per persoon excl. verplichte duinkaart a 0,40 Kaarten verkrijgbaar bij de VW. SCHOORL Puzzelwandeltocht. Start: café 'Honky Tonk', Duinvoetweg 11. Inschrijfgeld 0,50. Bridgedrive in café 'De Rustende Jager', Heereweg 18. Inschrijfgeld per paar ƒ4, Inschrijven: A. Nieuwland, Kanaalkade 47 Schoorldam, tel. 384. P. van Twuyver, Heereweg 135, telefoon 447. Schatgraven op het speelduin te Schoorl. Geen inschrijfgeld. Avondduinwandeling met lampions muziekkorps en jeugddrumband 'Schoorl'. Start. Klimweg. Lampions meebrengen. Schatgraven op het speelduin te Schoorl Deelname gratis. Duinwandelingen onder leiding: Vertrek: Hoek Duinweg-Klimwee elke maandag-, dinsdag- en donderdagmorgen. Vertrek 9.30 uur, elke vrijdagmiddag, vertrek 14.00 uur Vertrek Berenkuil: T.m. 15-8 elke woensdag- en donderdagavond. Vertrek 19.30 uur. GROET-CAMPERDUIN Donderd. 20.00 uur 4 aug. Zo., ma., di. 7-8-9 aug Woensd. 20.00 uur 10 aug. Donderd. 20.00 uur 11 aug. Duinwandelingen onder leiding Vertrek Kerkbrink (Ned. Herv. Kerk) Elke woensdag t.m. 30 september. Start 9.30 uur Vertrek Berenkuil Tot 15 aug.: Elke woensdagavond. Start 19.30 uur. Tot 15 aug.: Elke woensdag- en donderdagavond. Start 19.30 uur. (Wijzigingen voorbehouden, zie mededelingen op de VW-borden) Dinsdag 9 aug. Donderd. 4 aug. Vrijdag 5 aug. 9.15 uur 19.30 uur 20.00 uur Dinsdag 9 aug. 19.00 uur Woensd. 20.00 uur 10 aug. Donderd. 11 aug 19.00 uur Populair concert. Kermis te Groet. Volleybalwedstrijd. Lampionoptocht.

De Duinstreek | 1966 | | pagina 1