Wasautomaten J. M. Wittebrood en Co. Een AH-evenement bij een sportevenement Erica Terpstra's Logboek Luncheon Meat 65 Rabat Koffie 2.75 Riblappen Fruitcocktail 1/1 blik Jusd'Orange I!9 Biskwie Zaanse Molen rol 500 gram 89 Runderrollade 248 Ossestaart 500 gram Is8 Sinaasappelen 2-1®5 Fijne Handperen kilo 1. J met centrifugegang Vanaf f 598,- De firma Stone en Johnson Krijgt u geen Duinstreek van de Europese Kampioenschappen zwemmen, schoonspringen, waterpolo PMC VENTILATORKACHEL Clubprijs f 48.- Onmisbare informatie voor wie gemakkelijk en met kennis van zaken de wedstrijden op de TV wil volgen of wil bijwonen. 48 pagina's met o.a.: korte historie van de Europese Zwemkampioenschappen, wat u moet weten van zwemmen, schoonspringen en waterpolo het dagelijks programma, en handige tabellen om de resultaten bij te houden. Met vele leuke foto's. Gehakte Biefstuk 3 ks l88 ELLEBOOGJES 500 GRAM NU documentatie-bladen BERGEN - TELEFOON 2204 - BREELAAN 29 EEN EXCELLENT STEL OPLICHTERS Toen Bill Johnson en zijn krijgs makker Jim Stone behouden en wel na de oorlog in Korea in Chicago waren beland, zagen ze elkaar eens aan. Lust om te werken had Bill noch Jim en kapitalisten waren ze evenmin. Maar in Chicago, wist Bill, moesten er middelen te vinden zijn om in korte tijd zonder werken kapitaal te vergaren. Bill was, voor de oorlog, advocaat in duistere za ken geweest, doch hij vond het te vermoeiend om zich opnieuw zo in te spannen. Hij wilde nu liever uit sluitend zijn intelligentie gebruiken. En intelligentie had Bill Johnson ongewijfeld, anders dan zijn vriend Jim, die hij nochtans nodig had om de moeilijke karweitjes uit te voe ren. En daarvoor was enkel maar een dosis lef en brutaliteit nodig, welke Jim bezat. Ze hadden hun intrek in een een voudig boardinghouse genomen, waar nog meer gerepatrieerde sol daten huisden, 'Wat zijn je plannen, Bill'? vroeg Jim. 'Leg al je geld op tafel, Jim', was het antwoord van Bill. Hij nam een pak bankbiljetten uit zijn zak en smeet dit op tafel. Jim deed hetzelf de. 'Drieduzend dollar', zei Bill, toen hij de bankbiljetten had geteld. 'Dit is dus het beginkapitaal voor ons bedrijf.' Nieuwsgierig naar wat er wel achter het schrandere voorhoofd van zijn vriend mocht spoken, vroeg Jim naar de ontvouwing van diens plannen. 'Wat voor een bedrijf gaan we be ginnen, Bill?' 'Dat zal ik je uitleggen', ant woordde Bill. 'Ik huur voor een paar weken een kamer en vestig daar mijn advocatenkantoor. Maar jij moet het deftiger doen, jij betrekt een kamer in hotel Atlantic. Je be taalt een week vooruit in contanten. Je opent een rekening bij de Chica- gobank en deponeert daar tweedui zend dollar. Voor de week om is, geef je de eigenares van Atlantic een cheque voor de tweede week. We laten ons allebei bij een prima kleermaker 'n chique costuum aan meten en kopen verder alles wat er nog meer nodig is voor gentlemen. Die dingen kopen we in verschillen de winkels, die alles moeten afleve ren tegen contante betaling in je ho tel. Je geeft de hotelhoudster vijf honderd dollar om alles te betalen. Je moet elke bezorger een goede fooi geven en ook de bedienden. Driemaal achtereen koop je een cheque bij je bank van vijfhonderd dollar, die je aan mij betaalbaar stelt. Het geld betaal ik je weer te rug en dan stort je het weer op je rekening bij de bank. Bill strekte zijn lange benen, be stelde twee borrels en stak een si gaar op. 'En verder?' vroeg Jim grinnikend 'Dat lijkt alles nogal gemakkelijk en zonder gevaar.' 'Verder moet je enkel maar de gentleman uithangen als je nieuwe vermomming er is. Ik kom je dan opzoeken om mijn nieuwe pak aan te trekken en om je de rest te ver tellen. Gevaar is er absoluut niet bij want van gangstermethoden en van geweld heb ik een hartgrondige af keer. Je hebt niets anders te doen dan voor gentleman te spelen. Zaterdagmiddag vyf uur In de juwelierszaak van de firma Wallenstein treedt een correct ge kleed heer binnen, die verzoekt en kele ringen te mogen zien voor zijn aanstaande vrouw. Na veel zoeken maakt hij keus op een ring met een diamant ter waarde van duizend dollar. Als betaling geeft hij een cheque op de Chicagobank, doch de juwelier weigert beleefd deze in betaling aan te nemen. U zult me wel niet kwalijk ne men, meneer, maar het is zaterdag middag en de banken zijn gesloten. U bent mij volkomen vreemd, u eh begrijpt misschien wel....' 'Ach', deed de heer verbaasd, 'wat dom van me, daar heb ik helemaal niet aan gedacht. Geweldig jammer, want ik wil mijn verloofde persé vanavond die ring geven - zij is na melijk jarig, weet u.' De juwelier, die zich de aankoop toch niet graag laat ontgaan, vraagt de heer of hij misschien een goede referentie kan opgeven. 'Kent u de eigenares van hotel At lantic?' vraagt de heer. 'Ja', antwoordde de juwelier, 'die ken ik heel goed.' 'Wel, kijk eens aan', zegt de klant glimlachend, 'dat kan dan niet mooier. Ik logeer namelijk in hotel Atlantic. Ik zou zeggen: belt u het hotel even op en informeert u naar mij. Stone is mijn naam.' De juwelier laat zich vervangen door zijn bediende en gaat dan naar zijn privé-kantoor om hotel Atlantic op te bellen. Hij vraagt naar de ei genares en verneemt dan van haar dat Mister Stone een honderd pro cent gentleman is, die zijn kamer huur twee maanden vooruit heeft betaald, wiens cheques zonder man keren door de Chicagobank worden uitbetaald en die overigens alle mo gelijke rekeningen voor gekochte goederen prompt betaalt en flinke fooien geeft. Een paar minuten later verlaat mister Stone de winkel van juwelier Wallenstein, die als betaling een cheque heeft geaccepteerd. Een kwartier later In de juwelierszaak van Krapolsky een zaak van occasions, waar de po litie wel eens komt neuzen als ze naar ontvreemde kostbaarheden op zoek is, treedt een correct gekleed heer binnen, die zich voorstelt als Stone. Hij toont de juwelier een ring met diamant en zegt 'Deze ring heb ik een kwartier geleden voor duizend dollar gekocht bij juwelier Wallenstein. Ik heb echter spijt van de koop, maar u begrijpt wel, dat ik de ring niet te rug kan brengen en mijn geld terug vragen. Het was dom van me en roekeloos. U koopt juwelen en an dere dingen in; wilt u de ring van mij kopen voor vijfhonderd dollar?' Krapolsky, die de zaak nogal ver dacht vindt en uit ervaring geen last met de politie wil hebben, schudt het hoofd. Hij denkt: ik kan toch moeilijk de aankoop in mijn register inschrijven en die onnozele smoes erbij vermelden. Maar omdat de ander blijft aanhouden en hij ook niet graag zo'n voordelig koopje wil laten glippen, neemt hij snel een be sluit. Evenals juwelier Wallenstein tevoren neemt hij de voorzorg, zijn bediende zijn plaats te doen inne men en zegt mister Stone, dat hij de ring toch even moet taxeren. 'Natuurlijk', beaamt mister Stone, 'dat begrijp ik volkomen.' Als Krapolsky de juwelier Wallen stein opbelt en hem het zonderlinge verhaal vertelt, ruikt deze direct on raad. 'Ik heb een cheque van duizend dollar voor die ring geaccepterd', zegt Wallenstein. 'Dat deed ik na 'n informatie, maar....' U hebt helemaal geen bewijs, dat die cheque echt is of dat er dekking voor is', vulde Krapolsky aan. 'Precies en na wat u me nu hebt vertelt, geloof ik, dat ik er lelijk ben ingelopen. Ik bel gelijk de politie op en kom zo naar u toe met een paar agenten. Even later Slechts enkele minuten later wordt mister Stone in de winkel van Kra polsky onder verdenking van oplich ting gearresteerd. Onder hevig pro test en bedreiging met een proces wegens het aantasten van zijn eer en goede naam, wordt hij door de politie-agenten meegenomen in in verzekerde bewaring gesteld. Ring en cheque worden meegenomen als corpi delicti. Maandagochtend tien uur De politierechter vraagt aan mis ter Stone, of deze nog iets heeft aan te voeren ter verdediging in deze wel wat al te doorzichtige oplichtertruc. 'U bent waarschijnlijk een nieuwe ling in het vak', merkte de rechter ironisch op. 'Voor u tot een vonnis komt, wil ik eerst mijn advocaat spreken', ant woordt de beklaagde uit de hoogte. Als de advocaat, mister Johnson, voor de rechter verschijnt, vraagt deze 'Werd de cheque van mijn cliënt aangeboden bij de Chicagobank?' Er glijdt een laatdunkende glim lach over het gezicht van de rechter. 'Neen, meneer de verdediger, maar dat vond ik ook niet nodig, omdat de truc tijdig werd ontdekt. Ik zou u vriendelijk willen verzoeken, de komedie van uw cliënt niet onnodig te rekken. 'Ik wens, dat u de Chicagobank opbelt', antwoordde de verdediger. 'Dat is toch wel het minste, dat ik van u mag eisen.' Het antwoord van de Chicagobank komt, na het gesprek met de rechter even later binnen. Op hun cliënt Stone is hoegenaamd niets aan te merken, transacties verliepen nor maal en er is ruim voldoende dek king voor duizend dollar, uit te be talen op een cheque van hun cliënt. Enkele minuten later druipen de beide juweliers, die als getuigen waren meegekomen, beteuterd af; juwelier Wallenstein kreeg zijn ring weer terug en mister Stone zijn cheque. Echter niet nadat de verdediger op hoge toon juwelier Wallenstein had toegevoegd: 'Over deze smaad, mijn cliënt door u aangedaan, hoort u nog van me!' Woensdagavond In een chique restaurant zitten twee 'gentlemen' in een box separé, waar zij ongestoord kunnen praten Zij hebben een uitgebreid en copi eus diner voor zich. De een, met een intelligent uiterlijk, toast op -de goe de afloop van een succesvolle trans actie: 'Op de juwelier Wallenstein, old Jim.' Dan neemt hij met een elegant gebaar een papier uit zijn broekzak en legt dit voor de ander ter inzage. De ogen van Jim sperren zich wijd open als hij het stuk leest. 'Een cheque van tienduizend dol lar van die Wallenstein, Bill?' stot tert hij. 'Maar hoe heb je hem dat geleverd?' Met een nonchalant gebaar nipt de ander aan zijn wijnglas, glimlacht hautain en antwoordt verontwaar digd 'Is de eer en goede naam van een mijner clienten, in dit geval: mister Jim Stone, dan misschien minder waard? Neem deze les ter harte. Jim spiegel je aan de zakelijke opvattin gen van die schatrijke mister Wal lenstein'. Voor een peuleschil van 10 duizend dollar voorkomt hij een proces van de silmme advocaat Bill Johnson wegens aantasting van de eer en goede naam van zijn cliënt. Drink eens uit Jim, we hebben nu geld en tijd om studie te maken voor onze volgende - en laten we hopen nog betere - transacties.' BEL 3981 en u krijgt hem direkt of a haalt hem bij G. SCHEKKERMAN OOSTERWEG 6 exemplaren 1 exemplaar bij tenminste f 10.- boodschappen T/m zaterdag 20 augustus in alle AH-SuperMarts en in enkele AH-Zelfbedieningszaken ALLEEN IN DE AH-SUPERMARTS: van Mellerolle 55 DOORREGEN Maca roni 39 240 gram) Ideaal voor bijverwarming. Verjaagt door uniek centrifugaal systeem snel kou en kilte. Combineert behaaglijke gerichte warmte met voordeel van circulatie door het gehele vertrek. Capaciteit 1000 en 2000 Watt. Instelbare thermostaat schakelt stroom uit als iuiste warmte is bereikt. 220 Volt. 1 jaar garantie. Bestelnummer F-635 Vergelijkbare winkelwaarde f89.- in PMC-cheques In. alle AH-SuperMarts en in een aantal AH-Zelfbedieningszaken Braziliaanse Alleen in de AH-SuperMarts Gratis bij 3 pakjes Queen mar garine. Haast u! De voorraad is beperkt dl albert: heijn -k Weekaanbiedingen gelden tjm woensdag 24 augustus Een AH SuperMart is een Zelfbedieningszaak waar behalve kruidenierswaren minstens ook groenten en vlees worden verkocht.

De Duinstreek | 1966 | | pagina 4