Bruto-recreatiekosten Schoorl bijna 2 ton Dinie wordt een dame TWEEDE BLAD DONDERDAG 17 NOVEMBER 1966 Burgemeester en wethouders met de rug tegen de muur Vogeltentoonstelling in café 'De Bonte Koe' Hij komt, hij komt Verloting 'Westerkimme' Sint Maarten te Groet Burgerlijke stand gemeente Schoorl ALGEMEEN WELZIJN GEHOORD IN DE RAAD DE DUINSTREEK Het college van Burgemeester en Wethouders hebben zich, voordat de vergadering van 11 november werd gehouden tot de Gemeenteraad gewend met een schryven waarin wederom aandacht voor de logeerbelasting en de kampeerleges werd gevraagd. De wet financiële verhoudingen, aldus Burgemeester en Wet houders heeft ook voor de gemeente Schoorl ongunstig ge werkt, weliswaar werd van 1960 tot en met 1965 elk jaar ruim 100.000,uit dit fonds ontvangen, maar met ingang van dit jaar wordt jaarlijks een twintigste deel van dit bedrag gekort, zodat de financiële positie van de gemeente steeds verder achteruit gaat. door de individuele gemeenten is ge zocht naar mogelijkheden om de re- creatiekosten door het invoeren van nieuwe belastingen te dekken. Door vele gemeenten worden reeds kam peerleges geheven terwijl men elders een z.g. woonforensenbelasting heeft ingevoerd. Hiernaast heeft de logeerbelasting zijn intrede gedaan. Burgemeester en Wethouders mer ken verder op dat een onderzoek is ingesteld naar de kosten van de toeristengemeenten en hieruit blijkt dat tot directe recreatiekosten de volgende uitgaven kunnen worden gerekend De wet op de financiële verhoudin gen kent ook nog een mogelijkheid tot verfijning van de algemene uit kering uit het gemeentefonds en de ze opent in beginssel de mogelijk heid om bij de uitkeringen uit het gemeentefonds rekening te houden met bijzondere uitgaven waarvoor een gemeente zich ziet geplaatst. Door de recreatiegemeenten worden reeds jaren pogingen ondernomen om voor deze gemeenten een regeling tot stand te brengen, tot nu toe he laas zonder enig resultaat. Het gevolg hiervan is geweest dat a. b. c. d. a. f. h. i. j. k. 1. extra kosten brandweer kosten reddingsbrigade gedeelte kosten bewegwijzering extra kosten straatverlichting gedeelte kosten straten, wegen, aanleg trottoirs e.d gedeelte kosten plantsoenen e.d. waaronder papierbakken en kosten papierprikkers gedeelte kosten reinigingsdienst gedeelte kosten aanleg en onderhoud van riolering kosten strandexploitatie na aftrek opbrengst strandpachten kosten toezicht op kampeerterreinen, subsidie kampeerraad e.d subsidies VVV's kosten gastenstatistiek 6.771,- 4.308,- 875,- 5.500,- 26.979,- 14.800,- 8.205,- 55.345,- 14.357,- 5.700,- 4.200,- 2.500,- Totale directe kosten 149.540, In de indirecte kosten die aan de recreatie zijn verbonden zijn de volgende uitgaven begrepen 1. 4. 5. aandeel wedden en sociale lasten van het personeel ter secretarie schrijf- en bureaubehoeften, telefoonkosten, reiskosten representatiekosten, porti, enz. van het secretarie kosten bouw en woningtoezicht op zomerhuisjes, hotel, pensions, tenhuisjes 29.575,— 3.575,— 5.000,— gedeelte jaarwedden personeel gemeentewerken de onder 2. genoemde kosten voor de dienst gemeentwerken 812, extra kosten invordering belasting 572> Totale indirecte kosten 49.349, In totaal belopen deze kosten dus samen 198.889,Maar dit bedrag dient nog te worden verminderd met de op de recreatie betrekking hebbende in komsten. nl. leges kamperen gedeelte opbrengst straatbelasting gedeelte opbrengst vermakelijkheidsbelasting 5.UUU, 40.000,— De nettokosten bedagen derhalve 158.889,Deze kosten zijn in verhouding tot die van andere gemeenten normaal te noemen, zoals blijkt uit een rapport van de Ver. van Ned. Gemeenten. Een aantal gemeenten zijn door de hoge recreatiekosten genoodzaakt ge weest een tegemoetkoming in deze kosten te verkrijgen door het hef fen van leges en het invoeren van een logeerbelasting. De voorstellen van Burgemeester en Wethouders van Schoorl beogen hetzelfde. Nu, zoals u elders kunt lezen, de Raad deze voorstellen heeft aanvaard, zal toch een bedrag van ruim 70 mille ongedekt blijven. B. en W. merken verder in haar schrijven tot de raad op, dat de ta rieven van een kwartje per over nachting met het oog op de stijgen de kosten billijk zijn te noemen het geen blijkt uit de gegevens die het CBS ter beschikking heeft gesteld. Door één der raadsleden was ge suggereerd dat als de logeerbelas ting landelijk zou worden ingevoerd de zaak evenals in het buitenland veel gemakkelijker zou liggen. B. en W. hebben echter informaties in gewonnen bij diverse buitenlandse verkeersbureaus en het is gebleken dat de zg. kurtax niet in elke ge meente wordt geheven en dat het tarief zeer verschillend is. Wat betreft de besteding van de op brengst wijzen B. en W. erop, dat het hier gaat om een tekort op de gemeentebegroting te dekken. Dit neemt echter niet weg dat er op korte termijn voorzieningen dienen te worden getroffen. Men wijst in dit verband op de voortgaande aanleg van trottoirs, verbeteringen en aan leg van voetpaden en wegen, verder plaatsing van banken, voortgaande aanleg van riolering enz. Hiernaast zal onder meer aan dacht worden geschonken aan de bouw van een zwembad, terwijl ook de aanleg van de zg. nieuwe weg aandacht vraagt. De polderwegen vervullen een re creatieve taak in toenemende mate en een plan ter reconstruktie is de Raad inmiddels aangeboden en door haar behandeld. Men zal voorts trachten subsidies te verkrijgen voor de realisatie van een aantal onder werpen. De gemeente heeft reeds subsidie ontvangen voor bestrijding van de kosten v. de riolering Aagt dorp en van de parkeerterreinen. De ze subsidies bedroegen echter slechts de helft, zodat alleen voor deze twee objecten al ruim 220.000, voor rekening van de gemeenten zal komen. B. en W. benadrukken nog eens dat ook hen de uitwerking zo wel als de naam van de logeer belasting niet aangenaam zijn. Wel komt men graag tegemoet aan de wens van één der raads leden om voortaan de naam 'recreatiebijdrage' te bezigen. Ten slotte delen Burgemeester en Wethouders mede begrip te hebben voor de door de Schoorl- se VVV de ORKAVA en door 'n particulier ter kennis gebrachte bezwaren. Maar gelet op de si tuatie waarin de gemeente ver keert en de taak welke zy nog te vervullen heeft zal het u dui delijk zijn, aldus B. en W. aan de Raad dat wij geen vrijheid vinden u voor te stellen aan de bezwaren tegemoet te komen. Voor de eerste maal in haar be staan organiseerde de vereniging 'Vogelvreugd' het afgelopen weekeinde een tentoonstelling in het café van de heer Sly- kerman te Catrijp. Voor deze tentoonstelling bestond zowel zaterdag als zondag een grote publieke belangstelling. In de serre van het café waren een honderdtal kooien opgesteld waar de vogels van verschillende pluimage lustig twin- keleerden. Er waren kanaries, ver schillende soorten vinken, parkieten en duiven. Door een commissie van de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers waren de dieren gekeurd en beoordeeld op houding, bevede- ring, grootte en conditie. De kooien waren gemaakt door de leden van de vereniging zelf. Overigens moes ten ook de kooien aan verschillende eisen voldoen. De heer Bredewout, die mij rondleidde over de tentoon stelling vertelde dat prijzen van dit soort vogels sterk kunnen variëren Per paar betaal je van vijf gulden tot liefst zestienhonderd gulden, hoe wel vertegenwoordigers van deze prijsklasse niet aanwezig waren. Zo als gezegd is de vereniging 'Vogel vreugd' een nog jonge vereniging en zij kon best wat nieuwe leden ge bruiken. De contributie is slechts 1,25 per maand en wie deze leuke hobby ook wil beoefenen, hij geve zich snel op. De prijzen gingen ten slotte naar KANARIES 1. H. Steneker, 88 punten 2. H. Steneker, 87 punten 3. C. Hooijer, 87 punten 4. A. Stam, 87 punten. GORDEL GRASVINK 3e prijs: J. Rigterink met 88 punten JAPANSE MEEUW 1. A. Stam, 88 punten 2. H. Bredewout, 86 punten 3. H. Bredewout, 86 punten DIAMANT VINK 2e prijs: A. Stam met 89 punten GOULD AMADINES: H. Bredewout, 4e prijs met 88 punten BASTAARDS le prijs: H. Steneker tevens kampi oen met liefst 90 punten GROTE PARKIETEN le prijs: H. Bredewout, 88 punten DIAMANT DUIVEN I. A. Stam, 87 punten 2. A. Stam, 85 punten JAPANSE NACHTEGAAL A. Stam, 2e prijs met 88 punten KANARIES J. Beukers met 79 punten, troostpr. Eigenlijk hoeft hier geen woord meer bij. Iedereen weet wat dit zeggen wil. Zaterdag 26 november a.s. zal Sint Nicolaas zijn feestelijke intocht houden in ons dorp. De Schoorlse Drumband en Fan farecorps 'De Vriendschap' zullen de Sint Nicolaasstoet met markant rythme en vrolijke muziek opluiste ren. Het hoogtepunt zal zeker wezen het moment dat Sint Nicolaas in de Schoorlse Sporthal verwelkomd wordt. Dan zullen honderden kinde ren juichend zingen: 'Hij komt! Hij komt! (En Zwarte Piet komt mee). Nog niet afgehaalde prijzen Pr.no Lot no. Pr.no. Lot no. 1 720 44 846 2 991 47 471 13 640 48 987 18 992 51 690 23 927 56 490 24 128 66 997 30 581 68 578 32 762 69 576 64 824 Namens de VW Groet-Camper- duin zat er weer een jury in de la gere school te Groet. Hoewel de school wat achteraf staat, bleek dat vele kinderen het paadje erheen toch steeds weer op deze avond weten te vinden. Een honderdtal kinderen kwamen hun lampje laten zien. Gemeentewerken had de hogere klasssen van de drie scholen suiker bieten ter beschikking gesteld, zo dat velen weer met de echt ouder wets zelfgemaakte lantaarn liepen. Ook waren er weer veel vreemde figuren die het pad opkwamen. Een weer in elkaar gezet kabinet. Grote menssen hebben hier kennelijk meer moeite mee. Ruimtevaarders. En ge laarsde kat. Een weer opgestane mummie. Zelfs 'n Siamese tweeling. De jury was dan ook zeer ver heugd, dat er ook dit jaar zoveel door B. 1. TEN WESEPE Ina van Hollewaard was natuurlijk dat meisje uit Velp, bewust van haar afkomst. Dat ze een dochter was van de be kende professor Van Hollewaard. De eerste keer in deze wagen was het ongetwijfeld Ina geweest. En op het feestje eveneens. Meer kleinigheden kwamen hem nu voor de geest. En natuur lijk het moedervlekje. Hij had op het feestje bij Florrie duidelijk gezien, dat het een klein moedervlekje was. Geen schoonheids stipje, zoals Dieuwertje hem wilde doen geloven. Ja, ze had het ook op haar gezicht gehad, dat wist hij. Maar dat was na maak. Zoiets kon gemakkelijk met een of andere stift. Stommeling, dat je dit niet eerder door had! Hebben die twee wat zeg ik? Florrie eveneenshebben die drie me even mooi in de boot genomen? Maar waarom? Waarom speelde Dieuwertje voor Ina? Waarom reed ze in deze wagen, die toch kennelijk eigendom was van Ina? Wacht eens.... de auto papieren, dat miste niet. Hij opende het kastje en zocht zenuwachtig tusssen de papie ren, tot hij het mapje gevonden had. Kijk eens aan, compleet met rijbewijs. Natuurlijk, voor het geval zo aangehouden zou worden. Verhip, het was ook Dinie's rijbewijs. Zelfde foto waar schijnlijk. Hoe kon dat nou? Zou dan toch Hij bekeek het kentekenbewijs. Zie je weler kwam een triomfantelijk blik in zijn ogen. Dat klopte weer als een bus. Kentekenbewijs ten name van I. van Hollewaard te Velp. Dus de wagen was in ieder geval van Ina. Maar waarom reed Dieuwertje er dagelijks mee? En waar was dan Ina En waar liet Dieuwertje in de weekeinden de wagen? Dan had hij de wa gen nooit gezien. Zat ze altijd bij hem in de wagen van Dirk, die hij mee mocht nemen. Nee, vrijdags en zaterdags zag hij de crème Chevrolet nooit in de buurt staan. Gek, dat hem dit nu pas opviel. Eens even recapituleren, jongen. Wacht eens, Dieuwertje rijdt van maandag tot vrijdag heen en weer van Velp naar Wagenin- gen en terug. Behalve vrijdagsavonds heeft ze altijd deze wagen bij zich. Dus van vrijdagavond totpak weg.... maandag morgen is de wagen in Velp. Kan dat soms betekenen, dat de echte Ina er maandagsmorgens vandoor gaat tot vrijdags en Dieuwertje dan de pseudo-Ina speelt? Waarom? Wat voor de drommel had men voor met dit idiote spelletje van persoons wisseling? Ze leken anders onnoemelijk veel op elkaar. Maar hun karakters verschilden. En dat had hij bemerkt, zich af vragende, of een vrouw zo wispelturig kan zijn. Van wie hield hij nu eigenlijk? Van de statige, deftige Ina? Of van de spontane, lieve Dieuwertje? Van geen enkele meer. Ja, hij liet zich daar een beetje in de maling nemen door een paar grieten. Ze konden allemaal het heen en weer krijgen van hier naar Velp en terug. Voor mijn part voor altijd. Bart trok een velletje papier uit zijn agenda en schreef er op: 'Wees in het vervolg voorzichtiger met je pas, Dieuwertje Stengs!' Ondertekend: 'Bart.' Ergens had hij nog een paar paperclips in zijn zak. Zo, het briefje er op vast en nu naar de school. Vijf minuten later deponeerde hij autosleutels en pas bij de portier. 'Voor juffrouw Stengs', zei hij. 'Ze komt het hier halen.' De portier knikte. 'Komt in orde, meneer; ik ken juffrouw Stengs wel.' Bart keek hem enige tijd aan, onderwijl een sigaret aanstekend 'Dat betwijfel ik, portier. Leer van mij, dat je een vrouw nooit leer kennen. Goeden middag.' De man in het portierskamertje keek de ander na, tot hij bui ten liep. 'Half getikt', zei hij hoofdschuddend, 'net als de rest hier. Maar dat gaat wel over, als het grote mensen zijn ge worden.' HOOFDSTUK 17 'U BENT MIJN DOCHTER NIET' De rest van de middag zwierf Bart Boogstra rond Wageningen met, zoals men dat doorgaans noemt, zijn ziel onder de arm. Nadenkend over het probleem Ina-Dieuwertje, maar niet tot een redelijke verklaring kunnende komen voor deze regelmatige verwisseling. Het heeft natuurlijk een doel. Misschien een weddenschap, misschien een grap. Maar toch geen grap om hem, want het was heel toevallig ,dat hij drie weken geleden Ina op de weg naar Wageningen had zien aankomen. Verhip, dat was natuurlijk Ina al evenmin. Dus Dieuwertje. En de echte Ina had hij op het feest gezoend. In de tuin. Hij herinnerde zich nu goed, dat ze kwaad was, toen ze zich uit zijn armen had bevrijd. Hij zag nog haar gezicht voor zich, met twee vuurrode plekken op haar wangen. Een ogenblik had hij gedacht een klap van haar te zul len krijgen. Maar ze had zich beheerst en een smoesje bedacht: pas op, ze kunnen ons misschien zien. Kolder, ze stonden ver scholen achter een paar reusachtige heesters, zowat aan het eind van de tuin. Maar Ina was nog nooit door hem gezoend. Hij grinnikte. Woest was ze, dat begreep hij nu. Doch om zich niet te verraden, had ze gezwegen. Om je een aap te lachen. Bart, ik wil het nog even geheim houden. Ja, allicht. Bart mocht niet weten, dat de pseudo-Ina in werkelijkhehid iemand anders was. Maar waarom toch niet. In de loop van de middag nam hij zijn besluit. Ik rijd van avond naar Velp. Eens kijken wie ik daar vind. De echte Ina of de pseudo. Naar alle waarschijnlijkheid Dieuwertje. En waar zit Ina dan op het ogenblik. Om kwart over vier haastte Dinie zich naar de uitgang en herinnerde zich, dat Bart de autosleutels bij de portier zou de poneren. Ja, ze lagen hier. 'Een jongeman heeft ze gebracht, juffrouw Stengs. Met uw pas.' Ze schrok. 'M'n pas?' Zenuwachtig opende ze haar tasje en zochtgeen pas. De man hield het haar al voor. 'Alstublieft.' 'Dank u wel', zei ze verstrooid. En terwijl ze naar de Chevrolet liep, dacht ze: 'Zou hij er in gekeken hebben?' In de wagen opende ze haar pas en bemerkte het briefje. werk is gedaan om voor één van de prijzen in aanmerking te komen. Uitslag Lamp 1. Tweeling, Krimp en J. Pronk 2. M. Budding 3. IJ. Mink Kleding 1. E. Melk, grootmoedertje met kin kinderwagen 2. M. en J. Doets, Thunderbirds 3. J. Muntinga, Spaans dame. Lied 1. Yvonne Stam 2. Drie Vegtertjes Nadat ze het gelezen had, sloeg een golf naar haar gezicht. 'Hij weet het', zei ze zacht en loosde een zware zucht. 'Hij weet nu, dat ik Ina niet ben. Dit liegt er niet om.' Lange tijd zat ze verwezen in de auto voor zich te kijken. Was ik er maar nooit aan begonnen. Al dat gelieg en voor de gek houden.... op de een of andere manier loop je toch vast. Ik zal blij zijn als het vrijdagmiddag is, dan ben ik er van af. En ik doe nooit meer zo iets. Voor geen duizend gulden. Wat denkt Bart nu? Die zal wel spinnijdig zijn. Wat moet dat nu? Ina moet dat weer in orde maken. En Florrie. Ze zijn de schuld van dit bedrog. Ik had niet naar ze moeten luisteren en Bart alles moeten zeggen. Bart zou zijn mond wel gehouden hebben. Maar ik mocht beslist niets zeggen. Die Ina met haar 'hoe minder ervan weten, hoe beter het is.' Maar Piet ten Hage weet het wel, dat heb ik al lang aan zijn gezicht gezien, al zegt hij niets. De manier, waarop hij'Hallo, Ineke' zegt, was voor mij de eerste keer al genoeg. Hoe moet dat nu? Ik wil Bart niet meer missen. Ik houd van dat jong en ik was zo gelukkig met hem.... Hij is altijd zo verschrikkelijk lief voor me geweest. Ze startte de wagen en reed weg. Er kwam een vastberaden trek over haar gezicht. Vanavond, na het telefoontje van die prof, rijd ik naar Florrie. Die moet het Bart maar uiteenzetten en hem vertellen, dat ze mij gedwongen hebben niets te ver raden. Ik wil door deze lamme historie mijn lieve knul niet kwijtraken. Als.... als hij maar niet zo nijdig is, dat hij nooit meer wat van me wil wetenIk kan niets meer buiten hem Het was al over vijven, toen ze de grote salon binnen kwam, gehaast en zenuwachtig. Ze keek naar de huisknecht. 'Heeft papa al gebeld, Bertus?' vroeg ze. 'Meneer uw vader was ,om drie uur al thuis, juffrouw Ina. Hij rust uit op zijn kamer.' Op dit moment leek het Dinie, of de grond onder haar voeten wegzonk. 'Wat zeg je?' vroeg ze, terwijl al het bloed uit haar gezicht wegtrok. 'Ik zei, dat meneer uw avder momenteel in zijn kamer rust, juffrouw Ina. Meneer is om drie uur gearriveerd.' Ze voelde haar lipepn droog worden. Wat moet ik doen, dacht ze. Als-ie me ziet, heeft de professor dadelijk door, dat ik zijn dochter niet ben 'Dank je wel, Bertus', antwoordde ze automatisch. 'Tot uw dienst, juffrouw Ina.' Hij keek haar opmerkelijk aan. 'Voelt u zich wel in orde, juffrouw Ina? U ziet plotseling zo bleek.' 'Ik eh.ben al een poosje niet in orde. Wat duizelig af en toe. Ik eh.ga zo meteen wel naar mijn kamer.' 'Kan ik u ergens mee van dienst zijn?' 'Eh.nee.Bertus, dank je wel. Het gaat wel weer over.' 'Zoals u wilt, juffrouw.' Ze wachtte tot de man verdwenen was en draaide het num mer van Florrie ten Hage. Ze kreeg haar broer aan de lijn. 'Vlug, Piet, geef me Florrie. Er isde professor is onver wacht thuisgekomen', zei ze, zo zacht mogelijk. 'Goeie genade!' riep de jongen aan de andere kant. 'Heeft hij je.heeft hij ontdekt, dat jij Ina niet ben!' GEBOREN Anna Maria, dochter van Nicolaas P. Louter en E. M. Schilder, Frede- rikslaan 45. Suzanna, dochter van G. J. Klok en J. Zuidersma, Houten- dijk 6. Anna Maria Arnolda, doch ter van E. A. M. Dongelmans en A. R. M. den Haan, Houtendijk 8. Taco Willem, zoon van C. A. Jansen en M. de Vries, Scholeksterstraat 18. Richard Johannes Petrus, zoon van J. H. Kruijt en C. G. M. Mekken, Onderweg 12. Marcus Mattheus Ja cobus, zoon van J. J. Orij en G. A. Magielssen, Bergeendstraat 3. Ca- tharina Alida Maria, dochter van S. C. Krom en A. T. Ligthart, Voorweg 70a. Frrank, zoon van G. W. Hoogvorst en G. E. Swaan, Hoogenolweg 14. GEHUWD Willem Koelewaard, Binnenweg 1, en Rensje Meijroos, Egmond aan Zee Toekomstig adres: Binnenweg 1. Jacob Burgerhout, Voorweg 14 en Alida van Egmond, Voorweg 14. Toe komstig adres: Voorweg 14. Rudolf Simon Jan Noom, Alkmaar en Johanna Sybille Marie de Haas Heereweg 138 Toekomstig adres Landenstraat 5, Schoorl. Hendrik Nicolaas Strijbis, Alkmaar en Catharina Mathilda Maria Mus- kee, Boschmansweg 21. Toekomstig adres: Alkmaar. Willem Frederik Wognum, Heereweg 66 en Maart je Hakof, Heereweg 66. Toekomstig adres: Heereweg 66. Hendrikus Gerardus Brakenhoff, Heereweg 128 en Agnes Maria Smit Alkmaar. Toekomstig adres: Heere weg 128 (later Duinweg 2). OVERLEDEN Cornelis van Zoonen, oud 76 jaar, e.v. A. Raat, Heereweg 66. Jacob Prins, oud 75 jaar, e.v. C. Kuipers Hargerzeeweg 5. Aaltje Jongkind, oud 77 jaar, e.v. K. de Boer, Heere weg 15. Elisabeth van der Molen, oud 74 jaar e.v. G. Marees, Heere weg 255. Jacob Hoebe, oud 87 jaar, e.v. J. L. Haane, Heereweg 66. Op vrijdag 25 november te 20.00 uur geeft deze vereniging een avond in 'De Roode Leeuw' waarop de hr. N. Heyning een voordracht zal hou den met dia's over de streek rond de Golf van Napels. Midden in de vruchtbare Campagna is het vul kanisme nog springlevend. Daar rijst de prachtige kegel van de Ve suvius op en beheerst er het land schapsbeeld. Gesproken zal worden over de ge schiedenis van deze vulkaan en over de beruchte uitbarstingen in het jaar 79 na Chr., toen Pompei werd ver woest. Verder wordt aan de hand van lichtbeelden een tocht over het schiereiland Sorrento gemaakt om via de stad Napels de top van de vulkaan te bezoeken en daarna te gaan naar de opgegraven steden Pompei en Herculanum. Burgemeester Bergh 'Er wordt speels omgesprongen met het College van B. en W.' Wethouder Muelink 'Het is bij dit voorstel al net als bij een fles levertraan, je kok halst. al bij de lucht maar het is gezond.' De heer Meedendorp 'Maar levertraan voor de minst draagkrachtigen.' De burgemeester 'Is iedereen van de levertraan be komen?' De heer Sleking 'De ANVV is omgezwaaid. Het be stuur is geïnfiltreerd door zeer hoge ambtenaren.' De heer Meedendorp 'Ik ben op een leeftijd gekomen, dat ik meer boe-geroep dan ap plaus in ontvangst mag nemen'. De heer Sleking 'Houdt u vee tegenwoordig?' De heer Meedendorp tot Mr. Eecen. Het aantal verzekerde posten zou afnemen als de burgerij zich niet meer kan verzekeren.' De heer Sleking 'Ik ben hier toch om mijn gedach ten kenbaar te maken?' De heer De Leeuw 'De zaak is me zo duidelijk als koffiedik.' 'Mijn oren klapperen een beetje.' De heer Louter 'Je moet twee oren hebben dié verschillend horen.'

De Duinstreek | 1966 | | pagina 5