Najaarsvergadering V.V.V. Groet-Camperduin e.o. Dinie wordt een dame 9 Komt er in Groet een volautomatische cel? TWEEDE BLAD DONDERDAG 1 DECEMBER 1966 Algemeen Welzijn Rond de Golf van Napels Tentoonstelling 'De Duinstreek' Intocht Sint Nicolaas De heer Goettsch 70 jaar Bovenvermelde vereniging hield j.l. vrijdagavond haar najaars vergadering in de zaal van de heer Van 't Hof te Groet. De voorzitter, de heer F. A. Sleking kon ongeveer 50 leden welkom heten. In zijn welkomstwoord releveerde de heer Sleking aan het overlijden van de heer P. Kos, die hij één der werkers van het eerst uur noemde. Te zijner nagedachtenis werd door de vergadering staande enige ogen blikken stilte in acht genomen. Nadat hij enkele nieuwe leden had welkom geheten ging de voorzitter in op datgene wat de vereniging het (bijna) afgelopen jaar heeft bezigge houden. Dit voorjaar heeft de VVV haar 40-jarig bestaan gevierd, de foto's die van dit feest zijn gemaakt circuleerden in de zaal. Het seizoen noemde de heer Sleking niet onbevredigend. De tweede helft van augustus was in het begin niet zo best, maar door een intensieve advertentiecampagne is ook deze tijd redelijk bezet geweest. De 'operatie Zeemeermin' toen zee god Neptunus per helicopter in Schoorl en Camperduin landde vond de heer Sleking een prima evene ment, al vond hij wel dat er rond dit gebeuren te weinig publiciteit was geweest. TV en film schitterden door afwezigheid, alleen de schrij vende pers had er enige aandacht aan besteed. Over de ingestelde logeerbelasting, zei de heer Sleking dat men er te gen was, maar dat er nu, de Raad heeft de voorstellen aangenomen, weinig meer aan te veranderen was. Door een herziening van de con tributieregeling aan de Federa tie zal de VVV het volgend jaar veel minder contributie behoe ven te betalen. Tenslotte zei de heer Sleking dat een nieuwe wandelkaart in voorberei ding is. Vervolgens werden door de secreta ris, de hr. Vegter, de notulen voor gelezen en goedgekeurd. De heer W. Butter zei dat de VVV de eerste stap moest zetten naar verbetering van de betrekkingen tus sen haar en de ORKA VA. Zoals bekend hebben enkele leden van de ORKA VA na een verschil van me ning over de contributie enkele jaren geleden, de gelederen van de VVV verlaten. De voorzitter was voor samenwer king met de ORKAVA maar vond dat het op de weg van deze vereni ging ligt om contact met de VVV op te nemen. In de onlangs ingestelde recreatie- commissie heeft ook een afgevaar digde uit de kampeersector zitting en in dit verband is misschien een gesprek mogelijk. Uit het verslag van de bureauhoud ster, mej. Knoeff bleek dat nog te veel leden vasthouden aan het ver huren per maand en er niet over denken om ook een kortere periode te verhuren. Het kan daardoor voor komen dat men in een bepaalde tijd helemaal geen mensen heeft, terwijl men, als men enkele kortere perio den een maand verhuurt, hiervan financieel er heus niet slechter op behoeft te worden. Volgens de gegevens van de bureau houdster was het bezoek aan Groet en Camperduin in het seizoen 1966 iets minder geweest dan het jaar daarvoor, er waren 206 aanvragen minder. Hierna werden door verschillende personen de verslagen voorgelezen van de gehouden evenementen. De heer Marees versloeg de gehou den puzzelwandeltochten en het concert dat de harmonie 'Excelsior' uit Noord-Scharwoude gaf. De heer Schotvanger gaf een resume van de lampionoptocht en drong er in dit verband op aan dat de men sen bij die gelegenhheid toch veel lampions in hun tuin te hangen, dit geeft het geheel 'n feestelijk cachet. De heer Butter bracht tijdens zijn verslag over de hengel wedstrijden dank aan de heer Bruin die de prij zen beschikbaar had gesteld. Ook dankte hij de Smith Chips fabrieken die gratis 1000 zakjes Chips ter be schikking hadden gesteld. De heer C. Bouman vertelde iets over de brandweerdemonstratie en de demonstratie van hondendres- suur, terwijl de heer Gutker op de hem eigen humoristische wijze een verslag gaf van de schatgraverijen en de ballonnenwedstrijden. De heer Vegter bracht dank tijdens zijn verslag over de duinwandelin gen aan het Staatsbosbeheer voor de verleende medewerking. De heer Kavelaar, lid van de feest commissie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan, gaf een overzicht van de gehouden festiviteiten. De heer Sleking vertoonde na de pauze een zeventigtal fraaie kleu rendia's over dit feest. In de financiële commissie werd in plaats van de aftredende heer P. Koopman de heer M. Koopman be noemd. Vervolgens verklaarden de verschil lende commissies die de zomereve- nementen organiseren zich bereid om het komende seizoen ook weer hun arbeid te verrichten. De con tributie werd, zoals de statuten voor schrijven, vastgesteld, overigens bleef deze gelijk. De begroting sloot met een bedrag van ruim 11 mille en werd na enige discussie aanvaard. Vele leden von den de vergoeding aan de bureau houdster te laag, waarop de voor zitter repliceerde dat een verhoging hiervan zijn weerslag op de con tributie zou vinden. Het bestuur zal zich verder beraden over de moge lijkheid het informatiebureau langer open te stellen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Sleking, zij het na schriftelijke stemming herbenoemd. Hoewel de vergadering vroeg om verkiezing bij acclamatie, stond de voorzitter op verkiezing volgens de statuten, dus schrifelijk. Hij vond dat hierin een graadmeter aanwezig was die zou aanwijzen hoe hij zijn werk deed. Welnu, de heer Sleking kan gerust zijn, op vier onthoudingen na kreeg hij alle stemmen. Bij de bespreking over de te houden aktiviteiten in het seizoen 1967 kwamen er uit de vergadering geen suggesties, het bestuur zal zich hier mee bezighouden. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. De heer C. Hoog- vorst vond dat de grote zaken buiten Schoorl ook best hun steentje bij konden dragen en vroeg het bestuur deze bedrijven te bewegen donateur te worden. Deze bedrijven worden beter van de VW zonder dat het hun een cent kost. Voorzitter Sle king attendeerde op het feit dat van de zijde der Federatie al eens iets dergelijks is geprobeerd, maar daar was een bedroevend beetje van te recht gekomen. Hij vond dat de WV op dit punt autonom moest blijven en geen invloeden van buitenaf aan moest trekken. De heer W. Tuin vroeg hoe het bestuur dacht over de logeerbelas ting en pleitte voor het indienen van een bezwaarschrift bij de Kroon in samenwerking met de VW Schoorl en de afdeling van de ORKAVA. De voorzitter nam de moeite eens door te nemen, waaraan door de pers al ruime aandacht is besteed, nog eens door te nemen. Hij verklaarde ondermeer dat de VW tegen de voorstellen heeft stelling genomen, maar dat de Raad deze heeft aan vaard. De Gemeente zit zonder geld hoewel hij de twee ton tekort wel iets te overtrokken achtte. Bezwaren bij de Kroon vond de heer Sleking nutteloos omdat men van die zijde geen medewerking hoefde te ver wachten. De heer Butter zei dat de riolering niet voor de recreatie is aangelegd en maakte verder het bestuur van de VVV het verwijt dat zij niet, in samenwerking met ORKAVA en VVV Schoorl, bezwaar had gemaakt. Hij vond dat het bestuur niet voor zijn taak was berekend. De kam peerder moet de het gelag weer be talen vond de heer Butter. De heer J. Meedendorp stelde voor het bestuur statutair eigenlijk niet mogelijk was, willigde de voorzitter het verzoek in. In stemming kwam eerst de sugges tie om deze kwestie in behandeling te nemen, maar het voorstel behaal de niet de vereiste twee-derde meer derheid, zodat verder hierover dis cussiëren nutteloos was. De heer Van 't Hof vroeg wat de recreatiecommissie eigenlijk doet en sprak zijn verwondering er over uit dat de Horeca-sector geen vertegen woordiging in dit lichaam heeft. De heer Sleking beloofde hierover met het gemeentebestuur contact te zullen opnemen. Ook vroeg de heer Van 't Hof meer parkeergelegenheid nabij het Groeter Kerkje en sprak de heer Mereboer zijn teleurstelling uit over de destijds toch met veel vreugde begroette telefooncel aan de Meeuwenlaan. Het blijkt name lijk dat de zakenmensen toch nog veel lastig worden gevallen door mensen die met de apparatuur in de cel niet overweg kunnen. De heer Sleking beloofde aan de PTT advies te vragen over mogelijke plaatsing van een volautomatische cel. De heer Haring vroeg of er een cursus voor vreemde talen in het leven kon worden geroepen. De voorzitter vond dit een goe de suggestie. Degenen die hier voor belangstelling hebben kunnen zich bij de heer Vegter opgeven. En zo kwam om kwart voor twaalf een eind aan deze najaarsvergade ring van de VVV Groet-Camperduin e.o. DE DUINSTREEK vóór de tentoonstelling gekeurd door twee keurmeesters van de Konijnen- fokkersbond. 18 Fokkers hadden voor deze keu ring 87 dieren ingezonden waarvan 15 konijnen het predikaat Zeer-zeer goed kregen. Een kleine 30 dieren kregen het predikaat zeer-goed. Dit bewijst wel dat de dieren van goede kwaliteit waren. De publieke belangstelling was groot zodat het voor de kas van de vere niging is te hopen, dat men er iets van heeft overgehouden. Er waren weer veel prijzen beschik baar, niet alleen voor de beste die ren maar ook voor de verloting. De wisselbeker voor het beste konijn van de tentoonstelling was voor de heer Jn. Bas. Beker voor de beste hoender de hr. Fr. Krom en de beker voor de bes te duif was tenslotte voor de heer P. Bakker. Een wat misleidende 'kop' waaruit zou zijn af te leiden dat van ons blad een expositie was samenge steld. Maar we bedoelen hier de plaatselijke konijnenfokvereniging van dezelfde naam die het afgelopen weekeinde een zeer geslaagde ten toonstelling hield in De Rustende Jager'. Eén en ander gebeurde in samen werking met de vereniging 'Vogel vreugd'. In de zaal van De Rustende Jager' stonden op overzichtelijke wijze de kooien opgesteld waar de konijnen en vogels een plaatsje had den gevonden. De konijnen waren Vrijdag 25 november j.l. hield Algemeen Welzijn haar eerste avond in dit seizoen, met de spre ker de heer N. Heyning. Het was ds. De Jong die de avond opende met een hartelijk welkom. Het ledenaantal was vrijwel het zelfde gebleven maar hij zag wel graag dat er wat jonge mensen bij kwamen. Het is ook moeilijk om nog goede avonden te kunnen geven, ook dat het steeds meer gaat kosten. De spreker, de heer Heyning kreeg hierna het woord en hield alvorens zijn dia's te vertonen een inleiding. Dit ging dus over de Golf van Napels maar het meest was spreker toch wel vol van de Vesuvius en haar uitbarstingen. Daar vertelde hij dan ook veel over. Voor de pauze kregen wij nog enige dia's te zien waarbij de heer Hey ning van elk plaatje een uitleg gaf. De pauze was ook dit keer weer een gezellig onderonsje met een heerlijk kopje koffie zoals we dat gewend zijn in 'De Roode Leeuw'. Na de pauze gingen we verder met onze 'vakantietrip'. Fantastische op namen van de Golf van Napels, de Vesuvius, oude straten, opnamen van oude gebouwen en nieuwe gebou wen. Het zou ons te ver voeren alles hier te vertellen. Het was een geslaagde avond en de leden gingen voldaan naar huis. Ds. De Jong bedankte de heer en mevrouw Heyning voor het ge- bodene. Tevens vroeg hij de leden op om als propagandist voor Alge meen Welzijn naar huis te gaan en zo mogelijk wat nieuwe leden te werven. Nadat de Bisschop op de hem eigen waardige wijze had afscheid geno men om ook andere kinderen ge lukkig te maken, stroomde de sport hal leeg. Bij de uitgang kregen alle kinderen een versnapering mee naar huis waarvan een aantal jongens een dankbaar misbruik maakten. Zij gin gen namelijk een keer of vier door de uitgang en namen even zoveel keer snoep in ontvangst. Het gevolg wat dat het lekkers voortijdig op was en er voor enkele andere kin deren niets meer was. Hopelijk zal Sint Nicolaas de boosdoeners die dit op hun geweten hebben dermate straffen dat zij het volgend jaar zich niet zo misdragen. Zaterdagmiddag heeft de intocht van Sint Nicolaas in Schoorl plaatsge vonden. De Goedheiligman besteeg rond twee uur zijn schimmel bij het Gemeentehuis en reed vervolgens naar de bejaardentehuizen 'Wester- kimme' en Sint Jan' ter Duin'. Hij werd gevolgd door het fanfarecorps en de jeugddrumband die vrolijke muziek ten beste gaven. Om drie uur kwam de Bisschop aan in de sporthal te Catrijp, waar hij en zijn drie knechten door een 600 kinderen, burgemeester Bergh en pastoor Herzberg werden verwel komd. De heer Bergh die zijn hoge gast namens alle kinderen, alle grote mensen en het gemeentebestuur be groette zei dat hij als burgemeester een heleboel wensen had, waarvan hij er drie tot de bisschop richtte. Er zijn hier de laatste tijd wat moei lijkheden geweest over de logeerbe lasting, zei de heer Bergh, die graag in deze een beroep op de Sint en in het bijzonder op diens schip met geld had willen doen. Verder, zei de heer Bergh dat kinderen zowel als vele grote mensen wel eens stout zijn. Bij de laatste groep komt dit tot uiting bij het realiseren van de clandestiene bebouwingen waartegen het gemeentebestuur moet optreden. Als laatste wens had de burgemees ter dat de liefde en verdraagzaam heid in ons volk mochten totene- men. Dit waren dan de drie niet-materi- ele wensen van de burgemeester. St. Nicolaas zei, ook vreemde dingen van Schoorl te hebben gehoord. Hij zou daar voor een overnachting een kwartje per nacht moeten betalen, een reden waarom hij slechts één nachtje bleef. Hierna werd het Gouden Boek te voorschijn gehaald waaruit bleek dat er in Schoorl slechts lieve kin dertjes woonden. De drumband en het fanfarecorps lieten vrolijke Sinterklaasliedje ho ren die door de jeugd uit volle borst werden meegezongen. Vooral onze drumband liet danig van zich horen, de sporthal stond op zijn grondvesten te trillen. Als laatste nummer speelde men gezamenlijk de mars Military escort dat feilloos werd uitgevoerd. De heer R. P. Goettsch één van de oprichters van de Schoorl- se Gemeenschap vierde jl. maandag zijn 70ste verjaar dag. De heer Goettsch heeft be kendheid verworven door zijn buitengewone interesse die hij voor het verleden en het he den van onze gemeente aan de dag heeft gelegd. Door het be studeren van talrijke docu menten heeft hij zich veel kennis over Schoorl weten ei gen te maken. Dit resulteerde in de lezingen die hij over dit onderwerp voor verschillende plaatselijke verenigingen over oud-Schoorl heeft gehouden de afgelopen jaren. Zijn belangstelling voor dit onderwerp heeft men er toe aangezet de geschiedenis van Schoorl op schrift te stellen door de uitgaaf van een boek. Zoals u destijds heeft kunnen lezen hadden enkele Gemeen teraadsleden nogal wat bezwa ren tegen de garantiestelling van gemeentewege van de voor de uitgaaf benodigde be dragen. Maar B. en W. heb ben het pleit gewonnen en zo liggen de stukken thans bij Gedeputeerde Staten ter goed keuring. Als deze goedkeuring afkomt zal het boek in de handel worden gebracht en we hopen u te gelegener tijd hiervoor te informeren. De heer Goettsch wensen wij met zijn boek veel succes toe en we hopen dat het hem nog vele jaren gegeven mag zijn de ontwikkeling van Schoorl van onze tijd te kunnen vol gen. door B. J. TEN WESEPE Twee avonden later had hij haar weer ontmoet in Wagenin- gen. Nooit had hij haar verteld, dat hij expres naar Wageningen was gegaan in de hoop haar weer te ontmoeten. En het was gelukt. Na wat gewandeld te hebben, was er iets van haar gereser veerdheid weggevallen en op zijn uitnodiging om met hem mee te gaan om ergens te eten, was ze ingegaan. Daarna was het een dolle avond geworden. Ze hadden gere den, gedanst en gedronken. Tegen middernacht had hij haar naar Wageningen gebracht, behoorlijk tipsy. Eigenlijk had hij er een beetje wroeging van gehad. Wist hij, dat ze er zo slecht tegen kon? Wat hadden ze gedronken? Drie of vier cocktails misschien, of waren het er meer? Daarna was het van een leien dakje gegaan. Op de heide bij Otterloo had hij haar voor het eerst gekust. Hij had bemerkt, dat ze het prettig vond. Nu begreep hij ook, wat ze bedoeld had met haar gezegde: 'Ze vinden me allemaal lief om mijn geld.' Was dat nu Ina of Dieuwertje geweest? Nee, het was Dieuwer- tje. De echte Ina wilde in feite niets van hem weten. Dat had hij op het feestje wel gemerkt, toen hij haar had gekust. Woedend was ze, hoewel het meisje zich ingehouden had. Maar Dieuwertje liet zich gewillig kussen. Nu begreep hij haar vraag. Ze was immers niet de rijke, gevierde Ina van Holle- waard. maar de gewone studente Dieuwertje Stengs. Misschien helemaal niet gefortuneerd. Misschien wel iemand, die er af en toe een baantje bij heeft. Hoe noem je dat? Werkstudente, geloof ik. Misschien had Dieuwertje dat baantje om voor Ina te spelen wel aangenomen om er wat mee te verdienen. Wie weet? Maar waarom? Ina en Florrie zullen er een doel mee gehad hebben. Overigens, de gelijkenis was zeldzaam frappant. Het beste bewijs, dat hij er in gelopen was. En wie nog meer? Florrie wist er van, dat stond voor hem vast. Op het feest had hij haar verteld van Ina's zonderlinge houding. Haar ant woord was geweest: Er is niets om je zorg over te maken. Het komt allemaal goed. Dat garandeer ik je. Ja, dat snapte hij nu ook. Florrie kon moeilijk zeggen: Jij bent uitgeweest met Dieu wertje, niet met Ina. Zo en zo zit de vork in de steel. Later had hij Florrie zien smoezen met Ina en daarna was Ina op eens wat toeschietelijker geweest. Allicht, Florrie zal haar wel op de hoogte gesteld hebben. Een sufferd was hij geweest, om zich zo in de boot te laten nemen. Maar vanavond wilde hij er toch het zijne van hebben. Dieu wertje zal begrijpen, als ze haar pas en sleutels in bezit neemt, dat ik haar door heb. Ze zal mijn briefje lezen en krijgt wel licht de schrik van haar leven. Net goed voor dat bedriegelijke vrouwtje. Verdorie, al zou het nog zo'n steekhoudende reden hebben, dat spelen voor Ina van Hollewaard, ze had het hem niet in vertrouwen genomen? Behoorde dat zoenen en scharre len soms ook tot de overeenkomst met de dames Van Holle- waard en Ten Hage? Laat in de middag kwam hij tot de ontdekking, dat hij een dorst had. In een restaurant bestelde hij bier. Wat let me eigenlijk om me een stuk in de krraag te drinken? En laten alle grieten naar de weerlicht lopen. Ik wil niets meer met ze te maken hebben. Gelukkig hield hij zijn positieven bij elkaar. Ik moet nog naar huis, dus ik drink niet te veel. Als die meiden het hoor den, dat ik ergens opgepikt was voor dronkenschap, zouden ze er misschien nog lol van hebben. Thuis nam hij een bad, schoor zich nog eens en trok andere kleren aan. Nu kon hij twee dingen doen. Naar Wageningen rij den, maar de mogelijkheid was vrij groot, dat hij haar daar niet zou aantreffen. Nee, hij moest naar Velp, het hol van de leeuw in. Neem aan, dat men hem niet binnen liet, dan reed hij terug naar Florrie en zou hij die wel eens aan de tand voelen. Onverschillig, of hij nu de werkelijke Ina al of niet zou zien, dan wel de pseudo-Ina. Maar haring of kuit moest hij hebben. Wat drommel, hij had er toch zeker recht op te weten, waarom men hem al die tijd voor de gek gehouden had? Beneden hoorde hij tot zijn verwondering zijn broer Dirk tegen moeder zeggen: 'Ik ga vanavond een poosje naar de familie Ten Hage.' 'Doe mijn groeten, wil je?' 'Zeker moeder, ik zal het niet vergeten.' Bart keek zijn broer na en zag, dat hij met de wagen weg reed. Geen auto vanavond voor Bartje. Wat doen we? Met de fiets? Och ja, waarom niet? Het is mooi weer en zo ver is het niet hier vandaan. Tegen half acht arriveerde hij bij 'De Wijde Blik'. Het hek stond open en hij fietste rustig de oprijlaan door. Bij de garage constateerde hij, dat de creme Chevrolet aanwezig was. Even als de zwarte Mercedes, die hij niet kende. Hij knikte en zette zijn fiets tegen een boom. In ieder geval is er één Ina thuis. We zullen wel zien, of het de echte is of haar plaatsvervangster. De huisknecht deed open, hem monsterend aankijkend. 'Meneer?' 'Mijn naam is Bart Boogstra. Is juffrouw Ina ook thuis?' 'Juffrouw Ina? Ja.... nee.... dat wil zeggen....' De man was opeens helemaal in de war. 'Wilt u even verder komen? Ik zal vragen, of de juffrouw u kan ontvangen.' 'Graag'. Hij werd in een klein vertrekje gelaten en de man in zijn keurige zwarte costuum verdween in huis. Even later hoorde hij geluid van een zware mannenstem en die van een vrouw er tussendoor. Was dat nu Ina of Dieuwertje? En wie was die man? De professor soms? Die had een zware stem. De huisknecht stond weer voor hem. 'Meneer Van Hollewaard verzoekt u, meneer Boogstra.' 'Meneer Van Hollewaard?' 'Mag ik voorgaan, meneer?' Bart liep achter het statige fractotum en kwam in een mon- stergrote salon. In één oogopslag zag hij Dieuwertje zitten, er was geen vergissing mogelijk. Ze droeg dezelfde blauwe jurk als vanmiddag in Wageingen. Op enige afstand stond, heftig rokend aan een zware sigaar, professor Van Hollewaard. Bertus diende aan: 'Meneer Boogstra', en de grote man antwoordde 'In orde, Bertus, dank je wel.' Toen de bediende verdwenen was, liep de heer des huizes op Bart toe. 'Meneer Boogstra, ja, ik herinner me u. U was ook op het feestje van Florrie ten Hage, nietwaar? Mijn dochter heeft u toen aan me voorgesteld. Ik weet niet, wat het doel is van uw komst, meneer Boogstra, maar ik neem aan, dat u voor Ina komt, nietwaar?' Eh.... inderdaad, meneer Van Hollewaard. Dat is mijn be doeling.' De man knikte. 'Nou.wel.eh.hier zit ze, nietwaar? Is het niet zo?' Hij wees naar het meisje, dat voorovergebogen aan de tafel zat. Bart deed een paar passen in haar richting, gelijk hief ze even het hoofd op. De jongen schrok van haar behuilde en op gezwollen gezicht. Meteen begon het meisje weer te snikken. Verlegen, niet wetend, wat hij er van denken moest, stond hij toe te kijken. Hoewel hij opeens haast overvloeide van medelij den, wilde hij zich niet verraden. Wat de professor van mening dat dit zijn dochter was. Dan moest hij het spelletje meespe len. Wat was er gebeurd, dat ze daar zat te huilen? En helemaal overstuur? 'Wel, meneer, wat staat u daar met uw mond vol tanden? U hebt toch met mijn dochter gedanst op het feest? En grapjes gemaakt, zoals dat onder jongelui tegenwoordig gebruikelijk is? Ik heb dat toch zelf gezien? Wat is er aan de hand, meneer?' 'Ik geloof.... dat ik enigszins ongelegen kom', begon Bart, die met zijn houding geen raad wist, doch de ander viel hem in de reden: 'Welnee, meneer, hoe komt u erbij? U bent integendeel op het juiste moment gekomen. Gemeenschappelijke kennissen, wil ik het noemen. U ziet toch, dat mijn dochter hier zit? Vooruit, Ina, je kent hem. Zeg eens wat tegen onze bezoeker. Je kunt hem toch wel behoorlijk groeten?' Het meisje hief nogmaals haar hoofd op. Zonder de jongen aan te kijken, zei ze snikkend: 'Dag.... Bart....' Maar meteen liet ze erop volgen: 'Ik ben Ina nietOm opnieuw in een huilbui te barsten. De grote man knikte triomfantelijk. 'Hebt u gehoord, meneer? Of weet u het beter? Heeft men u soms ook bij de neus genomen? Ik moet haast aannemen van wel, anders had u hier niet zo beteuterd staan kijken. Ze spreekt nu de waarheid, meneer Boogstra. Deze jongedame, die overigens verbluffend veel op mijn dochter lijkt, is alleen maar een bedriegster, die het heeft bestaan om zelfs mijn personeel om de tuin te leiden. Alleen mijn huis knecht, die uiteraard mensenkennis bezit, begon de laatste dagen iets te vermoeden. En vanmiddag, nadat ik onverwacht naar huis ben gekomen en deze ehdubbelganster van mijn plotselinge aanwezigheid op de hoogte stelde, helemaal. Want ze schrok buitengewoon. Zo meneer Boogstra, u tippelde er dus ook in. Wel, meneer, troost u, zelf vloog ik er aanvanke lijk ook in. Maar gaat u zitten. Wat mijn dochter betreft, ik moet u mijn verontschuldigingen aanbieden, want ik kan niet zeggen, waar ze is en deze jongedame beweert bij hoog en laag dat ze het evenmin weet.' 'Ze weet het ook niet, professor, dat veronderstel ik.' De man keek hem verwonderd aan. 'Hoe komt u daarbij?' Hij keek de bezoeker opnieuw onderzoekend aan. 'U gaat me toch zeker niet vertellen, dat u mede in het complot zit?' Bart schudde zijn hoofd. 'Geen sprake van, meneer. Ik benom uw woorden te ge bruiken, er eveneens ingevlogen.' 'Houdt u van mijn dochter, meneer Boogstra?' 'Jawel.... dat is te zeggen.... nee, natuurlijk niet. Uw dochter eh 'Gaat u verder, meneer. Het begint interessant te worden. Wat is het: ja of nee?' 'Mijn gevoelens spelen in deze geen rol, meneer. Om de een voudige reden, dat uw dochter in werkelijkheid geen oog voor mij heeft. Ik neem aan De man knikte. 'Gaat u verder. Wat neemt u aan?'

De Duinstreek | 1966 | | pagina 5