Gemeenteraad Schoort leder wenst u voorspoed maar.. X Winterkost voor Miniprijzen n heel blik 98 worst ens® Verse WorstI?8 Varkensleverl58 Baaltje Blanke Uien 2'A uio l!9 de zctetrw* Opschrijf- boek '67 GELDERSE WORST et. 500 gram NU ch 500 g TVspot-prijs Licht Belegen ram WW' 2 'T 89 Kijk maar door de prijzenbril Kapucijners Fnma Honing Spliterwten Lékker, ZOyn dampend heet hord soep Macaroni AQ H ALBERT HEIJN pot w 90 k WORST - *AH-Afwasmiddel wjt Tissue Toiletpapier Gisteravond, woensdag 4 januari kwam de Schoorlse gemeenteraad bijeen om haar eerste agenda in het nieuwe jaar af te werken De heer Dekker was wegens ziekte en de heer Eecen wegens vakantie buitenlands afwezig. Burgemeester Bergh hield traditie getrouw een nieuwjaarsrede waaraan wij volgende week aandacht hopen te besteden. Ingekomen stukken Gedeputeerde Staten hebben mede gedeeld dat men geen bezwaar had tegen het doen van een uitgaaf van 25 mille voor de verplaatsing van een transformatorhuisje van het PEN aan de Voorweg. Ook had dit College geen bezwaar tegen de uit gave van 12 mille voor het uitgeven van een boekwerkje over de geschie denis van de gemeente Schoorl. De vereniging 'Pro Juventute' vroeg om een extra subsidie ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan der vereniging. B. en W. stelden de Raad voor aan de vereniging een eenmalig verhoog de subsidie van 50,- toe te kennen. De Raad stemde met de suggesties van B. en W. in. Benoeming woonruimte-adviescommissie De woonruimte-adviescommissie had B. en W. medegedeeld zich een her benoeming te laten welgevallen en B. en W. stelden de Raad voor de thans in deze commissie zitting heb bende leden en plaatsvervangende le den wederom voor een jaar te be noemen. Deze commissie bestaat uit de volgende personen Mevrouw W. Jansen-Breevaart, en de heren N. Kaag, J. de Leeuw, W. H. P. Pas toor en T. Vegter. Als plaatsvervan gers treden op de heren J. J. Krimp en C. A. Kater. Bij acclamatie werd de commissie herkozen waarbij de burgemeester de leden dankte voor het vele werk dat zij hadden verricht. Verhoging presentiegelden Gedeputeerde Staten hebben mede gedeeld dat zij de vergoedingen voor de leden van de raad hebben her zien en voor gemeenten van 3000 t.m. 9999 zielen hebben bepaald op maximaal 21, De vergoeding bedraagt thans 18,- en voor het bijwonen van een com missievergadering 9,-. Hoewel op de raad niet de plicht rust de ver goeding tot het maximum te ver hogen menen B. en W. dat er toch termen aanwezig zijn bovenver melde verhogingen te doen invoe ren, en voor het bijwonen van een commissievergadering het bedrag vast te stellen op 10,50. Een uitgebreide discussie volgde. De heer de Leeuw had al eerder ge zegd dat iedere verhoging het paard achter de wagen spannen is en zei daarom tegen de verhoging te zijn. Mevr. de Boer verklaarde zich ook tegen; psychologisch gezien vond zij het onjuist. De heer Meijer bleek voorstander te zijn van de verhoging, vooral iemand die in loondienst is en soms overdag werk voor de gemeente moet verrichten komt er niet met het hui dige bedrag. De heer Meedendorp sloot zich bij de heer Meijer aan. Hij wees er op dat men zich als raads- of commissielid van vele zaken op de hoogte moet stellen en hiervoor is veel tijd nodig. Hoewel ook hij vond dat het voor stel op een psychologisch ongunstig moment was gedaan, verklaarde hij zich voor de verhoging. Nadat de burgemeester een en an der had toegelicht ging de Raad ac- coord met het voorstel. Uitkering ineens voor gemeentepersoneel De Minister van Binnenlandse Za ken heeft nadere richtlijnen gegeven over de toekenning van een uitke ring ineens van 2,95 procent. Zg. nacalculatie trend over 1966). De minister had verzocht om over eenkomstige voorzieningen te tref fen voor het gemeentepersoneel en B. en W. vroegen de Raad daarom deze maatregelen van overeenkom stige toepassing te verklaren ten aanzien van het daarvoor in aan merking komende gemeenteperso neel. Hiermee stemde de raad in. Subsidie bibliotheek-centrale Door de Stichting Provinciale Bibli otheekcentrale te Alkmaar is een verzoek ingediend om een hogere subsidie in verband met de aan schaffing van een nieuwe bibliobus. Door de aanschaffing van deze bus wordt het exploitatietekort op ruim 51 mille geraamd. B. en W. wijzen erop, dat de boekenauto niet als zo danig door rijk of provincie wordt gesubsidieerd en dat door middel van de boekenauto ook in Schoorl wekelijks goede diensten aan het lezende publiek worden bewezen. Ondanks de grote aktiviteiten van de r.k. parochiebibliotheek en de bi bliotheek van de ver. Algemeen Wel zijn concludeerde B. en W. dat men de boekenauto in deze gemeente niet kan missen gezien het feit dat er in 1964 rond 4200 boeken werden uit geleend. Om te voorkomen dat de werkzaamheden van de bibliotheek centrale wegens het ontbreken van de nodige financiëele middelen moe ten worden stopgezet vroegen B. en W. de Raad om met ingang van het dienstjaar 1966 een jaarlijkse sub sidie te verlenen van een kwartje per inwoner. Ook bij dit agendapunt kwamen de tongen los. De heer Meijer vroeg als eerste het woord en wees er op dat in Schoorl slechts 58 volwassenen en 43 jeugdige lezers gebruik maak ten van de diensten van de bibliobus. De heer Meedendorp gaf als zijn visi» dat de bibliobus gehandhaafd AH doet er wat aeMl 11 blik HllUllliiit'ium^iül Gerookt Vet Spek 500 gr. Bruine Bonen Appelmoes Witte Bonen Piccalilly Hele Augurken zoetzuurliterpot Witte Bonen in tomatensaus 1/2 blik Gebraden Gehakt in jus blik 4 ballen Rode Kool gesneden Jonker Fris .1/1 blik Rolpens blik 300 gram 1/1 blik 1/1 blik 1/1 blik 'jam' pot Mainzer Zuurkool Hachévlees 2» 500 gram Preiper kilo Knolselderie per kilo Erwtensoeppakket. Inhoud: krabbetjes, spekblokjes en varkenspootjes 500 gram Wijnzuurkool 'n delicatesse 1/1 blik Zuurkoolspek 250 gram Casselerrib 100 gram AH-Knakworst blik 10 st. Moselblümchen fles Vlees en groenten in alle AH-SuperMarts en in een aantal AH-Zelfbedieningszaken (Prijzen gelden tjm zaterdag) Met dagindeling en veel ruimte om afspraken e.d. te noteren. Kleurrijk geïllustreerd Met praktische tips en een keur van recepten. Speciale uitgave van Albert Heijn Bij de boodschappen voor slechts ROOK U0UDSE 250 gram Z H elleboogjes 500 gram HK SJ Macaroni snelkokend 500 gram 5 9 Tomatenpuree Goudfazant 3 blikjes 5 7 Schouderham dikke plakken 100 gram 69 Luncheon Meat blik 200 gram nu 69 Spaghetti 250 gram 3 9 Parmesaanse Kaas zakje 50 gram 7 S Tomatenketchup .1/1 fles 98 Soepballetjes blikje 30 st. 55 Rioja rood of wit Spaanse tafelwijn 1/1 fles 1-79 50 100.000 boeken beschikbaar J98 IN ALLE AH-WINKELS flacon, dubbele inhoud JHT f SP Alleen in de AH-SuperMarts Onvoorwaardelijke Kwaliteitsgarantie KUk vrijdagavond 6.45 uur naar dc TV (Nederland I) Wanneer u enig bij AH gekocht artikel niet élke cent waard acht die u ervoor hebt betaald, dan geeft AH u het volle bedrag terug. Promptzonder enige bedenking ★Weekaanbiedingen geldig t/m woensdag 11 januari a vvcchaanuicuiiiycii yeiuiy 1/111 wutJiibUcn. CU albert heijn moest blijven omdat zij in Schoorl een stuk cultuur brengt. Wij hebben gebrek aan cultuur. De burgemeester deed uitvoerig uit de doeken welke besprekingen er tussen de bibliotheekcentrale en de gemeente hadden plaatsgevonden, terwijl de heer Meijer er zijn erger nis over uitsprak, dat men van de zijde der centrale na 2 jaar nog niet had gereageerd op een brief die hij had geschreven. Tenslotte ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. de subsi die voor 1 jaar te verlenen. Verordening wegaanlegbelasting Aangezien de verordening op de heffing van een wegaanlegbelasting destijds is goedgekeurd tot 1 januari 1967, dient deze verordening opnieuw te worden vastgesteld. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van B. en W. een nieuwe verordening aan de Raad aan te bieden maar er is in middels in de gemeentewet bepaald dat een belasting kan worden gehe ven voor door het gemeentebestuur getroffen voorzieningen van open baar nut, waardoor gronden geschikt of beter geschikt voor bebouwing zijn geworden. De kosten van deze voorzieningen kunnen door deze zg. 'bouwgrondbelasting' ten volle op be langhebbenden worden verhaald, terwijl door middel van de wegaan legbelasting slechts een gedeeltelijk verhaal van de kosten mogelijk is. Daarnaast dient door de Raad een verordening te worden vastgesteld waarin de voorwaarden worden vast gesteld waaronder de gemeente me dewerking zal verlenen aan de ex ploitatie van gronden die in de naas te toekomst voor bebouwing in aan merking komen, de zg. exploitatie verordening. Zodra de desbetreffen de verordeningen zijn verschenen kan alles worden overzien in zijn volle omvang en in verband hiermee stelden B. en W. voor, om de be staande verordening te handhaven met dien verstande, dat bij de be rekening van de contante waarde het percentage 3,5 als rentevoet wordt vastgesteld op 5. De raad ging in deze zonder veel commentaar met het beleid van B. en W. mee. Reiniging septictanks Aangezien de gemeente Alkmaar het noodzakelijk heeft geacht, het tarief dat wordt berekend voor het ledi gen van septictanks van 12,50 per halfuur met ingang van 1 januari op 15,- te brengen vroegen B. en W. de Raad de betreffende gemeen schappelijke regeling op dit punt te wijzigen. Men staat hierbij op het standpunt dat deze meerprijs toch bezwaarlijk voor rekening van de gemeente kan blijven. Ook hiermee stemde de raad in. Verhuur gronden langs de Hargervaart Op 31 december 1966 is de geldig heidsduur van de door de Gemeen te met de heer W. Koelewaard ge sloten overeenkomsten inzake ver huur aan hem van enkele grondstro- ken aan de Hargervaart. Het Hoog heemraadschap heeft zich bereid verklaard om ook andere gronden langs de Hargervaart aan de gemeen te te verhuren met het recht van onderverhuur hoewel over de huur prijs nog onderhandelingen gaande zijn. De heer Koelewaard heeft zich be reid verklaard drie grondstroken, waaronder die van het Hoogheem raadschap, van de gemeente te hu ren voor een totaalprijs van 1850,- per jaar. Deze overeenkomst dient te worden aangegaan voor de periode van drie jaar met twee optie jaren, zulks op de voet van de verpach ting van het zeestrand. De recrea tiecommissie heeft zich hiermee kunnen verenigen zij het dan dat zij een nader beraad over de huurprijs wenst als de omstandigheden, waar onder de exploitatieterrein voor ple ziervaartuigen wordt uitgeoefend wijzigingen mochten ondergaan. Bo vendien heeft een lid van deze com missie geinformeerd naar de moge lijkheid zg. havengeld te heffen. Nadat B. en W. hierover advies had den ingewonnen bleek dat dit niet mogelijk was omdat hier geen sprake is van beheer of gebruik door de gemeente. B. en W. verzoeken de Raad het ont- werp-besluit in deze te willen be krachtigen. Op een desbetreffende vraag van de heer Steking antwoordde de burge meester dat een brief over deze ma terie naar het Hoogheemraadschap is verzonden. Hierover is nog geen ant woord ontvangen. Afkoop van pacht In januari van het vorig jaar zijn door de gemeente enkele percelen grond aan de Onderweg aangekocht van de Ned. Herv. Gemeente. Om dat de betreffende gedeelten wei land niet vrij van pacht waren en de gemeente deze gronden nodig heeft voor de ontsluiting van de woonwijk-Oost, dient afloop van de ze pacht plaats te hebben. Met de pachter, de heer Th. Boekei is over eenstemming bereikt mits de ge meente aan deze een schadeloosstel ling betaalt van 4.116,-. De Raad werd gevraagd het ont- werp-besluit in deze te bekrachtigen. De raadsleden gingen hiermee ac coord. Nagekomen agendapunt: Ter vergadering werd nog een na gekomen agendapunt ter tafel ge bracht. Het PEN had nl. gevraagd grond in Schoorl oost voor het situe ren van een ondersteuningspunt te mogen aankopen. B. en W. stelden de raad voor om dit terrein voor f 50,- per m2 aan het PEN te verkopen waarmee werd ingestemd. Rondvraag De heer Meedendorp merkte op dat de stemming op de vergadering van 11 november jl. over de logeer- belasting onbevredigd was verlopen. Mevr. Kroon informeerde naar de mogelijkheid van rioleringsaanleg te Camperduin en mevr. de Boer zei bang te zijn dat iemand die op de weg langs het sportterrein te Schoorl loopt, een bal tegen zijn hoofd te krijgen. Want er gaan meer ballen langs het doel dan erin. De heer Sleking drong nogmaals aan op het onderzoeken van de mogelijk heid tot het situeren van een fiets pad langs de Duinweg. Mevrouw v. d. Linden vroeg naar speelruimte in Schoorl-oost en in Groetinke.

De Duinstreek | 1967 | | pagina 2