Jaaroverzicht 1966 1 3 Dinie wordt een dame m Snuif en wr^f A O Zoals gebruikelijk willen wij in deze eerste dagen van het nieuwe jaar even stilstaan bij de zaken die ons in 1966 hebben beziggehouden. Uiteraard gebeurt dit in vogelvlucht terwijl we deze keer de gebeurtenissen eens chronologisch de revue willen passeren. Vooropgesteld zij dat hieronder niet de activiteiten van het gemeentebestuur worden gereleveerd, hiervoor zij verwezen naar het over enkele weken uitkomende jaaroverzicht van de gemeente waaruit wij dan enkele gedeelten zullen citeren. TWEEDE BLAD DONDERDAG 5 JANUARI 1967 Burgerlijke Stand Gemeente Schoorl -•n i si JANUARI Op de twaalfde dag van deze eerste maand bestond de VVV Groet-Cam- perduin veertig jaar, in het voor jaar werd hierom uitgebreid feest gevierd. In onze editie van 13 janu ari brachten wij op de voorpagina een overzicht van de activiteiten van deze vereniging aan de hand van een uitgebreid verslag dat door de heer Sleking was samengesteld. Ook werd in januari een perscon ferentie gegeven waarbij enkele me- delingen werden gedaan over het te stichten Groene-Kruisgebouw aan de Heereweg. En op 19 januari vond onder grote belangstelling de officiële opening van het nieuwe bankgebouw van de Boerenleenbank te Catrijp plaats. Burgemeester Bergh verrichtte deze opening door het werpen van een munt in een spaarvarken, waarna de sleutel van de kluis te voorschijn kwam. Eind van deze maand hielden enkele personeelsleden van de AMACO een filmavond, deze maatschappij heeft destijds met succes gasboringen bij Camperduin verricht. FEBRUARI Op de 24e van deze maand plaatsten we een artikel over het pluimvee- bedrijf van de familie Goos aan de Teugelaan. Blijkbaar is er in die maand verder weinig gebeurd of heeft uw verslaggever zich van zijn minst aktieve kant laten zien. MAART Op de eerste van deze maand nam de familie Kuyper de nieuwe be drijfsruimte annex worstmakerij in gebruik. Verder werd onder barre weersomstandigheden een oliebollen actie ten bate van het Groene Kruis- gebouw gehouden die netto 1250,- opbracht. De vereniging 'Hulp in Nood' hield op 14 maart een vergadering en Al gemeen Welzijn had de heer Kees Hana uitgenodigd, die in 'De Roode Leeuw' een lezing hield over Spanje. Voor de toneelvereniging St. Gene- sius was deze maand feest, zij be stond nl. 50 jaar. Het feest werd ge vierd met de opvoering van het blij spel 'Het begon in de gracht'. De heer Corn. Jonker hield voor de dames van onze drie plaatselijke vrouwenorganisaties een voordracht over Kathleen Ferrier. Ook was het feest in de gelederen van de toneelvereniging 'Ons Genoe gen', die haar vijftig-jarig bestaan vierde met de opvoering van het stuk 'Sabrina'. Voorzitter Kuyper werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het eind van deze maand bracht ook weer de gebruikelijke mogelijk heden, tot het foppen van zijn mede mens voor de le april. Op 24 maart publiceerden wij een artikeltje waar in de mensen die een hond bezaten werd verzocht een bordje met het woord 'hond' erop voor hun vensters te zetten. Dit zou nodig zijn voor het uitreiken van hondepenningen. Dat wij hiermee succes hadden bleek wel uit het feit dat wij in die laat ste week van maart tientallen bord jes voor de ramen zagen. Ook een 1 aprilmop was de lancering van de partij 2000, die naast de andere groe peringen een plaats in de gemeen teraad zou moeten hebben. De heer C. Berkhouwer, lid van de Tweede Kamerfractie der VVD hield in 'De Rustende Jager' een cause rie voor een klein, maar select ge zelschap. Bij de plattelandsvrouwen sprak mej. Hoekstra over haar werk voor ouderen en financieel minder draag- krachtigen. De VVV Groet-Camperduin hield op 29 maart haar voorjaarsvergadering in het paviljoen van de heer Minke- ma te Camperduin. Ondanks storm regen en onweer was de belangstel ling groot. APRIL Een drukke maand voor de pers. De Hargertoneelvereniging kwam met een blijspel genaamd 'Tinus, de trei terkop' en de Groeter VVV hield 'n receptie ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan. Een en ander gebeurde in café Mereboer, terwijl de festiviteiten zelf in de sporthal werden gehouden. Het gezelschap van Nico Akkerman had hierbij veel succes. De Federatie van VW's boven het Noordzeekanaal hield naar aanlei ding van het jubileum bij de VW haar voorjaarsvergadering in de toe ristenkerk. De welverzorgde lunch voor de deelnemers aan deze verga dering werd door de heer Van 't Hof opgediend. De zustervereniging te Schoorl hield op de 19e haar voorjaarsvergadering en Schoorl's Gemengd Koor gaf 'n uitvoering van het oratorium 'Die J" ahreszeiten'. Op de 30ste organiseerde het Oranje comité weer een groots festijn, op de ze dag trad het Scapinoballet op in de toeristenkerk en in de middag uren traden verschillende ruiter- verenigingen op het sportpark voor het voetlicht met verschillende staaltjes van dressuurkunst. 's Avonds was er een spuitwedstrijd tussen de Schoorlse Motorkozakken en de brandweer en was er de tra ditionele Koninginnestook. MEI In het begin van deze maand vond de eerste bijeenkomst plaats waar bij de burgerij gelegenheid had vra gen te stellen of problemen voor te stellen aan het Gemeentebestuur. Er zijn op deze avond talrijke proble men aan de orde gesteld en hope lijk vinden er meer van dergelijke bijeenkomsten plaats, waardoor het contact overheid-burgerij wordt ver stevigd. Op 13 mei hield mej. Geertsema van de plattelandsvrouwen een causerie over India en op diezelfde dag kwam de Schoorlse Reddingsbrigade bij een. De vereniging 'Volksonderwijs' be stond in de mei-maand 100 jaar en ook de afdeling Schoorl besteedde hieraan aandacht, zij het dat slechts vier leden waren komen opdagen. Op 26 mei overleed de heer P. Kos, één van de werkers van het eerste uur der WV Groet-Camperduin. JUNI Dit was de maand van de 'Operatie Zeemirmin'. Hierbij werd op spec taculaire wijze aandacht gevraagd voor de maand juni als vakantie maand. De Zeegod Neptunus landde in hoogst eigen persoon per helicop ter op het sportpark en in de duinen bij Camperduin. De Schoorlse Jeugd drumband hield een groot concours naar aanleiding waarvan wij op de voorpagina een fotoreportage brach ten van onze plaatselijke trommel aars en het fanfarecorps. De naam 'Midgetgolfbaan' werd 'Re creatieoord'. De hr. Schmidt breid de zijn bedrijf drastisch uit door het situeren van een verkeerstuin. Op de 30e werd er een gezamenlijke oefening van de BB en de Brandweer gehouden in het uitbreidingsplan Schoorl-Oost. JULI Op 7 juli overleed plotseling de heer P. Beeldman, die vooral achter de schermen veel voor de jeugddrum band heeft gedaan. Zijn installatie als Gemeenteraadslid heeft hij niet meer mogen beleven. De twee VW's organiseerden weer de traditionele evenementen en het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en vakantiekolo nies hield voor haar 120 leden tellen de afdeling een vergadering. Op komst: nihil. AUGUSTUS De harmonie 'Excelsior' uit Noord- Scharwoude gaf haar zomeravond concert weer onder auspiciën van de VVV Groet-Camperduin en de beide VW's organiseerden de lampionop tochten waarvoor veel belangstelling bestond. SEPTEMBER De fokveevereniging 'Duinstreek- Noord' vierde haar 40-jarig bestaan met een fokveedag op het Schoorlse sportpark en ook de provinciale bond had Schoorl in plaats van Hoorn ge kozen voor haar expositie. De jeugddrumband oogstte in Joure waar zij op een daar gehouden con cours een tweede prijs bemachtigde De Midgetgolfclub hield een geslaagd DE DUINSTR tournooi waaraan de deelname groot was. De naam van het Harger Hoekje werd veranderd in de Bokkesprong. Hier hield de afdeling van de plat telandsvrouwen een voorlichtings bijeenkomst van het Nederlands Zui- velbureau. OKTOBER De heer Blankestijn, die in 1965 60 jaar bij de Spoorwegen was, zette op de eerste van deze maand definitief een streep onder zijn carrière. De heer N. J. Koomen, directeur van het Alkmaars Confectieatelier zocht en vond uitbreidingsmogelijkheden van zijn bedrijf in onze gemeente en wel aan de Damweg. Hoewel dr. Risselada door particu liere omstandigheden er geen aan dacht aan wenste te schenken wil len wij toch even memoreren dat hij deze maand 25 jaar lang zijn beste krachten aan de Schoorlse ingezete nen heeft gegeven. Met hem jubileer de mej. A. Snip die even zolang bij het doktersgezin in dienst was. De Schoorlse Reddingsbrigade kwam weer bijeen in 'De Bonte Koe'. Het Katholiek Vrouwengilde bestond 15 jaar en voor deze gelegenheid gaf het marionettentheater 'Bert Brug man' een opvoering van de operette Tm weiszen Rössl.' De heer Minkema hield in zijn 'Be- rekuil' in samenwerking met het Staatsbosbeheer een paddestoelen tentoonstelling, terwijl de tafelten nisvereniging 'Duintreffers' een ge slaagd tournooi in de sporthal orga niseerde. On 18 oktober hield de voetbalver eniging 'Schoorl' een ledenvergade ring in Honky Tonk en de h^er J. Bruin heropende zijn zaak te Cat- De VVV Noord-Kennemerland hield haar najaarsvergadering waarbij fel werd geageerd tegen de instelling van de logeerbelasting. De Schoorlse Plattelandsvrouwen be stonden veertig jaar en vierden dit met een feestavond in 'De Rustende Jager' waaraan de dames Joosse en Van Keeken medewerkten in hun Two-women-show. In Aagtdorp werd het paardepen- sion 'De Schelp' geopend en in de plaatselijke bejaardentehuizen wa ren bazars en tentoonstellingen ge organiseerd. NOVEMBER De Schoorlse IJsclub hield half no vember een ledenvergadering en de heer Goettsch nam afscheid als voor zitter van de Schoorlse Gemeen schap. In 'De Bonte Koe' werd een vogel tentoonstelling gehouden en de heer Kosmis kwam voor de televisie met zijn stemmachine en wel in het pro gramma Mies-en-scène. Het Groene Kruis hield een leden vergadering, waarbij tot een blik- i semactie werd besloten die in maart zal worden gehouden, zulks om te komen tot het verkrijgen van de nog ontbrekende gelden voor het wijk- gebouw. De VW Groet-Camperduin hield haar najaarsvergadering en de ko- nijnenfokvereniging hield een ge slaagde expositie. Sint Nicolaas maakte in onze ge meente zijn intocht en Algemeen Welzijn hield zijn eerste bijeenkomst met een causerie door de hr. Heyning over de Golf van Napels. DECEMBER De Schoorlse vestiging van het Alk maars Confectieatelier werd in het begin van deze laatste maand in ge bruik genomen. Mevrouw Leeuwenkamp was tien jaar verbonden aan de Groeter kleu terschool en de Hargertoneelvereni ging bracht het toneelstuk 'Het le ven gaat door'. De v.v. 'Duinranders' hielden een actie voor een kleedkamer die ruim 1800,- opbracht. In de toeristenkerk werd een kerst zangavond gehouden voor alle ge zindten. De plattelandsvrouwen hadden me vrouw Marmeborg uitgenodigd die iets vertelde over de kerstviering in Zweden. De heer Neugebauer heropende te Aagtdorp zijn taveerne 'De Padde stoel'. SLOTBESCHOUWING Wij hebben, zoals gezegd, maar een greep gedaan uit de gebeurtenissen in 1966 en daarom pretendeert het bovenstaande geenszins volledig te zijn. Wij maken van deze gelegenheid gebruik om alle verenigingsbe sturen te vragen toch vooral de data van hun bijeenkomsten aan het bestuur van de Schoorlse Ge meenschap mede te delen. Hier door voorkomt men dat er twee vergaderingen op dezelfde dag worden gehouden. En mogen wy als redactie vragen ons ook op de hoogte te stellen van de te houden vergaderingen en derge lijke? Wij kunnen dan zorgen dat onze verslaggever uw bijeenkomsten be zoekt en dat hiervan in dit blad een verslag wordt afgedrukt. Dit impliceert dat de lezer op het be staan en de aktiviteiten van uw ver eniging wordt geattendeerd, hetgeen kan inhouden dat men zich bij die vereniging of organisatie aansluit. GEBOREN Franciscus Ferdinand Gerardus, zn. van Hub. Druijven en A. de Vries Munnikenweg 6. Petronella Cathari- na, dochter van Gerrit Kooij en W. R. Stoop, Hogenolweg 2a. Thomas, zoon van F. A. Franzen en R. C. Trattner, Meeuwenlaan 12. Reinalda Maria Agatha, dochter van Fr. S. Masteling en A. van der Eng, Hee reweg 242. Bernadette, dochter van H. N. Praat en G. N. Kleibroek, Ple- vierweg 60. Giselle Louisa, dochter van P. J. M. Glaude en L. V. A. Dupont, Plevierweg 5. Adrianus Jo hannes, zoon van A. J. Schouten en M. C. Nibbering, Duinweg 71. GEHUWD Süleyman Aksular, Heereweg 161z en Cornelia Geertruida E. M. van Assem. Toekomstig adres: Heereweg 161z. Johannes Maria Dekker, Bergen-Nh., en Margaretha Maria Zwagerman, Heereweg 137. Toekomstig adres Loudelsweg 101s, Bergen. Theodorus Aloysius van Schagen, Heereweg 110 en Margaretha Elisa beth de Wit, Heereweg 275. Toekom stig adres: Hagedoornplantsoen 52. Nicolaas Willem Engel, Hoorn en M. Gerarda de Vries, Idenslaan 17. Toe komstig adres: Voorlopig thuis. Gerrit Keesman, Enkhuizen en Eli sabeth Oostindië. Toekomstig adres: Enkhuizen, Kruislaan 48. Johannes Nicolaas Boon, Amsterdam en Maria Koning, Alkmaar. Toe komstig adres: Alkmaar, Willem de Zwijgerlaan 142. Martinus Deodorus Maria Klever laan, Heereweg 284 en Catharina Jo hanna Maria de Vries, Langedijk. Toekomstig adres: Akersloot, Buurt weg 4. OVERLEDEN Johanna la Hey, oud 88 jaar, w.v. W. F. Gramser Brinkman, Heereweg 169. Uw -erkoudhetd van neus. keel of borst weg met te woord gestaan. Het feit in aanmerking nemende, dat u niets kort. En ik, de goocheme jongen, heb me netjes in de luren laten doot B. I TEN WESEPE 'De privé-sekretaresse van Dirk Boogstra. Ik vind het een bijzonder gedistingeerde vrouw. Ongeveer zoals jij.' 'Dank je, Piet. Een compliment uit jouw mond heeft tamelijk veel waarde. Ja, Florrie vertelde me, dat ze haar zou uitnodigen Voor jou speciaal. Hoe ben je met haar in kennis gekomen?' 'Heel romantisch. Ze kreeg een ongeluk bij de Rijnbrug; werd geschept door een auto. Ik zag het voor mijn ogen gebeuren.' Ze keek hem geschrokken aan. 'O jé.erg?' 'Het viel mee gelukkig, wat vleeswonden. Ik bracht haar naar Willem. Die verbond haar en daarna reed ik haar naar huis, waar ik haar in de week, dat ze niet kon werken een paar keer bezocht. Trouwens, Florrie is er op mijn verzoek ook geweest.' 'Ik moet zeggenje smaak is goedja. Ze is zelfs knap. Zo, is ze de sekretaresse van Dirk Boogstra. Tja, die Boogstra Wat voor functie heeft die Bart daar?' 'Mede-eigenaar denk ik. Precies weet ik het niet. Hoezo?' 'O, nee, niks. Dinie is weg van 'm. En hij van haar. Bart bedoel ik. Hemeltje.dat is waar ook: Bart kent haar als Ina van Hollewaard. Dat heeft al enkele misverstanden opgeleverd tussen mij en hem. Wat zal Bart doen, als hij hoort, dat zij een ander is?' 'Ik ken Bart niet zo goed, maar ik ben ook een man. Ik denk, dat ik me hevig beledigd zou voelen.' 'Ach.die arme Dinie. 'Nou.papa Van Hollewaard zal straks wel zeggen: Je hebt me daar wat moois uitgehaald, Ineke.' Piet scheen een profetische blik te bezitten, want zo ongeveer reageerde Van Hollewaard, toen Ina de eetkamer betrad, inwen dig enigszins verlegen met haar figuur. Maar op min of meer nonchalante toon zei ze, van de een naar de ander kijkend: Ik zie, dat de puzzel al min of meer opgelost is. Welkom thuis, papa, of heeft mijn plaatsvervangster in dit opzicht de honneurs al waar genomen?' Ze keek naar het roodbehuilde gezicht van Dinie Stengs. En naar Florrie, die naast haar zat. Terwijl aan het hoofdeinde Van Hollewaard zetelde en zijn echte dochter gramstorig aan keek, toen ze bij hem bleef staan. 'Daar is de compagnon in de samenzwering', constateerde hij. 'Ik moet zeggen: je hebt wel iets fraais uitgedacht, samen met je vriendin. Ondanks mijn uitdrukkelijk verbod toch naar die die 'Emiel Vercoutere', antwoordde Ina rustig. Het spijt me, papa, dat ik uw verbod heb overtreden, maar ik houd nu eenmaal van Emiel en hij van mij. Wij kunnen niet meer buiten elkaar. Ik vind het heel vervelend, dat u zoveel bezwaren hebt. En wat dit bedrog betreftDinie treft geen schuld. Ze is werkstudente en zocht een bijbaantje. Doordat ze zo sprekend op mij leek, hebben Florrie en ik haar overgehaald een poosje voor mij door te gaan. Van maandag na uw vertrek tot vrijdag vóór uw terugkeer. Zij heeft u steeds door de telefoon gemerkt heeft, bewijst, dat Dinie haar rol uitstekend heeft gespeeld. Ze heeft nergens misbruik van gemaakt en zag nog kans tussen de bedrijven door te blijven studeren. Ze studeert namelijk op de Landbouwhogeschool te Wageningen. U, als prof, zult toch wel waardering kunnen opbrengen voor een dergelijke aktieve werkstudente? Ik heb u wel eens horen zeggen, dat u altijd veel respect voor jongens en meisjes, die ten dele zelf hun kost en collegegeld verdienen. Wel, Dinie is zo iemand. Daar kunt u toch niet boos op zijn? U mag mij net zo hard uitschelden als u wilt.ik heb het verdiend. Maar u moogt Dinie niets verwijten. Wij nemen alle schuld op ons.' Hij meesmuilde. 'Enfin, ergens is mijn dochter nog ridderlijk.' Hij keek naar Piet ten Hage. 'En jij hebt mijn dochter opgehaald? Wat is er gebeurd? Ben je gewond, Ineke?' Ze schudde haar hoofd een beetje opgelucht, omdat hij niet uitvoer. 'Een paar schrammetjes, dat is alles.' Het was Inke's schuld ook niet. meneer. Daar is ze een veel te secure automobiliste voor.' 'Zo, dat is dus meegevallen. Laten we nu eerst maar eens afeten. Jullie zullen ook wel wat lusten, niet? Door alle verras singen van deze avond zijn we nog laat aan tafel.' Piet excuseerde zich. 'Heel vriendelijk, meneer, maar thuis zit iemand op me te wachten. Als u het me niet kwalijk neemt....' 'Ik ben niet meer in staat iemand iets kwalijk te nemen, jon geman. Bedankt voor je hulp voor wat mijn dochter betreft, mijn echte wel te verstaan. Enfin, je zult er ook wel kennis van gehad hebben. Zo gaat dat tegenwoordig. Alles buiten de ouderen om. Welaan, het zij zo.' Hij zuchtte diep. Op dit ogenblik sprong Ineke, die net was gaan zitten weer op en liep naar haar vader. Ze legde haar arm op hem heen en kuste hem op zijn wang. Lieve papa, vergeef me, als ik u verdriet heb gedaan', zei ze zacht. 'Dat vind ik verschrikkelijk. Ik houd erg veel van u, dat weet u toch? Maar ik kan het niet helpen, papa, ik houd ook veel van Emiel.' Hij klopte haar op de arm. 'We praten er eens een keer rustig over, Ineke.' Terwijl Piet naar de deur liep, klonk hem Ina's stem na: 'Dank je, Piet, voor alles.' Hij knikte lachend. Oke, Ina, dat zit wel goed.' 'Groet je Greetje van me, wil je?' Van Hollewaard keek op van zijn bord. 'Groet Greetje? Wie voor de drommel is Greetje? Ook soms van de affaire op de hoogte?' Maar een antwoord kreeg hij niet, want op hetzelfde moment kwam een grote grijze auto het erf op en stopte voor de voor deur. Iedereen keek naar het raam, maar het was Ina, die een gil van blijdschap slaakte. 'Het is Emiel! O, die lieverd! En.kijk eens, papa? Daar is mama ook!' Van Hollewaard knikte. 'Dan kan ik wel capituleren, zei hij berustend. 'Tegen zoveel grof geschut kan ik niet op.' HOOFDSTUK 23 'IK BEN WEL EEN RARE SNIJBOON, MAAR Inmiddels was Bart Boogstra rustig naar huis gefietst. Einde van deze levensepisode, zei hij tot zichzelf. Het was hevig, maar leggen door de families Van Hollewaard en Ten Hage. Het mankeert er nog aan, dat Greet ook op de hoogte was. En mis schien Dirk. Of nee, die kon het niet weten. Anders was hij op die feestavond bij Florrie niet zo tegen me tekeer gegaan. Die zal er wel niets van gesnapt hebben. Net zo min als ik. Wat moet ie wel van me gedacht hebben? Dat ik hem een beetje voor de gek hield? Hij moest eens weten, hoe ik zelf al die tijd in de boot ben genomen. Eén grapje kan ik waarderen, maar dit is toch geen grapje meer? Je leert een knappe, haast aristocratische jongedame kennen tijdens een lift. Logisch, dat ze niet meteen in je armen valt. Zoiets doet een dame van goede huize niet. Dus in eerst instantie loop je een blauwtje. Niet erg. Betekent niets. Je doet een vol gende poging en merkt al gauw of je zijner tijd een beetje in de smaak zult vallen. De tweede ontmoeting volgt en de jongedame is een stuk vriendelijker, tot mijn grote verbazing. Maar dan is het niet Ina, doch haar stand-in. 't Lijkt een film. Er volgen meerdere ontmoetingen, al maar door met de stand-in.het eerste kusje, de eerste omhelzing en het eerste lieve woordje. De pseudo-Ina blijkt een verduveld heerlijk kind te zijn, aanhalig en gevoelig voor mijn liefkozingen. Wat wil een man nog meer. Prettige middagen en avonden en voor Bart het weet is hij smoorverliefd op het kleine ding. Dan beginnen de complicaties. Het feestje bij Florrie en de echte Ina, die blijkbaar nergens van afweet, doet net of Bart Boogstra bedorven lucht is. Bart klaagt zijn nood bij de tafeldame en deze krijgt de schrik van haar leven. Waarschijnlijk heeft de stand-in niets gezegd van haar flirten met Bart. Gauw een seintje geven aan Inanet of hij het gesmoezel tussen die twee niet gezien had. Een heel andere Ina, wat poes- lieverig, slanke armpjes op mijn schouder en zowaar trapt Bart je er in. Kust het origineel, die dat niet gewend is en hem bijna een klap geeft, maar op het laatste ogenblik aan de juiste situatie denkt. Daarna weer de stand-in, die zich op haar beurt in enkele bochten wringt om de situatie te verduidelijken. Passeert Ina met haar vriendin in de auto en zeggen geen boe of ba. En nog altijd snapt de slome Bart de portée van de zaak niet. Tot de auto droog komt te staan en hij de pas vindt van de stand-in. Einde van het sprookje. Misschien leven ze allebei nog lang en gelukkig, maar dan niet met elkaar. Beslist niet met elkaar. Ja, Bart is daar gek. Net als professor Van Hollewaard zei: Ik laat me niet als kwa jongen behandelen. Nu snapt hij alles zo'n beetje. Ina maakte van de afwezigheid van papa gebruik om naar haar vrijer in België te gaan. Waartegen papa, om welke reden dan ook, bezwaren had. Vandaar het invallen van de zo goed gelij kende Dieuwertje Stengs. Wat toch een naam. Wie heet er nu Stengs! En die maar niets zeggen en door dik en dun spelen voor Ina. Zelfs met Bartje, de onnozelbaard. Onder elkaar natuurlijk de grootste schik om al die sufferds, die het niet door hebben, vanaf papa Van Hollewaard, tweemaal daags door de telefoon het lijkt wel een doktersrecept tot en met het personeel plus Bart Boogstra. En joost mag weten wie nog meer. En een lol dat ze gehad zullen hebben. Wel, lachen jullie nu maar verder. En probeer voor jullie volgende grap maar een ander te vinden. Er zullen nog wel meer van zulke ezels op twee benen rondlopen als Ik ben.

De Duinstreek | 1967 | | pagina 5