WeekUod 99 ff Jaarvergadering V.V.V. Bergen GERRITSEN Bliksemactie ten bate van uw Groene Kruis-gebouw RAIFFEISENBANK SCHOORL IK SPAAR HIJ IZIJ SPmART SPAART WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE Kristal met zilver Doktersdiensten DONDERDAG 16 MAART 1967 41c JAARGANG No. 11 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Bestuursuitbreiding Waardering voor het werk van mr. drs. Voüte Bouwplannen Strandvervuiling Verlanglijstje Jaarverslag V.V.V. Bergen Het bestuur Propaganda Ledental Badbode Gastenstatistiek Totaal Openluchttheater Contacten naar buiten Federatie van VVV's boven Noordzeekanaal Groesbeekse tehuizen Practische hulp Klaverjasdrive 'Oude Prins' Europese kerkdienst te Bergen aan Zee Onontbeerlijk voor Sohoorlaars van 0-100 jaar Er worden 2500 loten verkocht met een kans op een prijs van 1 :100 Schoorlse Gemeenschap BIBLIOTHEEK ALGEMEEN WELZIJN A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten v.v. Schoorl Burgerlijke Stand Krijgt u geen Duinstreek dit nummer bestaat uit 8 pag. DE DUINSTREEK Redaktie en admïrtlstsaue Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 228 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Donderdagavond 9 maart hield de bijna 60-jarige V.V.V.- Bergen, voor vijfenveertig stemgerechtigde leden, in zaal Nieuwendijk, haar jaarvergadering. Na opening van de voorzitter, het lezen van de uitgebreide notulen en het jaarverslag, zette Mr. J. P. Zomerdijk, de deplorabele toestand uiteen waarin de accomodatie van het openluchttheater verkeert. Subsidie-aanvraag, werd door het Ministerie van Cultuur, Rekreatie en Maatschappelijk werk afgewezen. Ook de exploitatie van dit natuurtheater wordt steeds moeilijker en de hoge kosten van uitkoop van de aldaar opgetreden gezelschappen maken de zaal onrendabel. Mis schien dat dit jaar nog enkele kindervoorstellingen gegeven kunnen worden. De begroting voor 1967 laat een eindbedrag zien van 92.000,met een tekort van 1900,—. Boeken en bescheiden werden door de heren Hovenier en Moors in de beste orde bevonden. Tot nieuw kascontrole commissielid werd gekozen de heer Zee. Een voorstel het bestuur tot zes leden uit te breiden kreeg de instem ming van de vergadering. Mevrouw Schutte, die volgens rooster moet aftreden, werd wederom herkozen. Voor de heer mr. A. B. E. Voüte, die wegens drukke werkzaamheden moet aftreden, werden benoemd de heren H. L. F. Donkers, en J. K. Haak, zodat thans het bestuur be staat uit: mevrouw Schutte en de heren Zomerdijk, M. H. F. de Wild, N. Steerenberg, Donkers en Haak. Na de pauze richtte de voorzitter zich tot het scheidende bestuurslid, mr. drs. Voüte. Spreker memoreerde dat vier jaar geleden de heer Voüte na de geweldige VVV-crisis in het bestuur werd gekozen. Als vice- voorzitter was u de man op de ach tergrond, die het VW-beleid in sterke mate bepaalde. Ook als voor zitter van de Culturele Commissie hebt u altijd op prettige wijze met de andere bestuursleden samenge werkt. Als dank daarvoor overhan digde hij de heer Voüte die een enthousiast paardrijder is een jaar gratis ruitergeld, om te genieten in Bergens natuurgebied. Vervolgens gaf architect Steerenberg aan de hand van een tekening, voor verbouwing en uitbreiding van het informatiebureau, een korte toelich ting. De kosten zullen 30.000,bedragen het bestuur zal echter eerst ernstig gaan rekenen, voordat ze zullen overgaan tot verbouwing en over weegt pas in 1968 met contributie verhoging te komen. Tijdens de rondvraag kwam het elk jaar weer naar voren komend pro bleem, strandvervuiling ter sprake. Verschillende leden drongen aan op stappen te ondernemen bij de Bouw- Exploitatie Maatschappij 'Bergen aan Zee', Domeinen en Waterstaat. Het is de laatste jaren zo, dat Bergense badgasten het strand te Egmond aan Zee en Camperduin preferen boven dat van Bergen aan Zee. Tenslotte deelde de voorzitter mede dat de VVV-Bergen dit najaar haar diamanten jubileum gaat vieren. Zij zal dat doen met een grote feest- vergadering en heeft dan vijf wen sen op haar verlanglijstje n.l. 1. Meer openheid van de zijde van gemeentebestuur, t.a.v. de plan nen voor Bergen aan Zee. 2. Meer voorzienningen, waardoor Bergen nu eindelijk eens schoon wordt en ook de wegbermen in het vervolg er beter zullen uit zien. 3. Meer politietoezicht. 4. Handhaving van het bromfiets verbod in het centrum. 5. Kanalizering van het vermaak in het dorpscentrum. In de aanhef van dit jaarverslag constateert het VVV-bestuur, dat het een bevredigend seizoen is geweest en de op elkaar aanslui tende vakanties van de Ned. scho len en die van Nordrhein Westfa- len, de beschuttende ligging van Bergen-Binnen, waardoor bij on gunstig strandweer, 't dagbezoek door vakantiegangers uit de om liggende plaatsen wordt gestimu leerd. In verband met het bedanken als bestuurslid van Mr. A. A. Bouvy en vertrek naar Deventer is op 1 mei 1966 in een algemene vergadering het bestuur als volgt samengesteld: Mr. J. P. Zomerdijk (voorzitter); mevrouw J. P. Schutte (secretaresse) de heer M. H. F. de Wild (penning meester); Mr. A. B. E. Voüte (alg. plaatsvervanger) en de heer N. Stee renberg (bestuurslid). In 15 Nederlandse dagbladen en pe riodieken en 6 Duitse dagbladen met een gezamenlijke oplaag van plm. vier miljoen werd van januari tot en met april maandelijks geadver teerd. Aan folders en gidsen werden 90.000 exemplaren verspreid. Con tacten met pers, radio en t.v. hadden tot resultaat dat Bergen verschillen de malen in toeristische rubrieken genoemd werd. Voorts werd deelge nomen aan toeristische manifesta ties van de ANVV in Zweden en Duitsland en werd de kring van reisbureaus, waarmede wij werken, uitgebreid. Het ledental van de vereniging is vrijwel stabiel gebleven. Telde men in 1965 796 leden, in 1966 boekte men 799 leden. In de sector hotel, pension, is het van 86 leden terug gelopen tot 80 leden. Het aantal dat in Bergen gemeu bileerd verhuurt of logies met ontbijt verstrekt is groter dan het ledental in de betreffende groe pen aangeeft. Nog steeds zyn er velen die hoewel zij profiteren van de gastenstroom, geen lid zijn. De ledenavond gehouden op 25 febr. 1966 ter versteviging van het con tact onder de leden was een succes. De suggesties van Anthony van Kampen, om aandrang uit te oefe nen op het gemeentebestuur met de bedoeling enkele straten en pleinen te vernoemen naar o.a. Dirk Klomp en J. H. Roggeveen, die aan de wel vaart van hun dorp gewerkt heb ben, had aller sympathie. De heer H. Jellema heeft zich een voortreffelijk redacteur getoond van De Badbode. Het bestuur is zeer in genomen met haar redacteur en be treurt het des te meer dat de Winter - badbode, vanwege financiële aard, niet kon verschijnen. 'Overzicht van cijfers voor 1964, 1965en 1966) BERGEN BINNEN 1964 Aantal personen Hotel - Pensions Gemeubileerd 18.972 6.572 25.544 1965 15.998 5.430 21.428 1966 18.929 4.669 23.598 1964 1965 Pensions 160.382 143.775 Gemeubileerd 151.348 122.061 Totaal 311.730 265.836 Aantal overnachtingen 1966 162.413 104.267 In 1964 waren daaronder vakan tieoorden en conferentieverblijven niet inbegrepen 14.900 Nederlan ders en 18.900 buitenlanders. In 1965 13.200 Nederlanders en 15.400 buiten landers in 1966. Nederlanders 13.400 buitenlanders 18.100 (Bergen aan Zee inbegrepen). Het aantal overnachtin gen liep van 1964 tot 1966 terug van resp. 433.000 tot 385.690. Het bestuur spreekt hierover haar twijfel uit. Voor de sterke daling van het gastenbezoek kan ze geen verklaring geven. Er werden in het afgelopen seizoen vier kindervoorstellingen gegeven en een tieneravond. In het totaal wer den deze voorstellingen bezocht door 4341 personen. Van de recettes werd 935,26 vermakelijkheidsbelasting betaald. De explotatie van het thea ter blijft moeilijk. Een recest aan het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk om subsidie voor hoognodige voorzieningen aan de outilage werd verworpen. De evenementen buiten het open luchttheater waarvoor entreegelden geheven werden, trokken ongeveer 7000 bezoekers. Daarvoor werd 1459,aan vermakelijkheidsbelas ting betaald. Deze contacten zijn in hoofdzaak ge legd via de voorzitter en directeur in de Commissie voor het toerisme. Nu de gemeente door de benoeming van een wethouder voor toerisme duidelijk aangeeft het grote belang van de toeristische ontwikkeling van Bergen te onderkennen, vertrouwt het bestuur, meer betrokken te zul len worden b ij het toeristisch beleid. Het bestuur betreurt te moeten con stateren, dat sommige raadsleden bij de begrotingsbehandeling bezwaren uitten t.a.v. de hoogte van de sub sidie. Het werk van de vereniging wordt steeds veelomvattender. Ener zijds kan het directe nut van die arbeid worden aangetoond voor het economisch betrokken leden, die pro fijt trekken van het toerisme, ander zijds vervult de vereniging een soci ale taak voor de bezoekende vreem deling, die snel geïnformeerd moet worden in zijn vakantiegebied. spaarbank en alle bankzaken De voorlichting omtrent dorp en omgeving welke in middelgrote en grote gemeenten geheel onder de gemeentelijke dienst resorteert wordt in Bergen hoofdzakelijk door de WV verricht. Het bestuur acht het daar om juist er op te wijzen dat een flinke subsidie waarvan de contini- teit, voor zover de gemeentewet de ze toelaat een waarborg is voor het verrichten van genoemde taken. Met de fedeatie heeft een bijzonder vruchtbaar contact plaats gehad. In het verslagjaar is zeer construktief werk verricht en heeft de samen werkingsvorm tussen de VVV's bo ven het Noordzeekanaal, in federatief verband geleid tot waardevolle ini tiatieven. Wat de VVV-Bergen aan Zee betreft is met de VVV-Bergen regelmatig contact geweest. Hoewel men in goe de verstandhouding werkt, betreurt de VVV-Bergen het dat de plannen om te komen tot een overkoepelend stichtingsbestuur van beide WV's op weerstand stuitten bij de leden van de VVV Bergen aan Zee. Het verslag besluit met de medede ling dat de vooruitzichten van 1967 met betrekking tot het toeristenbe zoek gunstig zijn. In april en mei, zal Bergen onderdak bieden aan enkele honderden Engel sen. Omdat 1 mei op een maandag valt en Pinksteren in mei, zal deze maand ook uit andere landen meer toeristen brengen dan het vorig jaar. Vele reisgezelschappen uit Frankrijk Duitsland en Zwitserland hebben voor die dagen geboekt. Met de schoolvakanties in Duitsland, die dit jaar weer aansluiten op de Holland se vakanties ziet het er voor de maanden juli en augustus gunstig uit. Voor de bijna 400 kinderen en vol wassenen van alle gezindten die in de Groesbeekse Tehuizen verzorgt worden, werd 14 dagen geleden het mooie bedrag van 2012,45 bijeen gebracht. Alle gevers en geefsters, collectri- ces en collectanten hartelijk dank De Klaverjasclub 'Oude Prins' houdt op woensdag 22 maart een grote ei- erdrive waar 600 eieren te winnen zijn. Aanvang 20.00 uur in 'De Oude Prins'. A.s. zondag wordt in het kerje te Bergen aan Zee een Europese kerk dienst gehouden, aanvang 10.30 uur. Voorganger ds. M. A. v. d. Rhijn. 266.680 Op een j.l. dinsdagavond ge houden laatste vergadering van het aktiecomité voor het Groe ne Kruis-gebouw werden de finesses besproken van de blik- semaktie van zaterdag de 18e maart. U bent toch wel op de hoogte waar het om gaat? En waar tientallen mensen zich, vere nigd in het aktiecomité, be langeloos voor inspannen? Want het is geen sinecure om een evenement zoals dit te or ganiseren. Er dienen zoveel zaken rond de lotenverkoop ge luidswagen enz. te worden ge regeld en alles moet tot in de puntjes kloppen. Wij releveren nog even wat er op 18 maart gaat gebeu ren 's Middags rijden drie ge luidswagens door de gehele gemeente waarbij de inwo ners worden verzocht zoveel mogelijk loten te kopen van de dames die later huis-aan- huis een bezoek brengen. Er dienen zo'n 2500 loten te worden verkocht a 10, per stuk. Omdat er door sommige men sen tegen de hoogte van dit bedrag voor één lot werd geprotesteerd, wil het aktie comité nadrukkelijk stellen dat men ook met z'n vieren a 2,50 uiteraard, een lot kan kopen. Maar natuurlijk ziet men lie ver dat ieder voor zich een lot koopt. Er zijn dus 2500 lo ten en hiervoor zijn 25 prijzen beschikbaar, waavran we de eerste tien al hebben gepubli ceerd. Een kans om een prijs te winnen dus van 1 100, meer dan bij de staatsloterij. Voor de lotenverkoop is de gemeente in drie wijken ver deeld en een 70-tal dames gaat de loten huis-aan-huis verko pen. De Simca-fabrieken verlenen hun medewerking door het beschikbaar stellen van een karavaan van Simca-auto's, want zoals u weet is de hoofd prijs een Simca-1000. De Schoorlse brandweer stelt materiaal en manschappen be schikbaar, terwijl ook de drumband en het fanfarecorps hun medewerking verlenen. Met de algehele leiding is d^ heer Koomen belast die ten ge meentehuis de touwtjes van de lotenverkoop in handen heeft. Om 5 uur 's middags wordt symbolisch de eerste steen ge legd; mevrouw Gerrits-Snij- ders is bereid gevonden dit te doen. De keuze is op mevrouw Snijders gevallen omdat zij destijds 1000,- voor het Groene Kruis-gebouw bijeen heeft gebracht door het ver kopen van nasiballen uiter aard vindt deze gebeurtenis plaats op het terrein van het te realiseren Groene Kruis- gebouw. En dan wordt u allemaal 's- avonds om acht uur in de Sporthal verwacht waar, zo als u weet, de Erica-kapel uit Hoorn vrolijke muziek ten gehore brengt en waar ook Schoorls Gemengd Koor zal zingen. Het entree is vrij wat let u? Op die avond vindt ten over staan van notaris Waltjen de trekking van de loterij plaats de hoofdprijs zal een ere plaats in de Sporthal krij gen. De winnaar van de Simca wordt, als hij althans niet in de Sporthal is, van huis ge haald en zal wel met een toespraakje van één der be stuursleden zijn auto in ont vangst kunnen nemen. Tot slot van dit artikeltje willen wij graag even het belang van een Groene Kruis-gebouw stipuleren. Het dient voor consultatie bureau voor zuigelingen, men kan er zijn kinderen laten inenten, men gaat er EHBO- cursussen in geven, er wordt een magazijn voor het materiaal van de afdeling in onder gebracht en er komt een woning voor de wijkver pleegster. Verder heeft het Roode Kruis verzocht om af en toe van het gebouw ge bruik te mogen maken, zo dat ook ouderen niet meer voor sommige dingen naar Alkmaar hoeven te gaan. Wij wensen het aktiecomité veel succes en hopen dat de inwoners tonen achter het ini tiatief te staan door te zorgen dat alle loten binnen de korst mogelijke tijd zullen zijn ver kocht. Want uiteindelijk is het Groene Kruis-gebouw er voor ons allemaal. Iedere vrijdagmiddag van half vier tot half vijf uitlening van boeken in het Oude Raadhuis. MAANDAG 20 MAART De Herv. Vrouwengroep te Schoorl houdt haar maandelijkse bijeen komst in de consistortiekamer der Ned. Herv. Kerk, aanvang 7.45 uur. Spreker: de heer Bijlsma, onder werp: 'Oecumenische reis naar Rome' (met dia's) lederen is van harte welkom. MAANDAG 20 MAART: Ledenvergadering van de V.V.V. Groet-Camperduin in café 'De Bokkesprong' te Hargen. Aanvang 8 uur. VOOR BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288 Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek Programma zondag 19 maart Schoorl 1-Westzaan 1, 2.30 uur Schoorl 2 is vrij Berdos 5-Schoorl 3, 2.30 uur Jun.: Schoorl 1-HSV 3, 12 uur Asp.: RKAFC c-Schoorl a, 12 uur Con Zelo c-Schoorl b, 1.15 uur Programma zaterdag 18 maart Welpen: RKAFC c-Schoorl a der gemeente Bergen van 6 maart tot 13 maart GEBOREN: Philemon Ivèr, zoon van Peter J. de Geus en N. Zevenhek, Jaap Weijandweg 33a. ONDERTROUWDWillibrordus N. M. Delis, bouwkundig tekenaar, Ko- gendijk 70 en Elisabeth M. Glorie, telefoniste, Colnotweg 6. Klaas Bak ker, chauffeur, Alkmaar en Greet je P. A. Raams, naaister, Leo Gestel- weg 14. Franciscus J. N. Venneker, verkoper, Alkmaar en Maria G. de Moei, lerares, Oude Bergerweg 19. Wilhelmus A. Koenders, timmerman Rheden en Eva B. M. Druiven, Ker- kedijk 72. GEHUWD: Petrus M. Bakker, elek- tromonteur, Alkmaar en Maria J. Monincx, Tuindorpweg 11. Jacob Homma, loodgieter, Jan Oldenburg - laan 36 en Erna M. Düster, typiste, Natteweg 64. Franciscus T. E. Lander cursusleider VHS, Buerweg 7 en Trijntje E. Riemersma, Buerweg 7. OVERLEDEN: Johanna B. Leek, oud 93 jaar, w.v. G. Beukers, Kastanje laan 2. Wigle H. Romijn, oud 53 jaar e.v. M. E. Tamm, Spoorlaantje 12. U kunt hem afhalen bij G. Schekkerman, Bergen Telefoon 3981, Oosterweg 6 H. C. Boekei, Groet Meeuwenlaan 11

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1