Gemeenteraad Bergen wDampo Veroordelen is niet moeilijk Geen vermakelijkheidsbelasting voor het zeeaquarium, midgetgolfbanen, en vermaaktreintje Rancuneus TWEEDE BLAD DONDERDAG 6 APRIL 1967 Danc;ngs extra belast Gebroken partij Oranjevereniging krijgt meer subsidie dan ze vraagt Damclub 'Bergen' Heropening groenten- en fruithandel Gymnastiekvereniging 'Be-Quick' vierde haar 40-jarig jubileum Praijktijkexamens machsneschrijven en stenografie Excursie gezinsverzorging De verordening op de nieuwe vermakelijkheidsbelasting waarvoor wethouder F. Verstegen, de samenstellers een pluim op de hoed stak bracht na langdurige en vaak heftige discussies van de vroede vaderen, die bijna tot het midder nachtelijk uur voortduurden, weinig besluit op, todat mr. S. D. Sluis (Chr.) een motie van orde indiende, het gehele be lastingstuk naar de financiële commissie te retourneren voor overleg. Daarop kwamen voorstellen om wat correcties aan te bren gen in deze vermakelijkheidsbelasting. Toen er echter over die veranderingen gestemd werd, waren enkele raadsleden de kluts kwijt en bleken zich met het stemmen vergist te hebben. Na nogmaals gestemd te hebben, werd het 10 tegen 5 stemmen besloten op advies van B. en W. een wijziging in de verordening op te nemen, die deze drie zaken aangaat 1. Geen vermakelijkheidsbelasting voor het zeeaquarium in Bergen aan Zee, mits de entree minder is dan 2, 2. Midgetgolfbanen en vermaaktreintje eveneens vrij van vermakelijkheidsbelasting, mits de entreeprijs niet hoger is dan 2, 3. Speeltuinen, vrij van vermakelijkheidsbelasting, mits de de toegangsprijs lager is dan 50 cent per persoon. Voor het overige werd de verordening aanvaard, die thans door het extra belasten van de vele dancings in de Heerlijk heid straks een aanzienlijke duit in de gemeentekas kan brengen. Alvorens de discussies, begonnen deelde burgemeester L. J. de Ruiter een ingekomen schrijven mede van de speeltuineigenaar de heer P. M. van Keulen van 'De Bedriegertjes' aan de Bergerweg, waarin hij ont heffing van deze belasting vraagt in verband met zijn nauwelijks ren derend bedrijf. Ook het exploiteren van het vermaaktreintje is niet ren dabel. Tevens was er een schrijven binnen gekomen van de heer H. de Vries van het zeeaquarium te Bergen aan Zee, waarin hij de raad herinnerd aan de uitspraak van het vonnis van de Alkmaarse rechtbank, die zijn bedrijf als een wetenschappelijke in stelling beschouwd, en niet als een vermaakcentrum. Tevens verzoekt hij in aanmerking te komen voor sub sidie, om wat meer bekendheid aan zijn inrichting te geven. De heer M. C. Veldt (KVP) kreeg eerst het woord, was niet blij met deze gang van zaken. Hij vond het afkeurenswaardig om van die klei ne vermakelijkheden, nog belasting binnen te halen. De heer Smit (BP) was van oordeel dat de verordening op bepaalde pun ten te spitsvondig en uitgekookt in elkaar was gezet. Ook probeert men uit allerlei kleine vermakelijkheden geld te kloppen. Spreker vind som mige belastingaanslagen te bezwa rend voor enkele exploitanten. De heer J. Dinkelberg (Middenblok) vroeg zich af, waarom de belasting verhoogd moet worden, nu de be groting een reserve van 40.000, aangeeft. Het bevreemde hem dan ook, dat het college maar rustig doorgaat met het heffen van nieu we belastingen, waarvan de vreem deling straks de dupe is. Indien wij op deze wijze doorgaan ,zal men in grote getale prijsverhogend gaan werken. De heer Dinkelberg is te gen de gehele verordening. Mevrouw m. E. Broekman-Vriesman (VVD) stelt de vraag of bepaalde soorten vermakelij kheidsbelasting wel in deze tijd thuis horen nu men thans overal zoekt naar een verant woorde vrijetijdsbesteding. Onbillijk vindt zij de extra belasting op de bioscopen, die toch al zoveel con currentie van de televisie moeten ondevinden, diezelfde televisie die bovendien nog subsidie krijgt. In verband met het zeeaquarium vraagt ze zich af of de rechtbank daarmee wel accoord zal gaan. De heer B. Schuil (PSP) vond het maar vreemd dat in een gemeente als Bergen alles wordt belast, doch het zeeaquarium valt zeer zeker niet onder de vermakelijkheidsbelasting, dat is meer een leerzame inrichting. Mr. Sluis kon wel waardering op brengen voor de verordening, maar kreeg de indruk dat het college mis schien wel uit rancuneuze overwe gingen, de eigenaar van het aquarium in deze belasting heeft betrokken, omdat hij een tijd geleden een pro ces met het college had aanhangig gemaakt, waardoor hij als winnaar uit de bus kwam en zijn betaalde vermakelijkheidsbelasting terug kreeg. Spreker zou graag weten wat wel de opbrengst van het aquarium de bedriegertjes enz. zou zijn. De heer K. van Twisk (BP) zei over het belasten van het aquarium dat de eigenaar met hard werken zijn zaak drijvende weet te houden. Hij noemde dit ondergronds aquarium meer leerzaam dan vermakelijk. Voorts merkte hij op dat in ver band met de nieuwe verordening op het heffen van belasting voor het houden van tentoonstellingen, het ge nieten van de kunst voor de bezoe ker een dure, onbevredigende zaak wordt, als zij geconfronteerd worden met kunstwerken, zoals er één tegen over mij (een Lucebert) aan de wand hangt, waarvan men toch moeilijk kan spreken van 'kunst genot'. De heer W. Ploeger (PvdA) moest het eerst nog maar zien of B. en W. wel het recht hebben het zeeaquari um te belasten. De heer H. P. T. van Schaik (WD) vond het beleid van B. en W. voor het leggen van een finanicële basis i.v.m. de vele voorzieningen, die in de toekomst verzorgt moeten wor den, een wijs besluit. DE DUINSTREEK Wethouder F. Verstegen, belasting deskundige bij uitnemendheid, ant woordde in een knap technisch be toog de vele opmerkingen der raads leden en maakte de samenstellers van deze nieuwe verordening een compliment voor dit gedegen belas tingstuk. Bij herhaling is door de leden van de raad op vernieuwing en aanpas sing van dit onderdeel der gemeente lijke belasting maatregelen aange drongen. Ook belanghebbenden uit de Horeca-sector hebben zich meer malen tot het college gewend met het verzoek enkele onbillijkheden, die zich bij de praktijk van de be lastingheffing op voet van de be staande verordening voordoen, weg te nemen. Er zijn dan ook onbillijk heden weggenomen in het ontwerp zodat thans de dancing reëler belast kunnen worden. Feitelijk is het een verteringsbelasting die de toerist moet betalen en die is onmisbaar voor de gemeente. Wat het zeeaquarium betreft, her innerde wethouder Verstegen de le den er aan dat er in juli 1964 een strafzaak aan de hand was met de rechter, maar geen belastingaffaire. Spreker was toen geen wethouder, maar zou met de uitspraak in juli 1964 nooit met de rechtbank accoord zijn gegaan. Op vrij onhoffelijke wijze beant woordde hij zijn partijgenote, mevr. Broekman die destijds de wet houderszetel moest ruimen voor de heer Verstegen dat zij op het ge bied van de belastingwetgeving niet goed thuis zou zijn. Vlak daarop zei mr. Sluis dat men van de leden van de gemeenteraad niet kan verwachten dat zij des kundig zijn op dit gebied van de be lastingwetgeving. Uit alles blijkt aldus mr. Sluis dat de VVD een gebroken fraktie is en dat uit zo'n fraktie geen wethouder had moeten komen. Het bleek duidelijk dat de raad, de verordening niet wenste te torpede ren, zodat tenslotte de in de aanhef genoemde wijzigingen in de veror dening werden aangebracht. Tegen deze wijzigingen stemden de heren H. P. T. van Schaik, de PvdA- fraktie en de wethouder N. Zon jee en Verstegen. Het best uur van de Oranjevereni ging dat een subsidie van 300,- vroeg aan de gemeeteraad voor de uitvoering van een feestprogramma ter gelegenheid van de in deze maand te verwachten geboorte van een Ornjetelg op Drakensteyn, kreeg op voorstel van de heer H. P. T. van Schaik (VVD) die het Schoorlse voorbeeld volgde 200,meer, dus 500,voor het organiseren van een feestelijk programma op de dag van de blijde gebeurtenis in het gezin van Prinses Beatrix en Z.K.H. Prins Claus. De meerderheid van de raad was het hiermede eens. De heer B. Schud (PSP) was er te gen en vond die bijdrage niet nodig. Zijn antwoord op de vraag van bur gemeester De Ruiter of hij het ko ninklijk huis de kosten zelf wilde laten betalen was, dat dit best zou kunnen. De heer W. Ploeger (PvdA) verklaar de dat een bijdrage van 300,- wel voldoende was, tenslotte werd het voorstel van de heer Van Schaik aangenomen. Aan het einde van de vergadering dankte de heer K. van Twisk (BP) de raadsleden voor hun prettige sa menwerking in verband met zijn ver trek uit Bergen naar Maassluis waar hij als havenmeester werkzaam is. P%B'J VERKOUDHEDEN HIERTOE GERECHTIGD VOOR VADER, MOEDER EN KIND In de onderlinge competitie van de Damclub 'Bergen' begint de span- I ning groter te worden. Buisman die zijn positie aan de kop had kunnen verstevigen speelde remise tegen Boots, die in een voortreffelijk ge speelde wedstrijd een gelijk spel uit het vuur wist te slepen, zodat de stand aanwijst, dat Buisman boven i de ranglijst staat, terwij Van Hat- tum hem op de hielen volgt. De huidige stand is D Buisman 23 34 W. van Hattum 22 32 J. de Rover 24 31 P. Beukers 22 29 P. Boots 24 29 J. Stam 23 26 H. Kruisinga 22 25 E. Stam 21 23 J. Bliekendaal 22 23 C. Tromp 24 18 P. Mienes 12 14 G. Roodsloot 22 14 J. de Moor 23 13 Eikelboom 12 4 N. Veld 22 3 Dé heer A. Ooijevaar heropende zijn gehele vergrote en gemoderniseerde groenten en fruithandel aan de Dorpsstraat. Opmerkelijk is bij het binnenkomen de grote verandering die dit winkel bedrijf in betrekkelijk korte tijd heeft ondergaan. Door de grote ach terkamer bij de oude bestaande win kel aan trekken is er een grote diepe royale winkelruimte ontstaan, die door de fraaie nieuwe stellingen langs de winkelwanden en gondo la's van de fa. Bom en Meijer uit Hoofddorp, de efficiënten verbou wing van de Fa. de wed. Jan Hou- tenbos, schilderwerk Fa. J. Kamp en verlichting Fa. J. Wittebrood (allen uit Bergen )tot een bijzonder fraai winkelinterieur is geworden. Voorts is er een uiterst hygiënische werk inrichting achter de winkel aange bouwd, waar de modernste appara tuur voor het snijden, schillen, schra pen en schoonmaken van groenten zorg dragen. Tevens is er een elek tromotor geïnstalleerd die voor het aandrijven van de machines en het koelhouden van de koelcellen en vi trines zorgt. De heer Ooijevaar die 36 jaar ge leden met een bescheiden groente halletje begon aan de Jan Olden- burglaan, mocht bij de heropening van zijn zaak zich in een grote be lasting van de klanten verheugen en kan met recht trots zijn op zijn fraaie groenten- en fruithandel. Op grootse en feestelijke wijze heeft de gymnastiekvereniging 'Be-Quick' in de tjokvolle schouwburgzaal van 'De Rustende Jager' haar veertig jarige jubileum gevierd met een jubileum uitvoering die wat aankleding, decors en costuums betreft beter de naam van show verdiende, want de vele kleurrij ke taferelen die in deze show voorkwamen, waren voor het publiek een lust voor het oog en werden door de kleuters en de vele groepen jongens en meisjes van 7-16 jaar en dames en heren met zoveel vaart en souplesse uitgevoerd dat het talrijke publiek haar waardering niet onder stoelen en ban ken stak en er regelmatig langdurig applaus opklaterde. Een uitstekend Lowland Trio bracht een prettige afwisseling. De voorzitter van deze bloeiende vereniging de heer J. Ivangh, open de de avond met een hartelijk wel kom aan allen, in het bijzonder aan de besturen van de turnverenigin gen Schoort, Koedijk, Alkmaar, DIO (Bergen) en het H.N.K. en de heer Schuit, die voorheen een aantal ja ren leiding gaf aan 'Be-Quick'. Nadat op plechtige wijze het turnlied had geklonken en de leden zich hadden gepresenteerd, openden de kleuters o.l.v. mej. L. Ton en de hr. G. Schoorstra met een paar aller aardigste tafrelen van badende kin deren en boskabouters, die tijdens hun nachtelijke arbeid verrast wor den door een elfendans onder toe zicht van de goede fee, met daar tus sendoor een sprankelende pianoim provisatie van mevrouw Corry Mo- ree-Dol. Vervolgens gaf een groep jongens en meisjes van 7-9 jaar een dartele impressie van de jeugd. De oefeningen van meisjes van 10-12 jaar werden met een juichende charme uitgevoerd en de oefeningen in pyama waren kostelijk. DOOR TO DORSSEN- VAN LOO 'Ik kijk wel uit. Voor de man, die een oogje op me moet houden.' 'Dat is hatelijk.' Hij fronste zijn wenkbrauwen. 'Het is de waarheid, meneer Ellegers. Overigensik kan niet anders dan tevreden over je zijn. Je kwijt je uitstekend van de je toebedeelde taak.' 'En dat is nog hatelijker.' Ze liet haar werk rusten en keek hem minachtend aan. 'Jij zou best willen, meneertje.zoiets voelt een vrouw in- tuitief. Jij zo goed als de meeste andere mannen. Getrouwd of niet, dat maakt geen verschil. Maar jij durft niet. In je vak ben je ongetwijfeld een meester. Max Ellegers en daar mag je trots op zijn. Frans is maar wat in zijn sas met jou. Maar voor de rest.... tegenover een vrouw ben je een kakkelak, meneertje, een slome bangerd. Wie wil mij vertellen, dat er vandaag de dag nog kerels zijn, die wat durven? Die niet tegen wat risico's opzien? Een stumperd ben je, hoor je? Dat zeg ik. En dat durf ik nog in het bijzijn van Frans te herhalen, als je het nog eens wilt horen. Ga maar in de rij staan bij de honderdduizenden an dere nette mannetjes, die precies lopen op het streepje, dat voor jullie allemaal is uitgestippeld. Die net als jij zijn en smiespe lend naar een mooie vrouw durven te kijken, en ver lachen, maar gauw hun hoofd omdraaien, als de een of ander een afkeurende blik naar hen werpt. Voor het oog van de wereld keurige man nen, doch die in hun hart alles in gedachten de reveu laten passeren, wat ze zo graag in werkelijkheid zouden willen doen. Vertel mij nu alsjeblieft niks. Vroeger was ik een groentje. Toen we pas getrouwd waren, heeft Frans me wel eens uitgela chen, omdatomdat.... nu ja, je zult me wel begrijpen. Maar toen ik wist, wat ik weten moest, en Frans met andere mannen ging vergelijken en mezelf met andere vrouwen.... toen ik weekeinden logeerde bij mijn zusters en hun mannen be ter leerde kennen.en niet te vergeten mijn schoonzusters en zwagerstoen ik wat meer aandacht ging besteden aan de jongens hier in de werkplaats en de mannen, in de bus, in de treinen, op de stations, toen ging ik steeds meer begrijpen, waar het om ging in het leven. Ik heb er met Jannie, jouw huishoud ster over gesproken. Ze is ook getrouwd geweest. Ze zal het jou misschien ook wel eens verteld hebben, wat ze met haar man heeft meegemaakt, misschien niet alles.... jullie zijn al lemaal met hetzelfde sop overgoten, de een wat erger dan de ander.' Ze legde de bak met bonen op de tafel en veegde automatisch haar schort schoon. 'Goed', vervolgde ze knikkend tot de man, die nog steeds bij de keukendeur stond, 'je mag het nu wel weten. Ik wilde gis teravond wel eens zien, hoe ver ik je kon krijgen. Ik heb er niet eens mijn uiterste best voor gedaan. Natuurlijk ben ik daar te onervaren in. Tenminste, dat veronderstel ik. Ik heb je al die tijd goed geobserveerd, meneertje en je was al een heel eind heen op de weg, die ik je wilde hebben. Misschien heb ik het niet helemaal goed aangepakt. Doet er allemaal niet toe. Maar als ik wil als ik alles op alles zet, dan maak ik je tot mijn slaaf, versta je? Wanneer mij dat het beste uitkomt, vanavond, nu op dit eigenste ogenblik, of morgen of wanneer dan ook. Ik bezit precies datgene, wat vrijwel iedere vrouw bezit om een man het hoofd op hol te brengen. Misschien doe ik dat nog wel eens een keer. Jou of een ander, dat is me om het even. En het kan me daarna ook geen bliksem schelen, wat de mensen er dan van zeggen, Frans inbegrepen, Al zou ik het alleen maar doen om de sport. Zo, nu weet je het. Nu weet je meteen, wat je aan me hebt. Blijf me voortaan maar een flink eind uit de weg. Gisteravond heb je gezegd, dat ik een verba zend gevaarlijk vrouwtje ben, niet? Dat heb ik goed verstaan, meneertje. Goed, dat ben ik. Daar ben ik nu trots op. Frans heeft praktisch geen interesse meer voor me. Daarom was ik bang, dat ik niets meer bezat om een man te kunnen boeien. Maar nu weet ik het!' Ze keek hem triomfantelijk aan, haar armen over de borst kruisend. 'En als dat zo in mijn kraam te pas komt, zal ik er gebruik van maken.' Ze schudde haar hoofd. 'Denk jij maar niet, dat je het eerste proefkonijntje was, me neertje. Verleden jaar logeerden ik bij mijn zuster Els. Ze is getrouwd met een schoolfrik, die sinds enkele jaren hoofd is. Een meneer, want hij is bovenmeester, nietwaar? Ze hebben vijf kinderen, waarvan de oudste twee al op school zijn. Ik was er in de grote vakantie. Centen om een paar weken in pen sion te gaan hebben ze natuurlijk niet. Hoogstens een dagje uit. Els ging op een warme middag met de beide oudsten naar het strand, waar ze maar enkele kilometers vandaan wonen. Ik nam op me voor de drie kleinsten te zorgen tot ze weer thuis was. Natuurlijk bleef meneer de echtgenoot ook thuis. Aan de manier, waarop hij me bekeek, als hij dacht, dat ik er geen erg in had, wist ik al hoe hij was. Het was snikheet, dus ik had een luchtig jurkje aan. Ik had net de twee kleintjes naar bed ge bracht voor hun middagslaapje de vierjarige Kees speelde buiten in de tuin, toen ik hem achter me hoorde. Ik bleef in afwachting bij de deur staan. Opeens sloeg hij de armen om me heen en zoende me in mijn nek. Ik draaide me om en vroeg 'Wat ben je nu van plan?' Hij lachte en antwoordde: 'Niets. Alleen maar zoenen. Je bent een verleidelijke vrouw; ik ben met de verkeerde getrouwd.' Ik ben niet van steen, dus liet ik hem een poosje zijn gang gaan. Op de halfdonkere overloop. Ik had met hem kunnen doen, wat ik wilde. En dat kan ik met jou ook. Met iedere man. Er voor kleine bussen. Vier ervan mogen wij maken, is geen verschil. Dat kan iedere vrouw, als ze dat perse wil. Hij Cor de man van Els, viel al bij de eerste passieve aanval. Hoe zou het gegaan zijn als ik hemwillens en wetens had aangemoedigd? Ik had zijn carrière kunnen breken. Zijn huwelijk kapot maken. Een schandaal veroorzaken. Maar dat doe ik natuurlijk niet, want Els is mijn zuster en ze is stapel op die smeerlap. En jij bent geen haar beter. Jullie zijn allemaal hetzelfde.' 'Hij schudde zijn hoofd. 'Je vergist je, Mientje, als je man thuis komt, volgende week, kan ik hem met eerlijke ogen aan kijken.' 'Gefeliciteerd. Voel je je nu niet prettig? Maar ik tart je te ontkennen, dat ik gelijk heb. Jij bent net als alle anderen. Of je zou een superman moeten zijn. Ga nou Ze keek hem opnieuw spotlachend aan, en vervolgde op zachtere toon: 'Jullie verraden jezelf altijd. Door jullie blikken. De manier, waarop een man naar een vrouw kijkt. Alsof ze in wendig denken tjonge zeg, die is wel de moeite waard Wees eens eerlijk, meneertje?' Hij schudde zijn hoofd. 'Daar geef ik geen antwoord op.' Ze lachte hem uit. 'Gelijk heb je. Maar ik weet al genoeg.' Ze liep op hem toe, de man bij de revers van zijn jas grijpend. 'Je hebt de sleutel en je hebt zes dagen de tijd. Zes avönden. Om acht uur is het donker. Ik ben iedere avond thuis. Maar ik weet, dat ik vergeefs zal wachten. Je durft niet.' Ze gaf hem een speels duwtje en liep achteruit tot de muur, waartegen ze ge leund bleef staan. 'Je weet nu, dat je maar één vinger hoeft uit te steken en toch durf je niet. Zoek je troost maar bij Jannie. Doe haar de groeten en zeg dat ik morgenmiddag een uurtje aanwip. Aju, ridder van de kouwe grond.' Op weg naar zijn huis fietsend, dacht hijdie vrouw is stapel gek. En ontzettend gevaarlijk voor een man. Wat heeft Frans met haar gedaan, dat ze zo geworden is? Zo was toch niet zo, toen ik hier kwam werken en ze bij Ria en mij op visite was? Hoe wordt een vrouw zo, is dat te verklaren? Hij wist nu, dat ze gelijk had. Hij begeerde haar, maar iets had hem gisteravond weerhouden. Het feit, dat ze de vrouw van zijn baas was? Hij wist het niet. Ik moet haar zoveel mogelijk uit de buurt blijven. Op een gegeven ogenblik verlies ik mijn hoofd en dan is het te laat. Ik moet een vrouw zien te krijgen ik moet in vredesnaam maar hertrouwen. Ze is in staat me krankzinnig te maken. Zes dagen later kwam Frans Sornee weer thuis, werd storm achtig omhelsd door zijn vrouw en gedurende de rest van de morgen zag niemand hem. 's Middags betrad hij de werkplaats, gaf Max een hand en vroeg: 'Geen moeilijkheden gehad?' Max Ellegers kwam overeind en wees naar de half afgebouwde autobus. 'Je ziet in ieder geval, dat we niet stilgezeten hebben. O ja, er is gebeld. Of je, als je weer thuis zou zijn, eens aan wilt lopen bij de n.v. Gea. Ze hebben twaalf Fordtrucks gekocht Een 7-tal dames maakten correcte oefeningen op de hoge en lage brug daarna vlogen de jongens van 12-15 jaar met overmoedige zekerheid hoog over de bok. Meisjes van 7-9 jaar vertolkten gracieus in exotische stijl een groep Chinezen die met bran dende lampions hun weg vervolgen in het duister. Na de pauze demonstreerden meis jes van 12-14 jaar hun acrobatiek in hop-hop-rol, en bracht een jon gere groep een uitstekende boeren dans, die op de achtergrond van een echt Hollands decor een goede in terpretatie kreeg. De driesprong van dames en heren, de oefeningen op de evenwichtsbalk en de ongelijke brug van de meisjes keurploeg, de bevallige Griekse dans en het strak- ken strenge ritme van de dansgirls, alles kreeg een perfecte uitvoering, evenals de gehele regie van de show, die tot in de puntjes werd uitgevoerd. Aan het einde van de show reikte de voorzitter geschenken uit aan verschillende leden, die zich tijdens de voorbereiding zeer verdienstelijk gemaakt hebben. Voor het in de afgelopen maand ge houden examen slaagden de volgende leerlingen van Instituut Burdorf te Alkmaar. Machineschrijven Marchje Oldenburg, Yvonne Koster beiden te Bergen; Debora Meijers te Groet; en mevrouw A. Hopman te Schoorl. De afdeling Schoorl van de Band van Plattelandsvrouwen en het r.k. Vrouwenglide organiseren op dins dagmiddag 11 april een excursie naar het opleidings-instituut voor Ge zinsverzorging in Bergen. Plaats van samenkomst: Dennenheuvel, Kerke- laan 11, Bergen. Door de leidsters van de opleiding zal tussen door één en ander ver teld worden, er is een rondleiding door het gebouw en er zal ruim schoots gelegenheid zijn om vragen te stellen. Velen van ons komen op de één of andere tijd met de gezinsverzorging in aanraking en dus is zowel voor hen die eens een gezinsverzorgster in huis krijgen als voor hen die mis schien een dochter hebben die wel naar de opleiding zou willen, aardig om te zien wat de opleiding inhoudt en welke geest er heerst. De bijeenkomst begint om kwart voor twee. Wie met de bus wil gaan kan dus de bus nemen die om 1.10 uit Schoorl vertrekt. Omstreeks 4 uur is het in Dennenheuvel afgelopen. Voor zover er plaats is zijn ook an deren dan de leden van Plattelands vrouwen en de r.k. Vrouwenglide welkom. Iedereen wordt echter ver zocht zich op te geven vóór maandag 12 uur bij één van onderstaande adressen Mevr. Besteman, Heereweg 199, telefoon 704 Mevr. Broersma, Huismansweg 2a, telefoon 460 Mevr. Verwey, Burg. Peecklaan 29 telefoon 421

De Duinstreek | 1967 | | pagina 5