IVeéUad ft „Boorsma-Textiel" op Televisie f Boorsma - textiel I GERRITSEN SIMCA l i Marba wondermest Triumph laat u ooggetuige zijn van de nieuwe BeHa - „Doreen' die gemakkelijk zit, die rondom „Doreen" voor iedere vrouw een eindeloos lang KLOKKEN Doktersdiensten till Drukkerij Volkers Leegwater hI Ook voor het 'kleine drukwerk' llll Illllllliillllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll DONDERDAG 20 APRIL 1967 41c JAARGANG No. 15 aan Zee. SchoorI, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Verschijnt te Bergen, Bergen Viering van de geboortedag van de baby van het Prinselijk paar A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Rectificatie Burgerlijke Stand Culturele Commissie Ursula, Warmenhuizen De heer P. Timmerman gaf boeiende lezing over Noorwegen Afdeling Groot-Alkmaar D'66 Noordhollands Kunstcentrum Heropening boekhandel Thomas Garage Kees Rijke Klaverjasclub 'De Oude Prins' Schoorlse Gemeenschap Toneelvereniging 'Ons Genoegen' Algemeen Welzijn Toneelvereniging Si. Genesius Klaverjasdrive v.v. Duinranders Klaverjassen in café Honky Tonk 'Bergens Klein Vrouwenkoor' ES zzz Ouderavond Van Reenenschool Sluitingsavond 'Vrouwengilde' voor de tuin dit nummer bestaat uit 8 pagina's DUINSTREEK" DE Vooruitlopend op nadere berichten van de Overheid omtrent een feestdag stelt de Oranje Vereniging Bergen zich voor om op de dag, dat de geboorte van een Prins of Prinses feestelijk zal worden gevierd, de volgende festiviteiten te organiseren. Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - SchoorI Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank. SchoorI en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; f 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven werkelijk volmaakt past, die veel mèèr is dan „alleen maar mooi" jaar comfort. Kort model: 16,90 J Lang model: 27,50 Cup: B - C - D 9 S Maten: 4 t/m 10 VOOR BETERE TEXTIEL BERGEN - RUÏNELAAN 18 - TELEFOON 2532 •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••A In de eerste plaats zullen alle kleu ter- en lagere school-leerlingen een beschuit met oranje muisjes ontvan gen volgens oude traditie. Het spreekt vanzelf dat aan alle inwo ners wordt verzocht vlag en wimpel te hij zen en spontaan aan het vreug debetoon deel te nemen. Om 10.00 uur zal de drumband van Bergens Harmonie voorafgegaan aan een vlaggenoptocht, waarbij alle kin deren zich met vlaggen, sjerpen en andere feestattributen kunnen aan sluiten. Start op het 'Plein'. Na 'n bijeenkomst van Burgemeester en wethouders met het bestuur der Oranje Vereniging op het Raadhuis vangt om 14.00 uur de grote kinder kermis aan op de 'Binnenhof' (ach ter fa. Albert Heyn). Alle lagere schoolkinderen kunnen gratis deel nemen en bij elke 'stand' punten vergaren op deelnemerskaart. Vele Aan de medelingen van de voorzit ter van de oudercommissie en het hoofd der school ontlenen wij de volgende punten: 1. De totstandkoming van de schoolraad in de gemeente Bergen. 2. De invoering van een schoolvrije zaterdag met ingang van de nieu we cursus. 3. Verhoging van het leermiddelen- crediet van 17,- tot 22,-. 4. Kritiek t.a.v. het zwemonderwijs in de Overdekte te Alkmaar. Mo gelijk brengt de verbouwing van deze inrichting (aanvang 1 mei) verbetering. Daarna hield de voorzitter van de afdeling van de Vereniging Volks onderwijs, de heer Beeldman, een causerie over: 'Wat is en wat doet het Volksonderwijs voor het Open baar Onderwijs?' en spoorde de aan wezigen aan de afdeling te steunen. Vervolgens kreeg de heer B. Mirck, leraar in de Lichamelijke Opvoe ding aan de Rijkskweekschool te Alkmaar het woord over het onder werp: 'Gevaarlijke eenzijdigheid'. De presidente mevrouw De Wit heet te de talrijk gekomen Gildeleden welkom in het bijzonder de erevoor zitster, mevrouw Diesfeldt-Pieters, verheugde zich over de grote belang stelling en gaf daarna het woord aan het toneelgezelschap 'Phoenix' uit Alkmaar dat vlot en zonder haperen het blijspel 'Jij weet, wat ik niet weet' in drie bedrijven door A. v. Zuylen voor het voetlicht bracht op 'n wijze die menige toneelvereniging niet zal verbeteren. De strekking van dit blijspel is simpel, maar vreemd. Op een intiem feestje van vrienden, waar een jong advocaat met zijn vriend tegenwoordig is, wordt eerst genoemde door een andere feestgan ger onder hypnose gebracht, met gevolg dat zijn vriend de andere morgen tot de ontdekking komt dat de advocaat zijn geheugen is kwijt geraakt en alles van vroeger verge ten is. Dit leidt tot vermakelijke verwikkelingen als het blijkt dat een paar meisjes werkzaam op het ad vocatenkantoor hem zeer genegen zijn en hij in zijn verwarring de één ten huwelijk vraagt en de an der gelegenheid geeft hem te om helzen. Wanneer hij-dan tot de con clusie komt dat hij inderdaad van het eerste meisje houd, verbreekt hij zijn verloving en wenst zijn vroege re geheugen niet meer terug te krij gen. De heer K. Keysper gaf van de jonge advocaat een brillante uitbeelding. Zijn spel, dictie en gebaren zijn boei end. Zijn vriend Charles Ondit (de heer K. Veer) speelde zijn sympathieke rol als vriend hartverwarmend. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek attracties, zoals rad van avontuur, touwtrekken, busgooien, sjoelbakken enz. Bovendien ontvangt men een bon voor een gratis ijslollie. Onder de tonen van vrolijke muziek zal op het versierde 'kermis'-terrein weer volop vermaak zijn voor de jeugd. Om 19.30 vangt bij de brandweerka zerne (Karei de Grootelaan) de aan sluitingsoptocht aan. Aan de Bergen se Verenigingen zal worden verzocht zich achter de Marmonie en drum band aan te sluiten en er een kleuri ge stoet van te maken. Natuurlijk kan iedereen zich spontaan aanslui ten. De tocht eindigdt bij de Oranje boom (Van Reenenpark) met het ge zamenlijk zingen van het 'Wilhel mus'. Nadere mededelingen volgen op de Oranje aanplakbiljetten, die direct na het bekend worden der geboorte, in het dorp zullen worden opgehan gen. In zijn inleiding stelde de heer Mirck dat hij zeer critisch stond tegenover het basisonderwijs (l.o. in Nederland) Op de kleuterschool heeft een kind veel beweging, 2 maal een half uur per dag. Op de lagere school 2 maal drie-kwart uur per week. Spreker constateerde tijdens de lagere school periode van het kind dan ook een grote teruggang in natuurlijke be wegingsvormen. In een tweetal buitenlandse alter natieven gaf hij aan op welke wijze men aandacht schenkt aan de situ ering van de school. Niet in de 1ste plaats een mooi gebouw alleen, maar vooral van betekenis is de ligging van de school o.v. de directe omge ving. Er moet speelruimte aanwezig zijn, ruimte die noodt tot beweging. In Bergen zijn die mogelijkheden aanwezig, maar hij is van mening dat die niet ten volle worden benut. Tenslotte noemde de heer Mirck een aantal voorstellen om te komen tot meer beweging tijdens de schoolu ren. Na de lezing werd er van de gele genheid tot discussie ruim gebruik gemaakt. Juffrouw Normand (mevr. Berkhout- Smit) was de juiste type van een allesberederende huishoudster. De heer T,. Buissink als Dupont de kantoorbediende gaf een fijne afge wogen typering van de bedeesde on derdanige vrijgezel. Een kostelijke creatie. Mevrouw A. de Nijs-Nul, de recht op haar doel afgaande steno-typiste bewoog zich vrij en onbevangen over het toneel. Zij was in haar overrom pelde resoluutheid zeer goed. Marie Ledoux (mevr. R. Kooy-Sta- degaard) gaf als kantoorjuffrouw een goede bezadigde vertolking van een laat ontwikkelde liefde. De heer K. Schroder speelde met veel flair en verve de hypnotiseur. Zijn verschijning was imposant en boeiend. Mevrouw E. Bruin-Butter en de hr. A. Roobeek, resp. Armande Leclere en Albert Fontaine maakten door hun goede spel, déze bezetting com pleet. Aan het einde van de avond dankte de voorzitster het toneelgezelschap voor de mooie toneelavond, terwijl zij haar dank liet vergezellen door het aanbieden van bloemen en ge schenken. Voorts drong zij bij de le den er opaan nieuwe leden vooral jong te werven, opdat de activi teit onveranderd blijve in de Vrou wengilde. Vorige week publiceerden wij een artikel over het verzorgingshuis 'Oudtburg'. Daarin zijn enkele fou ten geslopen. De directrice zr. M. Bouter was voorheen geen directrice van het Protestants Christelijk Streekzieken huis te Bennekom, maar hoofdzus ter. Verder is de naam van de ad ministrateur, eveneens verkeerd ge zet. Dit moet zijn, de heer Th. Nat. Wij bieden zr. Bouter en de heer Nat onze excuses aan voor deze on juistheden. der gemeente Bergen van 3 april tot 10 april GEBOREN: Maria Katharina, d. v. W. A. Monincx en A. Kuipers, Van Bladerenweg 26. Ewout Frans Wil lem, zoon van J. M. J. Schouten en C. W. Lijbers, Van Blaaderenweg 22. Jeroen Willem Herman Nico, zn. van N. J. A. Huikershoven en E. Oudejans, Jaap Weijandweg 28a. ONDERTROUWD: Anton van Oei, copywriter, Amsterdam en T. J. van Eikeren, balletdanseres, Kerkedijk 50. J. G. A. Vinkesteijn, verkoop leider, Zuidlaan 42s en S. M. C, de Haas, Zuidlaan 42s. H. G. Burggraaf rijksambtenaar, Den Helder en E. Schekkerman, kleuterleidster, Wil- helminalaan 3. GEHUWD: W. Tibboel, elektrisch- lasser, Haarlem en M. C. Kürten, la borante, Achterweg 12. A. Leerling chauffeur, Harenkarspel en C. C. Verduin, winkeljuffrouw, Kogendijk 28. P. J. Berkhout, Vinkenbaan 8 en W. van Eeten, Vinkenbaan 8. OVERLEDEN: Geen. 10 april tot 17 april GEBOREN: Renske Hendrika Bar bara Maria, dochter van O. P. Bos nia en E. B. S. Vreeling, Groeneweg 46. Hans Robert, zoon van R. G. den Broeder en R. Kwaad, Stationsstraat 7a. Saskia, dochter van N. van den Berg en W. Oly, Jp. Weyandweg 13. Arthür Peter Ronald, zoon van R. A. F. Selbach en M. Hulshoff, Mid den Geestweg 21. ONDERTROUWD: Nico Willem van Houten, advocaat en procureur, As sen en Elsje van Gelder, leraret, Nachtegalenlaantje 12. GEHUWD: Geen. OVERLEDEN: Chr. A. C. van Rooij w.v. J. J. Neles, Nesdijk 73. Klaas Bakker, w.v. M. Tanger, Breelaan 53. Maartje N. van der Most e.v. D. G. van der Schalk, SchoorI. Wilh. de Moor e.v. S. J. Zijp, Boendermaker- hof 1. Jan rBommer e.v. G. de Boer Studelr van Surcklaan 11. Ook dit jaar is de Culturele Commis sie Ursula Warmenhuizen van plan om verschillende activiteiten te or ganiseren in de Oude Ursula Kerk, vooral gedurende de zomermaanden. Het Vorige jaar is het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel op getreden in de Oude Ursula Kerk, maar op een zeer ongunstig tijdstip. Toch bleek er bij veel mensen in Warmenhuizen en omgeving zeer veel belangstelling voor te bestaan. Daarom heeft de Culturele Commis sie Ursula gemeend om het Neder lands Kamerkoor ook dit jaar weer te moeten uitnodigen. Het was voor dit koor echter niet mogelijk om gedurende de zomer maanden naar Warmenhuizen te ko men, zodat het concert van het Ne- In de keukenzaal van het bejaarden complex 'Merelhof' werd de laatste ontspanningsavond gehouden voor de bewoners van dit hofje. De heer C. Dijs concierge van het hofje en organisator van deze avon den opende de avond en verheugde dat hij de bekende spreker de heer P. Timmerman, docent aan de Volks hogeschool 'De Zandhoeve' had kun nen bewegen een lezing te houden over zijn 18.000 kilometer lange tocht langs de Noord-westkust van Noor wegen, van Krisansand tot Ham- merfest en weer terug naar het zui den. Op boeiende wijze wist de hr. Timmerman aan de hand van het vertonen van voortreffelijke dia's, zijn aandachtig gghpgr de jfêiS wee te maken door dit land van de mid dernachtzon piet zijn drieënhalve miljoen inwoners en de grote rust en stilte die daar heerst. Na de pauze besteedde de heer Tim merman speciaal de aandacht aan de prachtige creatieve kunst die daar door de Noorse mannen en vouwen wordt uitgeoefend. Voorts gaf hij een lezing over het ontstaan van de Noorse kunst 1000 jaar gele den en de verdere ontwikkeling. Aan het einde van de lezing dankte de heer C. Dijs de spreker voor de bijzondere mooie avond die een waardig sluitstuk vormde van het winterprogramma. Men verzoekt ons opname van het volgende Dezer dagen werd de afdeling Groot- Alkmaar van de nieuwe politieke partij D'66 definitief opgericht. Se- kretaris van het voorlopig bestuur is de heer P. M. Mulder, Komlaan 15, Bergen, bij wie men zich als lid kan opgeven; het lidmaatschap staat open voor iedereen vanaf 16 jaar. Op 27 april wordt in 'Het Wapen van Meemskerk' te Alkmaar de vol gende openbare vergadering van D'66 gehouden, waar behalve de leden ook belangstellenden welkom zijn. derlands Kamerkoor reeds op 28 april gegeven zal worden. Naast zeer vele nieuwe nummers staat ook het vorig jaar zo gewaar deerde 'Echolied' op het programma. Het concert begint om 8 uur. De Culturele Commissie Ursula ver wacht op 28 april a.s. veel belang stelling voor dit concert. Ad Selhorst exposeert van 23 april t.m. 10 mei recent werk in de zaal van het Noordhollands Kunstcentrum K.C.B. aan het Plein 7 te Bergen. Inleiding op zaterdag 22 april om 16 uur door de schilder zelf. Geopend dagelijks van 10.30-2.30 en 14-17 uur, zondags van 14-17 uur. Zaterdag j.l. heropende Boekhandel Thomas zijn vernieuwde boek- en kantoorhandel aan de St. Antonius- straat. Deze boekhandel die ruim veertig jaar bestaat, vestigde zich in 1926 in de Molenstraat, daarna in de Dorpsstraat en verhuisde ten slotte naar de Antoniusstraat waar zijn zoon sinds enige jaren de zaak beheert, die thans door de winkel interieur architect de heer Everts uit Gouda op fraaie wijze is gemo derniseerd. Doordat de bibliotheek is opgeheven is de ruimte daarvan bij de winkel getrokken. Bovendien zijn de oude toonbanken vervallen waardoor veel ruimte is ontstaan vooral nu langs de wanden stellingen zijn aange bracht, waarop de kleurige boeken in een omlijsting van rustige kleu ren een prettig cachet geven, In het midden van de zaak staan een paai gondola's waar omheen de klant zich rustig kan bewegen. De toonbank werd naar achteren ver plaatst, terwijl een klein rustig kan toor is aangebracht. De firma J. Houtenbos zorgde voor de verbouwing, de fa. Waslander voor de verlichting en de fa. J. Pa ping voor de stoffering. Talrijke bloemstukken en geschen ken gaven blijken van sympathie bij deze heropening. Maak een proefrit bij Duinweg 24 SCHOORL Tel. (02209) 724 Zaterdag 15 april j.l. heeft boven genoemde club een plezierige reis gemaakt. Begunstigd door zonnig weer ging het eerst naar Friesland waar in Bolsward koffie werd gedronken. Vervolgens ging de reis naar Gro ningen. In restaurant 'De Oude Meet' is de lunch gebruikt. Na enige tijd in Groningen te hebben ver toefd gingen wij via Zuid-Laren naar Rolde. Na de dorst te hebben gelest en een enige tijd in de speeltuin te zijn ge weest werd de terugreis aanvaard. In hotel 'De Wijnberg' te Bolsward was het een smakelijk diner dat ons te wachten stond. Daarna ging het huiswaarts. De klaverjasclub kan op een ge slaagd uitstapje terug zien. VOOR BERGEN II. W. J. M. POOT en H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, tel. 2423 en 2887 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 De uitvoering 'Angst voor de Eenzaamheid' wordt gehouden op 5 mei a.s. in 'De Rustende Jager' aanvang 20.00 uur. Bibliotheek met ingang van 18 april a.s. uitlening van boeken in het oude Raadhuis elke dins dagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Op zaterdag 22 april a.s. vindt de uitvoering plaats van het stuk 'Het blondje uit het Kurhotel'. De uitvoering wordt gehouden in de zaal van 'De Rustende Jager'. Aanvang 20.00 uur. A.s. vrijdag is er weer klaverjas sen in het café van de heer Slij- kerman te Catrijp, aanvang 8 uur. Uitslag van de vorige drive 1 T. Zoon-Joh. Delis 5738 2 P. Kooy-K. Delis 5171 3 K. Duin-J. Berkhout 5008 4 P. Berkhout-T. Delis 4841 5 Mej. T. Delis-Mej. W. Pepping 4792 6 K. Glorie-G. Delis 4662 Marsenprijs: Mej. T. Delis-Mej. W. Pepping 4 Zaterdag 22 april kunt u weer klaverjassen om mooie prijzen in café 'Honky Tonk', aanvang 8 uur. De laatste tijd heeft 'Bergens Klein Vrouwenkoor' weinig van zich la ten horen in de pers. Maar nu is er alle reden voor Na het overweldigend sukses op 'The International Eisteddfod' in Llan gollen, North-Wales Engeland, waar het koor (verreweg het kleinste) in een zeer spannende competitie een eervolle tweede en de eerste plaats in haar afdeling op het Internatio naal Koorfestival te Den Bosch be zette, geeft 'Bergens Klein Vrou wenkoor' ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan een jubileumcon cert in de Petrus en Paulus Kerk in de Dorpsstraat te Bergen-Nh. op 22 april a.s. Uitgevoerd worden 'Stabat Mater' van Giovanni Battista Pergolesi en 'Missa Sancti Aloysii' van Johann Michael Haydn. Aan dit concert verlenen de sopraan Annette de la Bije, de mezzo-so praan Tine Appelman en de alt Ada Magnée hun medewerking. De begeleiding wordt verzorgd door het Strijkorkest van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest, in de ze omgeving reeds bekend. Het geheel staat onder leiding van dirigent Klaas Venneker. LAANWEG 35 - SCHOORL TELEFOON (02209) 268 EN 223 100 visitekaartjes zonder env 10,— 50 visitekaartjes met env 10,— 100 visitekaartjes met env 12,— 1 doos luxe post bev. 100 vel briefpapier en 100 env. bedrukt met uw naam, adres etc 22,— 2 dozen idem 32.— Voor de in de Van Reenenschool gehouden tweede ouder avond was aan de zijde van het gemeentebestuur, de school artsendienst, schoolraad en Volksonderwijs een verheugende belangstelling. Teleurgesteld was de opkomst der ouders. De vorige week woensdagavond besloot de r.k. Vrouwengilde het winterseizoen met een feestavond de aula van de Eerwaarde Zusters aan de Loudelsweg. I)e alom bekende MARBA-mest staat als organische meststof nog steeds aan de top. MARBA-mest is gemakkelijk strooibaar - praktisch reukloos Geen medicijn, maar een echte natuurlijke meststof. MARBA-mest wordt geleverd in zakken van 25 kilo 75 liter) 11,50 van 10 kilo 30 liter) 5,50 Verkrijgbaar bij FA. W. ZAADNOORDIJK - ALKMAAR Waagplein (hoek Marktstraat) - Telefoon (02200) 1 24 12 FA. H. K. FINKENSIEPER - BERGEN Jan Oldenburglaan 19 - Telefoon (02208) 2152

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1