Voorjaarsvergadering VVV Noord-Kennemerland Veroordelen is niet moeilijk Het Oranjecomite verzocht ons het volgende artikel te publiceren Jeugd van Schoorl TWEEDE BLAD DONDERDAG 20 APRIL 1 %7 Gratis huid-analyse Plattelandsvrouwen Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Dorpsfilm over Schoorl Gesiaagt! judo-tournooi SCHUIT-CONIJM Bergen-Vesdo 4-4 Ballet leerlingen 'Dorpshuis' Het Cultureel Aquarium ook wel televisie geheten heeft de laatste jaren een dermate vaste greep op ons volk gekregen dat vele verenigingen het moede hoofd moesten laten zakken. De verenigingen die dan nog wel bleven bestaan zien de be langstelling voor de vergaderingen steeds dalen. Dit bleek j.l. maandag wees eens overduidelijk toen de voorjaarsvergade ring van de Schoorlse V.V.V. in café 'De Viersprong' werd gehouden. Er waren van de 400 leden nog geen 20 aanwezig. De voorzitter, de heer v. d. Garde vroeg zich daarom in zjjn welkomstwoord af of het nog wel zin heeft om 2x per jaar een vergadering te beleggen. Hij vond het minimale vergader- bezoek wel typerend voor deze tijd en sprak hierover zijn spjjt uit. Verder wenste de voorzitter, de heer Beeldman nog veel succes in zijn uitgebreide zaak die hij een aan winst voor Schoort noemde. De notulen die door de secretaris, de heer Jonkers werden voorgelezen, werden met dank aan de samenstel ler goedgekeurd. De heer Koelewaard vroeg vervol gens het woord en stipuleerde dat de viswedstrijden, georganiseerd worden door de OEKAVA en niet door de VVV's. Ook merkte hij op dat de afgelopen zomer niet alleen een feest voor de schoolkinderen is geweest, maar dat ook aan de be jaarden is gedacht. Bij het punt ingekomen stukken bracht de voorzitter een brief van de gemeente Schoorl ter tafel waar in B. en W. het schrijven van de VVV over de logeerbelasting beant woordde. Zoals u bekend zal zijn is de instelling van een dergelijke be lasting destijds door de Raad aan genomen en men kan er nu weinig meer aandoen. De voorzitter zei dat men moet proberen dit zo goed mo gelijk op te vangen. De federatie heeft een mooie folder uitgegeven, zo deelde de heer Van de Garde verder mede en dit kan resulteren in een toenemend bezoek aan het werkgebied der VW. Het weer tijdens de paasdagen was slecht en ook waren deze dagen veel te vroeg. In dit verband zei de voor zitter te hopen dat Pasen nog eens op een vaste datum zal vallen. De heer Van de Garde toonde zich verder voorstander van een weder invoering van de zomertijd, voor de vakantieganger zou dit gunstig zijn want de dag wordt dan langer. Van agrarische zijde zijn tegen deze in voering echter bezwaren. Met de weg naar Hargen aan Zee zal dit najaar hopelijk worden be gonnen en de heer v. d. Garde acht te het dringend noodzakelijk dat dit gebeurde. Voorts is een nieuwe kaart in be stelling waarop onder meer de nieu we route van de NHADO-bus op aangegeven staat waardoor de Voor weg uit zijn isolement zal worden verlost. Naar verluidt gaat deze re geling 18 mei a.s. in. De voorzitter feliciteerde de infor- matrice, mej. Rietveld die cum laude was geslaagd voor het diploma van de ANVV. Hij releveerde voorts het aantal ver bouwingen dat momenteel in Schoorl wordt uitgevoerd en wees verder op het motel dat bij de rotonde te Alk maar is gestitueerd. Schoorl zal hier van mee profiteren doordat, als de geplande wegen eenmaal klaar zijn, er een snellere verbinding met Schiphol zal zijn. Voorts is er een brief verzonden aan het Staatsbosbeheer waarin wordt gevraagd wat er gaat gebeu ren met het zg. Torenduin. De VVV zag hier wel graag een uitkijktoren annex restaurant of iets dergelijks. De heer Duyneveld vroeg hier druk achter te zetten zodat de eventuele plannen snel worden gerealiseerd. De voorzitter merkte bij beantwoor ding aan de heer Duyneveld op dat als het aan de VVV Schoorl had ge legen, er maar één VVV zou zijn. En het is niet belangrijk wie er dan de voorzitter werd. De heer Koelewaard vond het een discriminerende maatregel dat de legesgelden wel belast werden en de logeerbelasting niet, door de omzet belasting. Voorts was de heer Koe lewaard van mening dat Nederland zijn prijzen teveel opvoert. Het jaarverslag werd goedgekeurd terwijl de penningmeester, de heer De Witte geen gelegenheid had ge had de rekening en verantwoording klaar te krijgen. Deze zal nu in de najaarsvergadering ter tafel komen. Na de pauze kwamen de zomereve- nementen aan de beurt. Neptunus komt weer hij komt 's morgens in Camperduin aan en gaat dan weer de badplaatsen tot aan Egmond aan Zee langs. De heer Van de Garde vond het tijdstip van aankomst te Camperduin niet zo gelukkig geko zen. Er komt weer een drumbandcon cours en de vorig jaar voor het eerst gehouden veetentoonstelling. Het oude raadhuis en de kerk wor den geïllumineerd en verder gaande traditionele evenementen gewoon door. Over het onlangs ingestelde parkeer verbod in de boch bij Aagtdorp zei de heer Van de Garde dat de politie hier toch wel te drastisch was opge treden. Men had maar gelijk bekeu ringen uitgedeeld en hij had liever gezien dat men de eerste tijd iets soepeler was geweest. De geruchten als zou het VW-bu reau worden verkocht sprak de heer v. d. Garde ten stelligste tegen. De rondvraag leverde geen spekta kelstukken op. De vernielzucht van de jeugd die de bordjes in de dui nen onleesbaar maakt en enkele vra gen over de reclame die men tegen betaling in het informatiebureau mag aanbrengen waren eigenlijk de enige punten. Reeds om tien uur sloot de heer Van de Garde de vergadering. Misschien hebben julie het program ma voor de viering van Koninginne dag 1967 al gelezen, misschien nog niet, maar in elk geval willen wij nog eens jullie aandacht vestigen op de fietspuzzeltocht met quiz 'Ken je dorp'. Vanaf vandaag kunnen jullie je hiervoor aanmelden en wel op de volgende adressen GROET 'Het Kappershuis', S. Laan Heereweg 257 CATRIJP Visartikelenhandel J. Bruin Heereweg 180 SCHOORL Kapper A. Bekker, Heereweg 9 AAGTDORP: Pension Groustra, Duinweg 123 Bij aanmelding ontvangen jullie een map waarin zich vragenlijsten be vinden. Voor de beantwoording van deze vragen hebben jullie dus tien dagen de tijd (op 1 mei moeten de vragenlijsten aan het eind van de fietspuzzeltocht worden ingeleverd). Deze termijn is ruim voldoende om jullie licht op te steken bij mensen van wie jullie kunt veronderstellen 'die weet het vast'. En vragen staat, vooral deze week vrij. Misschien lijken de vragen moeilijk, maar echt, als jullie weten waar Abraham de mosterd, in dit geval de antwoorden haalt, valt het alle maal wel mee. Zo is het nu eenmaal bij alle problemen, als je het ant woord hebt, zeg je: was dat nou al les? Dus melden jullie je maar in grote getale en in alle leeftijden, de moei lijkheden bij de beantwoording zul- DE DUINSTREEK len jullie best meevallen. Volgende week hopen wij ook de ouderen en vooral diegenen van wie geen kinde ren aan de quiz hebben meegedaan, de kans te geven hun kennis van Scoorl en zijn geschiedenis te verrij ken door de vragen af te drukken in 'De Duinstreek'. De prijsuitreiking voor de jongelui zal plaatsvinden op 5 mei a.s. op een gezellige avond in 'Honky Tonk' met een dansje, een praatje en 'n plaatje. Succes. Op 13 april hield de afdeling Schoorl van de Ned. Band van Plattelnds- vrouwen haar maandelijkse bijeen komst; ditmaal was de heer Van 't Hof te rGoet de gastheer. Zoals gewoonlijk was de opkomst goed er werden enkele nieuwe leden welkom geheten waarna door mevr. Jonkers de notulen werden voorge lezen. De presidente, mevrouw Broersma, deelde hierna mede dat op 31 mei een bijeenkomst zal worden gehou den die geheel door eigen krachten zal worden verzorgd. Het program ma zal geheel aan Ierland zijn ge wijd. Verder is de volgende bijeen komst op 10 mei, dan heeft het een- dagsbestuur de organisatie in han den. Vervolgens werd het woord gegeven aan de heer P. L. van Pel uit Egmond aan Zee, sergeant bij de Koninklijke Marine, die een lezing hield onder de titel 'Kleurenpracht onder de zeespiegel'. De heer Van Pel was zoals hij zei, bezeten van schelpen en dit bleek ook wel uit de prachti ge collectie die hij had meegenomen en die in de pauze door alle dames werd bewonderd. Tijdens zijn verblijf in Nieuw Guinea had de heer Van Pel veel gelegen heid zich aan zijn hobby te kunnen wijden, hij kreeg de beschikking over de nodige apparatuur en daalde af onder de zeespiegel van de tro pische wateren rond de vroegere Ne derlandse bezitting. Hij had talloze fraaie opnamen gemaakt, en de dia's die hij voor de dames vertoonde wa ren allen voortreffeleijlke kwaliteit. De heer Van Pel vertelde over het leven onder de zeespiegel talrijke interessante wetenswaardigheden en zijn betoog was dorspekt van humo ristische opmerkingen. De dames hebben zeer van het gebodene ge noten. Zoals gezegd was er in de pauze gelegenheid een gedeelte van de collectie schelpen en dergelijke te bewonderen en ook kon men er tegen zeer lage prijzen schelpen ko pen. Het tekoop aangebodene ging grif van de hand. De zaak met de betere merken w.o. LANCêME - Dr. DE HOOG AIJER - ORLANE etc. ELIZABETH ARDEN aangemeten door HOFLAAN 2 - TEL. 2202 - Leverancier van alle ziekenfondsen CONTACTLENS SPECIALIST INRICHTING VOOR CONTACTLENS-AANPASSING Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. Van de zomer en wel van 18 juli tot 18 augustus houdt de heer Van Pel een expositie van zijn verzameling in Egmond aan Zee. Ook vertoonde de heer Van Pel dia's die hij had gemaakt tijdens de rei zen van en naar Nieuw-Guinea en van het land zelf en ook hiervan vertelde hij veel wetenswaardigs. Tot slot dankte de presidente, me vrouw en de heer Van Pel hartelijk en wenste haar leden tot ziens op 10 mei. Tot mijn grote vreugde is de be langstelling, die ik ondervind bij het maken van de Dorpsfilm over Schoorl, welke een beeld moet ge ven van het jaar 1967, overstelpend groot. Vele verenigingen zijn al ge filmd, of hebben zich voor een film aangemeld. Ook zijn er al een flink aantal bedrijven en winkels gefilmd. Wat de winkels betreft, adviseer ik diegenen die zich nog op willen ge ven, niet meer dan een halve film te reserveren, dit met het oog op de lengte van de film. Verder verzoek ik al die winkels, bedrijven, vereniging en andere in-- stellingen die nog mee willen doen zich zo snel mogelijk op te geven, ook wanneer men pas later in het jaar gefilmd wil worden. Dit in ver band met de planning van de film. De film zal een speeltijd krijgen van drie uur, zij wordt in kleuren opgenomen en zal van geluid worden voorzien. Naast bovengenoemde op-, namen worden ook alle festiviteiten DOOR TO DORSSEN- VAN LOO Ze hoorde hem naar boven lopen en keek naar de stoel, waar op hij gezeten had. Werktuigelijk liep ze naar buiten om de dweil te pakken, waarmee ze de stoel afveegde. Het glas spoelde ze om en de fles borg ze in het aanrechtkastje. Daarna ging ze zitten. Maar meteen kwam ze weer overeind. Ik wed, dat hij rammelt van de honger. God, wat ziet hij er verschrikkelijk uit, alsof hij door de hel gegaan is. De vrouw begon een maaltijd klaar te maken. Bedrijvig liep ze heen en weer, zette water op het gas, dat weinig druk had, waarna ze ook een pannetje vulde met water en een paar eieren klaarlegde. „Ik wist niet meer, waar ik heen moest", had' hij gezegd. Be tekende dit, dat zijn tweede huwelijk ook weer afgelopen was? Hij zou toch haar fabriek gaan beheren? Enfin, hij zou alles wel vertellen. In ieder geval was er iets afschuwelijks met hem ge beurd. Verschrikkelijk, zo mager als hij was geworden. Een klein uurtje later opende hij de keukendeur en kwam hij verlegen lachend binnen. Ze knikte goedkeurend. „Zo ben je weer een beetje de oude Max", zei ze hartelijk. „Ga zitten, ik schenk koffie in. Ik heb eieren voor je gekookt. Daar ik ook nog j Max rookte en dronk af en toe van zijn bier. 'Nu ben je zeker „Jij? Hij keek haar opnieuw aan en voelde zijn blik over zich heen gaan. „Jij bent alleen maar knapper geworden, zou ik zeggen," Ze stond op en schonk hem nog een kop koffie in. Gelijk wees ze naar de schotel met vlees. 'Waar zet ik dat nu voor neer?' Hij greep haar hand. 'Ik ben je dankbaar voor alles, Mientje, want ik heb in weken niet zo lekker gegeten.' De vrouw sneed een dikke plak vlees af en legde dat op een boterham. 'Vooruit, opeten. Hier is nog een kop koffie. En je hebt een ei laten staan. Geneer je alsjeblieft niet, he? Hoe meer je eet, des te beter voor je. Je lijkt wel vel over been.' Doch een kwartier later schoof hij zijn bord opzij en verklaar de, dat hij niet meer kon. Ik heb niet gegeten maar gevr Nee, dat mag ik niet zeggen. Mientje, het was overheerlijk. Een godenmaaltijd was er niets bij.' Ze diepte een pakje sigaretten uit haar schortzak, dat ze van boven meegenomen had en legde dat voor hem neer. 'Steek een sigaret op.' Gretig nam hij er een uit. 'Graag. Zelfs mijn pijp ben ik kwijt.' Dan ben je een eind heen, meneertje, dacht ze, doch ze ant woordde niet. Overeind komend wenkte ze hem naar de kamer. 'Zo, een gemakkelijke stoel. Wil je nog een biertje?' 'Mientje, je legt me in de watten 'Heb je nodig. Ga maar in de kamer zitten. Zeg, hoe ben je hier eigenlijk gekomen? De hele dag reed er geen bus.' 'Op een oude fiets. Hij moet ergens tegen de muur staan.' 'Ik haal hem wel binnen.' Een poosje later ^aten ze tegenover elkaar in de huiskamer. een stuk koud vlees. Geneer je niet.ik heb genoeg." Hij ging zitten, doch vroeg eerst: „Hoe is het met Frans?" Ze haalde haar schouders op, zuchtend. „Weet jij het?" Weet iemand het? Hij zat ergens in Brabant, toen de oorlog giste ren begon. Heb je de Duitsers hier al gezien? Wat een enge ke rels, niet? Je blijft hier, heb ik tenminste een man in huis. Van morgen zijn ze hier binnen komen rijden, allemaal boeventro nies, om je dood te schrikken. Ik durf gewoon de deur niet uit." Hij was begonnen te eten. Voor zichzelf schonk ze een kop koffie in en dronk, terwijl ze een beschuit smeerde en met kaas belegde. „Hoe is het met Jantje?" vroeg ze opeens. „Ik hoop van goed. Hij is bij m'n schoonzuster in Blokzijl. Zus van Ria zal ik maar zeggen. Er was geen andere mogelijkheid meer." „Eet nu eerst maar. Vertellen komt later wel. En je ner gens meer druk over maken. Ik zal wel goed voor je zorgen." Hij glimlachte. „Je bent een lieve vrouw, Mientje. Ik snap niet, dat Frans dit niet beseft. Of is het nu anders?" Ze haalde haar schouders op. „Frans heeft maar één zorg sinds hij weer in dienst is: de zaak. Ik ben net een radiotoestel. Als hij zin heeft in wat ontspanning, weet hij de knoppen te vin den. Meestal verveelt het hem al gauw en draait hij de knoppen weer om." Hij keek haar aan, hoofdschuddend. „Ik snap zoiets niet. Met zo'n vrouw als jij Ze glimlachte. „Dank je Max. Maar ik ben ook ouder ge worden." wel nieuwsgierig, niet? Hoe ik zwerver werd. Mooie titel voor een boek.' 'Ja en nee. Houd je gemak maar. Rust maar lekker uit. Als je ergens trek in hebt, zeg je het maar. Ik heb gehamsterd. Het moch wel niet, maar er mag zoveel niet. Frans zag het aankomen deze oorlog. Twee maanden geleden al. Hij zei: Ik zal je geld geven, koop wat je kopen kunt aan eten en drinken. Ik met de auto er op uit. Ja, we hebben sinds een jaar een wagen. Staat in de werkplaats. Naar de omliggende plaatsen. Overal kocht ik wat en bracht af en toe wat naar huis. In dozen, pakken, kisten, tassen, koffers en weet ik veel waarin allemaal. Nu hebben we genoeg om het een poosje te kunnen uitzingen als het moet. Denk je, dat de oorlog lang zal duren?' 'Heb je de radio niet aan?' 'We hebben geen stroom. We zullen het vanavond met een olie lampje moeten doen. Er moet verduisterd worden, is vanmorgen rondgeroepen. Maar ik durf er niet op uit om verduisteringspa pier te halen.' 'Doe ik vandaag nog wel', zei hij. 'Waar is je vrouw?' vroeg ze plotseling, zich niet langer kun nende inhouden. Hij grinnikte even. 'Heb ik niet. Heb ik nooit gehad. Na Ria bedoel ik.' 'Maar je zou toch trouwen met die. Hennie heette ze, niet? Had. Ze was eigenares van een fabriek? Deuren, niet?' 'Dat klopt. Dat is het enige, wat klopte, maar vraag niet hoé) Weet je waar ik terecht gekomen ben? In de gevangenis. Door haar.' Ze uitte een kreet van schrik. Met haar hand voor de mond keek ze hem aan. 'Je hebt haar toch niet ver. Hij schudde zijn hoofd. 'Ze was het waard.... Jij zei eens: iedere vrouw kan met een man doen, wat ze wil, als ze het er persé op zet. Je had gelijk, Mientje. Hennie was zo'n vrouw. Hier zit de idioot voor je, die gedurende enkele maanden haar slaaf is geweest.' HOOFDSTUK 8 Mientje voelde geen tromf over deze betekenis. Op het moment had ze alleen maar medelijden met Max Ellegers. Tevens was ze ook blij, dat ze wat voor hem kon doen. Hij kneep zijn sigaret uit. 'Ik zal het je vertellen. Hennie is een knappe vrouw, met een bijna volmaakt figuur. En te beden ken, dat ze bijna vier jaar ouder is dan ik. Enfin, ik ging bij haar in huis wonen. We zouden in september trouwen, was af gesproken. Maar eerst moest ik het fabriekje weer op poten zet ten, dat was helemaal verlopen. Er waren ook niet veel orders. Na een week had ik het al bekeken: ze had alles veel mooier voorgespiegeld als het in werkelijkheid was. Het bedrijfje zat onder de schulden, waaronder belastingschuld. Maar ik meende kans te zien het winst te laten maken. Eén man ontsloeg ik en hield er twee over. Met zijn drieën werkten we, van 's morgens vroeg tot 's avonds. Ook dat kon me niet schelen. Ik ben nooit te beroerd geweest om aan te pakken, dat weet jij ook. Wij pro duceerden en verkochten, ik slaagde er in nieuwe orders te krij gen en we hadden volop werk. Hennie had vroeger op kantoor gezeten en hield de boukhou- ding bij. Daar wist ik niets van af. Inmiddels was het sepember geworden en iedere keer stelde ze de trouwdatum uit. Eerst moet de fabriek op mij overgeschreven worden, zei ze. Dat is ficaal beter. Ik heb van al die dingen geen verstand en als ik wel eens pro testeerde, dan wist ze me om haar vinger te winden, dat ik al tijd weer toegaf. Op het lest kon ze met me doen, wat ze wilde. Ik was dol verliefd op haar en dat speelde ze tegen me uit. Mondjesmaat liet ze toe, wat ik wilde en dan was ik gelukkig, als ik haar in mijn armen had. Meer behoefde ik niet. Het werk was plezierig en eens zou ik toch met Hennie trouwen, dacht ik. Pas in december kreeg ik door, dat ze opzettelijk iedere keer de trouwdatum verschoof. Ze wilde helemaal niet meer trouwen. En zo had ik toch ook mijn zin, zei ze vaak. Maar ik vond het ongepast en op een gegeven ogenblik kreeg ik er genoeg van. Ik stelde een ultimatum: Of in maart trouwen en zo niet, dan ga ik er vandoor. Ze lachte me uit en zei, dat dit niet kon, omdat ik nu immers eigenaar was van de fabriek? Dat had ik toen pas door, rriaar het kon me niet zoveel schelen. Tot toen had zij steeds het geld geïnd, wat ontvangen werd voor de afgeleverde produkten, maar ik ging naar de bank en met mijn eigendomsbewijs haalde ik een streep door haar reke ning en zette alles op mijn naam. Toen was de boot aan en kwam de aap uit de mouw. Ze had al een paar jaar een vriend, met wie ze op gezette tijden uitging. Bij wijze van extra beloning mocht ik haar ook af en toe in de armen nemen, maar ze had mij uitsluitend willen hebben als de meesterknecht in het fabriekje, dat geld moest opleveren voor haar en haar vriend, die natuurlijk werkloos was en misschien nooit een steek had uitgevoerd. Bovendien was die knaap nog acht jaar jonger dan zij. zoals de Oranjefeesten, Drumband concours, Sint Nicolaas, Kermis, St. Maarten enz. opgenomen. Verder krijgt ook het gewone dorpsleven haar deel: verkiezingen, Burgemees ter en Wethouders, de raad, de scho len, de kerken enz. Tenslotte worden bijzondere ge beurtenissen zoals de brand van het Verenigingsgebouw en serenade voor een 50 jarig huwelijksfeest, acties zoals die voor het Groene Kruis-ge- bouw enz. vereeuwigd. Kortom alles moet er op en het moet dus al raar lopen wilt ook u er niet op komen. Alphons F. J. Leysen BERGEN Het judo-tournooi dat zondag j.l. door de stichting 't Dorpshuis in De Zwarte Schuur, bijhet Oude Hof werd georganiseerd en waaraan de judoclubs uit Alkmaar, Schagen, Ju- lianadorp, Opmeer, Schagen en Ber- D.A. DROGISTERIJ Stationsstraat 11, tel. 2205 gen deelnamen, is een uitstekend ge slaagde sportdag geworden. De uitslagen van dit tournooi waren Jongens vedergewicht t.m. 24 kilo: 1. J. Palmers, Alkmaar. 2. L. Roze laar, Schagen. Vlieggewicht t.m. 29 kilo 1. R. Kuiper, Bergen. 2. R. Wouters, Alkmaar. Lichtgewicht t.m. 36 kilo 1. K. Wijker, Bergen. 2. J. van Baar, Bergen. Middengewicht t.m. 45 kilo: 1. R. de Bruin, Bergen. 2. P. Verduin Alkmaar. Halfzwaargewicht t.m. 52 kilo: 1. R. Brugman, Schagen. 2. A. Wijn gaard, Julianadorp. Zwaargewicht t.m. 65 kilo 1. H. de Vries, Alkmaar. 2. M. Veld man, Bergen. Meisjes, lichtgewicht t.m. 26 kilo: 1. A' Leek, Bergen. 2. S. Blauboer, Schagen. Half middengewicht t.m. 35 kilo: 1. I. van Willigen, Alkmaar. 2. R. Brugman, Schagen. Middengewicht t.m. 45 kilo: 1. J. Groenewoud, Alkmaar. 2. N. Bakker, Bergen. Halfzwaargewicht t.m. 55 kilo 1E. Lotsy, Julianadorp. 2. I. Pot, Alkmaar. Dames boven 55 kilo 1. P. Koelemey, Julianadorp. 2. Gr. Werkhoven, Alkmaar. Heren om het clubkampioenschap van het Dorpshuis 'Bergen' 1. K. Henneman. 2. K. Quermonprez. Heren, individuele wedstrijden: 1. R. Domptelaar 52 pt., Schagen 2. R. Tanke 45 pt„ Opmeer 3. J. v. d. Wal 35 pt., Schagen 4. A. v. d. Meulen 30 pt., Julianadorp Bergen dat zondagmiddag op eigen terrein aantrad tegen Vesdo, heeft in een gelijkopgaande wedstrijd, waarvan de bezoeker voor de rust aantrekkelijk voetbal te zien kreeg de punten gedeeld, wat de verhou ding juist weergaf. De midvoor van Vesdo opende de score na tien minuten in de eerste helft van de wedstrijd, door een fout in Bergens achterhoede af te straf fen 1-0. Vijf minuten later bracht J. v. Exter de stand op gelijke voet 1-1. Even later werd keeper Vonk door Vesdo's linksbinnen kansloos gepasseerd 1-2 en schoot F. de Graan met een fraai schot de stand gelijk 2-2. Na de rust kreeg de wedstrijd een rommelig karakter en zat er weinig verband in beide ploegen die beiden toch nog twee maal raak schoten en de acht doelpunten broederlijk deel den, resp. door Vesdo's linksbinnen en Van Exter en De Graan. Aanstaande vrijdag 21 april organi seert de Stichting 't Dorpshuis/in de aula van de M.M.S. een ballet avond waar de leerlingen van de bal letklassen van het Dorpshuis de re sultaten van de balletlessen die zij in het afgelopen winterseizoen kregen zullen presenteren. Het programma dat gebracht wordt bestaat uit de volgende nummers: Bloemendans, Baroefening, Gold und Silber, Armoefening, Vrije beweging Tinnen soldaaltjes, Hongaarse dans, Wals op de spitsen, Cortege de Ba- chus, A. Aidtle of Srping, Vogelbal let, Les Partineurs, Fantasie in zwart en wit, Slavische dans, Wals, Jota en Spaanse dans. Het bestuur van de stichting ver wacht i.v.m. de uiterste zorg die er aan decor en aankleding van dit programma is gegeven veel belang stelling. Aanvang 8 uur.

De Duinstreek | 1967 | | pagina 5