Gemeenteraad Schoorl Veroordelen is niet moeilijk Liefst 4 uur duurde de vergadering die de Schoorlse Gemeenteraad op 21 april j.l. hield. Er werd uitgebreid over tal van zaken gediscussieerd en het zij ons toegestaan hieruit slechts een résumé te geven. Welnu, met de voorstellen inzake de ingekomen stukken ging de Raad ac- coord. Gedeputeerde Staten hadden enkele eerder genomen Raadsbeslui ten gefiatteerd. Verhoging reinigingsrechten Begroting 1967 TWEEDE BLAD DONDERDAG 27 APRIL 1967 Gratis tad-analyse huidje altijd gaaf Verkoop gedeelte schuur aan 'de Spar' Rondvraag Opening lunchroom te Camperduin SCHUiT-COMIJN 'Het blondje uit het Kurhotel' In de Raadsvergadering van 22 maart j.l. werd ten aanzien van de verho ging van de reinigingsrechten door een aantal raadsleden de wens naar voren gebracht om het hogere tarief over de in gebruik zijnde emmers te verdelen. B. en W. hadden zich hier over met het betreffende Ministerie in verbinding gesteld en tijdens het onderhoud aldaar was gebleken dat het tarief voor de eerste vuilnis emmer 24,per jaar moet bedra gen. De heer De Leeuw, die zoals al eer der is gebleken, tegen alle verho gingen is, had ook tegen deze ver hoging bezwaar. De heer Meijer waarschuwde hem door er op te wijzen dat men door het niet instellen van deze verho ging een hogere uitkering uit het gemeentefonds verspeelt. Niemand wenste hoofdelijke stem ming en met alleen de hr. De Leeuw tegen, werd het voorstel tot verho ging aanvaard. De gemeentebegroting voor 1967 ver toonde een tekort van 85 mille, we hebben hierover al melding gemaakt. Zoals gebruikelijk werden er nu ook door enkele raadsleden weer de blijkbaar onontbeerlijke algemene voorbeschouwingen gehouden. De heer Meijer opende de rij en merkte op dat ondanks forse belas tingverhogingen en legesheffingen in de kampeersector tegen een aanzien lijk tekort werd aangekeken. De KVP-fractie begrijpt, dat in onze groeiende gemeente ook de kosten meegroeien maar zij vroeg B. en W. toch alle middelen ter bezuiniging door te voeren die zij noodzakelijk acht. In dit verband had het de frak- tie goed gedaan dat voor de uitvoe ring van werkzaamheden in het vervolg openbare inschrijvingen zul len plaatsvinden. Verder pleitte de heer Meijer ervoor dat de lijn die gevolgd is bij de woningbouw in plan Oost zal worden doorgetrokken en wees op de klandestiene verbou wing en die nog steeds aan de gang zijn. De logeerbelasting is niet door ie dereen met gejuich begroet maar de heer Meijer vond het juist dat deze belasting drukt op diegenen die het uitgavepeil van de gemeente verho gen en niet op de eigen inwoners. Doordat het punt strandvervuiling door de ramp die door de tanker 'Torrey Canyon' op de Engelse stran den is veroorzaakt, ook voor onze gemeente actueel kan worden, zei de heer Meijer te hopen dat de strandexploitanten hun volle mede werking zullen verlenen bij het schoonhouden van het strand. In een interview met de heer Bergh had de woordvoerder van de KVP- fractie gelezen dat op het punt van de strandvervuiling alleen een in terdepartementale commissie gaat werken en hij achtte dit niet de weg naar een spoedige aanpak van het probleem leidt. Het was van mening dat het leger dient te worden ingeschakeld mocht de olie ook de Hollandse stranden naderen. Na de brand in het Verenigingsge bouw te Catrijp is een dorpshuis ac tueel geworden, zo zei de heer Meijer die ook pleittte voor het opnieuw houden van een contactavond over- heid-burgerij. Tot slot van zijn uitgebreid betoog zei de heer Meijer nog een aantal wensen voor de toekomst te hebben. Hij pleitte voor speelruimte voor de kinderen, aanleg van een zwem bad, spoedige bouw van de Groeter kleuterschool en aankoop van gron den voor recreatieve doeleinden. Hierna was de beurt aan de heer Meedendorp die een verhandeling hield over de betekenis van de term PBO, aan het eind van zijn betoog las hij hierin Publiek Begroting On derzoek. Ook hij drong aan op realisatie van een dorpshuis, een zwembad, de aan leg van de nieuwe weg en twee postkantoren. Hij zei verder in de begroting weinig nieuwe punten te hebben aangetroffen ten opzichte van die van vorig jaar. De heer Sleking had gezocht naar mogelijkheden om het tekort op de begroting zoveel mogelijk te nivel leren. Hij vroeg onder meer of de reken machine die zal worden aangeschaft nu wel zo noodzakelijk was en vond de subsidie aan de Volksmuziek school aan de hoge kant. Ook vond hij dat de salarissen van de gemeen teambtenaren wel wat te matigen zouden zijn .sommigen van hen wa ren er liefst 50 procent op vooruit gegaan. Naast enkele andere bezui nigingen kwam de heer Sleking tot de slotsom dat volgens hem een besparing van 97 mille zou kunnen worden verkregen. De heer De Leeuw brak een lans voor de Volksmuziekschool en zei dat een handbalvereniging in oprichting is. Alleen zit men nog met een terrein hiervoor. Tot slot van dit gedeelte wees de hr. Eecen op de goede verstandhouding van de Raad met B. en W. en ging het College een kwartiertje in comi té om overleg te plegen over de vra gen die de raad omtrent de begro ting had gesteld. Toen de openbare vergadering was heropend beantwoordde de burgemeester de bovenvermelde vragen. Hij benadrukte de noodzaak om van gemeentewege op te treden tegen de klandestiene bouw en uitte een speciaal woord van waardering aan het adres van het aktiecomite voor het Groene Kruisgeb. dat maandenlang zo veel voorbereidend werk had ver richt. Dit mag wel eens vetge drukt in de krant komen, vond de heer Bergh. Bij deze dan. De strandvervuiling heeft de volle aandacht van B. en W. met de strandexploitanten is hierover een gesprek gevoerd die op hun taak is gewezen, de door hen gepachte stranden zelf schoon te houden. De bouw van een dorpshuis is in derdaad urgent geworden en op twee mei zal er met de verenigingen een bijeenkomst worden gehouden om te proberen tot realisering hiervan te komen. Over het zwembad zei de heer Bergh dat aan het Staatsbosbeheer is ge vraagd de zandmennerij te Hargen voor dit doel in erfpacht te mogen nemen. Uit een rapport van de Prov. Sportraad was maar voren gekomen dat er in het gebied van Egmond tot Camperduin plaats was voor twee natuurbaden. Als het niet op het fi nanciële vlak zou afstuiten, aldus de heer Bergh, dan zijn dus alle gron den aanwezig om hier een zwembad te bouwen. Het uitbreidingsplan Camperduin zal opnieuw worden vastgesteld omdat tegen het huidige plan nogal wat bezwaren waren binnengekomen. De postkantoren te Schoorl en Groet .DE DUINSTRE zal voor wat de nieuwbouw hiervan betreft, nog wel even duren omdat de beschikbare bedragen van de PTT drastisch zijn verlaagd, n.l. van 10 miljoen tot 3 ton. De gastenstatistiek is ingesteld om de krapte van de gemeente in haaf financiën aan te tonen, terwijl voor wat betreft de salariëring van de ambtenaren de lijn wordt gevolgd die het Rijk in deze hanteert. Nadat ook de beide wethouders en kele kwesties meer en detail hadden gesproken kreeg de Raad in tweede instantie het woord. De heer Sleking vond dat de ge meentelijke gastensatistiek heel ge makkelijk zijn gegevens zou kunnen krijgen van de beide VVV's, ook zou men hierbij de beschikking kunnen krijgen over cijfers van aantallen gasten die verwacht werden in het komende seizoen. Deze gegevens kunnen de VVV's putten over de verhuurde ruimten die zij van hun leden opkrijgen. POEDER-CREME-OLIE-ZEEP WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED De heer Meedendorp vond de bewa king van het vrije strand onvoldoen de hoewel de Reddingsbrigade daar goed werk verricht. Ove de gastenstatistiek werd druk gediscussieerd en de heer Meijer lan ceerde het voorstel de post op de begroting van 2500,- te schrappen. Maar nadat hem dit door zijn mede raadsleden was ontraden, trok hij dit voorstel in. De burgemeester zegde toe zich met de Alg. Ned. Vereniging voor Vreem delingenverkeer te zullen verstaan in deze kwestie. Hierna werd de begroting puntsge wijs door de burgemeester ter tafel gebracht en door de Raad aanvaard. De eigenaresse van het pand Duin weg 2, N.V. Doets had gevraagd een gedeelte van de schuur te mogen aankopen die aan de zuidzijde tegen het winkelpand staat om haar pand te vergroten. Het is een stukje van ca. 12 m2 en de raad ging accoord met het voorstel dit voor duizend gulden aan de Spar te verkopen. De burgemeester deelde mede dat het voetpad in de richting Aagtdorp zal worden uitgebreid, van slechts een paar mensen moet nog maar toestemming tot verkoop van de grond aan de gemeente worden ver kregen. Zoals u zich herinnert heeft de uit gave van het boekwerk waarin de geschiedenis van ons dorp door de heer Goettsch werd beschreven, in de gemeenteraad nogal wat discus sie veroorzaakt, althans wat de fi nanciering hiervoor 12 mille te vo teren en de heer Bergh deelde mede dat de uitgeverij Koks-Gesto te Alk maar bereid was gevonden de uit gave geheel voor eigen rekening en risico te verzorgen. De gemeente achtte het raadszaam 200 stuks van het boekje aan te schaffen voor de prijs van 3,50 per deel waarmee de raad instemde. De heer De Leeuw wees op het feit dat de 70 kilometer snelheidsbeper king te Schoorldam dikwijls werd overschreden en de heer Bergh zei te zullen trachten een aanduiding van de maximum snelheid op de rij weg aan te brengen. De heer Meedendorp vroeg of het aan B. en W. bekend was dat het pension 'Scorlewald' zou worden ver bouwd tot inrichting voor debielen en vroeg of dergelijke instellingen wel wenselijk waren voor een recre atiegemeente als Schoorl. De zaak met de betere merken w.o. LANC6ME - Dr. DE HOOG AIJER - ORLANE etc. ELIZABETH ARDEN De burgemeester zei contact te heb ben gehad met het stichtingsbestuur en dat het hier alleen ging om huis vesting voor lichamelijk en geeste lijk gehandicapte jongens van 13 tot 20 jaar. Hij was het eens met de hr. Meedendorp die opmerkte dat derge lijke inrichtingen in een uitbrei dingsplan dienen te worden opge nomen. Tegen middernacht kwam een eind aan deze vergadering van de Raad. Camperduin waar de laatste jaren maar weinig is veranderd en waar voor het bestemmingsplan door de gemeente voor enige tijd in de ijs kast moet worden gezet, heeft er een zaak bijgekregen. De heer Kavelaar, eigenaar van het pension 'Golfzang' heeft aan zijn bedrijf een lunchroom verbonden en vorige week heeft hij deze in ge bruik genomen. Het is een aardige gelegenheid geworden waar men ge nietend van een prachtig uitzicht over duinen en polderlandschap een kopje koffie, een hartig hapje of een portie ijs kan gebruiken. Er is een ruime parkeerplaats, terwijl de heer Kavelaar ook een zonneterras heeft aangelegd waar het op zonni ge dagen goed toeven moet zijn. Een 70-tal mensen kan de heer Ka velaar in zijn lunchroom herbergen. Aannemer Schotvanger heeft er met behulp van de heren Kroon en Koe ten een riante gelegenheid van ge maakt. Wij wensen de heer Kavelaar veel succes met zijn bedrijf. D.A. DROGISTERIJ Stationsstraat 11, tel. 2205 Dit was de titel van het kluchtige toneelpel dat de toneel vereniging 'St. Genesius' zaterdagavond in de niet geheel bezette zaal van 'De Rustende Jager' opvoerde. Voor het spel begon, heette de voor zitter, de heer J. Kaandorp Fzn. de aanwezigen welkom en zei dat de le den van St. Genesius wel raar ston den te kijken toen drie weken voor de uitvoering coulissen en zaal in vlammen opgingen. Maar gelukkig kon men rekenen op de gastvrijheid van de heer Roos van 'De Rustende Jager' en voor wat betreft de cou lissen had de vereniging 'Ons Ge noegen' zijn medewerking verleend. En toen ging het doek open voor het eerste bedrijf. Het fraaie decor toonde een café interieur annex bar waarachter de struise Bella troonde de eigenaresse van het Kurhotel. Uit Noordholland komt dan ene Br. Wassenaar opdagen, ook een kaste- DOOR TO DORSSEN- VAN LOO Toen ik alles te weten was gekomen, lachte ze me uit en ging zelf naar de afnemers om het geld te innen. Zodoende kwam het bedrijf maar zeer langzaam vooruit. Toen ik een keer geld nodig had om leveranciers te betalen, zond ik een knecht met kwitan ties naar enkele klanten, die nog moesten betalen, maar hij kwam zonder een cent terug, omdat Hennie alles geïnd had. Ik was razend van woede, ging de stad in en zag het tweetal in een restaurant zitten, te eten en te drinken van de centen, die ik verdiend had. Ik werd zo wit gloeiend kwaad, dat ik hem bij zijn nekvel pakte en hem een pak slaag gaf. Met als gevolg, dat ik werd gearresteerd wegens zware mishandeling. Het ventje lag drie weken in het ziekenhuis. Tot overmaat van ramp kwam de belasting de boeken controleren en bemerkte een reeks van vervalsingen, jarenlang gepleegd. Allemaal gebeurd voor mijn tijd, maar hoe kon ik dat bewijzen? Ik was immers eigenaar en dus verantwoordelijk. Ik kreeg drie maanden wegens zware mis handeling en nog eens een half jaar voor de belastingfraude. Bovendien werd de zaak failliet verklaard en verkocht. Toen ik vrij kwam, had ik alleen het pak kleren, dat ik aanhad. Voor de rest was ook alles van mij verkocht. Alle meubels, kleding, noem maar op. En Hennie was met de noorderzon vertrokken. Van haar heb ik nooit meer wat gehoord.' 'En Jantje'. 'O, dat boterde al heel gauw niet tussen haar, haar dochtertje en de kleine jongen. In september al bracht ik hem naar Blokzijl en daar is hij nog. Hij heeft het tenminste goed, want mijn schoonzus is dol op kinderen. Jantje wordt er als eigen kind behandeld.' 'En toen je vrij kwam?' 'Natuurlijk heb ik geprobeerd werk te krijgen, maar wat was er? Een steeds groter wordend leger werklozen, waarvan de meesten ongetwijfeld keurige mensen waren, die niets liever wilden dan werken. En dan zou ik ,als ex-gevangenisboef nog een kans hebben? Voor steun kwam ik evenmin in aanmerking, dus ik pakte aan, wat ik krijgen kon en dat was doorgaans niet zoveel.' "Maar waarom ben je dan niet hierheen gekomen? Frans zou je onmiddellijk weer aan het werk hebben', riep ze verwonderd uit. 'Dat was precies het enige wat ik niet wilde, Mientje: op hangende pootjes terugkeren. Ik wist dat Frans goed kwaad was, toen ik mijn ontslag nam. Overigens de grootste stommiteit, die ik ooit in mijn leven uithaalde. Er bestond immers alle kans, dat Frans me zou uitlachen? Afgezien nog van het feit, dat de toestand hier ook van die aard kon zijn, dat Frans liever een man minder hield dan een man meer? En om jou natuurlijk.' 'Om mij?' 'Ook dom, maar jaJe vroeg me, die middag toen ik bijna klaar was met inpakken: Op de vlucht? En dat was het. Ik ging voor jou op de vlucht. Ik was bang geworden.' Ze leunde achterover. 'Voor mij? Of voor jezelf?' 'Voor allebei.' Hij lachte verlegen. 'Enfin, dat is alweer een paar jaar geleden. We zijn ouder geworden.' Hij keek naar zijn kleren. 'Nu voel ik me weer behoorlijk mens.' Ze knikte. 'Sta eens op.' Hij deed het en keek haar vragend aan. Ze monsterde hem, tevreden knikkend. 'Draai je eens om Maar goed, dat je een stuk magerder bent. Het past nu tenmin ste vrij goed.' 'Als je werk voor me hebt, zal ik later alles terugbetalen, Mientje.' 'Houd je mond, of ik geef je een tik. Ik ben geweldig blij, dat je hierheen gekomen bent, domoor, dat had je al veel eerder moeten doen. Waarom schreef je ons niet, toen je ginds.... in de gevangenis zat? Ik zou je geholpen hebben. Bijvoorbeeld aan een goeie advokaat. En op andere manieren, als het moge lijk was.' Ze schudde haar hoofd. 'Mannen zijn in moeilijke omstandig heden niet in staat om het hoofd koel te houden. Neem nu Frans. Deed 's nachts bijna geen oog dicht, als hij met zaken- verlof was, omdat het werk stagneerde.' Ze stond op. 'Zullen we eens in de werkplaats kijken? Ik heb de jongens vandaag uitbetaald. Er is werk volop werk. Dus maak je maar geen zorgen meer, je blijft hier. Ik laat je gewoon niet meer gaan.' Samen liepen ze naar de grote werkplaats, die Mientje ont sloot. Twee half afgebouwde bussen stonden in de grote hal, terwijl daarnaast een klein busje zo goed als gereed was. In de oude werkplaats was men blijkbaar bezig met een viertal bandenwagens, terwijl acht nieuwe kruiwagens in een hoek stonden. Ze zag hem er naar kijken. 'Frans liet ze in voorraad maken.' verduidelijkte ze. 'Hij zei: als er oorlog komt, zullen we mis schien niet meer zo gemakkelijk meer aan materialen kunnen komen. Vandaar dat hij van alles ging maken. De oude werk plaats aan de Koperweg is propvol met allerlei soorten wagens en aan het Bakkerseinde heeft Frans een schuur gehuurd, die ook vol staat. Alles in de laatste vier, vijf maanden gemaakt.' Max knikte. 'Dat heeft hij dan heel goed bekeken. Frans was altijd een goeie zakenman, Mientje.' Ze loosde een zucht. 'Was hij maar minder zakenman en meer Ze haalde de schouders op. 'Wat geeft het allemaal. Enfin, jij bent er weer. Dinsdag moet je maar zien, of je al zin hebt om aan de slag te gaan. Je mag voor wat mij betreft ook eerst wel een paar dagen op je lauweren rusten. Je ziet er niet be paald uit, als een stevige bedrijfsleider, he? Maar dat komt er wel weer op terug.' Ze monsterde hem. 'Ik zal je wel vet mesten meneertje.' 'Natuurlijk ga ik dinsdag meteen aan het werk. God.... dat ik weer werk hebNiet te geloven Op zijn fiets reed hij het dorp in om verduisteringspapier te kopen. Provisorisch dekte hij de ramen van de kamer af. 'Mor gen maak ik er wel rolgordijnen van.' 'Morgen is het zondag. Bovendien Pinksteren, niet?' 'Dat is waar ook. Door die ellendige oorlog zou je helemaal vergeten, wat voor dag het is.' 'Laten we blij zijn, dat er tenminste niet gevochten is. Dat mankeerde er net nog aan.' Tegen dat het donker werd zei ze: 'Laat dat maar, die gor dijnen. We kunnen net zo goed vroeg naar bed gaan. Ik maak een kop koffie klaar, als er tenminste nog gas is. In de kelder staat een petroleumstel, Max, haal jij dat even, wil je?' 'Voor jou doe ik alles,' zei hij enthousiast. 'Alles'? herhaalde ze ondeugend. Hun blikken ontmoeten elkaar, gespannen en aftastend. Hij knikte. 'Als het moet.... ja.' Ze dronken hun koffie, maar voelden beiden de beklemming, die over hen kwam. Hij rookte een sigaret, nadenkend voor zich uitkijkend. Ze kwam overeind en liep naar hem toe. 'Je gaat toch niet piekeren over hetgeen voorbij is, wel?' 'Sorry, Mientje, maar.... ik verlang naar mijn zoon.' 'Als alles weer een beetje normaal is, en dat zal toch wel weeï zo worden, niet? Dan haal je hem hierheen. Ik zal hem ver wennen, meneertje....' Hij streelde even haar hand. 'Jij met je meneertje, net als vroeger.'- Lange tijd was het stil in de kamer. De duisternis viel lang zaam in. Mientje zat half op de leuning van zijn stoel. Max streelde nog altijd haar hand. Beiden wisten op hetzelfde ogen blik, dat ze naar elkaar verlangden. Opeens liet hij haar hand los en sprong overeind. Hij liep een paar passen het vertrek in en bleef met zijn rug naar haar toe staan. Mientje verroerde zich niet. Ze keek naar buiten, naar de steeds meer in de grijze schemering zich oplossende contouren. Nog enkele minuten, dan is het helemaal donker, dacht ze. En moet hij op de tast naar boven lopen, want licht mogen we niet maken, nu we de ramen zo gelaten hebben. 'Ik weet wat je nu denkt', zei ze opeens zacht, met een vreemde stem. 'Je bent bang en ik ook. Niet voor elkaar, maar voor ons zelf. Maar beiden weten we, dat we niet ontkomen kunnen aan die drang, die in ons leeft, die in ons gaat branden, steeds he viger. Het is sterker dan onze wil. Het zijn ondefinieerbare mach ten, die ons naar elkaar drijven. We wisten het jaren geleden aL Jij vocht er tegen.... en ik.... misschien verweerde ik me nauwelijks. Doch iedere keer opnieuw, als we in elkanders na bijheid komen, voelen we die band steviger.' Ze zuchtte. Waarom zullen we ons nog langer ertegen verzetten als we vooruit weten, dat we eens de strijd zullen opgeven?' Hij bleef staan, zoals ze hem daar halverwege het raam zag. De donker wordende silhouet stak steeds minder af tegen het grijze licht, dat nog vaag door de ruiten kwam. Een motorrijder reed in snelle vaart door de straat. Een hond blafte hem na. Natuurlijk een Duitser, want wie kwam nu nog buiten? Ze hoorde zijn zachte stem. 'Het is niet reëel tegenover Frans.' 'Waarom hem er tussen halen?' vroeg ze ongeduldig. Hij vecht misschien ergens voor het vaderland. Hij kan wel gewond zijn.en gesneuveld zelfs. Doet je dat niets?' lein, die van de jongens van de brouwerij heeft gehoord, dat er in het grensdorp je waar het stuk speelt 'een blond stuk achter de kist' staat. Bram is zoals hij zegt een druistige kerel, al zegt men dit meer van een paard. Maar wie daar op let is een kniesoor en we zullen verder gaan met u de korte inhoud van het stuk te vertellen. Bram heeft wel zin aan blonde Bella, maar deze is vooralsnog van zijn ^avonces gediend. Want Simon, de smokkelaar houdt van haar. Si mon wordt overigens veelvuldig achterna gezeten door Reep, de kod debeier. En dan is er nog Epi Spaar pot, een vreemde naam voor een arts in ruste. Deze komt enkele da gen logeren in het hotel en moet te vens de koddebeier keuren die hier voor weinig voelt. Bram Wassenaar zoekt en krijgt contact met Simon en samen weten zij een vrachtwagen met dameslingerie over de grens te smokkelen waarbij Bram het uni form van Reep draagt. Hij had het zonder diens voorkennis even ge leend. Mevrouw Fijn van Draet, een schilderes maakt ook deel uit van het gezelschap en grimeert Bram voor de smokkelpartij terwijl Ger- ritje, de wekster die het veel over d'r man zaliger had soms dingen zegt die zij beter niet over haar lippen had moeten laten komen. Oh ja, en dan was er nog het stelletje Jan Hendrik en Jasperina, pas ge trouwd en zeer verliefd en onschul dig. Later verandert dit als blijkt dat een ontsnapte uit een strafge vangenis, die overigens niet ten to nele verschijnt, herrie schopt in het hotel. Na een ruzietje zegt het jonge vrouwtje terug te gaan naar haar moeder maar Jan Hendrik verhin dert dit. Hij wordt in enkele minu ten een echte man door de borrels die de schilderes hem ingiet en gaat dan, zoals hij zei, van de natuur genieten. Na tal van verwikkelin gen komt dus alles nog op zijn pootjes terecht. De ontsnapte gevan gene wordt gepakt, Bram Wassenaar sluit zijn blondje in de armen en ook de rest van het gezelschap zal wel in vrede verder geleefd heb ben. Het kluchtige spelletje, dat door de toneelvereniging aanvaardbaar werd gespeeld had voor de aandachtige luisteraar wel leuke zinswendingen en gezegdes. Na een wat aarzelend i begin, waarbij de pauzes tussen de gesprekken" door soms hinderlijk lang waren, kwamen de spelers er hoe langer hoe beter in. De beste vertolking van zijn rol gaf wel de heer F. Kaandorp Rzn. die Jan Hen drik speelde, vooral zijn mimiek was meesterlijk en hij gedroeg zich echt zoals een moeders jongetje dat zich pas in het huwelijk heeft ge stort. Bram Wassenaar, de Noord hollandse kastelein werd gespeeld door de heer Frans Kaandorp Jzn. en dr. Spaarpot door de heer G. Borst. Reep, de koddebeir door de heer W. Limmen en Simon de smok kelaar door de heer P. Louter. Jasperina, het onnozele vrouwtje van Jan Hendrik was een creatie van mej. K. Zoon, terwijl blonde Bella door mevrouw Wittebrood-Kaptijn ten tonele werd gevoerd. Gerritje de werkster en mevrouw Fijn van Draet werden resp. gespeeld door de dames Kaandorp-Buiter en Groot - Leek. Zoals gezegd had de zustervereni ging uit Schoorl en wel in de per soon van de heer Koeten voor de decors gezorgd.

De Duinstreek | 1967 | | pagina 5