■li mmm I 1 m GRIEKS FEEST I ^xwxttwx^xvxvx-x-itt-x-xvx-w^xx^vxv-x-x-x-x-x- mmmm IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN Drukkerij Volkers Leegwater Ook voor het 'kleine drukwerk' Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll TScekbcspiekln# —Ml Balletuitvoering van leerlingen van 't Dorpshuis in de aula van de M.M.S. Elkshove vierde 10-jarig jubileum EE EE EE EE smz Boeren en burgers in Buitenveen door Jan de Vries Deel II (geïllustreerd) Voor de tuin H. H. de Jong Rectificatie J. M. P. Lugten en F. Houdé Afwezig van 1 tot 16 mei Bezorger gevraagd in Schoorl De Tempel met het gouden dak Het wereldberoemde orkest LES FAIAKES van het eiland Korfoe speelt voor u alle dagen in Atlantic Zang - Dans - Show - Sirtaki BAR-DANCING m MM WM MMM9 M M M\ Bergen-Nh. Vrijdagavond j.l. werd door een groot aantal leerlingen van de balletklassen van het Dorpshuis, in de aula van de Mid delbare Meisjes School i.v.m. het beëindigen van het winter seizoen, onder grote belangstelling van ouders en vrienden van de culturele stichting, het resultaat gepresenteerd van zes maanden balletles onder leiding van mevrouw Derksen, leerlinge van de voor enkele jaren overleden beroemde bal letdanseres Yvonne Georige. Dat haar artistieke leiding een stempel heeft gedrukt op de prestaties van haar leerlingen is zonder twijfel want sinds zij les geeft in deze gracieuze danskunst is het aantal leerlin gen verdubbeld en groeit het Dorpshuis uit haar jasje. De directrice van de stichting, mevr. A. Vliegendthart-Verhoef opende de avond en heette de talrijke aanwezi gen welkom, in het bijzonder bur gemeester L. J. de Ruiter hierna gaf zij het woord aan mevrouw Derksen, die op vlotte en prettige wijze met veel kennis van zaken van ieder programmanummer een korte inleiding gaf. Het programma werd geopend met een alleraardigste bloemendans voor de jongste leerlingen die heel ern stig hun best deden. Vervolgens werden er voor de pau ze een tiental dansen geïnterpre teerd, waarvan de wals op de spit sen met zijn vreugdevolle, speelse bevalligheid de bezoeker verraste door hun perfectie. Het ballet 'Gold und silber' gedanst op muziek van Frans Lehar, was door haar fragiele schoonheid een lust voor het oog. Voorts kreeg de massale armoefening van de 47 ballerina's een correcte uitvoering. 'Cortege de Bachus' werd een dar tele explosie van jeugdige onbe zonnenheid, de Hongaarse dans met de onstuimigheid van het land eigen, technisch knap voor het voet licht gebracht. Het laatste nummer voor de pauze waarvoor mevrouw Derksen het ver haal en de dans creëerde was een vloeiend geheel met het de composi tie en werd door de vogel en de an dere danseresjes voortreffelijk ge danst. Na de pauze werden nog een 5-tal balletten vertoond o.a. Les Patineurs Slavische dan, Wals, Jota en het bekoorlijke ballet 'Fantasie in zwart en wit', waarin de vier beste leer lingen zich vrij en lichtvoetig over het toneel bewogen. Met een onstuimige Spaanse dans werd het programma besloten, dat door de verzorgde aankleding van het toneel, costumering, belichting en muzikale begeleiding van piano en gramofoonplaat een uitstekend geslaagde avond is geworden. Aan het einde van deze balletpre- taties overhandigde de directrice, mevrouw A. Vliegendthart-Verhoef mevrouw Derksen een boeket bloe men als dank voor het vele werk dat zij in het afgelopen seizoen pres teerde. Hartverwarmend was de dankbaar heid van de leerlingen der verschil lende groepen, die hun lerares nog eens in de bloemetjes zette. De Commissie van Tijdsbesteding 'Elkshove' besloot het win terseizoen met een feestavond voor de bewoners en vrien den van 'Elkshove' en herdacht daarmede tevens het tien jarig bestaan van het bejaardencentrum. De heer M. J. Brouwers, secretaris der stichting, opende deze avond met een welkom aan de talrijk gekomen bejaarden en gaf daarna een over- zich van het werk dat door de Com missie het afgelopen jaar is verricht. Hierna gaf hij het woord aan mevr. Corry Moree-Dol die met haar sep tet, geboren uit Bergens Mannenkoor een keur van populaire songs en liederen ten beste af waarvan de aanwezigen werden meegezongen. Aan het einde gekomen van dit 24 nummers tellende programma, dat afgewisseld werd door voordrachten van de heer A. Leyen, gaf mevrouw T. van Kampen-Bosma het woord aan mevrouw Beeldman, die namens de Elkshove-bewoners, de hr. Brou wers dankte voor het prachtige werk van de Tijdsbestedingscommissie, waarvan hij toch wel de stimuleren de kracht is. Zij liet haar dank ver gezellen met het aanbieden van een paar langspeelplaten. Voorts dankte de heer D. Stam, eveneens namens de bewoners van dit bejaardencentrum, de heer A. Ploeger voor zijn hulpvaardigheid en bereidheid tegenover de bejaar den en overhandigde hem een bon voor de aanschaf van foto-materiaal. Tenslotte dankte de heer Brouwers voor de grote verrassing die de be woners van Elkshove hem bezorgd hebben en tevens het septet voor het creëeren van dit prettige program ma dat een waardig slot is gewor den van het tijd-bestedingsprogram- ma voor het bejaardencentrum. LAANWEG 35 - SCHOORL TELEFOON (02209) 268 EN 223 100 visitekaartjes zonder env 10,— 50 visitekaartjes met env 10,— 100 visitekaartjes met env 12,— 1 doos luxe post bev. 100 vel briefpapier en 100 env. bedrukt met uw naam, adres etc 22,— 2 dozen idem 32,— Het leven gata verderook in Buiteveen. Wij hebben meegeleefd met de hoofdfiguren uit het eerste deel. En dan komt als vanzelf de vraag naar boven: 'En wat nu?' Wat zou Mary van Straten gaan doen? Zouden Loes en Teun elkaar nu ook echt 'krijgen'? En boer Van 't Hof: zou hij die stugge houding con sequent voortzetten of zou zijn soms wel heel diep verborgen mildere kant op den duur de over hand krijgen? Het continu-bedrijf in het dorp laat de gehele gemeen schap op haar grondvesten schud den. Na alle stadsmensen die er zich hebben gevestigd en die er hun stempel op beginnen te drukken, 1 komen er nu ook nog buitenlanders naar het eens zo stille plaatsje. Spanjaarden nog wel! Boer Van 't Hof stelt zich te weer en het lijkt wel of het noodlot hem daar dubbel hard om terugslaat. Klaas Meesters, de man van de mo- j derne aanpak, groeit in dit boek uit tot een figuur van formaat. Hij swicht van zijn oude baan over naar enfin, leest u zelf maar; het is een ommezwaai die hem in staat stelt lang gekoesterde idalen waar te maken. Al dreigt ook zijn wereld ineen te storten als het moderne 'leven' ook in zijn gezin toeslaat. Zal boer Van 't Hof dan toch gelijk krijgen? Maar als blijkt wie eigen lijk da stichter van al het schok kend onheil in Buitenveen is, valt het oordeel van velen anders uit dan het zich eigenlijk liet aanzien. Mary van Straten? Ook voor haar is een happy end weggelegd. Neen, u kent hem nog niet Het leven van de Hultens wordt door heel onprettige ervaringen door kruist en hun beschermengel, vrouw Van 't Hof, kan de moeilijkheden alleen maar wat verzachten door haar begrip en goede raad. Vooral de beide oudjes hebben het erg moeilijk en voor het eerst huilt me vrouw Huiten. Zij huilt in een paar weken meer dan in al de jaren van haar huwelijk. Ondanks alle moeilijkheden schijnt er voldoende zon door het boek om het een blij verhaal te laten zijn. En vooral het eind, als boer Van 't Hof ter gelegenheid van het huwe lijk van Mary, dat toevallig samen valt met zijn eigen huwelijksherden king, een speech houdt, blijkt wel dat zelfs deze hardnekkige vechter tegen alle stadse nieuwigheden zich vóór samenwerking tussen boeren en burgers uitspreekt. 'Boeren en Burgers' is een flitsend verhaal dat alle oude bekenden ten tonele voert en hun belevenissen samenvoegt tot een charmant schil derij van een samenleving vol spran kelende figuren. Geraniums Hanggeraniums Petunia - Lobelia Salvia - Ageratum z Margriet - Fuchsia Begonia's enz. BLOEMKWEKERIJ Lijtweg 44 - Bergen In de dankbetuiging van de fam. Van Overmeeren werd o.a. dank gezegd aan zr. Van Sonderen dit moet zijn zr. Van Sommeren. ARTSEN De huisartsen te Bergen nemen waar voor ochtendkrant Inlichtingen AGENT VRIJE VOLK Oosterweg 6, Bergen, tel. 3981 LANGHOUTS SPECIALE VOGELVOEDERS Natuuropfokvoer tevens krachtvoer voor kleurkanaries tropische en Europese vogels Succes opvoekvoer tevens krachtvoer voor kanaries, tropische en Europese vogels Parkra opfok tevens kracht voer voor alle soorten parkieten Kwarfa opfok en krachtvoer voor alle soorten kwartels en fazanten J. JONGERLING SCHOORLDAM C. J. Ooms-Vinvkers 'Oost is oost en west is west', zegt een bekend dichter en al is het al heel veel jaren geleden dat hij dit schreef, er is nog altijd een brede kloof tussen het oosterse en het wes terse denken. De schrijfster wil met haar boek een brug van begrijpen slaan naar die voor de meesten van ons zo volkomen andere wereld. En zij stapt daarom midden in het grote probleem van het moderne India. Het land neemt steeds meer over van het westen en de eeuwenoude maatschappelijke vormen brokkelen af. Het christendom, dat al sinds vroege tijden vaste voet in India heeft en het communisme botsen te gen de Hindoe-tradities. Het zijn schokken waaruit conflicten ontstaan en juist in die conflicten vinden wij de mensen terug zoals wij die in onze eigen omgeving ook kennen. Het is de grote verdienste van de auteur, dat zij haar hoofdfiguren op z'n milde wijze weet uit te beelden. De Hindoe-ouders van Sita, de naar het communisme overhellende Rama, de gekerstende Sita zelf en haar vriendin Anita, het zijn allen gave karakters. Rama wordt communist, hoewel zijn innerlijke strijd nooit uitgestreden raakt. En als hij valt onder een dolk - waarop, als een ironie van het noodlot, de geweld loze Boeddha staat afgebeled her haalt Sita zijn naam, de naam van haar jeugdliefde, die zelfs op het ogenblik dat hij stierf, nog haar pand bij zich droeg. Wanneer mevrouw Ooms-Vinckers een roman schrijft, heeft zij altijd iets te zeggen. Zij is in de landen geweest, waar haar boeken over handelen, zij heeft er de sfeer ge proefd enzij heeft het leed en de vreugde van de mensen in haar hart meegenomen. India, land van vele talen eeuwen oude culturen, land van hongersno den heilige koeien wat weten wij er eigenlijk van? Dit boek is het re sultaat van 'n lange studiezwerftocht door India en met de schrijfster zien wij dit land niet tussen de regels van zakelijke krantenberichten door maar vanuit het leven van de men sen daar. Het is 'n andere maatschap pij, maar de harten kloppen er even warm als bij ons. Een boek dat u al lezende midden in het India van nu laat leven. Op de band van het boek is het Sanskriet woord OM in de gestileer de letters van de gewijde Indiase geschriften afgebeeld. OM drukt het heilige doel uit, waarnaar alle gelo vige Hindoes streven. ONDERTROUWKAARTEN die U bU ons vooruit kunt bestellen en uitzoe ken. Grote collectie DRUKKERIJ VOLKERS LEEGWATER Telefoon 268 - 223 Welkom yan der Klugt en medewerkers(sters) cMantic

De Duinstreek | 1967 | | pagina 6