Oranjefeesten Schoorl Veroordelen is niet moeilijk Verkoop zomerzegels Opening café-restaurant 'Contact' Welpengroep 'Jan van Scorel' Ouderavond o.L school te Groet TWEEDE BLAD WOENSDAG 3 MEI 1967 'Zingen is Leven' te Warmenhuizen bestaat 30 jaar Onnozelheid of bewuste misleiding Neem een abonnement op De Duinstreek Nieuw Bergen Manifest actiecomité vond weerklank Burgerlijke Stand De festiviteiten die het Oranjeco mité voor maandag j.l. had geor ganiseerd zijn ter traditie getrouw weer uitstekend geslaagd. In de vroege morgenuren werden al muzikale rondgangen door Schoorl en Groet gemaakt, terwijl om kwart voor negen de nationale driekleur voor het gemeentehuis werd gehe sen. Dit gebeurde door de padvinders van 'Jan van Scorel' terwijl enkele honderden schoolkinderen hierna 'n aubade brachten aan het College v. B. en W. dat zich voor het gemeen tehuis had opgesteld. Het fanfarecorps 'de Vriendschap' o.l.v. dirigent Luiting, die overigens dezer dagen 25 jaar getrouwd was, verleende ook hier zijn medewerking terwijl ook de drumband een duch tig stokje meesloeg. Alle kinderen kregen een versnape ring. Om tien uur was de start van de fietspuzzeltocht te Groet, waarvoor een 120-tal wielrijders had inge schreven. Zoals bekend vindt de prijsuitreiking a.s. vrijdag plaats in 'Honky Tonk'. Om half elf was de start van de ge kostumeerde kinderoptocht ook al met muzikale begeleiding, de Groeter kleuters vertrokken vanaf het poli tiebureau en de Schoorlse vanaf het parkeerterrein. De moeders hadden er veel werk van gemaakt en de jury had geen gemakkelijke taak om uit de talloze originele creaties de prijs winnaars naar voren te halen. De prijsuitreiking vond plaats in de Sporthal omdat het buiten toch wel wat aan de frisse kant was. Ook hier speeldde ons plaatselijk fanfare corps. Overigens is het repertoire van de heren wel uitgebreid, men speelt nog wel geen muziek van Bach tot Beattle maar wel van Va lerius tot Jelle. 's Middags trad in de sporthal het kindercircus 'Jobloca' op voor de jeugd. De kinderen van onder gete kende hebben ten zeerste genoten van dat gene wat er op de planken werd gebracht. Na afloop werd nog geruime tijd doorgebracht in de draaimolen en voor de kraam waar allerlei heerlijks te koop was. De ouders vermaakten zich in de middaguren door de gemeente Schoorl enkele keren op en neer te rijden in het kader van de gezellig- heidsrit voor automobilisten. Het lot besliste waar men, na de start te Catrijp heen moest door middel van dobbelstenen. De belangstelling hier voor was groot, ruim 120 automobi listen namen aan de rallay deel. Men moest rijden naar de post van het zelfde nummer dat men met de bod- belstenen gooide, en op die posten had men allerhande attracties en opdrachten, In Camperduin moest je een emmertje water halen en aan gezien de zee daar dichtbij is lag het voor de hand het water hieruit te halen. Dit impliceerde het glibberen over gladde gooiingstenen hetgeen resul teerde in het aannemen van een ho rizontale houding van uw scribent en het plonzen van zijn pasgewassen voeten in het kille Noordzee-water. In Aagtdorp moest je koekhappen op het parkeerterrein en op de Ger- brandslaan met een ei op een lepel lopen. De prijsuitreiking vond in café 'De Bokkesprong te Hargen plaats en wethouder Dekker maakte een 12- tal mensen gelukkig met zaken zo als een ligstoel, verschillende dran ken, stuurhoezen pechlampen en an dere zaken. En 's avonds was heel Schoorl weer aanwezig bij de Koninginnestook die door burgemeester Bergh werd aan gestoken. De warmte was weer best en ook aan dit evenement werd weer door drie drumbands en het fanfa recorps meegewerkt. Ome Gert Pater en zijn Schager dansers oogstten door hun optreden veel succes. De heer Koomen dankte al diegenen die aan het feest hun beste krachten hadden gegeven. De dag werd besloten met een alles zins geslaagd Oranjebal in 'De Rus tende Jager'. Voor de eerste maal zal dit jaar in Schoorl geprobeerd worden de wel bekende zomerzegels huis-aan-huis te verkopen. De U.V.V. heeft dit op zich genomen. Tot 27 mei kunt u iemand aan uw deur verwachten om u deze zegels te koop aan te bieden. De opbrengst wordt o.a. besteed aan culturele ontspanning voor chroni sche zieken, tehuizen voor thuislozen Groene Kruis-gebouwen, steun aan gehandicapten enz. Kortom men hoopt wat zonneschijn te brengen in het leven van diegenen die daaraan gebrek hebben. 'Méér levensvreugde door zomerze gels. En wie zou daaraan niet mee willen werken. Daarom zal deze ver koop, evenals vorige acties in Schoorl ondernomen vast en zeker slagen. Wij hebben de laatste maanden al enkele malen aandacht mogen beste den aan de vele nieuw- en verbou wingen die de Schoorlse midden standers hebben doen uitvoeren. Vorige week vrijdag was het weer zover, burgemeester Bergh opende toen de gehele verbouwde en uitge breide zaak van de fam. Kleverlaan te Hargen. Aannemer Schotvanger heeft er met elektricien Abbo en loodgieter Mas- teling weer een fraai stukje werk van gemaakt. De zaak is dermate uitgebreid dat naast de reeds aan wezige snackbar een vijftigtal men sen een plaatsje in het smaakvol ingerichte restaurant kunnen vinden. Vele nieuwe snufjes zijn in het be drijf aangebracht. Vele bloemstukken en cadeaus van vrienden en relaties gaven het geheel een fleurig cachet. Ook de fam. Kleverlaan wensen wij veel succes toe. Het wordt tijd dat we u weer eens wat over onze welpen vertellen. In de paasvakantie hebt u ze bezig gezien in de aktie 'Heitje voor een karweitje'. Misschien zijn ze wel bij u of bij uw buurman aan het werk geweest? Daarop volgde in hun pro gramma de traditionele 'Sint Joris- dag', 22 april, met tot slot een groot kampvuur. In de weken die daarop volgden is er nog het-een en ander gebeurd, want er moesten er zes geïnstalleerd wor den, compleet met uniform en wel penpetje. Zo komen ze dan keurig voor de dag bij hun 'officiële' deelname aan de festiviteiten op Koninginnedag en op 24 en 25 juni, het drumband-con cours. Meer in eigen kring ligt dan het deelnemen aan de Sint Joriswandel- tocht (12 km) op Hemelvaartsdag in Bergen. Op 3 juni a.s. komt dan de grote Rimboe-jacht, een massaal spoor- zoekspel, waaraan vele groepen uit Noordhollands Noorderkwartier mee doen. Vorige jaren zaten onze wel pen steeds in de prijzen (in 1965 de 3e prijs, 1966 de 2e prijs en in 1967?). Bij al deze gelegenheden zult u ze kunnen tegenkomen. Maar in sep tember a.s. als de vertegenwoordi gers van onze 'Jan van Scorel' groep de clubkleuren moeten verdedigen, duiken ze onder. Want dan springen ze in het water: een groot zwem feest. De bedoeling is dat ook in de grote vakantie een programma van gezel lige ontspanning in sportieve in spanning wordt afgewerkt, om de welpen zo nodig te helpen hun vrije tijd op prettige wijze te besteden. Onze welpengroep 'Jan van Scorel' heeft nu zijn volle sterkte bereikt, die met één Akela (mej. Jos Manooy) te 'bemannen' is. Meer jeugdleidsters betekent meer goed-bezig-gehouden jeugd, dat be grijpt u wel. Wie dus kan helpen en opgeleid wil worden? Oh ja belangstellende lezer, weet u waar ook nog gebrek aan is? Aan donateurs. Als u er 2,50 per jaar (minimum) voor over hebt om dit soort jeugdwerk te ondersteunen, geef u dan even op aan de penning meester van de P.C., de heer E. G. Oostinga, Slotlaan 10, telefoon 410, aan de voorzitter, de heer H. Haker te Groet, telefoon 602 of aan de secretaris, W. Koeman, telefoon 467. De voorzitter, de heer W. Ouweltjes, opende met een hartelijk woord deze avond en sprak zijn genoedoening uit over de goede opkomst. Een bijzonder woord van welkom riep hij toe aan de heer Leysen welke deze avond wilde opluisteren met een lezing en dia's over oud- Schoorl. Door afwezigheid van de secretaris de heer P. Kootstra wegens rond gang met de drumband, las de voor zitter de notulen voor van de vorige ouderavond welke zonder op of aan merkingen werdnn goedgekeurd. DE DUINSTREEK Vervolgens gaf de heer Bant een overzicht voor het a.s. schoolreisje. Als de plannen allemaal gerealiseerd kunnen worden gaan de eerste en tweede klas naar Artis en een speel tuin, tweede en derde klas naar Vaarzen een forellenkwekerij en kasteel Carmenberg, vijfde en zesde klas voor drie dagen naar Bakker veen. Na de pauze gaf de heer Leysen een interessante lezing met dia's over oud-Schoorl welke bijzonder werd gewaardeerd. De heer Leysen bezit een prachtige verzameling die veel van vroeger en nu voor de toekomst bewaart. Diegenen die misschien nog ansichtkaarten of toto's van vroeger hebben en die voor altijd willen laten voortleven worden ver zocht dit aan de hr. Leysen te melden In de rondvraag kwam op een vraag van de heer Marees over de in te stellen schoolraad naar voren dat dit zeer traag verloopt. De voorzitter sprak zijn teleurstelling er over uit, dat ondanks meerdere schriftelijke en mondelinge informa ties bij het gemeentebestuur hier over nog bijna geen enkele positie ve daad naar voren is gekomen. Ook op een schrijven aan de ouder commissie van de o.l. school te Schoorl kwam geen enkel antwoord De voorzitter had begrip voor druk ke werkzaamheden en eventuele an dere moeilijkheden maar laakte toch de bijzondere traagheid waarmee be voegden en anderen zich met een wettelijke maatregel afdoen. In zijn slutingswoord dankte de voorzitter de ouders en de hx. Leysen in het bijzonder voor de prettige sfeer waarop ook deze ouedravond weer heeft plaatsgevonden. Naar wij vernemen, viert het ge mengd koor 'Zingen is Leven' uit Warmenhuizen dit jaar zijn 30-jarig jubileum. Het koor geeft ter gelegen heid van dit feest een jubileum-con cert op zaterdag 20 mei om 20.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Warmen huizen, welke kerk bekend staat om zijn unieke acoustiek. 'Zingen is Leven' zal 'Die Spatzen- messen' van Mozart uitvoeren en wordt hierbij begeleid door het Alk- maars Toonkunstorkest. Het geheel staat onder leiding van de heer H. B. M. Peynenburg. Het programma voor de pauze wordt afgesloten door de soliste, mevrouw Zijp-Van der Hurk, die een tweetal solo's zal zin gen, waarbij zij op het orgel bege leidt wordt door de heer B. Wolters. Na de pauze zal het gemengd koor St. Caecilia uit Langedijk, dat onder leiding staat van de heer B. Wolters werken van G. P. Handel, J. P. Swee- linck, C. Franck en T. L. da Vittoria ten gehore brengen. De heer P. Kra mer zal verschillende van deze wer ken op het orgel begeleiden. Tot slot zingen beide koren samen het juichende 'Exsultate Deo' van Scarlatti. Kaarten voor dit concert zijn ad 2,50 verkrijgbaar bij de adressen vermeld op de raambiljetten of tele fonisch bij het WV te Warmenhui- zen( telefoon 02264-431). Wij raden u met klem aan u tijdig van kaarten te voorzien, aangezien de belangstelling voor dit belang wekkende concert groot is. INGEZONDEN MEDEDELING (buiten verantwoording van de redactie) In mijn vragen over het huisvesting- beleid was een kleine verschrijving: inplaats van Russenweg moest er staan Russenplein. Hebben Burge meester en Wethouders bewust dit feit genegeerd of moeten wij aanne men, dat de kwestie hun is ontg0an? Dit laatste zou toch wel van een er gerlijke naïveteit getuigen. Wat toch is het geval? In een vol tallige B. en W.-vergadering heb ik het geval uiteengezet en vragen ge steld, waarop een totaal onbevredi gend antwoord werd gegeven. Een interpellatie over het algemeen be leid werd door de Raad niet toege staan, hoewel bij herhaling door de Burgemeester onze democratie wordt geprezen. Bij het geval Hans van Draanen is al gebleken, dat het college de feiten uit de weg gaat. In de gevallen, die ik in mijn vragen naar voren heb gebracht, heb ik met opzet geen na men genoemd, maar de informaties, die ik had ingewonnen, waren vol komen juist. Het moet B. en W. dui delijk geweest zijn, dat mijn eerste vraag doelde op de gevallen aan het Russenplein, waarmee zij al geruime tijd geconfronteerd zijn geweest. Wat het geval aan de Kanaaldijk be treft: het is toch op zijn minst be vreemdend, dat het bedoelde huis juist nu, na een jaar, zijn bestemming krijgt, terwijl al een liefhebber er voor was geweest en de eigenaar van de gemeente terecht eiste, dat het huis weer in goede staat zou worden opgeleverd. Laten we hopen, dat er in het be leid een wijziging ten goede komt. B. SCHUIL Aan de redaktie van De Duinstreek Zoudt u het hieronder staande willen opnemen? Over onze nachtcafé's en ons kunst leven raakt de gemeenteraad niet uitgepraat. Alles duidt er op wat in DOOR TO DORSSEN- VAN LOO 'Je weet, hoe onze verhouding de laatste jaren was. Ik houd niet van hem. Ik heb nooit van hem gehouden. En hij evenmin van mij. Is dit soms geen bedrog? Is ons huwelijk iets anders dan één grote leugen? Negen jaar heb ik aan mijn vrouwelijke ver plichtingen voldaan. Hij heeft nooit één reden tot klagen gehad. En hij? Wat deed hij? Hield hij ooit rekening met mij? Met mijn verlangens?' Ze zag hem zijn hoofd schudden. 'Ik zou me voelen als een schoft, een schurk. Ik kan hier niet blijven. Morgen ga ik weg.' 'Je mag het dorp niet eens uit. Trouwens, als Frans te weten komt, dat jij hier was, in de toestand waarin je verkeerde, toen je vanmiddag hier binnenkwam, en ik liet je gaanhij zou het me nooit vergeven. Maak je geen zorg om mij, ik ben ster ker dan je denkt. Je kunt de slaapkamer nemen naast de bad kamer. Je bed is opgemaakt.' 'Dank je, Mientjeik hoop, dat je me wilt begrijpen?' Hij draaide zich om en kwam bij haar. 'Welterusten dan', zei hij. Ze greep zijn hand en drukte die had. 'Zelfs een nachtzoen kan er zeker niet af, wel?' De vrouw hoorde hem zwaar hijgen. Hij verroerde zich niet, dus ze liet teleurgesteld zijn hand los. 'Wel.... misschien heb je gelijk....' zei ze zacht. Maar een sekonde later voelde ze zijn harde armen om zich heen en zijn wilde mond op de hare. En tussen zijn woeste kussen door, die haar bijna de adem benam fluisterde hij schor 'Ik kan er niets meer aan doen, Mientje, ik heb krankzinnig naar je verlangd. dagen en nachten. duizenden idiote dromen doorleefde ik in mijn slaap, met jou in mijn armen.vooral in de cel, al die maanden. En daarna, als ik geen geld had voor een onderkomen en in de open lucht sliep Dikwijls was ik maar op enkele kilometers afstand van hier omdat ik je alleen even wilde zien, maar op het laatste openblik durfde ik niet meer ik zag er immers uit als een schooier. Ze perste haar lippen op de zijne. 'Stil.dit alles is voorbij. Deze uren zijn van ons, aleen van ons. We houden van elkaar en daar kunnen we geen van beiden wat aan doen. Het is misschien het noodlot, dat ons tezamen dreef, maar het was onontkoom baar. Ik houd van je Max, ik ben dol op je. Maar waar wacht je nog op, mijn minnaar? Ondanks alles wist hij haar hoog van de grond te krijgen. Ze sloeg haar armen om zijn hals en legde haar hoofd tegen de zijne. 'Maak me tot de gelukkigste vrouw, Max' fluisterde ze, toen hij met haar de kamer uitliep. HOOFDSTUK 9 De volgende morgen werd hij wakker van een streepje zon, dat in zijn gezicht scheen. Hij keek verwonderd rond. Het gordijn was een kiertje open. Gelijk wist hij het weer en wendde zijn hoofd. Maar het bed naast hem was leeg. Aan de andere kant lagen de in het donker haastig uitgegooide kleren slordig op de grond. Hij trok het laken omhoog tot zijn kin. Nu hoorde hij ook gerucht. Mientje was zeker al opgestaan. Het klokje op het kastje wees half negen. Had hij zo lang ge slapen? Maar het was niet verwonderen. Wanneer had hij voor het laatst in een behoorlijk bed geslapen? Hij legde zijn hand onder het hoofd en luisterde. Was ze in de badkamer? In ieder geval had hij weer eens overheerlijk gegeten. En hij zou hier ook wel aan het werk kunnen gaan. Althans, zolang Frans niet terug was, kon hij aan de slag. Daarna zou hij wel weer zien. Het moest gek gaan, als Frans hem op straat zette. De deur ging open, een hoofd verscheen om de hoek, spiedend kijkend. Toen ze zag dat hij wakker was, lachte ze en kwam verder, een groot blad in haar hand. 'Morgen, meneertje.ontbijt op bed. met wat geroosterd brood en een paar eitjes en verse thee.' Ze plantte het bord op de dekens, waarna ze hem triomfantelijk aankeek. Van de heerlijkheden keek hij naar de vrouw. Ze had een lange ochtendpjas aan, die alleen haar voeten onbedekt liet. Hij spitste zijn lippen. Ze boog zich naar hem toe en zoende hem ontstuimig. Plotseling nam ze zijn hoofd tussen haar armen en trok het tegen zich aan. 'Mijn lieve jongen,' zei ze zacht. 'Max. was heb jij over je dat ik zo ontzettend veel van je houd?' Het laken was half van hem afgezakt. Hij wees op zichzelf en antwoordde 'Zou het mijn robuuste voorkomen zijn, denk je?' Ze keek naar zijn mager bovenlichaam, waarop de ribben zo ongeveer te tellen waren. Gelijk lag ze op knieën en vleidde zich tegen hem aan. 'Ik zal je wel vetmesten, mijn jongen', be loofde ze. Twee volle dagen en nachten duurde het liefdesfeest van Max en Mientje. Op de avond van de Tweede Pinksterdag, toen ze even een wandeling maakte door het bezette dorp, hoorden ze dat Nederland had gecapituleerd en dat het grootste deel van het land de wapens had neergelegd. Alleen in Zeeland bleef men doorvechten. Max realiseerde zich meteen: Nederland heeft het verloren. In de steek gelaten door zijn bondgenoten en overgeleverd aan de willekeur van de aanvallers. Wat ging er nu gebeuren? Die avond zaten ze bedrukt tegenover elkaar. 'Hoe komen we wat over Frans te weten?' vroeg hij. 'Ik heb er geen idee van', antwoordde de vrouw. 'Morgen maar eens bij de politie informeren. Of op het gemeentehuis.' 'Zal ik morgenbegon hij voorzichtig, doch ze viel hem op besliste toon in de rede. 'Morgen neem jij hier je plaats weer in als bedrijfsleider. Voorlopig als de vervanger van Frans. De Neef is een sufferd en kan geen orde houden. Ik zal je morgen- Ochtend voorstellen. Trouwens de meesten ken je nog.' Na de laatste koffie zei hij 'Ik zal nu maar naar boven gaan, he?' Ze kikte. 'Dat is misschien beter, Max. Als Frans komt, moeten we overleggen, wat ons te doen staat. H ijheeft.hij heeft nu een grond van scheiding', voegde ze er zachtjes aan toe. 'We hadden nietbegon hij, doch ze was met een sprong bij hem op zijn schoot, haar armen om zijn hals slaande. 'Zulke dingen zeggen wij niet tegen elkaar. Ik ben je dankbaar voor wat je me wilde geven van jezelf en ik heb mijn best ge daan te zijn, zoals je van mij verwachtte. Zoals je zo dikwijls droomde. We hebben er geen spijt van, versta je? Het was de natuur, die ons tot elkaar dreef. En het was goed. Zo, geef me een dikke, lange zoen. Droom maar weer van me, lieve jon gen Veertien dagen was Mientje Sornee in onzekerheid. En wat het verstrijken van elke dag werd haar vrees groter. Stel je voor dacht ze, dat hij gesneuveld is op het moment, dat Max en ik. dat wij samen.het zou een levenslange straf zijn. Ik wil het niet weten en ik mag het zeker niet zeggen, zodat Max het hoort, maar ik schaam me, om wat ik gedaan heb. Het is mijn schuld, want ik heb hem ertoe gedreven. Ik heb wel ge zegd, dat we er geen spijt van hebben maar ik weet, dat ik er nu heel veel spijt van heb en Max zal het wel net zo vergaan, hoewel de meeste schuld op mij ligt.' Max deed zijn werk in de grote hal. De drie busjes waren de tweede dag na Pinksteren al in beslag genomen door de Duitse officieren. Ze moesten in een snel tempo afgebouw worden en en afgeleverd bij de staf. Het eigen wagentje van Frans had Max nog juist op tijd in de kleine schuur achter het huis verstopt, achter balen meel of kunstmest, dat wist hij niet. In ieder geval ontzichtbaar. Je had er momenteel wel niets aan, want er reed praktisch geen partikuliere wagen, maar er zou ook wel weer een andere tijd komen. Dagelijks liep Mientje naar het gemeentehuis, waar een post van het Roode Kruis was geimproviseerd, die alle mogelijke po gingen in het werk stelde om wat te weten te komen over de 31 nog vermiste militairen uit het dorp. Dagelijks kwamen er berichten of kwam er iemand thuis. Dagelijks werd het lijstje namen waarover nog niets was vernomen korter, maar telkens kreeg Mientje te horen dat er over wachtmeester Sornee nog geen berichten waren binnengekomen. De spijt om het gebeurde met Max begon aan haar geweten te knagen. Als Frans wat is overkomen, zal ik geen rustig uur meer hebben in mijn leven. Dan ben ik een vervloekte. Hoe kon ik zoiets doen, terwijl Frans misschien. 's Avonds zaten ze in de kamer, zonder veel te spreken. Bei den wisten, wat ze dachten. En zorgvuldig vermeden ze nog te spreken over het gebeurde op de Pinksterdagen. Nadien ging Max iedere avond naar boven. Zelfs de zoen bleef achterwege. In haar slaapkamer hoorde ze hem avond naar avond naar boven gaan. Met langzame, zekere treden. Met doffe ogen staarde ze soms in het spaarzaam verlichte vertrek voor zich uit. Hij denkt hetzelfde als ik. We hebben beiden een zware zonde op ons geladen, maar ik meer dan hij, want ik ben getrouwd. 2,per kwartaal 7,50 per jaar Bergen het belangrijkste is: de kas teleins en de kunstenaars. Met opzet blijft men "Extase in de publiciteit houden, nu weer door een studie commissie waarover dan weer een heerlijk debat kan volgen. Wie zit ten er nu in die commissie? Wel, de vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur de WD en de KVP, twee harnekkige ondersteuners van het Bergense bewind. Wij weten dus nu al wat het advies zal zijn door alles maar bij het oude te laten en daar kan de heer Sluis niets veranderen want hij heeft bij voorbaat al gezegd het beleid van de burgemeester goed te keuren. En de fraktievoorzitter van de KVP de heer Woudstra heeft zijn best gedaan door in de gemeen te raad de belangen van zijn hore- caleden waarvan hij ook al president is te behartigen hetgeen newcomers in de politiek misbruik van macht en van positie noemen. En wat er de volgende maand door de knstenaars gepresenteerd gaat worden, zal tot ver buiten de lands grenzen doorklinken volgens wethou der Verstegen. Moet dat dan? Men gaat toch hoop ik niet met de Expo concurreren? En al dat grootste gebeuren gaat zich afspelen in een knus zaaltje van 6x10 meter plus enig speelmateriaal aan beelden op het Plein. Maar goed, wanneer voor een schimmetje van 2500,- Bergens beroemdheid over de ganse aarde gaat schallen, dan is dat een koopje. Ik wens de dames en heren kunste naars in het belang van de kuituur intussen goede zaken toe. K. v. 't V., Bergen Het manifest, waarmee het comité van actie tot oprichting van een vereniging NIEUW BERGEN zich 15 dezer tot alle inwoners van Bergen richtte, heeft weer klank gevonden. Een bewoner van de Buerweg meldde zich om 5 uur die donderdag al als lid aan; in de loop van de avond hadden zich zeker al dertig leden g'emeld en tot dusver bedraagt het aantal leden tussen de 150 en 200. Net alleen uit Bergen gaven belang stellenden zich als lid op, ook uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Apeldoorn, Alkmaar en Heiloo be reikten het comité aanmeldingen voor het lidmaatschap. Velen lieten hun aanmelding vergezeld gaan van commentaar, zoals: 'Eindelijk - prima - uitstekend - een toe te juichen initiatief - het heeft mij al lang ge- ergerd, dat Bergen gevaar loopt zijn ware gedaante te verliezen - enz.' Een inwoonster van Westerlicht, die bij haar aanmelding de eerste re gels van het liedje van de Bergenaar citeerde, voegde daaraan toe: 'Al blijft Bergen niet, het dorpje klein, dan kan toch de sfeer bewaard blij ven.' Het comité van actie vond in de aan melding als lid van Nieuw Bergen door zoveel belangstellenden aan leiding om zo spoedig mogelijk tot oprichting van de vereniging over te gaan. De oprichtingsvergadering zal worden gehouden op dinsdag 9 mei a.s. in 'De Oude Prins' te Ber gen. Allen, die zich als lid opgaven, zullen een uitnodiging met agenda ontvangen. Men kan zich alsnog als lid opgeven bij de secretaresse mevrouw E. Verwer-v. Reynen Julianalaan 11, Bergen aan Zee der gemeente Bergen van 17 april tot 24 april GEBOREN: Justus Everhard, zoon van M. L. G. J. D. Dolleman en A. J. de Mol van Otterloo, Rondelaan 12. Meinardus Cornelis Maria, zoon van C. J. P. de Haan en G. M. Hui- berts, Dorpsstraat 42. Robertus Joh. zoon van J. C. Bleeker en A. J. Snij ders, Oosterweg 18. Pim Gerolf, zn. van A. C. Elout en M. C. E. Witte brood, Russenplein 5. Desieée Rena- ta G., dochter van J. N. A. Hoebe en A. C. P. Hollander, Prinsesselaan 17. Saskia, dochter van C. G. M. Noort en L. M. Schmidt, Verlengde Geestweg 47. Robertus, zoon van I. Butter en G. J. M. Duin, Stroomer- laan 24. Petrus Johannes Cornelis, zoon van J. Krijgsman en G. C. Kaag Beemsterlaan 4. ONDERTROUWD: Leonardus Gerar- dus Rietkamp, stellingmonteur, Be verwijk, Grote Houtweg 72 en Pe- tronella L. A. Roobeek, controleur, Natteweg 48. Bartholomeus J. Ger. Beentjes, bedieningsman, Heemskerk en Cornelia Kos, Dorpsstraat 50. GEHUWD: Nicolaas M. W. Knap, elektromonteur, Haarlem en Elisa beth G. M. Admiraal, Schapenlaan 19. Nieuw adres: Haarlem. Gerardus Fr. van Veen, kruidenier, Alkmaar en Guurtruida A. Janssen, Matth. Wiegmanweg 16. Nieuw adres Van Blaaderenweg 26. Ernst Fielmich, werktuigbouwkun dige, Alkmaar en Trijntje J. Moer- mond, apoth. ass., Bergerweg 177. Nieuw adres: Bergerweg 177.

De Duinstreek | 1967 | | pagina 5