't Mooiste bruin Veroordelen is niet moeilijk Honderd jaren Roode Kruis De bejaarden in het Welfarewerk Dit is vakwerk Handen te kort Help helpen Zaterdag 20 mei officiële opening voetbalterrein v.v. 'Duinranders' zonnebrand HKlkïftlu^*^ TWEEDE BLAD DONDERDAG 17 MEI 1967 f Plattelandsvrouwen Jubileum concert te Warmenhuizen Heropening zelfbedieningszaak NUTSSPAARBANK DISCOBAR IH GROET Klaverjasdrive café 'De Band' Hoezeer het Roode Kruis, als het ware op het slagveld geboren, zijn taak is gaan vinden in het gewone leven van alle dag, wordt wellicht nergens zo duidelijk geillustreerd als bij het welfare-werk. Een van de meest actuele vraagstuk ken van heden is het 'probleem' der bejaarden en hier juist levert het Roode Kruis een waardevolle in breng. Dokter Rot, hoofd van de Welfare afdeling van het Roode Kruis, is met de naam 'Welfare niet erg gelukkig. 'Maar verzin maar eens iets beters', zegt ze berustend. Die naam stamt uit Wereldoorlog II, toen hier- meer werd aangeduid het streven om bezigheid te verschaffen aan oor logsgewonden. In de loop der jaren is deze activiteit vooral gericht geweest op de zieken, Vooral voor dg thuis verblijvende chronische patiënten is het welfare- werk een waardevolle tijdsbesteding gebleken. Maar er liggen nog veel mogelijkhe den en hier komt men op het terrein van de bejaardenzorg, van de geri atrie, de bezigheidstherapie. Er zijn bejaarden, voor wie het 'met lege tijd en raad weten' niet be staat, Zij hebben Qf vinden altijd wel wat te doen, Maar er zijn er ook en met name in de bejaardente huizen die als in een vacuum be landen wanneer de dagtaak is weg gevallen. En hierdoor versnelt het verouderingsproces, De ervaring, die het Roode Kruis heeft opgedaan bij het welfarewerk onder de zieken, het inmiddels op gebouwde apparaat met de vele vaste en vrijwillige medewerkers(sters) het komt hier allemaal uitstekend te pas. Wie echter zou denken, dat men voor het volbrengen van deze taak met amateurs kan vcilstaan, leert wel anders. De beroepskrachten hebben pen 2-jarige opleiding nodig en moe ten nog regelmatig worden bijge schoold. Dit is geen lekenwerk, al kunnen leken, voorgelicht door de gediplomeerden, zich hierbij uiterma te verdienstelijk maken. Öok op dit gebied kunnen zij, die vrijwillig hun krachten willen geven ten bate van de medemens, bij het Roode Kruis terecht. Momenteel,vertelt dokter Rot hebben wij 258 gediplomeerde welfarewer kers in dienst. Over vijf jaren moe ten dit er 500, over 10 jaren 1000 zijn. Er zijn nu al handen te kort, ver scheidene inrichtingen staan op de wachtlijst. Vooral de bejaardente huizen tonen grote belangstelling. De opleiding geschiedt vanwege het Roode Kruis en zij, die aldus opgé- leid zijn, komen niet 'op de vrije markt' maar treden ook in dienst van het Roode Kruis. Daardoor toch heeft men de garantie, dat deze j<rachten altijd :up to date' zijn. Er zijn plannen om te komen tot een legertje van 4500 vrijwillige welfare werkers, die op districtscursussen voor deze taak worden opgeleid. Ook hier zal men, via bijscholingscursus sen, voortdurend 'bij' moeten blijven. De nadruk valt vooral op het be werken van hout en metaal, emaille ren, tapijtknopen enz. Het is werk. niet alleen voor vrouwen, maar ook voor mannen. En daarmee overspant dan het Roode Kruis de ganse levensgang van de mens. Het begint bij de moedermelk- centrale, het eindigt bij de bejaarde. Voor dit alles is geld nodig, veel geld, en daartoe zal in dit jubileum jaar een beroep op de burgerij wor den gedaan. Maar minstens zo nood zakelijk is de medewerking van vrij willigers op allerlei gebied en juist dit welfare-werk biedt daartoe zo vele en zelfs bijzonder interessante mogelij kheden. Zij, die hiermee eenmaal zijn be gonnen, bemerken niet alleen hoe zeer dit werk wordt gewaardeerd, maar dat het ook hun eigen leven meer inhoud geeft. Wanneer dokter Rot, energiek, geanimeerd, de plan nen voor de toekomst ontvouwt, dan is het wel duidelijk, dat in de nieuwe eeuw, die voor het Roode Kruis aanbreekt, de taken niet af-, maar wel toenemen, niet inkrimpen, maar zich wel uitbreiden. En dan gaat het niet alleen om financiële bijdragen, maar wordt er vooral een beroep gedaan op de mens, als medemens, in de op roep 'Helpt uw Roode Kruis helpen!' Zaterdag 20 mei is voor de voetbal vereniging 'Duinranders' een belang rijke en heugelijke dag. Een dag welke door de vele werkers en me- dewerkers(sters) maandenlang naar gewerkt is. Op deze zaterdag wordt door bur gemeester Bergh het voetbalterrein officieel geopend des middags om 15.30 uur. Voorafgegaan door een steenonthul ling door de heer Jb. Glorie en opening van de kleedkamers en kan tine door de heer C. Kaandorp. Na deze officiële opening zal er door de jeugd van 'Schoorl' en 'Duinran ders' een voetbalwedstrijd worden gespeeld. Hier kunnen wij kennis maken met de toekomst van Duin randers. Vooraf gegaan aan de opening en tij dens de pauze van de voetbalwed strijd optreden van het fanfarecorps 'De Vriendschap' en de jeugddrum band van Schoorl. Hierna bestaat er gelegenheid om in de kantine het bestuur, het eerste elftal en trainer te feliciteren, tij dens een receptie welke de afsluiting vormt van deze middag, DE DUINSTREEK Mevrouw Dekker dankte de heer Boeve hartelijk voor het gebodene hetgeen door een applaus van de aanwezigen werd onderstreept. Op 31 mei is de laatste avond van dit seizoen. Deze wordt weer door het dagelijks bestuur georganiseerd en zal over Ierland gaan. De afdeling Schoorl van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen hield vorige week woensdag een bijeenkomst in 'De Roode Leeuw'. Ditmaal had het z,g. eendagsbestuur onder leiding van mevrouw Dekker het programma samengesteld en de dames zijn er in geslaagd hun me deleden van veel wetenswaardigs te laten genieten. De heer Evert Boeve uit Ankeveen vertoonde enkele films over het broeden van koolmezen en de pest-: bouw van staartmezen. Doordat steeds meer gebieden in Nederland ontbost worden zou de mees gedoemd zijn uit te sterven. Maar de mens heeft de vogels de helpende hand toegestoken door nestkastjes op te hangen waar de meesjes konden broeden, De mees is, zo vertelde de heer Boeve, een holenbroeder, dit is geen Jan-in-de-zak in een spelonk maar hij maakte hiermee duidelijk dat de mees haar eieren in een gat in een boom pleegt te leggen. De heer Boeve die over een onuit puttelijk geduld moet beschikken, was er in geslaagd na talloze expe rimenten het broeden van de mezen het uitkomen van de eieren en het voeren van de jongen op de film vast te leggeh. De dames -keken ge boeid hoe ma-mees de sanitairp plichten voor haar rekening nam en hpe ook pa-mees af en toe bij vrouw en kroost kwam kijken. De heer Boeve vertelde veel interes sants over de mezen en na de pauze vertoonde hij een film die hij had gemaakt van de nestbouw van een staartmezenpaar. Deze nesten ble ken relatief heel wat sterker ge bouwd te worden dan de woningen die voor ons mensen soms worden neergezet, Een heel ander onderwerp volgde tot slot. De heer Boeve vertelde op een congres te zijn geweest waar van verschillende landen films wer den vertoond over de manier waar thuis nog zelf door de bewoners brood werd gebakken. Nederland ont brak hierbij en de heer Boeve werd gevraagd of hij in deze leemte kon voorzien. Na talloze speurtochten vond hij in Ruinen in Drente nog een bejaarde dame die elke zaterdag morgen voor het hele gezin voor de komende week brood bakte in een zg. takkebösovén. Hij had van de hele procedure een film gemaakt en lichtte deze vak kundig toe. Een veelzijdig mens, de ze heer Boeve die zowel ovgr kuo}- mezëri als over broodbakken zijn woordje wist té doen. Naar aanleiding van hetgeen wij eni ge tijd geleden geschreven hebben over het Jubileum-concert dat geor ganiseerd wordt door de gemengde zangvereniging 'Zingen is Leven' en dat plaats vindt op zaterdag 20 mei om 20.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Warmenhuizen, vernemen wij nu, dat het raadzaam is u tijdig van kaarten te voorzien, als u er nog geen hebt, aangezien de voorverkoop zeer vlot verloopt. Mochten er nog kaarten overblijven, dan worden de ze op de dag van uitvoering vanaf 19.30 uur aan de kerk verkocht. Het jaar waarin wij thans mogen le ven zal voor Schoorl wel de geschie denis ingaan als het jaar der ver bouwingen. Er gaat namelijk tot dus verre geen week voorbij of een za kenman heropent wel ergens in de gemeente zijn bedrijf na een al dan niet rigoreuze verbouwing. Een ver heugend feit waaruit blijkt dat ook de Schoorlse middenstand met zijn tijd meegaat. Vorige week woensdag was het in Groet weer zover, de heer Peper kamp heropende toen zijn drastisch verbouwde zelfbedieningszaak. De verkoopruimte waarin kruide nierswaren melkprodukten worden verkocht, heeft een uitbreiding van 50 m2 ondergaan en beslaat nu 130 vierkante meter, Daarnaast heeft de ondernemende zakenman een groot magazijn met verdieping aan zijn winkel laten bouwen. Er was voor deze heropening veel belangstelling. De heer Kok van de Centra verrichte de heropeningscere- monie en wethouder Muelink, die namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen uitsprak zei er trots op te zijn dat er in de gemeente een winkel was waar je voor alles te recht kon. Ook door vertegenwoordigers van de Melco en van de VVV Groet-Cam- perduin werd het woord gevoerd en verder waren er weer talrijke bloem stukken, fruitmanden en cadeux voor de fam. Peperkamp. De verbouwing zelf was een soort fa milieaangelegenheid. De heer Peper kamp uit Alkmaar was de hoofdaan nemer, een andere heer Peperkamp uit Bergen voorzag het geheel van een fleurig verfje, terwijl de heer Peperkamp uit Bergen de tegelzet terij voor zijn rekening nam. De heren Abbo en Masteling zorg den tenslotte voor de aanleg van electra en loodgieterswerk. Bij de vele goede wensen die de fa milie Peperkamp al heeft ontvan gen van de zijde van relaties, vrien den en kennissen, voegen wij gaarne de onze. Het café te Hargen, destijds eigendom en jarenlang gedreven door de fam. Klop, heeft naast verschillende eigenaars ook al verschillende namen gekregen. Nu heet het café zoals u weet, de Bokkesprong en het wordt vakkundig geleid door de heer Meenhorst, die op dit gebied zijn sporen al heeft verdiend. Gaat u maar eens kijken in Groote Keeten en op het strand hij Juliana- dorp, daar heeft de heer Meenhorst ook zaken die opvallen door hun originele wijze van inrichting. 'De Bokkesprong* is al een hele ou de gelegenheid hetgeen impliceert dat de tand ce: iijds ook hier duch tig heeft geknr<a:;d. Er was dus een verbouwing nodig waarvan de eer ste fase al is geschiedt. In oktober gaat men verder met modernisering van het café er is al een nieuwe bar, het billart gaat verdwijnen evenals DOOR TO DORSSEN- VAN LOO Van alle kanten ontving Mientje Sornee gelukwensen. Het meeleven van de Hoogendijkers was zo groot dat het leed om de scheiding erdoor verzacht werd. Nog diezelfde dag was haar wq- ping omgetoverd in een f>loemenpaleisje, terwijl de telefopp niet stilstond, Ook in Meerslq heerste vreugde, toen de oude me vrouw Sornee de boodschap ontving, dat haar zoon nog in leven was. Terwijl 's middags Mientje's ouders overwipten om met haar dochter te delen in de blijdschap, die deze tijding had ge bracht. De volgende dag keerde de nuchtere werkelijkheid weer. Wel iswaar herinnerde de vele vazen met bloemen en het tafeltje, waarop de kaartjes, telegrammen en brieven lagen aan het heugelijke bericht dat ze eindelijk had ontvangen, maar haar onpasselijkheid drukte haar onverbiddelijk op de realiteit te rug; ik ben zwanger. Die avond, nadat ze enkele uren tevoren de verpletterende zekerheid had gekregen van de arts hadden Mientje en Max een lang gesprek. Aanvankelijk Jcon hij het niet geloven. 'Hoe kan dat nu?' was zijn eerste reactie op haar mededeling; 'je hebt me zelf altijd verteld, dat het voor jou onmogelijk was een baby te krijgen?' Ze had haar hoofd geschud. 'Dat is niet helemaal juist. Toen Frans en ik een paar jaar ge trouwd waren, besloten we, dat ik me zou laten onderzoeken. Daarvoor ben ik veertien dagen in Utrecht geweest, in het Aca demisch ziekenhuis. Het onderzoek maakte uit, dat er een kans bestond dat ik kinderen zou krijgen, alhoewel die kans betrek kelijk gering was. Vandaar, dat we geen vari beiden op het idee zijn gekomen om te veronderstellen, dat het ook aan Frans kon liggen. Toen we een paar jaar getrouwd waren, raakte ik ermee verzoend dat ons huwelijk altijd kinderloos zou blijven. Frans had in het begin wel over een zoon, een opvolger, maar je weet hoe spoedig ons huwelijk een sleur werd. Blijkbaar kon het Frans niet veel meer schelen. Hij sprak er tenminste nooit meer over en ik evenmin. We namen tenslotte zonder meer aan, dat ik onvruchtbaar was. En toen wijZe zuchtte. 'Hadden we daar maar rekening mee gehouden' zei hij timide. Mientje schudde haar hoofd. 'Het heeft nu allemaal geen zin meer, Max. Mijn man zit in Engeland en ik verwacht een baby. Volgend jaar wijzen dezelfde mensen, die me gisteren gelukwen sten en me bloemen zonden, me met de vinger na.' 'Onzin', antwoordde hij krachtig, 'wanneer is het zover?' 'De dokter dacht: begin februari.' 'Nouwanneer was Frans voor het laatst thuis?' De vrouw dacht na. 'Dat weet ik niet eens precies meer. Het lijkt wei, of het al jaren en jaren geleden is, Wacht eensZondag! Zondag voor Pinksteren was hij enkele uren hier. Eigenlijk stiekum. Nu weet jk het weer! Ze hadden beperkte bewegingsgvrijheid. Dat betekende, dat ze niet buiten hun garzinoensplgats mochten ko men. Van een kennis leende hij burgerkleren, omdat het met de verscherpte stationscontrole onmogelijk was om in uniform te reizen zonder vergunning. Om één uur was hij hier. Met een gehuurde auto. Ik weet het nu weer, omdat ik stom verbaasd was, tmeer ook, omdat hij ?o'n vreemd pak aanhad, tegen vij ven is hij weer weggereden.' Hij keek haar opmerkzaam aan, 'En hebben jullie toen....' 'Allicht', antwoordde ze, 'Wat. denk je? Hij was drie weken niet thuis geweegt.' 'Nou ga dan zelf maar rekenen: begin mei.begin februari. Je maakt je zorgen om niets,' Mientje schudde zeer beslist het hoofd. 'Je overtuigt me toch niet. Ik weet het nu zeker: het lag aan hem, niet aan mij, m'n jurken beginnen al te krap te worden. Hoe kon het ook anders, na wat wij uitgespookt hebben 'Allemaal goed en wel, Mientje', hield hij koppig aan, 'maar dat weet buiten jij en ik verder niemand. Het is volkomen lo gisch en maak jij je alstjeblieft geen zorgen over volgend jaar, De mensen zullen er zelfs niet over nadenken. Heeft iemand Frans nog gezien op die bewuste zondag?' De vrouw dacht opnieuw na. 'Ja, moeder en vader, Ze kwamen even aanwippen. Omstreeks half drie. We schrokken ons half dood, omdat we ternauwernood gekleed waren, In mijn kimono deed ik open en zei, dat Frans een paar uurtjes thuis was. Vader begon meteen te lachen, die heeft toch alles dadelijk door. Ik weet nog, dat ik een reuze kleur kreeg,' 'Alweer een reden minder om je zorgen te maken.' 'Tgen Frans wegreed, zaten de buren buiten, voor het huis. Die hebben hem ook gezien, 'Kijk eens aan. En zelf weet hij ook, wanneer hij voor het laatst bij jou is geweest, Geen enkele reden om daar bedrukt over te zijn. Eigenlijk moest je doblij zijn, Na zoveel jaren getrouwd te zijn.' Ze keek hem woedend aan. 'Hoe kun je zoiets zeggen? Jullie mannen nemen zoiets schijnbaar nogal gemakkelijk op. Dage lijks verwijt ik mezelf, wat ik gedaan heb. Dat jij er zo luchtig over kunt praten, is mij een raadsel. Dat ik indertijd zo idioot ben geweest om.... om....' Ze snikte. Max haalde zijn schouders op. 'Als je een hekel aan me gekre gen hebt, om hetgeen we gedaan hebben.om. zeg je het maar. Dan zal ik wel gaan. Als "je denkt, dat mijn verblijf je hier in discrediet brengt, heb je gelijk. Morgenochtend zal ik mijn spullen wel pakken.' 'O, dus je wilt me nu in de steek laten? Als het er werkelijk op aan komt, zijn jullie allemaal schoften. Geen enkele uitgezon derd. Goed, donder morgen maar op. Dan ben je er bij voorbaat van verzekerd, dat de mensen volgend jaar jou niet voor de va der zullen verslijten.' Hij schudde zijn hoofd. 'Je bent onredelijk, Mientje, dat bedoel ik helemaal niet. Ik ben helemaal niet van plan jou in de steek te laten. Je moest me nu toch wel beter kennen. Je kunt alles van me gedaan krijgen, je heeft maar te kikken, dat weet je. Maar als ik je in de weg zit, dan mag je het eveneens zeggen, dan zal ik gaan. Ik wil je niet tot last zijn, integendeel. En wat mensen misschien volgend jaar willen denken, zal mij een zorg zijn. Ik denk alleen maar aan jou, nu Frans er voorlopig niet kan zijn. Ik Wil alleen mijn best doen voor de zaak. Voor jou en voor Frans, voor jullie beiden. Als hij na de oorlog gezond terugkomt in Hoogendijk, hoop ik, dat hij een bedrijf aantreft, dat zijn volle tevredenheid heeft. Als je mij de gelegenheid geeft, zal ik mijn best blijven doen de zaak zo goed mogelijk draaien de te houden.' Ze kwam overeind en liep naar de man toe. Berouwvol legde ze haar arm om zijn schouder. 'Het zal wel het gevolg zijn van mijn toestand, Max, dat ik zo tegen je tekeer ging, maar ik meen er niets van. Ik ben je dankbaar voor alles, wat je hier doet. Dankbaar ook, dat hier 's nachts een man in huis is. Met al die Duitse militairen in het dorp. Vergeef me, Max, dat heb je niet aan me verdiend. Zo bedoel ik het niet, echt niet.' Hij greep over zijn schouder haar hand. 'Maak jij je nu ner gens zorgen over. Misschien heb je wel gelijk en is het onze baby. Maar dat hoeft verder niemand te weten. Dit blijft geheel onder ons. Ga er alsjeblieft niet over piekeren, want dat kan misschien een schadelijke invloed hebben. Aanvaard het simpele feit, dat je in verwachting bent. En laat ons verder hopen, dat de oorlog spoedig afgelopen zal zijn. Wellicht veel eerder, dan we zelf denken.' Ze drukte een kus op zijn hoofd. 'Dank je Max. Ik ben blij, dat ik jou tot steun heb. Zonder jou zou ik me geen raad weten.' In de maanden, die volgden, was Max Ellegers haar in elk op- zich tot steun. Hij zorgde ervoor, dat zij een dagmeisje kreeg, waardoor ze in ieder geval ontlast werd van heel wat huishou delijk werk, dat haar geleidelijk aan te zwaar werd. Bovendien hielp hij haar zelf zoveel als in zijn vermogen lag en dikwijls dacht Mientje: Wat een ideale echtgenoot zou Max zijn. Hij zal wel niet meer hertrouwen na hetgeen hij heeft meegemaakt, maar de vrouw, die in staat zal zijn hem te doen verlieven, krijgt een juweel. Ik wou wel, dat ik iemand voor hem wist, een lief meisje. Ze zouden hier kunnen inwonen, het huis is groot genoeg. Maar hij heeft alleen maar oog voor mij, al praat hij daar nooit met één woord over. Ik voel, dat hij van mij houdt en ik ook van hem, misschien nog meer als die bewuste avond voor Pinksteren. Toen was het iets heel anders, maar nu Het kan niet, wist ze. Ik ben getrouwd en al is mijn man hon derden mijlen van me vandaan, eens komt hij terug en dan moet ik rekenschap afeggen. Het is erg genoeg, wat ik gedaan heb. Hierbij moet het blijven. Ik mag het niet nog erger maken. Maar soms verlang ik naar hem.... naar zijn armen om me heen en naar zijn lippen. Daarom is het maar goed, dat ik een baby krijg. Daardoor zal ik iets hebben om mijn aandacht aan te besteden. Een enkele keer kon ze het niet laten hem te liefkozen. Soms voelde ze, dat hij verstrakte. Maar dat kon haar niet schelen. 'Je bent een schat, Max, om alles, wat je voor me doet. En ik kan je er zo weinig voor teruggeven, hoe graag ik het zou wil len. Buig je eens naar me toe, jongen, dan krijg je een hartelijke zoen van me. Kom.dat kan geen kwaad.' het plafond boven de dansvloer. Er komt een wenteltrap naar de eerste verdieping vanwaar men uitzicht op de dansvloer heeft. Door de verbouwing heeft de Har- ger toneelvereniging echter een zaal verloren waar zij jarenlang haar uit voeringen heeft gegeven. Om het geheel te onderstutten moest namelijk een paal in de zaal worden geplaatst waardoor het uitzicht ten dele wordt belemmerd. Hoewel plaat sing van een toneel wel mogelijk bleef achtte de vereniging het vol gens de heer Meenhorst toch te be zwaarlijk om hier verder uitvoerin gen te geven. Maar dit is niet het enige nieuws uit De Bokkesprong'. Want niemand minder dan ons nationale schaats- ïënomeen Ard Schenk zal hier in 't seizoen fungeren als disc-jockey ach ter de discobar die de heer Meen- norst in zijn etablissement heeft la ten aanbrengen. Wat is een discobar, of disco-cheque of bistrocheque of discoclub, alle maal fraaie namen voor het zelfde ingenieuze apparaat Wel, in een hokje zit een jonge man achter een microfoon die al of niet met commentaar door hem te draai en grammofoonplaten aankondigt. Hij heeft 2 draaitafels, diverse knop pen waarmee de geluidsterkte kan worden geregeld en een kleine 130 platen tot zijn beschikking. Platen van de meest uiteenlopende soort, heus niet allemaal beat, zoals u mocht denken. De heer Meenhorst zei dat zijn reportoire zich uitstrekt van af Jan Gorissen tot en met The Beatles en The Rolling Stones. Een gezellig accordeonplaatje of een stukje raszuivere dixieland wordt u ook op verzoek ten gehoren ge bracht. Want het platen draaien kan ook op verzoek gebeuren. De disc-jockey, j.l. zaterdag was dat Frans van Loo, kijkt eerst het aanwezige publiek aan voordat hij zijn keus maakt. Doordat hij de be schikking heeft over twee draaita fels is er geen pauze tussen de mu ziek. Er zijn zes luidsprekers terwijl het volume ten opzichte van een bepaald gedeelte van de zaal apart te regelen is. Zoals gezegd zal Ard Schenk mis schien al deze maand, maar zeker in de 3 daaropvolgende maanden ach ter de draaitafels staan om de pla ten te annonceren. Want Ard is heus niet zo'n norse jongen als de mensen misschien wel denken, zei de heer Meenhorst en hij zal het uitstekend doen. Voor diegenen on der u die aspiraties hebben om ook eens platen aan te kondigen zij ver meld dat er ook amateur-avonden zullen worden gehouden. Men kan zich dan bij de heer Meenhorst op geven om ook eens te ondervinden dat het fungeren als disc-jockey niet. zo eenvoudig is. verder is de heer Meenhorst hele maal niet bang dat het een bende zal worden in zijn café. Als zich Lier bepaalde individuen misdragen wordt er beleefd doch dringend aan Lei, verstand gebracht dat zij gelie ven te verdwijnen. En verder hebben we al vorig jaar met een discö-bar gewerkt en nooit moeilijkheden ge- I had. En desnoods passen we selectie toe bij de ingang en als het dan nog niet gaat dan stoppen we de muziek. Dan verdwijnen de herrieschoppers vanzelf wel en het goede publiek blijft. De disco-installatie, de eerste in Ne derland, is afgezet met rietmatten en past goed in het artistiek inge richte café. Het interieur is naar de ideeën van de heer Meenhorst en de heer Blom, beheerder van de Blompot bij Groote Keeten dus totaal veranderd en het geheel is ongetwijfeld gezelliger ge worden. U moet er beslist eens gaan kijken en ondanks de geringbaarde, langha rige en donkergebrilde heren en ge- minirokte dames die u er ongetwij feld zult aantreffen kunt u in de zaak van de heer Meenhorst een paar gezellige uurtjes doorbrengen. Ook de laatste drive van het sei zoen is weer een groot succes ge weest. De heer Jonk had voor deze avond voor iedere deelnemer een fraaie prijs beschikbaar gesteld. De resultaten van diegenen die het hele seizoen in competie verband hadden deelgenomen aan de avon den georganiseerd door de heer Jonk werden na afloop van de tweede ronde bekend gemaakt. De dames Smit-Ruitef werden met 30.589 punten winnaressen. Zij kre gen ieder twee mooie blijvende prij zen waaronder een miniatuur spin newiel. De dames waren dan ook zichtbaar verheugd met deze prijzen Het puntenaantal van de ovrige deelnemers zijn Hr. Klos-Jonker 30347 Mevr. De Wit Jr. 29254 G. Nieuwland 28961 Mevr. Buiter 28946 Th. Delis 28828 A. de Wit-G. Delis 28448 A. Kramer 28426 Echtpaar v. d. Wal 28396 Dames Jonker Klos 28309 Dames Barsingerhorn- Groot 28234 H. de Heer 27918 F. Pronk 27858 W. Selhorst 27160 Echtpaar Zoon 26758 Mevr. Vet-G. Selhorst 26758 Th. Zoon 26596 De hr. Groot-Komen 26471 Smit-Vet 26415 De heer Duin 26031

De Duinstreek | 1967 | | pagina 5