ff tt ckooiês gemengd kooi. GERRITSEN (assette Doktersdiensten KLOKKEN VlJ'W'IrVww DONDERDAG 1 JUNI 1967 41e JAARGANG No. 21 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Concert op 6 juni 1967 in de Toeristenkerk te Schoorl Eindexamen M.U.S. Concert in Beets-Nh. Voorspeelavond Volksmuziekschool Heropening galanteriewinkel van de heer W„ Schotten OUDERAVOND U.L.O. Wethouder Verstegen overhandigde diploma's Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen CONSTANT Trouw- en verlovingsringen Th. Veldman, horloger-juwelier Burgerlijke stand Gemeente Schoorl De loop der bevolking Blauwe week-collectie GESLAAGDE BEJAARDENTOCHT A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOPER Weektlad Dit nummer bestaat uit 8 pag. DE DUINSTREEK Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Het is al weer een jaar geleden dat 'Schoorls Gemengd Koor' het initiatief nam 'Die Jahreszeiten' van Haydn uit te voeren. Velen zullen zich de succesvolle uitvoering nog herinneren en tevens zjjn verrast, door de ideale gelegenheid die de 'Toeristenkenrk' biedt, om dergelijke evenementen tot uit voering te brengen. 'Schoorl's Gemengd Koor' heeft weer een jaar van intensief studeren ach ter de rug. Het resultaat is dat uit gevoerd worden twee werken van Brahms en één van Rossini. Van vele werken uit de muzieklite ratuur kan gezegd worden, dat zij hoogtepunten vormen in een bepaal de stijl of richting. Zeer zeker is dit het geval met de prachtige 'Alt- Rhapsodie' van Brahms, een werk voor alt-solo, mannenkoor en orkest. De tekst van het werk is ontleend aan Goethe's 'Harzereise im Winter', een impressie van een reis door het Harzgebergte. Prachtig begint Brahms in dit werk de vertwijfelde, naar liefde hunke rende mens, eindigend in een be rustend gebed, gezongen door het mannenkoor. Ook in het 'Schicksalslied' van Brahms, op tekst' van Hölderlin, is de strijdende en berustende mens het uitgangspunt. Na een ontroeren de inleiding van het orkest, zingt het gemengde koor de eerste twee strofen. In het laatste couplet een confrontatie met het noodlot, als de dichter zegt 'De lijdende mensen vallen blindelings van het ene uur in het andere, zoals water van klip op klip geworpen wordt.' Maar als troost, het instrumentale naspel, op dezelfde melodie als het voorspel, maar nu zonder het noodlotsmotief. Met het 'Stabat Mater' van Rossini wordt het concert besloten. Een prachtig werk, waarbij de toehoor der weef eens kennis kan maken met de rijke melodieën schat uit het operaland bij uitstek: Italië. Aan het concert werken mee de so praan: Maria Suchél, de alt: Wil Voor het toelatingsexamen 4de klas se M.M.S. (tevens eindexamen MUS) slaagden de volgende leerlingen Carla Bosma, Bergen Ennie v. d. Brink, Alkmaar Lea Landman, Koedijk Lydia Minkema, Schoorl Monique Nagel, Alkmaar Wally van Noord, Groet Judith de Ruiter, Alkmaar Corrie Rijswijk, Alkmaar Yvonne Steensma, Alkmaar Jelly Taconis, Beverwijk Joke Willig, Bergen Els v. d. Woude, Velsen-N. Caroline Wijffels, Heiloo Hanny v. d. Beidt, W. Graftdijk Greetje Boltjes, Bergen Sonja v.d. Hoff W-Graftdijk Marjan Jonge jan, Bergen Jouke Kroonenburg, St. Pancr. Els Mantel, Boxijkarspel Ina Mus, Purmer Alice Pilkes, Heiloo Mary Put, Alkmaar Lorna Vincken, Bergen Annemarie Wonder, Alkmaar Afgewezen negen kandidaten. Het is nog niet zo lang geleden dat in het dorpje Beets in Noordholland een ontdekking werd gedaan. Het gebeurde bij-, de restauratie van de dorpskerk. Bij het naar beneden ha len van een vals plafond in het achterscte stuk van de kerk, het koor kwam een eeeuwenoude beschilde ring te voorschijn. Zo'n vondst, waar niemand op rekent, heeft altijd iets opwindends, net als bij een opgra ving. Deze gewelfbeschildering in Beets is met zorg hersteld. Ze is heel onge woon. Tegen een lichtgekleurde ach tergrond, die het midden houdt tus sen groen en blauw, rijzen grote, 'n beetje mysterieuze bloemen omhoog in elk vak van de zoldering een paar In een klein bergje aarde is een plant geworteld met een lange rech te bladstengel, en iedere plant draagt één grote bloem. Soms lijkt die op een tulp, soms op een anjer of een korenbloem; ongetwijfeld steeks er een symbolische betekenis achter. Indien u hiervan zelf eens iets zou willen zien zou u zondag 4 juni a.s. naar Beets moeten gaan. Op die dag wordt er namelijk in het kerkge- deelte een concert gegeven door de heren Bremer (blokfluit) uit Schagen en Van Dalen (orgel) uit Den Haag. Dan kunt u, vanaf 14.30 uur luiste ren naar werkjes voor blokfluit, orgel en voor deze beide instrumen ten. In de pauze van dit, ongeveer een uur durend concert, kunt u dan een kopje koffie drinken en op uw gemak het gebouw, waarin behalve de kerk ook een verenigingslokaal en de raadszaal is ondergebracht, eens nader bekijken. Ook u bent van harte welkom in Beets. TJK Kippersluis, de tenor: Reinier Schweppe en de bas Leo Rommerts. Het Noordhollands Philharmonisch orkest verzorgt de instrumentale be geleiding, de dirigent is Klaas Ven- neker. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij u naar de advertentie in dit nummer van De Duinstreek. Dinsdagavond j.l. hield de Stichting Volksmuziekschool Bergen - Schoorl een z.g. voorspeelavond in 'De Rustende Jager' waarvoor een grote belangstelling bestond. Talrijke ouders hadden acte de présence gegeven om naar de presta ties van hun kinderen te komen luisteren. De directeur, de heer Bootsma zette in zijn welkomstwoord onder meer het doel van dit soort avonden na der uiteen. Men kan kennis nemen van de muzikale vorderingen van de kinderen en men kan tevens een keu ze maken uit het grote arsenaal van muziekinstrumenten waarop les wordt gegeven. De heer Bootsma vertelde dat in 1968 de Volksmuziekschool zijn 10- jarig bestaan viert en dat dit ge paard zal gaan met een aantal mani festaties. Het Schoorlse fanfarecorps, zo zei de directeur verder, heeft gebrek aan een aantal koperblazers en ook hiervoor leidt de volksmuziekschool op. Men kan de instrumenten des gewenst in bruikleen krijgen. Hierna begon men met de afwerking van een uitgebreid programma waar bij jong en oud zowel vocaal als in strumentaal hun beste beentje voor zetten. Hierbij werd weer eens gedemon streerd welk een rijkdom het zelf beoefenen van muziek de mens kan bieden. Er werd tussen de verschil lende programmapunten door, veel wetenswaardigs over de instrumen ten verteld. Door de heer Bootsma werd wel duidelijk gemaakt dat men bij het aanschaffen van een instrument het best deskundig advies kan inwinnen omdat ook hierbij veel kaf onder het koren voorkomt. Nu timmert de Volksmuziekschool niet erg aan de weg, het is nu eenmaal geen instel ling, die met vliegend vaandel en slaande trom den volke laat horen waarvoor men gemeentesubsidie heeft gekregen. En het was de heer Bootsma wel gebleken dat velen niet eens op de hoogte zijn van het bestaan van de school. Laat staan dat men weet dat de cursusgelden zijn aangepast aan het salaris dat vader thuis brengt. Het instrument moet wel zelf wor den betaald maar hierbij geeft de school graag en gratis advies. Men kan zijn kinderen al op 6-jarige leef tijd naar de Volksmuziekschool la ten gaan, zij leren hier de eerste be ginselen der muziek, krijgen alge meen vormend muziekonderwijs, middels het zg. orff-instrumentarium en zij na zo'n U/2 jaar toe aan in strumentenkeuze. Hierop kan men zich dan verder bekwamen en dat dit met overgave gebeurt bleek wel duidelijk uit de wijze waarop werd gemusiceerd. De klanken van trompet, fagot, ho bo, klarinet, blokfluit, piano, viool, accordeon en gitaar trokken aan het De heer W. Schotten heropende zijn zaak in galanterieën, glas, porcelein en huishoudelijke artikelen in de KL Dorpsstraat te Bergen. Dit voormalige kleine winkeltje is be trekkelijk in korte tijd tot een win kel verbouwd die driemaal de ruim te heeft van de oorspronkelijke win kelzaak. De achterkamer en de keuken zijn in de winkelruimte opgenomen, ter wijl de nieuwe woonruimte ver plaatst is naar een bovenverdieping zodat deze zaak een dominerend nieuw winkelfront heeft gekregen in dit straatje waar een brede luifel is aangebracht die de winkelpui scheidt met de bovenverdeping. Grote etalageramen geven een door kijk in de ruime winkelzaak die een veelheid van artikelen op stellingen langs de wanden en op gondola's toont. De forma C. Houtenbos zorgde voor deze radicale verbouwing. De firma C. Mak, voor de stoffering en de ar chitectuur was in handen van de heer B. Honig allen wonende te Ber gen. Groot was de belangstelling bij de heropening van deze zaak en tal van bloemstukken van zakenrelaties en vrienden, sierden dit fraaie winkel interieur waarop de fam. Schotten, met recht trots mag zijn. oor van de aandachtig luisterende toehoorder voorbij. Het was een mooie avonden en de voorzitter der stichting, de heer Van Ree dankte alle medewerkers dan ook hartelijk. Vooral voor de con tinue intentie waarmee werd ge- musiciceerd. Zijn woorden werden met applaus onderstreept. alles voor Baby's huidje STOFVRIJ AFGESLOTFM Wegens ziekte van de voorzitter van de oudercommissie stond de ouderavond onder leiding van het hoofd der school, de heer M. v. d. Ploeg. Hij kon ruim honderd ouders welkom heten in de aula van de Middelbare Meisjesschool. Een koortje, onder leiding van mej. Withaar, opende het programma met een aantal liedjes uit het schoolre- pertoire van Benny Vreden. De heer F. Verstegen, wethouder van de gemeente Bergen, reikte hier na met een toepasselijk woord, waar in de humor niet ontbrak, de school diploma's uit aan de leerlingen van de vierde klas. Namens de leerlingen voerde Eric Frank het woord, die een platenbon en een asbak overhandigde. Het jaarverslag van de penningmees ter van het schoolfonds sloot met een batig saldo van ruim 1000, De voorzitter memoreerde het jubi leum van dokter Sikkema en sprak de hoop uit dat de school nog vele jaren van de bekwaamheid van de ze eminente schoolarts zal mogen profiteren. De aangifte heeft de verwachtingen Overtroffen, zodat de toekomst van de school met vertrouwen tegemoet kan worden gezien. Gevraagd naar de mogelijkheid van zwemles voor de leerlingen, ant woordde de voorzitter dat het hem bekend was, dat het gemeentebe stuur activiteiten ontplooit, teneinde te komen tot de bouw van een zwem-instruktiebad in Bergen. Het moeilijke punt is: de financiering. Hij sprak de hoop uit, dat het zal gelukken binnen afzienbare tijd voor dit probleem 'n oplossing te vinden. De heer van der Ploeg vroeg zich af, of t.z.t. niet een beroep op de burgerij zou moeten worden gedaan om het gemeentebestuur bij de finan ciering de helpende hand te bieden. Verder werden er nog vragen ge steld over schooltelevisie, de organi satie van de school-sportdag, de be geleiding van de leerlingen, die deel nemen aan de tournooien in Alkmaar en de voorrechten verbonden aan het bestaande mulo-diploma en het toekomstige mavo-diploma. aangemeten door HOFLAAN 2 - TEL. 2202 - Leverancier van alle ziekenfondsen CONTACTLENS SPECIALIST INRICHTING VOOR CONTACTLENS-AANPASSING Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. Zijn voegloos gesmeed uit massief 14 krt goud Zijn een sieraad en een symbool tegelijk Ruime keus in klassieke en fantasie modellen vindt u bij Jan Oldenburglaan 3 - Bergen - Telefoon 2778 der gemeente Bergen van 22 mei tot 29 mei 1967 GEBOREN: Esther Maria Antoinette dochter van M. C. de Nijs en A. M. A. L. Toepoel. Elisabeth Johanna, dochter van J. N. Veldt en E. Kieft, Westerweg 19. Eric, zoon van E. Feijen en G. Ruis te Schoorl. Cas sandra, dochter van C. L. Min en G. Ruis, Oude Bergerweg 7s. Hélène Esther, dochter van R. P. Herrmann en G. A. H. Veenhuizen, Bergerweg 60. ONDERTROUWD: Pieter A. Boers- ma, betonwerker, Jaap Weijandweg 25a en Johanna Kools, gezinsver zorgster, Loudelsweg 6. GEHUWD: Johannes Wolf, Alkmaar en M. H. Maria, kantoorbediende, Van Borselenlaan 10. Joh. J. Brede- wout, huisschilder, Schoorl en Ruth van der Pot, Duinweg 5. OVERLEDEN: Fr. J. Roos, e.v. A. Eriks, Jan Jacoblaan 20. Ingekomen personen over de maand maart R. E. Luijt van Zeist naar Bickers- laan 3. C. C. M. Bosch van Warmen- huizen naar Heereweg 275. J. C. A. Röllich van Bergen naar Duinweg 28. A. H. de Vries en echtg. en kin deren van Alkmaar naar Meidoorn plantsoen 69. L. G. Nendels, van Maasdriel naar Heereweg 198. Chr. Vóórhaar van Den Helder naar Oor- sprongweg 30. D. C. M. Kleverlaan, van Delft naar Heereweg 284. R. Ob- bes en echtg. en kind van Alkmaar naar Meidoornweg 39. G. A. Kramer van St. Pancras naar Meidoornplant soen 53. W. de Jong van Brunssum naar Bickerslaan 3. L. J. C. van der Ploeg van Rotterdam naar Bickers laan 3. M. van Voorbergen van Groesbeek naar Bickerslaan 3. Vertrokken personen over de maand maart A. A. Meijer van Idenslaan 5 naar Beverwijk. C. C. H. M. Vliegers, van Heereweg 227 naar Haarlem. C. H. Kaandorp, van Oudendijk 1 naar Alkmaar. R. Douma en kinderen, van Jaagkade 3 naar Alkmaar. Joh. W. M. Lam van Dennenlaantje 3 naar Zaandam. Ingekomen personen over de maand april R. Masselink, van Alkmaar naar Hargerzeeweg 7. H. Brouwer, van Alkmaar naar Bergeendstraat 2. J. T. Brinkman, e.v. P. C. F. de Jong, en kinderen van Alkmaar naar Berg eendstraat 2. M. Reiche, e.v. G. A. Kramer van Amsterdam naar Mei doornplantsoen 53. R. A. W. Brunings van Zeist naar Bickerslaan 3. T. Stolp van Aalsmeer naar Oorsprongweg 30. D. F. IJpma en echtg. en kind van Heemskerk naar Meidoornplant soen 75. P. Barlage en echtg. en kin deren van Alkmaar naar Meidoorn plantsoen 79. T. M. Adrichem, e.v. J. C. A. Röllich van Castricum naar Duinweg 28. P. H. Kochx, van Vel- sen naar Meidoornplantsoen 83. G. H. Zoll en echtg. en kind van Zijpe naar Meidoornplantsoen 95. E. M. Smit van Bergen naar Laanweg 58. Joh. M. de Vries e.v. L. Smatk van Beverwijk naar Bosrandweg 15. P. A. Deurloo en echtg. en kind, van Alkmaar naar Meidoornplantsoen 103. P. Grootjes, van Zwitserland, naar Heereweg 48. Fr. W. Planken en echtg. van Alkmaar naar Mei doornplantsoen 99. J. A. C. Vermeu len en echtg. en kinderen van Alk maar naar Meidoornplantsoen 101. Joh. M. Riemerts en echtg van Vlij men naar Omloop 12z. J. Groot en echtg. en kind van Heiloo naar Teu gelaan 8. C. E. van der Kolk, e.v. C. J. Ooijevaar van Heemskerk naar Frederinkslaan 21. C. Lautenbag, en echtg. en kind van Alkmaar nr. Meidoornplantsoen 87. C. J. Ooije- vaor van Bergen naar Frederikslaan 21. A. Plomp en echtg. en kinderen van Alkmaar naar Meidoornplant soen 97. T. E. G. Kool, e.v. A. P. M. Raadgers van Den Helder naar Mei- VOOR BERGEN H. J. P. M. POOT Dorpsstraat 30, telefoon 2423 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 doornplantsoen 91. A. A. Kooij en echtg. en kind van Beverwijk naar Meidoornplantsoen 81. A. P. M. Raadgers van Den Helder naar Mei doornplantsoen 91. H. A. van Dijk en echtg. en kind van Alkmaar nr. Meidoornplantsoen 147. J. D. H. M. Savonoije van Nieuwveen naar Bi ckerslaan 3. Vertrokken personen over de maand april F. E. Goldschmit van Plevierweg 20 naar Alkmaar. M. A. J. Poldervaart van Houtendijk 2a naar Maartens dijk 92. G. Boterman, w.v. C. Mid delbeek, van Duinweg 46 naar Hei loo. M. G. de Vries, e.v. N. W. Engel van Idenslaan 17 naar Hoorn. Jan Feeke en echtg. en kinderen van Duinweg 119 naar Castricum. T. J. J. Leij'en van Gerbrandslaan 3 naar Bergen. KL Stam en echtg. van Hee reweg 215 naar Bergen. C. van Ver- sendaal, e.v. D. Fortgens van Rei- gerweg 1 naar Zijpe. De in de week van 15 tot 20 mei ge houden Blauwe week-collecte, ten bate van de Consultatiebureaus voor drankzuchtigen, heeft in de gemeen te Bergen een bedrag van 1743,32 opgebracht. Allen, zowel leden van het Comité van Aanbeveling, als colectanten dank voor de royale medewerking. Driehonderd bejaarden hebben woensdag j.l. ondanks dat de zon verstek liet gaan en de regen overvloedig uit de hemel v viel hun uitgaansdag gekregen dat door het Comito Ouden van Dagen 'Bergen' onder prettige leiding van zijn voorzitter, de heer A. A. Tros, toch nog een onvergetelijke dag is geworden. Hoewel het bij de start in het Her tenkamp er niet op geleek dat de dag in het water zou vallen des morgens scheen de zon vertrok ken om half negen zes bussen en enkele liuxe wagens van Bergen nr. Egmond aan Zee, om vandaar het natuurreservaat van het PWN-be- drijf in te rijden naar Wijk aan Zee, door Santpoort, Haarlem, Bloemen- daal om tenslotte in Hotel-restaurant Treslong te Hillegom de lunch te gaan gebruiken. De aanhoudende regen kon echter de stemming onder de bejaarden niet bederven. Vervolgens werd er een rit gemaakt in de omgeving van de Haarlemmermeer en werden de bejaarden in het landgoed 'Groenen- daal' een kop soep aangeboden om de kille regen te doen vergeten. Pre cies volgens het schema, die de pio niers van deze tocht uitgestippeld hadden arriveerde het gezelschap om vier uur in café-restaurant 'Duin- vermaak' te Bergen waar, tijdens de koffie een moment stilte in acht werd genomen ,voor het onlangs overleden, ijverige comitelid, de hr. J. de Koning. Tot grote verrassing van de bejaar den betrad de internationaal beken de parodist en imitator Menno Grondsma uit Alkmaar het podium om met begeleiding van zijn voor treffelijke pianist Harry Kalling, de aanwezigen een uurtje vreugde te bezorgen. Vooral de parodieën van Menno Grondsma op Josephine Ba ker, Frank Sinatra, Al Johnson, Ch. Trenet e.a. grootheden werden door hem onberispelijk gecreëerd. Een voortreffelijk diner besloot deze vrolijke regenachtige uitgaansdag. Aan het einde dankte de heer Tros, de comite-leden, helpers en helpsters dr. F. Houdé met zijn assistenten, voor hun medewerking. Ook dankte de voorzitter het raadslid J. Witte brood die van zijn belangstelling deed blijken door de tocht mee te maken. Burgemeester L. J. de Ruiter liet zich vertegenwoordigen door wet houder J. Zonjee en echtgenote door 's middags eveneens acte de pre sence te geven. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek ZONDAG 4 JUNI BERGEN HERVORMDE GEMEENTE RUÏNEKERK 10.15 uur: Ds. ter Steege GEREFORMEERDE KERK 10.00 en 19.00 uur Ds. K. Schouten, Heemstede LEGER DES HEILS (Dorpshuis) 10 uur: Samenkomst o.l.v. brigadier en mevrouw A. Kruisinga, divisie officieren van de Centraal Neder land Divisie. EUROPESE PAROCHIE VAN St. BENEDICTUS. Pr. Hendriklaan 7.30 uur H. Mis, 9.00 uur Hoogmis 10.15 uur Europese Mis (Latijnse li turgie met preek in Frans en Duits). 11.30 uur H. Mis. Zaterdag avondmis te 19.15 uur. PAROCHIE PETRUS EN PAULUS Zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering zoals op zondag. Zondag H. Missen te 7.00, 8.15, 9.30 en 11.00 uur Van maandag t.m. vrijdag 's mor gens om 8 uur en 's avonds 7 uur. SCHOORL HERVORMDE GEMEENTE TE SCHOORL. GROET en CAMP. 10.30 uur te Schoorl Ds. W. Ph. E. van Kooten, Dirkshorn 10 uur te Groet: Ds. C. M. de Jong Zaterdag 19.00 uur H. Mis als op zondag. Zondags zijn de H. Missen om 7.00 - 8.00 - 9.30 (Hoogmis) en 11.00 uur en 's avonds om 19.00 uur. Door de week is de H. Mis om 7.45 uur. Al deze missen worden gehou den in de toeristenkerk. VERBREIDING DER WAARHEID Voorweg te Schoorl 19.30 uur Ds. J. J. Ruys, Hagepreek ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 uur: Ds. Van der Sluis (wisseling van kerkeraadsleden) LUTHERSE GEMEENTE 10.15 uur: Ds. J. J. F. Herrmann

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1