LUXE SPREIEN InïËÜW Nutroma koffiemelk (omdat er zoveel verse room in zit) Premie van-de Maand Club Pnuti 1-PERSÖQKS SPREI Club- prijs CkOh 2-PERS00NS SPREI club- O® prijs OOi Ch albert: heijn ..voor dat extra verzorgde kopje koffie: Exclusief! Weelderige chenille. Donzige, decoratieve luxe voor uitzonderlijk lage prijs. De PremievandeMaand Club brengt een volkomen nieuwe weel de in uw slaapkamer: een luxe chenille sprei, ongekend donzig en zacht door de dubbel zo hoge pool. Gewone spreien hebben een pool van 0,6 cm. De PMC-spreien zijn over de gehele oppervlakte hoog polig: zeker 1,1 cm chenille. Een ware weelde De PMCrspreien vallen prachtig over het bed, schuiven niet, passen altijd (maten 150 x 210 cm. en 215x210 cm, Incl, franje aan de lange zijden), Elke sprei Is voor zien van het keurmerk van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen en een wasvoorschrift. Haal de kleurenfolder in de AH- winkel en maak uw keus. De Club- prijzen zijn voor deze bijzondere kwaliteit exceptioneel laag. Kies uit de navolgende kleuren: F-187 donkerblauw F-188tomaatrood F-189 cognac waarvan f 26.- in PMC-cheques Kies uit de navolgende kleuren: F-292 lichtblauw F-293 goudbruin F-294 oud rose waarvan f 26.- in PMC-cheques Om smaak en geur van uw koffie ten volle tot hun recht te laten komen, neemt u zuivere, blanke koffiemelk. Nutroma, de blankste koffiemelk. Met zoveel verse room. Voor dat extra verzorgde kopje koffie. Met 'n klein scheutje Nutroma doet u zo veel! nutroma VRIJ ZIJN IN DE ZOMER (3) Toneelavond in de 'Zwarte Schuur' agi llllllllllllllMI "illlllllliin lllllllllliii Het zonnige zuiden heeft een onverwoestbare aantrekkings kracht op de koele noordeling. De boorden van de Middelland se Zee zijn geweldig populair bij Nederlanders en bijvoor beeld hun buren, de Duitsers. Italië is lange tijd nummer één geweest. De laatste jaren is een kentering ten gunste van Spanje merkbaar. Dat is niet zo vreemd; het is het goedkoop ste vakantieland in Europa Voor het eerst in lange tjjd heb ben dit jaar tweeduizend van de ruim zesduizend hotels of pensions in Spanje hun prijzen iets verhoogd. Maar deson danks is Spanje nog een stuk goedkoper gebleven dan bij voorbeeld Joegoslavië. De prijzen voor volledige pension (dus maaltijden inbegrepen variëren in Spanje tussen de 7 en 10 gulden per persoon per dag (pensions) en tussen de 8 en 28 gulden p.p.p.d. (hotels). Voor die 28 gulden verblijft u dan wel in een paleis. Voor dezelfde prijs moet men in andere landen met iets zeer eenvoudigs tevreden zijn. Spanje is een ideaal vakantieland. Met veel zon en vriendelijke, gast vrije mensen. Het wordt de laatste tijd ook gepropageerd als een fijn vakantieland voor kinderen. Dan hangt er echter wel veel af van de manier, waarop u naar Spanje reist. Wie kleine kinderen heeft, moet hun niet de marteling van de lange au- toreis aandoen (minimaal twee da gen). Diverse maatschappijen ver zorgen tegen uitzonderlijk lage prijs vliegreizen naar Spanje. Voor kin deren een ware belevenis - en uit komst. Het meest bezochte deel van Spanje is de Costa Bra va, de kust strook tussen de Spaans-Franse grens en Barcelona. Wie zuidelijker wil gaan, moet in het hartje van de zomer rekenen op een drukkende hitte, op niet al te beste wegen en iets primitiever omstandigheden. De Costa Brava kent niet, zoals de Rivièra, een typische kustweg. Daar voor is de streek te afwisselend. Er zijn veel door rotsen omgeven baai en. Wie daar terecht komt, waant zich alleen op de wereld. Wie met kinderen de Cost Brava bezoekt, kan beter de gedeelten met zandstranden uitzoeken. Die zijn er in overvloed. Veelal komt men dan in de nabij heid van Barcelona terecht. Een stad met ,ter afwisseling, een heer lijk werelds karakter. Brede boule vards (waar men koetsjes kan huren) drukke winkelstraten en gezellige restaurants. Wie Spanje bezoekt, trekt natuurlijk één dag uit voor een grondige kennismaking met de ech te Spaanse sherry. Er zijn indruk wekkend veel soorten. Men moet wel het goed Hollandse lied 'Glaasje op, laat je rijden' in gedachte hou den. Portugal (twee en een half maal de oppervlakte van Nederland, maar slechts negen en een half miljoen inwoners) is wat te ver om met de auto te bezoeken. Wie veel tijd heeft kan nog best de boot nemen. De bootreis op zich is al een heerlijke vakantie. Portugal heeft twee forse steden: Lissabon 1,8 miljoen inwo ners en Oporto. Voor de rest bestaat het land uit een schitterend golvend landschap met rijke bossen en een zonnig klimaat, dat door de invloed van de Atlantische Oceaan niet te drukkend wordt. Een aantal bureaus organiseert tegen redelijke prijzen all-in vliegreizen naar Portugal, die de moeite van het overwegen waard zijn. Een 15-daags verblijf in de fraaie kustplaats Estoril komt inclu sief retourvlucht op zeshonderd gul den. Erg luxueus is Praia da Rocha, een lieflijk bdaplaatsje, dat niet ten onrechte het St. Tropez van Portu gal heet. Maar een geheel verzorgde reis hier naar toe komt op meer dan dertienhonderd gulden te staan. En daar schrikken veel mensen voor terug. Italië is een land met veel mogelijk heden. Talrijke Nederlanders heb ben hun hart aan Rome verpand (en talrijke schonen uit het noorden heb ben het hier verloren). Bergbestor- mers kunnen in de Dolomieten te recht. Liefhebbers van koele, hel blauwe meren worden enthousiast in de zuidelijke uitlopers van de Al pen. De grote drie zijn Comomeer, Lago Maggiore en Gardameer. De plaatsen rond deze meren zijn vol ledig op het toerisme ingesteld. Men zal er dan ook meer Duitsers en Ne derlanders ontmoeten dan Italianen. Er zijn mensen, die daarvan gewel dig veel houden. Liefhebbers van bijzonder fraaie steden met een schat aan historie en cultuur hebben in Italië geweldig veel mogelijkheden. Een aantal plaatsen, die ze beslist niet mogen missen; Rome, Bologna. Florence waar u nu zelf kunt zien welke schade de overstromingen hebben toegebracht aan de monu menten), Pisa, Ravenna, Venetië, Ve rona en Napels. Wie 'n bijzondere vakantie wil hebben en belangstelling heeft voor geschiedenis kan een tocht uitstippelen langs enkele van de honderden plaatsen, waar resten zijn te vinden van oude Romeinse en Griekse nederzettingen. Men moet de overbekende centra, zoals Pom- peie, overslaan en het juist zoeken in de nog niet toeristisch geëxploiteer de, kleine plaatsen (voor inlichtin gen: Nationaal Italiaans Verkeers bureau, Rokin 52, Amsterdam). Een mogelijkheid om met de auto het zonnige zuiden te bezoeken zon der zelf te rijden is de autoslaap- trein. De treinen vertrekken uit Amsterdam naar Milaan, Narbonne, Avignon, St. Raphaël en Biasca. De prijzen kunnen een bezwaar zijn als men met meer personen reist. (De charme van de auto is, dat men voor enkelvoudige kosten meer mensen kan vervoeren). Het vervoer van de auto zelf is relatief gezien niet duur. Een retourvervoer Amsterdam - Bi asca komt op rond driehonderd gul den. Voor vervoer naar en van Mi laan van een middenklas-auto vra gen de spoorwegen 355 gulden. Het is verplicht minstens veertien dagen voor de reis plaats te reserveren. De mogelijkheden van geheel ver zorgde bus- of vliegreizen naar Italië zijn vrijwel ontelbaar. Enkele prij zen: tien dagen Adriatische kust (treinreis - rond driehonderd gulden. Vijftien dagen Adriatische kust (vlitgtuig) - 500 tot 600 gulden. Twee weken camping zelf voor tent zor gen) aan Gardameer (busreis) - 175 gulden. wordt vervolgd) Donderdagavond j.l. mocht het Zol dertheater uit Hoorn het wintersei zoen van de Stichting K. 66 beslui ten met de opvoering van twee een- acters t.w. 'De dag waarop de hoe ren kwamen tennissen' en 'Kamer muziek', beiden door Arthur Kopit, resp. vertaald door Anty Westeling en Koos je Plesman, regie en bewer king René Jessurin Lobo. In de eerste eenacter werd het pu bliek, dat in grote getale was opge komen, of geleek het zo, doordat het prosvenium aanmerkelijk was ver groot?, geconfronteerd met een aan tal bestuursleden van een exclusieve club die de oude vertrouwde wereld van de 'happy few' moet voorstellen een wereld die tenslotte ondergaat door verdeeldheid en aftansheid van een groep buitenstaanders. Met wrevel heb ik de moderne inter pretatie van dit drama gevolgd, doch de vele absurditeiten en de vaak on frisse tekst die in deze eenacter voorkwam konden mij niet boeien. Na de pauze voerde Kopit acht geestelijk gestoorde vrouwen ten to nele rond een vergadertafel o.a. me vrouw Mozart die zich verbeeldt me vrouw Mozart te zijn, Osa Johnsan (ontdekkingsreizigster), Gertrude Stein (Amerikaanse dichteres), Pearl White (filmster en sexbom), Amelia Eenhart (Amerikaans pilote), Isanel- la Van Castilië (koningin van Spanje) Jeanne d'Arc heldin van Frankrijk) en Susan B. Anthony (voorvechtster van het Amerikaanse kiesrecht). Deze eenacter werd met al zijn spanningen en hysterca, verbluffend goed ten tonele gebracht, waarvoor de actrices in de bloemetjes werden gezet. Jan Timmer

De Duinstreek | 1967 | | pagina 7