99 tl Gemeenteraad Bergen T bta- au dingaiiasats Koorn's textielmagazijn GERRITSEN RAIFFEISENBANK SCHOORL IK SPAAR SPAART SPAART WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE U00K..? Doktersdiensten KELTUM PLEET DONDERDAG 8 JUNI 1967 41e JAARGANG No. 22 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden 'Saenegeest' Aktie-comité 'Sta naast Israel' te Bergen Gratis huid-analyse AUTO-RALLEY Brandweerman J. Wittebrood zag Abraham Concert Schoorl's Gemengd Koor Burgerlijke stand SCHUIT-CONIJN TAXI TAXI P. SMIT TEL. 2 5 2 9 Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Tuinexcursie Schoolgaande jeugd Verkeersexamen Drumband-concours te Schoorl A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Nutsspaarbank Alkmaar Weekêtod Dit nummer bestaat uit 8 pat- DE DUINSTREEK Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Om aan de sportieve verlangens van verschillende raadsle den tegemoet te komen er was juist op deze gemeente raadsvergadering-avond een t.v.-uitzending van een voetbal wedstrijd werd de agenda in een snel tempo door burge meester L. J. de Ruiter afgewerkt, zodat publiek en raadsle den reeds tien minuten voor negen huiswaarts konden keren. Over punt 1 van de lijst ingekomen stukken, een schrijven van gedepu teerde staten van Noord-Holland, in zake herziening bezoldigingsregeling wethouders 1963, betuigde de raad z'n instemming zodat het wethoudssa- laris vanaf 1 januari 1967 op 5925,- is gebracht. Bij het voorstel grenswijziging be bouwde kommen, ingevolge de Bos- wet, merkte de heer J. N. M. Woud stra op, dat hij niet tegen deze grens wijziging is. Spreker zag graag liefst deze grens nog wat meer uitgebreid tot aan de 'donkere hoek' i.v.m. de vele verkeersongevallen die zich daar de laatstetijd voordoen. De heer Woudstra '(KVP) wilde een snel heidsbeperking instellen (max. 70 km per uur) op de zeeweg tussen de Franschman en Bergen aan Zee. Ook de heer M. C. Veldt ondersteun de dit voorstel. Hoewel deze kwestie niet aan de or de is, aldus burgemeester De Ruiter, maar toch wel verband houd met el kaar, zegde hij toe dat het College dit ernstig onder haar aandacht zal nemen. De gemeente zelf heeft, waar het de wegen buiten de bebouwde kom betreft, hierover niets te zeggen ook niet over de Bergerweg bij de Pesiebocht. Hierover moet Haarlem beslissen, B. en W. meent echter dat een verzoek snelheidsbeperking aan de G.S. moet worden gedaan, hoe wel een verzoek inzake Bergerweg geruime tijd geleden al is gedaan. Bij de behandeling van het voorstel optie te verlenen op de bouwgrond van het uitbreidingsplan 'Saenegeest' voor de bouw van 40 woningwetwo ningen, 53 premie A-woningen, 63 premie B-woningen en 87 vrij-sector woningen, totaal 243 woningen, die gebouwd zullen worden door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, merkte de heer Dinkelberg (Midden- blok) op dat hij meende dat in dit uitbreidingsplan ook een bejaarden centrum zou komen. Voorts vroeg hij hoe het eigenlijk met de ontwikke ling van het inwonersaantal zal gaan Spreker meende dat er 'n limiet van 15.000 inwoners voor Bergen was gesteld. Als er geen limiet gesteld is dan bestaat nog de mogelijkheid om ons te beraden tot hoever wij zullen gaan opdat wij het karakter van ons 'dorpje klein' kunnen behouden. Zo als het nu gaat, met het bouwen van honderden woningen ziet de hr. Dinkelberg daar geen einde aan ko men. De heer J. Wittebrood (KVP) vond dat er zo snel mogelijk aan dit uit breidingsplan begonnen moet wor den en dat dit plan geen tegenwer king mag ondervinden. Naar aanleiding van de opmerking van de heer Dinkelberg, zei bur gemeester De Ruiter dat de voort durende groei van Bergen ook door het College niet gewenst wordt. Wij zullen niet eeuwig doorgaan met bouwen. Als wij over 25 of 30 jaar een plaats zijn van 16- of 18.000 in woners, moeten wij er zo langzamer hand mee ophouden en een eindplan voorleggen aan de G.S. De heer A. Riemersma, die als nieuw raadslid voor de Boerenpartij de heer Van Twisk gaat vervangen en wiens geloofsbrief accoord werd be vonden zal op vrijdagmorgen 9 juni a.s. voorafgaande aan de traditionele Bonnefaasschouw worden geïnstal leerd. Het Wiesenthal - comité te Bergen heeft zich tijdelijk omgevormd tot een aktie-comité 'Sta naast Israël', dat in samenwerking met de C.I.A. gelden voor Israel zal inzamelen. Vrijdag 9 juni zal de WV Bergen een auto-ralley houden. De start is 's avonds 7 uur vanaf de Boslaan. Inschrijfgeld 3,50 per equipe. Par cours is 30 kilometer lang. Er wordt gereden in twee klassen, A voor geroutineerden en B voor be ginners. Inschrijving is bij de WV te Bergen en Bergen aan Zee of een half uur voor de start. De Bergense Vrijwillige Brandweer rukte uit met groot materiaal, om hun collega-brandweerman J. Wit tebrood die klokke twaalf vijftig jaar was geworden en Abraham voor het eerst zag te verrassen met een metershoge Abraham op de schaats, die geplaatst werd in zijn tuin aan de Breelaan. Commandant J. Blauw liet de si renes loeien en de 50-jarige met zijn familie naar buiten komen, waar hem een nachtelijke serenade werd gebracht door Bergens Brandweer mannenkoor, die met het Brandweer lied tekst van mevrouw Blauw en muziek van mevrouw Corry Mo- ree-Dol de nachtelijke stilte liefe lijk verbroken waarna de comman dant hem een geschenk overhan digde en de rust in de Heerlijkheid weerkeerde. De zaak met de betere merken w.o. LANCöME - Dr. DE HOOG AIJER - ORLANE etc. ELIZABETH ARDEN Het werk-comité wordt ge vormd door Jaap de Carpentier Dr. J. Hemelrijk Burgemeester L. J. de Ruiter Mevr. R. Stunt-Elte E. Vlessing Het comité van aanbeveling wordt gevormd door Mevr. G. Bontje-Brieffies Ds. J. Breukink A. G. v. d. Hilst J. Henkemans Mevr. E. C. Henkemans- Knappert Dr. H. Horninga Ant. van Kampen Lucebert Dr. H. Poot A. Rodrigues-Brent A. Roland-Holst Ds. J. Sap J. Schekkerman Pastoor J. A. Solleveld Pastoor J. C. Vanderstadt Ds. D. Visser Mr. H. Waage Op de navolgende plaatsen in de gemeente zijn bussen ge plaatst Raadhuis Kant. VVV Bergen aan Zee Albert Heyn Supermarkt B. en W. Supermarkt Garage De Reus, Bergerweg Duinvermaak, Breelaan In nader overleg met de kerkbesturen zullen zondag bjj de uitgang bussen worden geplaatst en/of voor Israel worden gecollecteerd tijdens de dienst. In de komende dagen zal er een geluidswagen worden rond gereden die de bevolking zal opwekken naast Israël te staan en aan de hulpactie deel te nemen. In samenwerking met de UW zal er op donderdag, vrijdag en zaterdag een lijstcollecte worden gehouden. Bedragen kunnen worden gestort op rekeningnr. 36.54.15 van de Amro-Bank te Bergen-Nh. onder vermelding van 'Sta naast Israël'. Het Schoorl's Gemengd Koor gaf dinsdag j.l. een concert in de toeristenkerk voor een groot aantal belangstellenden. der gemeente Bergen van 29 mei tot 5 juni 1967 GEBOREN: Matthijs Simon, zoon v. M. S. Mol en G. C. Verkuijl. ONDERTROUWD: H. L. van Sister, kantoorbediende, Alkmaar en L. M. M. Dekkinga, telefoniste, Achterweg 14. GEHUWD: J. D. Ton, hulpmonteur, Prinsesselaan 18 en J. A. Hari de Meur, Kerkedijk 48. J. A. v. Beelen, mach. houtbewerker, Filarskiweg 42 en Y. Celie, ziekenverzorgster, Ber gerweg 137. A. Voöte, juridisch me dewerker, Den Haag en W. C. G. Droste lerares Frans, Eeuwigelaan 38. OVERLEDEN G. C. Lenting, w.v. J. Weijers, oud 88 jaar, Hoflaan 5. Het podium waarop koor, orkest en solisten moesten plaats nemen nam de gehele breedte van het gebouw in zodat de optredenden niet met ruimtegebrek te kampen zullen heb ben gehad. Door dit concert bleek al weer welke fantastische gelegen heid de toeristenkerk biedt voor het houden van dergelijke evenementen. De voorzitter, de heer C. Hoogvorst, heette de aanwezigen met een korte toespraak welkom en wees op een fout in het programma. Het laatste nummer, Stabat Mater was n.l. niet van Pergolesi, maar van Rossini. Dit was niet de enige fout die in het programma stond. Het hotel 'De Roode Leeuw' dient men ook in 1967 met twee oo's te schrij- D.A. DROGISTERIJ Stationsstraat 11, tel. 2205 musiceerd. En u heeft vorige week al het een en ander over het con cert kunnen lezen. De solisten hebben vooral in het Stabat Mater hun steentje bijgecka- gen tot het welslagen van het con cert. Dirigent, solisten, koor en or kest konden na afloop een ovationeel applaus in ontvangst nemen van het enthousiaste publiek. ven. Om de voornaam van Johannes Brahms af te korten met John, ge tuigt niet van eerbied jegens deze beroemde componist. Op de laatste bladzijde stond achter de uitnodiging op de repetitieavonden van het koor te komen geen vraagteken. Er zal weer een werk door het koor in studie worden genomen dat al ver schillende malen is opgevoerd, n.l. 'Die Schöpfung' van Haydn. En niet 'De Schöpfung' zoals in het pro gramma stond vermeld. Misschien vindt u het muggenzifterij, maar zulke fouten horen niet in eer pro gramma van een al ruim 40 jaar be staand kqor, Over de ten gehore gebrachte com posities kunnen wij kort zijn, er werd met overgave gezongen en ge- spaarbank en alle bankzaken Voor TROUWRIJDEN en ROUWAUTO's naar Dorpsstraat 18 - Bergen aangemeten door HOFLAAN 2 - TEL. 2202 - Leverancier van alle ziekenfondsen CONTACTLENS SPECIALIST INRICHTING VOOR CONTACTLENS-AANPASSING Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. De pas opgerichte afdeling van de Koninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, organiseerde voor haar leden een tuinexcursie. Ongeveer negentig personen be zichtigden onder leiding van heren Glorie, Groen en Prinsen de kas sen en tuinen van de Landbouw- huishoudschool, Pensionaat en de 'Uuthof', Na de pauze werd door de heer Jan sen, vele vragen beantwoord en voorlichting gegeven over de teelt van vaste planten uit zand. Begunstigd door fraai lenteweer, werd de vorige week de leerlingen van de lagere scholen van Bergen, Schoorl, Catrijp, Groet, Egmond aan de Hoef, Egmond Binnen, Warmen- huizen en Krabbendam, in Bergen een verkeersexamen afgenomen on der leiding van opperwachtmeester C, F, van Brenk, de onderwijzers: G. Kooymans en C. J. W. de Haas, resp, van de Van Brederodeschool en Chr. Nat. School en een aantal con troleposten. Nadat door 413 leerlingen eerst het schriftelijk examen was afgelegd, waarvan er acht werden afgewezen, startten vorige week 400 leerlingen vanaf de garage Van Schalkwijk voor het praktisch examen, dat door hen serieus en goed werd gereden, want niet minder dan 114 examinan di slaagden met lof, terwijl 252 deelnemers gewoon slaagden. Van de Bergense scholen slaagden van de Chr. Nat. school vijf, waar van 1 mei lof, de Ursula-school 4 met lof en 19 gewoon; Van Brederode school slaagden 18 (14 met lof), Bos- school 29 (3 met lof), Van Reenen- school 33 (22 met lof), St. Adel- bertusschool 30 (9 met lof). O.L.S. Schoorl 15 (2 met lof), Sint Adelbertusschool Egmond Binnen 44 (13 met lof), Groet 34 (7 met lof), St. Jozefschool Egmond aan de Hoef 41 (20 met lof), r.k. Meisjesschool War- menhuizen slaagden er 7 en de Chr. School te Krabbendam 5 (1 met lof). Evenals andere jaren werden de kin deren door de Commissie 'Veilig Verkeer' verrast met een filmvoor stelling in de bioscoopzaal van 'De Rustende Jager', wat bij hen zeer in de smaak viel, Onder luid gejuich van de jeugdige geslaagden maakte wachtmeester Van Brenk de uitslag aan de kinderen bekend en drukte hen daarbij op het hart, de verkeers- lessen door hun onderwijzers ge geven stipt op te volgen en goed uit te kijken in het steeds drukker wor dend verkeer langs de wegen. ZEER FRAAIE EN HARTVEROVERENDE COLLECTIE MODIEUSE Ontworpen om jong en blij te zijn De pasvorm Volmaakt, dus comfortabel. In de belangrijkste modekleuren Persian-bleu of Indian-rose ZIET ONZE ETALAGE Heereweg 36 - Schoorl - Telefoon (02209) 640 Zoals u zich zult herinneren heeft de jeugddrumband vorige zomer een concours georganiseerd dat mede dank zij de grote deelname, een éclatant succes is geworden. De hele zondag is er toen gespeeld en we hebben hier met enkele foto's aan dacht aan besteed. Het bestuur van de drumband heeft, gelet op het succes van vorig jaar, weer een concours georganiseerd en wel op zondag 25 juni a.s. Reeds een groot aantal korpsen kon worden ingeschreven. Dat deze in schrijvingen uit het gehele land af komstig zijn, is een bewijs dat Schoorl als concoursplaats bijzonder in de smaak is gevallen. En ook uit de reacties van de inwo ners is wel gebleken dat men het concours bijzonder heeft gewaar deerd. Vorig jaar waren er de hele dag honderden belangstellenden die de prestaties van de diverse korp sen nauwlettend volgden. Het is te begrijpen dat een dergelijk evenement veel geld kost. De drum band bestaat nog maar kort, maar evengoed heeft het bestuur het, ook financieel, aangedurfd jaarlijks een concours uit te schrijven. Maar alle kosten kunnen niet door de band zelf worden bestreden en het zou prettig zijn als de inwoners hun geldelijk steentje zouden bijdragen. De drumband verleent zijn mede werking aan alle plaatselijke gebeur tenissen, u zult dat volgend jaar wel op de dorpsfilm zien. Het bestuur vindt dat de liefde óók hier niet van één kant kan komen en doet een beroep op de inwoners ach ter de aktiviteiten van de drumband te staan. Men kan zijn bijdrage op verschillende wijze leveren maar het zou wel aardig zijn als één, of liefst meerdere middenstanders een beker ter beschikbaar zouden stellen. De ze prijzen zijn vrij kostbaar maar te gelijkertijd onmisbaar want je kunt toch moeilijk een concours uitschrij ven als er geen prijzen kunnen wor den uitgereikt. Wie met ons van de noodzaak van het welslagen van het con cours overtuigd is, h(j stelle zich direct in verbinding met de se cretaris van de drumband. Dit is de heer C. A. Kater, Slotlaan 29, telefoon 604, die desgewenst gaar ne alle inlichtingen zal verstrek ken. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek Bij de Nutsspaarbank Alkmaar werd eind mei een belangrijke mjjlpaal bereikt. Voor het eerst in de geschiedenis van deze in 1847 opgerichte spaarbank over schreed namelijk het totale spaar derstegoed het bedrag van zestig miljoen gulden. Dit bedrag be hoort toe aan 47.000 spaarders, ingeschreven bij de kantoren van de Nutsspaarbank te Alkmaar, Bergen, Castricum en Heiloo. In de laatste jaren kan met recht van een spectaculaire groei van het spaarderskapitaal worden gesproken. In 1960 werd voor het eerst een spaarderskapitaal van 25.000.000, bereikt, in augustus 1965 bedroeg het spaartegoed 50.000.000,en nog geen twee jaar later kan reeds mel ding worden gemaakt van het pas seren van de mijlpaal van 60 miljoen. Het spaaroverschot is in de maand mei ongeveer gelijk gebleven aan dit in dezelfde maand van het vorig jaar, dit is bijzonder verheugend wanneer men bedenkt, dat in april 1967 het Burgerlijk Pensioenfonds van kwartaalbetaling is overgegaan op betaling van de pensioenen eens per maand. Het in de maand mei bij de spaarbank binnengekomen be drag aan pensioenen bedroeg daar door ongeveer één derde gedeelte van het bedrag aan pensioenen in de maand mei van het vorige jaar. De pensioenenbetalingen zullen der halve niet meer de tot nu toe voor gekomen kwartaalpieken in de spaar- resultaten veroorzaken, maar zich gelijdelijk over de cijfers van de 12 maanden verdelen. Het is dan ook duidelijk dat in mei van dit jaar andere factoren het spaaroverschot hebben beinvloed. Naast de reeds gedurende vele jaren bij de Nutsspaarbank binnenkomen de pensioenbetalingen, ontwikkelt zich de laatste tijd in versneld tem po de girale salarisbetaling. Reeds honderden werknemers ontvangen het salaris door middel van een gi rale overboeking op een rentege- VOOR BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2, telef. 2027 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288 ICARBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOLIN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. vende spaarrekening bij de Nuts spaarbank. Bestuur en directie van de spaarbank houden er rekening mee, dat de grote stroom van girale salarisbetalingen nog gaat komen. Het is mede daarom, dat reeds in 1965 de inleggersadministratie van de Alkmaarse kantoren werd geau tomatiseerd. Nog dit jaar zullen ook de kantoren buiten Alkmaar van de computer gebruik gaan maken. Uitsluitend op deze wijze zullen de enorme aantal len boekingsposten tijdig kunnen worden verwerkt. Daarnaast zal de salarisbetaling per bank hoge eisen gaan stellen aan het loketverkeer. Ook hiervoor zijn reeds lang de nodige voorzieningen getroffen. Op de thans bestaande vijf kantoren van de Nutsspaarbank staan totaal 35 loketten ter beschik king van het spaarderspubliek. Het in Egmond aan Zee geopend kantoor brengt dit aantal op 40. Uitbreiding van de dienstverlening en aanpassing aan de eisen van het moderne geldverkeer, hetwelk zich steeds meer in de girale sfeer zal gaan afspelen zijn bepalend voor de toekomstige ontwikkeling van de Alkmaarse Nutsspaarbank met haar 47.000 cliënten uit Alkmaar en naas te omgeving. Ter gelegenheid van het bereiken van het gezamenlijke spaartegoed van zestig miljoen gulden, zal op de kantoren van de Nutsspaarbank in de komende dagen aan alle inleg gers en natuurlijk ook aan de nieuwe spaarders een kleine attentie worden uitgereikt.

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1