ff Gemeenteraad Bergen GERRITSEN Kristal met zilver Doktersdiensfen DONDERDAG 15 JUNI 1967 *le JAARGANG No. 23 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Parnassiapark Heffing en invordering ruitergeld Bergener Platz in Beerfelden A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Midgetgolf- wedstrijden voor de jeugd Bergense Harmonie BERGEN STAAT NAAST ISRAEL Autorally V.V.V. Bergen Burgerlijke stand Eindexamens IWI.M.S. Bergen Hebt U „De Duinstreek" al betaald Gironummer 552867 Opbrengst collecte Roode Kruis te Schoorl Wordt 'Duinranders' zondag vierde klasser Opbrengst collecte 'Steunt Israël' te Schoorl Voorlichtings-mogelijkheden voor ondernemers in het Midden- en Kleinbedrijf WeéMad Dit nummer bestaat uit 8 pag. DE DUINSTREEK Redaktie en administratie Dry. Volkers en l.eogwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 228 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Voordat de jaarlijkse Bonefaasschouw een aanvang zou nemen kwam de gemeenteraad vrijdagochtend j.l. in een korte ver gadering bijeen. Nadat de heer A. Riemersma die de heer K. van Twisk (Boerenpartij) wegens vertrek naar Maassluis opvolgt als raadslid werd beëdigd gleed de agenda vlot onder de voorzittershamer van burgemeester L. J. de Ruiter door. Bij het vaststellen van de bestem mingsplannen 'Omgeving Notweg' en 'Bergen-Oost' zei de heer W. J. Ploe ger (PvdA) dat er in die plannen wel grote en dure huizen zijn geprojec teerd, doch dat het aantal woning wetwoningen nog zeer gering is, ter wijl juist aan die woningen grote be hoefte is. Er zouden b.v. in het be stemmingsplan 'Notweg' ook wel kleinere woningen gebouwd kunnen worden. Burgemeester De Ruiter antwoordde dat die woningen bepaald niet pas sen in het bestemmingsplan en merkte op dat de gemeente maar een gering aantal woningwetwoningen (12 tot 16) per jaar toegewezen krijgt, Een Commissie bestaande uit de he ren K. P. Blauw, F. Verstegen en M. C. Veldt hebben in de afgelopen maanden een bezoek gebracht aan het Parnassiapark te Bergen aan Zee met de bedoeling dit park een re creatieve funktie te doen vervullen, ge hper Veldt (KVP) verklaarde dat hij tot de conclusie is gekomen, dat gr \vat aan dit park gedaan moet worden en dat er van deze thans be groeide duinpan gerust wel wat goeds te maken is, Het is de plicht van het gemeentebestuur, de nodige aandacht aan dit verwaarloosde opject te be steden. De heer Smit (B.P.) zag graag, wan neer het College besluit, van dit park een dierenpark te maken dat men bij de aanschaf van dit vee, men vooral zich door deskundigen laat voorlichten. Een geit behoeft niet altijd duur te zijn aldus de heer Smit waarop burgemeester De Ruiter ant woordde dat hij en de heer Dinkel- berg, altijd verlangd hebben naar het bezit van zo'n gemeentegeit. Wethouder F. Verstegen (VVD) zei dat de Commissie heel prettig met de Commissie Bergen aan Zee heeft vergaderd en dat gevoelens van on behagen in Bergen aan Zee uit de wereld zijn geholpen. Het gemeente bestuur Is de verlangens van de be woners van het zeedorp tegemoet ge komen, zodat men niet meer de ge dachte is toegedaan in een ach tergebleven gebied te wonen. De heer H. P. T. van Schaik (VVD) hoopte dat het enthousiasme waar mee de bewoners van Bergen aan Zee met dit voorstel tot de gemeen te zijn gekomen, met al hun goede bedeelingen de straks daar aan wezige dieren zelf te voederen niet zal verflauwen. De heer Veldt merkte op dat hij tijdens de vergadering met de zee bewoners het volste vertrouwen heeft gekregen van de ernst en de goede wil van hen en is ervan over tuigd dat het college hiermede een goede daad verricht. In de nieuwe verordening op heffing en invordering ruiter geld goedgekeurd bij Koninklijk besluit van II mei 1967 voor de ruiter die zich met een paard, pony of enig ander rydier in het gemeentelijk bos- en duingebied bevindt, d.i. het gemeentelijk natuurreservaat en de omgeving van 'Het Oude Hof' wordt onder de naam 'ruitergeld' een retributie geheven. Het ruitergeld is verschuldigd voor degene die zich met een rijdier in dit gebied bevindt, Het hoofd van het gezin is mede aansprakelijk voor de betaling van het ruitergeld van één of meer rij dieren, waarmede de leden van zijn gezin in bedoeld gebied worden aan getroffen, Wie als lid van het gezin wordt aangemerkt, wordt naar om standigheden beoordeeld. Voor paarden, pony's of andere rij dieren, welke worden verhuurd of in gebruik gegeven, is de eigenaar, of houder van het dier voor betaling aansprakelijk. Door betaling van het ruitergeld door een der belastingplichtigen worden de anderen vrijgesteld. Het ruitergeld bedraagt 50,- per paard, pony of enig ander rijdier per kalenderjaar of gedeelte daarvan. Het belastingjaar valt samen met het kalenderjaar. Het ruitergeld is niet verschuldigd yoor paarden welke in bezit of ei gendom zijn vap en gehouden wor den ten behoeve van de openbare dienst van enig publiekrechtelijk li chaam, Iedere ruiter die zich met een paard, pony of enig ander rijdier in bedoeld gebied ophoudt, dient in het bezit te Beerfelden een stadje, gelegen in het Odenwald tussen Frankfort en Hei delberg, het noemt zich 'Stadt am Berge - heeft een plein genoemd naar het kunstenaarsdorp Bergen; 't heet de 'Bergener Platz'. Hiermee heeft het gemeentebestuur van Beerfelden uitdrukking willen geven aan de goe de relaties, die Beerfelden heeft met Bergen. Vorig jaar bracht de brand weer van Beerfelden een bezoek aan Bergen, waarna de brandweer uit het toeristendorp een tegenbezoek bracht. Van 17 tot 22 mei bracht het parochiaal zangkoor St. Caecilia uit Bergen een zesdaags bezoek aan het toeristenstadje in het Odenwald; de reis was verzorgd door reisbureau De Magneet, dat al jaren in het zo merseizoen, week na week een tou ringcar vol toeristen naar Beerfel den brengt; deze toeristen en vooral de bezoekers uit Bergen zijn in Beer felden graag geziene gasten, die met vele inwoners van Beerfelden vriend schappelijke betrekkingen onder houden. Vandaar dat de burgemees ter van de 'Stadt am Berge' het ini tiatief nam om een der pleinen in zijn gemeente 'Bergener Platz' te noemen, waartoe de gemeenteraad besloot. zijn van 'n van gemeentewege afge ven bewijs van betaling. De ruiter is verplicht dit betalingsbewijs op aan draag aan de ambtenaren te tonen. Ieder die voornemens is met een rij dier het bos en duingebied te betre den, is verplicht daarvan aangfite te doen ter gemeentesecretarie te Ber gen. Overtreding daarvan wordt be straft met een geldboete van ten hoogste 50,- of 14 dagen hechtenis. Het ruitergeld dient te worden vol daan ten kantore van de gemeente ontvanger. Indien verzuimd is aan gifte te doen, wordt het ruitergeld zonder aangifte geheven. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, opd en antiek Zaterdagmiddag opende de nieuwe Commissie van Zomerfeesten, t.w. mevrouw J. van Merwijk-Hoebe, mevrouw A. Wokke en de heren H. de Vries en H. Hendriks het evene mentenprogramma van dit zomersei zoen voor de maand juni met het organiseren van een midgetgolfwed- strijd voor de jeugd van 6 tot 13 jaar op de banen van de Bouwex- ploitatie achter het Parnassiapark. Ruim twintig kinderen, voornamelijk uit Bergen aan Zee en Bergen heb ben op deze zonnige middag met veel enthousiasme aan dit spel deelgeno men. Aan het einde van dit goed georga niseerde kinderfeest, trakteerde de Bouwexploitatie de kindéren nog op een extra ijsje, de heer Hendriks reikte in de oudste groep van 9-13 jaar, de prijzen uit aan: 1. M. Rikkers 2. Trees Meijer; 3. Lex van der Ham. In de jongste groep (6-8 jaar) vielen de prijzen ten deel aan: 1. Dikkie Lubach; 2. Marion Bakker; 3. Frans Wiering. Op dinsdag 20 juni a.s. concerteert Bergens Harmonie o.I.v. de heer C. Schrijvershof, in tegenstelling tot voorgaande jaren zal het Duincon cert niet in de muziektuin, doch by de Ruïnekerk worden gehouden, aanvang 20 uur. Onder het motto 'Sta naast Israel!" heeft een actiecomité, bestaande uit Burgemeester L. J. de Ruyter, mevrouw R. Stunt- Elte en de heren J. de Carpentier en E. Vlessing haar medewerking verleent aan de door de Collectieve Israel Actie (CIA) georganiseerde bliksemactie. Nadat dinsdagavond 6 juni in Alk maar de plannen voor deze actie onder de aandacht van belangstel lenden werd gebracht en het doel werd toegelicht, kon men de volgen de dag rond het middaguur in het centrum van Bergen de eerste acti viteiten waarnemen. Op diverse pun ten werden stembussen geplaatst die onder het opschrift 'Sta naast Israel' hun doel voldoende duidelijk maak ten. Medewerking van de UW maakte het mogelijk een huis-aan- huis collecte te organiseren. Voor dit laatste bestond dermate veel be langstelling dat er op een gegeven ogenblik meer dames waren die wensten te collecteren dan er door de UW konden worden ingescha keld. Vrijwel de gehele middenstand verleende haar medewerking en hing spontaan de raambiljetten in haar etalages. Op het Plein ging de Isra ëlische vlag in top. De jeugd van Bergen liet zich ook niet onbetuigd. Op negen scholen hielden de leerlingen onder elkaar een collecte die 531,34 opbracht. Een andere groep jongelui vatte het originele plan op om tijdens het weekeinde langs de terassen te col lecteren met de vlag van Israel. In één uur tijds verzamelde zij op die manier 230, Inclusief de bijdrage van de scholie ren bedroeg het resultaat dat werd behaald door de UW een bedrag van 8.469,03. Een dergelijk bedrag werd nog nooit middels een huis- aan-huis collecte in Bergen bijeen gebracht. De stembussen brachten circa 1200 op zodat het totaalresultaat van 10.007,28 op de bankrekening van de CIA afdeling Alkmaar kon wor den overgemaakt. Het actiecomité 'Sta naast Israel' wil van deze gelegenheid gebruik maken de inwoners van Bergen hartelijk te danken voor de spon tane wijze waarop zij heeft gereageerd op de actie die verleden week in Bergen heeft plaatsgevonden. De bijdragen die langs verschillende kanalen binnen kwamen hebben alle verwachtingen overtroffen. De scholieren, de dames van de UW, de vrijwillige collectrices, de winkeliers en al diege nen die op hun eigen wijze hun steentje tot het eindresultaat bij droegen, hartelijk dank. Namens het Actiecomité, L. J. DE RUYTER (burgemeester) Het evenementenprogramma dat de VVV Bergen onlangs voor de zomer maanden vaststelde en waarover binnenkort een persconferentie wordt gehouden is vrijdagavond j.l. reeds van start gegaan met een auto-rally waaraan slechts veertig equipes deelnamen. De oorzaak van deze ge ringe deelname, moet men wel zoe ken in het nogal vroege seizoen. Niettemin is de autopuzzeltocht, die op knappe wijze door de heren De Kreek en Groenewoud was uitge stippeld een geslaagd evenement ge worden. Bij het eindpunt in café restaurant 'Duinvermaak' waar alle deelnemers bijeenkwamen heerste een prettige stemming. Pas na tien uur werden de prijzen uitgereikt door de directeur van de WV, de heer J. Duyvis. In klassen A vielen de prijzen ten deel aan: 1. De heer Krom 2. De heer Engel 3. De heer J. J. van Eijk Voor de B klasserijders werden de prijzen uitgereikt aan 1. De heer Van der Giesen 2. De heer Verbeek 3. Equipe Kramer en Jokes 4. Schilder en Diesfeldt 5. De heer Van der Wijk 6. De familie Heminghaus. De dames Bijwaard kregen met 272 straf punten de poedelprijs en de jongste kaartleester een extra prijs. Aan het einde van dit eerste VVV- evenement dankte de heer Duyvis allen die belangeloos hun medewer king hebben gegeven aan deze auto rally. Aanstaande maandag 19 juni or ganiseert de VVV de eerste wan- delpuzzeltocht van dit seizoen. der gemeente Bergen van 5 juni tot 12 juni GEBOREN Richardus Jacobus Jo hannes, zoon van W. Kos en M. C. Kossen, KI. Dorpsstraat 21. Jacque line Gudrun, dochter van A. P. van der Meer en E. Meijer, Kerkedijk 12. Edwin, zoon van P. J. Evers en C. Engelse, Kerkelaan 26. Jan Cees, zn. van N. Berkhout en N. Leeuwen kamp, Hertshooiweg 16. ONDERTROUWD: Jac. J. B. Meu- lenbroek, tekenaar, Alkmaar en G. T. M. Schotten, kantoorbediende, Wilhelminalaan 5. Cornelis. J. Kor- ver, administrateur, Eeuwigelaan 1 en Tr. A. Postma, huishoudkundige, Eeuwigelaan 1. Eric H. Pool, wet, medewerker, Amsterdam en Alide M. Bolkestein, zonder beroep, Guur- tjeslaan 10. Lothar Benkwitz, con- strukteur, Duitsland en Corn. A. M. Ursem, secretaresse, Hertenlaan 7, GEHUWD: Geen. OVERLEDEN: Joh. Ruigentuin, oud 68 jaar e.v. H. Kremers, Bergerweg 72. Corn. Bakker, oud53 jaar, Kogen- dijk 54. Voor het eindexamen van de Middelbare Meisjesschool der Berger Schoolvereniging zyn de volgende kandidaten geslaagd Yolanda Abbes, Bergen; Joke Bakker Alkmaar; Juliaan Bakker, Heiloo; Lida Berkhouwer, Alkmaar; Victoria Beymohr, Bergen; Anneke de Boer, Nw. Niedorp; Herma Breunesse, Ber gen; Anneke van Delft, Heiloo; Lies- beth Dollekamp, Bergen; Martien v. Dongen, Kanaaldijk, Bergen; Anne- lies van Drunen, Alkmaar; Joset Ero, Alkmaar; Inge Grauwelman, Bergen Joke Groenhart, Purmerend; Thérèse Grondsma, Noordlaan 7, Bergen; Gerda Hermse, Alkmaar; Hetty Hoe- bee, Alkmaar; Ellen van Hóof, Be verwijk; Joke de Jong, Castricum; Joke de Jong, Alkmaar; Ineke van Kasteel, Egmond aan Zee; An ja de Keizer, Heiloo; Annet Kelder, Dron- ten O. Fl.land; Anneke Loots, Hei loo; Renée Odendaal, Heiloo; Annie Schats, Schagen; Maaike Scherpen- huysen, Beverwijk; Anke Schotmans Alkmaar; Kitty Slot, Bergen; Emme- lien Straasheijm, Bergen; Jos Tel- jeur, Beverwijk; Mieke Timmermans Bergen; Hilde Toepoel, Alkmaar; Ineke Veen, Castricum; Marianne Verburg, Nrd. Scharwoude, Betty Verheul, 't Zand; Marloes Vermeu len, Alkmaar; Yvonne Visser, Alk maar; Anja Vogel, Heiloo; Carry Wa terman, Bergen; Cileke Willebrands, Bergen en Mirjam Zijdewind, Scha gen. Afgewezen werden vijf kandidaten. Ter vermijding van de hoge incassokosten verzoeken wjj onze abonnees hun abonne ment vóór 1 juli 1967 te voldoen per giro of bank. Kwartaalabonnement f 2, Postabonnees f 3,15 t.n.v. fa. Volkers Leegwater te Schoorl. Bij yoorbaat vriendelijk dank. De Roode Kruis collecte mocht in Schoorl het mooie bedrag van 1740,16 op brengen. Hartelijk dank aan allen die er aan mee werkten dit grote bedrag bij elkaar te brengen. Deze vraag wordt gesteld door de supporters van 'Duinranders' en het antwoord hopen we met zijn allen te beleven a.s. zondag op het nieuwe voetbalveld aan de Smeerlaan. Als om 2.30 uur de scheidsrechter het beginsignaal geeft van deze be langrijke wedstrijd tegen Zwaagdijk, hopen de spelers op een positief re sultaat, welke door hun volledige inzet en de aanmoedigingen van het publiek het vierdeklasserschap ople vert bij een overwinning. Want het is namelijk zo 'Duinran ders moet winnen' om zich te zien promoveren, want zij staan één punt achter op Zwaagdijk., Bij deze laat ste wedstrijd hebben de Schoorlaars nog volledig het resultaat in eigen hand. Spelers van het eerste elftal pro beert met zyn allen te komen tot een goed resultaat in een sportief duel. Alle voetbalminnende mensen helpt door uw aanmoedigingen de spelers zo geprikkeld te maken dat zy wel tot winst moeten ko men. VOOR BERGEN J. M. P. LUGTEN en F. HOUDé Hoflaan 6, tel. 2700 en 3895 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 De inzameling voor Israël heeft tot nog toe opgebracht 5.195,12. En alle lijsten zijn nog niet eens binnen. Een prachtig resultaat. Het comité van aanbeveling brengt dan ook har telijk dank aan de bestuurders van de verenigingen, die spontaan en in grote getale bereid waren zich met de inzameling te belasten als ook aan de bevolking en de gasten, die royaal hebben gegeven. Ook hier was het weer Schoorl op zijn best. Inleiding De ondernemer in het midden- en kleinbedrijf, die zich wil handhaven moet 'bijblijven'. De snelle ontwik kelingen moet hij op de voet volgen. Hij moet voorts een groot aantal functies en eigenschappen in zich verenigen. Een en ander maakt, dat een goede voorlichting voor de mid denstandsondernemer onontbeerlij k is. Gelukkig staat hem voorlichting in velerlei vorm ten dienste. Aller eerst mag worden genoemd de voor lichting, die wordt gegeven door par ticuliere instellingen en commerci ële organisaties, alsmede door pri vaatrechtelijke en publiekrechtelij ke organisaties. Daarnaast zijn er nog enkele instituten werkzaam, die de ondernemer op hun 'eigen' terrein voorlichting en informaties kunnen verstrekken. Op het terrein van de overheids voorlichting aan het midden- en kleinbedrijf is, naast de Economische Voorlichtingsdienst (exportmogelijk heden) en de Rijksnijverheidsdienst (technische voorlichting), in het bij zonder de dienst van de Rijkscon sulenten voor het Midden- en Klein bedrijf en Toerisme werkzaam. In het hierna volgende zullen wij de verschillende voorlichtingsinstellin- gende reveu laten passeren. Zaak is, dat de ondernemers een nuttig ge bruik maken van de hun ten dien ste staande voorlichtingsmogelijkhe den. Wat de instellingen en diensten be treft moge nog worden opgemerkt, dat deze door de Centrale Organisa ties van het midden- en kleinbedrijf samen met de Overheid of door de Overheid alleen in het leven zijn geroepen. De instellingen. Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedryf (E.I.M.) Dit instituut, dat in 1930 werd op gericht, verricht wetenschappelijk onderzoek. De resultaten van deze onderzoekingen geven meer inzicht in de ontwikkeling voor het midden- en kleinbedrijf. Deze kunnen dienen als uitgangspunt voor een betere be drijfsvoering. Zowel de organisaties van het midden- en kleinbedrijf als de Overheid maken er ter bepaling van hun beleid, gebruik van. Grote bekendheid genieten de om- zet- en bedrijfskostenstatistieken waaraan de ondernemers kunnen meedoen. Deze kunnen voor hen een middel tot schriftelijke bedrijfsver- gelijking zijn. Het verkregen cijfer materiaal wordt ook veelvuldig ge bruikt bij de 'mondelinge' bedrijfs- vergelijking in de zg. bedrijfsverge- lijkingsclubs, die in vele branches bestaan. Het E.I.M. verzorgt eveneens publi- katies over de structuur van ver scheidene streken van ons land, over conjuncturele ontwikkelingen van 't midden- en kleinbedrijf alsmede over onderwerpen, die betrekking hebben op de produktiviteitsbevordering (studies inzake bedrijfsbeheer, uni forme administratie-systemen etc.) Onderzoekingen in de vervoerssec tor wordt verricht door het Econo misch Bureau Wegvervoer, dat in de organisatie van het E.I.M. een aparte plaats inneemt. Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedryf (C.I.M.K.) Dit nieuwe instituut is opgericht door de privaatrechtelijke werkgevers- en werknemersorganisaties in samen werking met de publiekrechtelijke organisaties en de overheid. 1 jan. 1967 is het C.I.M.K. onder centrale leiding, met zijn werkzaamheden begonnen. Het adres is: Burg. Hog- guerstraat 1183-1187 te Amsterdam- West, telefoon (020) 139955. In het C.I.M.K. zijn opgenomen het Centraal Orgaan ter bevordering van de bouw van Middenstandsbe drijfspanden (C.O.M.); het Algemeen Waarborgfonds voor de Middenstand (A.W.M.) en het Voorlichtingscen trum voor de Detailhandel (V.C.D.). Deze instellingen werden met ingang van 1 januari 1967 opgeheven. Aan het C.I.M.K. zijn ook werkzaam heden in het kader van de ontwik- kelings- en saneringsmaatregelen voor het midden- en kleinbedrijf toe vertrouwd. Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf kunnen bij het C.I.M.K. terecht voor adviezen terzake van de bedrijfsvoering (het doorlichten van hun bedrijf) voor voorlichting over kredietverlening, winkelplan ning en collectieve voorlichting) cur sussen e.d.), zoals hierna gedetailleerd wordt toegelicht. De afdeling kredietverlening (voorheen A.W.M.) kan alle moge lijke informaties geven over inrich- tings- en hypothecaire kredieten ter financiering van nieuwe bedrijven in nieuwe panden. Deze afdeling is bovendien ten nauw ste betrokken bij de uitvoering van het zg. overnamekrediet- een bij zondere kredietvorm, waarmede de overneming van bestaande bedrijven wordt vergemakkelijkt. Per projekt wordt een diepgaand onderzoek in gesteld. De afdeling Planologie (voorheen C.O.M.), heeft tot taak te bevorderen, dat het midden- en kleinbedrijf bij de bezetting van be drijfspanden in nieuwe wijken 'aan zijn trekken' komt. Zij houdt zich daarom bezig met de planning van winkelcentra in nieuwe wijken, evenals met de bestudering van sa neringsplannen, waarbij de belangen van het midden- en kleinbedrijf in sterke mate zijn betrokken. Over de ze zaken wordt voornamelijk advies gegeven aan gemeentebesturen, maar ook aan middenstandsorganisaties, die willen worden geinformeerd over de omvang, de ligging en de bran chesamenstelling van een winkel centrum. Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf, kunnen bij deze afde ling eveneens voorlichting krijgen over de vestigingsmogelijkheden in de verschillende gemeenten. Meestal wordt deze voorlichting collectief ge geven, doch ook de individuele mid denstander kan zich tot de afdeling Planologie van het C.I.M.K. wenden. De afdeling 'voorlichting' zet de taak voort van het voormalige Voorlich tingscentrum van deze afdeling van het C.I.M.K. is er op gericht, de on dernemers in het midden- en klein bedrijf behulpzaam te zijn bij het verbeteren van hun bedrijfsvoering. Daartoe verzorgt zij in samenwer king met de centrale middenstands organisaties, algemene cursussen. Op verzoek van organisaties kunnen ook cursussen worden samengesteld, die toegespitst zijn op de situatie in een bepaalde branche. Bedrijfsadviseurs geven tegen beta ling adviezen over de bedrijfsvoering en allerlei moeilijkheden die zich in de onderneming kunnen voordoen. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. (N.M.B.) De doelstelling van de Nederlandsche Middenstandsbank N.V. luidt vol gens de statuten o.m. 'het verlenen van kredieten en het verrichten van alle andere bank- en kassierszaken; in het bijzonder ten behoeve van de middenstand'. De bank richt zich dus in eerste instantie, getrouw aan haar vervolg pagina 2

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1