■s WeMiai Gemeenteraad Bergen Evenementen GERRITSEN RAIFFEISENBANK SCHOORL KELTUM PLEET Doktersdiensten H ■I .c«Ü H DONDERDAG 6 JULI 1967 41e JAARGANG No. 26 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Bergen krijgt reklame-advies- commissie Gemeenteraad nam afscheid van bode J. Mulder De Raad huldigde hem Uitstekend geslaagd concert Bergens Harmonie Bezichtiging Ruïnekerk Vishandel Hoeben verplaatst DTS-pupilien winnaar van 'Michelsbeker' Abraham-Exter op Straalpijp Union rijwielen DE GOEDE - BERGEN Schoorl Collecte Anjeractie 1967 Gecostumeerd voetballen Klaverjassen Oecumenische samenkomst in de Toeristenkerk te Schoorl v.v. 'Schoorl' A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten de zilvervloot: jong gespaard, jong verdiend! spaarbank en alle bankzaken fell?®» dit nummer bestaat uit 6 pagina's ..DE DUINSTREEK" Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoon en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Alvorens de vergadering van de ge meenteraad begon, zei burgemeester L. J. de Ruiter, dat er bepaalde ge beurtenissen zijn die zich van te voren melden en weer andere die je zo maar opeens in de krant léést zonder fanfare of aankondiging. Hiermee bedoel ik, aldus de burge meester, dat ik in de krant las dat een lid van de raad 75 jaar was ge worden. Dit wilde hij dan ook niet ongemerkt voorbij laten gaan en ter wijl Bergens Harmonie die buiten tussen de oude muren van de Ru- inekerk concerteerde en een mars inzette, de burgemeester deed op merken dat dit er niets mee te ma ken had, richtte hij het woord tot de heer Dinkelberg en zei dat hij de afgelopen zeven jaar met genoegen met hem heeft samengewerkt, al was er zo nu en dan verschil van mening, maar dat is dan ook tijdens de discussies wel eens onvermijdelijk doch u ziet de betrekkelijkheid der dingen en hebt veel gevoel voor hu mor. Ik ben blij dat u op deze leef tijd nog zo vitaal en gezond ook deze periode in ons midden bent. Ter herinnering aan het bereiken van dit kroonjaar, overhandigde burge meester de Ruiter, de heer Dinkel berg een boek over de geschiedenis van het toerisme van de wereld. Het voorstel van het college over het instellen van een reclame-advies commissie, die moet zorgen dat Ber gen niet volgehangen wordt met schreeuwende reklames en daarom voorstelt een commissie van rekla- me-experts van buiten Bergen aan te stellen; n.l. de heren: J. van Maar- leveld (namens de Kamer van Koop handel uit Alkmaar), A. v. d. Berg (voorzitter Alkmaarse weerstands commissie uit Bussum en M. W. de Vries (genootschap van reklame uit Bussum, vond bij verscheiden raads leden weinig instemming. De heer H. P. T. van Schaik vroeg of de directeur van Gemeentewerken ook geen zitting kon hebben in de ze commissie. Tevens informeerde hij of nog beroep mogelijk was bij B. en W. Mevrouw mr. E. Broekman-Vries man zei dat Bergen zelf wel in staat is een reklame-commissie samen te stellen. Bovendien vond zij de door B. en W. voorgestelde commissie duur voor het bestuderen van deze betrekkelijk eenvoudige materie. Mr. S. D. Sluis vraagt zich af of het wel zin heeft zo'n commissie sa men te stellen en mensen uit een andere stad hierover te laten oor delen. Ook Bergenaren kunnen in 'n dergelijke commissie zitting hebben. Hij ziet de noodzakelijkheid van zo'n commissie niet in. De heer H. J. N. Woudstra ziet daar entegen wel het belang van een commissie buiten Bergen in. Hij voorspelde dat de reklame willen makende ondernemers de deur bij een Berger-commissie plat zouden lopen. De heer Smit ziet eveneens de nood zaak van het benoemen van een reklame-commissie niet in. Hij had tot nu toe nog geen aanstootgevende reklame in het dorp ontdekt. Burgemeester De Ruiter zei dat de druk zwaar is, die door de midden stand meestal door de leveran ciers tot het verkrijgen van re klame wordt uitgeoefend. Voorts merkte hij op dat uiteindelijk de beslissing bij het college berust en dat de directeur van Openbare werken ambtshalve aan de commis sie wordt toegevoegd. De heer W. J. Ploeger merkt op dat de commissie maar tweemaal per -jaar vergadert en vindt dat wel een beetje weinig. De mensen zullen dan een half jaar op advies moeten wachten, terwijl B. en W. toch brie ven zullen krijgen van hen die niet met het advies eens zijn. Tenslotte werd door mondelinge stemming het voorstel van B. en W. met acht stemmen voor en zes te gen aangenomen. Daarna vielen in een vlot tempo de resterende' nummers van de korte agenda onder de hamer door. Na ruim twintig jaar in gemeentedienst te zijn geweest waarvan vier jaar als gemeentebode was de vorige week de tijd aangebroken dat de heer J. Mulder wegens pensioen gerechtigde leeftijd zijn ambt moest overdragen aan zijn opvolger de heer A. Groen. Aan het einde van de raadsvergade ring nam dan ook de raad afscheid van deze sympathieke gemeentebode. Burgemeester L. J. de Ruiter begon met te zeggen terwijl hij peinzend naar het vlak van de bestuurstafel keek of hij ook iets vervelends over de gemeentebode kon zeggen, doch dat lukte hem niet. Daarom wil, aldus de burgemeester mijn waardering uitspreken over de hartelijke persoonlijke omgang waar mee de heer Mulder met iedereen omgaat die met hem in aanraking komt. De gemeentebode is n.l. de best geïnformeerde man in de ge meente, na mij. Alle post komt bij hem binnen van zaken die het dorp aangaan u wist alles doch legde uzelf een zwijgplicht op. U hebt uw taak op waardige en prettige wijze ver vuld en bewezen dat het werk bin nen de gemeenschap gedaan, even belangrijk is. Mr. S. D. Sluis voerde het woord namens de raad en wees op het ve le en omvangrijke werk dat een gemeentebode moet verrichten. Ie dereen moet hij te woord staan die het gemeentehuis komt binnenstap pen. Het is jammer dat ge deze taak maar betrekkelijk kort hebt gedaan want u was er voor in de wieg ge legd en bent zodoende te laat uit die wieg gekomen. Daarna dankte de heer Mulder de raadsleden persoonlijk op vlotte en humoristische wijze. Hij vond de hr. Dinkelberg een prettig raadslid, hoewel het Middenblok tijdens de vergaderingen wat korter van stof kon zijn. De KVP-leden neem ik allen maar gelijk, het zijn magne- fieke jongens, waar niets op te zeg gen valt. De BP-afgevaardigden wil len overal het mes in zetten. Zij moeten daar wel wat voorzichtig mee zijn. Overigens zijn het prettige mensen. Met de VVD was hij het niet eens het ergste vond hij dat zijn kinderen die kant op gaan. Mr. Sluis vond hij een eerlijk mens die alles op correcte wijze weet te zeggen. Hij hoopte dat mr. Sluis niet altijd als eenmansfractie zijn partij mag vertegenwoordigen. In zijn ei gen partij zou hij graag wat meer actie zien. Zij mogen gerust wel eens wat feller van leer trekken. Het college vond hij allemaal 'toffe jongens'. Vorige week woensdagavond gaf Bergens Harmonie voor de tweede maal een concert tussen de oude muren van de Ruïnekerk. Daar de traditionele concerten in de muziek- tuin aan de Hoflaan weinig belang stelling meer kregen waarschijn lijk omdat de tuin te ver van het dorp verwijderd ligt trachtte het bestuur van Bergens Harmonie op deze wijze meer bezoekers te trek ken met gevolg dat op deze stille zomeravond een talrijk publiek dit concert bijwoonde. Het korps oogstte dan ook met haar populair programma bijzonder veel succes. De vele marsen die dit korps ten gehore bracht, werden strak rit misch en muzikaal onberispelijk uit gevoerd. Ook de andere nummers kregen een voortreffelijke interpre tatie. Dit corps dat onder leiding van zijn dirigent, de heer C. Schrijvershof grote vorderingen maakt, zal door zich regelmatig te laten horen op het terrein van de Ruïnekerk, voor al wanneer de weersomstandigheden meewerken, zo nu en dan voor een fijne muzikale afwisseling zorgen voor de zomergasten. Elke woensdagmiddag van 3 tot 4.30 uur kunnen de zomergasten de Ru- inekerk bezichtigen, waar zij worden rondgeleid door mevrouw J. Schutte- Dunk. De vishandel C. en M. Hoeben die voor enkele jaren aan de Jacob Kalf- weg de deuren van haar vispaleis opende is enkele dagen geleden ver plaatst naar het Van der Wijckplein. Vrijdag 7 juli 19.00 uur Zaterdag 8 juli Zaterdag 8 juli tot zondag 23 juli Dinsdag 11 juli 20.00 uur Woensdag 12 juli 19.00 uur Vrijdag 14 juli 19.00 uur VAN DE V.V.V. DE EGMONDEN - BERGEN - SCHOORL EN GROET-CAMPERDTJIN DE EGMONDEN Wandelpuzzeltocht. Deelname 50 ct., start en inschrijven bij VVV-kantoor Egmond aan Zee. Grote balonnenoptocht voor alle kinderen. Haal vroegtijdig kaartje a 50 ct. bij het VVV- kantoor Egmond aan Zee. Ballonnen afhalen van 17.30-18.30 uur in de Achterom. Start op tocht om 19.30 uur in de Duinstraat bij het VVV-kantoor met medewerking van de mu ziekvereniging 'Lamoraal van Egmont' en 'HIN Drumband' uit Haarlem. Grote foto tentoonstelling in de loods van de heer A. de Groot (industrieterrein) Pieter Schotsmanstraat. Georganiseerd door D.E.F.A. (De Egmondse Foto Amateur). Dia's - Egmond - Foto - Allerlei' Orgelconcert door Piet van Egmond in de O.K. Kerk te Egmond aan Zee. Aanvang 20.00 uur, kaarten bij VVV-kantoor Egmond aan Zee a 1,50 (scholieren 1,—). Wandelpuzzeltocht deelname 50 ct. start Raad huisplein te Egmond aan de Hoef. Spuitbalwedstrij d in de Zuiderstraat Egmond aan Zee. Bridgen Elke dinsdag in Restaurant 'De Klok'. Egmonds Museum Alle informaties Donderdag 6 juli 20.00 uur Vrijdag 7 juli 19.00 uur Maandag 10 juli 20.00 uur Zuiderstraat, Egmond aan Zee, alle werkdagen van 15.00-17.00 uur. Entree 0,35, kinderen 0,20 V.V.V. Egmond a/Z, Voorstraat 69, tel. 02206-1362 V.V.V. Egmond Binnen, Visweg, tel. 02206-1943 V.V.V. Egmond a/d Hoef, Raadhuisplein, tel. 02206-1380 BERGEN-BINNEN Gymnastiek-demonstratie in het Openlucht theater door de leerlingen van de Heilebj erg Idraetsungdomsskole uit Denemarken in sa menwerking met 'Be Quick' uit Bergen, als mede optreden van 2 Nederlandse topturn- sters. Kaarten a ƒ1,- bij de VVV of aan de kasssa. Autorally. Start Boslaan 3. Deelname 3,50 per équipe. Inschrijven bij de VVV of 18.30 uur aan de start. Twee klassen: A voor gevor derden, B voor beginners. Optreden van de Tsjechische Folkloristische Dansgroep 'Olsava' in het Openluchttheater. Zang, dans en muziek. Kaarten a 2,bij de VVV of aan de kassa. Woensdag 12 juli 20.00 uur Optreden van de Hongaarse Folkloristische Dansgroep 'De Fakkel' in 't Openluchttheater. Zang, dans en muziek. Kaarten a 2,bij de VVV of aan de kassa. Open bridge-drive Open klaverjas-drive Exposities beeldende kunst 24 juni t.m. 13 juli 15 juli t.m. 3 augustus Historisch Museum Ruïnekerk Alle informaties Elke maandag 20.00 uur in 'De Dikke Boom', achter de Ruïnekerk. Elke woensdag 20.00 uur in café 'Nieu- wendijk', Dorpsstraat 25.. Elke donderdag 20.30 uur in 'Het Wapen van Bergen', Breelaan 35. Noord-Hollands Kunstcentrum, Plein 7. Entree 0,50. Dag.: 10.30-12.30; 14.00- 17.00; 19.30-21.30 uur. Zondags: 14.00-17.00 uur. C. Groenewoud-Kramer Mies Bloch - Marijcke Visser - Jaap Tol 'Het Sterkenhuis' bij de Ruïnekerk. Alle dagen geopend, behalve zondag, van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur, maandag-, woensdag- en vrijdag- -avond: 20.00-22.00 uur. Entree: Volw. 0,25; kinderen ƒ0,10. Iedere woensdag van 14.30-17.00 uur rondleiding. V.V.V., Plein 1, tel. (02208) 2124 en 3100 BERGEN AAN ZEE Zaterdag 8 juli Midgetgolf-wedstrijden voor de jeugd op de 14.00 uur banen te Bergen aan Zee. Deelname 25 ct. per kind. Vrijdag 14 juli Midgetgolf-wedstrijden voor volwassenen op 20.00 uur de banen te Bergen aan Zee. Deelname 50 ct. per deelnemer. Prachtig verlichte banen. Zee-aquarium te Bergen aan Zee, v. d. Wijckplein. Dag. geopend van 9.30-18.00 uur en van 19.00-22.00 uur. Toegang volwassenen 1,kinderen 0,50. Duinwandelingen onder leiding: Elke dinsdagmorgen, 9.15 uur, ver trekpunt VVV. Deelname 0,60 geldig toegangsbewijs. Alle informaties: V.V.V., v. d. Wijckplein 8, telefoon (02208) 2400 Donderdag 6 juli 17.30 uur Vrijdag 7 juli 19.30 uur Dinsdag 11 juli 19.30 uur GROET-CAMPERDUIN EN SCHOORL Schatgraven voor kinderen op het speelduin te Schoorl. Deelname is gratis. Brandweerdemonstraties bij het Hargergat te Hargen met balspuiten voor de gasten. Paroolpuzzelwandeltocht. Start: Café Honky Tonk, Duinvoetweg 11. Inschrijven aan de start. Inschrijfgeld: 0,50. Duinwandelingen onder leiding te Groet Iedere maandag en iedere woensdag om 9.30 uur, vertrek vanaf de Kerkbrink. Duinwandelingen onder leiding te Schoorl Iedere dinsdag en iedere donderdag om 9.30 uur en iedere vrijdag middag om 14.00 uur. Vertrek Klimweg. Avondduinwandelingen onder leiding, vertrekpunt: De Berenkuil, Schoorlse Zeeweg. Iedere woensdag en donderdag om 19.30 uur. Alle informaties: V.V.V. Schoorl, Duinvoetweg 1, telefoon (02209) 504 V.V.V. Groet-Camperduin, Heereweg 210 telefoon (02209) 423 Onder ideale weersomstandigheden organiseerde de Berger Sportvereni ging op de gemeentelijke sportterrei nen aan de Oud-Burgerweg, haar jaarlijks pupillentournooi om de 'Michelsbeker'. Fel is er gestreden en een talrijk publiek heeft volop genoten van de boeiende die ondanks de warmte met jeugdig enthousiasme werden gepresenteerd. Bergen die het vorige jaar met de hoogste eer ging strijken, heeft thans echter de fraaie 'Michelsbeker' moe ten afstaan aan DTS die onbetwist de sterkste was van dit tournooi en winnaar werd van Michelstrofee met 12 winstpunten. In poule B werd Bergen winnaar in C DTS b en in D Zeevogels, resp. met 6, 6 en 5 punten. Alvorens de voorzitter van BSV, de heer Klaassen de prijzen uitreik te dankte wedstrijdleider de heer M. de Bruin, de scheidsrechters, jeugdleiders(sters) voor hun mede werking. Hij liet zijn dank verge zellen met het aanbieden van ge schenken. Tenslotte dankte de heer Van de Wöude van de v.v. DTS namens de deelnemende verenigingen voor dit uitstekend georganiseerd tournooi. De brandweerauto's loeide de sire nes om klokke twaalf, die met groot materiaal uitrukten, niet omdat er ergens in het dorp brand was uit gebroken, maar omdat een van de leden van Bergens vrijwillge brand weer opdat moment uit zijn huis aan de Zuidlaan werd gelokt om buiten Abraham te zien, die in de vorm van een grote exter op een straalpijp voor zijn huis was aangebracht. Hem, de heer P. van Exter, werd daarna een nachtelijke zanghulde gebracht door Bergens Brandweer mannenkoor, waarna de plv. com mandant de heer N. Volkers hem namens de jongens een geschenk overhandigde. De collecte ten behoeve van de An jeractie 1967 heeft dit jaar, alhier, 454,17 opgebracht. Ten opzichte van de opbrengst van vorig jaar is dit een stijging van 44 procent. Aan allen, die op welke wijze dan ook er aan hebben medegewerkt om dit resultaat te bereiken, daarvoor heel veel dank. De buremeester van Schoorl, Voorzitter van het Plaatselijk Anjercomité.: BERGH VOOR BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2, telef. 2027 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRTJST Heereweg 272, telefoon 288 Woensdag 12 juli organiseert de Ko- nijnenfokver. 'De Duinstreek' op het voetbalveld aan de Molenweg, een gekostumeerde voetbalwedstrijd. Voorafgegaan door een optocht, wel ke om 19.00 uur vertrekt vanaf café 'De Roode Leeuw'. De wedstrijd be gint om 19.30 uur. Vrijdag 14 juli is er klaverjassen bij Slijkerman Café 'De Bonte Koe' te Catrijp. Aanvang 8 uur. Er wordt gekaart om mooie prijzen. Op zondag 9 juli a.s., 's avonds om 8 uur zal er een bijzondere oecume nische dienst gehouden worden in de nieuwe Toeristenkerk te Catrijp (gemeente Schoorl). Als liturg zal optreden Ds. De Jong, hervormd predikant en als prediker de heer E. Wormer, r.k. psycholoog. Medewerking zal worden verleend door het bekende kerkkoor van Schoorl. Een dienst in deze vorm is tot dus ver nog niet in deze omgeving ge houden. De opzet en de uitwerking getuigen van een groot saamhorig heidsgevoel der verschillende chris telijke richtingen. Zij willen graag getuigen die alle gelovigen bindt en deze bij de vervlakking en verlies van evangelische waarden. U kunt er van verzekerd zijn een bijzonder uur te beleven. Op de vergadering van de v.v. 'Schoorl' welke plaats vond in café 'Honky Tonk' op 7 juni j.l. werd de heer Oostinga als voorzitter gekozen met algemene stemmen. De hr. Oos tinga dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen en sprak de schei dende voorzitter, de heer Broersma, met warme woorden toe. Hij bedank te de heer Broersma voor het vele goede werk, dat deze in de loop der jaren voor 'Schoorl' had gedaan. Door de vergadering werd tevens een nieuwe elftalcommissie gekozen. Deze bestaat uit de heren: K. Leeu wenkamp, J. Beeldman, K. de Vet, C. Minkema en Th. Raat. Tevens werd bekend gemaakt dat het be stuur een nieuwe trainer had aan getrokken nl. de heer Leering. Nadat nog vele punten besproken waren, sloot de voorzitter de verga dering. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek Als je tussen de 15 en 21 jaar bent, sta je er financieel goed voor! Want je kunt dan sparen tegen een aantrekkelijke rente PLUS 10% extra spaarpremie. Tien procent, zomaar, cadeau! Dat is het jeugd- spaarplan "De Zilveivloot". Doe er aan mee, dan sta je er goed voor. Ons advies: even langskomen, informaties inwinnen en dan meteen beginnen. Hoe jónger je begint, hoe méér je verdient! 66-15B N.

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1