99 Vervroegde sluiting horeca-bedrijven door straatterreur GERRITSEN I Evenementen HHId ■Ni ■H KELTUM PLEET Kwaliteits artikelen Doktersdiensten u Irlr'nrWIrfr DONDERDAG 13 JULI 1967 41e JAARGANG No. 27 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Protestvergadering Horeca-bedrijven Veel belangstelling wandelpuzzeltocht Kinderen speelden met vuur Burgerlijke Stand Veel belangstelling autorally Geslaagde gymnastiek- demonstratie SCHOORLSE BEJAARDENTOCHT Brandweer demonstratie Koop nu reeds Uw kostuum! A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Correspondent met vakantie T oelatingsexamen M.U.S. ft IM UeekUad dit nummer bestaat uit 6 pagina's ..DE DUINSTREEK Redaktie ®n administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Met ingang van vrijdag j.l. is voor alle café's, bars en dancings het sluitingsuur met een uur vervroegd. Het openluchtrestaurant rond de vis- en patatkraam van de firma Hoeben op het Plein, moet na middernacht even eens haar zaak sluiten. Het dansmekka 'Extase' aan de Bergerweg, zal in plaats van vier uur z(jn bezoekers om drie uur in de morgen op straat zetten. In overleg met de officier van justitie te Alkmaar, de raadscommissie van openbare orde en veiligheid en de plaatselijke politie is burgemeester L. J. de Ruiter tot een vervroegde sluiting van de Horeca-bedrijven in Bergen overgegaan en wel om deze reden: Dat de verstoring van het dorp door een aantal raddraaiers zulke vormen aan neemt dat dit niet langer kan worden getolereerd. Het is te gek, dat vele toeristen Bergen gaan verlaten, doordat er zo nu en dan vechtpartijen ontstaan en zij de kans lopen, door dergelijke opstandige figuren lastig gevallen te worden. Een aantal horeca-bedrijven hebben dan ook op deze vervroegde sluiting van hun bedrijven onmiddellijk pro test aangetekend. Op een spoedvergadering in het Parkhotel, die woensdagavond jl. werd gehouden, zei het raadslid, de heer H. J. N. N. Woudstra (voorzit ter van de horeca Alkmaar e.o.) dat de schuld van deze excessen niet aan de kant van de horeca-bedrij ven ligt maar dat deze gezocht moe ten worden bij een zekere categorie mensen die het recht in eigen han den willen nemen door anarchistisch op te treden. Dit is voor een deel te wijten aan onvoldoende politietoe zicht. Spreker vond het onbegrijpe lijk dat de horeca-exploitanten, die de meeste belasting moeten opbren gen, de grootste klappen krijgen. De openbare orde, is geen horeca. Ook de dancings die dure contracten hebben gesloten met diverse arties ten en muziekgroepen, komen op de ze wijze in een moeilijke positie. Niettegenstaande dit alles wilde de heer Woudstra nog wel enig begrip opbrengen voor het standpunt van de burgemeester. De heer G. Diesfeldt (eigenaar van 'De Rustende Jager') merkte op dat de 'Commissie van 3', waarin hij zelf zitting in had, tegen de afspraken in was gepasseerd. Ontstemd was hij over de belofte van de burgemeester dat de sluitingsuren dit seizoen on veranderd zouden blijven. Mede met de verhoging van de vermakelijk heidsbelasting zijn de Horeca-ex ploitanten thans het kind van de rekening. Burgemeester De Ruiter die voor deze vergadering was uitgenodigd was echter niet aanwezig. Wel werd zijn besluit door de wethouder van huisvesting, de heer H. N. Zonjee die als belangstellende de vergade ring bijwoonde verdedigd. Hij zei o.a. getuige te zijn geweest van zulke vechtpartijen en dat het voor een paar politiemannen onbe gonnen werk is de orde te handha ven als de klinkers uit de straat worden getrokken en zij bovendien nog bedreigd worden. Moeten zij hun revolver trekken en gaan schieten De heer A. W. v. d. Klugt (Atlantic) vroeg of de reserve-rijkspolitie tij dens zulk 'straaterreur' niet inge schakeld kan worden of dat er een burgerwacht moet worden georga niseerd. Verschillende suggesties werden ge daan o.a. een uur voor sluitingstijd geen bezoekers meer toe te laten. Over het algemeen was men het er over eens dat de sluitingstijden niet verder mogen worden teruggebracht. Tenslotte besloot men een delegatie naar het gemeentehuis te sturen om voor beide partijen tot een overeen stemming te komen. Het bestuur van 'Nieuw Bergen' had reeds de vorige week een commissie afgevaardigd voor een onderhoud met de burgemeester over deze on verkwikkelijke zaak. De vervroegde sluiting van café's, bars en dancings beschouwt de vereniging als een mooi succes. De VVV Bergen organiseerde zijn tweede wandelpuzzeltocht in het zo merseizoen. Was er voor de eerste wandeltocht weinig belangstelling, de vorige week verdrong men zich voor de tourniquet van het VVV- gebouw op het Plein en waren er om half acht honderdvijftig wandelaars gestart, op weg langs een ingewik kelde doch schilderachtige wande ling door het dorp. Bovendien waren de deelnemers tij dens de wandeling verplicht ver schillende opdrachten uit te voeren o.a. denappels rapen, luiken tellen enz. Omstreeks tien uur verzamelden de deelnemers zich bij het VVV-kan- toor waar mr. Drs. A. A. Voute een groot aantal prijzen uitreikte, waar van de eerste drie prijzen ten deel vielen aan: 1 Henny Nachtegaal, Zwijndrecht 2 M. van Lagen, Bergen 3 R. Stokvoort, Heeze. Een felle brand ontstond maandag morgen j.l. om elf uur in de kapitale boerderij van de heer C. Admiraal, toen kinderen te dicht bij de boerde rij een vuurtje stookten en het vuur oversloeg naar de boerderij, dat gre tig voedsel vond in het rieten dak en het hooi. Bergens vrijwillige brandweer, die ongelooflijk snel ter plaatse was, kon echter de fel uitslaande brand niet bedwingen, omdat de druk van het water te gering was en een stevige bries uit het noorden het vuur aan wakkerde. Een uur later bleef er van de boerderij een troosteloze ruïne achter Burgemeester L. J. de Ruiter sloeg het blussingswerk gade. der gemeente Bergen van 3 tot 10 juli 1967 GEBOREN: Margaretha C. M., dr. van G. J. Oldenburg en J. J. M. Hop man, Schoorl. Adrianus J. zoon van T. Kos en G. A. Vrasdonk, Kerke- dijk 41. Nelleke, dochter van J. Stammes en P. Kant, Westerweg 36. Diederik A. T., zoon van Th. J. M. Dorbeck en M. H. E. van Wonderen Jaap Weijandweg 21a. Kornelis Pie terjan, zoon van H. P. J. Schuur man en A. B. Koster, Zuidlaan 29s. ONDERTROUWD: Geen. GEHUWD: E. H. Pool, Amsterdam en A. M. Bolkestein, Guurtjeslaan 10 OVERLEDEN: J. Beers, oud 72 jaar Karei de Grootelaan 56. Joh. Verbeek, oud 44 jaar, Amster dam. De VVV Bergen organiseerde de 2de autorally in dit zomerseizoen, waar aan 76 equipes deelnamen. De heer W. de Kreek, die de route grotendeels buitenom door het pol derland van Bergen had uitgestip peld, verraste de deelnemers die reeds „vroeg de finish bereikten met de mededeling dat de rit nogmaals maar zonder routebeschrijving over te doen en dan zoveel mogelijk stem pels in de goede volgorde van de route te vergaren. Deze geheugentest was voor de deel nemende equipes funest, omdat zij zich niet meer konden herinneren, welke route zij kort tevoren hadden gereden. In café-restaurant 'Duinvermaak' waar de autopuzzeltocht eindigde heerste een prettige stemming, 's Avonds half elf maakte de heer J. Duyvis de uitslag van de winnaars van de autorally bekend. Hij reikte dan ook als directeur van de VW- Bergen de prijzen uit aan de chauf feurs in klasse A uit aan 1 H. H. van Wijca en Th. Koot met 0 strafpunten, Castricum 2 J. C. A. Jansen-Korts, 1 strafpunt Oudorp 3 Familie Van Genderen 4 Mej. Portegies en N. Geel. In klasse B was het equipe 1 B. Kerner-Visser met 42 strafp. 2 M. de Wit en mej. de Wit, 60 str. 3 Mevr. S. Donkers van Mittersum en mevr. Quarles van Ufford met 60 strafpunten 4 Mevr. Wagenaar-R. Verdam, Bergen, met 64 strafpunten 5 de heer en mevrouw Filipsen met 60 strafpunten. Ongeveer driehonderd bezoekers hebben in het Openluchttheater, onder auspiciën van de VVV Bergen genoten van een briljante gymnas- tiekdemonstratie van dertig Deense jongens en meisjes die op uitnodi ging van de gymnastiekvereniging 'Be-Quick' m.m.v. de Nederlandse topturnsters Margo Klees en Nel v. Bekkum en een groep meisjes-aspi ranten van het gastvrije Be-Quick die de Denen bij hun leden onder gebracht een vlotte temperament volle turndemonstratie gegeven. De heer O. V. L. Guermonprez open de avond en gaf het woord aan de leidster van de Deense turngroep, die in het Engels haar dank uitte voor de hartelijke wijze waarop haar groep bij de Bergenaren was ondergebracht. Hierna werd een uitgebreid pro gramma van vrije oefeningen, lange mat, paardspringen onberispelijk met gratie en souplesse vooral door beide topturnsters uitgevoerd. Uitstekend waren de verrichtingen van de Bergense meisjesgroep (10- 12 jaar) onder leiding van Leni Ton. De Deense jongens van de Helleb- jerg Idraetsungdomskole, gaven een sublieme demonstratie van li- chaamsbeheersing. De Deense meis jes een bevallige vloeiende show van schoonheid en charme, begeleid door sprankelende pianobegeleiding. Na het zingen van het Deense volks lied mocht deze groep Deense turners(sters) een warm en langdu rig applaus in ontvangst nemen. Op vrijdag 1 september gaan de be jaarden uit onze gemeente weer hun jaarlijkse uitgaansdag vieren. Het comité is er in geslaagd dit jaar eens iets anders dan anders te doen. Het wordt namelijk een rustige maar in teressante boottocht, 's Morgens zul len autobussen de deelnemers naar Alkmaar brengen waar een mooie boot 'De Haarlem' klaar ligt voor een reis naar Amsterdam. Daar staan de bussen weer gereed om allen naar Artis te brengen, waar men enkele uren kan verpozen. En dan komt de klap op de vuurpijl: terug naar Schoorl, nu natuurlijk per autobus, waar het diner wordt gebruikt in 'De Roode Leeuw', waar de meeste deel nemers misschien nog nooit hebben gegeten, maar toch bekend is als een van de meest gerenommeerde res taurants van ons land. En toch zeer billijk. Maar al met al wordt het wel een dure reis. Te duur eigenlijk. Maar het comité heeft gemeend toch deze reis te moeten gaan maken in de verwachting dat de ingezetenen van Schoorl hen niet in de kou zul len laten staan. Als dus één dezer da gen de bekende dames bij u langs komen om de formuliertjes weer op te halen die bij u zijn bezorgd, geef dan een bijdrage die net iets hoger is dan u aanvankelijk van plan was, dan is alle leed weer geleden. Doet u dat? Het comité zal u dank baar zijn en de bejaarden niet min der. De VVV Groet-Camperduin organi seerde vorige week vrijdag een brandweerdemonstratie op een ter rein nabij het Hargergat. Mede dank zij het mooie weer was de belang stelling van de zijde der gasten zeer groot, ik schat dat er een duizend mensen waren. De heer Bouman van de evenemen tencommissie heette per megafoon zijn auditorium welkom en vertelde iets over wat er zou gaan gebeuren. De Schoorlse brandweerlieden ston den al in vol ornaat klaar onder aanvoering van de heer Blom toen het startsein werd gegeven. Er werd water uit het Hargergat ge pompt en de heren begonnen met hun demonstraties. Er werden met bekwame hand blokjes weggespo ten, emmertjes volgespoten en bij tijd en wijle toeschouwers natgespo ten. De Schoorlse drumband, ook nu weer aanwezig, luisterde het evene ment muzikaal op. Als laatste onderdeel stond het be faamde balspuiten op het program ma, ook vorig jaar was dit een suc ces. U weet hoe het gaat, tussen 2 palen is een draad gespannen waar- hortino op de aangegeven artikelen tm Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek aan een bal hangt. Nu is het de kunst om de bal vanuit het midden om de paal van de tegenpartij te spuiten waarmee men een punt scoort. Er werden ploegen geformeerd, de stopwatch werd ingedrukt en toen gingen de heren hun gang. Vooral van dit onderdeel werd door de toe schouwers genoten. Trouwens ook de gasten kwamen aan hun trekken want zij konden zich ook voor het balspuiten opgeven. Nadat zij de kunst van de brandweermannen hadden afgekeken, schreden in zwembroeken forse figuren naar het tournooiveld. Het bleek dat zij tot grote hilariteit meestal eerst de man en dan de bal namen, een principe ontleend aan een ander balspel, hier beter bekend onder de naam voetbal. Als laatsten traden enkele dappere dames aan die de spuit ook met vaste hand wisten te besturen. Rond negen uur kwam een einde aan het waterballet; het evenement was uitstekend geslaagd en degenen die dit hebben georganiseerd kun nen met voldoening op hun werk te rugzien. Onze correspondent voor Schoorl, K. Roos gaat met ingang van vandaag tot en met 3 augustus met vakantie. Zijn collega van het Noordhollands Dagblad, de heer H. Praat, Plevier- weg 60, Groet, telefoon 538 was zo vriendelijk deze periode voor hem in te vallen. Willen al diegenen die evenementen organiseren, vergaderingen beleggen of iets anders in de Duinstreek wil len hebben, de heer Praat hiervan op de hoogte brengen Na 3 augustus staat onze correspon dent weer uitgerust voor u klaar. Redaktie Voor het toelatingsexamen voor de MUS te Bergen slaagden de volgende kandi daten Lia Vervoort, Elske Dibbets, Marion Roos, Joke Schipper, Brenda Schroe- der, Ar ja Kolster, Marian Zegveld, Marianne Appelman, Eugenie Schuyt en Thea Everts, allen te Alkmaar. Margaretha Koning, Annelieke van Langen, Loes Reudink, Hermien VAN DE V.V.V. DE EGMONDEN - BERGEN - SCHOORL EN GROET-CAMPERDUIN DE EGMONDEN Grote foto tentoonstelling in de loods van de heer A. de Groot (industrieterrein) Pieter Schotsmanstraat. Georganiseerd door D.E.F.A. (De Egmondse Foto Amateur). 'Dia's - Egmond - Foto - Allerlei' Spuitbalwedstrijd in de Zuiderstraat Egmond aan Zee. Gloria Maris expositie van schelpen uit alle werelddelen in het Oud Katholiek Ver.gebouw verzameld door de heer P. L. van Pel. Grote rolsehaatswedstrijd op het kermisterrein te Egmond aan de Hoef, deelname 35 ct. uit sluitend voor jeugdige deelnemers(sters). Zeehengelwedstrijd (zie 2 juli) verzamelen bij strandafgang Troelstraoord. Autopuzzeltocht deelname 3,50 per wagen, start Zeeweg nr. 40, aanrijden vanaf Kennedy- boulevard, inschr. VW-kantoor Egmond a/Z. Bridgen Elke dinsdag in Restaurant 'De Klok'. Egmonds Museum Zuiderstraat, Egmond aan Zee, alle werkdagen van 15.00-17.00 uur. Entree 0,35, kinderen 0,20 Zaterdag 8 juli tot zondag 23 juli Vrijdag 14 juli 19.00 uur Dinsdag 18 juli tot donderdag 17 aug. Woensdag 19 juli 19.00 uur Woensdag 19 juli 19.00-21.00 uur Vrijdag 21 juli 19.00 uur Alle informaties Maandag 17 juli 19.15 uur Vrijdag 21 juli 14.00 uur V.V.V. Egmond a/Z, Voorstraat 69, tel. 02206-1362 V.V.V. Egmond Binnen, Visweg, tel. 02206-1943 V.V.V. Egmond a/d Hoef, Raadhuisplein, tel. 02206-1380 BERGEN-BINNEN Wandelpuzzeltocht. Aanmelden bij de VW. Deelname: 0,75. Batman en Robin met 'Het raadsel van de Raadselman' in het Openluchttheater. In het voorprogramma: Clownerie - Goochel - show - Accordeonshow en een spannende wedstrijd om prachtige Batmanprijzen. Kaarten a ƒ1,50 bij de VW of aan de kassa. Open bridge-drive Open klaverjas-drive Exposities beeldende kunst 15 juli t.m. 3 augustus Historisch Museum Ruïnekerk Alle informaties Elke maandag 20.00 uur in 'De Dikke Boom', achter de Ruïnekerk. Elke woensdag 20.00 uur in café 'Nieu- wendijk', Dorpsstraat 25. Elke donderdag 20.30 uur in 'Het Wapen van Bergen', Breelaan 35. Noord-Hol'ands Kunstcentrum, Plein 7. Entree 0,50. Dag.: 10.30-12.30; 14.00- 17.00; 19.30-21.30 uur. Zondags: 14.00-17.00 uur. Mies Bloch - Marijcke Visser - Jaap Tol 'Het Sterkenhuis' bij de Ruïnekerk. Alle dagen geopend, behalve zondag, van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur, maandag-, woensdag- en vrijdag avond: 20.00-22.00 uur. Entree: Volw. ƒ0,25; kinderen ƒ0,10. Iedere woensdag van 14.30-17.00 uur rondleiding. V.V.V., Plein 1, tel. (02208) 2124 en 3100 Vrijdag 14 juli 20.00 uur BERGEN AAN ZEE Midgetgolf-wedstrijden voor volwassenen op de banen te Bergen aan Zee. Deelname 50 ct. per deelnemer. Prachtig verlichte banen. Zee-aquarium te Bergen aan Zee, v. d. Wijckplein. Dag. geopend van 9.30-18.00 uur en van 19.00-22.00 uur. Toegang volwassenen 1,kinderen 0,50. Duinwandelingen onder leiding: Elke dinsdagmorgen, 9.15 uur, ver trekpunt WV. Deelname 0,60 geldig toegangsbewijs. Alle informaties: V.V.V., v. d. Wijckplein 8, telefoon (02208) 2400 GROET-CAMPERDUIN EN SCHOORL Maandag 17 juli 19.30 uur Dinsdag 18 juli 19.00 uur Dinsdag 18 juli 19.30 uur Woensdag 19 juli 20.00 uur Puzzelwandel tocht te Groet. Start: Café Mere- boer te Groet. Volleybalwedstrijden voor de gasten op het strand te Camperduin. Puzzelwandeltocht te Schoorl. Start: Café Honky Tonk, Duinvoetweg 11. Inschrijfgeld 0,50. Inschrijven aan de start. Hengel wedstrijd aan het Noordzeestrand te Camperduin. Inschrijfgeld: ƒ2,50. Inschrijven bij café Minkema te Camperduin. Pieren wor den verstrekt. Duinwandelingen onder leiding te Groet Iedere maandag en iedere woensdag om 9.30 uur, vertrek vanaf de Kerkbrink. Duinwandelingen onder leiding te Schoorl Iedere dinsdag en iedere donderdag om 9.30 uur en iedere vrijdag middag om 14.00 uur. Vertrek Klimweg. Avondduinwandelingen onder leiding, vertrekpunt: De Berenkuil, Schoorlse Zeeweg. Iedere woensdag en donderdag om 19.30 uur. Alle informaties: V.V.V. Schoorl, Duinvoetweg 1, telefoon (02209) 504 V.V.V. Groet-Camperduin, Heereweg 210 telefoon (02209) 423 Hooning, Carla Wetterauw, Marjan Mooy, Renee Vincken, José Wolden- dorp, Afke Sietsma, Erna Pieters Graafland, allen uit Bergen. Wendelmoet Schouten, Schagen, An- ja de Greef, Hoorn, Anneke Weiland Hoorn, Paulet Hollenberg, Bergen aan Zee, Caroloine v. d. Berg, Heemskerk, Grietje Heidema, Wie- ringerwerf, Marjolein Knopper en Alice Belogne, beiden uit Schoorl, Yvonne Pronk, Egmond aan Zee, Martine v. d. Waals, Beverwijk, Si- mone Verburg, Nrd. Scharwoude, Hannelotje Kolber, Marijke Brom mer en Elsa Langenberg uit Bergen, Ilona Verhagen uit Heiloo, Thea v. Westerop uit St. Pancras en Yolanda Haket uit Groet. VOOR BERGEN F. HOUDé Hoflaan 6, tel; 2700 en 3881 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 K5kSksgHsSSSS

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1