GERRITSEN WtMlad ff 1907 - 1967 Zestig jaar hotel 'Nassau Bergen' Evenementen Een nieuwe kans voor spaarders RAIFFEISENBANK SCHOORL I Kwa lite its- 1 artikelen 1 Doktersdiensten KLOKKEN J Koop nu reeds Uw kostuum! Geringe deelname bi] midgetgolfwedstrijd Kandidaatsexamen Openbare toiletten Burgerlijke Stand TAXI J TAXI P. SMIT T E L. 2 5 2 9 Geslaagde puzzel wandeltocht van de VVV Groet-Camperduin A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten 41c JAARGANG No. 28 DONDERDAG 20 JULI 1967 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Goed nieuws voor automobilisten Tankstation Akerboom en Zn, is geopend! Vrije benzinepomp bij 'Bello' Oost-Europese dansgroepen in Openluchttheater Op een hoog duin, achttien meter boven de zeespiegel, staat in Ber gen aan Zee, hotel 'Nassau Bergen', een schepping van de helaas te vroeg gestorven Jan Roggeveen, in leven directeur van gemeentewerken en natuurbeschermer van de Heerlijk heid Bergen. Dit prachtige geronommeerde hotel met haar fraaie bouwstijl en interi eur, trappenhuis en riant uitzicht over het blonde duin en de wijde zee, die in die zestig jaar vele voor name gasten onder haar dak her bergde, o.a. Koningin Juliana in de dertiger jaren, is een begrip gewor den voor de bewoners van deze bad plaats, dat men te danken heeft aan de in 1944 overleden stichter van het Nassau hotel, de heer C. F. Zeiler zoon van een Baarn's hotelhouder die twaalf jaar lid was van de ge meenteraad en twintig jaar voorzit ter van de VVV Bergen. Dit bedrijf, dat tot volle tevreden heid van de logeergasten, door de familie Zeiler wordt geëxploiteerd, wordt thans geleid door de heer en mevrouw Moussault. Over de geschiedenis van dit hotel schreef Mr. F. Zeiler in de 'Badbode' het volgende horting op de aangegeven artikelen De Commissie van Zomerfeesten or ganiseerde vrijdagavond j.l. een mid getgolfwedstrijd voor de zomergas ten op de banen van de Bouwex- ploitatie-maaschappij 'Bergen aan Zee' achter het Parnassiapark. Er was hiervoor weinig belangstel ling want slechts achtentwintig deel nemers hanteerden de golfstick. Niettemin heerste er een prettige stemming onder de deelnemers. Na afloop van de wedstrijd reikte de heer H. Hendriks de vier daar voor beschikbaar gestelde prijzen uit aan de winnaars van dit tour- nooi, te weten 1 De heer Somberg met 34 punten 2 Mevr. Somberg met 42 punten 3 Mevr. Schuweatz, 43 punten 4 De heer Breurs met 47 punten De heer D. Verstegen uit Bergen is aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen geslaagd voor het kandidaats examen tandheelkunde. In 1906 bestond Bergen aan Zee helemaal uit twee huizen: het toen malige kleine hotel Prins Maurits in de duinpan en de villa Ulysses op de duinen links aan het eind van de Zeeweg. In 1907 kwam er een derde huis bij. 18 juli van dat jaar opende de Baarnse hotelhoudrszoon C. F. Zeiler, die toen ook pachter was van Prins Maurits, het café-restaurant 'Nassau' aan de rechterzijde van het eind van de Zeeweg. Dit datum geldt als het begin van het hotel Nassau-Bergen, want het kleine gebouwtje was van meet af aan berekend op uitbreiding: in de jaren 1909-1913 groeide het in drie etappes tot een hotel met 110 bed den, ontwerp van de architecten H. P. Berlage en J. C. van Epen, dat tot 1943 het silhouet van Bergen aan Zee zou beheersen. De naam was in middels in 1909 uitgebreid tot 'Nas- sau-Bergen', een herinnering aan de Heren van Bergen uit de 18e eeuw. Voor die tijd was het hotel zeer mo dern: men had er in 1913 reeds elek trisch licht, enige weken eerder dan Alkmaar en Bergen-Binnen! Her haaldelijk is het verder gemoderni seerd, onder meer in 1927 door de bouw van de grote café-erker. Al een maand geleden was het nieu we tankstation van Benzine- en Oliehandel W. Akerboom en Zn. aan het Plein in Bergen zo ver gereed dat het kon gaan draaien. Maar de toestemming bleef nog even uit. Geheel onverwachts is de toestem ming afgekomen, wat voor de Firma Akerboom een meevaller was met het oog op de seizoendrukte. De officiële opening moet nog plaats hebben. Dat gebeurt als het gebouw geheel voltooid is. Verschillende relaties en vrienden gaven bloemen, wat aan het geheel een feestelijk tintje gaf. Het tankstation omvat vier dubbele pompen. Naast superbenzine en nor maal, gemengd en diesel kan men er ook petroleum in elke gewenste hoeveelheid verkrijgen. Het ben zinestation is dagelijks geopend van 's morgens 7 uur tot 's avonds 11 uur in het seizoen zelfs tot half twee 's nachts. Men kan er van verze kerd zijn, dat de service van de Firma Akerboom 100 procent is. Speciaal voor wie uit de richting Alkmaar komende Bergen binnen rijdt, is het tankstation uitermate gunstig gelegen, n.l. pal tegenover 'Bello'. Waar de Dreef (de voorma- Maandag- en woensdagavond is het Openluchttheater het domein ge weest van Oost-Europese dansgroe pen die daar hun folkloristische dansen toonden. De eerste avond was het ensemble 'Oslawa' een Tjechische dansgroep bestaande uit arbeiders en aange- stelden, die in het kader van het festival 'Europa danst' dat de vorige week te Leiden werd gehou- Aan dit alles kwam een eind toen in 1942 de zeereep werd geëvacueerd om plaats te maken voor de Duitse Atlantikwall. Het jaar daarop werd het gehele gebouw door de bezet ters gesloopt. Alleen de kelders ble ven gespaard; na de oorlog werd daarin het Zee-aquarium ingericht. Van 1946-1952 was het bedrijf tijde lijk ondergebracht in twee villa's aan het Parnassiapark. Pas in 1953 kon het nieuwe Nassau-Bergen wor den geopend, niet meer op de oude plaats, maar op het duin links van de Zeeweg, juist daar waar de (even eens gesloopte) villa Ulysses had ge staan. Bouwmeester van het nieuwe hotel was de Bergenaar J. H. Rog geveen. Met zijn 50 - 60 bedden is het nieuwe Nassau-Bergen slechts half zo groot als het oude, maar dankzij de centrale verwarming kan het thans het gehele jaar worden ge ëxploiteerd. De stichter van Nassau-Bergen heeft de herbouw niet meer mogen bele ven; hij overleed in 1944. Zijn we duwe mevrouw J. Zeiler-Van Aken en daarna zijn dochter Mej. A. Zeiler hebben het werk voortgezet. Ook nu is het hotel nog eigendom van de familie Zeiler, doch de dagelijkse leiding is sinds vorig jaar najaar in handen van de heer en mevrouw R. Moussault. lige trambaan Oostdorp - Bergen Binnen) overgaat in het Plein, heeft men de vrije pomp van de Fa. Aker boom direct aan zijn rechter hand. Ook uit de richting Schoorl is het tankstation 't gemakkelijkst via de Dreef te bereiken. Men volgt dan de Landweg, de Koninginneweg (langs de Europese wijk in aanbouw en het bejaardencentrum 'Elkshove') en de Bergerweg tot aan de Dreef. Bij het tankstation komen behalve een dagverblijf en kantoor voor het bedienend personeel ook openbare toiletten, zowel voor dames als voor heren. Ook zij die niet tanken, zul len er gebruik van kunnen maken. De deuren worden n.l. voorzien van zgn. dubbeltjes-automaat. Al met al een belangrijke aanwinst voor het centrum. 'De Duinstreek' wenst de Firma Akerboom en Zn. van harte proficiat ter gelegenheid van deze, zij het dan nog niet offi ciële, opening van haar tankstation midden in het dorp. den in ons land vertoefden. Ongeveer driehonderd en vijftig be zoekers hebben die avond genoten van de Moravische dansen die soms gedanst werden op weemoedige me lodieën maar ook vaak op dartele sprankelende wijze werden geïnter preteerd. Naarmate de avond vor derde, groeide de dansen uit tot uitbundige vrolijkheid en was de VOOR BERGEN B. LUIF Nw. Bergerweg 1, telef. 3130 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288 fraaie klederdracht in het licht van de schijnwerpers een lust voor het oog. Dit uitgebreid programma van mu ziek, zang en dans, onder leiding van Z'denek Vrba, werd met zijn boerendansen, soldatendansen en ve le andere dansen onberispelijk uit gevoerd. Het prachtige slot 'De dans van Vastenavondfeesten, met de grappige dierenfiguren kreeg van het dankbaar publiek een storm achtig applaus. Het uitstekend or kest stond onder leiding van Dr. Horymir Susil. der gemeente Bergen van 10 juli tot 17 juli GEBOREN: Peter, zoon van C. Mooij en L. Bensen, Jan Jacoblaan 15. Timothy Nicolaas, zoon van A. van Alem en M. E. Blauw, Ogentroost- weg 4. ONDERTOUWD: H. G. Vrijburg, jurist, Amsterdam en Fr. J. Sikke- ma, Emmalaan 43. G. J. van Won deren, verzendgereedmaker, Karei de Grootelaan 6 en M. C. H. Hendrikse onderwijzeres, Van Reenenpark 17. Corn. J. Kokkes, commercieel mede werker, Oude Bergerweg 22 en A. Cordona Y Rosisch, Oude Berger weg 22. GEHUWD: E. G. Slaap, stuurman KHV, Emmalaan en Wilh. M. Geis- terfer, kantoorbediend, Hoflaan 22s. P. C. de Haan, tijdschrijver, Wer- vershoof, en H. G. M. van der Geest cassière, Doorntjes 56. Th. A. Oud huis, onderhoudsmonteur en C. Joh. de Graaff, verkoopster, Jan Jacob laan 7. H. L. van Sister, kantoor bediende, Kanaaldijk 33, Alkmaar en L. M. M. Dekkinga, telefoniste, Achterweg 14. OVERLEDEN: B. J. Hofstede, oud 79 jaar e.v. J. A. Suuring, Bree- laan 53. Corn. G. Swart, oud 70 jaar, w.v. E. Graper, Tj. Visserweg 22. Joh. de Haan, oud 77 jaar, e.v. H. G. C. Poth, St. van Surcklaan 15s. Cath. Stuijfbergen, oud 79 jaar, e.v. M. Bijl, Oude Bergerweg 20. Adr. Buurman, oud 81 jaar, e.v. G. R. Böttcher, Bergerweg 2. Jan Arie Verhagen, oud 82 jaar, w.v. J. K. Riesebos, Pr. Hendriklaan 29. Voor i j TROUWRIJDEN f i en f j ROUWAUTO's 4 naar i i Dorpsstraat 18 - Bergen Agelopen maandag, 17 juli, organi seerde de VVV Groet-Camperduin een puzzel-wandeltocht. Dit evenement slaagde in alle op zichten dank zij het geweldige mooie weer, welke ideaal was voor deze puzzel-tocht. Dat deze wandeltochten populair zijn bij de gasten maar ook bij de inwoners van Schoorl bewijst wel het aantal deelnemers welke 309 be droeg. De tocht werd gelopen in de om geving van Groet, start en finish waren bij café Mereboer en het par cours was uitgezet door de heren Bouman en Kuiper. Bij de gasten waren de eerste vier prijswinnaars 1. Versteeg; 2. Philp- sen; 3. Versteeg; 4. Versteeg. Bij de inwoners van Schoorl waren de eerste vier prijzen 1. Bakhuis; 2. Bakhuis; 3. Grootes; 4. Grootes. De volgende puzzeltocht is op maan dag 31 juli. Start bij café Kleverlaan te Hargen. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek dit nummer bestaat uit 6 pagina's Redaktie «n administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoori en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; ƒ2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven ..DE DUINSTREEK VAN DE V.V.V. DE EGMONDEN - BERGEN - SCHOORL EN GROET-CAMPERDUIN DE EGMONDEN Gloria Maris expositie van schelpen uit alle werelddelen in het Oud Katholiek Ver.gebouw verzameld door de heer P. L. van Pel. Autopuzzeltocht deelname 3,50 per wagen, start Zeeweg nr. 40, aanrijden vanaf Kennedy- boulevard, inschr. VW-kantoor Egmond a/Z. Autopuzzeltocht Egmond-Binnen alle inlich tingen VW Egmond-Binnen, tel. (02206) 1943. Gastenbal in 'Het Rode Hert' te Egmond aan de Hoef. Muzikale rondgang door 'Lamoraal van Egmont' te Egmond aan Zee. Zomeravondconcert in de Oud Katholieke Kerk door Han Hoogewoud (orgel) m.m.v. Elly Im- hoff (sopraan). Kaarten a 1,50, scholieren 1,bij VW-kantoor Egmond aan Zee. Bob Denneboom exposeert in de zijzaal van de Ned. Herv. Kerk. Michelin strandfeesten (zie raambiljetten). Wandelpuzzeltocht. Deelname 0,50, start en inschrijven bij VW- kantoor te Egmond aan Zee. Bridgen Elke dinsdag in Restaurant 'De Klok'. Egmonds Museum Zuiderstraat, Egmond aan Zee, alle werkdagen van 15.00-17.00 uur. Entree 0,35, kinderen 0,20 Alle informaties V.V.V. Egmond aJZ, Voorstraat 69, tel. 02206-1362 V.V.V. Egmond Binnen, Visweg, tel. 02206-1943 V.V.V. Egmond a/d Hoef, Raadhuisplein, tel. 02206-1380 Dinsdag 18 juli tot donderdag 17 aug. Vrijdag 21 juli 19.00 uur Zaterdag 22 juli Zaterdag 22 juli 20.00 uur Zaterdag 22 juli 19.30 uur Dinsdag 25 juli 20.00 uur Woensdag 26 juli tot zaterdag 5 aug. Donderdag 27 juli Vrijdag 28 juli BERGEN-BINNEN Vrijdag 21 juli 14.00 uur Zondag 30 juli 20.00 uur Maandag 31 juli 19.15 uur de Batman en Robin met 'Het raadsel van Raadselman' in het Openluchttheater. In het voorprogramma: Clownerie - Goochel- show - Accordeonshow en een spannende wedstrijd om prachtige Batmanprijzen. Kaarten a ƒ1,50 bij de VVV of aan de kassa. Concert in de 'Zwarte Schuur' in het kader van de Bergense muziekweken. Wandelpuzzeltocht. Aanmelden bij de VW. Deelname: 0,75. Vakantie zomerfeest voor kinderen van 3-12 jaar Rust voor U, plezier voor uw kinderen Stichting het Dorpshuis organiseert in de maand juli voor de kinde ren van inwoners en gasten dag. (beh. zaterdags en zondags) van 9.30-16.30 uur in de Van Reenenschool, Spaansepad 3, leuke wed strijden en excursies. Alle inlichtingen bij de Van Reenenschool of bij de WV. Elke maandag 20.00 uur in 'De Dikke Boom', achter de Ruïnekerk. Open bridge-drive Open klaverjas-drive Exposities beeldende kunst 15 juli t.m. 3 augustus Historisch Museum Ruïnekerk Alle informaties Elke woensdag 20.00 uur in café 'Nieu- wendijk', Dorpsstraat 25. Elke donderdag 20.30 uur in 'Het Wapen van Bergen', Breelaan 35. Noord-Hollands Kunstcentrum, Plein 7. Entree 0,50. Dag.: 10.30-12.30; 14.00- 17.00; 19.30-21.30 uur. Zondags: 14.00-17.00 uur. Mies Bloch - Marijcke Visser - Jaap Tol 'Het Sterkenhuis' bij de Ruïnekerk. Alle dagen geopend, behalve zondag, van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur, maandag-, woensdag- en vrijdag avond: 20.00-22.00 uur. Entree: Volw. ƒ0,25; kinderen ƒ0,10. Iedere woensdag van 14.30-17.00 uur rondleiding. V.V.V., Plein 1, tel. (02208) 2124 en 3100 Donderdag 27 juli 22.00 uur BERGEN AAN ZEE Groot vuurwerk op het strand te Bergen aan Zee. Prachtig uitzicht vanaf de boulevard en het Plein bij de hoofdingang. Gratis toe gankelijk. Kaarten voor deelnemers dagelijks verkrijgbaar aan het VVV kantoor te Bergen aan Zee. Zee-aquarium te Bergen aan Zee, v. d. Wijckplein. Dag. geopend van 9.30-18.00 uur en van 19.00-22.00 uur. Toegang volwassenen 1,kinderen 0,50. Duinwandelingen onder leiding: Elke dinsdagmorgen, 9.15 uur, ver trekpunt VVV. Deelname 0,60 geldig toegangsbewijs. Alle informaties: V.V.V., v. d. Wijckplein 8, telefoon (02208) 2400 Zaterdag 22 juli 15.00 uur Woensdag 27 juli 17.30 uur GROET-CAMPERDUIN EN SCHOORL Ballonnenwedstrijd voor de kinderen te Cam perduin. (Rotonde). Schatgraven voor de kinderen op het speel- duin te Schoorl. Deelname gratis. Duinwandelingen onder leiding te Groet Iedere maandag en iedere woensdag om 9.30 uur, vertrek vanaf de Kerkbrink. Duinwandelingen onder leiding te Schoorl Iedere dinsdag en iedere donderdag om 9.30 uur en iedere vrijdag middag om 14.00 uur. Vertrek Klimweg. Avondduinwandelingen onder leiding, vertrekpunt: De Berenkuil, Schoorlse Zeeweg. Iedere woensdag en donderdag om 19.30 uur. Alle informaties: V.V.V. Schoorl, Duinvoetweg 1, telefoon (02209) 504 V.V.V. Groet-Camperduin, Heereweg 210 telefoon (02209) 423 W .:.o spaarbank en alle bankzaken APWZ

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1