ff Bergen aan Zee kreeg fietsenstalling en kinderboerderij GERRITSEN Evenementen Seizoen opruiming 3 Oio - 4Oio - 5 Oio GOEDKOPER Boorsma-Textiel Nog enkele dagen! Kristal met zilver Voor Betere Textiel: Doktersdiensten DONDERDAG 27 JULI 1967 41e JAARGANG No. 29 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Het Parnassiapark Fietsenstalling Kinderboerderij Vestigingen in Bergen over de maand juni T A X I TAXI P SMIT TEL. 2 5 2 9 Koop nu reeds Uw kostuum! Restanten en goederen van velerlei aard - uitsluitend eigen collectie - nu: Wij verwachten u graag vanaf donderdag 27 juli, om U van dienst te zijn met de koopjes A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Gelaagde wedstrijddag van Stichting 'Het Dorpshuis' Batman en Robin in Openluchttheater Verhuizingen in Bergen over de maand juni Burgerlijke Stand UeeMlod dit nummer bestaat uit 6 pagina's ..DE DUINSTREEK Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Ber en Coöp. Raiffeisenbank, Schoor! e: Bergen Abonnementsprijs ,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Het Parnassiapark waaraan de ge meente Bergen moeite noch kosten heeft gespaard, om aan dat park een behoorlijk aanzien te geven, door het laten verwijderen van de dode den nen, grondbewerking en het plan ten van heesters en botanische rozen is met die pogingen er toch in ge slaagd dit park een ander aspect te geven. Wie daar nu eens een kijkje gaat nemen en het 'dode park' van vroe ger heeft gekend, zal moeten toege- van dat het geld daaraan besteed niet helemaal over de balk is ge gooid want de botanische rozen ge ven een rijke bloemenschat en ver spreidde een heerlijke geur in dit tot de natuurstaat teruggebracht Par nassiapark, waar tussen het welig groeiend helmgras, duinbloemen bloeien. Enkele maanden geleden is er door de bewoners van dit zeedorp een ac tie gevoerd om het fietsenstallen op het Rode Plein te verbieden. In samenwerking met het gemeente bestuur en de VVV Bergen aan Zee werd op een bijeenkomst besloten tot het afsluiten van het Rode Plein. Enige inwoners van de badplaats voegden de daad bij het woord en maakten met materiaal van de ge meente een afsluithek aan het Van der Wyekplein. Toen het bleek dat door deze af sluiting de fietsers hun rijwielen op het v. d. Wyekplein, langs het flatgebouw en het trottoir deponeer den, besloot het gemeentebestuur aan het eind van het fietspad bij de Jacob Kalf weg, waar vroeger het oude stationnetje gestaan heeft, een gratis fietsenstalling voor vijfhon derd fietsen te maken waarvan thans het publiek gretig gebruik maakt, hoewel er nog altijd fietsers zijn die hun rijwiel op het Rode Plein zet ten ondanks het waarschuwingsbord 'Verboden fietsen te plaatsen op het Rode Plein'. Dat de vroede vaderen van Bergen de Bergen aan Zeeërs welgzind zijn en zoveel mogelijk trachten hun wensen te vervullen, bewijst wel de aanleg van een kinderboerderij in het Parnassiapark. De heer H. de Vries, explotant van het zeeaquarium kwam op deze goe de gedachte. De gemeente liet door de plantsoenendienst een omraste ring bouwen van honderd vijf tig me ter lengte rond het gazon aan de zui delijke kant van het park. Daarna gingen het raadslid de heer M. C. Velt en de heer De Vries op dinsdag 18 juni j.l. naar de markt in Purmer- end om de eerste dieren voor de boerderij te kopen. Van de driedui zend gulden subsidie die de gemeen te daarvoor beschikbaar stelde. Ruim een week grazen nu in dit dierenpark, een Shetland pony, een wit en een zwart schaap, een een witte geit met een jong zwart gei tenbokje. De levende have zal ver zorgd worden door de inwoners van Bergen aan Zee. De heer De Vries hoopt i.v.m. de be perkte geldmiddelen, dat ook parti culieren, via de VVV een bijdrage willen schenken, zodat de plannen voor uitbreiden van dit dierenpark gerealiseerd kunnen worden. M. A. Pon e.v. C. H. Schipper van Amersfoort naar Eeuwigelaan 33. C. R. Montgomery van Amerika nr. Buerweg 43. M. van Duin e.v. T. W. Roos van Heiloo naar Kanaaldijk 33. J. L. van Reenen van Bunnik naar Eeuwigelaan 61. M. van Gelder van Amsterdam naar Mansholt-Nes 8. P. P. M. de Haan van St. Oeden- rode naar Nesdijk 65. Joh. H. Schot ten van Bloemendaal naar Linden- laan 3. Gr. J. Donker van Renkum naar Kerkedijk 37. C. M. Borst e.v. B. A. M. Wees van Heiloo naar St. van Surcklaan 9s. G. M. Groene- woud van Schoorl naar Oude Ber- Voor TROUWRIJDEN en ROUWAUTO's Dorpsstraat 18 - Bergen Korting op de aangegeven artikelen gerweg 87. M. J. C. Kauffman e.v. Houtenbos van Warmenhuizen naar Filarskiweg 13. Jac. Helder van Schoorl naar Russenweg 25. P. Over- eem van Beemster naar Dawson- Nes 5. H. Vestering met gezin van Beemster naar Dawson-Nes 5. C. Jong van Beemster naar Dawson- Nes 5. G. H. M. Vestering van Beem ster naar Breelaan 92. H. J. Lan- genkamp van Beemster naar Daw son-Nes 5. G. A. Valdner w.v. C. Wissema van Amsterdam naar Gu- ardini-Nes 21b. E. T. Beemsterboer van Amsterdam naar Dorpsstraat 2. J. J. de Moei met gezin van Alk maar naar Eeuwigelaan 41. P. Lan- geveld met gezin van Schoorl naar Mansholt-Nes 1. D. Butter met vr. van Koedijk naar Dr. van Peltlaan 14 M. A. van Leersum van Alkmaar naar Zuidlaan 73. Joh. A. Dekker v. Heemstede naar Ratelaarweg 6. M. M. Schotten van Kerkedijk 37 naar Heemskerk. Fr. Goselink e.v. S. Mul der van Alkmaar naar Ooorntjes 37. W. F. Koens e.v. Pellegrini van Castricum naar Guardini-Nes 14. M. A. C. Toes van Alkmaar nr Mo- lenkrochtlaan 13. A. F. E. van Ree nen van Utrecht naar Eeuwigelaan 61. A. J. Teeuw e.v. Telleman van Hillegom naar Filarskiweg 19. A. Lamers van Alkmaar naar Kastaa- jelaan 9. Th. Nat met gezin van Castricum naar Broekbeeklaan 12. J. C. Pool met vrouw van Alkmaar naar Kogendijk 12. M. Grabowski met vrouw van Duitsland naar Zee weg 6. A. I. M. van 't Hof van Grootebroek naar Breelaan 130. S. Reitsma met gezin van Uithoorn nr. Molenstraat 10. A. Obdam v Hoog- kahspel naar Lijtweg 51. Fr. Hirsch- mann met gezin van Voorhout naar Mansholt-Nes 4. G. M. de Ruiter van Groningen naar Renbaanlaan 8. W. W. Nijs met gezin van Rijswijk naar Mansholt-Nes 11. VAN DE V.V.V. DE EGMONDEN - BERGEN - SCHOORL EN GROET-CAMPERDUIN Donderdag 27 juli 19.30 uur Maandag 31 juli 19.30 uur Woensdag 2 aug. 19.30 uur Donderdag 3 aug. 20.00 uur GROET-CAMPERDUIN EN SCHOORL Schatgraven voor de kinderen op 't speelduin te Schoorl. Deelname gratis. Puzzelwandeltocht te Hargen. Start Café Kleverlaan te Hargen. Ilengelwedstrijd aan het Noordzeestrand te Camperduin. Inschrijfgeld 2,50. Inschrijven bij café Minkema te Camperduin. Pieren wor den verstrekt. Populair concert m.m.v. Harmonie 'Excelsior' Noord-Scharwoude. Het concert wordt gehou den op het terrein van café Mereboer te Groet. Duinwandelingen onder leiding te Groet (door meeuwenkolonie) Iedere maandag en iedere woensdag om 9.30 uur vertrek vanaf de Kerkbrink. Duinwandelingen onder leiding te Schoorl Iedere dinsdag en iedere donderdag om 9.30 uur en iedere vrijdag middag om 14.00 uur. Vertrek vanaf de Klimweg. Avondduinwandelingen onder leiding vertrekpunt: 'De Berenkuil, Schoorlse Zeeweg Iedere woensdag en iedere donderdag om 19.30 uur. Alle informaties: V.V.V. Schoorl, Duinvoetweg 1, telefoon (02209) 504 V.V.V. Groet-Camperduin, Heereweg 210 telefoon (02209) 423 Donderdag 27 juli 22.00 uur BERGEN AAN ZEE Groot vuurwerk op het strand te Bergen aan Zee. Prachtig uitzicht vanaf de boulevard en het Plein bij de hoofdingang. Gratis toe gankelijk. Kaarten voor deelnemers dagelijks verkrijgbaar aan het VVV kantoor te Bergen aan Zee. Zee-aquarium te Bergen aan Zee, v. d. Wijckplein. Dag. geopend van 9.30-18.00 uur en van 19.00-22.00 uur. Toegang volwassenen 1,kinderen 0,50. Duinwandelingen onder leiding: Elke dinsdagmorgen, 9.15 uur, ver trekpunt VVV. Deelname 0,60 geldig toegangsbewijs. Alle informaties en deelnemerskaarten: V.V.V., v. d. Wijckplein 8, telefoon (02208) 2400 Vrijdag 28 juli 20.15 uur Maandag 31 juli 19.00 uur Zondag 30 juli Woensdag 2 aug. Zondag 6 aug. 20.00 uur Dinsdag 1 aug. 14.00 uur Woensdag 2 aug. 20.30 uur Open Klaverjasdrive Exposities Beeldende Kunst Raadhuis Historisch Museum Ruïnekerk BERGEN-BINNEN Cantater Cabaret met 'Uit is in' in St. Jan, Dorpsstraat 26. Kaarten a 3,50 bij de VVV of aan de zaal. Wandelpuzzeltocht. Start en inschrijving a 0,75 bij de VVV. Zwarte Schuur (Volkshogeschool) Bergense Muziekweken. Entree 2, Openluchttheater: Het 'Vestzaktheater' speelt: Voor de kinderen: 'De Toverklok', entree: 1,50. Voor de ouderen: 'De warhoofdige minnaar', entree: 2,50. Kaarten bij de VVV of aan de kassa. Verlichtingsavond. Feeërieke verlichting van het dorpscentrum met lampions en vetpotjes. Elke woensdag 20.00 uur in 'De Oude Herberg' Dorpsstraat 25. Elke donderdag 20.30 uur in 'Het Wapen van Bergen', Breelaan 35. Noordhollands Kunstcentrum, Plein 7. Entree 0,50. Dagelijks geopend 10.30 - 12.30 uur 14.00 - 17.00 uur 19.30-21.30 uur zondags 14.00 - 17.00 uur Expositie van werken van Bergense kunst schilders. Geopend van 9.00 - 12.30 uur. 'Het Sterkenhuis' bij de Ruïnekerk. Alle da gen geopend, behalve zondag, van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur, maandag-, woens dag- en vrijdagavond: 20.00 - 22.00 uur. Entree: ƒ0,25 volwassenen; kinderen ƒ0,10. Iedere woensdag van 14.30 - 17.00 uur rond leiding. Alle informaties: V.V.V., Plein 1, tel. (02208) 2124 en 3100 Woensdag 26 juli tot zaterdag 5 aug. Donderdag 27 juli Vrijdag 28 juli 19.00 uur Wo, do, vr 2, 3 en 4 aug. 18.00 uur Vrijdag 4 aug. 19.30 uur DE EGMONDEN Bob Denneboom exposeert in de zijzaal van de Ned. Herv. Kerk. Michelin strandfeesten (zie raambiljetten). Wandelpuzzeltocht Deelname 0,50, start en inschrijven VVV- kantoor Egmond aan Zee. Wielerronde. Onder auspiciën van de INTER SPORT wordt een grote Avond-Driedaagse verreden om de Grote Mars prijzen. Start om 18.00 uur in Wilhelminastraat. Afstanden 80 - 100 km. Spuitbalwedstrijd. Op het Zuiderplein, aanmelden VVV-kantoor. Tekenwedstrijd te Egmond aati de Hoef tot 15 augustus. Teken vellen verkrijgbaar bij het VVV-kantoor a 0,50. Tot 17 augustus schelpententoonstelling 'Gloriamaris' van de heer P. v. Pel, in het O.K.-verenigingsgebouw, Julianastraat. Bridgen: Elke dinsdag in Restaurant 'De Klok', aanvang 19.30 uur. Egmonds museum Zuiderstraat, Egmond aan Zee, alle werkdagen van 15.00-17.00 uur. Entree ƒ0,35; kinderen ƒ0,20. Alle informaties: V.V.V. Egmond a/Z, Voorstraat 69, tel. 02206-1362 V.V.V. Egmond Binnen, Visweg, tel. 02206-1943 V.V.V. Egmond aan de Hoef, Raadhuisplein, telefoon 02206-1380 Bergen - Ruïnelaan 18 - Telefoon 2532 Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek VOOR BERGEN H. W. J. M. POOT Dorpsstraat 30, tel. 2423 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 Het uitgebreide programma dat de stichting 'Het Dorpshuis' van 3 tot en met 28 juli behalve de week einden organiseert voor die kin deren wiens ouders, wegens drukke seizoenwerkzaamheden niet vol doende aandacht aan hun kinderen kunnen schenken en ook kinderen van zomergasten heeft de laatste ja ren grote populariteit gekregen. Ongeveer zestig kinderen van 3 tot 12 jaar worden de vier weken in juli onder leiding van mevrouw Sirre en de vijf jeugdleidsters dagelijks be ziggehouden met sport, spel en cre atieve handenarbeid. Vorige week hebben de kinderen verdeeld in verschillende leeftijds groepen deelgenomen aan een wed strijddag, die op het speelveld aan het Spaanse Pad naast de Van Ree- nenschool werd gehouden. Enthou siast hebben de kinderen touwge trokken, turf gestapeld, bloempot gelopen en met eieren gejongleerd. Er heerste dan ook veel spanning op het speelveld, waar de kinderen el kander de loef afstaken. Na deze uitstekend geslaagde wed strijddag werd door mevrouw Sirre in één van de klaslokalen van de Van Reenenschool de prijzen, belan geloos afgestaan door Bergens win keliers, uitgereikt aan de winnaars van de dag. Vakantieschool 'Het Dorpshuis' sluit het zomerprogramma met twee mid deleeuwse dagen, de eerste dag ma ken de kinderen hun eigen verkleed- kleren, waarmee ze dan op de twee de dag (vrijdag 28 juli) op 't school plein gaan kermis vieren. Ruim twaalfhonderd kinderen be dekten vrijdagmiddag, gehuld in veelkleurig textiel de zitplaatsen van het openluchttheater als een bont stuk mozaiek. Groot was de belangstelling voor dit evenement dat onder auspiciën stond van de VVV Bergen en door een to neel- en variëté-gezelschap van het Theater-centrum Carla Flink werd verzorgd en waarvan het hoofdnum mer Batman en Robin in 'Het raad sel van de raadselman' wel de groot ste trekpleister was. Voor de pauze werden de kinderen aangenaam bezig gehouden door de vlotte conferences van goochelaar Peter Grooney en waren het Joop van den Ende en Jan Radsma (ac cordeon) die de vreugde er bij de kinderen in hielden. Na de pauze leefden de kinderen VRIJDAG 28 JULI Klaverjassen in het café van de heer Slijkerman te Catrijp. Aanvang 20.00 uur. echt mee met het spannende ver haal van de ontvoerde professor zijn gestolen uitvinding en de eveneens ontvoerde Robin waarin supermo derne wapens werden gebruikt maar tenslotte Batman en Robin, de be vrijders van de professor als strij ders voor de rechtvaardigheid zege vierden. Dit verhaal dat volgens mij, voor een deel der kinderen wat onbegrijpelijk ,s, werd niettemin door de artiesten van dit gezelschap uitstekend ver tolkt. J. de Graan van Kerkedijk 92 naar Hoflaan 25. Corn. Duijn van Zake- dijkje 1 naar Kanaaldijk 85. E. Luijckx met gezin van Breelaan 73 naar Breelaan 79. Joh. C. Brems van KI. Dorpsstraat 7 naar Zuidlaan 40. Corn. Kikkert van Komlaan 8 naar Hoflaan 25. Joh. Lammers, met vr. van Dorpsstraat 2 naar Beemster- laan 21. G. van Dijk met gezin van Meerweg 49 naar Leeuwenbekweg 8. L. Jager met gezin van St. Antonius- straat 58 naar 37. R. van Vondel met vrouw van St. Antoniusstraat 37 nr. 58. M. Bouter van Noordlaan 22 nr. Kerkedijk 37. W. van der Breggen van Ruinelaan 2 lnaar Guardini-Nes 21a. Th. H. M. Willemse van Lou- delsweg 24 naar Oude Prinsweg 15. Jak. Munting met vrouw van Em- malaan 3 naar Noordlaan 60. E. Fon tein van Hertenlaan 4 naar Hoflaan 13. Th. C. Schot met gezin van Hoopweg 17 naar St. Antoniusstraat 36. Corn. Korver met vrouw van Eeuwigelaan 1 naar Guurtjeslaan 24. W. N. Geisterfer, e.v. E. G. Slaap van Hoflaan 22s naar Breelaan 58. Erik Slaap van Emmalaan 17 naar Breelaan 58. der gemeente Bergen van 17 juli tot 24 juli 1967 GEBOREN: Katharina Josephina Maria, dochter van Leopold A. M. Stadegaard en D. M. M. de Wit, Wollegrasweg 14. ONDERTROUWD Geen. GEHUWD Geen. OVERLEDEN: Fr. A. J. van Vrij- aldenhoven, oud 75 jaar, w.v. A. A. M. van Lieshout, Prinsesselaan 56,

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1