weekblad Evenementen Een dag Boorsma-Textiel A.CJL GERRITSEN Het nieuwe Premiespaarplan Grijp de kans RAIFFEISENBANK SCHOORL Voor Betere Textiel: KELTUM PLEET Doktersdiensten Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Rode Kruis-zegels Cantatercabaret verdiende meer belangstelling. Sluiting vakantiezomer feest van „Het Dorpshuis" Dierenbescherming Noordhollands Kunstcentrum Burgerlijke Stand Gemeenteraad Bergen Moderne textiel ouderwetse prijzen. Restanten slag voor iedereen Verkoop aanvang: 9 uur Zaterdagmorgen 5 augustus 3 bekwame naaisters 3 leerlingnaaisters A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Oprichting dames handbalvereniging DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1967 41e JAARGANG No. 30 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's duinstreek Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Ber"en Coöp. Raiffeisenbank, Schoon en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Vanaf 8 augustus tot en met 19 september zijn er in de hal van het postkantoor te Bergen, Rodekruis- zegels verkrijgbaar, waarvan de ba ten voor de helft ten goede komt aan de plaatselijke afdeling. In verband hiermede doet het be stuur van het Nederlandse Rode Kruis afd. Bergen een beroep op enige dames, die genegen zijn hier aan hun medewerking te willen ver lenen. Zij kunnen zich daarvoor op geven bij mevrouw A. C. Klok-van Wachem, Nieuwe Bergerweg 38. Ook de eerste dag-enveloppen van het Rode Kruis zijn aan dit adres verkrijgbaar a 15 cent. Vrijdagavond 1.1. hebben ongeveer vijftig zomergasten genoten van po litiek cabaret, dat door het Cantater cabaret uit Amsterdam op uitnodi ging van de VVV-Bergen in het ver enigingsgebouw St. Jan werd gege ven. Ondanks de geringe belangstelling gaf dit enthousiast, vocaal en instru mentaal ensemble onder het motto „Uit is in", een uitstekend program ma van parodiën op extreme voor vallen uit een recent politiek we reldgebeuren. Kostelijke reclameflitsen, leuke liedjes en andere grappige scenes werden vlot en met vaart, op een goed verzorgd toneel, voor het voet licht gebracht. Aan het einde van de voorstel ling moest er verscheidene malen gehaald worden en kregen de ac teurs (trices) van dit ensemble - die meer belangstelling verdienden - een welverdiend en langdurig applaus. Het vakantiezomerfeest dat reeds vele jaren in de maand juli voor kinderen van zomergasten wordt ge organiseerd, doch vooral voor kin deren wiens ouders wegens drukke seizoenwerkzaamheden verhinderd zijn te weinig aandacht aan hun kin deren te schenken heeft de laatste jaren bij de ingezetenen van het dorp grote belangstelling gekregen. Dit jaar hebben vijf jeugdleidsters o.l.v. mevrouw J. Sirre per dag 80 kinderen in verschillende leeftijds groepen van 3-12 jaar met het or ganiseren van spelletjes, wandel tochten, excursies en handenarbeid, naar gelang van hun leeftijd, bezig gehouden. Vrijdag jl. besloot men dit vakan- ttiekinderfeest, met een middel eeuwse dag, waaraan alle kinderen deelnamen, die verkleed waren als jonkvrouwen, pages, landknechten, boeren, boerinnen, die in een bonte warreling op het speelplein van de Van Reenenschool met jeugdig en thousiasme zich wierpen op de kin derspelen, die daar speciaal voor hen werden gehouden. Na de prijsuitreiking werd een rijtoer door het dorp gemaakt in het miniatuurtrammetje en arriveerden twintig minuten later onder groot gejuich weer bij het schoolplein waar de ijsman klingelend zijn in tocht deed en de kinderen met een ijsje verraste. Een prettig slot van een onvergetelijke vakantie zomer feest. Gratis af te halen een lief klein hondje, moet anders naar een asyl. Het adres is Oosterweg 6, Bergen, telefoon 3981. In het Kunstcentrum, Plein 7 te Bergen exposeert van 5 t.m. 24 aug. in de kunstzaal werken van elf le den van het K.C.B., te weten Nico G. Berkhout, John Bier, Mies Bloch Cees Groenewoud Kramer, Karei Colnot, Marijcke Visser, Lense Elzinga, Mart Min, Erik van der Wal en Toon Roest. Het Kunstcentrum is geopend dage lijks van 10.30-12.30, 14-17 en 19.30- 21.30 uur, des zondags van 14-17 uur. De opening is op zaterdag 5 aug. te 16.00 uur. gemeente Bergen van 24 juli tot 31 juli 1967 Ondertrouwd: Martien Jan Gutter, groepsleider, Enkhuizen, Westerstraat 111 en Mies Huisman, groepleidster, Geestweg 30. Gehuwd: Peter Rudolf Richard Zeisser, inge nieur, Alkmaar, Jan v. Goyenstraat 94 en Nelly Margaretha Fernee, on derwijzeres, Bergerweg 100. De gemeenteraad van Bergen heeft op de 1.1. raadsvergadering beslo ten tot aankoop van de voormalige trambaan vanaf de Breelaan tot aan de „donkere hoek" bij de Eeuwige Laan. Bergenaren die bang waren, dat met deze aankoop - waarmee ƒ38.402,gemoeid is - van deze strook grond mettertijd een ver keersweg zou worden aangelegd, kunnen gerust zijn, want burgemees ter L. J. de Ruiter, stelde nadruk kelijk vast, dat dit stuk natuur reservaat een pad zal blijven, waar de natuurliefhebber - ruiter of wan delaar wat aan heeft. De heer B. Schuil, vroeg wat voor plannen het college heeft met die oude trambaan, of men Bello daar langs wil laten rijden. De heer J. J. Dinkelberg herin nerde nog eens aan een initiatief uit de burgerij, een kabelbaan naar de badplaats te laten spannen. De oude trambaan zou daar uitermate ge schikt voor zijn, wat de heer H. P. T. van Schaik deed opmerken er dan maar een raketbaan van te maken. De heer Th. Veldt vond dat het altijd een goed ruiterpad is geweest en zag graag dat dit zo zou blijven. Burgemeester De Ruiter antwoord de op de vraag van de heer Schuil, dat het nooit haalbaar zal zijn, daar een tram te laten rijden. Wat de ka belbaan betreft, is er volgens de burgemeester voorlopig nog geen kans van slagen. Winkelcentrum Op een vraag van de heer Schuil, die het vreemd vind dat er aan de Landweg grond verkocht wordt aan het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds, bestemd voor de bouw van een winkelcentrum, terwijl wij de grond beter voor het bouwen van woningen kunnen bestemmen, zegt burgemeester De Ruiter, dat het woord „winkelcentrum" wel wat erg groot klinkt, doch dat het hier in dit project gaat om enkele wijkwin kels. Subsidie Bergens Mannenkoor. De door B. en W. voorgestelde subsidie van ƒ250 aan Bergens Mannenkoor kon niet de goedkeu ring krijgen van de heer Schuil. Hij vond dit te weinig, omdat dit koor enorm veel en goed werk doet door haar optreden in verschillende be jaardentehuizen. Als waardering voor dit culturele werk, wilde de heer Schuil de subsidie met ƒ100, verhogen. Zijn voorstel kreeg echter geen steun, zodat het werd verworpen. Zwemmen Tijdens de bespreking van het voorstel van B. en W. om in ver band met een mededeling van het hoofd der onenbare school voor uitgebreid onderwijs, dat wijziging in de klassesamenstelling het nood zakelijk maakt het aantal lesuren gymnastiek met ing_ang van het schooljaar 1967-1968 uit te breiden van 16 tot 18 uur, deed de heer C. M. Smit opmerken dan ook meer verplichte zwemuren in te voeren en het zwemonderwijs vanaf de der de klas verplicht te stellen. Burgemeester De Ruiter zei dat de plannen voor een overdekt con- structiebad in Bergen in wording zijn. Roulering kunstwerken Gemeentebezit. Een suggestie van D 66 de vele kunstwerken uit het gemeentebezit voor een bepaalde periode in bruik leen te geven aan Bergens ingezete nen, opdat ook zij daarvan in hun huiskamers kunnen genieten inplaats dat de Kunst geborgen blijft, deed de heer Van Schaik de vergadering helpen herinneren, dat deze ge dachte al in 1965 in de raad was naar voren gebracht. Spr. zag meer in regelmatige tentoonstellingen van dit gemeentebezit. De heer Smit zag wel wat in dit rouleringssysteem en merkte daarbij op, dat de houder van het in bruik leen gegeven kunstwerk, dan ook de volle verantwoording daarvoor zal moeten dragen. Snelheidsbeperking bij Pesiebad. Bij het gemeentebestuur was een schrijven van Gedeputeerde Staten binnengekomen, dat er thans langs de Bergerweg bij het Pesiebad, van af honderd meter ten zuiden van de Groeneweg de snelheid tot 70 km verminderd moet worden. Motie. Aan het einde der vergadering diende de heer Schuil een motie in, waarin hij verklaarde het niet eens te zijn met de percentuele loons verhogingen voor het gemeenteper- soneel. Spr. zei het hele systeem uit de boze te vinden, omdat hierdoor een steeds groter verschil ontstaat tussen de laagst en hoogste inko mensgroepen. Dit voorstel kreeg slechts de steun van de Boerenpartij en werd met 11 stemmen tegen 3 stemmen verwor pen. Donderdag 3 20.00 uur aug. Donderdag 3 aug. 19.30 uur Za, zo, ma 5, 6 en 7 aug. Maandag 7 aug. Dinsdag 8 aug. 19.00 uur Donderdag 10 aug. 20.00 uur Donderdag 10 aug. 19.15 uur VAN DE V.V.V. DE EGMONDEN - BERGEN - SCHOORL EN GROET-CAMPERDUIN GROET-CAMPERDUIN EN SCHOORL Populair concert m.m.v. Harmonie 'Excelsior' Noord-Scharwoude. Het concert wordt gehou den op het terrein van café Mereboer te Groet. Schatgraven op het speelduin te Schoorl. Deelname gratis. Kermis te Groet. Avondwandeling met lampionoptocht, muziek korps en jeugddrumband 'Schoorl'. Lampions meebrengen. Autopuzzeltocht. Start: waarschijnlijk W. van Brederodeweg te Schoorl. Inschrijfgeld: 2,50. Inschrijven voor deelname: café 'De Rusten de Jager', Heereweg 18. V.V.V.-Bridgedrive in 'De Rustende Jager', Heereweg 18 te Schoorl. Inleggeld: 6,per paar. Opgaven t.e.m. 10 augustus bij Th. Ero, telefoon (02200) 12213 of bij P. van Twuyver, Heereweg 135, telefoon (02209) 447. Grote lampionoptocht m.m.v. 'Hoogoven harmonie', fanfare 'De Vriendschap' en drum band 'Schoorl' te Groet, Hargen en Camper duin. Duinwandelingen onder leiding te Groet (door meeuwenkolonie) Iedere maandag en iedere woensdag om 9.30 uur vertrek vanaf de Kerkbrink. Duinwandelingen onder leiding te Schoorl Iedere dinsdag en iedere donderdag om 9.30 uur en iedere vrijdag middag om 14.00 uur. Vertrek vanaf de Klimweg. Avondduinwandelingen onder leiding vertrekpunt: 'De Berenkuil, Schoorlsc Zeeweg Iedere woensdag en iedere donderdag om 19.30 uur. Alle informaties: V.V.V. Schoorl, Duinvoetweg 1, telefoon (02209) 504 V.V.V. Groet-Camperduin, Heereweg 210 telefoon (02209) 423 Woensdag 9 aug. 14.00 uur BERGEN AAN ZEE Vliegerwedstrijd met zelfgemaakte en ge kochte vliegers. Zee-aquarium te Bergen aan Zee, v. d. Wijckplein. Dag. geopend van 9.30-18.00 uur en van 19.00-22.00 uur. Toegang volwassenen 1,kinderen 0,50. Duinwandelingen onder leiding: Elke dinsdagmorgen, 9.15 uur, ver trekpunt VVV. Deelname 0,60 geldig toegangsbewijs. Alle informaties en deelnemerskaarten: V.V.V.. v. d. Wijckplein 8, telefoon (02208) 2400 BERGEN-BINNEN Zaterdag 5 aug. 19.00 uur Dinsdag 8 aug. 20.00 uur Open Bridgedrive Open Klaverjasdrive Exposities Beeldende Kunst Raadhuis Historisch Museum Ruïnekerk Autorally. Start op het Binnenhof, achter Alb. Hevn Inschrijving 3,50 per équipe bij de VVV of om 18.30 uur aan de start. Onenluchttheater 'Een Midzomernachtsdroom' van Shakespeare te brengen door de Toneelgroep 'OSTO'. Kaarten a 2,50 bij de VVV of aan de kassa. F.lke maandag 20.00 uur in Hotel B '67, Breelaan 7. Elke woensdag 20.00 uur in 'De Oude Herberg' Dorpsstraat 25. Elke donderdag 20.30 uur in 'Het Wapen van Bergen', Breelaan 35. Noo'-dhollands Kunstcentrum, Plein 7. intree 0,50. Dagelijks geopend zondags 10.30 - 12.30 uur 14.00 - 17.00 uur 19.30 - 21.30 uur 14.00 - 17.00 uur Expositie van werken van Bergense kunst schilders. Geopend van 9.00 - 12.30 uur. 'Het Sterkenhuis' bij de Ruïnekerk. Alle da gen geopend, behalve zondag, van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur, maandag-, woens dag- en vrijdagavond: 20.00 - 22.00 uur. Entree: ƒ0,25 volwassenen; kinderen ƒ0,10. Iedere woensdag van 14.30 - 17.00 uur rond leiding. Alle informaties: V.V.V.. Plein 1. tel. (02208) 2124 en 3100 Vrijdag 4 aug. 19.30 uur Tot zaterdag 5 aug. Zaterdag 5 aug. 19.30 uur. Zondag 6 aug. 7.45 uur Donderdag 10 aug. 20.30-21.30 uur DE EGMONDEN Spuitbalwedstrijd. Op het Zuiderplein, aanmelden VVV-kantoor. Bob Denneboom exposeert in de zijzaal van de Ned. Herv. Kerk. Ballonwedstrijd. Egmond aan de Hoef, start Raadhuisplein. Deelname 0,35. Zeehengelwedstrij d. Deelname 2,50, opgeven VVV-kantoor. Ver zamelen op Boulevard Noord t/o Troelstraoord Promenade concert door de Amsterdamse Politiekapel o.l.v. kapelmeester J. Pinkse. (Pompplein). Tekenwedstrijd te Egmond aan de Hoef tot 15 augustus. Teken vellen verkrijgbaar bij het VW-kantoor a 0,50. Tot 17 augustus schelpententoonstelling 'Gloriamaris' van de heer P. v. Pel, in het O.K.-verenigingsgebouw, Julianastraat. Bridgen: Elke dinsdag in Restaurant 'De Klok', aanvang 19.30 uur. Egmonds museum Zuiderstraat, Egmond aan Zee, alle werkdagen van 15.00-17.00 uur. Entree 0,35; kinderen ƒ0,20. Alle informaties: V.V.V. Egmond a/Z, Voorstraat 69, tel. 02206-1362 V.V.V. Egmond Binnen, Visweg, tel. 02206-1943 V.V.V. Egmond aan de Hoef, Raadhuisplein, telefoon 02206-1380 voor Bergen - Ruïnelaan 18 - Telefoon 2532 Door de grote vraag naar onze Milfleur blouses en japonnen kunnen wij voor direct plaatsen en Aanmelden dagelijks van 8 t/m 5 uur. DAMWEG lb, SCHOORL TELEFOON 02209 - 942 Na 7 uur N. J. KOOMEN, Duinweg 115 Telefoon 673. Doe mee aan het Premiespaarplan. Spaar in spaarbewijzen. Verdien een premie van 20%. Dat betekent f 50,-- per jaar extra (Echtparen f 100,--). Bovendien rente - op - rente. Inlichtingen bij de spaarbank en alle bankzaken Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek SCHOORL Het ligt in de bedoeling voorlopig onder auspiciën van de voetbalver eniging „Duinrandérs" bij voldoende deelname ëen dameshandbalvereni ging op te richten in neutraal ver band. Uit hen, die zich hiervoor melden en sympathisanten zal een bestuur worden gevormd, waarna een zelf standige vereniging zal worden op gericht. Getracht zal worden nog in september a.s. met een junior- en een seniorploeg in competitieverband te gaan spelen. De meisjes, die hiervoor voelen, kunnen zich voor 9 augustus onder opgave van naam, leeftijd en adres schriftelijk opgeven bij een van de voolgende personen t.w. Mevrouw T. IJ. Kooistra-van Popta, Meeuwenlaan 25; Mej. R. Louter, Heereweg 195 te Catrijp; Mevr. Wildeboer-Kloosterboer, Hee reweg 63; de heer C. J. Schouten, Postweg 2 te Schoorl. Wij hopen dat het initiatief om tot oprichting van een handbalvereni ging te komen in Schoorl zal slagen en willen vanaf deze plaats de meis jes aanmoedigen om zich op te ge ven. VOOR BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2, telef. 2027 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1