weekblad Gemeenteraad Bergen GERRITSEN RODl EBJ RAIFFEISENBANK SCHOORL Smette GERARD WORM IKSPAAR HIJ SPhART SPAART WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE U OOK..? KLOKKEN Tricot de Rêve Doktersdiensten Duinstreek DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1967 41e JAARGANG NR. 34 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Overblijflokaal in ULO-school Berdos op complex aan de Groeneweg Nieuwe straten in plan-Noord Besprekingen raadsvergadering Nieuwe verordening op drank- en horeca-belasting A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Laadkisten voor vuilnisophaaldienst Uitbreiding clubhuis verkenners Lampionoptocht Jaarvergadering damclub 'Bergen' Midgetgolfwedstrijden ,r' r*- Opbrengst blinrlencollecte Uitslag autorally Burgerlijke Stand op de beeldbuis van uw mode huis in nieuwe Parijse modekleuren nieuwe kollektie kompleet in uw modehuis De nieuwe kollektie is werkelijk een droom Japonnen Pulls Vesten Rokken PantalonsKousen Trekkingslijst V.V.V. Groet-Camperduïn e.o. Koorverenigmg 'Bergen' Bergense Harmonie concerteerde Programma v.v. 'Schoorl' Ernstige waarschuwing Dit nummer bestaat uit 6 pagina's du Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoor! en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Het bestuur van de Berger School vereniging afdeling M.U.S. verzoekt medewerking voor het inrichten van een overblijflokaal in de scholen aan de Rondelaan. Het destijds door brand verwoeste schoolgebouw is in middels herbouwd. Voor deze her bouw, stelden B. en W. als eis dat een andere dakbedekking zou wor den aangebracht in de plaats van het brandbare rieten dank. De dakcon- struktie diende dan te worden ge wijzigd d.w.z. er diende een zwaar dere kap te worden aangebracht. Bovendien moest waar nodig het plafond van de bovenverdieping worden gelijk getrokken. Hierdoor ontstond een ruimte, welke op een voudige wijze als overblijflokaal voor de vele overblijvende leerlin gen kan worden ingericht. Behalve als overblijflokaal kan het lokaal tevens een funktie vervullen bij de toekomstige differentiatie van het onderwijs. Van de 185 leerlingen die de school momenteel bezoeken blijven er ruim 100 tijdens de middagpauze over. Een overblijflokaal is dan ook ze ker gewenst. Nu het sportcomplex aan de Groene weg 2 jaar na de totstandkoming voor gebruik gereed is en de voetbalvereniging 'Berdos' wegens uitbreiding van het ledental kampt met een terreinprobleem, ligt het in het voornemen van B. enW. deze vereniging zo spoedig mogelijk het Voor het hotelvergunningsrecht houdt de heffing verband met het aantal bedden, terwijl voor het ver- lofsrecht een vastrecht vanaf 45,- verschuldigd is. Het heffingsjaar loopt van 1 mei tot en met 30 april d.a.v. De nieuwe wet treedt in werking op 1 november 1967. Op grond van deze wet heeft de gemeente de be voegdheid een Drank- en Horeca- belasting te heffen. De gemeente raad dient daartoe een verordening vast te stellen. De grondslag «sn de heffing van de genoemde belasting wordt gevormd door de in een ka lenderjaar bij de uitoefening van een bedrijf bereikt omzet van sterke drank. Onder sterke drank wordt verstaan alle drank bestaande uit 15 of meer volumen procenten uit alcohol, met uitzondering van wijn, sherry, port, e.d. Als tariefs mogelijkheden laat de wet aan de gemeentebesturen voor horeca-be- drijven en besloten kantines, de keu ze tussen 5,- tot 7,50 per 50 liter sterke drank of gedeelten daarvan. Voor slijterijen zijn deze bedragen ten minste 3,en ten hoogste ƒ5,-. In 't uitbreidingsplan Bergen-Noord dienen de wegen geprojecteerd ten westen van de Landweg een naam te krijgen. B. en W. stellen voor aan deze 10 nieuwe straten de volgende namen te geven: Lindenlaan, Groot- land, Gemene Bos, Luiveland, Ka- pelweidtje, Hoekweid, Lage Wiedtje Notweg, Hertenweidje en 't Horntje. Deze namen zijn ontleend aan een kaart van de Oudburgerpolder in geling stelt B. en W. voor aan het bestuur van de stichting St. Lamber- tus een bijdrage ineens van 130, en een renteloos voorschot van 520 te verlenen. Van de 18 punten tellende agenda, die dinsdag j.l. door de gemeente raad werd behandeld, is er over de eerste twee agendapunten veror deningen die vastgesteld moesten worden enige uren gediscusseerd, zodat de overige 16 in een snel tempo werden afgehandeld en aan genomen. Over de verordening op de heffing en invordering van leges waren ver schillende raadsleden het niet eens, t.w. B. Schuil (PSP), J. Dinkelberg (Middenblok), Smit en Riermersma (BP). Zij vonden de te heffen be dragen te hoog. Ook de ontwerpver ordening op de heffing van retribu ties en precariorechten was volgens hen te hoog opgevoerd. Wethouder F. Verstegen zette echter de noodzakelijkheid uiteen van deze verhoging in verband met de laatste salarisverhogingen van het dienst verlenend personeel en de dure tijds omstandigheden, zodat over beide verordeningen hoofdelijk gestemd moest worden, met als resultaat dat beide voorstellen met een kleine minderheid tegen, werden aange nomen. SPORTCOMPLEX GROENEWEG Over de voorzieningen op het sport complex aan de Groeneweg, waar de plaatselijke voetbalvereniging 'Ber dos' haar domicilie krijgt, had de heer Smit enige bezwaren. Spreker vond de zeven stuks ballenvangers voor de prijs van 10.850,— te kost baar en eigenlijk overbodig. spaarbank en alle bankzaken complex in gebruik te geven. Op dit moment ontbreekt op het sportcomplex nog de noodzakelijke kleedaccomodatie. Met de voetbal vereniging 'Berdos' is overeen ge komen dat deze accomodatie door de voetbalvereniging zelf zal worden gebouwd. Een in principe goedge keurd bouwplan stelt het bestuur van 'Berdos' voor ernstige proble men. Men hoopt in het komende jaar eventueel met gemeentelijke steun de bouw te kunnen uit werken. In afwachting van deze realisatie heeft men omgezien naar een nood-kleed-accomodatie. Het is voorzienbaar dat de voetbalvereni ging in nauwe samenwerking met de wethouder voor de sportzaken er in zal slagen eind september deze kleed-accomodatie gereed te hebben. In verband met deze ontwikkeling is het noodzakelijk dat nog enige definitieve voorzieningen op het complex worden getroffen. Onder meer het plaatsen van ballenvan gers bestaande uit 4 meter hoog hek werk van gaas en ijzeren palen in een betonvoet gevat en het bouwen van een materialenberging voor de grasmachine en het overige gereed schap van de terreinknecht. De kos ten bedragen 18.250,—. Binnenkort zal de Drankwet 1931 worden vervangen door de Drank en Horecawet. Op grond van eerstge noemde wet werden geheven het ver gunningsrecht, het hotelvergun ningsrecht en een recht voor het verlof A. Hiervoor heeft de raad destijds een heffings en invorderings-verorde- ning vastgesteld. Voor het vergunningsrecht wordt als grondslag voor de heffing aange nomen de huurwaarde welke de lo kaliteit in verband met de omzet van sterke drank kan geacht worden te bezitten. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek welker gebied de te vernoemen we gen gelegen zijn. De commissie van gemeentewerken heeft voorgesteld de naam Oudbur- gerweg te wijzigen in 'Oudtburgh- weg'. Motieven zijn, dat de namen 'Oude Bergerweg' en Oudburgerweg tot verwarrring leiden en dat de naam van het nieuw gestichte rust huis 'Oudtburgh' naast de naam 'Oudtburghweg' meer plaatsbepalend zal werken dan de naam 'Oudbur gerweg'. Voorgesteld wordt het plantsoen, omsloten door Koninginneweg, Oranjelaan en Marijkelaan een naam te geven zulks ter onderstreping van de recreatieve funktie welke dit park is toegedacht. Uitgaande van de na men der straten rondom dit terrein afgeleid van de namen der leden van het koninklijk huis, wordt voor gesteld de naam 'Oranjeplantsoen' te geven. De sedert 1965 aangekochte laadkis ten ten behoeve van de vuilnisop haaldienst in totaal 35 stuks, zijn inmiddels allen in gebruik, t.w. vier bij de straatreiniging en de overigen bij particuliere instellingen en be drijven. Er moet rekening mee wor den gehouden, dat binnenkort nog enkele laadkisten kunnen worden aangevraagd en bovendien hebben wij het voornemen bij wijze van proef op een paar punten in de ge meente laadkisten te plaatsen waar in de omwonenden hun grof vuil kunnen deponeren. Op grond van een enander acht B. en W. het ge wenst op korte termijn tot aanschaf fing van tien nieuwe exemplaren over te gaan. De aanschaffingskos- ten bedragen 6.760, De groepsleider van de verkenners- groep 'St. Lambertus' heeft mede werking gevraagd bij de financiering van een nodzakelijke uitbreiding van het clubhuis aan de Lijtweg. De uit breiding betreft het bouwen van een bergplaats voor groot materiaal en van een toilet en een keukentje in verband met de uitbreiding van de voortrekkersstam met een aantal meisjes. Het werk wordt door de leden zelf uitgevoerd maar de ma teriaalkosten belopen in totaal 1300. Conform de bestaande algemene re- De heer H. P. T. van Schaik (VVD) zette het nut van een ballenvanger uiteen en sprak zijn grote waarde ring uit over de wijze waarop van gemeentewege deze zaak is aange pakt. De heer A. Ploeger (PvdA) zou het wenselijk vinden de ballenvangers wat goedkoper neer te zetten en wat meer aandacht aan de kleedkamers te besteden. De heer B. Schuil merkte op, het vreemd te vinden dat een particulier de noodaccomodatie gaat bouwen, terwijl het sportcomplex -een ge meentelijke aangelegenheid is. Spr. informeerde of ook anderen van dit sportcomplex gebruik mogen maken. Wethouder Zonjee zei dat de leden van de voetbalvereniging zelf de noodaccomodatie gaan bouwen, met geleend geld van de gemeente. Hij drong er bij de raadsleden op aan het voorstel van B. en W. te aan vaarden en merkte op dat ook ande ren gebruik kunnen maken van dit sportcomplex tegen een kleine ver goeding dat ten goede komt aan de desbetreffende vereniging. De Commissie van Zomerfeesten Bergen aan Zee' organiseerde zater dagavond j.l. voor de laatste maal in het seizoen een lampionoptocht, waaraan ruim driehonderd kinderen deelnamen. Vooropgegaan door de drumband van de Bergense padvinders, startte de lange stoet vanaf het Van der Wijckplein, om vervolgens een lang lichtend lint te trekken langs het wegennet van deze badplaats. Vele bewoners van Bergen aan Zee hadden hun huis en tuin verlicht. Na aankomst bij het restaurant 'Nep tunes' kregen alle jeugdige deelne mers een frisse dronk en een rolletje snoep. Na afloop werden allen ver rast met een bijzonder mooie open luchtfilm, gepresenteerd door de Contactfilmmaatschappij te Amster dam. De Commissie van Zomerfeesten kan tevreden op de vele evenementen terugzien, die door haar dit seizoen zijn georganiseerd. Aanstaande maandagavond 4 sept. houdt de Damclub 'Bergen' haar jaarvergadering in het verenigings gebouw 'Sint Jan' aan de Dorps straat. Besproken zal worden: indeling van de nieuwe damcompetitie, deelne ming voor de leden aan een schrif telijke damcursus o.l.v. de heer P. Roozenburg, damkampioen van Ne derland, e.a. punten. Maandag 11 september begint de on derlinge competitie, aanvang 7 uur in het St. Jansgebouw. Nieuwe leden kunnen zich vanaf 13 jaar als lid opgeven bij de volgende adressen: J. de Moor, Mid denpad 12 - W. van Hattum, Oude Bergerweg 1 en bij de secretaris de heer C. Tromp, Kogendijk 46, allen te Bergen. Evenals andere jaren organiseert de heer W. Kuin, eigenaar van het mid- getgolfpark 'Merelhof' gelegen ach ter restaurant 'De Dikke Boom' a.s. zaterdagmiddag 2 september, golf- wedstrijden voor kinderen, aanvang 2 uur. Zondagavond 3 september, 8 uur, worden door ouderen de tra ditionele wedstrijden om de wissel beker e.a. mooie prijzen gespeeld. _-ï- -ï-. v -I- De Blindencollecte heeft in Bergen en Bergen aan Zee het prachtige bedrag van 2960,89 opgebracht. Hartelijk dank voor uw medewer king. Namens het comité N. Boorsma-v. d. Molen Op zaterdag j.l. werd de laatste au torally van het seizoen verreden. Deze maal 's middags. Om 15.00 uur verschenen 68 equipes op de Meer weg aan de start, 25 in de A-klasse en 43 in de B-klasse. Het was een moeilijke rit, welke nog werd verzwaard, doordat onverla ten bordjes, welke door de organi satoren lanes het trajekt waren ge plaatst. hadden weggenomen of ver zet. Hierdoor kon niemand de rit foutloos rijden en moesten achteraf in de puntenberekening korrekties worden toegepast. Een groot aantal prijzen was be schikbaar gesteld door de winkeliers van Bergen, welke om 19.00 uur aan de winnaars werden uitgereikt, na dat de heren Groenewoud en de Kreek de verschillende opgegeven puzzels hadden uitgelegd. De winnende equipes zijn A. Klasse 1 v. d. Rest uit Haarlem 2 Heederink uit Schagerbrug 3 v. d. Lingen, Wormer 4 Broekhuizen, Haarlem 5 Buwalda, Haarlem 6 Bommerswaal, Wormer B-klasse 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Barsingerhorn, Wormer v. Renesse, Amsterdam de Graaf, Groet Bakker, Bergen Brouwer, Alkmaar Kruizinga, Alkmaar Verhoeven, Camperduin Sinninghe, Bergen v. d. Vliet, Bergen Filipsen, Alkmaar v. d. Wijk, Bergen De VVV prijst zich gelukkig, dat de heren Groenewoud en de Kreek be reid waren de organisatie van de zomer-rally's op zich te nemen. Dit team ziet steeds weer kans bin nen de grenzen van Bergen aantrek kelijke ritten samen te stellen, die zowel aan geroutineerde als aan be ginnende auto-puzzelaars veel ge noegen verschaffen. der gemeente Bergen van 21 augustus tot 28 augustus 1967 GEBOREN: Judith Margaretha An- tonia, dochter van J. M. Dekker en M. M. Zwagerman, Loudelsweg 101s. Marieke, dochter van W. Akerboom en D. J. Kuiper, Pr. Hendriklaan 6. Koenraad Jacobus, zoon van N. P. Frans en P. de Feijter, Pr. Bern- hardlaan 30. Renate Sophia, dochter van J. Heijstra en A. M. Valkering, Verl. Geestweg 30. ONDERTROUWD: Fr. Zomerdijk, winkelchef, Alkmaar en G. Ruiter verkoopster, St. Antoniusstraat 7. W. Koeman, chauffeur, Amsterdam en G. Roekei, facturiste, O. Berger weg 16. J. H. Göbel, ambtenaar, Velsen en Chr. G. M. van de Kamer Filarskiweg 3. P. C. Bouman, krui denier, Zuurvensweg 22 en M. Hol lander, Raadhuisstraat 6. OVERLEDEN: M. J. Dekker, oud 65 jaar, Lijtweg 51. J ALKMAAR - BERGEN V- v J VfA ;:'il O-.- r-vW.*-.,-... - van de 35ste verloting op maandag 28 augustus 1967 in het café van G. Mereboer te Groet gehouden 1 Dames- of herenrijwiel 2294 2 Elektrisch theelichtje 2047 3 Een bon voor een taart 2121 4 Bargarnituur 1765 5 Een wekker 184 6 Een Penlight zaklantaarn 2449 7 Een set ballpoints 2497 8 Een voorraadbus 1048 9 Een vruchtenpers 426 10 Een Brabantia kasthanger 1994 11 Bon voor metworst 1560 12 Een slacouvert 1599 13 Een luxe jampot 2303 14 Een Edammer kaas 2012 15 Een pakket koffie en thee 2016 16 Een doos eierlepeltjes 2463 1|7 Een badtas 611 18 Een kistje sigaren (25) 840 19 Bon voor een tulband 220 20 Een bon vöor fruit (ƒ5,-) 1173 21 Doos zeep en eau de cologne 1567 22 Een lepeltje wapen van Groet 2476 23 Een fluitketel 2034 24 Een badhanddoek 2393 25 Een blik biscuit 1766 26 Een doos Maya zeep 1699 27 Een doos sigaren 1509 28 Een pakket koffie en thee 1914 29 Lepeltje, kerk te Groet 2214 30 Een pakket koffie en thee 703 31 Een bon voor een taart 965 32 Een koperen heksenketel 2202 33 Doos met vier washandjes 2166 34 Een Edammer kaas 145 35 Een doos sigaretten (40) 1472 36 Een hengel (driedelig) 1953 37 Een pakket koffie en thee 2409 38 Een doos sigaren 2369 39 Een tafelkleed 2285 40 Een pakket bierglasondersets (20) 247 41 Een botervloot 38 42 Een peper en zoustel 2276 43 Een sigarettenaansteker 392 44 Een asbak 1583 45 Een prullenbak 365 46 Een badhanddoek 2436 47 Een bon voor fruit 5,2067 48 Een bon voor een metworst 433 49 Een flesjes 'Vinolia' eau de cologne 1996 50 Een tafellaken 721 De prijzen kunnen na de trekking worden afgehaald bij de heer G. Masteling, Heereweg 242 te Groet, te- gen overgave van het lot. Nu het einde van 't seizoen lang zaam maar zeker nadert en de rust in Bergen weer keert, begint het ver enigingsleven weer wat op gang te komen. Met name de Koorvereniging 'Bergen'. Dit koor hervat a.s. maan dag 4 september haar repetities on der zeer bekwame leiding van diri gent Oeb Bootsma. Nieuwe werken en werkjes staan op het programma, vóór de vakantie hebben de leden daar al iets van geproefd. Was muziek en zang er niet, 't leven had geen waarde', is een oud ge zegde, maar met een kern van waar heid. 't Samen zingen, hetzij in een gemengd koor, ofwel mannen- of vrouwenkoor is een steeds weerke rend blij evenement. Het samen mu siceren geeft een gevoel van saam horigheid, een tot elkaar komen, vooral op muzikaal gebied. De Koorvereniging 'Bergen' repe teert elke maandagavond in een les lokaal van de Openbare ULO-school aan de Beemsterlaan. Aanvang 8 uur. Wilt zingen, zing dan mee met de Koorvereniging 'Bergen'. Secretari aat: Berkenlaan 14a. De bijna zeventig jarige 'Bergens Harmonie' gaf tussen de oude Ru- ine-muren een uitstekend geslaagd concert onder leiding van hun en thousiaste dirigent C. Schrijvershof. De goed gekozen en in het gehoor liggende programma-nummers en 't vele goede solistische werk van M. Zoll (fluit), J. Delis (trompet), J. Cut (trombone), J. Admiraal en mej. Delis (clarinet) kregen bij de hon derden zomergasten die dit concert bijwoonden een dankbaar gehoor. Bergens Harmonie heeft thans de plek gevonden waar zij met succes kan concerteren en niet meer voor eens simpel aan bezoekers behoeft op te treden. Deze akoestische ruimte, liggende in het centrum, blijkt de beste plaats te zijn voor het geven van zomeravondconcerten. 10 november a.s. geeft 'Bergens Harmonie' in de schouwburgzaal van 'De Rustende Jager' een jubileum concert en viert dan tevens zijn zeventig jarig bestaan. VOOR BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenenpark 2, telef. 2027 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 14.30 uur: St. Victor-Schoorl 14.30 uur: Schoorl 2-De Rijp 4 12.00 uur: Schoorl 3-LSVV 5 12.00 uuro: Dynamo-Schoorl jun. Aspiranten 12.00 uur: Duinranders a-Schoorl a 11.15 uur Go Ahead b-Schoorl b In aansluiting op vroegere waarschu wingen wordt de burgerij, ter voor koming van ernstige moeilijkheden, nogmaals uitdrukkelijk onder de aandacht gebracht, dat iedere bewo ning van z.g. 'zomerwoningen' (dus ook door de (onder-)verhuurder van het bijbehorende hoofdhuis), gedu rende het tijdvak van 15 september tot 1 mei is verboden, behoudens door burgemeester en wethouders van deze verbodsbepaling te verle nen vrijstelling. Zodanige vrijstelling zal uiteraard tot Bergense woning zoekenden beperkt blijven. Overtreding der verbodsbepaling kan invordering in de woning van de hoofdbewoner/verhuurder ten ge volge hebben, mede in geval van z.g. 'gemeubileerde winterverhuur' (ook te Bergen aan Zee) aan diegenen, die na beëindiging van de gecontracteer de termijn verondersteld mogen wor den een beroep op van gemeente wege toewijsbare woonruimte te zul len doen. BEL 3981 en u krijgt hem direkt of u haalt hem bij G. SCHEKKERMAN OOSTERWEG 6

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1