weekblad Twintig jaar cultureel werk in Bergen GERRITSEN 3 RENTE veilig Doktersdiensten KLOKKEN UW SALARIS VIA DE SPAARBANK! II o QIRO-VERKEERJQRATIS VLOTTE TERUGBETALING ALKAAAAR BERGEN CASTRICUM HEILOO Bergen-JVC 0-2 UW SALARIS VIA DE BOERENLEENBANK! gemakkelijk zonder kosten eneen rente van Krijgt u geen Duinstreek Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Uitgenodigd door de K.M.F. van L Rijverenïgingen Volleybal-training Boottocht ,Roode Kruis' VOOR ALKMAAR EN OMGEVING KANTOOR BERGEN Ruïnelaan 2-4 Telefoon 3425 - Giro 259291 Burgerlijke Stand Burgerlijke Stand Mevr. M. Boorsma- Koning - m Open ook een Gezinsrekening bij de Verzekering tegen schade door storm van het grootste belang DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1967 41e JAARGANG NR. 36 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoor! en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Het werk zoals de Volksuniversiteit in Alkmaar zovele jaren verrichte, en waaraan verscheidene Bergena- ren deelnamen, wordt al jaren in Bergen door drie verschillende orga nisaties gedaan. Het Dorpshuis geeft cursussen in ta len, het KCB organiseert manifesta ties op verschillend kunstgebied en in K 66 zijn verschillende aktivitei- ten gebundeld. In 1967 begonnen twee verenigingen culturele avonden te beleggen in hoofdzaak lezingen werden gehouden op het gebied van land- en volken kunde en biologie. In de afgelopen twintig jaar namen duizenden deel aan deze avonden en het seizoen 1966-1967 heeft bewezen dat voor ve len deze lezingen een grote aantrek kingskracht bezitten. Steeds waren de avonden uitverkocht. Vele bekende sprekers van allerlei schakering de opzet van de or ganiserende verenigingen is volstrekt neutraal hielden lezingen waar van we o.a. noemen: Prof. Dr. Beek (over Israel), Prof. Dr. Henrath (over Turkije), Dr. J. Vlièn (over Afrika), Drs. Regout (over vele landen), Dr. P. C. Visser (oud-ambassadeur over Rusland en Indië), Dr. Egelert (over de Andes), D. v. d. Meulen (oud-ge zant in Saoedië-Arabië), Mr. A. L. Hustinx (over vele landen), Jan P. Strijbos (met 20 biologische lezin gen), Dr. A. Melchior (de tocht van de Willem Barendsz), Anthony van Kampen (Groenland) ,Lucie Schou ten (Mexico), Dr. J. Lodewijks (bi ologische onderwerpen). Nog vele andere sprekers; de heren Den Doolaard, Figée Ingermann, De Waard, Swanenburg de Veye, Ege- raat, Wim Alings e.a., hielden een spreekbeurt. Documentaire films werden vertoond, terwijl het Mari onettentheater een tiental malen op trad met bekende opera's. Het aanstaande winterprogramma ziet er uit als volgï Zaterdag 30 september houdt de heer G. Figèe een lezing met kleurendia's over Portugal en Spanje. Op zaterdag 31 oktober komt Jan P. Strijbos met kleurenfilms over de Waddeneilanden. Dit is een docu mentaire, waarin alle aspecten van de Wadden belicht worden. Een ur gent programma, nu de strijd om de Wadden nog niet is geëindigd. Marie Louise Greyghen spreekt over het rijk waarin de sprookjes van 1001-nacht speelden. Zij laat ons de ontwikkeling zien van Perzië. Zaterdag 16 november is gewijd aan de geschiedenis van Bergen, waar voor de heer P. Mooy is gevraagd met zijn honderden dia's van oud- Bergen. Een avond die voor de leden van Nieuw Bergen' interessant zal zijn. ,Onze wondermooie wereld' is de ti tel van een filmavond, die wordt aangeboden door de gezamenlijke bottelaars van Coca-Cola en Fanta. Wie deze film heeft gezien zal even enthousiast zijn als wij over de in drukwekkende natuurwonderen die drie groepen cineasten hebben vast gelegd op de fraaie kleurenfilms. De Zwitserse Alpen, het sprookjesach tige Venetië, Florence met meester werken uit de Renaisance, de cul tuur van de Inca's, de Taj Mahal, kortom de gehele wereld trekt voor bij. Roemenië staat in het middelpunt van de belangstelling. De heer B. Schuil laat u aan de hand van vele kleurendia's een blik slaan op land en volk en op de flora van het berg land. ,De Karpaten'. Deze avond is op za terdag 24 februari. De bekende ci neast, Mr. Hustinx uit Roermond, die al zo vele malen in Bergen is ge weest, voor zijn publiek naar het Caraibische gebied waarbij o.a. Cu racao, Columbia en Venuzuela wor den bezocht. Men kan als donateur deze avonden bezoeken voor 1,50 per avond, men heeft dan recht op twee kaarten per avond, als men 2,50 per jaar be taalt. Bij een hogere donatie, heeft men recht op een evenredig hoger aantal kaarten. Vrije kaarten kosten als regel 2,- of 2,50. Het lidmaatschap van de vereniging bedraagt 12,- per jaar. Inwoners van Bergen en omliggende plaatsen kunnen alle inlichtingen bekomen bij de administratie; B. Schuil, Buerweg 9, Bergen of in de Haan's Boekhandel te Bergen. Op deze adressen kan men zich opgeven als donateur of lid. Donateurs en leden hebben steeds het recht van voor bespreking bij alle evenementen. De lezingen in dit seizoen vinden plaats in Hotel ,Russenweg' te Bergen, be halve de lezing van J. P. Strijbos die in samenwerking met het Instituut voor Natuurbeschermings-educatie wordt gehouden in de Zwarte Schuur'. VOOR BERGEN J. M. P. LUGTEN en F. HOUDé Hoflaan 6, tel; 2700 en 3895 VOOR SCHOORL F. H. RISSELADA Dr. Heringlaan 18, telefoon 360 Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek De heer M. C. Veldt, bekend door zijn liefde voor de paardensport, wonende op de boerderij ,De Franschman' aan de Herenweg, heeft de vererende uitnodiging ontvangen aan de kampioenschappen van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen op zaterdag 16 september met zijn twee volbloed paarden, bespannen voor zijn speelwagen te Apeldoorn aan een te houden concours voor be spannen tuigpaarden, mee te doen. De training van de volleybal-afde ling van de Gymnastiekvereniging ,DIO', is reeds begonnen o.l.v. de hr Carper uit Alkmaar. Op de vrij dagavonden voor meisjes-junioren om 7.15 tot 8.15 uur. Voor dames: 8.15 tot 9.15 uur. Voor heren: 9.15 tot 10.15 uur Nieuwe leden kunnen zich tijdens de training in de Van Brederodeschool opgeven. BIBLOTHEEK ALGEMEEN WELZIJN Met ingang van vrijdag 15 sept. a.s. uitlening der boeken elke vrij dagmiddag van 15.30-16.30 uur in het Oude Raadhuis te Schoorl. Onder bijzondere gunstige weers omstandigheden hebben zaterdag j.l. de colonne-leden van de afdeling ,Het Roode Kruis Bergen' .o.l.v. com mandant J. Schotten, waaronder de dorpen Schoorl, Groet, Camperduin, Warmenhuizen, Koedijk en St. Panc- ras resorteren, honderdzestig invali den en bejaarden van deze dorpen verrast met een prettige boottocht. Met twee bussen en zeventien parti culiere wagens, werden de gasten van de afdeling Het Roode Kruis aan het Voormeer ingescheept voor een boottocht van Alkmaar naar Amsterdam en terug. Varend door het Noordhollands kanaal, Alkmaar der Meer en de Zaanse wateren, ge noten de opvarenden van de grillig romantische oevers van de Zaan, waar langs oude Zaanse groene huis jes in witte omlijsting een schilder achtige aanblik boden en het opdoe men van een door de zon beschenen Amsterdam aan het IJ een fantas tisch grootse indruk gaf. Er heerste dan ook beneden en bo vendeks een prettige sfeer onder de opvarenden van het schip, van J. H. D. Koppe, een dochteronderneming van de N.S. De goede belangeloze verzorging van de ruim twintig co lonneleden was hieraan niet vreemd. Dr. L. Daalder, verbonden aan het chronische ziekenhuis ,Oudtburgh' maakte de tocht mee, doch behoefte niet daadwerkelijk op te treden. Het welslagen van deze boottocht, waaraan enorm veel voorbereidend werk aan voorafging is voor een groot deel te danken aan de secreta resse van de afdeling, mevrouw A. C. Blok-Van Wachem die met haar uit stekende groep helpers(sters) de be jaarden, invaliden uit Bergen en omgeving, een onvergetelijke dag hebben bezorgd. (Rente over elke volle dag dat Uw geld op de rekening staat) (Gebruik Uw spaarrekening als een rente-gevende girorekening) (7 kantoren, waarvan 3 in Alkmaar, met totaal 42 loketten) nuts spaarbank der gemeente Bergen van 28 augustus tot 4 september 1967 GEBOREN: Jeroen Lucas Theodoor zoon van T. C. Schot en A. M. B. Stam, St. Antoniusstraat 36. Martijn Arnoud, zoon van K. Schutz en I. N. Brons te Alkmaar. Hans, zoon van H. Meijer en C. A. B. Geels, Bergerweg 76. ONDERTROUWD: Paulus Fr. A. J. Lases meet- en regeltechnicus, Am sterdam en Th. M. van Dam, da meskapster, Ruïnelaan 6a. G. J. Tamis, brood- en banketbakker Schoorl en C. M. Admiraal, Scha penlaan 19. O. J. H. Smit, kok, Schoorl en M. Vermeulen, Breelaan 33. GEHUWDP. Trap, grafisch-ontwer- per Oranjelaan 25 en R. E. May, te- kenaresse, Amsterdam. Jan Koomen, edelsmid, Alkmaar en Viet. Beijmohr, Oude Bergerweg 5. Eitan Zacharin, landbouwer, Israel en Joh. Waterman, lerares handen arbeid, Wikkeweg 14. OVERLEDEN: D. J. M. Royter, oud 78 jaar, weduwe van A. H. van Gulik Molenkrochtlaan 15. G. J. Chr. Rus ting, oud 75 jaar, e.v. M. de Rooij, Prinsesselaan 4. W. N. P. Fr. van der Zijl, oud 68 jaar, e.v. V. M. Kober, Oude Bergerweg 70. van 4 september tot 11 sept. GEBOREN: Carola Johana Geertrui- da, dochter van Johannes A. T. de Haan en J. A. Bult, Jp. Weijandweg 40. Paul, zoon van M. D. Bakker en C. Timmer, Wikkeweg 7. ONDERTROUWD: J. J. de Vries, werktuigbouwkundig tekenaar, Zijpe en G. St. van de Kamer, kantoor bediende, Filarskiweg 3. GEHUWD: M. J. Gutter, groepslei der, Enkhuizen en M. Huisman, gr.- leidster, Geestweg 30. J. J. Uijthof, elektricien, Alkmaar en M. J. Bloem hof, modinette, Leo Gestelweg 10. H. van Twuijver, timmerman, Dorps straat 44 en F. Bakker, Nesdijk 123. K. M. E. Admiraal, ambtenaar, Was senaar en A. C. G. Admiraal, ver koopster, Westerweg 33. OVERLEDEN: P. J. Beekman, e.v. L. Henneman, oud 79 jaar, Breelaan 78s. R. Brands, w.v. B. van der Meulen, oud 71 jaar, Russenweg 18. J. P. Schermerhorn, e.v. E. Scher mer, Middenpad 4, W. G. Heertjes, w.v. J. Leegwater, oud 85 jaar, Van Reenenpark 9. Bergen dat zondagmiddag JVC op bezoek kreeg, heeft ondanks veld- meerderheid met een 0-2 nederlaag het veld moeten verlaten. Direct na de aftrap ontwikkelde een gelijkopgaande wedstrijd en aantrek kelijk voetbal, waarin Bergen vele kansen om zeep wist te brengen en weinig samenspel in haar aanvals- linie demonstreerde. Tien minuten na aftrap zag rechtsbinnen Heethuis na een onberispelijke vlotte aanval zijn kans en passeerde met een fraaie kopbal doelman Van der Berg 0-1. Met deze stand ging de rust in. Na de rust kreeg het publiek een eenzijdige wedstrijd te zien. Veertig minuten lang ondernam de thuisclub aanval op aanval op het heiligdom van de uitstekende keeper Van der Haag. JVC verdedigde zich met man en macht en wist zich staande te houden. Pas in de laatste twee minu ten van de wedstrijd vergrootte JVC haar voorsprong, eveneens met een fraai doelpunt, daarmee een verdien de overwinning behaalde. Blij en dankbaar berichten wij U, dat zaterdag 16 september a.s., hoopt te verjaren tjji Zij bereikt dan de leeftijd van 90 jaar. Met moeder hopen wij deze dag in gepaste, feestelijke stemming door te brengen. Haar dankbare kinderen. Bergen-Nh., Ruïnelaan 33 3/2 Boerenleenbank SCHOORL Herenweg 163 bij de toeristenkerk/sporthal Telefoon (02209) 213 BERGEN (Nh.) Dorpsstraat hoek Kerkstraat Telefoon (02208) 3938 Postrekening 28.43.40 Aangesloten bij de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven Kantoor geopend te Schoorl: maandag t.m. vrijdag 9-12 en 13-15 uur; bovendien vrijdagavond 18-20 uur Bergen: maandag t.m. vrijdag 9-12.30 en 1.30-3 uur; bovendien vrijdagavond 19-21 uur De windhoos, die op zondag 25 juni op enkele plaatsen in ons land gro te schade heeft veroorzaakt, heeft de verzekering tegen stormschade in het middelpunt van de belangstel ling geplaatst. Gelukkig komen windhozen in ons land niet zo veelvuldig voor, maar wel hebben we regelmatig te maken met storm en harde wind, die tel- kenjare opnieuw veel schade ver oorzaken. Indien men de afgelopen jaren nog eens de revue laten passeren blijkt overigens, dat er vrij veel jaren zijn geweest, waarin een wervelwind, zij het dan zeer plaatselijk, zeer grote schade heeft aangericht. Aangezien de kans dat gebouwen en inboedels door storm schade oplopen in ons land zeer groot is, verdient het aanbeveling er zorg voor te dra gen tegen dit risico verzekerd te zijn. Schade door storm is een normaal te verzekeren risico, dat meestal wordt ondergebracht bij de brandverzeke ring. Een mogelijkheid om gebouwen en inboedels op één polis tegen vele ge varen te verzekeren, biedt de z.g. uit gebreide gevaren-verzekering. Sluit men een dergelijke verzekering, dan is men o.a. gedekt tegen schade als gevolg van de volgende zeer be langrijke evenementen brand, ontploffing, blikseminslag, inbraak, inbraakschade, storm, re gen-, sneeuw- of smeltwater door lekkage of overlopen, relletjes, aan rijding of aanvaring, schade door vliegtuigen, onvoorzien uitstromen van water uit buizen en aquaria. Bovendien worden op dergelijke po lissen tot bepaalde bedragen o.a. meegedekt schaden aan geld en geldswaardige papieren, schade aan de tuinaanleg, schade door huur- derving, opruimingskosten, extra kosten voor hotel of pension, e.a. WAT IS STORM Reeds vanaf een windkracht van 14 meter per seconde is er bij de ver zekering tegen stormschade sprake van storm. Deze windsterkte komt overeen met windkracht 7 volgens de Beaufort-schaal. Volgens meteorlogische begrippen is er pas sprake van storm bij wind snelheden tussen 20, 8 en 24,4 meter per seconde, hetgeen overeenkomt met windkracht 9. Hieruit blijkt, dat de dekking tegen schade door storm zeer ruim is. BEL 3981 en u krijgt hem direkt of u haalt hem bij G. SCnEKKERMAN OOSTERWEG 6

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1