weekblad Kernploeg te gast bij familie v. d Garde GERRITSEN verdien geld met uw salaris RAIFFEISENBANK SCHOORL Kristal met zilver Doktersdiensten Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden !f2 Groentjes reinigen Parnassiapark TAXI TAXI P. SMIT TEL. 2 5 2 9 DANCING COCO-CLUB BERGEN Opening jeugdleeszaal A. CAKIRIAN Het speciale huis voor oosterse tapijten Kunstenaars Centrum Bergen Panty nylons 3,95 KOORN'S 'De Duintrappers' heropenden troephuss Het Humanistisch Verbond in Bergen spaarbank en alle bankzaken Niet een bril, maar de JUISTE bril Mr. Opticien D. W. PASTOOR, Bergen Schoorlse Gemeenschap Lezing voor Maatschappij voor Tuinbouw en plant kunde Collecte Werelddierendag Hebt U „De Duinstreek" al betaald Gironummer 552867 Raadhuis ten verkoop aangeboden a DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1967 41e JAARGANG NR. 87 Dit iiummir bestaat uit 8 pagina's Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 228 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoor! en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Staande v.l.n.r.: P. Meijer, Ch. v. d. Garde, Elly v. d. Bron, Truus Veldhoff, Nel Post, Bep Geijssen, Carry Geijssen, Ans Schut, Karei te Winkel, Peter Nottet, dr. Pijlman, Kees Verkerk, Bas v. Os, Ah Krook, mevr. v. d. Garde, de heer v. d. Garde. Knielend v.l.n.r.: Jonkheer Quarles v. Uffort, B. Holleboom, dr. Lap, P. Zwanenburg, WBeukers, Ard Schenk, Jan Beeldman, Arie Eriks, T. v. d. Garde. De kernploeg van de Kon. Neder landse Schaatsenrijdersbond, onder wie Kees Verkerk, Ard Schenk, Jor- rit Jorritsma, Peter Nottet en ande ren zijn enige tijd de gast geweest van de heer v. d. Garde. Deze is zoals bekend een groot schaatsenthousiast, terwijl zoon Chiel met veel succes de sport zelf be oefent. De heren van de kernploeg hebben de tijd die zij in hotel v. d. Garde doorbrachten niet besteed met de hele dag in een luie stoel hangen maar zij hebben ook in de Schoorlse duinen hun conditie op peil gehou den door regelmatige training. Vorige week woensdag vond ten ge meentehuize een ontvangst door B. en W. plaats van de kernploeg en hun begeleiders. In een humoristisch toespraakje releveerde burgemeester Bergh hoe hij tijdens de wereldkam pioenschappen aan zijn televisie ge kluisterd zat en meeleefde met de prestaties van zijn landgenoten die nu tegenover hem zaten met uit zondering van Kees Verkerk. De burgemeester bood zijn gasten niet de op een ontvangst traditionele ver versingen aan, maar louter fris dranken, zoals bij goede sportlieden past. De heren kregen allen het boekje van de heer Goettsch mee toen zij na de ontvangst het hotel van de heer v. d. Garde weer opzochten. Vrijdagavond arriveerden in hotel v. de Garde Kees Verkerk en dr. Lap. Zoals bekend had Kees Verkerk een blessure opgelopen tijdens een wed strijd op een home-trainer. De wond was van dien aard dat dr. Lap hem elke dag een peniciline-injectie moest toedienen. Het zal nog wel een veertien dagen duren voordat Kees zijn training kan hervatten. Diezelfde avond kreeg men gezel schap van de dames-kernploeg en van jhr. Quarles van Uffort, vice- voorzitter van de KNSB en lid van het Olympisch Comité. In de dames-kernploeg ontbrak Stien Kaiser, ook al vanwege een blessure. Zaterdagmorgen werd o.l.v. de heer Holleboom getraind in de Schoorlse duinen. Het was één van de weinige keren dat de dames en heren samen een training mee maakten. Na de lunch vertrok het gehele ge zelschap, bij de familie v. d. Garde de herinnering achterlatend aan een bijzonder plezierige tijd. Dat men de gastvrijheid van de fam. v. d. Garde op prijs gesteld had bleek o.a. uit het prachtige aandenken dat hen werd overhandigd. Het bestaaat uit een houten schild met daarop een sportmedaille en een toepasselijke tekst, waarbij nog ruimte is gelaten voor het origineel van de foto die in deze krant is afgedrukt, voorzien van de handtekeningen van de kernploe gen en hun begeleiders. Met burgemeester Bergh hopen wij dat de in Schoorl doorgebrachte tijd zal bijdragen tot het behalen van successen als vorig jaar en het jaar daarvoor. Een groep studenten van de Am sterdamse universiteit, die onder ge bracht waren in een kamp te Groet, moesten tijdens hun ontgroenings periode werken in de zuurkoolfa- briek te Warmenhuizen. Daar de helft van de groep zich slechts verdienstelijk kon maken in de fabriek, werd de andere helft, waarschijnlijk door bemiddeling van het gemeentebestuur van Bergen, naar Bergen aan Zee verwezen, waar zij tot grote verbazing van het be stuur van de vereniging 'Herrijzend Parnassiapark' o.l.v. de opzichter van het Bosbeheer, de heer Feikes, begonnen te kappen en zagen en het park van zijn dode berken en elzen te ontdoen. Ook aan het schoonma ken van de paden is gewerkt, zodat het, park een geheel ander aanzien heeft gekregen. Verscheidene bewoners van het zee dorp gaven reeds hun vrije tijd tot de opbouw van het park. De veestapel is inmiddels met 2 zwarte zwanen, 3 ganzen, bijzondere eendensoorten, parelhoenders en een ezel vermeer derd. Op de plek waar voorheen de kinderkermis werd gehouden, zal een konijnenberg worden aangelegd. Het volgend seizoen zal een gloednieuwe huifkar, getrokken door een zwar te pony, door het park en de bad plaats rijden ten gerieve van jong en oud. Het bestuur van 'Herrijzend Parnas- sapark' zet dan ook met grote voort varendheid haast achter de plannen, om van dit eens zo dode park een attractie van betekenis te maken. Zij zal door middel van circulaires hiervoor de nodige propaganda ma ken en trachten zoveel mogelijk le den en donateurs te werven. Voor TROUWRIJDEN en ROUWAUTO's naar Dorpsstraat 18 - Bergen Geopend vrijdags van 8 uur t.e.m. 1 uur 's nachts Zaterdags en zondags van 's middags 2 uur t.e.m. 1 uur 's nachts VRIJ ENTREE Onder grote belangstelling van vooraanstaande figuren uit onder wijskringen en ambtenaren opende mevrouw Mr. E. Broekman-Vries man de nieuwe bovenzaal van de Openbare bibliotheek 'Bergen'. Allereerst bracht mevrouw Broek man dank aan allen die deze ruime bovenverdieping in een fraaie lees zaal voor de jeugd hebben veran derd, onder architectuur van Rob Visser. De firma J. Houtenbos zorg de voor de verbouwing, de firma Waslander voor de stemmige ver lichting, fa. Peperkamp, schilder werk, fa. J. Paping vloerbedekking en de gordijnen van de fa. Joh. Bak ker. Voorts dankte zij het gemeentebe stuur voor de verfraaiing van het interieur uit gemeentebezit. Tot de officiële opening overgaande zei spreekster, dat de Stichting nooit had gedacht, dat ze zo gauw de boven verdieping in gebruik konden nemen dit was 2 jaar eerder dan men had gedacht. Zij hoopte dat het net zo'n succes mag worden als een jaar ge leden toen 27 september 1966, de bibliotheek voor het eerst werd ge opend. Nu, een jaar later is het aan tal leden nog steeds stijgende en werden 1107 leden geboekt terwijl de voorbije zomer, 150 zomergasten van de bibliotheek gebruik maakten. Spr. merkte op dat Bergen behoefte heeft aan een kinderbibliotheek om dat in de hedendaagse gerationali seerde wereld, de jeugd gebrek heeft aan fantasie en daarom gretig in de romantische lectuur duikt. Hierna felciteerde mevrouw Beek, mej. Punt en haar medewerksters met dit fraaie geheel en overhan digde mevr. Broekman een geschenk als wandversiering. De heer Krijt van de Openbare leeszaal te Alkmaar, feliciteerde de Stichting met deze aanwinst en bood het populaire boek 'De negerhut van Oom Tom' aan. Tenslotte dankte mevrouw Broek man het UVV-bestuur voor de fraaie door hen gemaakte kussens bestemd rond de kleuterleesbak. Ook de leer lingen van de Van Reenenschool werden in haar dank betrokken, die het interieur met bloemen versier den. Zij hoopte dat deze uitbreiding van de bibliotheek mag bijdragen tot de levensvreugde van de jeugd van Bergen. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek Op zaterdagavond 23 sept. a.s. concerteert in de Ruïnekerk te Bergen het Collegium Musicum Judaicum o.l.v. Chaim Storosum. Aanvang 20.00 uur. Het College Musicum Judaïcum is een bescheiden, doch uiterst be kwaam gezelschap, dat thans mét een geheel nieuw programma op treedt. Zijn leider, de heer Storosum, chaz- zan van de liberale synagogen te Amsterdam en Den Haag, heeft zich taak gesteld de muziek van het Eu ropese Jodendom voor de vergetel heid te behoeden; en daarnaast nieu we Joodse muziek te scheppen, waar in deze traditie als het ware wordt verwerkt op de wijze van onze eigen tijd. Zijn werk kreeg tot nu toe voor al bekendheid in Duitsland. De muziek is gecomponeerd voor fluit, harp en cello; de vocale mu ziek voor bariton en sopraan. Dankzij een initiatief van 'De Haaf' en de gezamenlijke kerken te Ber gen vindt dit concert plaats. textielmagazijn Schoorl - Telefoon (02209) 640 Zaterdagmiddag j.l. werd onder gro te belangstelling van genodigden, het nieuwe gerestaurerde hoofdkwartier van de Bergense padvinders 'De Duintrappers', genaamd 'De Krocht' heropend. Aleer men hieraan begon werden een drietal welpen, de patrouille leider Erno Grasmeijer en Hopman Albers op plechtige wijze geinstal- leerd. Na een korte inleiding van de heer P. G. Gravendaal, beklom burge meester L. J. de Ruiter die in gezelschap was van wethouder N. Zonjee het boomstampodium, richtte zich tot de padvinders en verheugde zich dat nu het tijdstip gekomen is, dat 'De Duintrappers' hun troephuis 'De Krocht' in ge bruik gaan nemen. Spreker consta teerde dat het prachtige stukje na tuur rondom het gebouw gelukkig in veilige handen is gekomen, daar een padvinder een open oog voor de natuur heeft en de omgeving onder goede bescherming staat. Namens het gemeentebestuur overhandigde hij de groepsleider een kampeertent en hoopte dat allen daar veel ple zier van mogen beleven. De voorzitter van de Oranjevereni ging Bergen, de heer H. v. d. Hagen, feliciteerde de troep met hun aan winst, bood een schep aan en excu seerde zich voor dit simpele ge schenk. Namens het dist.rictbestuur overhan digde de assistent-districtcomman dant uit Heiloo, de heer Brouwer, de troep een behendigheidspel en wens te hen toen zonnig spoor. Oud-vaandrig, de heer F. Möller en Margreet van Ooyen brachten even eens nuttige geschenken mee. Van de beschermvrouwe, mevr. Van Regteren-Altena prijkt reeds een prachtige tent met kampeerbeno- diedheden op het podium van het artistiek ingericht troephuis. Hopman J. Burgering feliciteerde namens de St. Lambertusgroep. Hij kon echter met geen geschenk voor de dag komen, maar verzekerde dat hij het geschenk 'Vriendschap' mee bracht dat wel het mooiste geschenk is dat men geven kan. Hopman Gravendaal dankte allen - ook de ouderen voor de be langeloze medewerking die zij gaven voor de tot standkoming van dit hoofdkwartier. Vervolgens ontsloot burgemeester De Ruiter de deur van het clubhuis en werden genodigden thee en koek geserveerd. De heer Morrelissen sprak namens de oudercommissie, prees het werk dat door de heren Gravendaal en Al bers is verricht en bood hun echt genoten een geschenk aan voor de grote medewerking die zij met hun echtgenoten verleenden, door hen belangeloos te laten werken aan dit prachtige tehuis van de padvinders- groep 'De Duintrappers'. Dit seizoen organiseert het Huma nistisch Verbond weer twee zondag morgen-bijeenkomsten in Bergen. De eerste daarvan vindt a.s. zondag al plaats in 'De Oude Prins', naast de Ruïnekerk. Deze bijeenkomst opent het winterprogramma van le zingen. We verwachten deze keer weer vele leden en belangstellenden. De spreker, dr. Lubienski is nl. geen onbekende meer. Deze .Poolse schrij ver en filosoof heeft jaren gelden de vrijere geestelijke atmosfeer van ons land gezocht en heeft sindsdien over al een talrijk gehoor gevonden. "De Mensheid op de drempel van het nieuwe tijdperk". Dat staat er, als aankondiging van zijn voordracht. „De mensheid", alsof het al een ge heel, een eenheid is, terwijl we dage lijks nog ervaren hoeveel spanningen er in woelen. „Op de drempel", alsof die mens heid voorwaarts gaat en aan de deur heeft geklopt om binnen te komen. Binnen te treden in „het nieuwe tijdperk". Wij mensen, wij mensheid, staan op de drempel van een nieuw tijdperk? Dr. Lubienski zal deze gedachten waar willen maken. Misschien wilt u komen luisteren? Van harte wel kom. (Zie verder advertentie in dit num mer van De Duinstreek). Laat het overschrijven naar een kosteloze en rentedragende privé-rekening. Vraag folders of mondeling advies bij de Heereweg 56, Schoorl Stationsstraat 6, Bergen aangemeten door HOFLAAN 2 - TEL. 2202 - Leverancier van alle ziekenfondsen CONTACTLENS SPECIALIST INRICHTING VOOR CONTACTLENS-AANPASSING Uitsluitend specialistische behandeling Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. VOOR BERGEN J. J. A. A. HODDE Van Reenènpark 2, telef. 2027 VOOR SCHOORL Mej. B. R. BREST Heereweg 272, telefoon 288 ZONDAG 24 SEPTEMBER Vergadering van de Konijnenfok- vereniging in de zaal van 'De Bonte Koe' van de heer P. Slijkerman te Catrijp. Aanvang 11 uur. VRIJDAG 22 SEPTEMBER Klaverjasdrive in caf Slijkerman te Catrijp om 20.00 uur onder aus piciën van de tafeltennisvereniging 'Duintreffers'. Het bestuur van de nog jonge Ko ninklijk Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Bergen zal haar eerste lezing houden op donderdag 21 september a.s. in de r.k. Landbouwhuishoudschool aan de Loudelsweg, waar de heer J. Bakker hoofdassistent bij de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst een lezing zal houden over: 'Bloembollen in huis en tuin'. In de week van 2 tot en met 7 okt. houdt de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afd. Ber gen, haar jaarlijkse collecte. Ter vermijding van de hoge incassokosten verzoeken wij onze abonnees hun abonne ment vóór 1 oktober 1967 te voldoen per giro of bank. Kwartaalabonnement 2,— Postabonnees 3,15 Dit geldt ook voor onze jaarabonnees Jaarabonnement f 7,50 Postabonnees 12, t.n.v. fa. Volkers Leegwater te Schoorl. Bij voorbaat vriendelijk dank. Het bestuur van de afdeling komt nog enkele collectanten te kort. Zij die zich hiervoor disponibel willen stellen, kunnen zich daarvoor opge ven bij de fam. Boendermaker, Mid- dengeestweg 33s, Bergen. Zoals blijkt uit een advertentie in 'Elseviers Weekblad' van 16 septem ber is de gemeente Schoorl voor nemens het huidige raadhuis, met ruim 1600 m2 grond te verkopen, nadat het nieuwe raadhuis in ge bruik is genomen. Er bestaat verder de mogelijkheid een aansluitend perceel groot onge veer 940 m2 gelegen aan de Laanweg in de verkoop te betrekken.

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1