weekblad Uitgebreid winterprogramma van de Stichting Dorpshuis GERRITSEN KLEUREN TELEVISIE SHOW RADIO MUELINK I o rente h Boerenleenbank KELTUM PLEET Laat Uw salaris door Uw werkgever storten op Uw Doktersdiensten Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Petten en de Egmonden Nieuwe aktiviteiten Tekenwedstrijd voor de jeugd Ballet voor meisjes van 6-13 jaar Clubs voor volwassenen Talenclubs met diverse merken Vrijdag 29 en zaterdag 30 sept. in hotel ,De Roode Leeuw' te Schoorl Demping sloot bij Oude Bergerweg A. CAKIRIAN Hef speciale huis voor oosterse tapijten Joh. D. van Tol Bergen' te sterk voor Wiron Subsidie voor Sportfokkers Cursus E.H.B.O. U ontvangt WL over uw salaris Lezing bloembollen in huis en tuin Damclub 'Bergen' Training volleybal Hebt U „De Duinstreek" al betaald Gironummer 552867 Algemene ledenvergadering 'Nieuw Bergen' Oprichting sociëteit 'De Uithoek' VOOR BERGEN J. M. P. LUGTEN en F. HOUDé Algemeen Welzijn Beveiliging van kruispunten DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1967 41e JAARGANG NR. 38 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Redaktie en administratie Dry. Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 22» Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v., Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoor! en Bergen Abonnementsprijs 7,50 per jaar; 2,- p. kwartaal Advertentieprijs 15 cent per mm. Contracten speciale tarieven Begin oktober opent het Dorpshuis zijn deuren en gaan de cursussen op het gebied van sport, hobby, han denarbeid etc. weer beginnen. Spe ciaal voor de dames is er een nieuwe cursus aan het clubwerk toegevoegd, waaronder bloemschikken, cadeaus maken, kleding, schoonheidsverzor ging en kleine reparaties in huis ge rangschikt worden. Voor de kinderen zal er de komende winter een, na schooltijd 'instuif' georganiseerd worden, waar spel en handenarbeid de activiteiten zullen zijn. Voor de oudere jeugd, is er de eigen sociteit, waar een jongeren bestuur avonden zal houden in het beluisteren van muziek, dansen, le zingen en filmvoorstellingen over allerlei onderwerpen. Evenals voorgaande jaren worden de kinderen van Bergen uitgenodigd mee te doen aan een tekenwedstrijd die woensdag 27 september 's mid dags om 2 uur in het Dorpshuis zal worden gehouden. De uitslag van $le- ze tekenwedstrijd wordt zaterdag middag 30 september in het Dorps huis bekend gemaakt. Tijdens de prijsuitreiking worden leuke films vertoond. Voor de judolessen o.l.v. de heer Kuilman i§ grote belangstelling. Bij na alle groepen zijn volgeboekt. Mocht er een plaatsje vrij zijn, dan wordt men op de wachtlijst geplaatst inlichtingen hierover maandags van 4-5 uur, Mevrouw Jansen geeft woensdag middag les in handenarbeid. Voor jongens en meisjes van 6-8 jaar van 2-3 uur; 9-12 jaar van 3.30-5 uur. Zaterdagmiddag voor jongens en meisjes van 6-8 jaar, van 1.30-2.45 uur, aanvang 4 en 7 oktober. Leidster- mevrouw Sirre. De hout en metaalclub voor jongens van 11 jaar en ouder wordt verscho ven naar maandagavond van 6-7.30 uur. Elke woensdagmiddag van 2-3.15 uur kan de jeugd van 8-12 jaar tekenen o.l.v. mevrouw Bruël, aanvang 4 ok tober. Voor jongens en meisjes van 8-12 jaar is er na schooltijd de nieuwe instuif, elke donderdag van 4-5.30 uur. Leiding mevrouw Jansen. Mevrouw Derksen die de vorige sei zoenen met veel succes haar leerlin gen balletles gaf, kan om persoon lijke redenen er niet mee doorgaan, De Stich ting heeft daarom contact opgenomen met de Balletschool van Nel Roos te Amsterdam, die een van haar beste leerlingen zal afvaardigen naar het Dorpshuis en mevrouw Derksen zal vervangen, De lessen zullen waarschijnlijk op zaterdag worden gegeven. Ook meisjes van 14 jaar en ouder kunnen zich opge ven. Voor de jeugd van 12-18 jaar is er voor judo misschien nog een plaatsje vrij. Teken en schideren wordt donder dags van 7-9 uur gegeven o.l.v. de heer Gras. Minimum leeftijd 15 jaar eerste les 5 oktober. De fotohobbyclub o.l.v. de heer L. Mars start op woensdagavond 4 ok tober van 7.30-9 uur. Zelf leren ont wikkelen, afdrukken, vergroten en de juiste onderwerpen kiezen. Ook voor volwassenen. Mevrouw Mars geeft woensdagavond van 7-9 uur les in handenarbeid, werken met klei, steen, papier, emailleren etc. eerste les 4 oktober. Minimum leeftijd 15 jaar. Bij de timmerclub voor jongens van 12 jaar en ouder zijn een beperkt aantal plaatsen vrij, Elke vrijdag van 7-9 uur o.l.v. de heer W. Stok man, eerste les 6 oktober. Elke dinsdagavond van 8-10.30 uur, jeugdsocieteit voor jongelui van 16- 19 jaar. Inlichtingen bij de secretaris R. Briefjes, Mezenlaan 7. De nieuwe reeds eerder genoemde gevarieerde cursus voor de dames staan o.l.v, mevrouw Sirre, mevrouw Bruël en de heren W. Lemair en Vliegendhart. Inschrijvingen alleen mogelijk voor de geheel cursus, 1ste les 5 oktober. Elke donderdagavond teken- en schildercursus van 7.15-9.15 uur. Er wordt met potlood, houtskool, olie verf en waterverf gewerkt. ENGELS Maandag van 7.30-8,30 uur (begin.) Maandag van 8.30-9.30 uur (gevord.) Vrijdag van 7.30-8.30 uur (gevord.) Vrijdag van 8.30-9,30 uur (gevord.) DUITS Maandag van 7,00-8.00 uur (gevord.) Vrijdag van 7.00-8,00 uur (gevord.) Vrijdag van 8.00-9,00 uur (beginners) FRANS Woensdag van 7,00-8,00 uur (gevord.) Woensdag van 8.00-8.30 uur (convers.) Woensdag van 8.30-9.30 uur gevord.) Woensdag van 9.30-10.30 uur (begin.) ITALIAANS Dinsdag van 7.30-8.30 uur (gevord.) Dinsdag van 8.30-9.30 uur (beginners) De lessen staan o.l.v. mevr. v. d. Berg (Engels), mevr. Berkhout, Duits Mej. Koert (Frans), mej. v. d. Hoo- gen (Italiaans), Alle lessen beginnen de eerste week in oktober. Minimum leeftijd 15 jaar. Spreekuur directrice elke maandag avond van 8-9 uur. Bovendien: de nieuwste radio's - zwart/wit t.v.'s pick-ups - bandrecorders high-fidelity-apparatuur GEOPEND VAN 10.00 - 22.000 UUR Laanweg 32 - Schoorl - Telefoon (02209) 721 Enige bewoners nabij de schouw- sloot gelegen tussen de Bergerweg en de oude Bergerweg hebben ge klaagd over de vervuiling van een gedeelte van die sloot, waardoor zij overlast ondervinden van stank, rat ten en ander ongedierte. Bij onder zoek is gebleken, dat de moeilijkhe den opgelost kunnen worden door het gedeelte te dempen. Het overblijvende slootgedeelte dient niet alleen voor de afwatering van de aangrenzende tuinen en erven, maar bovendien via een aftakking naar de Bergerweg voor afvoer van het draineerwater uil het uit breidingsplan Nesdijk-Bergerweg, dat door een duiker onder genoemde weg wordt doorgevoerd. De stank is overigens in oorsprong te wijten aan een riooloverstort wel ke in de duiker onder de Bergerweg is aangebracht. Teneinde deze stank oorzaak weg te nemen is het nodig op het punt waar die duiker op de slootaftakking aansluit een put met stankscherm te plaatsen, de kosten bedragen hiervoor 5.500,-. Dorpsstraat 3, telefoon 4388 Hedendaags, oud en antiek GEVESTIGD STAATSBEVOEGD MASSEUR Irenelaan 17 - Telefoon 4260 ALLE ZIEKENFONDSEN SOC. VERZ. BANK Een hardwerkend Wiron, dat zon dagmiddag zijn uitwedstrijd tegen Bergen speelde is de volle negentig minuten geen ogenblik gevaarlijk geweest. Bergen dat na aftrap een enthousi ast fris spelletjes voetbal te zien gaf was te sterk voor de Wieringers en technisch de mindere. Reeds na vijf minuten gaf midvoor Jager, linksbuiten Overman gelegen heid de score te openen 1-0. Drie minuten later maakte dezelfde spe ler er 2-0 van. Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft bleek de thuis club overwegend sterker. In de 1ste minuut scoorde Overman voor de derde maal 3-0 uit een voorzet van Van Exter. Aanval na aanval volgde op het heiligdom van keeper Boden staf, die zijn ploeg voor een grotere nederlaag heeft behoed, terwijl bo vendien nog lat en staander redding brachten. Het bestuur van de konijnenfokver- eniging 'De Sportfokkers', verzoekt de gemeente om financiële mede werking voor een te organiseren ten toonstelling. De kosten aan deze ten toonstelling verbonden worden be groot op 1800,- terwijl de organisa toren hopen op een totaal-opbrengst van 1450,-. Het is B. en W. bekend dat in het verleden al enkele malen een ten toonstelling in de gemeente werd ge houden. Zij trokken veel bezoek, uiteraard vooral uit Bergen en Schoorl en B. en W. herinnert zich deze evenementen als bijzonder ple zierig voor de exposanten en deel- nmeende dierenhouders, doch ook voor de andere belangstellenden. Het komt B. en W. voor dat het mogelijk is binnen het raam van de subsidie verordening de gevraagde medewer king te verlenen. Uitgaande van het begrote nadelige saldo 350,- zou dit kunnen geschieden door het ver lenen van een bijdrage in het nadelig saldo tot een maximum van 250,-. Aanstaande donderdagavond, 5 okt. begint de jaarlijkse EHBO-cursus van de afdeling 'Het Roode Kruis' in de Van Reenenschool aan het .Spaanse Pad, o.l.v. dr. J. J. A. A. Hodde. Men kan zich voor deze cursus op geven aan de school of bij de plv. commandant van de colonne, de hr. J. Schotten, Kogendijk 33. GEflOEKENMG Op de gezinsrekening worden U geen kosten in rekening gebracht. Zelfs de formulieren ontvangt U gratis. U kunt Uw salaris naar behoefte opnemen tijdens zeer ruime openstellingsuren. U kunt de bank van uw tegoed alle betalingen laten verrichten. Regelmatig terugkomende betalingen kunnen automatisch worden gedaan. Als U de boerenleenbank kiest vindt U ook de mogelijkheid voor aantrekkelijk sparen (rente 3V2,0/o tot 6%>) en voor het afdoen van al Uw bank-, effecten- en assurantiezaken. SCHOORL HEREWEG 163 (nabij toeristenkerk) Tel. 213 BERGEN DORPSSTRAAT (hoek Kerkstraat) Tel. 3938 Voor de nog jonge afdeling Bergen van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, hield de heer J. Bakker uit Berkhout, hoofdassistent bij de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst in Hoorn in de nieuwe r.k. Landbouwhuishoudschool aan de Loudelsweg, een interessante lezing over bloembollen in huis en tuin. Spreker wees op de vele mogelijk heden die er zijn en adviseerde voor al meer lelies en irissen te planten. Na het beantwoorden van vele vra gen werden prachtige dia's vertoond met gesproken tekst en muzikale il lustratie. Dit klankbeeld dat zowel de teelt als de handel in bloembollen behandelde werd vertoond door de heren Butterman en Sijm, van de Bloembollenveiling West-Friesland te Bovenkarspel. Bergens Damclub is het wintersei zoen begonnen met de eerste onder linge comptitiewedstrijd in het Ver enigingsgebouw 'Sint Jan', waaraan twee nieuwe leden deelnamen die jarenlang in clubverband gespeeld hebben, hetgeen een versterking be tekent voor de damclub. De uitslag van de wedstrijden waren eerste ronde J. de Moor-N. Veld 2-0 B. Stam-C. Tromp 1-1 G. Roosloot-W. v. Hattum 0-2 Verkroost-K. v. Hattum 2-0 P. Mienes-J. de Rover afgebr. J. Stam-P. Boot afgebr. Tweede ronde J. de Rover-N. Veld 2-0 Verkroost-P. Boots 1-1 P. Mienes-C. Tromp 2-0 Lodder-W. v. Hattum 1-1 D. Buisman-J. Stam 2-0 G. Roosloot-K. v. Hattum en E. Stam Kruizing, beide par tijen afgebroken. Aanstaande maandagavond speelt Bergen uit tegen D.D.D uit Alkmaar. De trainingsavonden van de Volley balvereniging 'Time Out' in de Van Brederodeschool aan de Kerkedijk zijn begonnen o.l.v. de heer A. Klout. Voor dames: van 7 tot 8 uur, groep A van 8 tot 9 uur. Voor heren: Groep A 9 tot 10 uur en groep B van 10 tot 11 uur, telkens op maandag. Aanmelding nieuwe leden, tijdens de trainingsuren. Ter vermijding van de hoge incassokosten verzoeken wjj onze abonnees hun abonne ment vóór 1 oktober 1967 te voldoen per giro of bank. Kwartaalabonnement 2, Postabonnees 3,15 Dit geldt ook voor onze jaarabonnees Jaarabonnement 7,50 Postabonnees 12, t.n.v. fa. Volkers Leegwater te Schoorl. Bij voorbaat vriendelijk dank. Aanstaande woensdag, 4 oktober, houdt de Vereniging 'Nieuw Bergen' die zich ten doel stelt de leefbaar heid van de gemeente Bergen als woon- en recreatiegebied te bevor deren en te streven naar het behoud van natuur - en dorpsschoon, een algemene vergadering in café-res taurant 'De Oude Prins'. Na de opening zal door de Bergenaar Piet Mooy bekend verzamelaar van documentair materiaal van dit oude dorp een lezing houden van de Heerlijkheid uit de periode van het jaar 1900 tot 1960. Na de pauze zal dan aan de verga dering worden begonnen, waar de sprekers dan op verzoek uit de kring der leden van een geluids installatie gebruik zullen maken. Vrijdag opent de nieuwe societeit- vereniging 'De Uithoek', in café-res taurant van de heer Jager aan de Breelaan het winterseizoen met een klaverjasdrive voor de leden. Daarna zal telkens om de 14 dagen een vrije klaverjasdrive worden ge organiseerd, zodat de besloten en Hoflaan 6, tel. 2700 »n 3«9S VOOR SCHOORL Mej. B. R. BRUST Heereweg 272, telefoon 288 vrije drives elkaar wekelijks afwis selen. Het bestuur der sociëteit bestaat uit: Mevr. De Jager, secr.-penningmees- teresse en de heren: H. Turkstra (wedstrijdleider), W. de Jager (voor zitter) en B. de Beer, bestuurslid. Uitlening der boeken elke vrijdag middag van 15.30 tot 16.30 uur in het Oude Raadhuis te Schoorl. Gelijkvloerse kruisingen, ook die voorzien van verkeerslichten, blijven altijd een element van risico in het snelverkeer. Op tal van plaatsen wordt dit risico beperkt door de aanwezigheid op korte afstand van de verkeerslichten van een elek trisch oog of een met lucht gevulde rubberstrip in het wegdek, waarvan het passeren een signaal aan de lichtmast doorgeeft, dat een snel rijdend voertuig nadert en waardoor het verspringen van het licht van groen op geel nog korte tijd wordt opgehouden. In Engeland is nu op de weg een proef genomen met een systeem, dat nog groter zekerheid geeft. Op ongeveer 190 meter vóór het stoplicht bevindt zich een appa raat, voorzien van een elektrisch oog dat bij het passeren van een auto een signaal geeft aan een tweede post op ongeveer 150 meter voor het stoplicht, dat eveneens van een elek trisch oog is voorzien, dat een sig naal doorgeeft. De tijd, die verloopt tussen het eerste en het tweede sig naal geeft een computer gelegenheid de snelheid van een aanrijdende wa gen te berekenen en aldus vast te stellen of de bestuurder nog juist het groene licht zal halen of niet als hij met dezelfde snelheid doorrijdt. Is dit niet het geval, dan vertraagt de apparatuur het omschakelen van de lampen het verkeerslicht blijft op groen, totdat kan worden aangeno men dat de man het kruispunt is ge passeerd. Een dergelijke apparatuur is thans opgesteld op een 'moeilijk' kruispunt in Engeland en een 2de zal spoedig volgen. (Dia)

De Duinstreek | 1967 | | pagina 1